www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-06-25 Meca & Lbednar - Hechter & Plewan
Author Message
meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-06-25, 16:35   2006-06-25 Meca & Lbednar - Hechter & Plewan

1. Plewan & Hechter
2. Lbednar & Meca

Koledzy napisali już wszystko poniżej. Mam nadzieję, że będziemy grac jeszcze więcej gier teamowych, bo to nieporównywalnie większa zabawa (nawet gdy się przegrywa) :)
Last edited by meca on 2006-06-25, 20:57; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-25, 19:37   

Gra bardzo fajna więc pozwolę sobie na dłuższy opis.

Konty bez przesmyku. Lbednar i Meca - Chiny i Inca. Hechter - Chiny, ja Inca.
czyli Chiny/Inca vs Chiny/Inca

Początek mieliśmy świetny. Hechter szybko wybudował Stonehenge, a ja odpowiadałem za kasę. Dzieki szybkiemu podłączeniu 2 kopalni złota dostaliśmy dużego przyspieszenia. Tutaj muszę się pochwalić - w pewnym momencie miałem dochód = 30 turę, gdy najlepszy z naszych przeciwników tylko 20. :D

Widząc, że z kasą jest dobrze Hechter zaproponował kierunek rozwoju - Wielka Biblioteka!! :cwaniak: Rozpoczeliśmy więc przygotowania. Hechter rozbudował specjalnie na ten cel wielkie miasto produkcyjne a ja miałem dostarczyć leżący daleko na drugim krańcu kontynentu marmur.

Hechter trzasnął super miasto chyba z ponad 40 młoteczkami, a u mnie pojawił się Przodownik pracy - worker, który samodzielnie doprowadził drogę ze stolicy na sam kraniec kontynentu gdzie stanęło miasto przy marmurze. Ten sam Przodownik wybudował również kamieniołom! A ponieważ jego sława dotarła również za granicę - został przekazany jako dar dla zaprzyjaźnionego ludu Chińskiego, by szerzyć wśród poddanych cesarza Hechtera - ideę 500% normy!

Po tych przygotowaniach - Hechter w swoim mieście produkcyjnym w kilka tur postawił Bibliotekę, a później w ramach obustronnej wymiany specjalistów przesłał mi swojego Wielkiego Naukowca, który wybudował w mojej stolicy Akademię.

Na fali tego świetnego początku rozpocząłem budowę Wiszących Ogrodów. Przy okazji zmusiło nas to do szybkiego postawienia dodatkowych miast i zaludnienia reszty kontynetu. Hehe mieliśmy trochę paniki w szeregach - czy zdążymy z settlerami ale udało się! :) Na 2-3 tury przed oficjalnym otwarciem Ogrodów - na końcie pojawiło sie kilka nowych miast, kóre załapały się na wielki bum demograficzny :D

Co działo się z rozwojem później - nie mam pojęcia :) Wiem tylko, że odkrywaliśmy tak dziwne techy jak Currency (chyba potrzebne do wymiany kasy), Liberalizm i różne takie dziwne sprawy i przyjmował jakieś dziwne civiksy. Ja tylko klikałem co kazał Hechter, i czasami zmieniałem coś w miastach, gdy Hechter pisał, że miasta się buntują albo klikałem na wymianę handlową i generalnie przytakiwałem :)

Hechter odstawił mnie też w kasie i odpowiadał w 100% za nasz rozwój. Mam nadzieję coś opisze - bo sam jestem ciekawy co my tam odkrywaliśmy :P

A, że wziąłem Inca nie po to żeby oglądać tych fajowym Wariorów, a z mojego brzegu widać było miasta portowe przeciwników - no to mnie przypadło prowadzenie ataku
:smt027

No i zaczęło się. Hechter raz na kilka tur pytał o zapotrzebowanie, a po chwili w moim porcie pojawiały sie Chińskie jednostki, gotowe do służby pod moją komendą.

No i poszło! Pływanie, palenie, desanty, oblężenia. Kontynent mozna było opłynąć więc zawitałem nawet do miasta Lbednara na drugim krańcu mapy. :)
Po spaleniu portów mieliśmy dużą swobodę w działaniach wojennych.

Hechter prowadził tak rozwój, że mieliśmy wcześniej Galeony i Grenadierów - więc dzięki niemu :padam: zadanie miałem ułatwione :)

Kluczowe było spalenie stolicy w której rezydował Król Meca ze świtą :D

Hechter wyczaił też w moich szeregach BOHATERA - Macemana obdarzonego tyloma promocjami, że brakło mu miejsca na klacie na kolejne odznaczenia. Hechter nakazał otoczyć go nalepszą opieką - więc został specjalnie przetransportowany osobistym Galeonem na jego terytorium, gdzi pomógł w wybudowaniu Heroic Epic, najpierw u mnie, następnie u zaprzyjaźnionego narodu Chińskiego. Tempo produkcji jednostek wzrosło znacznie i w tym momencie przeciwnicy postanowili poddać grę! :hurra:

Zagrałem kilka teamówek i muszę przyznać że podstawą takiej gry jest jasny podział zadań. Jeden-wojo, drugi-rozwój.

Żeby jedna osoba mogła skoncentrować się na walce (desanty/oblężenia/ucieczki/szukanie celów/transport jednostek/szukanie miejsc na lądowanie/leczenie jednostek) i budowie odpowiednich jednostek (baraki/ feudalizmie/różnych kombinacjach promocji/różnych jednostkach które pojawiają się u przeciwników/statkach) - druga musi ja w 100% odciążyc od myslenia o innych sprawach.

dziękuję przeciwnikom za grę! :)

Świetna gra i bardzo fajny podział zadań. Hechter nauczył mnie kilku rzeczy związanych z grą w teamach. Mam nadzieję, że podczas rewanżu zamienimy się rolami i tym razem Hechter powalczy i podszkoli mnie w atakowaniu.

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-06-25, 19:59   

Tak, bardzo fajna gra, tym bardziej, że z Plewanem sobie przez całą grę gadalismy i koordynowaliśmy nasze posunięcia.

Wielka zasługa Plewana na samym początku gry, to postawienie obydwu miast na takich górach, że mieliśmy dwa młoteczki.

I ten worker, który wykonał tytaniczną wręcz pracę podłączenia marmuru :D :D Idealnie się nadawał do chińskiej partii komunistycznej :rotfl:

Wiszące ogrody to też nasz wielki sukces, świetnie skoordynowaliśmy rozwój imperium wraz z budową cudu.

Pierwsi odkrylismy astro, więc, Plewan zgodnie ze swoją strategią załadował mieszankę wybuchową wspólnie przyrządzoną i skosił Mecy stolicę. Pragnę zaznaczyć, iż mimo, że Plewan jest świetny w ataku i rozgromił Mecę totalnie, zachaczając nawet o Lbednara z tyłu kontu, to stolicę Mecy zdobył mój cho-ko-nu :hyhy:

Po astro i pierwszych atakach Plewana, poszliśmy sobie spokojnie do liberalismu, z małym skrętem na proch, by wziąć za darmo chemię.

Dzięki za grę, to było jak pyszna bajaderka :D

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-25, 20:14   

no Lewy, jestem zdruzgotany!!! odkryles alfabet???? no nie... toz to sprofanowanie 'naszej' strategii :)
mam nadzieje ze dobrze Ci sie gralo z hechterem (moj wytrwaly druh sparingowy :) )
czas chyba zmierzyc sie 1 vs 1 ?:)

plewan_79 

pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-06-25, 20:16   

hechter wrote:
Plewan jest świetny w ataku i rozgromił Mecę totalnie,

Nie do końca - właśnie w tym chyba tkwi cała siła gry w teamach (albo słabość, jeśli graczę się nie dogadują). W grze 1v1 przeciw mnie - Meca i Lbednar pewnie spokojnie by się obronili. A ja dostałem całą armię (moją i twoją) do dyspozycji. :)

Natomiast w tej grze przez 100% czasu obserwowałem ruch wojsk przeciwnika albo zastanawiałem się nad atakiem. Każdy atak był bardzo przemyślany i przygotowany. Dlatego - że to było moje jedyne zadanie.

Wszystko dzięki temu, że Hechter kontrolował miasta. Dam przykład - u Hechtera pojawiło się srebro i obserwując nasze miasto - doszedł do wniosku, ze w moich jest bardziej potrzebne więc mi je przekazał (ja tylko klikałem w/g jego instrukcji). Gdybysmy grali osobno (czyli każdy sam walczył i sam rozwijał się) - pewnie nic by z tej gry nie wyszło :)

A tak widzę, że teamówki to wyższa szkoła jazdy :)

---edit---

Bobelku - to zły moment do gry 1v1. Uczę się stosować kilka nowych rzeczy, chcę zacząć grać Angolami i wielkimi Ludźmi, ograł mnie Cola i Hechter..... i w takim momencie mam z Tobą grać? ;)
Last edited by plewan_79 on 2006-06-25, 22:13; edited 1 time in total  

Lbednar 

xfire: lbednar
Helped: 1
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-06-25, 21:07   

Gra była bardzo fajna codo czytania demografi Plewan radze dokladniej czytac :D
W kasie byłeś pierwszy przez max 10 tur .
Gralo sie fajnie i bezstresowo , jak patrzyłem w dempografie na kilka tur przed zakonczeniem gry to poprostu bajka :D w Kasie 1 w produkcji 1 w produkcji zywnosci 1 w populacji 1 , i trzeba poddac :kwasny: .
Mam mały zal do Mecy ze zwatpił w zwyciestwo po utracie pierwszego miasta :kwasny:
Gra miła i naprawde wciagajaca do nastepnej

hechter 

podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-06-25, 21:13   

To ja powiem jeszcze, ostatnie 20 tur gry w kasie byłem pierwszy. Jak widać, każdemu demografia pokazuje co innego :niepewny: :/ :looka:

plewan_79 

Posted: 2006-06-25, 21:21   

Lbednar wrote:
Gra była bardzo fajna codo czytania demografi Plewan radze dokladniej czytac :D
W kasie byłeś pierwszy przez max 10 tur .

O nie Lbednar - kiedy ktoś jest lepszy to to potwierdzam..

W tej grze w kasie bylem pierwszy przez 1/3 gry!! Cały początek - aż do Ogrodów (czyli po Biurokracji i Bibliotece) Zresztą nawet przez część gry ja byłem pierwszy a Hechter drugi. Mieliśmy szybciej Biurokrację a Bibliotekę i Ogrody stawialiśmy na zupełnym luzie - wiedząc, ze jesteście daleko z tyłu (stawiałem Ogrody Incami).

W poczatkowej czesci ogladalismy Demografie z Hechterem prawie co ture i dokładnie wiem kiedy zacząłeś mnie doganiac (gdy budowalem Ogrody i zaczynalem zbrojenia). W kasie odstawiliśmy was mocno.

Co do końcówki - najwięcej kasy miał Hechter.

Załączam screenshot. Zaznaczony odcinek gdy byłem pierwszy w kasie (ewentualnie byłeś na tym samym poziomie). Widać też stan na koniec gry i prowadzenie Hechtera.

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-06-25, 22:04   

Lbednar wrote:
Mam mały zal do Mecy ze zwatpił w zwyciestwo po utracie pierwszego miasta Kwasny

Chciałeś chyba napisac po stracie trzeciego miasta :kwasny:

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-06-26, 01:14   

plewan_79 wrote:
Hechter szybko wybudował Stonehenge, a ja odpowiadałem za kasę.

Quote:
Hechter odstawił mnie też w kasie i odpowiadał w 100% za nasz rozwój.

a mnie się to najbardziej podoba :D :D:D:D:D:D

hechter 

Posted: 2006-06-26, 05:45   

Cóż, nasze role bardzo płynnie się zmieniały ;)

plewan_79 

Posted: 2006-06-26, 07:16   

Dokładnie tak! :)

Do momentu zbrojeń to ja odpowiadałem za kasę. W kilka tur przerzuciłem się na produkcję woja - i już do końca gry to Hechter odpowiadał za to.

Widać to bardzo fajnie na wykresie powyżej - u mnie wzrost zatrzymuje się gdzieś w połowie gry i wtedy to już tylko wojo.

Hechter ma wolniejszy początek (Stonehenge, Biblioteka) a po tym przyśpiesza i wyprzedza Lbednara w końcówce. :)

Czyli
1. najpierw Hechter - cuda, ja - kasa
2. poźniej Hechter - kasa, ja - wojo

hechter 

Posted: 2006-06-26, 07:47   

Dobry schemacik Plewan, musimy go wypróbować na teamie Fox/Peter :hyhy:

plewan_79 

Posted: 2006-06-26, 08:00   

hechter wrote:
Dobry schemacik Plewan, musimy go wypróbować na teamie Fox/Peter :hyhy:

..... wypróbować możemy :D ......... pewnie będzie tak.... :smt075

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum