www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Wiking z Rzymianinem" (Damroka)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   Pakt "Wiking z Rzymianinem" (Damroka)

Pakt numer 243, założony 2009-06-24 11:07:27 przez Damroka (Imperium Damroki)

Nazwa paktu: Wiking z Rzymianinem

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Damroka
King_Chrobry
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   

Damroka (Imperium Damroki) 2009-06-24 11:16:39
Witaj Drogi Ragnarze.

Mam zaszczyt sąsiadować z tak znamienitym władcą jakim jest Wiking. Na początku będziemy musieli roztrzygnąć sprawę przebiegu naszych granic, co z pewnością ułatwiłoby nam późniejsze relacje.
Ze swej strony mogę tylko zapewnić, że Rzymianie nie szukają zwady, a wręcz przeciwnie są otwarci na współpracę.

pozdrawiam
August Cesarz Rzymski

Damroka (Imperium Damroki) 2009-06-29 10:57:14
No niestety ale trochę mój sąsiad Ragnar skomplikował sytuację graniczną stawiając miasto w moją stronę w takim miejscu. W dodatku słowem się nie odezwał na moją prośbę o podjęcie dyskusji na ten temat.
Nie sądziłem, że granice Wikingów pojawią się tak blisko mojej stolicy. Chciałbym jednak wierzyć, że działnia są spowodowane brakiem innych możliwości niż próbą blokowania terenów.
Z uwagi na skromność tych terenów, będę chciał postawić miasto na koniach, przy samej granicy z Wikingami. Przypuszczam, że przejmę od Ciebie jedną kratkę morza, jednak o ryby nie będę walczył kulturowo.

Czy Wikingowie są skłonni do dobrosąsiedzkich relacji?

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-06-29 12:20:39
Witam Cesarza Rzymskiego

Mając trzech setów - tzreba było ich wykorzystać. Początkowo miałem to robić na północy, ale tam też od razu kulturowo się "stałem z Indiami, które to pierwsze zasiedliły te tereny (ciasno bardzo mamy :( ) Trzeba było wracać i na południu postawic miasto. I tak się stało, zakładając jednocześnie, że łancuch górski na południe od nas będzie naturalną granicą. Przpraszam, że nie skonsultowałem tej kwestii, ale i też zabrakło czasu na to.

Oczywiście pragniemy dobrych układów sąsiedzkich. Jednocześnie zwrócę uwagę Rzymowi na nszego wspólnego sąsiada. Wiele o nim słyszłem i przypuszczam, że trudne z nim będą rozmowy (oby tylko rozmowy). Trzeba by było nam przyjąć na ten problem jakieś wspólne stanowisko.

Ragnar

Damroka (Imperium Damroki) 2009-06-29 13:04:46
No tak. Nasz wspólny sąsiad może z czasem być coraz większym problemem. Już teraz ciężko się z nim rozmawia, bo próbuje wynegocjować miejscówkę dla siebie w pobliżu mojej stolicy.
Na razie staram się prowadzić rozmowy zmierzające do jakiegoś kompromisu, aby jednak w pokoju z nim sąsiadować.

Tak więc wojny z nim nie szukam, ale Chyba dobrze by było abyśmy wymieniali się między sobą informacjami na temat jego poczynań, aby w razie grubszych problemów móc przeciwstawić się podwójnym głosem.

August

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-07 12:14:05
Mam w miarę bezpieczną granicę z nim. (góry) Ale jestem za układem wzajemnej pomocy na wypadek agresjii Hindusa na któregoś z nas.

Ragnar

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-07 12:51:34
Zdaje się że Asoka ma układ z Mehmadem/Marrtinem, bo tylko z nim otworzył granice. I możliwe że szykują się na Wilhelma/c4angel, bo Asoka cały czas całe swoje szpiegostwo, a nawet więcej niż standardowe 4 ptk pakuje właśnie w niego.
Powinniśmy wobec tego przemyśleć, czy w przypadku jego ataku nie powinniśmy zaiterweniować od tyłu.

August

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-21 14:09:45
Cześć WiKing.

Nie dogadaliśmy się co do interwencji u Hindusa, to może odwrócimy naszą rolę o 180 stopni. Ostatnio coraz częściej dogaduję się z Asoką o wzajemnej współpracy, aż w końcu padł pomysł stworzenia sojuszu. Przy okazji Hindus pyta się czy nie byłbyś chętny do uczestniczenia w takim sojuszu składającym się z naszych trzech państw.
Jako zaprzyjaźnieni władcy zostali zdefiniowani Brennus i Mehmed, ale sojusz składał by się tylko z naszych trzech krajów, przynajmniej do czasu jeśli byśmy nie postanowili inaczej.

Daj znać jak się na to zapatrujesz.

August

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-21 15:02:32
Witaj

Rozmawiam też dzisiaj z Asioka i zapewnialiśmy się wzajemnie o pokoju. Potrzebuję spokoju na tej naszej granicy. Zastanawiałem się tylko, czy to Tobie będzie odpowiadało takie rozwiązanie, tzn. nie znałem zamiaru Indii wobec Rzymu. Już miałem prawie mu pisać o naszym pakcie zabezpieczjącym przed nim, żeby wiedział że mamy pokój - ale na wypadek jego agresji na Rzym - to wiadomo co - wojna.

Tak że chętnie widzę taki sojusz nas "trzech" - mielibyśmy teoretycznie spokój z Asioka :)

Zamierzam pzrejąć miasto podbite pzrez Celtów należące przedtem do Dziada. Mam nadzieję , że nie łączą Was jakieś szczególnie bliskie relacje :)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-22 00:07:36
Z Celtem mam dobre relacje, ale z Tobą jeszcze lepsze :)

Celt za chwilę bęzie miał problemy związane z atakiem na niego Azteka.

A jęsli chodzi o sojusz trzech państw, to skoro wszyscy deklarują chęć wzięcia w nim udziału to w takim razie zakładam odpowiedni wątek na tajnych, gdzie w trójkę będziemy mogli obgadać dalsze sprawy.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-22 14:49:00
Sprawę Celtów - wstępnie wolę omówić to naszym tajnym. (gdyż Peter nie jest bezpośrednio z tym związany) Tak jak już z resztą komunikowałem - Celt ma wojnę z Byczkiem i Rosją. Na dotatek mówisz o zamiarach Azteca. Czyli wsparcie Celta spowodowało by szeroki konflikt :( (chyba nie chcemy tego) Na dodatek mam propzycje "ponaglane" od Rosji i Byczka o przyłączenie się do tej wojny, również przeciwko Korei Richardsa (słaba już jest)Proponują też dalszą współpracę. Po moich przemyśleniach propozycja jest taka : włączam się/włączamy się do tej akcji. Spróbuję wejść w "przyjazne" porozumienie z ich paktem. Tym sposobem gdyby mieli dalsze parcie siłowe w naszym kierunku - to będę tak prowadził politykę/rozmowy, by siły militarne skierować w innym zupełnie kierunku. Wtedy od północy mielibyśmy spokój na długi czas. Pzremyśl to - i to wmiarę szybko, gdyż czekają na moją odpowiedź (gdy będziemy już mieli współne stanowisko w tej sprawie - to i pogadmy z Peterem o tym oczywiście)

Masz może jakieś info z kim układa się Domel , Martin ??? Bo ze strony Domela "brzmi" ;) coś podejrzana cisza.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-22 15:09:23
Też myślę że nic nie wskuramy nawet jeśli bardzo byśmy chcieli uratować Celta. Aztek wchodzi do niego chyba w następnej turze ekipą ok. 20 rycerzy. Więc Celt ma i tak pozamiatane. Wobec tego lepiej będzie jak się przyłączymy i wyciągniemy dla siebie możliwie najwięcej. Już nawet wstępnie zrobiliśmy podział z Aztekiem i on jest zainteresowany dwoma miastami na północy, a dla mnie miały być stolica i to na wschód od stolicy, czyli zbrojownia. Jeszcze dalej na wschód jest to miasto po dziadach. Jakbyś je przejął oraz jakieś miasto po Koreańcu to by było wporządku. Ale z wejściem do Celta lepiej poczekać aż wejdzie Aztek, niech się wytłuką między sobą.

Co do Domela i Martina to nic nie wiem. Napewno to są niebezpieczni władcy i chętnie wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Martin chyba został trochę poturbowany przez c4angela.
Poza tym wydaje mi się że Peter będzie prowadził swoją ekspansję właśnie przez niego.
Na domela musisz jednak uważać.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-22 15:17:04
Jak Aztek wejdzie taką armią -to ja tu wyczuwam i tak szerszy chyba konflikt chyba. Bo Ty chcesz 2 miasta, Aztec -2 miasta a przecież Byczek z Rosją też pewnie dużo chcą zgarnąć. A Aztekiem masz szersze porozumienie , czy tylko rozbiorowe ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-22 15:23:06
Te miasta które mają być dla mnie są i tak za daleko dla Byczków, bo odzielałyby je miasta przejęte przez Azteka. Jest to więc problem dogadania się Azteka z Byczkami.
Z Aztekiem nie mam żadnego porozumienia, a jedynie kontkaty związane z jego agresją na Celta. Taki podział to jednak jest jego propozycja.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-23 11:07:17
Te słonie jeśli masz wolne jeszcze to chętnie wezmę :)

To komplikują się nam plany niestety. Celt też z wyprzedzeniem wypowiedział wojnę WiKingom

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 14:27:56
Masz może aktualny podgląd Zbrojowni Celta?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-24 15:12:34
Nie, nie mam.

PS. Słonie chyba będę miał w tej turze do dyspozycji.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-30 14:27:14
Faktycznie tylu agresorów masz ? :szok: czy to wynik tych operacji wasalskich?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-30 14:44:09
To wynik operacji wasalskich. W rzeczywistości są ciągle dwaj, czyli siostra z bratem. Ale jak to się wszystko potoczy to jeszcze nie wiadomo. Narazie feudalni zwierzchnicy próbują załagodzić sytuację za swoich urwisów.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-30 15:07:49
Obgadywać traktaty z sąsiadami pokojowe i przyjść z pomocą ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-30 15:42:12
No jeśli byłbyś tak uprzejmy, to pomoc by się przydała, bo trudno mi będzie samemu odbić miasto od Wiktorii, które mi zabrała.
Natomiast od strony Napoleona na jakiś czas będę miał spokój bo nieźle dostał w trąbę.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-30 23:00:10
Sytuacja jest dynammiczna i ulega modyfikacji. W tej chwili z Maxibacą wszedłem w pewnego rodzaju warunkowe porozumienie. Zaproponował oddanie mi miasta jak zdobędzie jakieś na południu. Chce mieć z mojej strony 10 tur spokoju, aby mógł coś wywalczyć. A tam z kolei szykuje się niezła impreza. Wojska Cheosa, Zahariena, Marwa oraz Marby mają uderzyć na Rudiego. Jemu z kolei chcą pomóc w odparciu ataku Paweł, Bombel i BBB. Wojna ma być na grubo ponad 100 jednostek. No i Maxi gdzieś ma na tym skorzystać. :) Wygląda na to że bliźniaki wystąpią po dwóch stronach barykady. Nawet zastępstwo na Weekend Maxi przekazał Domelowi, a nie bratu. :)
Pojawiła się wobec tego możliwość wpakowania się do Marby. Jeśli więc chciałbyś się przyłączyć to byłoby miło.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-31 11:55:34
Trzej rycerze wkroczyli na terytorium Rzymu, za nimi idą 2 słonie. Gdzie się kierować ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-07-31 12:31:13
na południe do Anzio.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-02 13:49:57
Trzej rycerze są w mieście - rozkazy jakie ???

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-02 14:07:35
Za jakieś dwie tury ruszamy na Francuza. Dociągniemy tylko resztę sił, czyli Twoje jednostki i moje. W międzyczasie będę robił drogę w jego stronę, bo mi poniszczył.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-02 14:28:02
Mam traktakt pokojowy na 20 tur z Celtami. Domel nie odpowiedział konkretnie na moją propozycję. Miejmy nadzieję, że nie zaatakuje. Ewentualnie użyj też dyplomacji w tej sprawie.

Najlepiej chyba będzie jak będę dosyłać rycerzy ??? - najszybciej się przemieszczą na front - co sądzisz ? - czy inne potzreby masz?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-02 17:21:15
Mogą być rycerze. Cokolwiek aby miało siłę wojenną. Nie wiem ile zdoła zgromadzić do obrony, ale każda taka jednostka może zaważyć na powodzeniu i przechylić szalę zwycięstwa przy dobijaniu niedobitków.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-02 17:35:45
Zwróciłem się z poselstwem do Domela, aby się określił, bo jestem również zainteresowany informacją o jego zamiarach.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-04 08:58:53
Dobrze by było abyś robił turę tak jak ja przed marbą, aby w czasie ataku nasze ruchy nie były rozdzielone. W obecnej turze ruszamy się na pastwisko świń, tj w dół i na prawo od Anzio. A w nstępnej jak moi robole zrobią drogę to wejdziemy bezpośrednio do niego.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-04 08:59:07
Domel nie odpowiada.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-04 10:32:23
Z kłopotami ala wszedłem :) - widzę ,że Domel jednak zastrzedł sobie to IP podane w technicznym wątku.

Jednostkami stoję już wśród świni ;)

Domel dał mi gwarancje pokojowe, ale dopiero po Twojej nocie dyplomatycznej do niego. Tak, że dzięki za to :)

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-05 09:44:16
Co dziś robimy ? podchodzimy pewnie bliżej - daj instrukcje

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-05 14:50:18
Komu automatycznie wypowiedziałem jeszcze też wojnę ? - podaj mi - bo faktycznie dostanę jeszcze ostrzeżenia :) (Cheos i ... ??)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-05 18:44:45
Cheos i Marw :)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-09 03:39:09
Wycofujemy się. Duża armia Cheosa i Marwa idzie na odsiecz do Marby. Szkoda byłoby stracić naszą ekipę.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-09 03:40:38
Musiało zelżeć natarcie od strony Pawła skoro Cheos jest w stanie wysłać dużą armię do Marby.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-13 10:54:39
To co ? - podpisujemy pokój z Cheosem i jego wasalami ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-13 10:56:17
tak

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-13 10:57:15
dobra to wchodzę w DH

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-13 10:57:15
wystarczy z Cheosem

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-13 18:58:45
Pisałeś o propozycji ataku na Celta. Czyli wracamy do sytuacji sprzed ataku na Twoją nację. Wtedy też tak miało być. Niespodziewanie jednak Ty zostałeś zatakowany, Paweł się rozmyślił, Byczek też podpisał pokój, a i ja musiałem w tej sytuacji szybko szukać porozumienia z Celtami. Mam z nimi teraz zawarty pakt pokojowy do 178 tury.

Z mojego punktu widzenia i położenia - taka wojna mogłaby dać konkretne korzyści (zakładając jednak, że wojska wystarczy nam ) No ale też jest argument Petera dotyczący ewentualnego układu Cheosa z Jarkiem.

I tak sobie rozważam. Jeśli pójdziemy razem na Bombla - to jakie korzyści możemy z tego mieć ??? nawet zakładając,że bardzo osłabimy Bombla ? I druga sprawa. Moje wojska będą znacznie oddalone od państwa. A niech właśnie Celtowie spróbują wtedy zaatakować mnie - i będzie masakra. Jeśli już zaczniemy wojować z Bomblem, to może bezpieczniej dla mnie byłoby wesprzeć Domela?

Dużo wątków poruszyłem - ale to po to, ażeby wybrać najkorzystniejszż opcję.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-13 19:20:55
Nie wiem czy atak na Celta to dobra koncepcja. Ja nie widzę takiej możliwości dopóki nie pozbędę się któregoś z bliźniaków, bo do Celta nie wejdziemy gładko i ugrzęźniemy tam, a od tyłu zaraz będę miał wjazd.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-13 21:13:37
Co do Twojego udziału w wojnie z Pawłem, czy Bomblem od strony maxiego, to rzeczywiście jest zbyt nieracjonalne. Lepiej trzymaj swoje wojsko blisko swojego kraju. Więc jedyny Twój udział w tej całej imprezie jaki jest możliwy, rozsądnie na to patrząc to pomoc Domelowi.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-16 23:03:05
No to Paweł szuka jakiegoś zaczepienia. Proponuje mi atak na Celta. Jednocześnie ostzrega mnie właśnie przed Celtem i Koreą. I może słusznie, gdyż właśnie Byczek padł.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-17 11:20:34
Myślę że niedługo dojdzie do starcia Pawła z Celtem, bo obaj dysposnują wielkimi armiami. Nie jestem pewnien czy teraz czy za jakieś np. 10-15 tur. A w międzyczasie obaj mogą jeszcze poszaleć na mniejszych krajach. Dlatego to niebezpieczeństwo ataku na Ciebie wydaje mi nawet możliwe. Tyle że po prostu tu wszystko jest jeszcze możliwe.
A jak z tym Bomblem u Domela? Bierzesz w tym udział?

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-08-17 15:05:32
Sytuacja w zawieszeniu, nie jestem u Domela. (za 4 tury konczy mi się traktat pokojowy c Celtami).Czekam co się wydarzy. Wiem, że Celt ma wielką armię.
Korci mnie też miasto podziadowskie w rękach Koreii, które Richards pozostawił dosłownie bez obstawy. Wiem, że ma porozumienie z Celtem, ale gdyby Aztec zaatakował Celta, to mógłbym powalczyć z Koreą o to miasto. Tylko czy czasami Korea nie ma jakiegoś bliskiego układu z Peterm. Za nim go o to zapytam - może Ty wiesz coś o tym ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-08-17 15:40:50
Nie wiem nic o takim układzie. Pewne natomiast jest, że Peter rozmawia z Celtem, ale nie wiem czy są to rozmowy dotyczące ogólnych deklaracji, czy może ścisły sojusz.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-04 11:54:43
Czy byłbyś skłonny wysłać jeszcze raz kilku kirasjerów do walki z Marbą. Jego wskaźnik wojska ostatnio dosyć gwałtownie runął w dół, więc pewnie jest prawie bez woja. Można by zrobić mały rajd i przejąć jego miasta lub nawet spalić i mieć wreszcie z głowy jednego bliźniaka. Byłyby wówczas z mojej strony większe możliwości co do działań np. u Celta.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-04 13:03:12
Nie ma sprawy - będzie jak mówisz :)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-04 15:02:05
Kurcze, ale to dyplo jest pogmatwane.
Cheos z Maxim i Marbą przeszli na stronę Pawła. Na pewno wynika to z tego, że potencjał Cheosa Pawłowi już nie zagraża, a nie chce tracić niepotrzebnie u niego woja i czasu. Teraz w związku z tym szykuje się duża inwazja na Celta.
W związku z tym mamy dwie możliwości, albo przyłączyć się do rozbiorów Celta, albo ostrzec go że pcha się pod nóż i lepiej jak się skupi na obronie. W dodatku jest tam jeszcze śmieszna sytuacja. Celt z Maxim atakują Pawła, ale Maxi jest ugadany z Pawłem i po wejściu na jego tereny chcą podpisać pokój, a Celta idealnie wystawionego odstrzelić.

Każdy nasz wybór ma swoje dobre i złe strony. Jeśli przyłączymy się do rozbiorów to będziemy mogli zapomnieć o walce o pierwsze miejsce w tym dyplo, a nawet znacząco je przybliżymy Pawłowi, bo w pobliżu nie będzie miał już nikogo kto mógłby mu zagrozić. Tyle tylko, że ja i tak nie widzę dla siebie szans na czołowe pozycje, więc trochę mi to rybka, kto będzie się prał o podium. Na pewno takie szanse ma nasz sojusznik Peter, ale jeśli będzie chciał to wygrać to po prostu będzie się musiał bardziej postarać i bezpośrednio zabrać za Pawła. Nasze kraje jednak na tym rozbiorze zyskają, a dla Ciebie to jest chyba nawet jedyna możliwość jakiegoś wzbogacenia się terytorialnego, więc ten krok na pewno podniesie pozycje naszych krajów.
Niestety ucieknie nam szansa podbicia Marby, bo nie zdążymy się za niego wziąć. A wolę nie brać się za dwa fronty na raz, bo to różnie może się skończyć, np. trzecim frontem i jeszcze jakimiś udziałowcami.
Ten atak Pawła na Celta ma być za turę lub dwie.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-04 15:59:03
Zgadza się - jest pogmatwane. Po powrocie z urlopu to nie moge się połapać z tym wszystkim.

Właściwie to czekałem na konflikt z Celta z Aztekami. Aztek już kilka dni temu zachęcał mnie do wejścia do Celtów. Za chwilę potem Celt proponował mi bym wsparł jego wojska w walce z Aztecami. Nie wszedłem w to. Z Celta gatki wynika, że właśnie wsparł Cheosa w walce z Aztekami. Ty teraz piszesz o przejsciu Cheosa na stronę Azteka (poomeerdane strasznie to wszystko).

Co do tej pory powstrzymuje mnie od wojny z Celtem ? - wyjaśniam:
- wojna ta nie jest na rękę Peterowi - gdyż chodziło mu o silny front przeciwko Aztekom (wojną z Celtami bym ten front osłabił)- no i czy uzyskałbym wtedy wsparcie od Petera w krytycznym dla mnie momencie ????
- Celt ma niemałą armię (zaraz też dojdzie do strzelectwa - sam mi o tym pisał)i dodatkowo jestem pewien, że uzyskałby wsparcie od Koreii Richardsa. Tak, że samotnie z nimi nic bym nie ugrał.
- zawaliłem początek dyplo - z 4 miastami mam za małą produkcję ażeby rzucać się na silniejszych, zasadniczo skazany jestem tylko na rozsądne układy.

Musimy podjąć decyzje co dalej. W każdej chwilii mogę wysłać do Ciebie te jednostki (to już jest nawet kawaleria :) - nie robie tury jeszcze - czekam na reinfo

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-04 16:53:09
Kawaleria, no nieźle. Ty przynajmniej rozwinąłeś się technologicznie. Ja po tym ataku bliźniaków tak podupadłem, że w techach jestem wciąż praktycznie na początku.

Co do decyzji to dylemat mam straszliwy. Możliwość łatwego zgarnięcia Marby jest niesamowicie kusząca. To może wyślij do mnie trochę konnicy i spróbujemy szybko go zjechać, a jak się okaże że Celt dostał bęcki to pójdziemy też na niego resztą woja.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-05 14:36:46
Ile potrzbujesz tych jednostek. Wysłałem 8 koników i 3 słonie w tej chwili.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-05 18:13:08
Może wystarczy. Słonie chyba nie będą potrzebne, bo nie nadążą za konnicą. Myślę że wpadniemy tam na i jednym doskokiem dopadniemy najpierw Paryż a potem szybko dwa pozostałe miasta.
Ewentualnie podeślij tą kawalerię która jest w przygranicznym mieście.

Jutro wchodzimy na marmur u Marby. Najlepiej jakbyśmy się przed tym skontaktowali, aby nie rozdzielił naszych ruchów.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-06 12:28:39
To wchodzimy już dzisiaj? Bo nie wiem czy czekać na wspólne wejście do DH

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-07 07:57:02
Całkiem możliwe że Maxi zerwie nasz pakt o nieagresji i wypowie mi wojnę, bo się tam zagotowali. Nawet Bodek się odezwał że teraz jestem ich wrogiem. Próbuję jeszcze uspokoić sytuację, ale może się nie udać.
Przezornie zostawiłem od strony Maxiego większość mojego woja, ale jak wyśle do mnie całą armię to mogę nie wybronić.
W związku z tym mam do Ciebie pytanie, czy byłbyś skłonny wesprzeć mnie w tej obronie znacznie większymi wojskami niż do tej pory? Abyś nie musiał ponosić kosztów woja na moim terenie to przeszedłbym pod Twoje wasalstwo.

Zastanów się nad tym, bo zagrożenie od strony Maxiego jest realne.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-07 09:00:34
To wasalstwo to jeszcze omówimy. Jeśli mam Ciebie bardziej wesprzeć, to chyba powinnienem( może też i Ty) jednak znów dążyć do paktu o nieagresji z Celtami (15-20 tur?) Co o tym myślisz? Bo może również dojść do przejścia Celta do tamtej koalicji( jakiś tam szantaż). A wtedy celem będę Ja lub Rzym.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-07 10:23:44
Podjąłem rozmowy z Celtem. W każdym razie on też na spore kłopoty, bo cała armia Azteka na niego idzie i jest ona znacznie większa od celtyckiej.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-07 14:17:58
Ja też. Na ile tur pakt zawierasz z nim ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-07 14:24:57
Ja z Celtem nie mam paktu od samego początku i jakoś sobie dajemy radę :)

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-07 15:16:14
o 17 turkę zróbmy

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-10 23:03:02
Wysłałem propozycję o wasalizm. Mam 4 turki do canonów. Jeśli by to coś mogło przyspieszyć, to możesz się zgodzić - sam nie wiem co to może dać

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-11 07:53:57
Wasalizm coś mi się wydaje że powoduje zwiększenie kosztów, a nie zmniejszenie. Nie ma jednak kosztów za stacjonowanie wojsk poza swoim krajem. Nie wiem więc jakby to wyszło ostatecznie.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-11 08:03:21
to nic nie róbmy w tej kwestii
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum