www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pakt Przyjaciół" (marba)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Pakt Przyjaciół" (marba)

Pakt numer 343, założony 2009-07-25 18:50:32 przez marba (Imperium Marby)

Nazwa paktu: Pakt Przyjaciół

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: marba
cheos
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

marba (Imperium Marby) 2009-07-25 18:51:43
Witam sąsiada chciałbym zaproponować współprace między naszymi krajami aby nasze kraje żyły w pokoju i ciągłym rozwoju

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-25 19:23:37
Witaj sąsiedzie,

W tym Pakcie brakuje generała armii Ottomańskiej.

Jak najbardziej jestem zainteresowany współpracą gospodarczą i militarną.

Ukłony
Saladyn

marba (Imperium Marby) 2009-07-25 19:33:00
O wielki Cheosie i generale armii Otomańskiej chciałbym podpisać pakt o nieagresji a jeżeli jesteście zainteresowani pakt militarny

Ukłoniony Napoleon

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-25 19:36:35
Tak jak wspomniałem należy zaprosić do paktu mojego wasala, Generała armii Ottomańskiej, szanownego Marw'ę.

marba (Imperium Marby) 2009-09-10 11:01:53

marba (Imperium Marby) 2009-09-10 11:02:40
straciłem stolice zaraz cały padnę :D dzięki za pomoc

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-10 19:53:25
A czyja to wina ???
1) Bez żadnego info wyzwoliłeś się = brak oficjalnej protekcji = wykorzystanie sytuacji przez Damrokę i Kinga - moim zdaniem to największy błąd w najmniej odpowiednim momencie.
2) Mówiłem, abyś wysłał wszystko co masz do obrony stolicy a z tego co widziałem część woja stała przy mojej granicy, poco ?
3) Nawet teraz widzę,że część Twojego woja jest w innym mieście, po co ??? Wystarczy prosta zasada: Jesteś pewien, że nie dasz rady obronić miasta to spadasz do tyło zabierając wszystko co masz i dorzucasz posiłki z tyłu. Jak kolejne miasto ma paść to dalej do tyłu i szukasz/zbierasz posiłki.
4) Moja cała armia jest na terytorium Rycha informowałem, że będę atakował Rycha i Jarka po tym jak "z poświęceniem" pomogli nam oraz mówiłem, że granica z Pawłem jest bezpieczna.
5) Pytałem się jak wygląda sytuacja i jakie siły do Ciebie idą oraz czy sobie poradzisz.

Ech.
Ile wojo do Ciebie idzie ?
Z tego co widzę to 24 jednostki.
Mają coś więcej ?
Jak tak to co ?

marba (Imperium Marby) 2009-09-10 21:32:51
1.Wyzwoliłem sie ale nie to było powodem wojny jakoś nie wieże że sie zebrali w ciągu tej samej tury.
2. Miałem wszystko w stolicy jak miałem koło ciebie to zbierałem kasę na rifów
3.Obstawiłem 2 miata jak spala wszystkie to po co mi stolica? z jednym miastem i tak mnie nie ma
4.Pisałem że przydadzą sie posiłki teraz nie miałem wyboru musiałem skapitulować
jedyna nadzieje ze Paweł go szybko zjedzie z maxim.
5.Mówiłem żeby zaatakować Jarka albo Damroke zabijanie Rycha jest bez sensu nie dbasz ani o interesy moje a nie dbałeś o interesy Marwa nasza współpraca miała być równa i partnerska a tak nie było wiec nie widziałem sensu bycia twoim wasalem.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-11 00:04:00
1) Chłopaki krążyli od co najmniej 10 tur szukając okazji i znaleźli :]
2 i 3) Łatwiej obronić jedno miasto niż dwa. Z jednym miastem i armią coś znaczysz, z dwoma bez nic.
4) Przydadzą się posiłki a idzie do mnie 50 nowszych jednostek, mam 30 i nie dam rady to zasadnicza różnica. Wiedziałeś, że otwieramy nowy front. Odpowiednio wcześniej mogłem dosłać chociaż 20 kirasierów na pomoc.
5) Gdyby nie ja dawno przestał byś istnieć. Nie dbałem o Twoje interesy to po co:
a) poszedłem Ci z pomocą jak pierwszy szedł do Ciebie King z Damroką ? Mogłem spokojnie się Tobą podzielić z nimi i nic byś nie zrobił.
b) Wojnę z Rudim miałem tylko dlatego, że kategorycznie odmówiłem zajęcia Twoich ziem (tak samo jak Marwy) a to była jedyna moja droga rozwoju. Mogłem spokojnie podzielić cię waszymi terenami z Rudim i Damroką.
c) W pierwszej wojnie straciłem z Zahem 40 jednostek (a miałem ich znacznie więcej 1-2 armia świata, Zaha 5), mogłem nimi zająć Marwę i/lub Ciebie.
d) Wybrałem atak na Rycha aby się rozwijać NIE TWOIM kosztem, powiedziałem jasno, że Cię nie zdradzę i przez to musiałem współpracować. Mogłem spokojnie wymienić Twój teren za pokój.
e) Nasza współpraca była równa i partnerska, pierwsze miasto jakie przejąłem (wspólnie z Marwą i Zahem) poszło dla Marwy. Dla mnie miało być kolejne i kolejne dla Ciebie.

To tyle z prostej polityki.
A skoro uważasz, że moje kombinowanie jak tu zapewnić Ci bezpieczeństwo i wspólnie coś zdziałać jest bez sensu spoko, nie powtórzę tego błędu :]

marba (Imperium Marby) 2009-09-11 16:39:20
Jak dla mnie to przygotowałeś całe wojsko na Damroke było tam z 70 jednostek i co spękałeś ja straciłem ponad 60 jednostek u Ciebie za Ciebie i Marwa a ty nawet nie podesłałeś jeden. Dogadałeś się z pawłem to było wiadomo że albo Peter mnie zaatakuje albo Damroka czym bardziej że pisałem z 20 tur temu nie nie wysyła wojska tam gdzie miał

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-12 17:32:38
Czyli myśl, jak powiedziałem, że mamy bezpieczną granicę z Pawłem to znaczy, że mamy (nie ważne nawet jaki koszt poniosłem).
Jak chcesz się wyzwolić to spoko, ale jak nie uprzedzasz tomasz problem.
Jak miałem wojo wysłać na pomoc skoro na obcym terenie jest i z zasadzki idzie ???
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum