www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pakt na zastępstwo Bodek - pawelt" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   Pakt "Pakt na zastępstwo Bodek - pawelt" (pawelt)

Pakt numer 300, założony 2009-07-08 12:20:28 przez pawelt (Imperium Pawła)

Nazwa paktu: Pakt na zastępstwo Bodek - pawelt

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
bombel79
bummbummbamm
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-08 12:20:48
hej daje ten pakt na czas zastępstwa, żeby ustalać co się da.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-08 12:32:43
moja propozycja ataku:

Tura 139 (czwartkowa). Wchodzimy jako pierwsi. Ruszam się 4 rycerzami do stolicy bombla i kolejnymi nad. Ty musisz tam przemieścić 2 workerów i jakieś wojsko do obrony miasta zdobycznego.

Tura 140 (piątkowa). Wchodzisz jako pierwszy, robisz robolem drogę jak na screenie (niebieski kolor) i możesz podejść wojskiem obronnym pod miasto lbednara. Ja po tobie wchodzę i atakuję rycerzami miasto (czerwony kolor), które zdobywam (mam nadzieję :) ).

Tura 141 (sobotnia). Robisz drogę (zielone kółka), wojskiem wchodzisz i bronisz miasta zdobycznego, a ja rycerzami idę na barnabę (zielona strzałka)

Jakieś pomysły jak to inaczej rozegrać?

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 12:43:05
nie, wg mnie tak to trzeba rozegrac...
ja w dzisiejszej turce wojem wchodze do stolicy, ale ze stolicy bedzie mozna wyciagnac longa... zawsze to jakas obstawa na poczatek...
jutro powinien sie zrobic treb w stolicy, dodatkowo jest juz katapa w Dijenne... worki tez sciagne na poludnie... przynajmniej 2 workow...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 12:43:45
a, gdzie chcecie zeby byl szpieg ktoryjest obecnie nad stolica LBednara

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 12:44:08
to moje "nie" oznacza ze nie widze innej mozliwosci :)

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-08 12:50:19
ok,
Szpieg niech będzie miedzy miastami i patrzy czy posiłki nie przychodzą, a jak tak, to ile i jakie.

Najlepiej jakby w turze 140 był na górce pod marsylią (widziałby co jest w mieście) i poszedł na dół drogą i zobaczył czy posiłki nie idą.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 20:21:36

to screeny

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 20:22:11

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-08 21:04:23
sprawdziłem: na pańszczyźnie, na prędkości quic robotnik na pustyni robi drogę w 1 turę.

Proponuje też po zdobyciu miasta lbednara iść dalej za ciosem na jego stolicę.
Ja więcej woja mieć nie będę, czyli te 5 lub 6 rycerzy.
Ale z tego co masz, powinno starczyć. Lbednar straci pewnie turkę na zmianę civiku na niewolnictwo i zdązy ze 3 jednostki wyciąć zanim podejdziemy. Z taką ilością sobie spokojnie poradzimy.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 21:06:49
z oblezniczych bedzie 1 katapa i 1 treb... powinno wystarczyc...

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-08 21:10:33
mało trochę, jeszcze 1 treb by się przydał. W stolicy ma pewnie z 40% obrony.
ALe miejmy nadzieję, że widząc rycerzy zacznie budować piki. Z muszkietami może być problem, ale knechci z CR są super.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-08 21:51:39
stolica jest na plaskim... no i wojo nie ebdzie mialo bonusa za ufortyfikowanie sie...

bummbummbamm (Imperium Bummbummbamma) 2009-07-08 22:59:29
Bodek pisze:
Z tego co widze to trafiłem w sam srodek zwieruchy wojennej :)
Czyli w turze 139 podciagam wojo do stolicy i worki z nim. Ture robie przed Lbednarem. Teraz jedyny słaby punkt planu to taki że ja w czwartek już atakuję Barnabe jako zastepca BBB. Mogą sie skapnąć że tu też bedzie szedł atak. Wskazane jest ostre potępienie ataku przez Pawła na forum oraz pisemne ostrzeżenie żeby czasem Bodek jako zastępca Bombla nie zaatakował Azteków. Szanse że to kupią są niewielkie ale zawsze może pożałuje ścinki z karą jednego dodatkowego ludka. Co do marszu na stolice Lbednara to troszkę bym to uzależnił od postępów na drugim froncie bo muszę tam zdjąc 4 longi w mieście za pomoca kataraktów. No niby powinno się udać ale random potrafi być złośliwy..
No i w piątek koniecznie Paweł turka równocześnie zalogowani to (oby) po zajęciu miasta polecę wojem pieszym o 3 kratki po drogach bo zniknie kultura.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 08:12:12
bodek, a nie możesz jako bbb zaatakować turę później? Żebyśmy wszyscy razem zaatakowali? Może by ci się to opłaciło, bo miałbyś może więcej katafraktów.

bummbummbamm (Imperium Bummbummbamma) 2009-07-09 08:19:31
No ja dostałem wyraźną instrukcję od BBB atakować zanim nazbiera longi i piki. Barnaba coś przeczuwa i każda tura opóźnienia to kolejny pik w mieście frontowym. Z punktu widzenia interesów Bizancjum to już atak od paru tur powinien trwać...
Jako Bombel zaatkauje w 140 ale jako BBB razej musze już w 139.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 08:21:14
spoko, damy jakoś radę.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 10:07:29
bodek, a ty masz tel do bbb?
Jakby jakieś okoliczności wynikły (za duża obrona itp), to lepiej może nie atakować. Może lepiej poczekać aż sobie z lbednarem poradzimy, wtedy zaatakować barnabę z 2 stron i może jeszcze domel by się włączył.

Chodzi mi o to, żeby nie atakowac na głupiego. Tylko wtedy gdy ma się pewność wygranej. Inaczej może to kosztować bbb i cały nasz sojusz długą, wyczerpującą wojnę.

bummbummbamm (Imperium Bummbummbamma) 2009-07-09 10:28:05
Ja sytuację znam tylko ze screenów któe dostałem na pocztę.
Oczywiście że na głupiego armii nie potracę ale nie ma innego sposobu żeby się przekonać jaka jest obrona poza wejściem wojem na teren wroga. Najwyżej szturmować nie będę tylko odetnę miasto i zmuszę go do rozdzielenia woja bo katarfakty są szybkie. Telefon do BBB mam jakby co.
Spoko dam radę, podciagnę jakiegoś treba i wojo piesze. Najwyżej potrwa to turkę dłużej bo zdejmą troszkę obrony miasta i w następnej zaatakuję.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 10:35:53
No to spoko. Masz sytuację też u bombla, więc jak coś bądź elastyczny.
Szkoda, że bbb nie ma szpiega żadnego u barnaby. Wiem, że barni mocno się zbroi i nie zdziwiłbym się, jakby miał już kupę pików.
ps. m

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-12 14:17:16
pawel, mam sie ruszac przed toba czy po?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-12 19:06:42
hej bombel, najlepiej jak będziemty się ruszać razem.
Daj znac kiedy możemy.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-12 19:20:09
no wlasnie lbednar nei robi turki :(

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-12 19:25:07
no to musimy czekać do czasu zniesienia. Czyli jeszcze 6 godzin :(

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-12 19:25:17
ooo właśnie zrobił

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-07-12 19:34:00
spox, 20,45-21 :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-31 08:20:44
no dobra, zaatakowali... ale silami skromnymi... pewnie licza ze dobija konikami petera... na szczescie rifle zostaly w domu :)

walnalem z dzial i zaczalem wybijac riflami.... nawet nie zle to szlo...

w nastepnej turce bede stawial miasto i walne artyste tak ze powinniem wyprzec czesc kultury martina, trzeba budowac droge kolo kukurydzy... bbb, tam gdzie stoi twoj worker... na razie wojo jest bardzo nadszarpniete... ja mam 8 calych rifli plus sporo uszkodzonych (ale one i tak dostalyby z collaterala)

oto screeny:

a to wojo w miescie cheosa na poludniu....

pawelt (Imperium Pawła) 2009-08-31 08:27:40
ciekawe czy rezolucja przejdzie.
mogliśy się zastanowić, czy by nie dać tak w głosowaniu. Wtedy nie mogli by przez 10 tur atakować bbb. Tylko kwestia, czy to byłby czas lepszy dla nas czy dla nich.

ps ile miasto ma obrony? ma mury i zamek?
Jak ma to spoko, jak nie to dostaniecie z 20 oblężniczych i pozamiatane.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-08-31 08:28:32
ps2. zastanawia mnie czemu plewan nie wlazł grenadierami.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-08-31 08:40:15
ps. jakbyś bombel przejął kukurydzę było by świetnie. moglibyście wojo łączyć.

ps. w dalszynien a szczęście martin murów już nie wybuduje bo ma strzelectwo.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-31 09:00:25
miasto ma mury i zamek i 40% przeciw "prochowcom"

pawelt (Imperium Pawła) 2009-08-31 09:07:55
no to spoko, to w tej turze muszą zdejmować obronę. Tym co mają dejmą w tej turze 56% obrony. Czyli 2 tury będą zdejmować i w następnej mogą dopiero walić. Tak więc jest czas na podesłanie posiłków.

Kiedy stawiasz miasto z artystą?
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum