www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:25
Maraton zmniejszenie kosztów techów produkcji
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2009-08-04, 21:01   Maraton zmniejszenie kosztów techów produkcji

mam pytanie jak naprościej zrobić żeby czas w maratonie leciał normalnie ale techy młotki jak w normalu?
wróć źle napisalem technologie mają sie odkrywać czasem maratonu ale jednostki produkować jak w normalu:)

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2009-08-05, 00:28   

Pewnie mały modzik by wystarczył co by produkcję podwajał.
Ale po co wtedy grać na maratonie ?
Może lepiej na normalu zwiększyć trzykrotnie koszt techów ?

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2009-08-05, 00:47   

Nie bo chodzi mi to żeby byly wielkie epickie armie np axmanow i takie tam:)

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2009-08-05, 06:23   

Czyli sposób Cheosa jest również dobry przecież na jedno wychodzi :rotfl:
Kiedyś myślałem nad czymś podobnym, chciałbym, żeby te bitwy były naprawdę duże :)
Postaw piwo autorowi tego posta

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-08-05, 08:34   

1. W jednym oknie otworzyć następującą ścieżkę dostępu:
[katalog z zainstalowaną Civ4]\Beyond the Sword\Assets\XML\GameInfo.

2. W drugim oknie otworzyć następującą ścieżkę dostępu:
[katalog z zainstalowaną Civ4]\Beyond the Sword\Mods.

3. W tym drugim oknie założyć folder o jakiejś nazwie (np. Nowy_Mod).

4. Wejść do katalogu z nazwą moda i wewnątrz założyć folder Assets, następnie wejść do założonego Assets, założyć tam folder XML, po czym znów wejść głębiej w to XML, założyć tam folder GameInfo i ostatecznie go otworzyć.
Końcowa ścieżka powinna mieć postać:
[katalog z zainstalowaną Civ4]\Beyond the Sword\Mods\Nowy_Mod\Assets\XML\GameInfo.

5. Skopiować z okna pierwszego plik CIV4GameSpeedInfo.xml w utworzony folder GameInfo w drugim oknie. Po skopiowaniu tego pliku zamknąć dla bezpieczeństwa okno pierwsze, aby nie narobić szkód w oryginalnym Beyond the Sword.

6. Otworzyć plik CIV4GameSpeedInfo.xml w notatniku.

7. Znaleźć fragment kodu:
Code:
...
<Type>GAMESPEED_MARATHON</Type>
<Description>TXT_KEY_GAMESPEED_MARATHON</Description>
<Help>TXT_KEY_GAMESPEED_MARATHON_HELP</Help>
<iGrowthPercent>300</iGrowthPercent>
<iTrainPercent>200</iTrainPercent>
<iConstructPercent>300</iConstructPercent>
...

Ten fragment jest zaraz na początku pliku.

Linijkę
Code:
<iTrainPercent>200</iTrainPercent>

zmienić na
Code:
<iTrainPercent>100</iTrainPercent>

a następnie zapisać plik.

8. Zamknąć okno i mod z zamierzonym celem jest gotowy.

Wartości oryginalne dla iTrainPercent w poszczególnych prędkościach gry wynoszą:
Marathon = 200
Epic = 150
Normal = 100
Quick = 67

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-08-05, 08:51   

No tak ale po co? I tak przecież koszty utrzymania armii zżerają na prędkości normalnej. Czasu jest dość aby natrzaskać wojsko i jak się gra naprawdę ostro to nauka schodzi do 0%.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-08-05, 08:55   

Moda nie trzeba robić.
Można po prostu zmienić w pliku gameinfo ręcznie. Ale trzeba pamiętać, żeby przed grami multi znowu wrócić do oryginalnej wartości.

EDIT by Anion
PAWELT, sorki, niechcący mi się post zedytował, zamiast odpowiedzieć (chciałem zacytować Twoją skróconą wypowiedź). :przestraszony:
Mam nadzieję, że wybaczysz. :)

Zreedytuj najwyżej ponownie, jeżeli za dużo uciachałem. :)
Last edited by anion on 2009-08-05, 09:26; edited 6 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-08-05, 09:21   

pawelt wrote:
Moda nie trzeba robić.
(...) Można po prostu zmienić w pliku gameinfo ręcznie. Ale trzeba pamiętać, żeby przed grami multi znowu wrócić do oryginalnej wartości (...)

Dlatego lepiej właśnie zrobić moda, niż potem wkurzać kogoś komunikatem "Gracz X ma inną wersję bla bla bla". :)

wnuczus 

Posted: 2009-08-05, 09:44   

i też tak zrobiłem bo i tak gram na 3 modach na Twoim Polsce i ty właśnie:) połączyłem 3 w jedno;d. Też Anion mógłbyś polske dodać żądne pliki się nie nadpisują a działają idealnie:)

Zaharien 

xfire: zaharien
Helped: 2 times
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2009-08-06, 08:50   

O jakich ilościach mówimy? 100 jednostek? 1000 jednostek?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-08-06, 09:00   

Hmm ale to nie zależy od prędkości gry, tylko od rozmiaru mapy przecież. Koszty utrzymania są limitem wielkości armii a koszty utrzymania są stałe - 1 :moneta: za 1 jednostkę (jeszcze jest upust w zależności od poziomu trudności)

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2009-08-07, 13:50   

anion wrote:
pawelt wrote:
Moda nie trzeba robić.
(...) Można po prostu zmienić w pliku gameinfo ręcznie. Ale trzeba pamiętać, żeby przed grami multi znowu wrócić do oryginalnej wartości (...)

Dlatego lepiej właśnie zrobić moda, niż potem wkurzać kogoś komunikatem "Gracz X ma inną wersję bla bla bla". :)

Zgadzam się z Anionem.
Ja jak podmieniałem pliki xlm to teraz nawet na oryginalnych mam u innych "Gracz ma inną wersję ...."
Obiecywałem przeinstalować ale jakoś się zebrać ie mogę :(

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-08-07, 14:15   

ja tak robiłem tylko jak grałem singiel. OD czasu jak zacząłem grać multi to już nie gram singla więc nie miałem nigdy takich problemów.

wnuczus 

Posted: 2009-08-07, 14:36   

A ja mam problem przerobiłem ten pliki i gdzieś w granicy 500tur co pare tur wywala do windowsa...

wnuczus 

Posted: 2009-12-24, 12:37   

Mam pytanie jak najprościej można zrobić, żeby nie można było produkować bomb atomowych? Co trzeba zmienić?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum