www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Screeny z testów
Author Message
anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-10-25, 15:30   Screeny z testów

Wersja moda: 0.5b
Skrypt: 5a
Poziom wody: medium
Liczba nacji: 30
Rozegranych tur: 200

Last edited by anion on 2009-10-25, 15:38; edited 8 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-10-25, 18:36   

zwłaszcza drugi screen wyglada fantastycznie dużo miejsca dla kazdej z nacji ale nie do przesady widac takze w miare rowne warunki startu po wielkości stolic i miast.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Zaharien 

xfire: zaharien
Helped: 2 times
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2009-10-26, 08:25   

Wygląda ok :)

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2009-10-26, 09:56   

Za duza - oplaca sie zabunkrowac i poczekac rok na wybudowanie statu lub zwyciestwo kulturowe...

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-10-26, 09:57   

To jaka ma być ? moze zagrajmy OCC na 32 graczy i tyle?

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2009-10-26, 10:13   

Juz byla za duza mapa w dyplo 2... ale to dawno temu bylo, wiec wymaga przypomnienia...

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-26, 10:19   

wg mnie mapka jest ciut za duza...mimo ze lupie sie bunkrowac :)

na ta mapke idealna bylaby Moja Kasia :)

anion 
Civ Moder

starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2009-10-26, 11:11   

Za duża to jest 5c.
5a z poziomem wody medium jest akurat w sam raz.

Rozmiar mapy generowanej przez skrypt 5a jest dokładnie o 25% mniejszy od mapy z Dyplo4.
Last edited by anion on 2009-10-26, 11:13; edited 1 time in total  

bombel79 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-26, 11:13   

ok, testowalem z woda na low

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2009-10-26, 11:30   

Mapa moim zdaniem jest ok ale :

wczoraj kilkakrotnie odpalalem gre i wyglada na to ze jesli zloto nie jest gorce a na rowninie, to niedaleko bedzie srebro na gorce...

druga sprawa - dwa razy mi sie zdarzylo cos takiego : raz mialem teren z 5 czy 6 zasobami sloni,a innym razem mialem 8 cukrow i uwaga - ani koni,ani zelaza a miedz 1 !

anion 
Civ Moder

Posted: 2009-10-26, 12:02   

Na wstępie dzięki za uwagi. Brakuje mi tylko tego, że nie napisałeś na której wersji moda miało to miejsce oraz jakie były ustawienia mapy (który skrypt i z jakim poziomem wody).
A teraz odniosę się to Twoich spostrzeżeń.

bummbummbamm wrote:
(...) wczoraj kilkakrotnie odpalalem gre i wyglada na to ze jesli zloto nie jest gorce a na rowninie, to niedaleko bedzie srebro na gorce (...)

System dystrybucji surowców musiał zostać określony całkowicie od początku. Skrypt nie generuje pewnego rodzaju terenów (tundra, śnieg), a inne generuje o bardzo niewielkim odsetku (dżungla).
Powodowało to różne anomalie, z czego dwie najpopularniejsze to:
– całkowity brak określonych surowców (np. cukru, srebra, dziczyzny, boberków, bananów, barwników), w praktyce nieraz połowy z nich, podczas gdy wysyp innych bywał naprawdę imponujący;
– surowce pokazywały się w bardzo niekorzystnych miejscach (np. złoto w lesie).
Stąd też złoto ma możliwość pojawienia się również na płaskim terenie, tak by na pewno wystąpiło. Owe srebro standardowo występuje tylko w tundrze i na śniegu (których to terenów skrypt nie generuje), dlatego musiały zostać mu przypisane również inne tereny. Wyboru z całkowitym usunięciem surowca z gry nie rozważałem.

bummbummbamm wrote:
druga sprawa - dwa razy mi sie zdarzylo cos takiego : raz mialem teren z 5 czy 6 zasobami sloni,a innym razem mialem 8 cukrow i uwaga - ani koni,ani zelaza a miedz 1 !

I tutaj bardzo żałuję, że nie zamieściłeś screena, a nawet żadnej informacji co do wersji moda i ustawień gry. Szczerze to bardzo trudno mi w to uwierzyć, bowiem poświęciłem do tej pory – nie przesadzając – ponad 100 godzin na pracę nad modem i mapą oraz nad ich testowaniem. Już od wersji 0.4.1b nie zdarzyła mi się jeszcze nigdy sytuacja bym nie miał na starcie któregokolwiek z tych surowców: koni, miedzi, żelaza, złota. Być może pominąłeś któreś z ustawień jakie powinieneś mieć? To się zdarza, zwłaszcza jeżeli miałeś wcześniej inny skrypt (jakiś standardowy z gry), potem wróciłeś do skryptu z moda i przeoczyłeś któreś z ustawień pól combo.
Wracając do wysypu surowców luksusowych, zamysł ogólnie był taki, aby nie dochodziło do sytuacji, że każdy ma wszystkie (lub prawie wszystkie) "zadawalacze". Dlatego skrypt powinien je rozmieszczać grupami tu i ówdzie na mapie, by był sensowny handel typu "ja mam 5 cukrów, więc spróbuję je wymienić z 4 nacjami na: wino, barwniki, przyprawy i jedwab; wystarczy mi jeden".

I jeszcze raz: na przyszłość, proszę piszcze mi jaka wersja moda i jakie ustawienia skryptu. To naprawdę dużo mi pomoże. Będę wiedział czy problem jest już usunięty (w nowszej wersji), czy nadal mam go szukać.
Last edited by anion on 2009-10-26, 12:10; edited 2 times in total  

Peter 

Posted: 2009-10-26, 12:46   

anion wrote:
Dlatego skrypt powinien je rozmieszczać grupami tu i ówdzie na mapie, by był sensowny handel typu "ja mam 5 cukrów, więc spróbuję je wymienić z 4 nacjami na: wino, barwniki, przyprawy i jedwab; wystarczy mi jeden".

Anion bez obrazy ale wez sie ocknij z tym handlem surowcami (Domel tez tak kiedys mial).
Handel surowcami to detal w praktyce malo znaczacy gdyz wiekszosc surowcow zamiast nimi handlowac idziesz po prostu zdobyc... i wymiana handlowa to moze jest finalnie 10% surowcow albo i nie jest... i juz widz jak ten co ma monopol na slonie chetnie je innym wypozycza :D

Ciekawe czy surowce z zarciem tez tak generuje :)

No ale spoko, ja poprosze tylko o zarcie, reszta to nie problem...

bombel79 

Posted: 2009-10-26, 12:50   

no miedz i koniki tez by sie przydaly :)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 26/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-10-26, 12:54   

No wlasnie slonie, Slonie, SLONIE - co z tym monopolem zrobić ?

bombel79 

Posted: 2009-10-26, 12:58   

zajechac woriorami, najpozniej woriorami! :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum