www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika dyplo 5
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-08-24, 15:01   

No i skończyło się rumakowanie - zaczynają płonąć miasta perskie
Niestety taki rozwój wypadków był łatwy do przewidzenia, biorąc pod uwagę miażdżąca przewagę Zulusów nad resztą świata.
Nawet bez wsparcia egipskiej marionetki, która zamiast honorowo walczyć z hegemonem (bij lidera) woli wspierać hegemona, jakby to jakiś zaszczyt był.
Jedni wolą walczyć jak równi z innymi, a inni pragną przy swym Panu i Władcy jak najwięcej okruchów zebrać spod jego stołu.

Niestety tak to już jest z władcami z łapanki.
Last edited by Peter on 2010-08-24, 15:03; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-08-24, 15:12   

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Śmieje się władca Egiptu.
Tak, tak Egipt jest marionetką i dał się skusić łatwą i wyzbytą bolesnych strat wojną u boku Zulusów :rotfl2:
Egipt nie ma zamiaru dołączać się do kolejnej tęczowej koalicji. Miał pewien dziwny sen, jak to było ? Kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam choć powód podjęcia decyzji by stanąć u boku Zulusów był całkiem inny.
Co to za przyjemność bić lidera w 10 ? Czyż Egipt też nie był liderem i to nie Persja zadała najbardziej bolesne ciosy zmieniając sytuację z bezpiecznej na sytuacje bez wyjścia ?
Zulusi jako pierwsi zaproponowali pokój jak już to było omawiane, może i z obawy, że właśnie to on zaraz stanie się celem kolejnego ataku lidera "w cieniu". Po tym to Persja by była liderem i jakoś wątpię aby inni mieli szansę dlatego Egipt podjął decyzję, że dla dobra sprawy będzie bronił lidera w myśl nowej pięknej ideologi 2vs reszta świata !
Tak, tak prędzej to nazwę walką honorową niż walkę całego świata przeciw 1 :rotfl2:
Oj faraonowi od razu polepszył się humor :oczami: chyba zaraz pójdzie doglądnąć swojego państwa.

Co do władców z łapanki jeśli wielki Pers tego chcę mogę zrezygnować z objętego urzędu, niech Pers nie myśli, że to czysta przyjemność dostania nacji z drugiej ręki gdy jest ostro jechana i ma wojnę przeciw całemu światu, następnym razem nie liczcie na obecnego faraona czy też byłego pasterza IM, że będzie prowadził swoja dyktaturę skoro za "pomoc" tak mu się odpłacają Ci którym chciał bezinteresownie pomóc i gdzie liczył, że to się skończy co najmniej 2-3 razy szybciej.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-08-24, 15:34   

jarek1333 wrote:
że dla dobra sprawy będzie bronił lidera w myśl nowej pięknej ideologi 2vs reszta świata !

Tylko małe ale egipski killerze - zulus sam był (i jest) silniejszy niż reszta świata...
Nawet przy wsparciu egiptu, walka z zulusem nie była wcale wygrana, ale mniejsza o to, szybciej się to skończy.

jarek1333 

Posted: 2010-08-24, 15:46   

Peter wrote:
jarek1333 wrote:
że dla dobra sprawy będzie bronił lidera w myśl nowej pięknej ideologi 2vs reszta świata !

Tylko małe ale egipski killerze - zulus sam był (i jest) silniejszy niż reszta świata...
Nawet przy wsparciu egiptu, walka z zulusem nie była wcale wygrana, ale mniejsza o to, szybciej się to skończy.

Niech i Tobie tak będzie chociaż nie wspomnę, ze broniąc Zulusa Egipt stracił kilkadziesiąt myśliwców, posłałeś swoja flotę na mnie zamiast na Zulusa i to dwukrotnie, a moje wojska stanowią zaporę dla co niektórych nacji. kilkadziesiąt jednostek na początku które stacjonowały u Zulusa wydają się też nie mieć znaczenia zwłaszcza wtedy gdy Persja była silniejsza od obecnie naszego sojusznika.
Wybacz ale ja sądzę, że to wszystko jednak miało jakieś znaczenie zwłaszcza, że armia Egipska jest 3 na świecie i obecnie w demografii stanowi pewnie 2/3 najsilniejszego imperium wiec to jednak trochę jest lecz nie mnie to wszystko oceniać, w końcu Egipt jest marionetką :rotfl2:
Poza tym taka sama sytuacja była z Egiptem, był najsilniejszy ale cóż z tego "gdy wrogów kupa to i Herkules dupa" ( hmm gdzieś to słyszałem) ?
Wiesz Persie nie chodzi o to żeby zawsze lać tego najsilniejszego, niektórzy nie mają skrupułów by atakować wtedy nawet własnych sojuszników ale Egipt nie jest taką chorągiewką, hmm to też gdzieś słyszałem.

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-08-24, 15:53   

to moze władco egiptu zobacz w koncu co w tym Twoim państwie słychać, bo reszt świata czeka

jarek1333 

Posted: 2010-08-24, 16:18   

Hmm to może sobie świat poczekać skoro i ja musiałem czekać do czasu zniesienia, a nie zadowolone pisze jakby do wykonania tury nie był ustalony czas, 24 h ?
Pojedyncze potyczki w powietrzu zostały zakończone pomniejszym zwycięstwem: 1 myśliwiec stracony, 2 zabite + stracona kopalnia.
Last edited by jarek1333 on 2010-08-24, 16:20; edited 1 time in total  

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 173/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-08-24, 21:56   

Nie daj się wciągnąć drogi Faraonie w propagandę wojenną Persa. Straszy wszystkich wokół Zulusami by wyciągnąć ich z bibliotek do koszar.
Zulusi jednak prowadzą gospodarkę zrównoważonego rozwoju czyli tu teatrzyk się buduje, tam ryneczek a tu znów biblioteczka. Wszystko ładnie i z kulturką.

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-08-26, 20:18   

cd.
Z kulturką nawet wojacy szli na wojnę z Persem odbijać swoje ziemie i kulturka ich obroniła przed wrogiem gdy wcześniej jednym szybkim pchnięciem powalili kolosa na ziemię. Jednak zaraz po tym diabli wzięli kulturę i zapanował chaos okrutny. Władca Persji który dotychczas bezkarnie palił miasta Zulusów i Egipcjan ponosząc nagłą i niespodziewana klęskę w wielkiej bitwie uciekł w popłochu ukrywając się w nieznanym miejscu. Ogłoszono ogólnoświatowe referendum czy świat w obecnym kształcie ma istnieć nadal czy też ta Sodoma i Gomora powinna ulec zagładzie a wszelkie wspomnienia o nim wymazać.

Rudi2

Posted: 2010-09-07, 12:10   

Damroka w wątku o rangach napisał:

[quote="Damroka"]Spokojnie ponti, to nie jest wałek z (...) przedstawicielem korporacji, gdzie trzeba się przebić przez 15 stron krwistych postów. [/quot]

Wkurza mnie to bo pokazuje, że nie ważne są rzeczywiste fakty ale opinia jednego bossa któremu nie pasowało spalenie mu miasta a na miejscu zaniku kultury postawienie własnego. To, że wasz zasłużony idol, Panowie, tego nie uwzględnił nie oznacza jeszcze wałka a bardziej kompromitację. Powielanie tego sloganu jest taką samą kompromitacją niezależnie od tego jaki "ważniak" to pisze.

Kolesiostwu przez gardło nie przejdzie, że kumpel boss dostał wpiernicz i pozostały mu obelgi więc lepiej wałkiem to okrzyknąć :dobani:

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 26/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-09-07, 13:12   

Ja tam walka nie widze :rotfl: - normalna sprawa. Mnie tez w ten sposob zablokowales stawiajac miasto "Nigdy nas nie pokonacie" lub cos takiego ;) - skutecznie dzieki temu utrudniles mi walke kultura.

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-07, 18:17   

Przepraszam, źle się wyraziłem, rzeczywiście powinienem te wałki objąć cudzysłowem.
Pisałem wcześniej, że ja również używałbym przedstawicieli korporacji w taki sam sposób i nie uważałbym tego za wałek. Ale Peter podniósł ciekawy temat o nierównowadze szans z powodu kolejności. Można by się nad tym pochylić, bo trochę racji w tym jest i przedyskutować to. A zrobiła się jatka.
I w poście do którego się odwołujesz chodziło mi właśnie o wskazanie na otoczkę polemiczną.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-08, 12:51   

Tak Peter miał sporo racji jesli chodzi o nierównowagę kolejności ale przepisy były przepisami a ciagle jednak lepiej grac z kolejnoscia ruchów niz bez niej sadzic podwójne .plusy sa wieksze niz minusy.Im bardziej zaawansowana gra i im bardziej zaawansowane jednostki tak jest to najbardziej widoczne.Dla mnie osobiscie atomówki powinny być dostępne w Dyplo ale zlikwidowałbym zupełnie szpiegostwo,wtedy walniecie w miasto byłoby bardzo utrudnione bo mapy byłyby lepiej chronione a co dopiero w stack jednostek jak byłby powiedzmy 3-4 kratki od granicy.Z atomówkami nie doszlibysmy do czołgów i samolotów :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Deb 

xfire: Tabaczarz
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-08, 19:42   

Tak, Ponti. Gdyby szpiegostwo nie bylo w ogole blokowane, a nie byloby atomowek, to bysmy doczekali kilka lotow w kosmos nawet ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum