www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pakt braterskiej pomocy" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   Pakt "Pakt braterskiej pomocy" (pawelt)

Pakt numer 253, założony 2009-06-25 10:46:04 przez pawelt (Imperium Pawła)

Nazwa paktu: Pakt braterskiej pomocy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
barnaba
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 10:47:15
Hej barni
Z bomblem i bbb jesteśmy wstępnie umówieni na 12 turę na atak na wnuczusia.

A ty jak załatwisz sprawę z bbb? Dogadałeś się, czy będziesz wojował i mam ci jakoś pomóc?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 11:05:18
Dobije sie go pózniej jak skonczycie z wnuczusiem.
A po co Panstwo mali chcesz wciaganac do tej wojny? potrzebne ci to
Chyba lepiej abys dwa miasta zdobyl.
Taka wspolpraca zblizy Justyniana z Mali a to nie jest dobre.

Dziwne to pytanie o Justynianana przeciez od poczatku byl planowany atak na niego.
Dogadalem sie Francja ktora jest na poludniu od Mali i Podpisalismy pakt defensywny.
Montuje sie koalicja przeciwko Mali.
Znam tez twojego sasiada z wschodu.I bardzo dobrze sie to wszystko uklada.
Tylko trzeba Justyniana szybko rozwalic zeby moc dzialac i nie powzwolic Mali na rozwoj.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 11:09:08
Spoko, ja tam mogę wjechać w tyłek justkowi i mali.
Powiedz tylko kiedy :D

Mali się trochę namęczy ze stolicą wnuczusia. Zawsze to go spowolni w rozwoju.
Zresztą coś chyba tez kombinuje na mnie, bo jakoś mało wylewny się zrobił :D

Pozostałe granice mam chyba zabezpieczone więc jestem w bardzo komfortowej sytuacji.

Niedługo przechodzę na niewolnictwo i ścinam miasta na rycerzy.

BBB trzeba będzie koniecznie konie odciąć.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 11:18:08
Jest tak chyba sie z Mali Sie Justyniena jeszcze nei doagadal bo obaj ustawili na mnie szpiegostwo.
Justynian obawia sie mnie choc go uspakajam jak te konie co sa kolo mnie sa jedynymi jego konmi to ich nie podepnie raczej.
Z wschodu jak to z wschodu masz rosje z która już sie dogadalem wiec Mali jest otoczony.Z rosja dobrze bedzie ci sie wspolpracowac.

Ja ta rele wymysle i tez wojsko robei ale bez koniz za wiele nie zrobie ;/

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 11:19:44
to jego jedyne konie :D
"Generalnie ciesze sie ze pozostajemy na drodze rozmow,to sie ceni !
Mam inny pomysl - ok odpuszcze to miasto ale zeby postawic gdzie indziej potrzebuje miec je czym obronic w razie gdyby komus ono przeszkadzalo,w tym celu potrzebowal bym na pare tur konie o ktore walczymy kulturowo,czy mozesz na pare tur odpuscic tam kultura ?"

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 11:25:08
Bombel się chyba dogadał już w 1 turze z bbb.
Wcześniej wspominał, że chce z justynianem współpracować.
A teraz napisał, że po ataku na wnuczusia razem przerzucają wojo na południe.

MI to pasuje, mogę wjechać im obu.
Tylko, żeby po wnuczusi nie wjechali mi naraz :D

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 11:28:47
Spokojnie ja z Francja cos wymysle a władca Mali powinien się tego wystraszyć.
Wazne zeby ci w trojke teraz nie wjechali :D
Pogadam z tymi anglikami.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 13:01:13
U mnie na razie miodzio.
Wnuczuś obrobił mi krówki :D
W ogóle chyba w kulturę nie inwestuje, a ja zaraz będę miał 2 skok kultury w stolicy.
Na górze nikogo cxhyba nie mam, jakiś cypel z miejscem na 1 dobre miasto.
Z prawo-góra jest rudi. Z nim chyba będzie ok, poza tym zajęty jest stoickovem.
Po prawo (himalaje) nikogo chyba nie ma :D

Widzę tereny bombla i część wnuczusia jakby cię interesowały.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 13:09:28
Psialem ci ze po prawej masz Rosje wyslij mi mapki ja ci tez wysle i musimy sie szybko spotkac zeby mapami sie wymieniac moze cie Mali pusci przez swoje ziemie :D

a i to sa jedyne konie justyniana

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 13:17:04
Zobacz czy ci się otwiera ten link:

lub
http://www.fotosik.pl/pok...dc585ca626.html

Rosję, czyli Gastona? :D

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 13:18:05
jak skopiujesz dolny link do przeglądarki to powinno ci się otworzyć i możesz kliknąć żeby się powiększyło

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 13:24:40
Widze obrazek ja ci na poczte poslalem.
Rosja Gastona proponuje sie z nim dogadac ma dobre miejsce i potencjal zeby nam pomóc pózniej.A teraz nie bedzie przeszkadzal.
Dogaduje sie z Francja Deba coraz lepiej to wyglada.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 19:48:16
Justynian wydygał chyba ja go uspakajałem zgadzałem się na wszystko a i tak spanikował no chyba ze to ściema chociaż macie atakować za 12 tur a oni pakt na 10 więc by się zgadzało.

Mały tez cie chyba w konia chyba robi bo łucznikami do mnie idzie a jak by szykował się do wojny to chyba by tak nie robił ze drażni innego sąsiada.

Okaże się z czasem ja wycinam armie na wszelki wypadek.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 21:50:04
BBB pisze, że ostrzegłeś wnuczusia przed naszym atakiem?

Wnuczuś i tak wie co się święci.
Mi to tez bez róznicy, czy bbb i bombelk zaatakują ze mną czy nie. Ja sobie sam poradzę z wnuczusiem.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 22:01:48
Gadalem z twoim sasiadem to prawda i mowilem mu zeby uwazal na Justyniana i z tamtej strony cale wojsko dal to chyba dobrze on mowil ze wie ze ma przechlapane i bedzie sie zbroil.Jest skolowany maly go zamotal i nie wie co sie dzieje.
Mowilem mu tez zeby sojusznika szukal powinien sie zglosic do Ciebie.
A Mali zaatakuje na polnocy,francuz z nim gada zeby przeniosl ciezar na polnoc bo maja spiecia graniczne wiec chyba z toba zaatakuje (albo ciebie ale wtedy ma wjazd z tylu pewny juz ja sie o to postaram)

Justyniana tez chce uspokoic ale jest bez koni bez zelaza i robi sie nerwowy wiec na jego pomoc raczej nie licz.

Sprostowanie nie sasiadujesz z rosja ale tez jest gdzies blisko i sasiaduje z indianami na poludniu.Wymien sie mapa moze z Malym porownamy sobie ja tez mam ciekawe mapki juz.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 22:05:20
Z kim mam się mapką wymienić?
Kto to jest mały?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 22:10:53
Mali+Maly pigmeje to sa chyba :D

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 22:11:46
On chyba ma kiepsko z surowcami stretegicznymi z tego co widze.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-25 22:16:51
Nadal nie kumam, napisz jaśniej :D

Ale mapki na razie nie chcę z nikim wymieniać.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 22:23:06
Maly vel bombel Malinesia
no jak nie chcesz to ok a macie otwarte granice ?
zebys do mnie dodtarl zwiadowca ja mam pare map.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 07:32:50
kurcze, ale bbb pisze, że ma tekst rozmowy wnuczusia z tobą. wnuczuś się chyba skumał z bbb.
A bbb i bombel podejrzewają mnie i teraz kicha będzie. Mogąś wszyscy we 3 zaatakować mnie.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 10:39:55
Jak wygląda sytuacja z lbednarem?
Po której stronie będzie?
Jak po naszej, to czy ma zamiar atakować bombla jakoś konkretnie?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 10:44:20
No ale co z tego ze ma ja nic tam nie pisalem co by wskazywalo na ciebie zadnej rozmowy o tobie nie bylo ostrzegalem go przed Justynianemm i tyle wnuczus uwazal tylko ze chce go na justyniana napuscic.A ja mu to logicznie tlumaczylem ze ze mna sie (Justynian )dogadal i chce jego zaatakowac i tyle.Zeby z tamtej strony wojsko sobie obstawil.
A jak ci wklei cos innego to bedzie sciema tylko.

Wlasnie dlatego Maly jest niebezpieczny bo wkreca takie akcje Francje (Lbednara)tez urabia Wiec lepiej z nim pogadaj zanim bedzie za pozno.
To ze my ze soba rozmawiamy musi pozostac w tajemnicy wtedy bede mogl sie cos wywiedziec od Lbednara który dla swietego spokoju chce poprzeć jak to powiedzial aspiracje Bombla na polnocy.Ale jak by wiedzial ze ty tam jestes moze innaczej by to zaplanowal.
Osobiscie uwazam ze pomaganie mu w czymkolwiek jest spoorym bledem.

A z Panstwem Wnuczusia przeciez tez mozesz sie dogadac tak jak oni scieme zrobic.
Nic sie nie martw dobrze bedzie.

Coraz lepiej dogaduje sie z Anglia Domela Która sąsiaduje z Justynianem.

Teraz zauwazylem ze indie na zachod to sa inne indie i granicza tez z wikingami.
Jak widze mapy sasiadow to mam calkiem dobra sytuacje mam bardzo duzo surowcow bo chyba przydzial dwoch stolic obejmuje inni tez nei maja koni w oklicy.Wiec jest dobrze.Bombel ma konie? bo ja widze ze ma tylko zelazo.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 10:51:08
Lbednar to lekki sciemniacz zlapalem go na paru klamstewkach ale chce Bombla wciagnac w wojne i ogolnie dobrze kombinuje w domysle chce Bombla zjechac ze mna pózniej.Wymienil sie ze mna mapa mamy sojusz wiec hcyba wszystko jest dobrze.Wie ze z druga francja sie dogadalem.
Na poludniu ma swoje cele jakies i licze na dobra wspolprace z nim.

On sie boi sie bombla uwaza ze bombel tak samo jak on umie swietnie walczyc i nie ma co sie z nim bic teraz niech oslabi sie jaka wojna.
Ale Lbednar mu strasznie wjezdza kultura kolo stolicy i napiera na niego.
Moze spytaj sie Lbednara z kim chce Bombel walczyc z koro z toba ma pokoj czy czasem czegos na mnie nie szykuje.

Wciaz nie wiem jakiego Bombel ma sasiada z wschodu.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 10:55:59
Bombel i bbb mi już chyba nie za bardzo ufają. Widzę, że z tobą rozmawiałem. Wnuczuś ich nakręcił.
Ale na razie zgadaliśy się na atak na wnuczusia. Ale coś mi tu śmierdzi, bo bbb ma z nim pokój na 10 tur, a bombel armii nie robi.

Ja na razie zaczynam grać trochę zachowawczo. Tzn robię wojsko i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tylko wojsko daje mi poczucie bezpieczeństwa, bo jak pisałem w dyplomacji nie jestem za dobry :D .

Bombel chyba nie ma koni. Ale kluczowe by było jakby bbb nie miał koni. Jak będzie miał (np od wnuczusia) to będzie bardzo trudno go zjechać.

Co do sąsiadów to po prawo tylko rudiego widzę, a walczy już ze stoickovem. Nikogo więcej nie widzę, a już trochę pochodziłem. Same góry są.
Na północy to samo. Więc z tym przynajmniej jest ok.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 11:04:13
Justynian nie ma jak atakowac wiele razy ci to mowiłem od poczatku to smierdzialo.

Obawia sie mnie a Domel mu zabral zelazo ja konie ale teraz je odbije kulturka bo ma jedno pole do nich a ja dwa ale nie pozwole mu ich obrobic :D
zbieramtam armie tylko musze meic poparcie domela zeby to sprawnie zrobic i bezpieczne inne strony a Bombel mi sie zbliza.

Myslisz ze wiedza ze ze soba gadamy?To sa tylko domysly bo naparwde nie maja powodow by tak sadzic.

I nie piernicz ze jestes zly w dyplomacji bo to nie jest prawda takie wkrecanie nie pomoze ci.
Zacznij byc dobry :D

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 11:10:05
Oni wiedzą, że ja z tobą rozmawiałem, bo tylko ode mnie mogłeś wiedzieć, że na wnuczusia się we 3 szykujemy. Poza tym wiedzę, że mamy dobre stosunki z d4. Podejrzewam, że mnie teraz sprawdzają, bo dziwne informacje mi piszą, ale nic nie będę powtarzał na razie. Zresztą to jakieś głupoty :D .

Dałbyś radę do bbb szpiega wysłać? Trzeba zobaczyć gdzie ma miasta i jakie. Oraz surowce i drogi. Trzeba pamiętać, że może konie zawsze importować.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 11:18:20
Ale to jakas bzdura ja podalem wnuczusiowi takie argumenty ze sam się domyślił.
A z nimi o tym nie rozmawialem po za tym bombel gada o tym na prawo i lewo naprzyklad z francja wiec rownei dobrze moglbym wiedziec to od niego spytaj sie bombla czy komus jeszcze mowil o tym i czemu cie wkrecaja :D

Ja teraz robie wojsko wojsko takze nie wiem kiedy baraki zdaze zrobic.
A ty mi tu o szpiegach :P

Wezme mape od wnuczusia jak chce justyniana atakowac to mi da.
Zaraz ci wysle inne mapy ale nie moga wyplanac bo duzo cennych informacji jest na nich.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 11:20:22
"my lubujemy sie w owieczkach :)
mam nadzieje ze sie dogadamy, bo dochodza mnie sluchy o jakiejs zawierusze na polnocy od naszych granic... wlasnie sie zastanawiamy w jaki sposobo wspomoc wnuczusia w nierownej walce z justiek i montkiem..."

Cytat z bombla wlasnie mi napisal w pakcie :P
ale spokojnie to moze byc podpucha o tym nic nie wiesz ja mu napisze cos takiego ze zupelnie go to zamota

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 11:43:27
hehe wszyscy kręcą jak się da, a bombel jest w tym najlepszy :D

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 11:50:49
Zastanawia mnie jeszcze jedno.
Jakim cudem bombel ma 523 punkty? A wszystkie miasta ma wielkości 2. Powinien mieć 520 punktów. TYlko ci co im miasta wzrosły o jeden dostają +3 za ludka.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 12:14:03
no tylko czasem nie mow bomblowi ze ja ci to wkleilme bo to typowy test jest na przewodnictwo :D

za powierzchnie moze ma chyba tez sa za to punkty bo techa to raczej nie wymyslil jeszcze

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 12:17:49
Za powierzchnię liczy się od 20 tury. Cudu też nie wybudował ani techu nowego nie ma. Skądś ma 1 ludka, ale za cholerę nie wiem skąd i gdzie :P .

Ja mam 523 i mam miasta 3,2,2. A on ma 2,2,2. Czyżby gdzieś jakąś jedynkę na barbach zdobył??? ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 12:18:34
a mogl seta wcyciac?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 12:19:02
Mowie ci tzreba go zjechac szybko :D bo beda problemy pozniej

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 12:20:25
spoko, ma tak malutkie państwo, że w 2 tury się uwinę. Tylko Lbednara nakręcaj na niego. Inaczej nie dam rady z nimi trzema :D

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 12:34:47
Napewno tzrech naraz zjedziesz wierze w ciebie :D
A na serio to francja Lbednara tez porozmawiaj i z wnuczusiem trzeba sie dogadac i obiecac mu justka.
Mam taka teorie ze w dyplomacji nie liczy sie jakos rozmow tylko same rozmowy i kontakt wiec gadaj z nimi bo jak nie rozmawiasz to mysla ze knujesz a jak rozmawiasz to wiedza ze knujesz ale masz wplyw na to jak ich mysli sie ksztaltuja.
Powiedz Lbednarowi ze swietnie walczy i dobrze byloby razem cos zrobic w jakims pozniejszym etapie napewno go to ujmie i moze cos z tego wyniknie.
On sie obawia Bombla i trzeba ten strach wykorzystac i ukierunkowac.
Bo narazie to sie tak go boi ze chce mu pomoc ;/ przez godzine wczoraj z nim gadalem o tym ale on krotkowzrocznie na to patrzy choc ma tez duzo racji ze pojawi sie okazja jak mu pomoze ale ja nie wiem jaki jest cel bombla.
wykorzystac.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 16:47:54
Wnuczus jest nieufny do ciebie po twojej odmowie nie bardzo rozumie istote paktow karencyjnych.Bombel mu powiedzial ze ty go chcesz z justynianem zaatakowac i ze wie to odemnie :D ostzrega go i oferuje mu pomoc.

Wnuczus chcial abym go zastapil ale nie byloby to fair wiec odmowilem.

Moze odpusc mu jeszcze on nie jest groźny a atak na niego jest rzykowny z powodu mozliwosci ataku Bombla.
Ja bym sie dogadał z wnuczusiem i nawet jakis pakt pokojowy podpisal zeby czul sie bezpiecznie a moze by ci pomogl w jakims ataku.
Mi moglby pomoc w ataku na Justyniana.

Skomplikowało się wszystko i dobrze bedzie wieksze pole do dzialania :D

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 16:56:51
Za 2 tury atakuję wnuczusua. Mam tak wystawione miasto, że szkoda nie zdobyć, a miałbym bufor przed ewentualnie bbb i bomblem.
Wiedziałbym też od razu po której stronie się bbb i bombel opowiedzą.

Mi już co turę wychodza jednostki. Na obronę jestem gotowy.

Nie wiem tylko czy bombel się z rudim nie dogadali.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 17:08:08
dobry plan powinno sie udac
Kazdy mysli ze sie Bombel z kims dogadal a Bombel ma problem bo nikt sie z nim nie che dogadac tak do konca zobacz jak sie mota coraz dziwniejsze rzeczy wyczynia.

Rudi ma swoja wojne i nie bedzie ci wadzil.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 17:17:47
Rudiemu to ide nawet pomóc jednym łukiem :D

Z prawej strony kupę ternu mam i nawet kolejne zalewy z rzeką :D
Kawałek kultury pomarańczowej widzę. Chyba c4aniołek :)

Ja to mam kupę terenu w stosunku do innych. Widze miejsce na co najmniej 5 miast!

Ja mam w sumie 2 zagrożenia. Katafarki bbb i artysta bombla. Jakby walnął mi bombę kulturową to mogę stracić stolicę, dlatego ciągle obserwuję komu i co się rodzi. Mam nadzieję, że do czasu wielkiego u bombla, to już go nie będzie.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 17:30:33
Holendrzy sa sasiadami Deba i to tymi na odstrzal raczej
Chodz do mnie w takim razie będzie lepszy kontakt.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-26 17:33:04
Nie otwierajmy granic na razie, nie będę wchodził skautem, żeby nie było podejrzeń oki>?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 17:45:30
ok
moze uda mi sie cos dowiedziec

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-27 14:54:25
No i brakło moje obliczenia były bledne oparlem sie na testach a to zupelnie cos innego nie wiem czemu ;/
róznica była 175 kolbek
na testach mialem 907 a w grze wyszlo mi 1072
;/
wiec chwile to potrwa jeszcze ale nikt inny kupca nie zrobil więc jestem dobrej mysli.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-28 16:36:52
Gratulacje zdobytego miasta :D
wciagnij justyniana do walki zeby zajal cos jeszcze da mi to potrzebny czas
bo teraz radosnie
igram z ogniem :D i dalej armi nie robie choc mam pare lasow podcietych i zakolejkowane
ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.
Okazalo sie ze Niemiec chce tez chrzescijnastwo tylko z drugiego naukowca wyplaic i o dziwo jest szybciej bo naukowiec wiecej daje ;/
za 3-4 tury bedzie mial najwczesniej kolejnego naukowca.
a mi zostaly 4 tury moze trzy jak jeszcze cos przykombinuje
wiec kiepsko to wyglada.
Jestes w stanie nastarszyc jakos Niemca justynianem ?

Co gorsza justynian ma dwa stada koni i zelazo podpiete.
wiec robi sie goraco

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-28 17:12:49
Hej. Mi się udało, bo akurat był bunt u wnuczusia i łuk był uszkodzony. Do tego zdobyłem 2 robole.

Bombel będzie miał konie. Ma na razie poza granicami. Na razie nie ma w ogóle wojska.
Ja w następnej turze będę miał już rycerzy.

Zobaczę co da się zrobić z niemcem.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-28 17:14:09
ps. tylko gdzie jest niemiec???

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-28 17:17:35
To ladnei go zjechales kulturka :D piekna akcja
Niemiec jest na gorze nad justynianem.
A o ktorych koniach mowisz o tych kolo mnie?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-29 08:49:25
barni, czemu domel się nie odzywa w ogóle?
Na pewno jest po naszej stronie???

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 11:13:47
nie wiem moze mysli

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 14:46:54
robie mala prowokacje i zobaczymy co maly odpisze moze jakos sie go uda wybadac,

leszek gaston i najprawdopodbniej plewan lada dzien zrobia duzy pakt mozliwe ze ktos jeszcze wystraszyli sie richardsa i ciebie tez sie obawiaja nawet cos tam planuja na ciebie ale to takie planowania puste bo armi nic nie maja a kazdy zyluje wielkich

cos czuje ze my to na siebie bedziemy zdani patrzac na nieudolnosc innych i brak zaangazowania dobrze ze rudi i deba sa w poblizu z nimi jakos to ciekawiej wyglada

czy justynian sie odezwal?

szkoda ze nie lubisz klimatu :D
bo potrzebuje niewolnikow z podbitych krajow :)

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-29 14:58:59
bbb pisze że będzie atakował zaraz wnuczusia i będzie miał już wojo.
zobaczymy co z tego wyjdzie.

A czemu się mnie obawiają, jak nawet nie widzą gdzie ja jestem???

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 15:13:14
jestes blisko pewana chyba jakos a oni nie bardzo maja kogo zjechac na poczatku

a teraz odpowiedz bombla na pytanie czy mysli ze aztecy sie z bbb dogadali:

wg mnie tak... ja teraz na gwalt robie wojo zeby nie dostali wszystkich 3 miast po Angliku bo to oznaczaloby dla mnie ogromne zagrozenie z polnocy... mam nadzieje ze zdaze... a piki to koniecznosc przy katrafaktach... no nic, zobaczymy, ja na razie sie nie wychylam i okopuje na pozycjach...

to dobrze z bbb w sumie przynajmniej dla mnie no chyba ze szybciej zajmiesz wszystkie 3 miasta i bedziesz potega :D

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-29 15:19:40
do plewana pisąłem na tajnym, tak samo do domela w sprawie ataku na bbb i nikt się nie odezwał.
Jakoś małe zaangażowanie.

Ja bombla napuszczam na atak na lbednara. W sumie to nawet dobra dla niego opcja, skoro lbednar sobie odpuścił. Ale ryzykuje, bo sie odsłoni od mojej strony, a ja nie wiem czy taką okazję puszczę koło nosa :D

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 15:38:19
mnie to dziwi bo jak nawet by do mnei wrog pisal to tym bardziej bym odpisal zeby sie cos dowiedziec
Domel chyba ogolnie olewa odpisywanie na takie rzeczy i mysle ze tzreba go na x przyciskac a szkoda bo lepiej jeest w kronice jakis slad zostaje.
Plewan tez nie odpowiadal gastonowi moze tylko z lechem gada.
A moze kogos bombel ma na wschodzie sensownego z kim on graniczy?

Lbednara nie zaatakuje raczej ja mam z nim pakt i moze sie tego obawiac.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-06-29 15:43:41
Bombel, jak i lbednar ma z prawej wąskie morze.

Trzeba coś kombinować, bo jak nie będzie krucjaty na bbb to kurcze będę musiał z nim jakiś pakt jawny zrobić, bo się skapnie i z bomblem mnie zaatakują.

Kiedy ty będziesz miał jakąś sensowną armię?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 16:14:59
nie wiem co znaczy sensowna
trzeba poznac jego ziemie macie otwarte granice to moze cos tam zobaczysz

cos sie wykombinuje wole graniczyc z toba i ziemie bb sa dobre dla mnie jak i fragment bombla bez takiej pewnej granicy ciezko mi bedzie cos zdzialac widzisz ja nei moge jak ty zostawic pustych miast i atakowac bo z kazdej strony mam dwoch sasiadow

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 21:50:14
:D otwarlem granice z bbb wiec moze sie uspokoi
jak zobaczy ze nie wiele mam i poszpieguje go odrazu

chyba dal komus konie tylko nie wiem komu bo nie widze wszystkich sasiadow albo stracil konie i zostaly mu jedne

wypytaj go dyskretnie jakie ma stosunki ze mna
Zlokalizowalem indie Petera sa za martinem

Niemiec cos przykombinowal i chyba miasto postawil jestes w stanie to wyliczyc? mozliwe tez ze doplail edukacje np

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 21:55:42
urabiam malego moze cos z tego wyjdzie:
"kurcze, pawel jest silny, nie wiem czy zdaze zlapac to maisto"
napisalem ze mie tez sie to nie podoba

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-01 11:12:40
Jeszcze jedna turka jak w tej nie bedzie chrzescijanstwa to ja bede mial.
Wiec z 3-4 tury trzeba jeszcze jakos tego Justyniana zajac ja go strasze na rozne sposoby ale twoje wojsko na jego granicy bardzo by pomoglo.
no i moze jeszcze cos wymyslisz.
Pozniej bede mial obrone odpowiednia i bedzie mozna myslec nad atakiem.
Zajmie Maly to miasto czy nie?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-01 11:15:44
BBB ma już katafarki.
Domel nie odpisuje nawet na PW. Chyba się skumał z bbb.
Bombel sam nie zajmie tego miasta. Musi liczyć na nasza pomoc.
Nie wiem co z lbednarem. Może byś go zjechał na szybko, zanim wpadnie w ręce bombla?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-01 17:12:06
gadam z bbb i go nakrecam na rozne rzeczy zeby zyskac na czasie
domel mi tez nie odpisuje ale z tego co pamietam jak byl z nami w paktach tez olewal sprawe i bardzo zadko cos sie odzywal.Jak gadalem z nim ostatnio w teamie to mowil ze nie chce mu sie forum czytac i ma iles tysiecy postow nei przeczytanych
Lepiej ty go zajmij skoro on nie moze pozniej i tak bedziesz musial je pewnie odbijac.
ja tez nei wiem co z Lbednarem slad po nim zaginal ;/
i nie mam go jak teraz zjechac bez koni naprawde nie wiele zrobie.
Zrobiles nowa turke? Pojawil sie jakis wielki naukowiec albo kupiec?

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-02 20:22:47
Mam dobre wiesci bedzie religia :D
oplacalo sie zaryzykowac teraz rozwoj i wojo
wojsko do obrony juz mam jakie takie wiec jakos to bedzie
jak jest merkantylizm rozchodzi sie religia?
misjonarza nie bede robil na poczatku wiec pasowaloby zeby sie sama religia rozeszla u ciebie.

Zastanawiam sie czy paktu jawnego nie zrobic czasem.
Jak bysmy taki pakt mieli justynian i maly nie kombinowali by przeciwko nam a w chwili obecnej jestem bardziej zagrozony niz ty ale z drugiej strony to sypnie sie wywiad zastanow sie nad tym.
a dzis naprzyklad dowiedzialem sie ze ten sojusz 3-fi wzial cie na celownik

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-02 23:23:17
rozmawialem teraz z domelem mowi ze ci nie ufa bo razem z bbb atakowales wnuczusia
ale ja mu napisalem ze taki byl plan teraz jestes blisko bbb i bbb ci ufa

pytal sie o podzial miast ja mu zaproponowalem stolice bo tak w sumie wychodzi sensownie pochwycil temat i bedzie robil wojsko mowil ze nie odpisuje bo nie ma czasu zupelnie ze tylko wchodzi i klika w grze

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-03 08:41:15
Ja domelowi nie ufam. Coś mało się angażuje. Jak można z nim zsynchronizować atak, jak nic nie pisze. Jak zobaczę jego armię u granic bbb to wtedy uwierzę i się dołączę. TRak nie chcę ryzykować, że domel nas wystawi, a wtedy będę miał przeciw sobie bbb i bombla. Poza tym trzeba by też bombla namówić na atak na bbb, bo będzie dla mnie zagrożeniem. Spróbuj go delikatnie wybadać. Jak on się zgodzi to mogę nawet atakować bez domela. Tylko nic nie pisz, że ja chcę atakować bbb, tylko że ze mną pogadać i masz przeczucie, że się zgodzę, bo też obawiam się katafarków bardzo.

Co do reli, to gównie rozprzestrzenia się przez szlaki handlowe, więc merkantyzm mocno ją chyba ograniczy. Poczekaj kilka tur i zobacz ile obcych miast się zajęło, jak żadne to będziesz musiał zainwestować w misjonarzy.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-05 11:56:19
Jak Bombel mialby atakowac i po co jak nie graniczy z bbb i chce sie z nim dogadac raczej?Bombla mozna przyblokowac z pomoca Lbednara ja tez z nim granicze wiec nie jest tak zle,
Domel rzeczywiscie nie angazuje sie wiec trzeba czekac i zobaczy sie co dalej
ja w tej chwili gadam z bbb i ocieplam stosunki zeby go uspokoic.
Wojsko robie,konie juz sa w zasiegu kultury wiec je podepne jak tylko zetne lasy.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-05 12:38:36
Teraz jest dobry moment na atak na bbb bo nie ma koni wnuczus mu wzial :D
Moze jakas opcja z dogadaniem sie z wnuczusiem bylaby dobra :)
Wyslal bys mi jakies skreeny bo nic nie wiem co sie tam dzieje a nei chce jakis bzdur pisac.
Mam tereny nad toba z polnocy masz Swiete cesarstwo rzymskie ja mam z nim dobre uklady wiec jak chcesz sie dogadac to moge pomoc duzo ziemi was dzieli i mozecie miec wspolnych wrogow pozniej.A jak chcesz wrogo dzialac to tez powiedz przygotuje sie grunt.

Coraz lepiej to wyglada przynajmniej u mnie.Napisz co u ciebie.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-06 08:49:52
hej. Trochę zabiegany jestem ostatnio. Dom kupuję :)

Trzeba się szybko określać. Albo jedziemy bbb, ale pokój z nim.
Ja na razie wojuję ze stoickovem, a od strony bbb tylko mam jednostki defensywne, ale szybko mogę przerzucić. Mam 10 rycerzy.
Ale bbb tez już ma chyba z 5 rycerzy i robi cały czas wojo.
Działaj więc szybko i daj znać co i jak.
Za turę nie będzie już wnuczusia i to moment decydujący.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-07 17:31:08
gratulacje ale po co ci dom jak zdobywasz miasta :D

hiszpanie rozwaliliscie :D

robie wojsko i chetnie tez bym cos gdzies zajal ale chiwle potrwa zanim bede mial odpowiednia armie
jak najbardziej jestem za zjechaniem bbb bo mi blokuje moje miasto ktore mialo byc miastem do produkcji wojska
konie podlacze niebawem wiec i paru rycerzy zrobie

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 10:55:27
barni i jak? Co z domelem? Jak atak na BBB?
Muszę się decydować, w tą lub w tą.

LDeska

Posted: 2009-10-26, 23:51   

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 11:08:40
Domel tak jak dawniej nic sie nie odzywa ;/
Wiec nie wiem co dalej ja sam mam za malo armi zeby samemu cos zdzialac.
A pasowalo by bumbuma zaatakowac albo bombla
Bombla mozna pozniej dopasc z lbednarem choc teraz jest bardzo oslabiony i to jest najlepszy moment.
A ty co planujesz jaki dalszy cel podbojow?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 11:12:26
kurcze, to nie dobrze.
Wymuszają na mnie sojusz, a przynajmniej pakt. Muszę się zgodzić, bo mają dużo wojska koło mnie. (BBB jest pierwszy lub drugi w woju!, a bombel też już ma armijkę). Jak się do nich nie przyłączę, to ruszą pewnie na mnie, bo mam wojo z innej strony.
Muszę to jakoś rozegrać. Na razie nie mam pomysłu jak :/
pomyślę wieczorem, wtedy mi się lepiej myśli :P

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 11:33:40
Wlasnie mnie sie Anglicy pytaja czy atakujemy bizancjum :)
Chyba musisz z nim pogadac i atakowac ich w paktach ja jestem malym panstwem i nie mam takiej sily przebicia

Jaki sojusz z nimi? nie rob tego bledu bo wtedy staniemy przeciwko sobie w pozniejszym etapie co by zupelnie bez sensu bylo.Po za tym przy pierwszej okazji cie Bomble zdradzi nie wiem czy rozmawiasz z sasiadami bombla ale wszyscy mi mowia ze namawia na atak na mnie klub na ciebie zreszta mnie namawia na atak na lbednara i podburza przeciwko tobie.Taki to juz z niego polityk a takich trzeba szybko eliminowac.
Oni obaj sa do rozwalenia i trzeba to zrobic jak najszybciej.

Bombel podobno wytracil armie jak bys zagadal do (francji)Lbednara to moze by sie udalo zorganizowac atak na bombla on ma teraz muszkiety i kogos napewno zaatkuje ja mu mowilem ze moze bys chcial sie przylaczyc ale sam wiesz ze nie moge mu mowic wszystkiego i lepiej jak ty to mowisz.
Bombel juz sie dogadal z paroma innymi panstwami robi to w klasycznym swoim stylu czyli dogaduje sie z nastepnym krajem ktory jest za jego sasiadem.

A po co ci wojo z innej strony?
Masz jakies zagrozenia?Z moich informacji wynika ze w chwili obecnej jestes zupelnie bezpieczny twoi sasiedzi maja inne cele.
Troche Zaharien mial ci za zle ze tak postawiles miasto ale jestem w nim w bardzo dobrych ukladach i chetnie by wzial z tamtej strony wojsko jak ty bys wycofal.Na innych twoich sasiadow tez moge wplynac tylko mi powiedz na ktorych bo sam nie poruszam takich tematow i nie dopytuje sie.

Potrzebna jest twoja pomoc bez niej nie rozwine sie a i tobie bedzie ciezko.
Wiem ze w razie wojny bedziesz mial w chwili obecnej najwiekszy wklad w nia ale ja sie odwdziecze misjonarzami i w inny sposob z wieloma osobami sie porozumialem i mysle ze moge cos wykombinowac.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 11:40:10
Barni, to nie takie proste.
Ja wojowałem ze stoickovem i wojo mam daleko.
Bodek ma chyba rozkaz od nich, że jak się do nich nie dołączę, to mnie ma atakować. Muszę z nim pogadać poważnie.
A najgorsze jest to, że chcą dowodu i żebym im pomógł w ataku na lbednara chyba. bo mam rycerzy kilku w tej okolicy.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 11:54:37
Nie daj sobie robic wody z mózgu !!!
Nikt cie nei zatakuje teraz oni sciemniaja bo sie boja ciebie i chca cie meic po swojej stronie.Dajesz sie lapac na takie proste triki ;/

Proponuje zrobic tak ty mowisz lbednarowi ze bombel namawia cie do zaatakowania jego i chca to teraz zrobic z toba lub bez Lbednar bedzie musial zmienic plany i skierowac wojska w druga na polnoc a myslal ze tam ma spokoj.Jak nakrecisz francuza to szybko wojna minie on tak jak ty naciska bombla kultura i to w stolicy.

Bomblowi mozesz powiedziec ze atakujesz z nim i mu wjechac z tylu albo go zmylic jakos naprzyklad atakujac od strony lbednara po upozorowaniu wojny.
Bum Bum bedzie chcial mnie wtedy zatakowac jak bede wspieral Lbednara ale tam go spotka niespodzianka bo bede mial obrone dobra. Jesli zauwazy to wczesniej szpiegiem np to moze mu wpasc do glowy plan ataku na ciebie wiec tez cos musisz tam miec na granicy.

Ja tez moge jakos Bombla zamotac i zasugerowac mu pomoc w walce z francja.
Wpadnie w mega pulapke.

Zagrajmy ostro :D
ja odpoczatku jade na mega fuksach i jakos idzie.Ty sobie wszystko obliczysz i bedzie dobrze

Tylko musisz nakrecic Lbednara i nastraszyc go to jest bardzo wazne ja tez z nim porozmawiam ale trzeba to szybko zrobic bo obierze inny cel ataku.
Wierze w ciebie i widze nasza przyszlosc w pieknych barwach ale tzreba dzialac odwaznie i szybko.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 12:04:40
Widzisz tylko problem jest taki, że bbb ma silną armię i ma katafarki, bombnel ma silną armię i to wiem, bo widzę skautami. Ty nie masz na razie chyba armii, jeśli już to obronną, lbednar też nie ma armi, co najwyżej muszkiety, które są kijowe w ataku. A domel ciągle nie odpisuje i też nie wiem czy w ogóle ma armię.
Armia to podstawa. Bez niej trudno prowadzić dyplomację.
Z czystego pragmatyzmu powinienem się do nich przyłączyć.
Rzucę monetą :P

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 12:24:44
To wklej skreeny tutaj skoro widzisz bedzie mozna cos bardziej zaplanowac.
I mylisz sie co do oceny naszych sil Lbednar teraz szykuje sie do ataku i robi tylko armie kwestia jest gdzie udezy moze to byc Bombel co dla nas bedzie najkorzystniejsze lub inny kraj.Muszkiety sie szybko poruszaja i to jest duzy bonus.
A te katafarki wcale nie sa takie mocne zauwaz ze nie sa odporne na first strike i nie ma ich tak duzo bo dopiero ostatnio podlaczyl znow konie.
Ja bede robil slonie teraz na katafarki beda w sam raz.
A ty tak samo jak domel nic nie piszesz w naszym pakcie wiec co sie dziwisz oboje sie boicie wychylac bo sobie nie ufacie i takie sa efekty.
Sojusz z nimi to spory blad wyrosnei ci duzy bombel pod nosem i bedziesz mial problem.
Ogolnie to ty nie pwoinienes wchodzic w jakies wieksze sojusze teraz bo za bardzo zwracasz na siebie uwage juz i mozesz sie stac ogolnym celem a taki sojusz z bomblem to juz gwozdz do trumny bo nagle sobie zrobisz bardzo wielu wrogow.A wrogow to chyba dobrze jest samemu sobie wybierac wedle potrzeb a robic sobie duzo naraz bez potrzeby.
W monete nie uwierze :D przemslisz sobie to dobrze.
Po za tym myslalem ze jak jestesmy w sojuszu to moge oczekiwac ze bedzie to dlugi sojusz a widze ze ty nagle zmieniasz swoje poglady.
Zdobylem dla nas rele mam swietne uklady z sasiadami i dobry wywiad wszystko to niestety odbilo sie na moim wojsku i dopiero teraz nadganiam w rozwoju.
W naszym zwiazku to ty jestes ta agresywna strona :D
wiec licze na jakies sensowne dzialanie i wsparcie a nie komplikowanie sytuacji.
Bo z tego co wiem to niejestes osoba sklonna do nozykow i tego typu dzialan wiec jak wejdziesz z nimi w sojusz to bedzie to bardzo zla nowina.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 20:21:08
Nie jest dobrze jak mu teraz nie wjedziesz armia i nie wycofa sie to moge stracic miasto ;/ 2 piki i 4 lucznicy moga nei dac rady 7 katafraktom dwmom mackom i krosowi i trebuszetowi ale straty moze miec duze wiec teraz jest dobry moment

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum