www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika dyplo 5
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-11-05, 13:25   

Były sobie świnki trzy, a właściwie to osadników trzech:

i wymyślili sobie aby założyć Egipt a dokładniej Górny Egipt bo wróbelki ćwierkają że jest także Egipt Dolny, ale kto by tam wierzył plotkom!

dzia 

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 32/20
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2009-11-05, 18:19   

Num-Lock 

xfire: numlocker
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-11-05, 23:47   

Wielki Czyngis Han, przywódca wojowniczych mongołów, po latach łupieżczego i hulaszczego trybu życia, kiedy już zasiał w sercach swych wrogów ziarna strachu, postanowił się osiedlić i zbudować na bezkresnych równinach nowe imperium, którego granicę będą się rozpościerać daleko za horyzont, tam gdzie nikt jeszcze o Wielkim Czyngisie nie słyszał, ani go nie widział.

Rozkazał swoim wiernym i oddanym wojownikom poczynić zwiad, wiedząc że miejsce gdzie założy stolicę swojego przyszłego imperium jest kluczowe dla przyszłości.
Nakazał swoim mędrcom i szamanom wskazanie miejsca gdzie w przyszłości matka ziemia ukaże swoje skarby, które będą kluczem do zwycięstwa i będą napawały sąsiadów lękiem i przerażeniem.

Czyngis Han nakazał ludowi się modlić do wielkiego "R", a sam zasiadł na prowizorycznym tronie zbudowanym przez jego robotników i począł rozmyślać nad przyszłością i nad tym co pokażą kolejne dni...

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-11-05, 23:56   

Witam Jestem Pontical czyli w naszym języku " Ten kto wyrywa serca na ołtarzach i pożera dusze wrogów"

Jedno chce Wam napisac.

Ja nie boje sie ze jestem tutaj z Wami,to Wy bedziecie sie bali ze jestescie tutaj ze mna :diablica:

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2009-11-06, 18:03   

O w mordę, ale przypał! - tymi oto słowy, młody sekretarz generalny Inkaskiej Partii Narodowej, Francisco Pizarro, skomentował decyzję o wygnaniu ich z Ojczyzny, Atlantydy. Że niby elementy wywrotowe, oczywiście czego innego można się było spodziewać po starych, skostniałych wapniakach...no nic, a więc trzeba szukać nowego kraju spragnionego socjalizmu. Tylko zebrać formacje cywilne Partii oraz bojówki partyjne, kecze - swoją drogą najbardziej doborowe formacje bojowe na świecie - i hen, przed siebie, kędy poniesie wyobraźnia. Ach. Pustynie, bory nieprzebyte, gdzie tylko okiem sięgnąć - pustkowie. Lipton. Chyba jednak nie ma sensu szukać dalej. Zresztą, jak przystało na wielkiego konkwistadora, potomka dumnego ludu Atlantów, skoro nie weźmie od razu, to weźmie potem. Tak tak, kiedy coś już się spodoba sekretarzowi, nic już nie jest w stanie go powstrzymać przed zdobyciem go. Nie mogąc uszczęśliwić Ojczyzny, uszczęśliwi inny lud, w końcu dobre ma serce, toteż czasu nie tracąc proklamacyję ogłosił - Tu i teraz ogłasza się Republikę Ludową Inków, za przewodnią siłę narodu uznaje się Inkaską Partię Narodową, zaś za obrońcę ludu - Francisca Pizarra. Tak jest i będzie, że nasz kraj hen, po horyzont sięgać będzie!

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-11-06, 19:17   

Imperium Finansowe Wilhemla Pieniążka

"Cóż to jest złoto? żółte i świecące,
Kosztowne złoto?
Toć odrobina jego zmienić zdolna
Czarne na białe, szpetne na urodne,
A złe na dobre, podłe na szlachetne,
Starość na młodość, tchórza na rycerza.
Na co tu bogi? To zdolne odciągnąć
Kapłanów waszych od waszych ołtarzy.
Wyrwać poduszkę spod głów ozdrowieńców.
Złoty niewolnik ten wiąże i zrywa
Ludzkie przysięgi, przeklętych poświęca,
Każe ubóstwiać hydną trędowatosć,
Złodziejom daje godność i pokłony,
Na senatorskiej ławie ich osadza."

Szekspir: "Tymon Ateńczyk"

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-11-06, 20:32   

Przedsiebiorstwo Produkcji MUSu w skrócie P.P. M.U.S. S.A.
po długich mekach ale za to z jaką fetą!
od razu postawiono 3 nowe fabryki!
fabryki mają przynosic wielkie dochody :)

fabryki nazywaja się :
Mus to Mus
Mus Jabłkowy
Mus Marchwekowy

nic tylko wyglądać jakichś Kubusiów ;)

...ooooooooo przepraszam... juz jednego.... a w zasadzie jedną - spotkaliśmy :)
Witamy Robotników Wielkiej Boudicy
czyżby chcieli sie przyjac do pracy w fabrykach?

czas pokaże.....

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-11-06, 20:58   

Imperium Milosci

Gdzie jesteś?
Gdzie jesteś?
Czy spotkam cię kiedyś?
Czy droga ma przetnie się z twoją?
Idziemy ku sobie
Idziemy od siebie
Tęsknoty się dwoją i troją
Gdzie jesteś?
Gdzie jesteś?
Daleko odeszłaś
Daleko odszedłeś ode mnie
Idziemy ku sobie
Idziemy od siebie
Nie wiemy, czy nie nadaremnie

"Milosci i nienawisc to te same uczucia, tylko o przeciwnych zwrotach" (nieznany sumeryjski mysliciel)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 85/284
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-11-06, 21:45   

Oaza Brytyjska

Miałem kiedyś sen, który nigdy się nie ziścił.
Słuchałem pieśni sumeryjskich myslicieli, o miłości ... do musu marchwekowego. Bylo to w obreży nieopodal komuny Pizzarra.
Rzekłem do siebie półglosem - och Francisco, Francisco gdybyś był kobietą, twoja partia nie wyparłaby się Ciebie, gdy pod nożem Pontiacala na ołtarzu kwiliłeś jak kundle dziecko.
Pieniążki Wilhelma by się przydały, może wykup by się udał? a tak krew..wszędzie krew, która stawała się wypełnieniem smaku każdej Surówki tego świata.
Gdy sięgnąłem sztućcem by nabrać choć odrobine tego idealnego jadła, sen zawirował, a przed oczyma pojawiła się wyspa, w dobrobyt i spokój ubrana... pożadanie roslo z każdą mijającą turą, a ona była tak bardzo Holy...

To tylko sen.
Chlusnęło mi bryzą morską w twarz, po czym ja i moi dwaj bracia Bliźniacy zeszliśmy na ląd. Ponieważ tylko jeden z nas miał klucz do sejfu - to ja zostałem Lordem naszej nowo odkrytej Oazy.
Jam Jest Lord Sknerus. Znawca Sej-fu.

Num-Lock 

xfire: numlocker
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-11-06, 23:52   

Po wielkich naradach, analizowaniu, wprowadzaniu się w stan halucynacji, rada Wielkiego Czyngisa oraz on sam postanowił założyć miasto, stolicę, swojego Imperium Mongołów.
Wielki "R" dał swoim wiernym wyznawcom morze oraz rzeki, obifte lasy i równiny.

Wielki Czyngis Han, zasiadł na tronie w swoim nowo powstałym pałacu, nakazał dalsze modły do wielkiego "R". Począł zarządzać swoim Imperium żelazną i bezwzględną pięścią. Lud jego waleczny i nieokrzesany nie mógłby mieć innego wodza. Dzielni Mongołowie darzą swego pana szacunkiem, respektem a w każdej chacie wisi jego podobizna.

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/48
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2009-11-07, 07:41   

Według legend stolica Polan powstała bo Wnuczus II widzał tam orła siadającego na drzewie. A tak na prawdę, dostał rozwolnienia a, że była tam rzeka to postanowił, że tu będzie jego miasto a zarazem stolica. Ale dziecią kazał zapisać, że widzał orła.Polanie również spotkali barbażyńskie plemie na wchód od siebie zwane Amerykanie. Mino trudnych początków masowe gwałty i grabieże oba kraje postanowiły uznać dobra narodowe swoje i sąsiada i nastał a pokój

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2009-11-07, 11:44   

Nie lubię Turków... Nigdy ich nie lubiłem... Zawsze przychodzili na imprezy całą trzodą i to w dodatku z nożami… Jednak na ostatniej balandze w Mohaczu okazali się twardymi wojownikami, może po prostu było ich za dużo… Cóż, siedzę sobie w niewoli, niedługo mam widzieć ich Sułtana Sulejmana, mam nadzieję, że nie będzie wyglądał jak jego żołnierze-pedzie.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

dzia 

xfire: nieotochodzi
Piwa: 32/20
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2009-11-07, 19:28   

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-11-08, 00:38   

Faraon Tu-Ten-Ham-On podziwiał okolice ze swojego leżaczka.
Jaki to miły prezent od Spokojnego Olka z poprzedniego wcielenia :padam:

Robotnicy mozolnie sadzili kukurydzę na pobliskiej plantacji gdy nagle do pałacu wpadli zwiadowcy.....
- Panie wysłaliśmy osadników zgodnie z Twoim rozkazem żeby założyć miasta na rdzennej Ziemi Egipskiej a tu na wskazanym miejscu napotkaliśmy Obcego Setlersa pod osłoną wojowników :przestraszony: :przestraszony:
- 4 kubiki od naszej stolicy :szok: :szok: :szok:

- To niemożliwe wszak mieliśmy zapewnienie od Wielkiego Boga Aniona że odległości między stolicami będą wynosić minimum 12 kubików.

- Najwidoczniej O Panie to jakaś dwa razy szybsza cywilizacja gdyż jej stolica jest dwa razy bliżej.. 6 kubików od naszej :zdziwko: Co teraz rozkażesz ????

Faraon zamyślił się głęboko, to CAŁKOWICIE zmienia nasze plany.
Natychmiast rozkazał założyć miasto buforowe w strefie pomiędzy stolicami (lepiej żebyśmy to MY mieli tam bufor niż Oni).
- I zmieńcie natychmiast wymyślanie na .....[cenzura]......
Że też mi się zachciało tego Buddyzmu i straciliśmy turke..

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-11-08, 00:50   

Imperium Milosci

Miala na imie Ismea. Byla piekna, madra, troskliwa. Teraz jest martwa. Poznalem ja jeszcze za czasow pacholecych. Zawsze bawila sie otoczona wianuszkiem kolezanek, a ja z moimi kompanami staralismy sie jak tylko mozna im przeszkadzac. Gdy doroslem nie mialem wyboru. Walczylem o nia, zdobylem i posiadlem. Ismea byla najcudowniejsza zona jaka mozna miec. I miala dac mi syna. Gdy byla juz bliska rozwiazania udalem sie do okolicznej wioski by zdobyc dla niej odpowiedni prezent dziekczynny. Kupilem najwiekszy diament jaki stworzyla ziemia. I gdy wrocilem do domu chcac pokazac ukochanej piekny kamien powiedziano mi. Ismena nie zyje, dzieciatko walczy o zycie. Zmarlo tej samej nocy z krzykiem na ustach. Sporzadzilem wlasnorecznie stos pogrzebowy i go podpalilem. Zar plomieni szybko zaniosl do nieba moja ukochana i mojego synka.

Ostal sie bol, ale on szybko minal, ale przede wszystkim zostala Milosc i diament w sercu.
Last edited by bombel79 on 2009-11-08, 00:50; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum