www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "PROGRAM NAPRAWCZY czyli lancuszek szczecia"
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   Pakt "PROGRAM NAPRAWCZY czyli lancuszek szczecia"

Pakt numer 168, założony 2009-04-07 21:54:19 przez Cola (Imperium ColaLandii)

Nazwa paktu: PROGRAM NAPRAWCZY czyli lancuszek szczecia

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
Bobek1971
bogdandz
Centurion
cheos
didi
domel
Rudi2
Treviss
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-07 22:22:20
Panowie

chcielismy grac elegancko, ale sie niestety nie da wiec zeby cokolwiek jeszcze znaczyc musimy grac tak jak przeciwnicy :(

chodzi o lancuszek szpiegowski, sponsoring i techowanie

zalozenie jest takie, ze jak ktos ma teraz ustawiona nauke na np 60% to 30% daje na szpiegostwo, a 30% na kase (jesli ma 80% to 40-40 jesli na 50% to 30% na szpiegostwo i 20% na kase bo priorytet ma szpiegostwo itd) NAUKE DAJEMY NA ZERO %
Wszystkie punkty szpiegostwa dajemy na konkretnego sojusznika, a nadwyzke kasy przekazujemy do techujących.
Kraje sponsorujace robia wojo i przekazują na obrzeża sojuszu dla zabezpieczenia granic
Kraje techujące robia budyneczki do nauki i kasy w miastach kasowo/naukowych, a w pozostałych miastach wojo

napisze co robia poszczegolne kraje :
1) Korea - nauka na 100%, szpiegostwo całe na Młota (to bedzie płynne w zaleznosci od tego kto nas bedzie szpiegował - teraz jest to Młot)
Korea idzie ścieżką do astro, chemii, stali i nauk wojskowych
2) Zulus - nauka na 100%, szpiegostwo na Młota
Zulus idzie ścieżką do strzelców i kawalerii
3) Francja - nauka na 0%, szpiegostwo na Koree (połowa swoich nakładów - suwak szpiegostwa!!!) nadwyzka kasy do Korei. KRADNIE TECHY KOREI.
4) Chiny - nauka na 0%, szpiegostwo na Niemcy, nadwyzka kasy do Zulusa. KRADNIE TECHY NIEMCA
5) Ragnar - nauka na 0%, szpiegostwo na Koree, nadwyżka kasy do Korei. KRADNIE TECHY OD KOREI.
6) Pacal - nauka na 0%, szpiegostwo na Niemca, nadwyzka kasy do Zulusa. KRADIE TECHY OD NIEMCA.
7) Niemiec - nauka na 0%, szpiegostwo na Zulusa, nadwyzka kasy do Zulusa. KRADNIE TECHY OD ZULUSA.
8) Hamurabi - nauka na 0%, szpiegostwo na Ragnara, nadwyzka kasy do Korei. KRADNIE TECHY OD RAGNARA.
9) Sulejman - nauka na 0%, szpiegostwo na Hamurabiego, nadwyzka kasy do Korei KRADNIE TECHY OD HAMURABIEGO.

Kora i Zulus z kasy która zostanie robią upgrade woja.
jest nieparzyscie, ale mnie sponsoruja 4 Państwa, a Zulusa 3, bo ja mam wieksze koszty utrzymania ze wzgledu na ilosc woja. Z reszta i tak to jest płynne wiec całe nadwyżki w zaleznosci od potrzeb możemy z Zulusem ze soba wymieniac.

to jedyny sposób by dogonic technologicznie wroga... niestety :(

jesli sa jakies pytania to prosze pisac

jesli nie ma to prosze sie okreslic czy w to wchodzicie?
ale bardzo prosze by nie było jazdy typu, ze "ja sobie dam 10% na nauke jednak, bo mi szkoda"

tutaj albo wszyscy śpiewamy jednym głosem, albo znowu będzie kiszka i o pupe rozbic cały plan... wiec jesli komus sie to nie podoba to prosze to otwarcie TERAZ powiedziec i nie bedzie nieporozumien w przyszlosci.

Uklony GOLDIe

PS dzieki takim zabiegom ja mam całą ściezke astro w 6 tur... Zulus mysle, ze do kawalerii podobnie... potem tylko canony i nas do nastepnego skoku technologii nie ruszą

w przypadku zrównania sie z wrogiem techami wojskowymi, ale z brakujacymi "przejsciowymi" możemy z Zulusem dac 100% na szpiegostwo i wysłac do Mongoła (lub innego zaawansowanego) szpiegów i wykrasc co potrzeba
ja mam na ta chwile ponad 600 punktów szpiegostwa jesli dam na 100% szpiegostwo, a ta liczba bedzie tylko rosła (to tak dla przykładu)

mam nadzieje, ze to jest wszystko jasne i wszyscy widza w tym sens

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-07 22:23:00
pokazmy im ze nie jestesmy idiotami i potrafimy kombinowac ;)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-07 22:24:48
szpiegowane kraje podzieliłem ze wzgledu na odległości i tak np. to co Niemiec ukrqadnie Zulusowi to od Niemca ukradnie Pacal i Chinol... itd

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-07 22:55:31
Nie gniewajcie się ..ale nie wchodzę w to. Wiem że zasluzyli na to, ale jakoś mnie to nie kręci. Oczywiście będę wam kibicował.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-07 23:20:12
ja rozumiem Robercik, ale z drugiej strony mamy do wyboru juz teraz poddac sie, bo nie ma bata by dotrzymac im kroku

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-07 23:24:15
ja nie wiem, nie podoba mi sie walenie w czlona bo ktos inny wali...
dajcie mi sie zastanwoic, za 5 tur mam te cholerne dziala a potem mozna pomyslec... jak sie wszyscy wypowiedza za, to sie dostosuje... narazie wale sloniami i katapami (olac czekanie na przezbrojenie skoro ma byc decydujaca bitwa zaraz) do chinola zeby sie osamotniony nie czul :P

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-07 23:28:07
Nie masz racji Bobek, to nie jest przekręt. Takie są realia i zostało usankcjonowane w praktyce. To co proponuje Koreańczyk jest jedyną alternatywą. W przeciwnym razie to Dyplo nie ma sensu bo jest tylko kwestią czasu gdy w twoje kanony wjadą czołgi i piechota zmotoryzowana.
To jest wyzwanie dla nas bo wcale nie będzie łatwo nadgonić różnicy w techach. Lubliniak, Młot, Mongoł i cho-era wie kto jeszcze robiątak prawie od samego początku. To dlatego tak Zara z Młotem odskoczyli wszystkim wcześniej. Gdyby nie ta wojna to już jeździliby nam kawalerią. jeśli nic nie zrobimy to Młot będzie jeździł. Wcale mi to się nie uśmiecha bo szkoda moich 3 miesięcy.
Do tej pory byliśmy w Sojuszu ale współpraca była raczej tylko polityczna. Pokażmy, że potrafimy zrobić to i praktycznie w 100%. Co nam po naszych słoniach skoro za chwilę kanony przyjdą. Mamy stracić następne 3 miesiące by przekonać się jak smakuje porażka na własne życzenie?

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 00:18:53
Nie mam obcykanego szpiegostwa aż tak bardzo, ale Sulejman kosztuje mnie 75% a Korea 105%.
Czy nie lepiej, bym szpiegował Sulejmana puki nie zrównam się techami ?
Oczywiście nadwyżkę kasy mogę przekazywać wg waszego uznania.
No i co mam zrobić ze szpiegostwem Młota skoro 1000 ma więcej i mi może państwo zniszczyć ?

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-08 08:34:56
Generalnie nie lubie takich wałków, dałem sobie czas do namysłu, czekałem na opinie innych władców, przeczytałem kilka razy plan.
Próbowałem postawić się na miejscu pozostałych sojusznków.

Plan wydaje mi się pragmatyczny (chwalę Cole).
Zatem jeśli większość zakceptuje - to mój głos będzie TAK

Pytanie.
Każdy z nas ma miasta wielkośći minimum 7-8.
Czy Podbieranie techów nie powino się odbywać z bardzo małych pustych miast?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-08 08:38:48
Ja nie mówię że w zastanych warunkach regulaminowych to jaki przekręt. Po prostu możecie korzystać z moich techów jesli jeszce jakichs nie macie. Ale ja w tym udziału nie wezmę. Uszanujcie taką moja decyzję. Będę wam kibicował.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 08:47:05
ja prosze tylko o kilka tur - mam 4 tury do stali, 1 ture do nacjonalizmu i zloty wiek w trakcie, dlatego chyba lepiej juz dokonczyc te zaczete techy niz je krasc... potem (5 tur potrzebuje) dostosuje sie do decyzji ogolu

domel (Imperium DomelLandii) 2009-04-08 09:20:50
Ja jestem za wprowadzeniem tej zmiany. Nie uznaje tego za przekręt tylko za oświecenie ;) Też uważam że to jest jedyny sposób na to żeby ich dogonić. Myślę że Niemiec może dokończyć te techy bo zajmie mu to tylko 5 tur a Koreaniec i tak będzie robił teraz 5 tur astro więc ewentualnie ukradnie te techy od kogoś.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-08 10:46:12
ode mnie mozecie wziąc astro za 6 tur.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 10:48:53
i nadal nie mam przekonania ze bede szpiegowal szybciej niz wymyslal, czy moglby mi to ktos objasnic jak krowie na rowie jakim cudem?

skoro na nauke moge dac wieksze naklady (wiecej budynkow dajacych bonusy, do szpiegostwa jest tylko sad...)

jak to jest z tymi bonusami do szpiegostwa?
(zeby nie bylo nie mowie ze sie nie zgadzam, tylko przydaloby sie jakies uzasadnienie)

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-08 10:53:37
Zgadzam się i dostosowuję swoje suwaki do sugestii z pierwszego postu.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:05:37
Punkty szpiegowskie teraz możesz zwiększyć nie tylko przez sąd bo to drobiazg jest.
Lecz mając sąd + ludzik w mieście = 6 pkt + 0.25% z Zamków = 7,5 pkt
Jeśli dasz suwakiem szpiegostwo na 100% to zwiększa się to wielokrotnie. Musisz zrobić test gdy będziesz w Dyplo.

Ja mam obecnie ok. 50 pkt bez suwaka, z suwakiem na 100% wyszło około 300pkt. Za 220 pkt mogę bez (bonusów jeszcze) ukraść średnio taniego techa i mam 150 goldów jeszcze do skarbca.
Gdybym sam wymyślał to robię go w też w jedną turę ale mam minus na złocie w skarbcu.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:08:46
Już tylko z samego wyniku finansowego wynika, że to jest bardzo opłacalne.
+ 150 goldów odłożone w jedną turę to w 10 tur jest 1500 goldów.
Mieć 1500 goldów a nie mieć to jest już istotna różnica. Masz darmowe przezbrojenia.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:12:47
Jeśli te 150 goldów przekażesz Naukowcowi to on ma maksymalnie wykorzystane bonusy z bibliotek itp. więc wymyśla tech w ekspresowym tempie. Nadwyżka goldów która pozostaje przeznaczana jest na przezbrojenie. Dosyłasz arkebuzera a odbierasz strzelca.
To jest faktycznie mocne i w następnym Dyplo mam nadzieję, że tego nie będzie.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 12:14:13
samej kwestii szpiegostwa nie zgłebiałem wiec to o co Cheos pyta musi zostac wyjasnione

zawsze może nam pomóc PawelT który o szpiegostwie wie wszystko

mozemy Go zatrudnić na konsultanta i poprosimy Leksza by dodał Go do paktu administracyjnie :)

co Wy na to??

PS Niemiec niech kończy to co zaczął bo byłaby to spora strata jakby tego nie zrobił

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 12:16:06
no dobra to dokoncze techy i przestawiam szpiegowanie na zulusa, zawsze chcialem to zrobic ;) :rotfl2:

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 12:24:52
i tu pokazałes paradoks sytuacji... szpiegowanie kumpla :(

***** mnie to na max, ale wyjscia nie ma... no chyba, ze chcemy zginąc ładnie :)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:25:04
Ja też mam w połowie zrobiony Liberalizm i w dwie tury kończę zaraz.
Pospieszyłem się i punkty wpakowałem w Koreańczyka w tej turze :) jeszcze prze rozpiską.
Muszę też jedną turę wpakować wszystko w Kinga bo ma już tyle na mnie, że widzi co mam w miastach i przekazuje dalej.
Potem rozkręcamy karuzelę. Chciał Mogoł? To zobaczy jak mu miasta będą trzaskać.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 12:26:21
wpakuj punkty w tego od którego masz mniejszy koszt kradzieży... jesli to jestem ja to pakuj we mnie (w sumie tez nie masz daleko)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:52:18
Najmniejszy koszt to mam u .... Sumera :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 12:55:01
ale sumer jest Twoim wrogiem i moze skontrowac :rotfl2:

wiec TAKI WAŁEK nie przejdzie :rotfl2:

musisz spziegowac sojuszników

:rotfl2:

masz ci los... nie moge... że ja w czyms takim biore udział... juz rozumiem w 100% Bobka

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:58:45
Posłuchajcie. Nie my to zaczęliśmy ale skoro zostało to uznane za normę a inną techniką się nie da im dorównać to uwalimy Mongoła jego własną bronią i to mi się zaczyna podobać.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 12:59:59
Pokonaj wroga przy pomocy jego własnej broni.
To taki cel dodatkowy do osiągnięcia w tym Dyplo.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 13:00:28
o ile za późno sie za to nie wzielismy

tylko perfekcyjna realizacja planów i bez wyłomów, ze ktos cos na boku - moze przyniesc efekty

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 13:13:53
zrobiłem konsultacje z Guru szpiegostwa i oto co mi odpisał (wkleiłem mu nasze rozmowy)

------------------------------------

pawelt 2009-04-08 13:09:43
Heh, co ja mogę powiedzieć. Wiedziałem, że będzie taki wałek.
Ja bym raczej olał to dyplo, niż tak kombinował. Ale w sumie skoro już jedna strona tak robi, to i druga może, skoro nie jest do zabronione. A i przy okazji można się czegoś nauczyć.

Ja nie znam położenia państw i innych ważnych rzeczy, ale mogę powiedzieć ogólnie na co zwracać uwagę przy szpiegostwie.
Chodzi oczywiście o maksymalizowanie bonusów:
1. za odległość od pałacu. Czyli powinno się wybrać jakieś miasto blisko naszej stolicy, lub przenieść stolicę.
2. za stosunek punktów szpiegowskich (wszystkich jakie się uzbierało od początku gry - widać ten stosunek w ekranie szpiegowskim przy graczach). Najlepiej jest szpiegować państwo, które nic nie inwestuje w szpiegostwo.
3. za relę. Tu najlepiej mieć różne rele oraz św miasto jakiejś reli.
4. za szlaki handlowe. Chodzi raczej o otwarte granice, bo na szlaki handlowe nie ma się wpływu.
5. stacjonowanie szpiegów. Tu wiadomo.
6. kulturę w mieście. Czyli miasto koło naszych granic i jeszcze szpiegiem można kulturę dodawać.

Jeśli chodzi o sam łańcuszek, to trzeba by te wszystkie punkty zoptymalizować pod względem wydajności.
Państwa naukowe inwestują tylko w budynki naukowe i/lub robią naukę (kolbki).
Państwa szpiegowskie inwestują tylko w budynki szpiegowskie i/lub robią wojo lub kasę.
Państwa szpiegowskie na pewno będą miały nadwyżkę punktów szpiegowskich, bo kradzież techów powinna być na poziomie 30-40% i mogą tą nadwyżkę przeznaczyć na wroga.

Budynki szpiegowskie (szczególnie więzienia -reprezentacja i agencja wywiadu - komunizm) bardzo zwiększają potencjał szpiegowski, gdyż dają bonus +50%. Do tego komunizm daje wielkiego szpiega. Warto tutaj przymaksować naukę.

Warto tez pomyśleć nad przejściem na państwo narodowe. Można draftować strzelców, ma się zadowolenie od baraków a co najważniejsze +25% do szpiegostwa. No i jest to bardzo tani civik.

A no i polecam niektóre misje szpiegowskie. Można ładnie państwo wroga sparaliżować. Tylko trzeba mieć dużo szpiegów.

Tyle z mojej strony. Trochę ogólnie, ale jak coś szczegółowo chcecie to pytajcie.

-----------------------------

bardzo prosze by ktos to przeanalizował, bo ja mało czasu mam teraz :(

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 13:16:46
no ja bede mial ciezko bo punktow szpiegowskich do tej pory zgromadzilem bardzo malo, ale zulus tez mial malo wiec powinno sie dac :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 13:23:11
ale uzyskac tzw "przewyzszenie" to nie problem (Panstwo Trevissa ma na mnie 300 pkt, a ja na Niego 4 i mimo, ze ja gromadze 32 pkt na ture, a Treviss 4 (+bonus z suwaka) to i tak mnie ma na widelcu

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 13:50:33
A ja nie mam zamków, ba nawet murów nigdzie :(

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 13:51:27
Czyli przestaję produkować wojo i ruszam z ostrą produkcją fortec.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 14:02:16
Nie no. Zamki aż takiego kopa w szpiegostwie nie dają.
+25% to ma sens jedynie jeśli masz ludzika w mieście ustawionego, daje to 1,5pkt więc też nie rewelacja.

Ja zbudowałem parę bo mam bonus 100% z nacji i bardziej chodziło mi o dodatkowy szlak handlowy i obronę niż szpiegowanie.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 14:05:36
czyli co daje wszedzie 1 ludzika i przechodze na nacjonalizm? :hyhy:

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 14:05:59
to nawet dobry moment, walne na koncowke GA nacjonalizm i zaoszczedze turke na anarchii :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:10:15
Może drążę ale chciałem się upewnić jeżeli chodzi o opłacalność.
Lepiej mieć 220 szpiegostwa i kraść techy od sojusznika niż 350 nauki i samemu wynajdować ?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:11:13
tak

w dodatku 220 pkt szpiegostwa to nie jest 220 buteleczek nauki, bo techy sie taniej kradnie

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 14:11:33
no wlasnie ja tego tez nie czaje do konca, ale chlopaki mowia ze tak to sprawdzimy, najwyzej pozniej na zlocie dostana za swoje :bejsbol: ;)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:13:07
I jeszcze jedno, szpiegostwo nie mnoży się prze zamki czyli bezpośrednio bierze się ze złota ?
Jeśli tak to muszę sklepy wszędzie pobudować.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:17:08
Koreańczyku ale ty porównujesz 220 szpiegostwa do 220 nauki.
A ja mam 220 szpiegostwa lub ponad 300 nauki.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 14:19:09
nie monozy sie ze zlota !!!!

szpiegostwo to budynki, ludziki w miescie + suwak... i nie da sie produkowac szpiegostwa na szczescie...

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:21:04
Cent ma rację, poszukam dobrego tłumacza :bejsbol:

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:23:03
generalnie jest tak, ze posuwamy sie technologicznie do przodu, bo lecimy na 100% (ja z Zulusem) i szybciej mamy techy

Wy kradniecie techy tanio i macie do nich dostep wiec macie szybciej techy niz na piechote

a do tego zostaje kasa, która normalnie nie zostawalaby

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 14:26:45
Wiking.
masz Sąd +2 ustawiasz ludzika +4 = 6
Jeśli masz Zamek +25 to 6 x 0,25 = 7,5pkt.
Suwakiem dajesz na szpiegostwo i od 7,5 to się więcej nalicza.

Jeśli chcecie sprawdzić opłacalność to przetestujcie podczas tury.
Należy pamiętać, że w przyszłości punkty szpiegowski urastają do wielkich ilości gdy ma się więzienia itp.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:28:19
dokladnie... nie jestes w stanie wygenerowac tyle nauki co szpiegostwa i to głupimi, tanimy trzema budyneczkami

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:35:11
Sprawdzę dziś i dam raport.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:38:09
poza tym nawet jesli wyszłoby na remis (a napewno nie wyjdzie) to techa za 1000 kolbek kradniesz za mniej niż 1000 pkt szpiegowskich

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-08 14:39:11
przy okazji, Siewi wymyla rifling a Wraith Military Tradition

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:40:40
U mnie na remis na pewno nie wyjdzie, tak jak pisałem mam 220 szpiegostwa lub ponad 300 nauki. Ludzika na szpiegostwo w większości miast nie mogę dać bo stagnacja (tylko +2 jedzonka).
Zamków nie mam, jedynie sądy.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:46:06
ale masz wiecej budynków do nauki a do szpiegostwa TYLKO sądy

do nauki masz biblioteki, sklepy, akademie i inne bzdety, a masz niewiele wiecej kolbek niz z głupich sądów tylko

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:56:43
Jak to NIEWIELE więcej skoro 50%.
Sprawdziłem sobie szpiegostwo, budynki normalnie działają jak biblioteki itp. czyli mnożą base commerce. Co oznacze, że wybudowanie zamków da mi 25% do CAŁEGO szpiegostwa (ludziki+budynki+część base commerce przeznaczona na szpiegostwo).
Z głową chłopaki.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-08 14:57:47
to jesli jest tak jak piszesz to jeszcze lepiej

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 14:58:10
Reasumując nacje które idą na szpiegostwie MUSZĄ mieć zamki (+25% szpiegostwa + szlak handlowy=base commerce=szpiegostwo).

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 15:00:48
Czyli dzisiaj się przestawiam wg ustaleń + 1/3 państwa mury/zamki 2/3 wojsko i szpiedzy.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 15:15:51
I jeszcze jedno, skoro mam na Sulejmanie 75% to jadę na nim aż zrównam techy i dopiero przerzucę na Koreę lum Zulusa w zależności który tańszy będzie :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 15:19:31
Nadwyżka kasy do Korei ale za kilka dni jak chrześcijaństwo wynajdę. Przejdę na teokrację i dalej tylko wojo i szpiedzy.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-08 20:12:46
Ja za 3-4 będę miał tech do Riflmanów żeby pocieszyć.

Mam naukę na 70% i wychodzi wtedy 515 butelek - jakoś tak.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-08 20:17:31
wdrożmy ten plan -> dam na 100% - dokładnie tak jak Cola w pierwszym poście.

PS Rudi może na razie nie atakuj pontiego jak możesz?

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 20:55:30
Ja ? Pontiego?
Nie Zulusku, to Zara szykuje się do ataku na mnie. Lecz nie obawiaj się Smok nie śpi tylko udaje śpiącego.

ps. Te dwa Ipmi pokieruj w stronę miasta Nankin, możesz być świadkiem największej bitwy w historii lub mogą być tymi którzy tą bitwę przeważą. To może być Grunwald i dwa nagie Impi :) Jakoś tak to było.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-08 21:29:05
Nie wiem ile tego tam masz ale wiem że ma tam od cholery catap i ormo z tymi podwojnymi drillami czyli pierwsze uderzenie i -20 collectal demage

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-08 21:41:21
No ma i dlatego każda dzida może się przydać.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-08 21:43:45
To może ja jakieś piki wyślę już do Zulusa na przezbrojenie ?

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-09 07:01:31
Chinol znaczy te sloniki co czlapia tez do tego Nankin?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-15 19:14:05
i jak tam nasz plan?

stosujecie sie? ...bo cos kasy nie dostaje i spadlem na 60% nauki :(

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-15 19:49:27
ja dokanczam to co mialem zaczete jak bylo ustalone to raz, w tej turce sprawdze jakie mam naklady przy nauce na 100% a jakie przy szpiegostwie na 100% bo cos tego szpieghostwa nie widze i smierdzi mi to na maxa :P (mam wszystkie budynki do nauki a zadnych do szpiegostwa, zgadnijcie jaki bedzie wyniki testu...) ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-15 20:22:33
Ups. Pomyliłem się w tej turze. Zamiast do Zulusa wysłałem 100 goldów do Korei.
Zapomniałem o rozpisce :)
Szpiegostwo przekierowałem na Niemcy. Niemiec chyba się nie obrazi gdy mu przekazałem 3 motorówki ;) (na wszelki wypadek gdyby trzeba było szybko wojsko załadować).

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-15 20:42:20
ale Bismarcku wybudowanie sądów (które masz) i wybudowanie murów i zamków (z kamieniem) to niewsopółmiernie mniejszy nakład budowlany, a korzysci przy samych zamkach i sadach są wieksze niz przy bibliotekach i uniwerkach razem wzietych

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-15 22:16:55
oka ale jest tez kwestia punktow, skoro chinczyk i pacal maja odemnie krasc to bezsensu zebym szedl w szpiegostwo - bede zbieral tyle samo punktow co chinczyk i z 4 razy wiecej niz pacal wiec ich koszt kradniecia odemnie bedzie duzy... juz lepiej albo niech wszyscy szpieguja zulusa albo bede sobie wymyslal na piechote bez wsparcia finansowego, i tak bede szybciej niz z tego glupiego szpiegostwa :P

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-15 23:36:11
no to wyglada to tak przy nakladach 100% (btw, jestem 3 w nauce :P ): nauka - 1074 kolbki bez przestawiania specjalistow bo juz czasu nie bylo, szpiegi - 591 rowniez bez przestawiania ale tu mniej da sie zrobic (po 1 szpiegu na miasto a nie po 5-6 jak z naukowcami ;) )

w praktyce jade na 70% bo utzrymuje oddzial ekspedycyjny na terenie chin zeby smok nam nie zbankrutowal i kapke mnie to kosztowac :)

no i nie wiem, za 2 tury mam stal, 8 katapek stoi pod granica z chinolem na przezbrojenie, pomoze ktos uzbierac kase bo z tego co pamietam koszmarnie to drogie...

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-16 00:20:28
Ustalcie to między sobą jakoś. Dobrze, że wy jakoś z ta nauką dajecie sobie radę bo ja to cienizna na dodatek około 100 goldów na turę utrzymanie wojska mi dochodzi.
Będę mógł dopłacać Naukowcom max 100 goldów na turę.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-16 08:11:44
to juz musi Ci Bismarcku zezwolic na to Zulus... ale pamietajcie by nie przekombinowac, bo nam kasa odpadnie na przezbrojenia jesli z lancuszka bedą wypadac ogniwa

PS czekam na kasiorke by jak najszybciej to astro miec

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-16 12:00:03
panowie astro astrem, powaznie pytam o ta kase na dziala, wydaje mi sie ze warto...

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-16 12:00:19
przezbrojenie of korz mam na mysli

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-16 12:03:37
Jutro przerzucę się na kasę, ale niewiele tego będzie :(

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-16 12:05:08
spoko w razie czego ja sam uzbieram, poprostu potrwa to dluzej, mam nadzaieje tylko ze sie nie spoznia te dziala potem...

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-16 13:33:34
astro, astrem... a dzieki niemu bedziemy mogli zatopic swiete miasto

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-16 14:22:47
Skoro Niemiec ma takie dobre parametry naukowe to może niech Zulus kradnie od Niemca a Niemiec niech techy odkrywa?

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-16 14:24:58
Ja nie mam jeszcze Filozofii ani Prochu więc może dogadajcie się szybko w naukach bo mi spieszno do nowych technologii :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-16 14:27:51
jeste tez jeszcze jedna opcja :
Zulus i Niemiec wypadaja z łańcuszka i robia po swojemu (oczywiscie militaria nadal omawiamy wspolnie i polityke)

ja nie chce kolejnych nieporozumien i zgrzytów... chce jednosci i stabilności... a tu przez kolejne historie ja jade na 60% nauki zamiast na 100%

nie chce mi sie tłumaczyc od nowa i dyskutowac, ze techy kradnie sie taniej niz je wymysla

PS Chinczyku i filozofie i proch ja mam wiec spokojnie mozesz ode mnie brac

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-16 17:23:29
chinol zulus ma te techy, ja tez, nie ma problemu

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-16 17:39:06
Wiem, że macie. Wszyscy mają z wyjątkiem mnie :)
Lecz chodzi mi o to byście uzgodnili jasne i trwałe warunki współpracy naukowo szpiegowskiej bo ja w tej chwili nie wiem w kogo mam się wstrzelać. Nie chcę rozdrabniać punktów raz tu raz tam bo i tak już jestem w tyle za murzynami (Zulus nie jest murzynem jest pewnie żółty jak większość porządnych nacji).

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-16 18:38:56
no plan juz był... teraz sie Niemiec wyłamuje wiec prosze o zastosowanie JEDNEGO WSPÓLNEGO wzoru i bedziemy jechac

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-16 21:17:40
Niechce niesnansek, niechce kłótni.

Mam tech do riflmanów, idę po kawalerię, a mogę też po Infanty. Mam nieco więcej butelek od Niemca (oczywiście porównójąc sytuację bez golden age). Czy Korea coś wymyśli by jakoś zarówno Niemcy jak i Zulusi szli w tech?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-16 22:27:42
3 techujace narody to bezsens... tyle moge wymyslic

padlo tez rozwiazanie byscie obaj techowali ale wtedy reszta we mnie pakuje kase i szpiegostwo.... tzn nie bierze sie Was dwoch pod uwage w łańcuszku

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-17 00:57:24
No to ja nie bardzo rozumiem.
Kto techuje a kto nie ?

LDeska

Posted: 2009-06-12, 12:22   

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-17 08:17:29
jeszcze sie nie przyzwyczailes Ragnarze jak to u nas w sojuszu wyglada? :)

jest rzucany pomysl pod dyskusje... ludziska sie zgadzają (Sulejman nie i nie mydlił oczu tylko powiedział uczciwie)
potem nastepuje PRZERWA prawie tygodniowa
jest cisza
i nagle startujemy i jest problem :) ...i tracimy czas czyli STANDARD :)

PS Panowie patrzcie prosze na potencjały
takie rzeczy sie zgłasza wczesniej, ale jesli Zulus mając 7 uniwerków + oxford ma kilka kolbek nauki wiecej niż Niemiec który ma 2 uniwerki i nie ma oxfordu to jasnym jest ze ma wiekszy potencjal naukowy i w 10 tur może mieć sporo wiecej nauki od Zulusa... wiec ustalcie miedzy sobą kto ma techowac i zróbcie to SZYBKO!!!

ja - dla przykładu - astro miałem w 4 tury, a wybudowałem PIERWSZY uniwerek i mi sie zrobiło astro w 3 tury
---------------------

opcje na teraz sa takie :
1) Zulus i Niemiec wypadaja z łańcuszka i sobie techuja jak chcą, a plan zostaje zmieniony tylko w ten sposób, że kase dajecie mi (nadwyzka kasy zostaje na przezbrojenia... ja mam w tej chwili -213 golda na ture przy 100%), a szpiegujecie tego od którego macie taniej (to po wykorzystaniu punktów zawsze mozna zmienic) i od tego który ma Wam do zaoferowania tech który chcecie

2) zostaje tak jak było (techuje Zulus i Korea)

3) zmieniamy i techują Niemcy i Korea

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-17 09:54:45
zeby bez sciemy bylo, ja przeciez tez mam uniwerkow 7 i oxford (pisalem zreszta wczesniej), zrobcie jak bylo mowione techuja Korea i Zulus, ja dokoncze to co mam zaczete, sie rozejrze po GA i zobaczymy

w najgorszym wypadku ja wypadne z lancuszka i tyle, bedzie po 2 wspierajacych na kazdego techujacego...

mnie sie nadal wydaje ze na to juz zapozno i tylko stracimy na tym, ale prawda jest taka ze chce zobaczyc jak to wyjdzie

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-17 10:10:50
to ze jest późno to niestety wiadomo, ale czy ZA poźno to nie wiem... no i na pewno (przy przestrzeganiu planu) nie stracimy a zyskamy

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-17 10:12:51
w porzadku, zeby nie bylo ze was sabotuje czy cos, smialo techujcie we 2 - ty i zulus... do mnie zadnej kasy - no chyba ze na dziala, wogole musze troche zbudowac ;) nieopatrznie narabany w nocy obiecalem coniektorym ze im kilka dostarcze ;) oj ja glupi ;) :D

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-17 10:14:19
:D :)

a Ty bedziesz wspieral Zulusa kasą wg wzoru który został podany na wstepie tego wątku czy sie wymixowujesz?
prosze okresl sie by Zulus nie liczył na obiecane, a na realne wsparcie, bo musi reagowac do zaistnialej sytuacji

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-17 10:18:46
odpowiem za 3 tury, skonczy sie GA, wymysle stal i nacjonaizm (2 i 1 tura) i obadam panstwo i wymozdze co mi sie bardziej oplaca, moze byc?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-17 10:38:33
skoro musi

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 12:00:40
co sie dzieje z naszym "programem naprawczym"? :(

ja dostaje kasiorke ale mocno nieregularnie :( (raz od tego, raz od tamtego)

PS za 2 turki astro (pod warunkiem, ze bede jechal na 100%)

-----------------------------

sprawy sie troche komplikuą tak w ogole, bo Sulejman do 5 turek przestanie istniec :(
chanka na granicy z Khmerem zbiera woja sporo (+wpjp Efe sie tam tez znajduje)

widac, ze chanka mocno zmobilizowala wszystkich i jak czegos nie zrobimy to dostaniemy po galotach :(

1) jakie szanse na przelamanie Zary Chinczyku?
2) jakie szanse na zmłócenie Młota? (za chwile trzeba bedzie sie bronic przed Efe, bo Sulejmana nie bedzie... i pewnie dołaczy Siewi)

moze by tak podpisywac pokój? (ja i tak zamierzam to świete miasto z morza zaatakowac)
DLATEGO POPROSZE O GALERKI JESLI MACIE JAKIES NA PRZEZBROJENIE

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-20 12:09:13
Ja dostałem 100 golda od didiego (bardzo dziękuję).

Za 4 tury astro.

Przyjmuję macmanów/crossbownamów i 100 golda a oddaję rifflmena

Rozmawiajmy z pontim i młotem o pokoju bo ta stagnacja na froncie jaką widzę źle Nam wróży. Pewnie cisną mocno na Hammurabiego i Vikinga jak cholera - przy tej okazji. Rozmawiajmy z pontim i młotem o pokoju -z żądłem wymierznym na mongolską kaszkę

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 12:37:12
Na froncie wschodnim z Zarą od dłuższego czasu jest obopólna blokada. Obaj mamy związane siły i szachujemy się wzajemnie. I on i ja czekamy na jakiś błąd drugiej strony. Jedna pomyłka a front się sypnie w jedną albo w druga stronę. Teraz jednak doszło 18 jednostek od Niemca i być może to przechyli szalę. Zara chce gdzieś postawić miasto a to spowoduje, że rozdzieli trochę swój stack.

Czy jeśli nadarzy się okazja to mam spalić to Święte Miasto hinduizmu?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 12:40:39
tak PALIĆ... niech jednostki wyparują ze strajku

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 12:41:08
Niestety z pieniążkami u mnie jest bardzo cieniutko bo wojsko mnie ciągnie do dołu jak diabli. Zacznę komuś przekazywać za 2-3 tury po jakieś 50-60 goldów.

Niemiec czy ty masz tech do banków bo bardzo mi jest potrzebny?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 12:41:55
sprawdzaj sobie kto jakie techy ma... ja i Zulus napewno te techy mamy

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-20 12:42:03
burn it all :hyhy:

gdzie mam wyslac kolejne sily? okolo 8 sloni i 8 katap, obecnie kolo chin stacjonuja? do chin? czy cofnac do wikinga?

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-20 12:42:41
techa do banku nie mam, ale jesli potrzebujesz to moge zaraz miec :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 12:44:59
te do Chin a reszta do wikinga

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-20 12:46:18
reszta znaczy to co sie buduje :)

z tym ze przechodze na monotematyzm ;) buduje wszedzie dziala :D

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 13:05:26
Jak mi coś zostanie po wojnie z Zarą to i tak trafią dalej na front z Młotem.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 13:05:55
Za 2-3 tury powinno nastąpić wreszcie przesilenie na wschodzie.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-20 15:05:21
Rudi naprawdę jest dobry moment do zdecydowanych negocjacji - jeszcze raz namawiam. Ponti też się czuje zmęczony wojną macie gigantyczne staki woja. Pokój i jazda na Mongoła/Japońca. Wszyscy odetchną a duży mongoł z malutką armią w porównaniu do Was obu z osobna tylko czeka by zjechać tego, który zwycięży. Dodatkowo Hammurabi odetchnie. Viking zajedzie Japońca. Cola do Ciebie też się zwracam - ponegocjujmy z pontim.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 15:10:10
obawiam sie ze Zarze sie nie chce... widac po wykonywanych turkach :(

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 18:15:24
Ja się dostosuję do waszych uzgodnień ale kto zagada z Zarą bo Chiny i Korea dość mu krwi napsuły by chciał z nami gadać.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-20 18:15:54
Negocjujcie więc.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-20 18:54:53
Trzeba będzie iść na ustępstwa niestety. Może niech nasi chłopaki zachowają teren a co wywalczą to dużo dla Pontiego będzie. Ale mongoła zajechać trza :)

Taki mam plan z nim gadać, ale nie wiem czy się zgodzi. Niemcy obiecały pomoc w negocjacjach.

Musimy się przygotować na jakieś odszkodowania. Nie wiadomo czy w ogóle będzie chciał rozmawiać. Zależy nam przede wszystkim na pontim

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-20 20:16:57
jak Zara to i Młot bo to jedno Państwo

PS Treviss dostaniesz po galotach zaraz za te opuszczane turki!!!

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-20 23:21:36
Myślicie, że Zara i Młot zgodzą się na pokój jak wiadomo będzie, że na celowniku zostanie Mongoł ?

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-20 23:22:00
Wszak on im pomógł - znaczy Młotowi.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-21 01:15:31
pewnie sie nie zgodza ale niech Zulus z Niemcem probujasie dogadywac

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 10:41:23
kradniecie techy?

wlasnie mi ktoś banki ukradl :)

mam nadzieje ze to ktoś z Was

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 10:52:09
mam nadzieje ze to chinczyk ;)

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-21 10:55:45
Ja Cola od Ciebie nie kradłem banków.
Choć najtaniej mam u Ciebie i Trewisa (około 600)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 10:57:47
My Zulusie z założenia od siebie mamy nie kraść (chyba ze w pozniejszym okresie)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 12:01:09
widzisz cola juz popsules :rotfl:
a mowilem ze nie powinienes techowac, teraz deb bedzie wszystko kradl od ciebie :rotfl2:

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 12:02:29
ustawilem całe szpiegostwo na Niego by nie mial tak latwo

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 12:05:39
macie wojne wiec wogole koszt powinien miec duzy .. mam nadzieje...

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 12:06:51
Korea - które miejsce w nauce normalnie?
Zulus - to samo pytanie?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 12:11:21
w GNP teraz jestem trzeci

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 12:11:39
ale na GNP sie sklada wiele czynników

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 12:13:00
wiadomo ale jakies przyblizenie jest

3 to spoko, jak odpalisz GA powinienes byc 1 ;)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 12:13:49
mysle ze drugi :)

no chyba ze odpale za ok 10 tur to bede pierwszy :) (pamietaj ze ja mam 1 uniwerek i 1 bank dopiero)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 12:18:22
masz bank, wow ;)
bankow to ja nie mam wogole a market to sztuk : 1 :P

a kto prowadzi w GNP? :szok:

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 12:28:31
nie wiem, ale nietrudno sie domyslic

mysle ze na ta chwile jest
1) Efe
2) Siewi

PS bank wybudowalem by wiecej kasy zostawalo, bo przy datkach i jadac na 100% nauki i tak nie ma wplywu zaden budynek od kasy

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 14:09:22
piszę tutaj, bo wszyscy tu maja dostęp

musimy sie zorganizowac, bo organizacja nas załatwiaja niestety :(

potrzebujemy szczegółowych raportów z frontów Hamurabiego i Ragnara (Z Młotem i od strony Siewiego oraz rozmieszczenie wojsk Zary i Mongoła u Młota)
oraz szczegółowy raport z frontu z Zarą (od strony Chin)
raporty powinny obejmowac rozmieszczenie i ilosc wojsk wlasnych równiez

prosze tez o dodatkowy opis sytuacyjny bysmy razem sie zastanowili jak którys z frontów przełamać

wtedy bedziemy wiedziec np. ile ja moge przekazac dodatkowych jednostek do Ragnara żeby u mnie stało aboslutne minimum (bo i tak stoi)

trzeba znaleźć jakies wyjscie z sytuacji, bo taka sztuczna wojna czyli dozbrajanie na granicach powoduje zwiekszanie kosztów i nic poza tym... a chanka szaleje w techach :(

trzeba to poogladac i moze zadecydowac ze na froncie "A" zostawiamy absolutne minimum (nie ma mowy o kontrze wtedy) ale przesuwamy wszystko na front "B" i tam łamiemy

wiadomo, że przełamanie któregos z frontów da nam przewage i inicjatywe... wiadomo tez ze nie ma sie co zastanawiac czy zostawiac miasta tylko BURN do gołej ziemii

prosze Hamiego, Ragnara i Chinola o raporty i zadecydujemy w który front ma pakowac wojo Bismarck, Korea (wspomagana przez Francje) i Zulus, bo cos z tym trzeba zrobic, bo chanka sobie zrobiła wojne daleko od siebie i tylko podsyła wojo (sytuacja z Bomblem w d3)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 14:16:20
prosze napiszcie tez jakie macie plany?

zaczne od siebie :

1) teraz mam astro i w miescie portowym za 4 tury koncze heroic epic (+100% do jednostek wojskowych) i tam wypluwam Galeony (będa wyskakiwac pewnie co 2 tury)
musze miec minimum 4 galeony i ładowac z morza w świete miasto (Zara ma w swietym miescie 2 jednostki OROMO, ale ma defence 85%)
wojsko na galeony mam (wymieniłem czesc z Ragnarem za Berserki, bo te nie maja kary za atak z wody)

jesli masz Ragnarze jeszcze berserki to z checia wezme, a dam ofkoz słoniki

jesli Zara dołozy wojo do obrony swietego miasta to kwicze i plan nie wypali :(

warto jednak spróbowac, bo spalenie swietego miasta sprowadza do zera Panswto Zary

2) na froncie z Zara od strony Chin mam z 30 jednostek, ale musza tam stać, bo Zara moze wejsc w miekkie podbrzusze, bo Chinczyk swoja armie przesunal bardziej na poludnie.... jak bedzie decyzja o ataku od strony Chin to z chęcia to wojo przekaże Chinczykowi

3) na Froncie od strony Młota mam okolo 50 jednostek jeszcze (chyba sie mi tak zdaje, bo ostatnio sporo Ragnarowi dalem) i to tez nic nie robi :(
Jesli Ragnar z Hamurabim realnie pokażą że jest szansa złamać front to tez chetnie wysle te jednostki do Nich

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 14:17:16
acha... po astro na 2 tury dam na 100% szpiegostwa i znudzi sie Mlotowi kraść ode mnie

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-21 14:26:45
ja buduje w 1 miescie jakis targ, w reszcie miast cannony :hyhy:

kolejna armia wkroczyla do chin i wali na front, zbieram kolejna i teraz pytanie: podzielic pol miast dziala pol miast slonie czy dac wszedzie dziala a chiny i Zulus beda budowac unity inne?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 14:31:33
jesli juz to Zulus strzelców i kawalerie (idź Zulusie po kawalerie koniecznie, a nie po astro - nie dublujmy sie), a Ty Bismarcku canony

ja bede robił łódki i Grenadierów

PS prosze tylko zastanówmy sie gdzie to pakowac? na który front, bo jak bedziemy to dzilic/rozdrabniac to nic z tego nie bedzie tylko dalej stagnat :(

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-21 14:57:37
Sytuacja na froncie chińskim:

1. Mam ponownie ustawionych 15 rycerzy + 5 Impów) na atak Świętego Miasta (wg planu który już wcześniej z Koreą organizowaliśmy). Polega to na wskoczeniu na teren Zary i szturmie w następnej turze. Jednak zależy to od ilości stacjonującego wojska w Ś.M. oraz wojsk Zary znajdujących się na trzy pola od Ś.M. bo zdąży wzmocnić obronę. Obecnie ma w zasięgu trzech pól około 8 jednostek + 2 w Ś.M.+ wyskoczy mu 1 OROOMO w tej turze. Trochę za dużo więc czekam na sprzyjający układ jego wojsko tym rejonie.

2. Główny stack (około starawych 100 jednostek + 50 katapult) mam ustawiony na w okolicach jego głównych sił (około 60 silnych jednostek + 50 katapult) na południ frontu. Zara ma jeszcze w odwodzie (2 tury ruchu) około 40 jednostek. Nie mogę iść na frontalny atak na jego kulturę bo mi zniszczy natychmiast 60 jednostek i zdąży podesłać posiłki. Wówczas zdobędzie przewagę ilościową w tym rejonie i już nic nie wskóram. Ma osadnika i liczyłem na to, że postawi gdzieś miasto co dałoby jakąś zmianę w ustawieniu jego wojsk. Prawdopodobnie KING (szpieguje mnie od początku i widzi miasta) przesyła mu aktualne ustawienia moich wojsk więc widzi tez co gdzie stoi.

3. Chętni przykazałbym część wojsk dla Wikinga ale obawiam się, że Zara natychmiast swoją nadwyżkę pośle na front Młota. Dojdzie tam znacznie szybciej niż moje jednostki okrężną drogą przez Koreę tam dotrą. Zara gra na przeczekanie i szykuje się do ponownego stawiania miast. Jeśli jakimś cudem udałoby wam się wynegocjować pokój z Zarą i Młotem to przekazuję wojsko dla Niemca a on razem z Khmerem mogą realnie zagrozić miastom Efe i Mongoła od strony wschodniej.

4. Moje plany szpiegowsko-naukowe. Teraz kończę Filozofię (na 6 punktach naukowych :) ) zamierzam ukraść tech Niemcowi do Państwa Narodowego i przejść na to Civiksie. Punkty ustawiłem na Niemca jednak muszę od Korei ukraść Banki więc pewnie zaraz po tym je przestawię. Potem jakieś techy wojenne koniecznie.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 15:14:02
skoro Chinol jest mocno ustawiony do walki z Zara to wtakim razie wszystko wysylajmy do Chinczyka, a swoje nadwyzki niech Ragnar z Hamurabim slą do Chin

PS teraz tylko czekac az przedstawia sytuacje wspomniani Władcy :P

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 15:14:54
najgorsze jest to ze jak dorzucamy po 3 jednostki to nic to nie zmienia, bo Zara reaguje

trzeba zrobic myk taki by przekazac jednorazowo Chinczykowi 50 jednostek i wtedy moze sie udac

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-21 15:33:26
No nie wiem. Wydaje mi się, że Ranger i Hammi powinni swój front betonować ja się tylko da. Obrona mniej kosztuje.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 15:45:38
narazie betonujemy wszedzie gdzie sie da a i tak Efe i społka przejada sie po Hamim jak walcem :(

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-21 18:54:14
@Rudi
Napisałeś w punkcie trzecim:
"Jeśli jakimś cudem udałoby wam się wynegocjować pokój z Zarą i Młotem to przekazuję wojsko dla Niemca a on razem z Khmerem mogą realnie zagrozić miastom Efe i Mongoła od strony wschodniej"

Mongolia ma stolice nad Twoim morzem południowym (nieco na zachód od Maya) także albo przejście przez Etiopie albo na łódki i centralnie w jego stolice zasraną

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-21 22:01:32
nadal 3 w GNP

Panowie prosze o kasiorke (francja dała)

jako jedyny mam w dyplo astro - młot pewnie ukradnie :(

chemia za 2 turki (skoczy mi produkcja)

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-22 10:01:29
Mongolia też już astro ma, bo mi się przyśpieszyło wynajdowanie astro i za dwie turki też będę miał. Dziękuje Maya za przekazy ;)

Etiopie męczę i męczę, ale na razie z marnym skutkiem.

Wyobraście sobie Mongoł ma mało jednostek a wielki jak słoń. Stoicie obaj (Rudi i ponti) i jedną z Waszych armii całego Mongoła byście zjechali.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-22 10:08:06
jak patrzylem do techów to Mongolia MOŻE wynajdowac Astro (tabelka po lewej stronie), a samego astro nie ma (tabelka po prawej stronie)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-22 10:13:19
cola ale w tych tabelkach jest opoznienie kilku tur wiec mozliwe ze juz ma ;)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-22 10:31:22
nie ma opóźnienia, bo jak Zulus wymyslił tech i sie tym pochwalil to od razu bylo widac

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-22 12:23:55
Wczoraj gwizdnąłem Nacjonalizm Zarze bo szpieg jakimś cudem odstał swoje 5 tur a taniej już nie mogło być. W tej turze uzupełnię punkty by nadal widzieć miasta Zary.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-22 21:49:04
plizz o kaske :(

Zulusowi jak czytam to Maya i Chinol dają, a ja tylko od Francji dostaje :(

domel (Imperium DomelLandii) 2009-04-22 22:05:21
ty mi tu goldi farmazonów nie pierdziel, a od babiloni to nie dostajesz? mało tego ale zawsze.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-22 22:50:48
raz dostałem od Babilonii i raz od Ragnara oraz raz (przez pomyłke) od Chin, a od Francji dostaje co ture 122 golda (ustawił z automata)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-23 09:35:05
Ja mam 36 kasy na turę (50% szpiegostwa / 0% nauki).
Większość mojej armii stoi u Hammurabiego a zaraz ruszy flota.
Jak zejdę na 40% szpiegostwa to będę wieki kradł cokolwiek, obecnie niewiele ponad 300 szpiegostwa na dzień.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-23 09:37:00
Jak uda się desant na Japonię to oczywiście wpadnie trochę kasy i tranzytem do Korei.
No chyba, że mam zjechać z tego szpiegostwa o 10%.

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-24 12:09:09
Wyglada na to , ze na obecną sytuacje szpiegostwo mi sie nie kalkuluje.
Nie mam zamków i sądy nie w każdym miescie.
Na piechote juz dawno mialbym proch, a tak ciagle nie mam dośc punktow zeby go ukraść, a zbieram juz od 8 czy 7 tur. Do tego zamiast wojo musze szpiegow robić.
Ustawiam nauke na 50 procent i reszte kasy daje Zulusowi. Ze szpiegostwem dam sobie na razie siana.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-24 12:12:52
wiadomo, ze w szpiegostwo trzeba poprostu zainwestowac i sie przestawic (w naszym przypadku)
inwestycja jest duzo tańsza niz w budowe banków, bibliotek etc

taki Młot inwestował w szpiegostwo (budynki, techy) od poczatku wiec ma ułatwione zadanie... my musimy jeszcze okres przejsciowy

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-24 13:13:40
Szpiegostwo zwraca się dopiero po jakimś czasie gdy uzbiera się więcej punktów itp. Wówczas jest opłacalne. Początek jest zawsze pod górkę lecz z biegiem tur jest coraz bardziej efektywne.
Drobne korekty muszę też u siebie wprowadzić w tym przedsięwzięciu. Nie bardzo mi się opłaca szpiegować Zulusa ze względu na znaczną odległość. Jeśli nic nie wymyślę to będę śledził Niemca i Koreę. Jeśli nie macie nic przeciw temu.

Jakie plany naukowe masz Koreańczyku bo jeśli pójdziesz w stronę szwoleżerów to dofinansuję ci trochę.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-24 13:37:12
teraz do canonów
potem do kawalerii pewnie

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 20:40:25
Niemiec za jaki czas dojdziesz do strzelców? Podraftowałbym trochę ale szkoda robić knechtów.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 21:00:55
Niemiec do strzelców ma hektary

ustaw na mnie lub Zulusa

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 21:04:42
Zulus za daleko, koszty mnie zjedzą i czas.
Wyślę do Korei kilka trebuszetów na przezbrojenie (są dość tanie).

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 21:15:19
i załącz kasiorke ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 21:16:37
Może pożyczy mi Nowy Etiop? Jako wpisowe do sojuszu he he he

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-04 23:58:35
Panowie
mam -242 na ture :(
Treviss odciął mnie od kasy, a do tego wydałem na przezbrojenie trebuszy dla Chinola (brakło na 1 szt - reszta przezbrojona)

Przyjmuje każdą gotówke

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-05-06 00:03:09
Mam zejść na 50% szpiegostwa ?
Jeśli tak od jutra schodzę, tylko trza wziąć pod uwagę że Hammurabi mnie szpieguje a ja w najdalszej d.. jestem.
Wasza decyzja.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-06 00:05:27
jestem juz na 70% niestety :(
a chce miec te kunie i rifle wreszcie

po tym schodze na 0% i bede przezbrajal i kupowal i niech sie dzieje wola nieba

PS Mongol zaraz artyleria, albo destroyery... do wyboru do koloru

ma 31 miast :O:O:O:O

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-06 00:18:41
Trevissku nasz kochany :)

daj te 122 golda na turke co miałem od Ciebie bo to zycie jest
z techowania nic nie bedzie, a tymbardziej z edukacji ;) (widzialem jak zastepiowalem Zulusa)

teraz tylko przezbrajac i kupowac... innej opcji nie widze i trzeba przelamac... jak sie uda to potem sie pomysli co dalej, a jak sie nie uda to jestesmy w pupie i uniwerki juz nie pomoga :(

Treviss (Imperium TrevissLandii) 2009-05-06 08:16:20
ten łancuszek szczescia jest kiczowaty od 30 tur nie wymyslilem nowego techa bo w wykradaniu to szczescia nie mam ostatnio(wczoraj mi sie w koncu kompas zwedzic udało) czyli ze mam do konca gry biegac knechtami? poza tym widze ze jestem jedyny ktory sie dorzuca....

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-06 09:39:53
Trev
jako jedyny to Ty nie ma armii na utrzymaniu chciałbym zauwazyc :)

i nie jedyny w dorzucaniu bo dostawałem kase od Ragnara i Hamiego
teraz dostaje tylko od Ragnara, bo zrobilismy myk z wojskiem który nam sie bardziej opłaca (wiecej kasy dostane od Ragnara niz od Ragnara i Hamiego razem przed tym mykiem - juz o tym pisałem)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-06 09:41:12
a łańcuszek nie jest do bani tylko trza go umiejetnie wykorzystywac.... no i to szpiegostwo to z czasem zaczyna działac dobrze (ja zaczynasz gre to zanim biblio pobudujesz i cghatki postawisz to tez idzie wolno... i ze szpiegostwem jest podobnie - trzeba zainwestowac, a potem leci juz z górki)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-05-06 11:54:27
Zgadzam się z Colą.

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-05-06 11:54:52
W miarę jak masz coraz więcej szpiegostwa techy są tańsze.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-06 12:03:45
i dlatego Młot kradnie teraz ode mnie za 40% :(

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-11 10:46:30
patrzcie jak sie szpiegostwo juz wraca niektórym

o Młotku nie pisze, bo mimo marnego GNP i produkcji jest cały czas przede mna w techach :(

Chinol pieknie doczłapał do czołówki (ma na mnie mase punktów uzbieranych)
Ragnar tez sie odbil od dna, ale musi szybko nadrabiac

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-05-11 11:27:17
Skoro Chińczyk zgodził się na nasze wcześniejsze ustalenia to traktuje to poważnie i przeszedł na totalne szpiegostwo. Niestety są pewne komplikacje natury utrzymania szpiegów przez 5 tur w mieście innej nacji. Już to skorygowałem lecz kilka tur minie nim zacznie przynosić wymierne skutki. Mogę jednak przyjąć, że od tej tury mam już wypracowaną strategię a przestawienie/przebudowa państwa pozwala rozpocząć lekkie dofinansowanie Naukowca nie tracąc wiele z przyrostu punktów szpiegowskich. Testuję też kila rozwiązań być może trafi się jakieś bardziej efektywne.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-20 20:33:12
kasiorki zaczyna brakowac :(

na dzien dzisiejszy to pierwsza rakieta ode mnie za 20 tur... troche długo :(

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-05-20 23:39:51
rakieta czy odkrycie techu?
Jak nie zapomnę te w następnej turze ci podrzucę z 200 goldów z Wielkiego Kupca (będę miał mniej 2 kawalerzystów ale dam radę) na razie ode mnie wiele już nie wypłynie bo wszedłem wojskiem na kulturę Zary a to następne ponad 100 goldów dodatkowych kosztów. Ledwo łączę koniec z końcem.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-20 23:48:44
policzyłem na oko z rakietą :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-05-20 23:58:27
180G wysłałem.
Nie proś mnie Koreańczyku kilka razy o złoto, sam przekażę :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum