www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "PeMiWraZaKi" (wraith)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:17   Pakt "PeMiWraZaKi" (wraith)

Pakt numer 55, założony 2008-11-04 15:00:28 przez wraith (Imperium wraithLandii)

Nazwa paktu: PeMiWraZaKi

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: wraith
King_Chrobry
MichuZ
Peter
Zaharien
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:17   

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-04 15:12:15
Witajcie, mamy pewne założenia - utworzenie sojuszu - które musimy ustalić pomiędzy nami.
Na tą chwilę zagrożeniem są:
Peter - Paweł
Wraith - Rudi, Cent, Paweł
Michuz - Cent (?), Leszek - o ile piszą w zgodzie z prawdą,a zamiast wojska pójdą osadników i być może Damroka
Chrobry - Leszek, Bodek (?) - po tym jak go przekonywałem by odpuścił stwierdzał że nie jest pewny gdzie uderzy, jeżeli triumwirat z Siewim na czele zaatakuje na niego to granica od jego strony będzie bezpieczna
Zaharien - Leszek (?)
Nie wiem jak ma się sytuacja z Benym, hechterem
Tatanka wszedł w sojusz z Eferalgą na którego prawdopodobnie szykuje się Deb. A z nim jest Ponti który zabrał komuś (Eferaldze?) złoto kulturą i coś tam może się dziać.
Anion pozostaje neutralny, z tego co mi wiadomo.
Tczech, jest raczej po naszej stronie z tego co pisał w PM i chce również uderzać w razie agresji na Centuriona nie wiem czy do niego powinniśmy wysłać jakieś zapewnienia ewentualnie wejść z nim w pakt.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-04 17:50:52
Padło pytanie od Kinga, Peter czy dołączamy do Bloku czy tworzymy pakt, myślę że warto zrobić pakt obronny dwóch paktów, ewentualnie później połączyć go w jeden duży pakt. A propo musimy pakt utworzyć w jawnych bo już niedługo 20ta tura.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-04 17:56:09
Padło pytanie od Kinga, Peter czy dołączamy do Bloku czy tworzymy pakt, myślę że warto zrobić pakt obronny dwóch paktów, ewentualnie później połączyć go w jeden duży pakt. A propo musimy pakt utworzyć w jawnych bo już niedługo 20ta tura.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-04 23:55:39
Witam Wszystkich!

"Tczech, jest raczej po naszej stronie z tego co pisał w PM i chce również uderzać w razie agresji na Centuriona nie wiem czy do niego powinniśmy wysłać jakieś zapewnienia ewentualnie wejść z nim w pakt. "

Pewnie ze go brac, jest za Centurionem, wiec to naturalny sojusznik.

"Padło pytanie od Kinga, Peter czy dołączamy do Bloku czy tworzymy pakt, myślę że warto zrobić pakt obronny dwóch paktów, ewentualnie później połączyć go w jeden duży pakt."

Kazda forma organizacyjna mi pasuej, podstawa to aby byla wspolpraca.

"A propo musimy pakt utworzyć w jawnych bo już niedługo 20ta tura."
Ok.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 00:25:34
U mnie spokoj. tatanka zdecydowal sie oddac miasta barbom. Leszek mnie nie zaatakuje i mamy pakt graniczny - stawiamy miasta za porozumieniem stron.
Michuz jest jedyna osoba ktora moze wam pomoc od zaraz...
Tczech bylby uber sojusznikiem bo ma kontre na lucznikow...
Jezli podpiszemy jawny sojusz to Tczech bedzie mial latwiejsza decyzje.

Jesli chodzi o sile mojego sojuszu to jest slabo. Dwa razy Anglia plus holandia. Tylko ze ja mam dwa razy miedz podlaczona i axy w drodze...

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 00:28:27
Obawiam sie ataku na Chrobrego. Na naszym tajnym Chrobry cos pisal, ze rozmawial z centem czy moze by nie przeszadl do naszeog sojuszu... nie wiem czy to dobre rozwiazanie, nie znam waszej sytuacji. Wiem natomiast ze macie super nacje na szybkie uderzenie. jezeli wraith niczego nie *** to moze scinac bardziej niz kazdy non chr... monu + chr to plus dwa zadowolenia... poprostu wypas.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 00:30:08
"Chcąc odciągnąć Centa od wojny - zrobiłem przewrotną notę dyplomatyczną (tylko w swoim imiemiu). Poprosiłem go o odstąpienie od zamiaru wojny z Kartaginą i z racji tej, że też jest nowym władcą w dyplo - poprosiłem o rozważenie przystąpienia do BNR. Nie było ostrej riposty :) - a raczej zapytanie - co pozostałe strony o tym sądzą ?

Ps. Mam nadzieję, że nie będziesz masz do mnie Zah o to pretensji (bo czytałem ,że w realu jest zgrzyt między wami)

"

To jest co Chrobry na naszym napisal.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-05 00:42:29
"Chcąc odciągnąć Centa od wojny - zrobiłem przewrotną notę dyplomatyczną (tylko w swoim imiemiu). Poprosiłem go o odstąpienie od zamiaru wojny z Kartaginą i z racji tej, że też jest nowym władcą w dyplo - poprosiłem o rozważenie przystąpienia do BNR. Nie było ostrej riposty :) - a raczej zapytanie - co pozostałe strony o tym sądzą ?"

Neutralnosc Centa byla by bardzo cenna, zawarcie z nim jakis paktow, porozumien czy sojuszy tez by bylo w sumie niezle jak tak patrze na mape... ta zdecydowanie warto znim negocjowac moim zdaniem.

MichuZ (Imperium MichuZLandii) 2008-11-05 08:06:53
Ja też wole wybierać opcje pokojowe.

MichuZ (Imperium MichuZLandii) 2008-11-05 08:22:54
Cent ma na granicy axe i 2 woje
A ja 1 woja...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 08:40:11
Mi negocjacje z Centem pasują, od jakiegoś czasu słałem mu już zapytania o przyłączenie się do naszego paktu, jeżeli się nie zgodzi to , trzeba się porozumieć w tej kwestii z tczechem. Chrobry Ty masz najlepszą dyplomację z Centem, podjąłbyś się tego?

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 08:56:26
Teraz to przemyślałem. Pod moją granicą i to kratkę dalej Cent ma tylko jednego woja. Wygląda na to że ściemniał z tym atakiem na Kartaginę, abym się odsłonił od strony Rudiego. Poza tym w PM pisał że "jego plany nie zmieniły się od początku" - a zakładały one napaść na Anglię. Michuz, prawdopodobnie on na Ciebie będzie atakował, skoro ma axa i dwa woje przy Tobie. Masz miedź? Jeśli nie to idź w łuki 3-4 wystarczą na 1 axa.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 08:57:56
Turę zrobię około 16tej jak wrócę z pracy to dam znać co i jak z Centowym wojskiem i sytuacją.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-05 09:12:50
Ale zadyma, mi Pawel miedz odcina kultura.
Juz by mial w tej turze, pewnie sie chlopak troche zdiwil bo docialem na monument i jakies 2-3 tury to zatrzyma kulture... ale juz pod granica zaczal archerami lazic i warriorami.

No to u mnie wszystko teraz w rekach randomu - wymyslam rele w tej turze, jak mi jej nikt nie zwinie i jak wyskoczy w miescie frontowym to bedzie super, bo spokojnie przydrukuje taka armie axow tak ze pozamiatam wszystko co z PAwelem zwiazane... jak nie to mam przechlapane, zostane z 4 axami i bez miedzi, z perspektywa ataku miasta na gorce z archerami nacji protective w srodku... masakra....
Modly do randomu trwaja ;)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 09:19:15
To pewnie ma zamiar wbić się tym wojem na górkę z miedzią. Jak zwiniesz relę to jedyne co mu pozostanie to stawiać miasto przy tej miedziawce na wschód. No ale zobaczymy, bo jak rela nie wejdzie to pozostanie tylko robienie setów, albo otwarcie granic i wymiana towarowa:)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-05 09:54:29
Wysłałem zaproszenie do Centa - czekam na odpowiedź

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-05 09:58:10
Jak myślicie - na tej mapie wszytkie morza się łączą ? - żegluga by sporo rozwiązała - mam na myśli wymianę miedzi.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 10:29:22
Peter spal ta kopalnie to bedzie musial poczekac na ta miedz, skoro jest pod twoim miastem a ty masz Agg to moze uda ci zdmuchnac jego workerow... wtedy bedzie po grze.
Wraith ja mysle ze Pawel ma Konie a nie braz(ryzykowalby az tak majac inne zrodlo brazu?)... ty lepiej nie szastaj zabardzo wojem. Pamietaj ze masz Chm, scinaj jak najwiecej lucnzikow z axami... lucznikami bedziesz atakowal na wrogich axow albo chariotow a dobijal axami... z chm to ty zaraz bedziesz mial ich na trzech upgradech i beda mogli sobie.
Michuz niech powstrzyma Centa ale nie szarzujac, ale na tyle aby Cent na Wraitha nie ruszyl(w razie co)

Dobrze bybylo jakbys Wraith na slavery poszlal i wspomogl Petera... czym szybciej sie pozbeciecie Pawla, tym lepiej.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 10:30:58
Pawla sumeria ma kolo i rolnictwo... on rozchwala sie ze chce zobaczyc jak zadziala jego zagrywka taktyczna... nic axow tak nie zabija jak charioty... a wie ze peter wynalazl braz working to nic innego nie bedzie niz axy...

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 10:35:32
I jeszcze jedno. Zastanowcie sie. Pawel majac Pro, i bedac miedzy wami dwoma wybral by braz? Ktos mu pewnie powiedzial ze ma drugi, wiec wie ze czas ma.
Chariotami moze sie lepiej bronic... I napewno spodziewa sie waszego szybkiego ataku... Jakby mu sie udalo wyciac waszych atakujacych axow to wiecie co, nie?

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 10:36:14
Choc pewnym nie mozna byc... :( Dobra poradzicie sobie :) .

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 10:40:02
Peter on ma Vultury... te jednostki nei dadza sobie rady z Axami zwlaszcza agresywnymi. WIem ze spekuluje, ale ja bym poszedl w charioty.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 11:45:29
Zaharien właśnie wycinam pierwsze łuki:) wróciłem z tyrki, dobra idę wbić na dyplo, zaraz się przekonam ile miast mi spalono ;)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 12:02:41
No niestety , moja sytuacja nie wygląda dobrze, wygląda tragicznie, jak random nie pomoże to zapewne Kartagina przestanie istnieć w ciągu 5-6 turek :P

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 12:06:38
Właśnie poświęciłem worka na wycinkę lasu na archa w stolicy, Rudi idzie axe i 2ma wariorami na stolicę gdzie arch i warior, na miasto na miedzi idzie jego 5 woriorów na moje 3, 2 woriory od Centa idą na mnie od połidnia na miasto na złocie i jeden rudiego od północy na 1 Kartagińczyka, na ostatnie miasto idą 2 wariory pawła na mojego jednego... modły do randoma :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-05 12:14:31
Faktycznie Tragicznie - nadzieja w Tczewie - mógłby tam z tyłu podziałać koniecznie

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-05 12:17:14
Cent nie dał się przekonać - :( - wojna !!!!

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-05 12:48:13
Tczewa trzeba przekonać bo inaczej, Michuz też może się spodziewać wizyty toporków. Sami oceńcie szansę Kartaginy... :)

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 13:24:05
No to pozamiatane.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 13:24:29
Ciekawe czy Michuz ma Axy...

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-05 13:25:21
Prawdy nei dojdziemy, ale wszyscy mowia co innego.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-05 22:28:16
U Pawla widzialem archera, mozliwe ze chce nim wejsc na gorke z miedzia ktora chce przejac i tym spsobem mnie przyblokowac.
Mam juz jednego axa, 2 dojdzie w tej turze i mam 80 kasy na usprawnienie warriora - moge wlocznika a moge axa zrobic, wszystko zalezy od tego czy Pawel ma konie czy nie...

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-05 22:33:11
A Pawel na pewno poszedl w bronze working gdyz wycina lasy... o jak dobrze pomyslec chwile.
PAwel wynalazl w tym samym czasie co ja mining i bonza a nastepnie archery, podczas gdy ja rele.
Teraz razem (no on z 2 turami przewagi) lecimy zapewne po zwierzaki...
Czyli usprawniam warriora do axa i robie wjazd 4 axami i 3 warriorami - cel zniszczyc miasto ktore mnie ***** kultura.

PS
Kopalnie miedzi oczywiscie zniszcze zanim kultura przejmie.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-06 01:10:51
Rudi przyznal ze byl w zmowie z pawlem. ***** mnie takie w **** ciecie centa i reszty, nie gram nastepnego dyplo. w poprzednim tez najlamali ile mogli.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-06 01:15:31
Znam na bieżąco wieści z negocjacji pomiędzy naszymi Blokami. Jako władca Chin nie sprzeciwiam się wstąpieniu Prus do waszego Bloku lecz w zamian uważam ze powinniście wyrzec się ataku na mego sprzymierzeńca Gilgamesza i nie wspierać militarnie naszych wrogów. Możliwe jest też z naszej strony wpłynięcie na opóźnienie działań militarnych innych Bloków graniczących z waszym a zainteresowanych żywotnie osłabieniem Wodza Montezumy i Hannibala.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-06 01:22:40
Rudi bedzie atakowal Petera jesli ten sie obroni.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-06 09:54:11
Obronie sie, gdyz plan ze swietym miastem udal sie!
Mam zapewniony dostep do miedzi.
Ruszam na pomoc zaatakowanej Kartaginie.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-06 17:14:27
Dzięki Peter! Wiem że na Ciebie można liczyć! Mam nadzieję że dostaniemy tych psubratów w swoje ręce... Ale z nich łajdacy, jeszcze turę wcześniej pytano o pokój, choć może to Paweł wybił to z głowy Rudiemu. Paweł mnie po prostu nie cierpi :) )

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-06 17:19:14
BNR co z Wami? Czy uda wam się pomóc mi, a w zasadzie teraz to już nam?

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-06 18:21:55
Cóż, znowu tylko słowa, smutne bo Anion też obiecał mi w jednym w FFA że w dyplo4 będziemy sojusznikami no i widać jakie są odpowiedzi (kronika), przyjaciół poznaje się w biedzie ;)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-06 18:25:39
Nie Anion tylko Ponti :P No i tak to wszystko wygląda...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-07 16:59:17
Mam przechlastane, pomocy!!! :P

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-08 14:46:00
Ponti Anion i hechter to sojusznicy. Ja wam nie pomoge bo mam inne sprawy na glowie - np 3 agresorow.

Oni mysleli, ze BNR bedzie z wami trzymal i nas jada jak moga. Chrorby sie jakos obronil... poki co. Ale ma przewalone.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-08 17:47:33
Podchodze pod miasto Pawla, no ale ze wczesny etap gry to udalo mi sie nazbierac 4 axy i 2 warriorow.
Kolejne jednostki docinam i maszeruja na front.
Klopot w tym ze Pawel prawie Cie nie atakuje a Rudi naciska.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-08 19:50:54
Dobra jest tak, ze mam prawie wojne z hechterem. No i, co bardziej dla was wazne, te mapy ktore zrobiliscie sa o kant dupy potluc... ja nie moge pomoc nawet Michuzowi... Aby do Chrobrego dojsc musze przejsc przez Leszka. O czym nie wiedzialem, bo zagralem tak jakbysmy grali z barbami.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-08 19:51:56
Zrobilo sie o tyle zle, ze byc moze peterowi bylbym w stanie cos wyslac, ale nie mam jak narazie. A cale BNR nie jest w stanie sie bronic. Michuz to przetrwal jedynie przez dyplomacje...

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-08 23:50:39
Ja mam miedz wiec sobie radze - spoko.
Troche moga teraz konie juz tylko namieszac, ale jesli Pawel nie zalozyl na nich miasta to nie dam mu ich podlaczyc...
U nas to wyglada tak ze Rudi atakuje Writha a ja wszedlem na tereny Pawla.
Od strony Pawla zadna jednostka nie pojdzie juz do Wraitha bo ja zwiaze wszystkie sily, niekoniecznie zdobywajac jakies miasta ale szlajac sie nawet miedzy nimi robie tam mase zamieszania - cala swoja, jak na razie, nedzna armia 4 axow :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-09 14:51:26
Ja się trzymam końcówką sił, źle zagrałem od samego początku czyli pierwszego stawiania miast i to się zemściło. Niestety ale długo nie pociągnę - jeżeli nie zaatakuje stolicy axami a pójdzie na miasto przy złocie to może więcej niż 2 tury.

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-09 17:45:36
Ja w nastepnej szturmuje stolice Pawla... 2 wariory i 3 axy na 2 archery protective... musze teraz bo w nastepnej kulturwa mu sie rozrasta.
Zmiekcze warriorami, jka cos zrobia ze bedzie szansa to wale axami, a jak nie to przerypane, do katapek bede sie bujal zeby tych archerow powykanczac...
Chyba ze padniesz Wright i do Pawla wpadnie z odsiecza Rudi grr...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-09 19:24:35
Nie może mu wejść na pomoc bo wojnę wywoła :) No chyba że open borders...

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-09 20:01:19
To wywola zaden problem.
Wywolanie wojny nie oznacza ze od razu musi jego jednostki niszczyc...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-09 20:34:26
W regulaminie jest zakaz, także nie wjedzie z pomocą

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-10 10:28:55
Stolica sumerii padla, w sumie dzieki niedoswiadczeniu Rudiego i pomocy randomu, ale padla...

Teraz potrzebuje jednej tury na przegrupowanie i w nastepnej wbijam sie pod poludniowe miasto Pawla i jak sie przebije to jestem u Ciebie Wright.

A jak sytuacja, ile tur jeszcze sie utrzymasz?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-10 11:13:59
Gratuluję udanej akcji :)

U mnie lipa :(

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 11:54:01
Moge do chrobrego dojsc. Ale potrzebuje 7 tur. Mam trzech spearow, w nastepnej turze 2 axow. Ale mam na karku Hechta.

Wiecie co? Jest tak, ze mam Petera POD HECHTEREM za morzem, jak bym zbudowal statki i poplynal na lewo to spotkal bym damroke BO GO mam po lewej a nie Petera.

Michuza mam gdzies daleko nad Chrobrym(ja jestem pod nim). Tczecha mam po lewej dol jakies 10 tur.

Jak widac troche nie potrzebnie mnie wciagneli w ten sojusz. W kazdym razie pomoc idzie. Leszek powiedzial, ze tez pomoze Chrobremu, ale ile w tym prawdy?

Chrobry ty nie panikuj, tylko scinaj tych warriorow. Ja ci zaraz dam 2 spearow. Wystarczy na jego mala grupke Chrow, axy ci dosle. Ale musisz tez sam sie utrzymac bo ja na 2 frontach nei pociagne za dlugo.

MOge mic w sumie ze scinki pop i lasow 15-20 unitow jak bede madrze gral i nikt mnie nie bedzie naciskal... ale to przez jakies 12 tur MINIMUM.

3 Spearow teraz, 2 axow w nastepnej. Baraki mam. Pozniej 6 lasow do sciencia, populacja jeszcze raz. Odetchniecie i znow populacja. No i z samej produkcji wyjdzie pare.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 11:57:02
Pamietaj, ze jak masz 10 warriorrow a on 5 jednostek to ci nie zdobedzie miasta a jesli masz jakas kulture w tym miescie to cos mu ubijesz. Latwiej sie bronic niz atakowac.

Ty wraith tez zamiast miec w pyte lucznikow to miales ich ledwie pare... to ja majac pokoj mam 8 warow... ktorych zaraz bede do axow upowal... Ech kurcze zamiast kogos pojechac to ja biegam po mapie ... wrrrrrrrrrr

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 11:58:57
A ha... writing za 4 tury...

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 12:01:46
Nie zapominajcie o Centurionie! On ma poprostu tyle jednostek ze mogl by pojechac Michuza i wraitha i jeszcze peterowi zrobic a kuku.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 12:25:41

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-10 14:16:56
Zostało mi jedno miasto, 2 wariory w nim na 1 axa i 3 wariory Rudiego, jeśli jakimś cudem 2 warior wytrzyma tamte 3, to upgraduje go do axa, rundę po tym ścinam kolejnego. Zah, niestety, źle to rozegrałem od samego początku, powinienem grać jak zawsze gram w duelu a grałem jak w dup... , kolejne dyplo w którym naiwnie umyśliłem pokojowość sąsiadów, a jak zaczęli się miotać to już było za późno.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 15:51:41
NO niestety. Ja podszedlem do tego dyplo jak do projektu ktory ma trwac miesiace. Wiec nastrugalem tego troszke.
Mam ciezko, ale juz wiem, ze moi sasiedzi mnie nie pojada tak szybko... czyli moze i wcale. Najgorsze jest bieganie z pomoca... nie wiem co sie stanie.

Co do tego twojego wojaka, to jesli byl zafortifikowany przez 5 tur i masz kulture w tym miescie(chocby20%) bedzie mial szanse i to spore. Pierwszy rudiego wojak zaatakuje cie na 0,cos tam o ile sie nie myle. Niestety pozniej twoj wojak bedzie ranny, dostanie promocje i go ulepszysz do axa. I teraz kwetia tego jak silny bedzie axe rudiego.
Peter ma najsilniejsze jegnostki w waszym regionie. Tam nikt nie ma agg... wiec jezeli przezyjesz to moze uda wam sie istniec dalej.

Chrory trafil na cfaniaka ruszera... ale tez mogl zagrac lepiej. Nie wiem jak Chrobry to zrobil ale odbil jedno miasto... teraz tylko czy moi spearani przyjda na czas bo leszek to ma swoj wlasny interes w tym, i napewno nie pomoc Chrobremu...

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-10 15:53:43
Kurcze aby mi sie udalo pomoc kingowi... byloby ciekawie... nie mozna tak oddawac terenu na poczatku innym w FFA bo rosna w sile... tak jak peter terez...

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-10 18:19:48
O juz rosne w sile.
W 3 miastach mam populacje 1 i niezadowolenie po prawie 30 tur, wycinam ostatnie lasy i docinam dalej, bo przeciez jak mi sie zbunkruje to na amen.
W tym czasie spokojnie mialbym za to 2 sety i spokojny rozwoj.
Nie ma nic za darmo, ale faktem jest ze stolicy Pawla nie spalilem tylko przejalem, zaraz ja bede docinal na kolejne wojo zeby go skonczyc...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-11 18:15:56
Udało się upgradować warriora na axa, rudi nie przyatakował swoimi wariorami tylko jednym axem zbił mojego warriora. Tak więc, to co mi zostało to miasto o populacji 1,1 axeman oraz scout. Rudi zarządza nacją Centa również, a więc niech da to Wam do myślenia.

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-11 19:15:15
Chrobremu nie dam rady pomoc. Bodek ma tam armie ktora dala by rade sobie z moim Spearmanami. Fakt mam axa ale tan zanim tam dojdzie to...

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-11 23:27:58
Szkoda Wraith, że nie masz seta. Założylibyśmy nowe państwa w bliskim sąsiedztwie :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-12 07:39:42
Albo załóżmy własne dyplo;-) Te miasto które mi się ostało to akurat te z ostatniego seta:-) Jeżeli to przeżyję jakimś cudem, to i tak później będę już całą grę za murzynami

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-12 23:35:43
Chroby przetrwa... chyba...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-18 21:32:43
Nie przetrwał :( Peter jak Ci idą walki z Pawłem?

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-19 09:04:36
Marnie.
Jest 8 archerow na 9 axow, wiec utknalem na dlugo i ide na dno, bo potrzebuje jeszcze wiecej woja a wszystkie maisa powycinane...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-19 09:40:39
Czyli impas, Rudi też nie może mnie ugryźć, urodził mi się generał dołączyłem go do axa (2 ruchu itd), straszę mu worki :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-19 10:58:26
Nie przetrwał - choć uciekłem setem i robolami - myślałem, że spokojnie będę mógł miasto założyć a tu wyeliminowany całkowicie zostałem :(

Jest wogóle taka opcja w civce, że set może przeżyć i założyc nowe miasto po spaleniu dotychczasowych ? (michuz coś tam wspominał)

MichuZ (Imperium MichuZLandii) 2008-11-19 19:26:54
Wymaga totalnej anhilicji (ang:Require Complete Kills) : trzeba zniszczyć wszystkie miasta ORAZ wszystkie jednostki przeciwnika.
Piąte od dołu w opcjach nowej gry.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-19 19:46:29
Rudi zaproponował mi pokój...

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-19 21:09:21
O ciekawe, ja biore sie niedlugo za szturmowanie bo jakos tak mam ze czekanie do katapek to uwazam za mieka gre.
Robie sterte warriorow i nimi zmiekcze obroncow zamiast katapek...
Takich 3 warriorow kosztuje w okolicach jednej katapki, obrazen mniej zadadza ale zawsze cos tam nadgryza...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-21 10:48:44
Jedno miasto rudiego spalone, czas na odbijanie stolicy :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-23 22:00:02
masz ci los mać!!!!

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-24 00:58:52
Ktoś ma jakieś pomysły odnośnie paktu, planów na przyszłość w d4? Chrobry co robimy z tym fantem jaki mamy?

Peter (Imperium PeterLandii) 2008-11-24 01:46:16
Jeszcze raz sorry Wright, nie sadzilem ze jeszcze pozyjesz tyle w tym dyplo.'
Z tego co zrozumialem to ciagnales na resztkach sial, a tu generalem niezla kontra wyszla...

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-24 11:00:05
Powkurzałem się i przeszło, sory za nadmiar emocji. W sumie co cenię, jakbyś szczerze nie mówił (tak jak ja z podwójnym wejściem) to nikt do Ciebie nie miał pretensji, za szczerość na kacu widać się dużo płaci ;)

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-24 11:00:09
King co tam u Ciebie, opisz sytuację.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-24 11:10:30
Czemu tak mam jak nie przywiązuję wagi do czegoś (zdałem sobie sprawę że jestem skazany na zagładę i podchodzę do gry na mega luzie) to wszystko idzie po mojej myśli?? Rudi od mojej strony pozostał wyłącznie z wariorami, wyprowadzam kontrę w celu odbicia mojej stolicy.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-24 13:29:37
Sytuacja jest taka:
- byłem 1 raz w grze (zawarłem pokój z Pawłem)
- i nie mam orientacji co dalej (dzisiaj na spokojnie sobie tam pooglądam)

Wczoraj grałem non stop w civke. W czasie gry z Zachem , Domel mi zaproponował przejęcie nacji - szybko się zgodziłem. W zasadzie nie znam szczegółów tego całego zamieszania.

Wraith czy Ciebie Pawelt też bije ? Czy też pokój podpisujesz ?

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-24 14:58:38
Tak również mam 10 turowy pokój z Pawłem. Kingu, obowiązuje nas pakt? Nie chodzi mi o wojo i aktualine wypowiadanie wojny rudiegmu tylko czy trzymamy razem? Jest możliwość połączenia się z pewnymi dalszymi sąsiadami w celu rozwałki Rudiego i Pawła.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-25 00:11:49
Rudi ma specyficzny humor, po tym jak stracił ostatnie siły czyli dwa charioty na moim łuku, a mój generał za turę najpewniej odbije stolicę to napisał:
"Biorąc pod uwagę obecną zmianę u Petera/Kinga i Pawła proponuję też zawarcie pokoju na min. 10 tur dla uspokojenia atmosfery lub wręcz zmiany polityki. "
Pfff... w momencie kiedy wszystko szło po jego myśli to ani pisnął tylko w kronice sobie antykartagińskie oszczerstwa pisał, a jak sytuacja się odwróciła to jęczenie o pokój. No respect.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-25 12:43:42
Rudiego pokoju nie zaakaceptowałem agresywnie wjechał mi w państwo więc niech teraz męczy się wojną, mnie tam i tak wsio ryba, niczego więcej poza klepaniem woja nie osiągnę. Coś się tu w ogóle dzieje czy uznajemy ten pakt za zakończony?

Zaharien (Imperium ZaharienLandii) 2008-11-27 00:50:52
Jestem tu Wraith, ale ja ci nie zabardzo moge pomoc badz doradzic.
Masz nadal trudna sytuacje, nie wiadomo co cent zrobi. Michuz raczej ci nie pomoze bo niby jak. Petera nie ma, Chrobry teraz gra jego nacja ale ma, z tego ci da sie wyczytac na forum, oplakana sytuacje. Pocieszajace jest dla ciebie jedynie to, ze axy Chrobrego sa na tyle silne ze sobie poradza w pustym polu z lucznikami pawla(o ile oczywiscie nie beda wtapialy na 80% co nie jest wykluczone).
Musicie z Chrobrym wspolna taktyke ustalic. Ja cigle tu zagladam, ale pomoc wam nie mialem, i nie mam jak

LDeska

Posted: 2009-06-12, 12:17   

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2008-11-27 11:10:58
Sytuacja faktycznie jest opłakana. Żeby cokolwiek robić potrzeba sporo tur na robotnika chociaż jednego. Podobnie ma i Pawelt.

W tej chwili każda agresja silniejszej nacji może się skończyć naszym upadkiem :(
Najlepiej by było zapomnieć o wojnach w tej chwili. Spróbować się dogadać z Pawłem - tak by ewentualnie Krew Przymierza rozrzeszyć o jego nacje i stworzyć przeciwwagę dla innych tajnych paktów, które chętnie pewnie by dokonały aneksji naszych ziem.

MichuZ (Imperium MichuZLandii) 2008-11-27 13:30:59
Bodek daje znać, abyśmy uważali na gryfa.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-27 13:40:35
Propozycję włączenia do paktu wysłałem do Pawła, tczecha, Centa, musimy się zjednoczyć w celu kontry na graczy którzy albo są w mocnych paktach, albo jako pojedynczy wzmocnili się czy poprzez wojnę lub rozwój.

wraith (Imperium wraithLandii) 2008-11-27 14:21:58
Za późno w następnej turze odlatuję do aniołków :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum