www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "CZTEREJ MUSZKIETEROWIE - Zebranie na szczycie&quo
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:22   Pakt "CZTEREJ MUSZKIETEROWIE - Zebranie na szczycie&quo

Pakt numer 162, założony 2009-03-25 11:46:45 przez Cola (Imperium ColaLandii)

Nazwa paktu: CZTEREJ MUSZKIETEROWIE - Zebranie na szczycie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
cheos
Damroka
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:22   

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-25 15:57:08
Witam Władców!

Chciałbym bysmy wspólnie zastanowili sie nad wszelkimi mozliwosciami od teraz.
Sytuacja jest taka że trzeba przedsięwziąć jakies kroki, a niestety kazdy z tych kroków pociaga za soba łańcuszek wydarzeń

opisze tu po krótce (jak to zwykle ja ;) ) wszelkie alternatywy i ustalimy wspólną linie działania.

1) WOJNA Z ZARĄ
Chińczyk połknał 2 miasta bez walki... zapewne połknie trzecie. Zara uciekł wojem w centrum swojego Państwa. MA TEGO MASE i do tego nowoczesne. Za 5 tur bedzie miał Chemie, ale ta Chemia niewiele Mu da na ta chwile (nie ma warsztatów, a do Grenadierów jeszcze kawałek). Państwo Zary jest zdemolowane (niezadowolenia i scinki i drafty), populacja na max Mu spadła - nie ma potencjału. Jedyne co Go trzyma to Świete Miasto.
Trzeba pokonac Zare jednak nie bedzie to łatwe, bo scentralizował wojsko wokół stolicy i Świętego Miasta i zewsząd będzie mógł w jedna turke atakowac wszystkim co ma. Jak podejdziemy tym co mamy (Chinskie wojsko + moje) to zginiemy.
Zara nie ma produkcji wiec jednostek Mu juz tak duzo nie przybywa. Jednak cały czas dozbraja Go Młot.

i tu dochodzimy do punktu drugiego...

2) WOJNA Z MŁOTEM
żeby odciac posiłki dla Zary, a jednoczesnie zapewnic nam i Sulejmanowi oraz
Hamurabiemu - spokojne tyły, wymagana jest wojna z Młotem. Niestety Chan juz sie odgrażał, ze Młot jest Jego sojusznikiem (może to byc zwykły straszak i pewnie tak jest) wiec wywołując wojne z Młotem mamy pewne działania (poki co dyplomatyczne) ze strony Chana.

3) WOJNA Z JAPONIĄ
żeby odciazyc Sulejmana na froncie mozna zdemolowac Japończyka w 2 tury czyli spalic Mu wszystkie porty z morza (robota dla Wikinga - Wiking gotowy)
Potencjał Japonii spadnie na max i juz nic nie zdziała.
Oczywiscie tym samym wkurzymy Chana, ale to mamy cokolwiek bysmy nie zrobili (zwłaszcza, ze Chan buduje koalicje przeciwko nam)
Generalnie nie unikniemy wkurzenia Chana :)

PYTANIE!
- jak zjechac Zare do końca?
bedzie mega ciezko zwlascza, ze Ragnar nas nie wspomoze, bo bedzie miał Mlota i Japonie na karku (Japonie w zasadzie bez wzajemnosci ;) )
ale tez atak na Młota odciagnie posiłki dla Zary...
damy rade Chinczyku we dwóch zjechac Zare do suchej ziemii?

KONKLUZJA
- wydaje mi sie, ze nieunikniony jest "gniew Chana" (tak sie bedzie nazywal nastepny pakt :D )
- co bysmy nie zrobili to Chan bedzie mobilizował wszystkich przeciwko nam
- jesli wyprzedzimy Jego ruchy (czyli zaatakujemy Młota i/lub Japonie) to bedzie musiał zrezygnowac z rozwoju i wziąć sie do walki (to nam tylko na reke, bo w rozwoju za chwile nam tak ucieknie ze czołgi bedziemy gonić kawalerią)
na plus takiego działania jest to, ze wreszcie zaangazuje sie w pełni Zulus i Niemiec i zwłaszcza Zulus zajmie sie czyms pożytecznym, a nie kombinowaniem i techowaniem.
Im wczesniej dojdzie do konfrontacji z Mongołem tym lepiej! (tak teraz mysle)

SPRAWA SULEJMANA
Sulejman i Hamurabi sa dla nas świetnym buforem przed Efe i Siewim (ogromny potencjał i wierni sludzy Chana)
Sulejman w tej chwili sie jescze trzyma, ale już na Niego napieraja i moga Go zmłócic. Sulejman potrzebuje kasiorke na przezbrojenie, ale to tylko 900 golda wiec pikuś.
Hamurabi bedzie walczył z Młotem wiec Jego pomoc dla Sulejmana bedzie mniejsza... jednak po pokonaniu Młota powinni pomóc wymiernie Sulejmanowi (tak samo jak ja pomoge po zmłóceniu Zary)

----------------------------

Moja propozycja :
1) jedziemy Zare do cna (to na głowie Chin i Korei)
2) palenie portów Japońcowi (to na głowie Ragnara)
3) wojna z Młotem (tutaj tez Ragnar + Hamurabi)
4) Khmer dba o jak najwieksza ilosc sojuszników w swoim rejonie i o to by Mongoł musiał obstawiac każdą ze swoich granic
5) przezbrajamy wojo u kazdego (ja, Ragnar, Hamurabi, Chiny - juz mamy przezbrojone - pozostaje Khmer, Zulus, Sulejman, Bismarck, ale nie ma tych jednostek az tak duzo wiec na moje oko 4 tury zbierania całego sojuszu)
6) kombinujemy astro i bierzemy sie za Mongoła z morza/ odbijamy miasta Sulejmana... czyli generalnie otwarta wojna światowa :)

CO WY NA TO??

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-25 18:34:02
ja również Witam Władców,

Ma odpowiedź jest kródka, 6x tak.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-25 19:26:47
Też jestem za.

Na razie mam niewiele zadań, ale nawet to nie jest łatwe. Próbuję przeciągnąć Greka, ostatnio już pisałem mu bardziej wprost, choć ciągle nie dosłownie, że będę chciał walczyć z Mongołem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-25 20:16:42
Ważne, abyśmy odpowiednio zsynchronizowali dzialania.
Mój atak na Japonię rozłości Mongoła, może próbować wziąść odwet na Mayach.
Do mnie nie ma jak przyjść ale może wyslać wszystko do Hammurabiego, naszczęście jest tam jeszcze Sulejman chociaż nie wiem jak długo da radę.
W ostateczności będę z Hammurabim atakował Mlota tym co mamy a nowe jednostki + ewentualne posiłki (o ile ktoś coś przekaże) będziemy zbierać przy granicy do ewentualnego kontrataku na Japonię.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-25 20:18:35
Wsparcie dla Mayów może być kilka dni po moim ataku na Japonię. Ważne, aby był tam jakiś szpieg i informował o posunięciach wojsk Japońsko - Mongolskich.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-25 20:20:02
no kurna moze za wsparcie Pacal by sie wzieli Niemiec z Zulusem?

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-25 20:36:00
Dla tego mówię o ewentualnym obstawieniu granicy południowej Japoni przez moje i Hammurabiego wojska.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-25 21:16:32
Witam w tym gronie.
Wszystko to o czym piszecie zdarzyć się musi prędzej czy później więc lepiej prędzej bo Chan zasysa tech od Zary jak diabli.

Nie będę powtarzał tego co Koreańczyk trafnie opisał dodam tylko:

- May będzie miał gorąco bo to blisko głównych miast Chana i szybko coś w odwecie wystruga. Dlatego zadanie dla Niemca i Zulusa by ten "korek" na przesmyku May wzmocnili i utrzymali. Łatwo się tam bronić pod warunkiem, że w porę jednostki się ustawi. Da to im trochę zajęcia bo faktycznie jeśli celu nie widzą to głupie pomysły im do głowy przychodzą.

- sprawa Sumerii, mam neutralne stosunki z tym krajem, nie wiem na ile można wierzyć w opowiedzenie się po naszej stronie jeśli Chan tam tupnie nogą. Tu bardziej Khmer jest władny właściwe prognozy postawić. Były (i są) nadal plany by spacyfikować ten obszar aż do Montezumy. Wówczas trochę wojsk (ale nie dużo) Niemiec musiałby przeznaczyć na swój odcinek. Wcześnie w zespole Chiny-Niemiec-Khmer rozpracowaliśmy ten problem.
Jednak grozi to wojnami na trzech frontach jednocześnie w różnych rejonach mapy. Japonia, Sumeria, Dębownia.

- Jak dobić Zarę? Łatwo nie będzie jeśli nie złapiemy go gdzieś poza miastem. Póki co jednak to zostało parę miast do zdobycia jeszcze. Dopuszczam myśl okrążenia tych ostatnich miast Zary (zapewne będzie to stolica i Święte Miasto) zniszczenia dróg wokół, ustawienia czujek i zostawienia go z tą kupą wojska jak konserwę na kilkanaście tur. W tym czasie część wojsk poszłaby na Dębownię izolując jeszcze bardziej Etiopczyka. Są to luźne przemyślenia tylko :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-26 08:44:02
Pokradli sobie techy i niestety Chan, Młot i Zara mają Nacjonalizm, ale widząc co draft zrobił z Państwem Zary mozna taka zimna wojne prowadzić

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-26 09:01:42
Zimna wojna jest idealnym rozwiązaniem dla Mongoła. Jak dojdzie do drukarni i liberki to nam odpłynie.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-26 12:40:44
Ciekawe kogo Chan ma zamiar zaatakować.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-26 13:31:36
No właśnie, zaczynam się niepokoić. Grek zwleka przedłużaniem dyskusji, a Mongoł nie ma do mnie zaufania. Więc z jego punktu widzenia jeśli chciałby działać przeciwko koalicji AntyZarowej to chyba powinien sobie zabezpieczyć granice u mnie. Czyli najlepiej zjechać :) . Ale jak mnie zjedzie to nadal nie będzie miał z tej strony bezpiecznej granicy bo dojdzie do Niemca i Zulusa. Więc aby mieć nową granicę bezpieczną to co najlepiej zrobić? :D Oczywiście zjechać. :D

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-26 14:12:44
Moim skromnym zdaniem Chan będzie dawał wojsko Dębownii i Japonii by ci walczyli a on mógł się rozwijać.
Deeb już wielokrotnie wyrażał swoje przywiązanie do Chana i z geograficznego punktu widzenia jest to logiczne. Wzmocnienie Deeba daje nadzieję na reinkarnację Zary.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-26 14:12:51
jezeli Chan Ciebie zaatakuje to zapewne bedziesz mial wsparcie Zulusa i Niemca... pod warunkiem, ze Niemiec i Zulus robią wojo... oczywiscie jesli nie robią, a Chan Cie zaatakuje to zaczna robic, bo sie w pory porobia wczesniej :D

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-26 14:20:43
Chan planuje pomoc Deebowi a jeśli my ruszymy na Japonię to będzie zmuszony jej też pomagać bo to blisko jego centralnych miast. Jeśli ma ruszyć z jego inicjatywy front Khmerski to raczej przy pomocy tamtejszych przystawek.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-26 14:33:21
a wiec klarowne staje sie, ze trzeba zaatakowac jednoczesnie Mlota i Japonie

Sulejman oddychnie i sie wzmocni
Niemiec i Zulus wezma sie do roboty
Mongol sie zdezorientuje i rozdrobni, albo bedzie musial kogos poswiecic
My spokojnie (raczej niespokojnie :D ) dokonczymy Zare

PS TRZEBA KONIECZNIE POLICZYC JEDNOSTKI ZARY W CALYM PANSTWIE - Chinczyku do roboty!

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-26 15:55:37
Proponuję taką kolejność:
- atak na Deeba (Chan przesunie wojska w tamtą stronę i będzie je przekazywał) (Deeb zaniecha pomocy dla Zary) (Sulejmanowi ulży trochę)
- potem za kilka tur atak na Japonię, nawet symboliczny co zdezorientuje Chana i zacznie draftować co skutecznie spowolni go w rozwoju (tu duża rola Niemców i Zulusów by się przyłożyć w wojnę razem z Mayem) (wojna raczej bez dużych zdobyczy na tym etapie lecz absorbowanie wrogich wojsk poprzez obronę w wąskim miejscu które tam jest idealne do obrony)
- potem też kilka tur po ataku na Japonię atak od strony Khmera (tu cel już musi sam określić) (Chiny mogą niewielką ilością wojsk wziąć w tym udział gdyby chodziło o Sumerię)
- po pacyfikacji Zary Chiny będą zajmować dwa miasta Deba które są wbite w środek Etiopii (na wybrzeżu południowym) oraz mogą wesprzeć w wojnie z Japonią lub na froncie Khmerskim)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-26 15:57:46
- Wiking ma swoje plany nadszarpnięcia miast Japonii lub Mongoła więc to tylko przyśpieszy rozkład tego państwa na glinianych nogach

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-26 16:19:52
Nie będę mógł zaatakować Mongoła dopóki nie stworzę tu jakiegoś paktu, bo inaczej to sam się zwiążę w wojnę z przystawkami i nic to nie wniesie. Sumer nie ma planów ekspansywnych, wręcz próbuje stopować takie zapędy, więc według mnie nie ma sensu wdawać się z nim w wojne skoro nie jest to potrzebne.
Według mnie on ma dobre układy z Niemcem i niepisany pakt o nieagresji. Wogóle traktuje Cesarzy prawie jak sojuszników.
Najistotniejszym dla mnie elementem jest przeciągnięcie Greka i przekonanie go do wspólnego ataku na Mongoła. Wówczas przede wszystkim on nie wpakuje się do mnie, no i większa siła będzie na Mongoła. Staram się urabiać go bardzo subtelnie, ale to się trochę przeciąga.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-26 16:23:36
Obawiam się, że Grek ma w pamięci mocne postanowienie by Z Chinami wejść w konflikt po tym gdy kiedyś miasta mu zająłem, na to nie masz wpływu.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-26 16:31:30
Hehe, dobra podpowiedź, muszę to jakoś sprytnie ubrać i sprzedać mu taką ewentualność. :D

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-26 23:06:06
A może oddać miasto Grekowi za przystąpienie do wojny z Mongołem ?
Ja coś ciułam na atak na Japonię, mam nadzieję, że Hammurabi pokaże szczyt jaki udało mu się zrobić z pierwszą wojną z Młotem.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-29 19:29:48
no Panowie... zaczyna sie jazda bez trzymanki wiec wojo, wojo, wojo :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 09:36:08
potrzebujemy wiekszej synchronizacji działan Panowie, bo tak to gowno zrobimy

nasza przewaga zaczyna sie rozmywac :(

1) czy Ty Chinczyku nadal robisz wojo i dosylasz na front? (ja non stop)
2) potrzebuje screeny z terenow Mlota i z rozmieszczenia jednostek, bo moze sie okazac, ze spokojnie moge podejsc Go od strony wschodniej i Mu zajac miasto lub przynajmniej rozproszyc jego miasta
a) byc moze wtedy Zara rzuci sie na latwy kąsek w postaci mojego woja wiec w tym wybiegu tez nasza szansa Chinczyku
3) czy reszta koalicjantow robi wojo czy - jak to ma w zwyczaju - rozwija sie?

-------------

Mongol straszy wojem, zbrojeniami itd... ale mysle, ze bardziej swoje przystawki mobilizuje, bo Jemu taka wojna swiatowa na reke, bo sie zapewne rozwija :)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 10:18:25
60% miast ma produkcję wojenną, reszta szpiedzy, osadnicy (bo tereny bezpańskie i niezagospodarowane pomiędzy mną a Zarą), dwa rozwijają się dopiero.
Szpiedzy to jest to czego mi najbardziej potrzeba teraz.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 10:46:00
ja tez jednego seta robie, bo wcisne jeszcze miasto u siebie obok stolicy (typowe produkcyjne)

a tak to tylko wojo robie w miastach

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 10:53:44
Teraz wszystko zależy od ilości naszych szpiegów. Mógłbym nawet dziś podchodzić skutecznie pod to miasto gdyby zostały zniszczone drogi. Mam dwukrotną przewagę nad załogą miasta ale jeśli w porę przesunie wojska z innych miast to on zyska przewagę liczebną.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 10:54:45
Ważne jest też i to by zdobyć i utrzymać to miasto bo to będzie przyczółek do jego Centrum.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 11:05:04
jeżeli zniszczysz drogi i podejdziesz pod to miasto to daj znaka to ja wtedy swoje jednostki dorzuce

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 11:09:44
Wiem, wiem ale niszcząc teraz kopalnie znów 2 szpiegów mam w plecy :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 11:11:14
a po co kopalnie? :)
Zara musi odrosnac by draftowac wiec jak niszczyc to jedzonko

PS to nie ten watek - nie robmy bałaganu :)

----------------

Khmerze a Ty zyjesz??

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 11:13:06
Odp: żeby dobrać się do dróg należy zniszczyć wpierw inne usprawnienia.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 11:18:39
ano tak :D

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-30 11:24:16
Ja robię wojo tylko w jednym mieście, ale będę wygaszał produkcje i przechodził na wojo.

W sobotę ponowiłem pytanie do Greka o decyzje. Odpowiedział, że był na wyjeździe i dopiero w poniedziałek będzie miał czas żeby poczytać pakty, kronikę, czyli ogólnie zapoznać się z sytuacją i wtedy da znać.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 11:28:35
typowo gra na czas

PS odwazny jestes ze tylko w jednym miescie wojsko robisz :D

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-30 11:38:17
Ad. PS. Bo sąsiedzi dopiero teraz dojechali z ilością wojska do mojego poziomu :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-03-30 18:29:08
Dziś przekażę mapy Młota. Pamiętaj Koreańczyku, że po tych bezdrożach biegają rycerze Młota, warto by ich zjechać.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-03-30 20:47:24
NIE TEN TEMAT! :)

pokaz screeny gdzie dokladnie

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-03-30 22:25:33
Widziałem, że Mongoł działa ciągnie na wschód. A jeszcze niedawno prochu nie miał.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-03-30 22:41:56
Kradnie po 2 szt. na raz

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-01 09:21:21
Wzrasta napięcie na linii Kmerosławia - Mongolia. On zamierza dostawić 2 miasta między naszymi krajami w miejscach bardzo słabych, więc zarzucam mu że próbuje przesuwać moje granice i chce przejąć jedwab. Na razie robi z tego błachostkę, obiecuje oddać jedwab w przypadku przejęcia itp. Ale ja przesuwam wojo w to miejsce :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-01 11:07:57
Mój atak na Japonię da mu do myślenia o ile Japończyk nie obstawi bardziej portów.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 09:46:04
Khmerze... cos tak ucichł?
knujesz tam cos na bolu czy może na wakacjach jestes?? ;)

robimy cos?
bo sytuacja sie stała mega nieciekawa... grenadierzy + canony... mamy jakis pomysł jak to odwrócic/wyrownac?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 09:46:16
*bolu=boku

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-04 10:20:13
Nie mam ostatnio czasu na rozpisywanie się.
Sytuacja wygląda w tak, że pakt Sumerii, Grecji i Khmerosławii został utworzony. Na razie tylko na tajnym, ale coraz lepiej się dogadujemy ustalając wzajemną pomoc i ścieżki techów, żeby móc sobie wojo apgrejdować. Planujemy wciągnąć jeszcze Azteka i Hindusa.
Ponadto wykorzystałem postawienie miasta Mongoła przy mojej granicy do zrobienia propagandowego lamentu u sujoszników, jak to ciemiężyciel Mongolski wrogo traktuje swoich sąsiadów. Z Mongołem natomiast sytuacja bardzo się zaogniła bo przesunąłem całe swoje wojo pod jego granicę. To spowodowało że zaczął wycofywać działa, które szły na wschód pod moją granicę i zaczął mnie straszyć. Robi się naprawdę gorąco.
Moje działania może nie są efektowne, ale przynoszą powoli pozytywne skutki.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-04 10:23:33
- Mongoł może potrzebuje jeszcze miast by wykonać to zadanie z 34 zamkami.

- Zjechanie Azteka to dobry pomysł bo skubaniec podgląda mi miasta i szpieguje na rzecz Mongoła i Zary

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 11:39:22
AztekA I hINDUSA oNI CHCĄ WCIAGNAC DO sojuszu a nie zjechac :D

generalnie dobrze sie to uklada, bo byłoby co przeciwstawiac Mongołowi i przystawkom

dobre jest to, ze Mongoł sie Ciebie obawia Khmerze, bo nie rzuca wszystkiego na pomoc Zarze i Młotowi

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-04 12:00:01
Acha. Jednak lepiej by było dla nich gdyby te miasta Azteka i Hindusa zassali do własnych państw.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 12:04:18
niby lepiej ale to spowoduje, ze Mongol znowu bedzie ratowal przystawki

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-04 12:05:59
Ratował? Nawet Mogoł nie da rady na trzy fronty jednocześnie. Potem będzie jeszcze trudniej.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-04 12:12:02
Spójrzcie na na tą małą mapkę w prawym dolnym ekranie. Az się prosi by Sumer zajął Azteka a Grek Hindusa. Dopiero wówczas będą mieli czystą sytuację. Inaczej zawsze ktoś się wyłamie i da przekupić Mongołowi za pozwolenie istnienia w Dyplo.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-04 12:13:15
Mongoł po to trzyma te drobiazgi by nimi sterować pod własne dyktando a jednocześnie mu nie zagrażali.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 12:16:08
to juz musi sie Khmer wypowiedziec

nie jest to głupi pomysł

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-04 16:33:09
Tu trzeba bardzo delikatnie. Na razie oswajam ich z myślą, że jesteśmy sojuszem i że nie powinniśmy bezwiednie wyznawać pacyfizmu i jeśli powstanie sytuacja w której ofensywnie będziemy mogli coś zadziałać dla dobra sojuszu to nie powinniśmy odrzucać użycia siły.
Sumer chce koniecznie wciągnąć Hindusa i Azteka do sojuszu. Nie oponuję dopóki ten sojusz jest bez Mongoła i będzie prowadził samodzielną od niego politykę. Widzę jednak, że oni rozmawiają z Mongołem poza mną, bo jak tylko podsunąłem to wojo, a nie widzieli tego, to zaraz odezwali się (Surem i Grek) jakby byli jego adwokatami. Więc jeszcze sporo nad nimi trzeba popracować :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-04 16:42:50
masakra... wpółczuje Ci :)

choc i tak uwazam, ze jestes w lepszym polozeniu niz my ze swoimi kretaczami :)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-05 13:26:19
No masakra, bo całkiem możliwe że oni mnie urabiają tak samo jak ja ich :)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-05 14:07:37
Ja uważam, że Sumer znalazł bardzo oryginalny sposób gromadzenia wojska pod pozorem turnieju rycerskiego. Chwała mu za to lecz należy mieć baczenie czy turniej nie jest zamaskowanym przygotowywaniem się do działań wojennych.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-05 14:41:28
mysle, że teraz po tym jak wyszło jak mongoł robi "kariere" - Władcy sie zjednoczą przeciwko Niemu, a napewno nie beda wspomagac Go tak chetnie
widać, że -przystawki sie buntują... to dobry moment na negocjacje :)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-07 13:25:58
Jakby ktoś nie wiedział to Mongoł ma już greny. Właśnie jednego umiejscowił w mieście graniczącym ze mną :)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-07 13:55:49
Dostał bo jeszcze techów nie zna.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-23 11:14:26
Khmerze, jaka szansa na atak bezpośredni na Mongoła ?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-23 11:19:20
ale wyjasnij Khmerowi sytuacje

Khmerze
Mongoł robi wszystko by wspomagać wojny i trzymac je daleko od siebie, a sam gna
chcemy otworzyc z Nim jak najwiecej frontów (otwieramy zaraz kolejny) po to by sie musiał rozdrabniac i by musiał którys z frontów odpuscic

Sulejmana juz nie ma i Efe + Japonia + Mongoł + Młot + Siewi + Zara - napieraja juz cała siłą na Hamurabiego, a potem na Ragnara itd

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-23 12:08:01
Chcemy zaatakować Mongoła prawie jednocześnie z wszystkich stron.
Tak aby przestał wspierać Zarę/Młota/Japonię/Efe wtedy będziemy mogli przełamać któryś z frontów.
W innym przypadku po jednym nas pochłoną tak jak to się stało z Sulejmanem.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-23 14:55:19
Ja nie widzę szans powodzenia mojego ataku na Mongoła. Nie widzę szans aby wsparły mnie w tym kraje, które są niby ze mną w sojuszu.
Jeśli Wam bardzo zależy to ja mogę rozpocząć tą wojnę, ale jak już pisałem Koreańczykowi, moje wojo to dopiero 11 pozycja na świecie i uważam że niewiele zdziałam w stosunku do tego co widzę po przeciwnej strony granicy u Mongoła. W tej chwili prowadzę już u siebie zbrojenia całymi mocami produkcyjnymi. Robię działa i za turę będę mógł robić greny. Wówczas będę miał jednostki jakimi dysponuje Mongoł, zgromadzonymi obok mnie.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-23 16:22:36
Czyli musimy poczekać, a czas gra strasznie na naszą niekorzyść :(

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 20:32:32
Tak jak przypuszczałem Grek gra w przeciwnej drużynie. Jak tylko napisałem w "moim sojuszu" że myślę o zaatakowaniu Niemca, Grek zaraz złapał haczyk i wyjawił, że ma dobre układy z Mongołem i mogę bez obaw atakować Niemca :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 20:36:44
:D ...dobre, dobre... zobaczymy co Nowy Etiop wykombinuje :)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 20:45:44
Ale my czekamy aż coś wykombinuje, czy już nad nim ktoś z Was pracuje?

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-28 20:58:47
Troszeczekę :)

Jednak Khmerze zwróć się do Nowego Etiopa o współpracę przeciw Sojuszowi. Jeśli nam doniesie na Ciebie to OK jeśli nie to też OK.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 21:06:44
o własnie

jest to mysl... zwróć sie do Niego z jakims oficjalnym zapytankiem, ze nowe rozdanie itp...

zobaczymy co Ci odpisze

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 21:30:31
Ok. sonda rozpoznawcza poszła do Etiopa :)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 21:42:01
Odpowiedź jest expresowa i na tyle krótka, że będzie lepiej jak ją zacytuję niż opiszę :)

Etiopczyk napisał:
"Bij niemca!!! Bij!!! "

Hehe. To jeszcze niczego nie przesądza, ale ... :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 21:44:18
a jak przedstawisz jeszcze tresc sondy to bedzie pełny obraz

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 22:00:44
Treść sondy nie ma chyba większego znaczenia, bo najistotniejsze jest czy się z Wami tym podzieli skoro go urabiacie i pewnie deklaruje Wam chęć współpracy. Ale żebyście mieli pełen ogląd sytuacji to podaję poniżej treść sondy:

"Witaj władco Etiopii.

Do tej pory z uwagi na odległość Khmerowie nie mieli okazji nawiązać kontaktu dyplomatycznego z Etiopią, więc nowy władca będzie na bieżąco w tworzeniu naszych wzajemnych stosunków.
Ale do rzeczy. Planuję wjazd do Niemiec, tylko muszę się jeszcze dozbroić, bo obecnie nie jestem potęgą militarną. Ciekawi mnie jednak jakie są obecnie relacje Etiopii z Niemcami, bo wiadomo, że znacznie łatwiej by mi było jakby nadal byli zaangażowanii w wojnie z Etiopią.
Świat mimo wielu podziałów na różnych poziomach, dąży jednak do dwubiegunowości. A to sprawia, że możemy się znaleźć po tej samej lub przeciwnych stronach A znając słynną na cały świat waleczność etipskich wojaków wolałbym być po tej samej stronie

pozdrawiam
Khmer"

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 22:10:32
no ciekawe czy doniesie ;)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-28 22:16:33
Etiop Etiopem, ale wiemy przecież kto jest obecnie w jego roli :D Nasz dobry znajomy z niejednej potyczki z innych światów :D Mówiąc wprost, jeszcze większa zakała dyplomatyczna niż poprzednik ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-28 23:14:18
Coś tam mi się obiło o uszy. "Nożyk" czy jakoś tak.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 23:23:09
a to drugie imie ;)

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-04-29 13:02:45
Mongoł już też wie, że planujemy atak Niemca. Najprawdopodobniej od Greka.
Proponuje współpracę militarną i wspomniał coś o jakiejś małej akcji dywersyjnej u Niemca jaką szykuje, ale nie chce zdradzić szczegółów dopóki współpraca między nami nie zostanie wprowadzona w życie.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-29 13:39:37
hmm... ciekawe co to za akcja... a moze wypucha w celu sprawdzenia Ciebie?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 10:14:07
kurcze trzeba przyspieszyc działania
Sulejman własnie padł
jesli Efe wybierze sie dalej to bedzie masakra, bo na przestrzeni kolejnych 10 dni padnie Hamurabi, a potem Ragnar :(
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum