www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Ambasada Grecka (Rudi) u Byczka (Leszek)" (R
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   Pakt "Ambasada Grecka (Rudi) u Byczka (Leszek)" (R

Pakt numer 328, założony 2009-07-19 12:31:07 przez Rudi2 (Imperium Rudi2a)

Nazwa paktu: Ambasada Grecka (Rudi) u Byczka (Leszek)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rudi2
LDeska
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 12:39:39
Dobrze że już wróciłeś. Wiele się działo w naszym jeonie ale raport pewnie Plewan ci złoży.
Z mojej strony wygląda to tak: Byczek wybrał się na zajęcie stolicy Koreańczyka ale ataku się nie powiódł i Koreaniec pognał z kontrą pod stolicę Byczka. Olek (czyli ja) interweniował by odciągnąć go z twoich terenów. Ten zawrócił (chyba) bo kupę wojska przyleciało pod moje miasto i teraz widzę że jedno padło. Widziałem w jego stacku 5 rycerzy, słonia i knechta wcześniej paru ubiłem. Wojsko ma teraz na moim terenie więc jeśli masz jakieś siły to wskazane jest szybka interwencja bo mi z kolei pali się się pod nogami jeśli zajmie jeszcze ze dwa miasta to silny będzie aż strach pomyśleć bo to dobre miasta.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-19 12:43:34
Właśnie miałem pakt zakładać... :)

Dokładnie mi tak Plewan to opisał chociaż on twierdził że Rychu z moich terenów uciekł dlatego że zobaczył ile miałem piechoty w stolicy... no nie wiem - muszę to obejrzeć samemu żeby dociec jak to było :)

Z mojej strony atak jest bardzo możliwy, może nawet w pierwszej turze - podobno jest to możliwe. Rychu ma podobno (sorki za to podobno, wszystkie dane mam z drugiej ręki) państwo duże ale rozciągnięte. Widzę na zrzutach że mam tyle armii co Rychu ale on ma za duży teren do obrony.

Proponuję więc współpracę w celu eliminacji Rycha - jak tylko się da to zaatakuję w tej turze. Jeżeli możesz dać mi jakieś zrzuty z pokazaną armią Rycha u ciebie to byłbym wdzięczny - mógłbym ocenić ile armii mu zostało do obrony państwa.

Jeszcze jedno - czy masz kontakt z Jarkiem - on jest sojusznikiem Rycha, trzeba na niego też uważać.

Więcej szczegółów będę miał jak zacznie się nowa tura - ja ruszam pierwszy.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:11:51
Na Jarka mam oko i współpracuję w tej sprawie z Pawłem. Gdyby Jarek włączył się do akcji to Paweł ma pociągnąć za spust ze swojej spluwy :)

Prawdopodobnie Rychu wycofał się z twojego terenu ze względu na silniejszą obronę i zagrożenie dla swojej stolicy jakie stworzyłem. Miał więcej rycerzy niż przypuszczałem i zbyt szybko wrócił. Miałem info z drugiej ręki że główne jego siły to powolne słonie i knechci a tu bach bach i 7 rycerzy wpada (2 ubiłem wcześniej) i teraz penie też paru padło przy zajmowaniu mojego miasta.
Jednym słowem szybkie jednostki są na moim terenie a pewnie gdzieś są jeszcze powolniejsze lecz nie znam ich lokalizacji.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-19 14:18:00
Hmm no to muszę zajrzeć do gry bo ja zrozumiałem że Rychu się broni u siebie i tam ma większość sił. Nie rozumiem tego że piszesz że ma wojsko u ciebie a jednocześnie że wycofał wojsko, żeby bronić własnej stolicy.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:18:37
Wycofał wojsko z twojego terenu.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:19:18

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:19:55
Cholera to nie ten screen :)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:21:02

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:22:40
Pod słoniem ma jeszcze 1 lub 2 knechtów. Z Logów wynika, że zajął mi Madryt. Miałem napakowanego pikiniera (generała) i paru rycerzy w mieście.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:23:46
A to reszta państwa koreańskiego.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 14:24:41
Wbijaj w środek póki ma siły bliżej mnie.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-19 20:15:45
Dopiero teraz przeczytałem ale zrobiłem tak jak pisałeś - zająłem POngyang - tą wypasioną 8-kę :) Dosyłam posiłki i mam oko na jarka bo może być gorąco...

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-19 20:37:26
Gdyby Jarek się teraz uaktywnił dostanie łokciem z boku w sam środek państwa od swojego sąsiada. To ugadana już sprawa.

Przeciąłeś Koreę na pół. Dostałem koreańską propozycję zawarcia pokoju lecz wydaje mi się to bez sensu. Póki Korea istnieje spokoju mieć nie będziemy na tym kierunku.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 10:37:30
Jak postępy? Chyba udało ci się odbić Madryt? Ja tak jak pisałem zająłem Pongyang i bunkruję się tam. Jarek mnie zaatakował - co z tym sąsiadem co niby miał mu łokieć wrazić w bok :) ?
Ja próbuję się z Jarkiem dogadać żeby opuścił Rycha i chyba mi się udało, ale to nigdy nie wiadomo do końca...
Daj znać jak u ciebie sytuacja na froncie bo chyba mój atak spowodował że całe wojsko Rycha wróciło spod Madrytu do Seulu i dlatego udało się odbić Madryt, nie?

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-22 11:31:44
W Madrycie miał 5 jednostek i łatwo nie było. Nie było też rycerzy więc albo je ubiłeś albo gdzieś czatują. Widziałem wcześniej 4 szt.
Odpisz jakie jednostki zakatrupiłeś to łatwiej będzie oszacować jego siły.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 11:46:21
Ubiłem: hwacha, pikiniera i 2 rycerzy, ale to nie było to wojsko co od ciebie przyszło. Ehh głupia civka nie zrobiła mi zrzutu, często mi się tak zdarza, ale z pamięci widziałem pod stolicą Rycha: knechta, trebusza i 4 rycerzy - lekko rannych. Jeżeli dogadam się z Jarkiem to chciałbym pójść na stolicę Rycha i ją przejąć. Chciałbyś mi może pomóc w ramach zemsty na Rychu :) ?

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-22 12:01:32
No przecież mam z nim wojnę, nie z zemsty lecz dla samej wojny.
W końcu to ja mu ją wypowiedziałem :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 12:52:55
Ups myślałem że to Rychu atakował :D
To informuj mnie o postępie walk, żebym mógł się dostosować do sytuacji na froncie..

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-22 16:51:36
Rychu się wybrał zapolować na Byczka a ja wlazłem mu pod stolicę. Rychu zdążył cofnąć rycerzy i skontrował zajmując mi chwilowo miasto które odbiłem. Tak czy siak krwawi po obu stronach.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 16:59:27
Zaraz zaraz nie rozumiem. Rychu na Byczka? Czyli na mnie? Przecież Rychu mnie nie atakował w ogóle... on atakował razem z Jarkiem Dziada który był na południe ode mnie. Muszę się skupić teraz na utrzymaniu miasta Pongyang i jak tylko je zabezpieczę to ruszam na stolicę. Nie ukrywam że chcę ją przejąć - czy masz coś przeciwko?

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-22 21:44:30
"ok,dostałem właśnie inf.od plewana,te knechty o których ci pisałem idą teraz na niego,tz.Lecha.byłoby fajnie gdybyś jak najszybciej wbił do rycha"

Takie niedokładne miałem informacje z który wywnioskowałem, że Rychu kontruje po tym gdy wcześniej Byczek odbił się od jego stolicy. Nie chciałem czekać aż napuchnie i uderzyłem :)

Chcesz stolicę Korei zachować dla siebie? Ok pomogę ci ją zająć choćby poprzez związanie sił lecz ty później pomożesz mi w innym rejonie (niezbyt daleko 0d ciebie).

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 22:38:07
Aaa no tak, tak pewnie było ale dawno temu - na początku mojego urlopu. Teraz to Rychu atakował Dziada razem z Jarkiem.
Co do pomocy - zgoda. Tylko żeby nie stracić za dużo wojsk lepiej żebyśmy skoordynowali działania. Po wejście do gry dam ci znać kiedy mogę zaatakować. I poproszę o informacje czym będziesz go wiązał i w jaki sposób - żebym też mógł coś skoordynować...

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 10:37:44
Aktualnie widzę tyle u Rycha:

Czy widzisz jego stolicę albo jakieś wojsko po drugiej stronie stolicy? Ja zbieram wojsko ale jeżeli to wszystko co ma to niedługo mogę atakować...

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-23 10:51:19
Podgląd z aktualnej tury już zrobionej.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 10:57:02
W sumie 10 jednostek - dość dużo... będziemy potrzebować trebuszy i dobierać się do niego idąc po górkach. O ile pamiętam to za parę tur będzie miał Chemię, więc do grenadierów jeszcze ma daleko.
Ja mam jeszcze za mało wojska żeby teraz atakować, ale będę się starał iść muszkieterami po górkach i zainstalować się tam, dosłać trebusze i bombardować. Jeżeli z Jarkiem podpiszę pokój a nie rozejm tylko jak mam teraz to jutro idę na stolicę Rycha. W 3 tury powinienem stanąć na górce na świnkach, może w 4 bo będzie pewnie je blokował. Potem dosyłam trebusze i zdejmuję obronę. A jakz twojej strony to może wyglądać?

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-23 11:03:23
Z mojej to resztki się leczą 2 tury w Madrycie i dorabiam nowe lecz bez niewolnictwa to wolniej przybywa. Jeśli teraz się wychylę poza miasto to mi wybije tymi rycerzami nim ty podejdziesz pod jego stolicę.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-23 11:04:57
On właśnie liczy na moje wyjście bo ukrył tych rycerzy przed moim zwiadowcą by mnie zwabić :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 11:15:43
Ale oni są podmęczeni a ty masz słonie. Słonie mają +50% do konnicy więc zdrowy słoń ma 12 do 10. A jeszcze jego rycerzyki są podmęczone jak widzisz na moim zrzucie. Dobra to lecz się a ja robię więcej wojska.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-23 11:20:42
Moje słonie ledwo na trąbach do miasta się dowlekli bo wcześniejszych bójkach :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 12:03:14
No tak, nie pomyślałem o tym :) no to niech się leczą - są bezpieczne bo szachuję stolicę z drugiej strony więc ich nie ruszy stamtąd :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-26 12:02:50
Jarek coś pisał o walkach rycerzyw w Dyplo. Nie wiem z kim się nawala?

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-27 15:24:26
Uaktualnienie sytuacji strategicznej:

Rychu nie wyściubia nosa - nawet jak mógł mi 4 roboli zabrać to nie poświęcił rycerza... w sumie dobrze robi. Ja szykuję atak - mam zamiar jutro wejść na lasek na wschodzie jego stolicy a dzień później podejść pod jego stolicę. Czy mogę liczyć że nadciągniesz w tym czasie z czymś ze strony zachodniej? Ta mieszanka słonie plus pikinier jest dobra, najlepiej gdybyś miał w dyspozycji jakieś treby/katapki bo tego mi brakuje niestety...
Najlepsza droga podejścia to pewnie po skosie przez kopalnię złota..

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-27 16:14:45
Niestety te slonie to pogranicznicy chroniacy robotnikow. To prawie cale wojsko moje po tej stronie panstwa. Musialem czesc przestawic w inny rejon potencjalnego zagrozenia.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-28 10:31:40
Jestem 2 kratki od Seulu:

W następnej turze spróbuję wejść pod stolicę i rozpoczynam obstrzał. Jeżeli możesz cokolwiek tam wysłać to teraz jest ten moment :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-28 11:32:11
Może i za wiele nie pomagasz ale czytając twoje wpisy o PLewanie i Rychu można popłakać się ze śmiechu :D
Najlepsze było "buuu" :)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-28 12:04:54
Zbieram właśnie wojsko, wyruszam z miasta w następnej turze.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-28 12:17:13
A można wiedzieć czym wyruszasz? Najbardziej mnie interesują treby, katapki i słonie...

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-28 12:43:52
Będzie tego z 7-8 jednostek. Połowa to słonie i ze 2 trebusze się znajdą

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-29 20:23:48
W następnej turze wchodzę 10 jednostkami (w tym tylko 1 trebusz) na terem Korei, potem na górkę ze złotem a następnie szturm. Przez ten czas zdejmiesz obronę miasta.
Gdzie odjechałeś swoimi rycerzami?

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-29 22:16:30
Trochę jednak sytuacją się skomplikowała. Przerzuciłem całe wojsko pod granicę Korei by stack jako taki zmontować a arab mi w tyły wojskiem wjechał więc niestety cofam to co tam mam i choć kilka miast postaram się wybronić.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-30 20:10:44
U mnie też się skompliwało - podejrzewałem że Jarek mnie zaatakuje więc wycofałem tych rycerzy no i miałem rację - zaatakował. Jak wejdę do gry to ocenię jak wygląda sytuacja.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-07-31 15:25:58
W kronice wpisałeś "pan R" to mnie masz na myśli?
Mam nadzieję że nie bo podobnie jak ty dostałem przez tą wojnę z Koreą noża w plecyki z przeciwnej strony państwa. Pod moją stolicą jest sytuacja krytyczna bo wszystkie wojska wysłałem właśnie do staku przeciw Korei.
Sam się teraz nie mogę wybronić ale jest już powołany sztab antykryzysowy przeciw Dresiarzom i przy pomocy obcych wojsk uda się być może ocalić moją stolicę. Zwaliła się pod nią cała horda 4 krajów tak dobrze ponad 20 jednostek stoi już na kratkę przed moim miastem w którym jeszcze turę wcześniej miałem tylko 1 knechta :)
ale obserwuj dalszy przebieg zdarzeń z tej ich kampanii, bardzo się pomylili oj bardzo :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-31 16:38:12
Echh :D :rotfl2: Pan R to przeciez Mr Random! :) Nie mam żadnych pretensji, wiem że masz sytuację podbramkową...

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-07 19:43:41
Utrzymasz ty się tam przez najbliższe 10-12 tur? Nie tak łatwo jest jest wykaraskać się z jednej wojny by przeskoczyć na drugą ale ...

LDeska (Imperium LDeski) 2009-08-08 18:16:17
Peter wjechał w plecy przez Gastona - Gaston nawet nie pisnął że ma problemy. Jedyna nadzieja w Plewanie i jego grenadierach, nie wiem czy się utrzymam - to zależy od jego odsieczy.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-10 13:24:53
Wiele ci to nie pomoże pewnie ale dałem ci żelazo i konie.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-08-10 14:22:26
OK dzięki, na pewno się przydadzą bo brakowało mi koni

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-16 19:03:47
No niestety nie utrzymałeś się na tyle długo by podejść pod Rycha. Policz jeszcze na koniec ile i jakie jednostki mu mogły zostać czyli jaką armią dysponuje w tym momencie?

LDeska (Imperium LDeski) 2009-08-16 21:15:52
Eee mogę to powiedzieć dokładnie:
0 muszkieterów
0 słoni
0 katapek
0 rycerzy
i 0 miast :D

Dzięki za zabawę :) i powodzenia - pobij Rycha! :)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-16 21:49:31
Ty filozof. Nie pytam o twoj dorobek lecz twojego agresora :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-08-17 09:51:22
Tego nie wiem, ale nie za dużo. Większy problem że Jarek ma ponad 30 rycerzy

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-17 14:58:18
30 rycerzy Jarka to nie duży problem. Nawet bardzo dobrze bo generałów nigdy dość :)
Choroba zabrakło dosłownie kilku turek by przyjść z odsieczą.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum