www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-06-23 Plewan-Bombel vs Lbednar-Cola
Author Message
Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-06-23, 23:14   2006-06-23 Plewan-Bombel vs Lbednar-Cola

1. Plewan-Bombel
2. Lbednar-Cola

kolejna nasza gra i kolejna porażka, ale z całą pewnością nigdy nie zagraliśmy słabiej i .....nigdy się tak nie uśmiałem podczas gry :)

wybraliśmy obaj Inców :) a przeciwnicy Inców i Chinola
Plan był że nie budujemy cudów tylko jazda :) i potem ewentualne Ogrody i TYLKO ogrody :)
i...... zaczęslimy grę od stawiania stonehange :D :D:D:D:D:D:D wycięliśmy lasy wokół mojej stolicy i jak miałem 9 tur do stone to koledzy zbudowali :D :D:D:D:D Miasto urosło do 2 i w momencie wybudowania przez kolegów stone - moje miasto maleje do 1!!!!!!... jakiś bug... ale co tam.... wracamy do wczesniej wytyczonej strategii NIE BUDUJEMY CUDÓW i..... budujemy Oracle :) :):):):):) ...oczywiście lasów juz nie ma - miasto 1 i koledzy stawiają Oracle.... no to Lbednar swiatynie i robimy proroka ze swiatyni :)
Moja stolica bez lasów - choruje już przy wielkości 3 :) (20 tur sie set stawia)
Mam marble koło stolicy, ale nie robimy masonary bo NIE WOLNO jesli chcemy mieć Civil z proroka :)
W międzyczasie Lbednar zapomina robić proroka i po iluś tam turach pytam kiedy prorok - dowiaduję się, że sie przestał robić :D :D:D:D:D:D
Jesteśmy gotowi.... prorok za turę i wynajdujemy Iron.... a wraz z Ironem dostajemy (nie z chatki) MASONERY :D :D:D:D:D:D:D:D:D ....więc CIVIL na piechotę, a z proroka Złote miasto :) ....ale 0oczywiście nie połączyliśmy się drogami i o rozprzestrzenianiu nie było mowy :)
Idziemy do Monoteizmu i wprowadzam organised.... Lbednar zapomniał :D :D:D:D:D i wziął z naukowca pacyfizm, i robi wielkich :D
Mówię mu że chłopaki idą do astro jak najszybciej więc my też musimy bo z tą produkcją to nie wybronimy więc chociaż z morza ich przepędzimy.... no i robimy Harbory i Optyke i..... rodzi się nam wielki.... co daje?? Papier... ja chcę akademię w stolicy, a Lbednar mówi że daje papier, ale zróbmy papier i da astro :) :):):):):) NIE DAWAŁ :D :D:D dawał Edukację.... no to bierzemy i chcemy do liberalismu by wziac Astro (oczywiście bez tego astro by było szybciej :) )... no i widzimy że się chłopaki zbroją... ale co tam :) ...stawiamy miasto za miastem i.... chłopaki przypłynęli... i spalili dwa porty, a my poddaliśmy bo w miastach woriory... specjalne, bo specjalne, ale jednak ;)

thx za grę i gratki!!! :)

PS gramy rewanż właśnie :)

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-24, 10:28   

Nasza pierwsza gra z Bomblem - ja Chinczycy, Bobel - Inca.

Na poczatku postawiłem Stone i Oracle. Zatrzymało mnie to trochę, ale Bombel tak zdominował rozwój, że mieliśmy znacznie więcej kasy :) .

Podzieliliśmy się rolami - ja zbudowałem jeszcze kilka cudów i decydowałem o techach.
Bombel świetnie się rozwijał i miał poprowadzić atak. Już pierwszy desant w jego wykonaniu skończył grę. :kwasny:

Mieliśmy przewagę w kazdej dziedzinie i trochę szkoda bo skończyło się bardzo szybko. Przynajmniej była okazja - trochę podszkolić się w teamach. :)
Last edited by plewan_79 on 2006-06-24, 11:45; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-24, 10:42   

to mysmy produkowali te jednostki na potege, a tu po wyladowaniu 2 sloniami gra sie poddala :( no, ale przunajmniej wiem juz jak Plewan stawia miasta... zupelnie inaczej niz ja i sie zastanawiam kto robi blad :) :):)

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-24, 11:15   

bombel79 wrote:
( no, ale przunajmniej wiem juz jak Plewan stawia miasta... zupelnie inaczej niz ja i sie zastanawiam kto robi blad :) :):)

ciekawa sprawa z tymi miastami - też byłem zdziwiony gdzie je stawiasz :)

Trudno ocenić po tej grze kogo wybory są lepsze - mieliśmy inne zadania i inny teren - ale fajny temat do przemysleń.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum