www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada AmericanDeb" (Bobek1971)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Ambasada AmericanDeb" (Bobek1971)

Pakt numer 58, zaoony 2008-11-07 17:14:38 przez Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii)

Nazwa paktu: Ambasada AmericanDeb

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Bobek1971
Deb
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-07 17:18:08
Witam Szacownego Wladc Wielkiego Ludu Amerykaskiego!
Pozwoliem sobie na sfinansowanie budowy ambasady, w ktrej mam nadziej, bd dojrzeway nasze kontakty i promienioway pokojowym rozwojem na cay wiat.
Poniewa midzy nami rozciga si spora przestrze do zasiedlenia - proponuj rozway tre Traktatu Granicznego, w ramachktrego ustalimy docelowo miasta graniczne.
Pragn nadmieni, ywi ogromne nadzieje co do rozwoju stosunkw midzy moim tureckim i Waszym amerykaskim narodem!
z powaaniem
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2008-11-09 17:18:08
Witam Sulejmana!
Tereny Wielkiej Debowni sa rozlegle, takze starczy wolnego miejsca dla pomyslnego rozwoju obu naszych cywilizacji bez koniecznosci licytywania sie o kazdy skrawek terenu nie wspominajac juz o bardziej drastycznych metodach negocjacji.
Narod amerykanski z radoscia przyjmuje informacje o wspolpracy i liczy na szybkie otworzenie pierwszych zyskownych szlakow handlowych, ktore wzmocnia nasze narody.

Deb (Imperium DebLandii) 2008-12-21 12:22:44
Poslowie z Wielkiej Debowni przepraszaja za nieumyslne przekroczenie granic jednym z rydwanow, ktorego konie zabardzo poniosly. Niestety widze iz wladca Sulejman-Goraczka zapedzil sie az nadto w uspokajaniu naszych rumakow.
Wladca Wielkiej Debowni liczy jednak na to iz nie bedzie musial wzywac posilkow od zaprzyjaznionych etiopczykow i spodziewa sie reparacji, w celu unikniecia krwawej i niepotrzebnej wojny, howgh!

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-21 12:44:59
To byl tylko zy sen Szanowny Wladco..tylko zy sen....zapraszam na tureck kawk !

Deb (Imperium DebLandii) 2008-12-22 19:15:58
Nasi poslowie witaja naszego odleglego sasiada, Sulejmana Niecierpliwego!
Jak zapewne wiecie, czasy nastaly niebezpieczne i mamy propozycje, ktora dotyczy nie tylko naszych narodow, ale rowniez powinna byc wiazaca dla sojusznika wielkiej Debowni (Etiopii - w ktorej imieniu wystepujemy), jak rowniez Waszego skrytego sojusznika, Hammurabiego.
Proponujemy co nastepuje, do podpisania w traktacie:
"Bedzie pokoj 4-stronny miedzy naszymi narodami, a jesli ktorys zechce wypowiedziec innemu wojne musi to zrobic na co najmniej 3 tury do przodu."

Wierzymy, iz 4-stronna akceptacja owego traktatu, na ktory wladca Etiopii wyraza wstepna zgode, spotka sie z akceptacja pozostalych stron w celu zapewnienia pokoju w naszym sasiedztwie na dlugie wieki, howgh!

Wielka Debownia nie chce wojny i proponuje sensowne wyjscie z impasu, mamy wiec nadzieje, iz nasza propozycja spotka sie z ogolnym zrozumieniem, co przyczynic sie moze do stabilnego i dlugotrwalego pokoju w naszym regionie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-25 15:01:17
Ciekawa propozycja warta rozwaenia Wadco Dbownii. Jaki charakter bdzie miaa taka umowa jawny czy tajny?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-28 23:35:57
???

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-31 15:51:49
Zatem rozmowy zostay zerwane wobec braku reakcji.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-01 13:12:28
Przepraszamy, ale albo przepoczylem albo nie zauwazylem maila powiadamiajacego, byl to okres swiat w Wielkiej Debowni i wladca musial zapic. Poniewaz mamy nowy rok, proponuje wznowic negocjacje, a nasza oferta jest wciaz aktualna, a kwestie jawnosci lub tajnosci pozostawiam do zaproponowania Sulejmanowi Staremu.
Jeszcze raz przepraszamy, za brak odpowiedzi, ale bylo to niecelowe, a moglo byc odebrane jako akt ignorancji z naszej strony.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 14:32:43
pozostawmy wiec nasz ukad jako tajny .
Hammurabi nie wiem czy jest chtny na w ukad, ja chciabym podpisa w traktat w formie trjstronnej.
pokoj, rozwj, wsplpraca ekumeniczna z wymiana misjonarzy do miast granicznych - 3 tury karencji na wypowiedzenie pokoju.
propozycj wysyam na pimie w jrdnakowym brzmieniu do wadcy Etiopii.
z powaniem Sulejman Stary

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-01 18:06:32
Problem polega na tym, iz o ile podpiszemy uklad miedzy soba, a potem sie okaze, iz wspieracie militarnie Hammurabiego, czego wam oczywiscie absolutnie nie imputujemy, to w takiej sytuacji uklad trojstronny w szczegolnosci dla Wielkiej Debowni moglby sie okazac brzemienny w skutkach - my ze soba bezposrednio nie graniczymy i jak narazie nie oszlo do posuniec, ktore moglyby do tego doprowadzic.
Prawdopodobnie bedziemy musieli to przedyskutowac z wladca Etiopii, osobiscie prowadze tez powazne rozmowy z Siewim II, ktory jest zbulwersowany ekspansja Babilonu. Jezeli okazaloby sie ze to jest nasz wspolny problem, to byc moze nalezaloby go wspolnie rozwiazac.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 19:18:54
Zatem czekam na wasze rozwizania. Z mojej strony propozycja Traktatu pokojowego i wspolpracy wraz z wymiana misyjn pozostaje aktualna.
To nie ja bylem inicjatorem takiego ukladu...i nie ja mam tajne zobowizania wobec Hammurabiego.
Informacje jakoby Hammurabi jest ze wmn w cislym tajnym sojuszu s nieprawdziwe. Sulejman prowadzi polityke rozwoju regionalnego i pokojowych stosunkow z sasiadami.
Pileczka ley po waszej stronie.
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-05 11:57:40
Rozumiem, e 3 tury karencji obowizuj? bo chcialbym to oglosi w dzienniku ustaw jawnych ;-)
Sulejman Bardzo Stary [kiedy Niecierpliwym zwany...]

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-05 14:37:37
Dzis wieczorem zostanie podjeta decyzja, poniewaz ma dotyczyc calego naszego sojuszu oraz panstwa Sulejmana (chyba nie tak) Starego, czekam na oficjalne potwierdzenie od wladcy Etiopii.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-05 19:35:12
Mamy oficjalna zgode, umowe mozemy uznac za wiazaca i oglosic swiatu.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-05 19:40:28
ok. zredagujecie tekst oficjalny?

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-08 16:51:44
Przepraszam za pozna reakcje, bo myslalem ze komunikat zostanie ogloszony przez strone turecka, co wygladalo z zapowiedzi, ale pakt nasz zostanie ogloszony jeszcze dzis wieczorem, a najpozniej jutro do poludnia, co zostanie osobiscie przeze mnie dopilnowane, howgh!

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-08 17:24:09
howgh...odrzek Sulejman w narzeczu Dbownii

Deb (Imperium DebLandii) 2009-01-08 17:39:23
Prosimy o kontrasygnate:
http://forum.civilization...opic.php?t=8668

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-08 22:54:18
C oznaczaj 3 jednostki szybkiego reagowania w zasigu naszego miata frontowego?

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-13 20:24:04
Przepraszam za zwloke z odpowiedzia - niestety maile powiadamiajace o nowym wpisie nie dochodza, wlasciwie zajrzalem teraz z ciekawsci i widze jakis swierzy wpis.
Chyba jednak wszystko sobie w kronice wyjasnilismy, teraz zdaje sie rozumiec to "przypomnienie" o naszej umowie. Zamierzam ja respektowac, ale jesli umowa nie jest juz Ci na reke, to mozemy z niej zrezygnowac.
Ja swoich umow dotrzymuje - mozesz zapytac Hammurabiego (Domela), bo wywiazalem sie z wszystkich zawartych tajnie porozumien pokojowych.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-13 20:25:35
A jesli chodzi o jednostki szybkiego reagowania - gdy zostala zlokalizowana granica Turcji - natychmiast zostaly wycofane.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-13 20:27:46
Wlasciwie to zeby uniknac dalszych nieporozumien, to proponuje kontakt mailowy. Moj mail: tabaczarz@gmail.com

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-13 22:04:12
Teraz jak znacie wieci ze wiata..Turcja szuka zemsty....
Zdradziecki Egipt, ktry spali nam wite miejsce Konfucjusza, podstepnie atakujc i zabijajc bezbronnych szukajcych schronienia w murach wiatyni...
Pacyfistyczny Sulejman nie znis tej zniewagi i razem ze swym narodem bd szuka wszelkich sposobw osabienia lub zniszcenia Egiptu. Zmieni to moe tylko nasza mier...
Nasz uklad jest nadal respektowany. Poniewa nie mamy odwagi prosi Was o wsparcie w walce z Egiptem, jedynie informujemy Was, e kade dziaanie przeciwko Egiptowi - zamknicie granic, wypowiedzenie wojny, wsparcie nas militarnie bdzie czynem ktrego Nasz Wlaca nie zapomni...
Oczywicie nie liczymy na to, lecz gdyby sie okazalo, e w waszym interesie takie dziaanie moe by owocne...bd z tego bardzo rad
Sulejman Stary

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-16 13:25:58
W takim razie na chwile obecna mozemy potwierdzic tylko to, ze zawarty przez nas uklad bedzie z cala pewnoscia respektowany przez obie strony. Wielkie Kuzniczysko nie zamierza wykorzystywac nadazajacej sie okazji do byc moze szybkiego wzbogacenia, o nie!
Jednoczesnie informujemy, ze dochodzily do nas sygnaly z roznych stron swiata o rzekomym zagrozeniu tureckim. Informujemy, ze zachowamy sie rownie uczciwie jak Turcja, zachowujac swoja neutralnosc podczas naszej wojny z Babilonia!
Poslowie Wielkiego Kuzniczyska bardzo wysoko cenili sobie Wasza neutralnosc w tej wojnie i calkowity brak zaangazowania. Ufamy, ze nasza wspolpraca moze byc kontynuowana, tym bardziej, ze obecnie z Babilonia Kuzniczysko ma podpisany pokoj i juz nie planuje zadnych inwazji na Babilonie, chyba, ze Turcja dojdzie do wniosku, ze lezy to w naszym wspolnym interesie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 13:30:15
Turcja ma tylko jeden cel - zniszczy ognisko zdray - EGIPT. Jesli jestecie zainteresowani osabieniem tego pastwa..wesprzyjcie mnie chocby dyplomatycznie lub wypowiadajc temu pastwu wojn.
Wielki szacunek
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-16 14:20:23
Nasze wypowiedzenie wojny Egiptowi byloby tylko pustym slowem, a ufamy, ze to wlasnie czyny powinny przemawiac!
Poniewaz juz 2 nasze miasta zostaly zaszczepione konfucjanizmem, jednoczymy sie poniekad w bolu. W dalszym ciagu w Kuzniczysku dominuje religia politeistyczna.
Egipt jako taki nic zlego nam nie uczynil, wiec nie wypada wobec uczciwie zachowujacemu sie Egiptowi wystepowac, wrecz nie godzi sie!
Czekamy wiec na sensowne propozycje plynace z Turcji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 15:18:57
Moja proba podyktowana jest zdrad egipskiego wadcy, ktry pomimo zapisanej karencji wkroczy do miast tureckich zdobywajc je bez walki.
Inwazja morsko-ldowa - ldowanie z galey] bya ostatnim dziaaniem jakiego si spodziewalismy. Dlatego wojsko byo skupione bliej niestabilnego regionu czyli granic poudniowych...
Zdrada jakiej si dopuci wadca egipski jest na tyle oczywista i moralnie godna potpienia wrd cywilizowanych wadcw, e nie miem drugi raz proponowac potpienia tego wadcy.
Po prostu jestem wiadom de poszczeglnych wladcw i nie ciskam ani nic nie proponuj w zamian, gdzy nic nie mam do zaproponowania, poza tym, e osabiam waszego Rywala jednego z silniejszych.
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-16 21:20:45
A wiec to prawda, ze tureccy generalowie beztrosko przygladali sie rzezi na amerykanskiej armii?!?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 23:12:07
Przygldali si kadej rzei ze smutkiem....

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-18 15:16:05
Gdy Babilonia atakowala Rzplita Lubelska musielismy ze lzami w oczach prewencyjnie zajac miasta, ktore spalilby sam Hammurabi, a wy tylko patrzyliscie ze smutkiem, majac cala armie skupiona na poludniu?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-18 15:29:41
Tak caa armia bya na poudniu so, warrior i chariot. ;-)

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-18 15:53:34
Juz nie wiem, czy Turcja z nas kpi czy zartuje, czy jednak jest do do bolu uczciwa i mowi prawde. Nie znajduje zadnych dowodow, na zdrade, ale prawdopodobienstwo takiego postepowania jest niezwykle male, bo jak mozna byc tak bezbronnym?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-18 18:08:06
Rozumiem zdziwienie... w wiecie bezprawia, wojen, zbroje...nie zrozumiae jest postpowanie pacyfistyczne..teraz to si zmienio...zmienili to wadcy wyzuci z wszelkich moralnych imperatyww...

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-25 15:22:38
W zwiazku z publicznym zapytaniem i wygloszonym apelem, czekam na oferte wspolpracy, ktora zostanie rozpatrzona z zachowaniem wszelkiej poufnosci. Wielkie Kuzniczysko jest do ewentualnej dyspozycji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-25 16:03:57
Najpierw pytanie podstawowe...w jaki sposb moecie mi pomc z tym zbirem?
chodzi o konkrety..czyli
- czy chcecie zaangazowac si szanowny Wadco sam czy razem z Zar?
- czy chcesz si zaangaowac osobicie w wojn z Egiptem?
- czy oferta wsppracy Waszej ma jakie konkretne ograniczenia - tylko pomoc dyskretna militarna, tylko dyplomatyczna [wypowiedzenie open boards, wypowiedzenie wojny bez zaangazowania militarnego?]?
- jakies inne ograniczenia? i wasze przemyslenia odnonie rozegrania tej batalii?...musiabym zna zakres zaangazowania? czy bedzie to wsppraca koalicyjna z konkretnym celem - osabienia tudzie wyeliminowania Egiptu? czy tylko wsplpraca cicha...
Moim celem jest zniszczenie Egiptu...teraz chiabym poznac wasze zamiary i chci rozwinicia i wspomoenia tego planu.
Rozumiem ,e na rk jest Wam osabienie gwnego rywala w tym jeszcze multipolarnym wiecie ...
Pozdrawiam Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-25 17:02:07
Sprawa jest zagmatwana, dobrze o tym wiesz.
Nie ukrywam, ze poczatkowo oslabienie Turcji bylo przeze mnie odczytywane z zadowoleniem. Szczerosc to podstawa - jesli nie wiesz kto rozpoczal knowania przeciw Turcji, w do datku nie maczajac sobie przy tym rk, to rodze rozpoczac Ci studiowanie alfabetu od jej drugiej litery.
Nie rozpatruj mnie jako sojusznika Zary, bo tak do niczego nie dojdziemy. Oni (ponti i Bodek) maja swoje sprawy i zalatwiaja je ponad wszelkimi glowami, dlatego widze juz wyraznie co oznacza upadek Turcji (jesli Ty tego nie widzisz wdcisnij sobie F4 i wcisnij na Bodka a potem zerknij na Pontiego, a wszystko zobaczysz) Bodek z Pontim maja dogadana wymine technologiczna, najsmieszniejsze, wlasciwie najgorze w tym wszystkim jest to, ze Bodek wszystkich stara sie kierowac przeciw mnie, ze niby jestem wielkim sojusznikiem Pontiego, gdy tymczasem to on bedzie kradl od Pontiego wazne technologie, a ja jestem wrobiony na wieki w wspieranie Pontiego.
Moja sytuacja jest tak ciezka i trudna, ze obecnie nie ufam juz nikomu, a oceniam tylko po czynach - inaczej obecnie nie moge.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-25 17:08:03
Wiem, ze Domel dostal od Ciebie wsparcie, ale co mnie to obchodzi teraz - mieliscie dobry sojusz i wyszedl z wojny obronna reka - pretensji nie mam, chociaz walczylem sam z lekkim wsparciem Siewiego. Ponti mnie olal w tej wojnie, pewnie by wkroczyl jakbym zaczal przegrywac, ale Domel wykazal sie wielka dyplomacja. Obecnie jest tak, ze Domel nie moze Ci pomoc, bo sie boi mojego ataku i trzyma sporo wojska po mojej stronie. Ja z Domelem sie nie dogadam - ale byc moze Ty jestes w stanie przekonac ggo do wspolnego dzialania.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-25 17:12:24
Moim najwiekszym zagrozeniem obecnie jest E&M (Etiopia&Mongolia).

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-26 00:39:58
Tak syszaem o Chanie i wiem co to za wadca i dlaczego nakierowa ca operacj na Turcj...ale to juz bylo mineo...
Teraz mamy nowe rozdanie, now sytuacj.
Po tym co zrobi Egipt - spali dwa miasta nie bronione w tym wite z cudakiem religinym konucjusza i port z maoi - ciko mi zaufa, ale poniewa nikt nie jest zainteresowany wsplprac poza Toba Wielki Mocie...i jakos wierz ci ...nie wiem skd ta atwowierno? ;-)

Poza opisem sytuacji nie okrelie na czym mialaby polegac nasza wsppraca?
Owszem Hammurabi cigle mysli e bdziesz go atakowa...do czego miabym przekona Hammurabiego?
wiecej konkretw ...
Na pewno jestem zainteresowany bardzo tym co mwisz..jest jeden warunek...babilonia jest moim przyjacielem i nie oe byc z Twojej strony adnego zagroenia dla niej zanim zaczniemy wspprac.
Co si za tyczy egiptu moemyzacz bez warunkw wstepnych ;-)
Pozdrawiam Sulejman
Postaram si zaufac Tobie.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-26 12:06:42
Nasza wspolpraca moze wydawac Ci sie dosc mglista obecnie, ale dostrzegam bardzo silny i mocno zakamuflowany sojusz Etiopia-Mongolia, ktory jest faktycznycznym zagrozeniem, gdy tymczasem Chan bardzo sprytnie (jestem tu pelen podziwu) skierowal oczy calego swiata na Turcje przekunujac wielu (nie ukrywam, ze i mnie) do tego, ze bedziesz swiatowym dyktatorem (jednak proch+nacjonalizm dziala na wyobraznie). Wlasnie wobec zagrozenia o ktorym pisze trzeba podjac wspolne kroki, chociaz wiem, ze obecnie masz problemy dosc istotne - w oczach wielu Eferalgus jest odczytywany jako sila sprawcza Chana. Ja z kolei znajduje sie obecnie w bardzo niezrecznej sytuacji, gdyz mam sojusz z Etiopia, ktora zalatwia powazne interesy z Mongolia. Jestem przekonany o ich tajnej wspolpracy do tego stopnia, ze jesli ktokolwiek zaatakuje Zare zostanie zniszczony przez Chana, bo maja sojusz wymiany technologicznej przez szpiegostwo i obaj od siebie sa uzaleznieni, a ja jestem w tej sytuacji tylko swojego rodzaju zaworem bezpieczenstwa, bo Domel z Cheosem (tak podejrzewam) pewnie mysla, ze oslabia Etiopie atakujac mnie, gdy tymczasem dla sojuszu E&M jest ta wojna bardzo na reke, a dobrze wiedza, ile mam armii i ze bede sie bronil bardzo dlugo.
Hammurabi mi nie ufa - to jest zrozumiale. Byc moze niestety chec odwetu go zaslepia na tyle ze nie widzi szerszej perspektywy - tego nie wim, ale wydaje mi sie, ze Domel jest wytrawnym graczem. Jak pisalem wczesniej - sam go do siebie nie przekonam. Jesli by jednak zaatakowal ktoregos z naszych wspolnych sasiadow (to mu oferowalem dawno temu), to deklarowalem swoja neutralnosc - nie zaatakowal Ciebie (to bylo dla mnie koronnym dowodem na wasza wspolprace), nikogo, bo mi nie ufal - jednak byc moze teraz mozemy jednak wspolnie nakierunkowac nasze dzialania w jakims sensownym kierunku.
Obecnie na terenie Turcji przebywa 2 amerykanskich szpiegow - nic zlego nie beda robic, a w zwiazku z naszymi rozmowami rozwazam ich wycofanie. Pisze o tym uczciwie, bo jesli zostanoie ktorys z nich wykryty, to mozesz sobie pomyslec, ze mowie jedno, a robie zupelnie co innego. Rola moich szpiegow jest czysto-zwiadowcza, ktora bedzie wykorzystana tylko do potwierdzenia naszych wzajemnych intencji. Jak pisalem wczesniej - nie ufam nikomu, a sojusznikow rozpoznaje tylko po skoordynowanych czynach.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-28 14:03:31
Co do naszej wsppracy jestem za..lecz niestety Babilonia nie ma do Was ni krzty zaufania i wobec tego by nie wprowadza zamieszania w momencie jakiego zaostrzenia konfliktu midzy Wami stawania po ktrej ze stron...sam rozumiesz...
Jedyna opcja moe by taka, e wsppracujemy w kadym innym obszarze z wyaczeniem stosunkw dotyczcych Babilonii i Kuniczyska
Wyrae swoje zdanie, e liczyem na wiksze otwarcie w Waszych stousnkach.
Moja propozycja jest taka, e musisz w jaki sensowny sposb przekona babiloni do swoich pozytywnych zamiarw i uregulowania stosunkw midzy Wami...bo niestety bez waszej zgody ciko bdzie co wikszego w regionie jako przeciwwag dla Mongolsko-Etiopskiego ukadu utworzy z naszym udziaem. Ja jestem otwarty w kadym razie na nasz wspprac.
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-02-28 19:49:52
Dzieki za w ogole chec wspolpracy.
Babilonczyk ma uklad z Wikingiem i dlatego mnie olewa. Wszelkie moje propozycje sa przez niego zbywane. Mozliwe, ze chce mnie zaatakowac - tego tez nie moge wykluczyc i stad bierze sie jego niechec, ale nic na tym nie zarobi. Mo on na moim terenie skauta, ktory sobie chodzi do woli i wszystko obserwuje, bo na to sie zgodzilem. Oczywiscie trzymam spora ilosc wojsk przy jego granicach w zwiazku z tym, ale jakos nie rozumie, ze gdyby doszlo do wspolpracy to nie musi sie obawiac - wiec nasz wspolny impas trwa w najlepsze. Ciezko bedzie z tego szybko wybrnac, niestety. Chociaz nie wykluczam, ze wydaje sie mu, iz angazujac moje wojsko w jego strefie pomaga sojuszowi, ktory sie zbiera przeciw Etiopii zapewne, a mozliwe ze i w nim aktywnie uczestniczy.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-02 16:37:11
Jak zauwazye wypowiedziaem karencje wiekszoci ssiadom, ktrych zdrady nie maj koca....tym razem Tokugawa, japoski wladca przepuci przez swoje tereny, armad war chariotw, ktre niezauwaenie uderzyy w miasto przy granicy japosko-tureckiej - wybijajac obrocw w pie i palc miasto.
Tokugawa udawa niezaangaowanego do ostatnich chwil...
Sytuacja robi sie nie ciekawa. Pokojowy rozwj i zaufanie to sowa - przeklestwa...
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-03 14:54:00
Mamy deal malzowy, ale nie lubie byc tak zaskakiwany szczerze mowiac. Jednak wiem, ze ktos zatrul Istambul (pewnie Eferalga) i pomoc byla tu wazna jak i niecierpiaca zwloki. W razie jakichkolwiek pytan, odpowiadamy jednoglosnie, ze wykorzystales moje gapiostwo i tak mi sie kliknelo. Prowadze rowniez rozmowy z Egiptem, ktoremu zdalem relacje, ze jestes zdrajca Kuzniczyska i wladca Egiptu jest przekonany o tym, ze dzialam przeciw Tobie. Rozumiesz chyba jaka jest sytuacja.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-03 15:20:03
Delegacja z proba wyslana zostaa zbyt pxno w nocy..i rzeczywicie nie przygotowana zostaa nalezycie...jednake bardzo dzikuj za wsparcie i wozy z maami jad juz do naszych granic. Zatrucie naszej stolicy jest upokaajce i jedyna nadzieja w ssiadach, ktrzy zdrow ywnoc podel...chwilowy to stan..lecz sanitariaty nasze przepenione chorymi...
Wsparcie Wasze jest bardzo cenne, w rozmowach z Egiptem dalej postpujcie w odpowiedni sposb Panie.
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-03 18:04:49
Jak pisalem - po czynach sojusznika swego rozpoznasz prawdziwego.
Ale do rzeczy. Babilonczyk jest jaki jest i coraz bardziej mnie niestety meczy jego postawa. Jednak bedac na jego pozycji to ma on tylko 4 kierunki rozwoju terytorialnego: Turcja (N), Kozniczysko (S), Rzplita (W), Skandynawia (E). Majac tak liczna armie musi sie zdecydowac, kto rzeczywiscie jest jego rzeczywistym wrogiem, a narazie mysli ze to wlasnie ja i tak sobie trwamy juz dlugi czas.
Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze gdybym w pore nie dostrzegl zagrozenia o ktorym wczesniej juz pisalem, to moi szpiedzy (pod namowa innych) dzisiaj zrobiliby w Twojej stolicy wielkie siedlisko dzumy ponownie zatruwajac wode (a wiesz, ze i powody bezposrednie do tego byly), jednak bezinteresownie wycofalem swoich szpiegow widzac, ze gra sie toczy o wieksza stawke i zywotnosc Turcji jest istnym oczkiem w glowie Kuzniczyska obecnie. Teraz rowniez udzielilem pomocy zywnosciowej, co juz powinno byc koronnym dowodem o mojej checi wzajemnej wspolpracy. Jednak zapytuje niesmiale jak ma dalej wygladac nasza obustronnie zyskowna wspolpraca.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-03 19:11:29
Wyra swe Pragnienie Wielki Mocie...
Dla mnie wsplpraca oparta na pokoju i stabilizacji granic...na wymianie ekonomicznej, otwarciu granic dla naszych jednostek i wzajemna pomoc w unknieciu wojny zdradzieckiej i zgubnej dla narodw jest bardzo istotna.
Nie wyobraam sobie na razie innej formy wsplpracy? chyba, e masz jako na mysli i chciabys mi o niej powiedziec?
Wypowiedziaem jak wiesz karencje Japonii [ze zrozumiaych wzgledw - gdyz wojska wroga z jej terenw wypezy niczym cie...], Rzplitej Lubelskiej [gdyz jej chariot krzy po moim pastwie na obszarze ktry w niedugim czasie zosta zaatakowany przez Egipt od strony Japoskiej, nie mam dowodw ani nie mam rozeznania w wiecie, ale bylo to bardzo podejrzane], Etiopii - gdy jako jedyne pastwo chyba ma wgld w moje miasta ze wzgledu na inwestycje w siatke szpiegowska w moim pastwie, gdyz zdradzi sie kiedys Zara o swej wiedzy co mam w miastach i co robi???]
Moje lata wietnoci, Tureckiego Zotego Wieku - miney bezpowrotnie...stracone trzy miasta o duzym potencjale, witynia Konfucjusza spalona doszcztnie, miasta zamiast rosnc nikna w oczach, szpiedzy rozdzieraj moje pastwo i podwaaj zaufanie do wadcy, ktry nie moe przeciwdziaa zatruciom studnii i spichlerzy...
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-05 17:19:31
Rzplita ma protekcje Chana. Reszty mozesz sie domyslec.
Co masz w miastach i co robisz rowniez ja widze i mowie to szczerze, ale ja nikomu, nawet Etiopii tych informacji nie przekazywalem. On sam ma pewnie wystarczajaca ilosc punktow szpiegowskich, jak rowniez Chan, a moze i Eferalgus.
Twoja niska liczba miast mnie przeraza, nie wiem dlaczego wciaz mimo zagrozen inwestowales w uniwersytety, ale chyba najwiekszym Twoim bledem bylo nie wziecie nacjonalizmu z liberalizmu i reczne dojscie do prochu.
Moja w tej chwili propozycja jest taka - bede gromadzil jeszcze wiecej punktow szpiegowskich w celu wykradniecia optyki, prochu i w przyszlosci astronomii, by miec dostep (to dopiero po chemii - jednak trzeba planowac na przod) do produkcji statkow pirackich, ktore bezkarnie moga broic na terenach niekoniecznie oficjalnych wrogow.
Decyzja nalezy do Ciebie, ale zareczam, ze moje gromadzenie punktow szpiegowskich na Tobie ograniczy sie tylko do wyzej wspomnianych celow i bedzie sluzyc tylko temu, jak to opisalem. Nie bede robil zadnych zatruc i innych fermentow - na to daje slowo. Jesli dojde dzieki temu do jednostek pirackich to z pewnoscia bede o tym pamietal dzieki komu to sie udalo i wdziecznosc nalezyta tez okaze.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-05 20:53:55
Zgadzam si .
Co do miast..nie walczyem z nikim stawiaem tylko tam gdzie bozia pozwalaa...pniejszy upadek Turcji sam znasz...3 miasta spalone...
Co do liberalismu to wziaem z niego gunpowder.
Pozdrawiam Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-08 20:20:46
Czy masz jakie informacje o zagroeniu mojego pastwa ze strony moich ssiadw? jakies konretniejsze plany?

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-09 18:06:16
Zagram teraz w otwarte karty, a Ty moze zrobisz z tego pozytek, ktory byc moze zdecyduje nawet o dalszych losach gry.
Bodek dazy do zwyciestwa, prawdopodobnie za 30 tur nawet wszyscy razem zebrani do kupy go nie rusza. Nie wiem jeszcze, czy planuje to osiagnac samodzielnie, czy przy pomocy Eferalgi wygrac przez Palac Apostolski.
Druga sprawa - Etiopia - moj sojusznik, niebawem zostanie zaatakowany przez zjednoczone sily w sklad ktorych wchodzi wiecej niz 3 panstwa. Bardzo prawdopodobne, ze i Domel z nimi trzyma, ale moze jeszcze sie waha. Widzac zuluskie impi w posiadaniu zarowna Cheosa jak i Rudiego nie moge miec najmniejszych zludzen, Ponti prawdopodobnie sie tez wszystkiego domysla, chociaz jeszcze mu nie mowilem, bo jednak moj potezny sojusznik tez sobie ze mna zaczyna pogrywac. Wszystko to jest prawdopodobnie prowokacja Chana, ktory ma rowniez w garsci wladce Rzplitej, wiec co do niego musisz sie miec na bacznosci. Moja ostateczna propozycja jest taka, ze jesli mozesz rzeczywiscie wplynac na Domela, jesli rzeczywiscie wczesniej dostal od Ciebie solidne wsparcie, to moze Ciebie i teraz poslucha. Moge dac slowo, moze podpisac zobowiazujaca umowe, ze nie atakujemy siebie z Domelem na czas okreslony lub nawet zupelnie nieokreslony. Ja swoich umow z nikim nie zlamalem i nie mam takiego zamiaru. Wtedy Domel moglby spokojnie wesprzec Cie w wojnie, a ja moglbym pomoc swojemu etipopczykowi, wiedzac, ze zaden z nas nie bedzie staral sie wykorzystywac nadarzajacej sie sytuacji - to wrecz chyba jedyne wyjscie, bo niestety wszystko narazie na to wskazuje, ze gre wygra Bodek - bardzo swietnie wszystko rozgrywa. Siewi jest 12-sta armia swiata, nie jest jakims szczegolnym zagrozeniem, ale ma do Ciebie pretensje o wypowiedzenie tego ukladu pokojowego.

LDeska

Posted: 2009-06-12, 11:17   

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-09 18:15:10
Kilka tur temu chciales wymiane map - musialem odmowic ze wzgledu na to, ze ktos te mapy moze po prostu od Ciebie wykrasc, ale jesli zalezy Ci na konkretnych informacjach to zawsze sluze screenami z regionu ktory Cie interesuje. Mam prawie cala mape swiata, poza Egiptem i paroma mniejszymi panstwami.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-09 22:15:20
Jak widzisz moja teoria, ktora przedstawilem dawniej, wlasnie sie potwierdzila i sojusz Etiopia-Mongolia zostal wykryty podczas ich dzialania.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-10 09:44:15
No nic gramy dalej

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-11 17:03:13
Rozumiem, ze obecna sytuacja jest Ci na reke i nie zamierzasz podejmowac zadnych zobowiazujacych dzialan. Domela kalkuluje jako przyszlego agresora tak samo Cheosa, z reszta mam na ich terenach szpiegow i widze co kombinuja. Szkoda, ze za sprawa Chana dzieja sie takie wojny, ktore daja mu czas na wykradniecie technologii tak czy siak. Swietnie to wszystko rozgrywa i mysle, ze chyba zasluguje na zwyciestwo.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-11 17:51:38
Hammurabii nie odpowiada na moje depesze.
Pozostaem sam Wielki Mocie...co kombinuj ale nie wiem co nie jestem w adnym pakcie...Czekam na wydarzenia, ktre niechybnie nadejd...
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-13 23:10:27
A jak odpowiedzial na dostarczenie janczarow?
Przyjal ich z pokora i w milczeniu?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-14 11:42:15
Ju wiele razy wspominaem, e musiaem podpisa z Hammurabim w momencie ataku Egipskiego na zakup armii by ratowa kraj. Za 500 goldw i 4 janczarw [dostarczonych w przyszoci]otrzymaem rwnowartoc przeliczeniow w sile zbrojnej.
Nie byo tutaj adnego kamstwa. Po prostu wobec zagroenia jakie mialem jedynym wyjciem by zakup wojska za granic. Jedyny ukad na jaki si zgodzi Hammurabii to wspomniane goldy ale i nowoczesne jednostki przekzaywane w miar produkcji.
Tak, e janczarzy chcc czy nie chcc musieli tam trafi..bowiem, aden inny ssiad nie by w stanie zaoferowa mi takiej pomocy.
Teraz Hammurabii nie chce ze mna rozmawiac o kontaktach z Tob co juz ci pisaem wielokrotnie...skoro te rozmowy byy bezproduktywne..nie bylo sensu dalej go nagabywa..skoro sam nie potrafisz si z nim dogada?
Co do twoich misji szpiegowskich na moim terenie - wyraziem na nie zgod.
Sulejman

Deb (Imperium DebLandii) 2009-03-14 23:49:03
OK, umowa jest umowa - mowi sie trudno. Chocby teraz szly te janczary przeciwko mnie rozmumiem w jakiej byles sytuacji i zdaje sobie sprawe, ze inaczej sie nie dalo. Etiopia raczej na 100% polegnie w tej nierownej wojnie - atakuja razem Cheos, Cola, Rudi, Centurion i Zulusi - nie wszyscy jeszcze oficjalnie, ale to kwestia czasu. Ja Domela nie zaatakuje, ale musze trzymac wojsko przy jego granicach, bo by tez wkroczyl do akcji. W sumie to im wystarczy, bo Etiopia w tej sytuacji jest sama. A ci, ktorzy maja sie wzmacniac spokojnie si wzmacniaja.

Deb (Imperium DebLandii) 2009-04-29 12:54:55
No szkoda, ze tak sie to skonczylo dla Turcji.
Trzeba bylo razem z nami wtedy podzielic sie ziemiami Babilonu zamiast go wspierac - on jeszcze sie liczy, a upadek Turcji to pewnie kwestia kilku tur.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-29 13:10:31
za Dwie tury Wadco Kuniczyska....
Ale dziki wielkie za gr i mie wymiany not dyplomatycznych!
pozdrawiam Sulejman/Bobek ;-)

Deb (Imperium DebLandii) 2009-05-01 06:54:39
Obys w nastepnym dyplo lepiej poprowadzil swoj narod, czego i sobie zycze ;)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: