www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Witam!" (bombel79)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Witam!" (bombel79)

Pakt numer 403, założony 2009-08-19 15:13:18 przez bombel79 (Imperium Bombla)

Nazwa paktu: Witam!

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: bombel79
Deb
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-19 15:15:45
Witam Cesarza Wszystkich uczciwych Francuzow! :)

do tej pory jakos nie mialem przyjemnosci, ale chyba czas nadrobic te straty :)

w trakcie wzajemnego opluwania sie z Peterem na forum publicznym chyba udalo sie wypracowac plan podzialu tych kilku miast po Anglii, Otomanach i Bizancjum... zastanawiam sie czy bylbys zainteresowany kawalkiem Martina? po tej akcji oferuje oczywscie dalsza wspolprace, bo do konca nie ufam peterowi...

Deb (Imperium Deba) 2009-08-19 15:35:04
Witam :)
Swego czasu Martinem to bylem zainteresowany nawet bardzo, bardzo. Doszlo jednak do bardzo niekorzystnych machinacji, za ktorymi stoi Peter. W dodatku moj wierny sojusznik C4 ma rozbita armie. Ja w tej chwili mam zwiazane rece i nawet symuluje obrone Martina. Jednak powazna oferte jak najbardziej jestem sklonny pozytywnie rozpatrzyc. Jednak raz juz na BBB sie przejechalem, gdy wycofal sie ze wspolnej wojny, a potem nawet zerwal ze mna OB.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-19 15:40:51
Deb, to napisze otwarcie... wydaje sie nam ze wspolpracujesz z Peterem... bardzo by mnie to zmartwilo, bo wspolpraca z nim to jednak ciezki kawalek chleba, musisz przestac myslec i stac sie wykonawca jego rozkazow, no nie wiem jak Ty ale mnie to by wkurzalo... bbb jest jaki jest... po prostu nei ma doswiadczenia, podejmuje pochopne decyzje ale dobry z niego chlopak :) powoli to wszystko zaczyna wygla tak ze my wezmiemy sie za lby a wygra ktos zupelnie inny... probuje dogadac sie z peterem ale on sie uparl, ze za wszelka cene (rowniez waszym kosztem) chce mnie zjechac... bardzo mi sie to nie podoba i jest w sprzecznosci z tym czym ja rozumiem jako "dyplo" wiec proponuje wspolprace, szczegolnie interesowaloby mnie atak na skrzydlo martina... ja niedlugo mam dziala wiec atak powinien pojsc bezbolesnie...

Deb (Imperium Deba) 2009-08-24 19:19:18
Jestem w trudnej sytuacji. Jednak chce postepowac uczciwie - BBB uznaje za sprzymierzenca, jednak jestem zmuszony do tego by wspierac Martina lub nawet Domela (jak zgadles) pod dyktando Petera. Obecnie swoje wojsko cofnalem z terenu Martina, ale prawdopodobnie, dla niepoznaki znowu bede musial u niego stacjonowac. Dodatkowo, na terenie Martina sa juz jednostki Plewana, ale jest ich malo. Z Peterem mozesz udawac sie dogadaywac, ale on wasz sojusz wprost nazwal "sojuszem Bombla", Pawel mi cos na ten temat nieco pisal. Niezaleznie od tego jestem zdeterminowany do wywolania pewnej akcji dywersyjnej w moim "sojuszu", ale musze wiedziec na czym stoje i czy moge na was wtedy liczyc. Dosc kluczowoa role moze odegrac tez Plewan, ale nie wiem czy on juz sie pogodzil z rola wasala Petera, czy tez jeszcze liczy na odzyskanie suwerennosci, nie wiem czy go w to wtajemniczac, ale bylby bardzo przydatny.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-25 08:12:41
Deb, przeciez ja moge do was podeslac swoje rifle... nie ma problemu... majac ciebie i plewana, wraz z moimi riflami i canonami plus 80 kafarow bbb mozemy rozjechac to cale towarzystwo na pelnym luzie... na prawde sie zastanow, pogadaj z plewanem i zjedzmy ich wszystkich :)
PS
kurcze, wkurza mnie ze teraz kazde dyplo ma byc :Peter montuje koalicje zeby zjechac bombla" a przeciez duzo mocniejsza pozycje ma pawel... ech...

Deb (Imperium Deba) 2009-08-27 23:15:16
Staram sie urabiac Plewana, ale narazie go badam, czy w ogole jest sklonny pytajac go czy zamierza byc wiernym wasalem.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 23:32:18
Deb... wg mnie gdybyscie Wt, tzn Ty plewana i C4angel postawili to chlopakow nie ma... bez przesady, co to za gra jak was trzymaja krotko z twarz... u nas krucho... ale trzymamy sie i nawt jesli bede padal to postaram sie tak zrobic zeby PEterowi nie dac wygrac... nich sobie jarek wygra... co o tym sadzisz?

Deb (Imperium Deba) 2009-08-28 12:17:37
No niestety - powinienem sie nie zgodzic na ten wasalizm, ale Cheos, ktory gra za Zahariena juz od jakiegos czasu grozil mi wycofaniem sie z tej wojny, a wtedy to juz bym mial na glowie Petera i bylbym sam.
Mi tam bez roznicy - w sumie to myslalem, ze sie podepne pod Ciebie, nawet mialem pewien plan. Jak bedziesz oszczednie dysponowal wojskiem to moze jest jeszcze szansa nawet, bo chyba jednak cala reszta uwaza Pawla za glowne zagrozenie i glowny cel, a chlopaki teraz sa w euforii po tych sukcesach u BBB.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-28 14:02:55
sukcesach??? aaaa... no tak :)

Deb (Imperium Deba) 2009-08-28 14:24:01
Mysle, ze beda sie dogadywac z BBB - takie glosy sie nawet pojawiaja i mozliwe, ze dojdzie do pokoju.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-28 14:27:14
dogadywac i co? zeby walczyl przeciwko nam? bbb na to nie pojdzie... zreszta bbb za duzo nie stracil... 3 wiochy...

Deb (Imperium Deba) 2009-08-28 14:30:37
Nie przeciwko - na to nie pojda, ale pewnie chodzi o strategiczny pokoj.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-28 16:16:58
o... ciekawe... ciekawe :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-30 20:35:18
no i jak tam? ata na naszyngton juz postanowiony? ja piernicze, to bedzie drugie Verdun... i na pewno ta bitwe wgra... Jarek :)

nawet jak zajmiecie miasto to za nim czeka was niespodzianka :)

no i deb, czy ty juz jestes na 100% w teczowej koalicji?

Deb (Imperium Deba) 2009-08-30 23:01:18
Tak, mamy wojne. Nic na to nie poradze - jakbym sie im postawil, to by mnie rozwalili.

Deb (Imperium Deba) 2009-09-09 16:22:41
W pakcie pieciu nie ma o czym gadac, bo C4 jest permanentnie zastepowany przez Domela.
BBB mi proponowal wjazd na Martina. Ja sporo wojska trzymam w Londynie i wczoraj sie przygladalem sytuacji pod tym katem - nie powiem kuszaca propozycja. Jednak jest pewne duze ALE. Niestety to oznacza dla mnie wojne z Peterem i jego wiernym wasalem Plewanem - on go nie zdradzi.
Sam w tej grze nic nie znacze i jak wczesniej pisalem naprawde jestem sklonny sie pod Ciebie podczepic i grac na Twoje zwyciestwo - po tylu dyplo nalezy Ci sie ;)
Jednak glownym pretendentem do zwyciestwa jest chyba Pawel (Bodek), ktory z kolei jest Twoim sojusznikiem.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-09 16:33:56
dlateo ja potrzebuje miast i terenu... bez tego pawel/bodek wygra... a jakos nie wsmak mi szykowac mu noz w plecy...

Deb (Imperium Deba) 2009-09-09 16:38:41
Najszybciej dojdziesz do railrods, ale do konca gry z pewnoscia nie bedziesz jedynym. Jednak na koniec mozesz liczyc na moj wasalizm, ale pod warunkiem, ze mnie nie zostawisz tak jak wczesniej BBB mnie olal przy wojnie z Martinem - zobacz z reszta jak to dla nie go sie skonczylo. Pomyslec, ze wtedy gdyby mi troche pomogl, to juz by Martina nie bylo, chociaz wtedy to chyba bym optowal za jego zwyciestwem, hehe

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-09 16:44:01
zastanawiam sie czy po piechocie jest sens wynajdywac cos wiecej...?

Deb (Imperium Deba) 2009-09-09 22:51:23
Jezeli chcesz na mnie naprawde liczyc, to musisz walic machine guns ile wlezie, budowac tory, a we mnie i BBB miec zolnierzy - w ten sposob masz realna szanse wygrac.

Deb (Imperium Deba) 2009-09-13 20:05:05
Widze, ze jednak wolisz sie dogadac z moimi sojusznikami. Szkoda, bo pisalem BBB, ze Martina mozna by bylo szybko zalatwic.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-13 20:13:26
Deb, szczerze, mi tam rybka z kim sie dogadam... moge i z toba, mi bez roznicy

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-14 12:23:51
Deb, widze ze bardzo cie lubia w koalicji :) chyba nie uda mi sie ich namowic na ciebie... wiec zgodni ze stara zasada wojenna, "skoro nie mozesz pokonac wroga to sie z nim sprzymierz" czekam na propozycje, kogo jedziemy i z kim sie sojuszujemy? :)

wiem, ze pewnie pomyslisz ze jest to propozycja od czapy, bo jeszcze wczoraj wieczorem dzielilem twoje mista, ale wiesz, ja podchodze do sprawy bardzo pragmatycznie, ale gdy sie na cos zdecyduje to sie tego trzymam (potwierdzeniem tego jest obrona bbb, ktorego duzo latwiej byloby mi zjechac, ale nie, umowilem sie z nim)

to co, gramy cos razem?

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-16 09:49:01
no czesc sasiedzie... jakies ciekawe pomyslylub projekty do wspolnej realizacji?

Deb (Imperium Deba) 2009-09-16 14:38:09
Doprowadziles do tego, ze przestali mi bezgranicznie ufac i nic wiecej nie osiagnales. Twoje podpuchy nie sa traktowane powaznie, a ja faktycznie chcialem Ci pomoc wygrac rzutem na tasme. Teraz niestety mam watpliwosci.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-20 16:58:04
no i jak tam moj "Tajny Asie w Rekawie"? :) moze juz czas przejsc na wlasciwa strone? :)

Deb (Imperium Deba) 2009-09-22 13:53:53
Cheos mnie przekonal, zebym nie wjezdzal w Miasto Pokoju, bo pomogles mu z Maxim i podzial jego terytoriow bedzie dla niego korzystny.
Oficjalnie jednak musimy byc w stanie wojny, nie bede jednak wykorzystywal nadazajacej sie sytuacji i dobijal Twoich rannych jednostek na terenie Cheosa (mam wojsko u Zahariena przy samych Atenach). W ogole caly czas myslalem, ze chcesz zaatakowac Cheosa ;)
Przynajmniej narazie musimy miec symulowana wojne, bo podpisanie pokoju bedzie odebrane przez druzyne Petera jako zdrada. Jednak ze swojej strony zareczam, ze tak jak teraz odstepuje od spalenia Miasta Pokoju i dobicia jednostek na terenie Cheosa, tak i pozniej bedzie. Oczywiscie umowa musi dzialac w obie strony.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 13:58:57
ja na cheosa? :) przeciez sie z nim umowilem :) wiesz, ja tylko PR mam zly, ale gdy uklad jest powazny, to trzymam sie go do konca (i np nie zaatakuje Bodka, chyba ze mnie do tego sprowokuje)

oczywiscie, umowa dziala w obie strony (ja tez nie spale Miasta Pokoju :)
proponuje atakowac Martina, tak zebysmy dzialali na 1 froncie a nie na 2 oddzielnych... moje ckmy to super obstawa dla wspolnego woja...

za ile ruszamy?

Deb (Imperium Deba) 2009-09-22 14:15:00
OK, czyli nasz uklad uwazam, ze jest w mocy - mysle, ze powazne rozmowy beda prowadzone w tym nowo otwartym pakcie. Ja z Bodkiem tez mam wieczny pokoj, bo inaczej w jedna ture by stracil 4 sieci rybackie i to nawet bez wypowiadania wojny ;)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 14:18:38
ja sie troche obawiam Bodka, bo on moze nowy wiek oglosic i sie okaze ze dotychczasowe uklady nie sa do konca obowiazujace... no nic, wazne ze wpolpraca miedzy nami sie dobrze uklada :)

Deb (Imperium Deba) 2009-09-22 14:20:20
Mozesz go postraszyc, ze jakby cos kombinowal, to straci sieci rybackie ;)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 14:21:32
a ja 2 miasta :) no nic... na razie jest krucha stabilnosc... zobaczymy czy to dotrwa do konca dyplo...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-26 09:23:40
ech....

Deb (Imperium Deba) 2009-09-29 21:31:12
Ano ech! - nie z mojej winy.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-30 07:59:34
wiem... a Zach i Cheos mysla ze chcialem ich zaatakowac!!!! grrrrr.... nosz w morde, jak sie juz umawiam to nie zmieniam zdania jak choragiewka!

Deb (Imperium Deba) 2009-10-01 11:41:23
Mozliwosci jakiegokolwiek sensownego manewru u mnie w obecnej sytuacji spadly do zera.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-01 11:44:13
wiem, chlopaki szykuja sie do ataku na mnie i bbb, a bodzio czeka az zaatakuja zeby ich zaatakowac... mi zostanie jedynie bronic sie do ostatniego zolnierza

Deb (Imperium Deba) 2009-10-01 11:51:32
No Peterowi jest to wszystko bardzo na reke. Jego przewaga na powergraphie jest miazdzaca. Ty bedziesz oslabiony, Bodek uderza na Cheosa - wszystko po mysli Petera.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-01 12:01:30
a bo ludziki mysla nie glowami ale innymi czesciami ciala... troche mnie to wkurza... bodek chce mojego oslabienia bo mi do konca nie ufa... a ja w takim wypadku sie zastanawiam nad puszczeniem petera po mojej ziemi...

Deb (Imperium Deba) 2009-10-01 12:39:43
No masz ciezki orzech. W ogole masz jakis pomysl jak ocalic swoje panstwo, oprocz walki do ostatniego zolnierza?

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-01 12:41:38
jakies pomysly by sie znalazly.... np pokoj z PEterem i open borders :) ale to w ostatecznosci

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-05 09:24:20
no i widzisz martin... tylko Ty tracisz wojo... za chwile Domelek ci zrobi a kuku" bo mu zalezy na wysokiej lokacie... ale spoko, walcz dalej! :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 13:50:57
No i widzisz Bombel - z roli lidera do... pomagiera. Z tego co slyszalem, to podobno jestes znakomitym dyplomata, a tu sie okazuje, ze zajmujesz sie tylko intryganctwem i to z marnym skutkiem.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 14:51:02
Deb, jak chce sie wygrac to czasami trzeba zaryzykowac... i czasami sie czlowiek przejedzie... mialem szanse na wygrane ok 20% i zaryzykowalem i wtopilem... mowi sie trudno i gra sie dalej...

a tak swoja droga, moze jakis maly sojusz? :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 14:58:14
Szkoda, ze nie brales powaznie moich wczesniejszych propozycji, tylko siedziales w wygodnym fotelu miedzy Bodkiem a BBB.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 15:01:50
Deb, po prostu tak wyszlo... poza tym twoje tereny byly dla mnie optymalnym lebensraum'em... najbardziej mnie smuci to ze duza czesc mojej porazki zawdzieczam bbb (ale nie mam do niego pretensji)...

a teraz walcze o miejsce w pierwszej 6-tce... i wiesz, nawet sa jakies tam szanse... oceniam na 20% :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 15:02:14
jak zamierzasz rozegrac koncowke? tkwiac u boku Petera?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 15:05:43
A na ile oceniasz szanse, ze dotrwasz do konca? ;)
Oczywiscie, ze jestem wiernym wasalem Petera ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 15:07:24
Przeciez bylo jasne, ze obrona BBB bedzie Cie kosztowac porazka w tym dyplo. Dlatego proponowalem, zeby BBB stal sie moim wasalem, gdy byla okazja sporo namieszac.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 15:08:03
szanse widze tak:
50% ze mnie zjedziecie
29% ze zajmie miejsce od 8-12
20% ze zajme miejsce od 2-7 (z naciskiem na 7-e :)
1& rozwalam wszystkich i wygrywam :)

PS
Bodzio moim przyjacielem jest :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 15:08:50
Do czasu, do czasu...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 15:10:23
a ty jakie masz plany? martin czy raczej zach?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 15:16:26
Ja trzymam z Bodkiem. Jego sie pytaj.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-09 15:20:33
z Bodkiem??? :) niezle :)

powiem tak, Bodek jest moja jedyna szansa i jego sie bede trzymal, nawet jak mnie koniec koncow zdradzi to i tak nie mam wyjscia...

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 16:24:39
No bo tyle z Twoich intryg wyszlo, ze teraz juz tylko robisz za pomagiera, a mogles zagrac (zle - rozgegrac, to bardziej wlasciwe slowo) lepiej. Tym bardziej, ze miales kogos kto skladal powazne propozycje.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 16:26:43
Bedac Twoim wrogiem bardziej zaszkodzilem Peterowi niz Ty - likwidujac mu dodatkowe mlotki (sam je szacuje na ponad 80 na ture) oraz niweczac jego plany na zwyciestwo przez Palac Apostolski.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-14 20:10:20
No i co? - nawet moje ostatnie informacje w Twoich konszachtach szemranych sie nie przydaly?

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-14 20:11:07
:) przydaly sie, jak najbardziej... w d5 bede juz wiedzial :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-14 20:15:07
No widze, ze juz masz w glowie tylko jedno ;)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-14 20:18:51
w d 4,5 juz nie mam szans... wiec sie koncentruje nad zwiekszaniem szans w d 5...
ale wiesz deb, mam nadzieje ze w d 5 uda nam sie stworzyc z Peterem i koniecnzie bodkiem jedna wielka szczesliwa rodzine...

Deb (Imperium Deba) 2009-10-14 20:29:09
Oby. Przez cale to dyplo mnie oklamywales, rozumiem, ze miales nadzieje, ze to co kombinujesz ma jakas racje bytu, a nawet moze sie powiesc. Ja na szczescie msciwy nie jestem i kazde dyplo traktuje jako nowe rozdanie kart, czego wszytkim zycze :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 08:37:27
Deb, ja po prostu chcialem cie zjechac... byles dla mnie idealnym celem... niestety trafilem na Petera ktory myslal tylko i wylacznie o tym zeby mi zrobic kuku... Deb, oczywiscie ja do Ciebie nic nie mam, i na prawde mam nadzieje ze w d 5 bedzie nam sie dobrze wspolpracowalo, bo sie okazuje ze "Deb sensownym czlowiekiem jest" :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-15 13:34:15
No to skoro juz tak szczerze rozmawiamy. Niestety Twoje dzialania byly dla mnie zbyt widoczne dlatego Twoj plan nie mogl sie powiesc. Dzialales zbyt klarownie, chociaz robiles duzo "szumu medialnego", nie zostawiles sobie zadnej innej opcji trzymajac sie z grubsza jednego planu, a to duzy blad.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 14:02:20
Deb, wszystko zdecydowalo sie przy generowaniu mapki... nie mialem terenu, mialem samych przyjaciol w okolo... cheos zachem byli zbyt silni wiec padlo na ciebie... ale zobaczysz jak im w d5 pokazemy! :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-15 14:20:08
Jestes w bledzie. Ja tez mialem kiepskie tereny na starcie, z reszta lepiej nie licytujmy sie, bo to bez sensu. Zgrales bardzo dobrze pod wzgledem technicznym w gre pod tytulem Civilization 4, ale sknociles sobie wszystko na poziomie dyplomatycznym. Ja bylem pod wielkim wrazeniem, gdy zgarnales dwa potezne cudaki dajace premie do budynkow religijnych i to w jednym miescie, ale smiech pusty mnie ogarnial, gdy widzialem Twoje jednostki, ktore podeszly pod Dalszyn.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 14:23:52
wiesz, nie mialem serca wbijac noza bbb, poza tym nie mialem czym... to co szlo na Domela to byla cala moja armia...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 14:25:40
deb, plan byl inny... domel mial pasc w kilka turek.. tylko bbb dosc "nietypowo zaatakowal" no i od tego momentu dla mnie dyplo zaczelo sie walic... no i zamiana Pawla na Bodka... ech...

Deb (Imperium Deba) 2009-10-15 14:39:35
Przeciez ja oferowalem bardzo dobry plan ratunkowy - gdyby BBB zostal moim wasalem losy gry potoczylyby sie zupelnie inaczej. Ten plan byl najbardziej ryzykowny dla mnie, dlaczego zostal przez Ciebie zignorowany, tego nie rozumiem.
Zobacz jak sobie radze teraz: jestem wasalem Petera, zaden sasiad nie moze, albo nie osmieli sie mnie zaatakowac jak teoretycznie nawet moze. Peter teoretycznie moze mnie wyzwolic i rzucic na pozarcie pozostalym, ale to ja mu daje najwiecej punktow z wszystkich wasali. Nawet jesli sie odwazy na cos takiego, to przechodze do Bodka jako wasal, a zmusilem go do tego zeby zaczal inwestowal we flote, co moze sie okazac pomocne, jesli Peter mnie oleje.
Wiec po prostu sie ustawilem do konca gry, niezaleznie od tego kto ja wygra. Dyplo wygrywa tylko jeden, a przezyc trzeba umiec i nie zawsze sa szanse na zwyciestwo, chociazbym nie wiem jak sie staral i jak bardzo dopisalby teren startowy.
Akurat w moim przypadku wszystko rozstrzygnelo sie bardzo szybko - to wasz sojusz dokonal podboju moich sasiadow (z reszta nawet sojusznikow), ja z kolei dwa razy bronilem Holandie przed inwazja, a potem C4ngel olal sobie gre, co dopelnilo czare goryczy. Musialem dbac o to, zeby moje panstwo nie padlo, ale jednoczesnie staralem sie rozgrywac wszystko tak, zebym sie liczyl na arenie politycznej.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 15:45:24
no wiesz, ja do polowy gry walczylem o zwyciestwo.. nadzieje mialem nawet ciut dluzej... nic, teraz d5! juz kronike nawet zaczalem :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-15 15:57:17
a nie bedziesz chcial sie wyzwolic?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-15 16:31:27
To juz nie Twoj interes jest ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-20 20:53:04
No szkoda, ze nic nie wyszlo z naszej wspolpracy, ale chyba malo przekonywujaco blefowales :)
Ciekawe czy Peter z powodu osobistej vendetty nie zaprzepasci swojej wygranej ;)
Dzieki za uczestnictwo w dyplo, bo duzo ono dzieki Tobie zyskuje.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-10-20 20:56:38
spox Deb, szkoda ze nam nie wyszlo... tzn Tobie wyszlo mi nie :)
mam nadzieje ze w d5 spotkamy sie w bardziej sprzyjajacych uwarunkowaniach... sojusnziku :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum