www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pawelt - Bodek" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Pawelt - Bodek" (pawelt)

Pakt numer 432, założony 2009-09-11 14:55:31 przez pawelt (Imperium Pawła)

Nazwa paktu: Pawelt - Bodek

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-11 14:56:50
Hej, to jest pakt tylko dla nas.

Powiedz mi, jak wygląda sprawa z morzem na zachodzie? Jesteśmy jakoś dogadani z debem i plewanem? To jest nasz słaby punkt i trzeba tu coś zadziałać, bo możemy szybko stracić miasta portowe, miasto draftowe i stolicę!

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 14:59:29
Realnie to jest tak:
W tajemnicy mam cichuutki układzik z Debem. On udaje że szykuje desant , ja udaje że sie bronię.
Niestey dwa razy zastąpił go Domel który układu nie znał :D i było cieplutko ale skończyło się na głodówce miast i zniszczonych sieciach rybackich.
Realnie nei wiem jak długo taki stan potrwa i zupelnie nie mam jak temu przeciwdziałać. Nasze szanse na dojście do Astro są mniejsze niż BBB do czołgów.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-11 15:02:17
wg mnie trzeba by rudiego cisnąć, żeby do astro doszedł.
on może narobić fregat i przepłynąć przez nasze forty jak byłby naszym wasalem lub może przy zwykłym otwarciu granic?
trzeba by było to sprawdzić.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-11 15:03:36
ps. daj jakieś screeny i rozpiskę co i jak. Jutro i w niedzielę mogę robić turki, ale nie wiem czy dam radę zgrać się z innymi, bo mam napięty grafik :D

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-12 09:11:02
moge dzis zrobic jeszcze wiec chyba zrobie teraz.
Jest sporo pisania ...

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-12 09:37:46
spoko, ale po turce daj screeny ze wszystkich frontów

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-13 15:59:23
Az mi głupio tak wystawiać tego Celta na smierć :(
Naprawdę on to ma przeje..ane
Czy wygra u Damroki czy przegra to i tak nie ma znaczenia bo dostanie baty od którejś ze stron...

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-14 15:23:58
Aha trzeba celtowi obiecać miasto po rychu Puong czy jakoś tak. On sie bardzo go dopomina. I tak nei odstanie bo idziemy z nim na wojnę ale niech sie uspokoi i przetrawi jakoś klęskę armii w rzymie :D

Pamiętaj Paweł że trzeba szybko wjechać. Ja mu piszę że cofam wojo pod pretekstem na Petera ale nie wiem iel jeszce on to kupi. Więc jedna tura maxymalnie 2 pokoju i wojna koniecznie.
Kawaleria z komando jets super i koniecznie po niej jedzie banda zwykłej kawalerii i Celt bedzie w kropce. Bedzi emusial obstawiac mase miast swoich.
Powodzonka

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-18 16:42:26
Ehhh
No sie skusilem na tą stolicę i zamiast ja spalić to ją przejąłem :(
Już żałuje swojej decyzji ale tak jakoś połakoiłem się...
No szkoda szkoda, zobaczymy co się wydarzy dalej...
Screeny dam wieczorem

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-18 21:00:00
można mu zostawić tą stolice pustą, żeby się skusił ją odbić, choćby jedną jednostką. Wtedy ponownie ją zdobywasz i tym razem już palisz.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-20 01:19:58
NIE JEST DOBRZE
Qrcze wojowanie sam przeciw wszystkim chyba jednak na zdrowie nam nei wyjdzie ale trudno na brak zabawy nei bedziemy narzekać...
Mamy już 28 miast.
Drugi Peter ma 14.
Bombel ma 8.
Jeśli byśmy to utrzymali jakims cudem do końca gry to na bank mamy pierwsze miejsce bo one zaczną pracować jak tylko się bunty pokończą i zmiażdżymy wszytskich w punktach okrutnie (teren i populacja dosłwonie zmasakruje)

ALe teraz gorsze wieści :(
Zebrali się już naprawdę wszyscy z całej okolicy.
Cały czas żałuję że nei spaliłem tej stolicy Celta... ale nic trzeba coś wymyśleć. Kombinuj i myśl.
Czekam na jakieś ciekawe pomysły :)

A teraz Azteckie siły inwazyjne

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-20 07:35:02
Niech rudi z cheosem napierają na darka wtedy powstanie drugi front.

Rób na maxa kawalerię we wszystkich miastach. Trochę grenów by się też przydało.

Najgorsza jest kultura jarka, bo mogą atakować pierwsi działami.

Przydało by się spalić zbrojowo. Zrób kilku szpiegów, podeślij ich na pola gdzie trzymają wojsko i w turze ataku zniszcz tam drogi (tylko nie wiem czy się da od razu drogi, czy najpierw trzeba usprawnienia - to wtedy tylko na farmach itp, ale nie na chatkach).

Zmaksuj też artystów w farmie. Jakby się urodził artysta było by nieźle.

Trzeba liczyć, że jakiś błąd popełnią.

Widzę też wojska petera. Myślałem, że jakiś tam układ z nim masz.
Co w takim razie stoi na przeszkodzie, aby spalić mu miasta po prawo?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-20 11:30:04
ps. czatuj kawalerią komando, aż wyjdzie z jakiegoś miasta. Jest szansa, że zapomni, albo w ogóle jeszcze nie wie o tym.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-21 09:51:19
główne pytanie brzmi czy opuścić maisto Osada wolności...
Ono jest na górce i właśnie się w nim skończył bunt....
Hmmm naprawdę nie wiem.
Jarek kawalerią może odbijać dowolne z 3 maist frontowych i w sumei musze rozdzielać wojo ..
Opuszczać osadę wolności czy nie??
To jest główne pytanie, ona stoi w zasięgu dział Petera i Kinga :(

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-21 12:00:01
wycofalem sie ze stolicy jarka i osady wolnosci.
Stolica pozostala pusciutka a osada jest broniona przez 4 rifle i niestety 6 dzial rudiego ktory ruszal sie rpzede mną i nie wiedzial ze bedzie ewakuacja.
ZGranie zaszwankowalo.
Mam nadzieje ze ktos zdobedzie tą stolice celta to ją odbije i spale..
A co od osady wolności to strasznie szkoda ze tak wyszlo bo wlasnie bunt sie skonczyl :( i jets na górce miasto...

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-21 22:04:25
Peter chce negocjować pokój dla Celta w zamian za jakieś maista z powrotem do niego ...
hmmm

Oddać coś ?? za pokój ??
i co dalej z wojem??
Ja zmaierzam równolegle wbijac się do Maxiego zanim go Bombel zje

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-22 07:37:41
ta, oddaj celtowi ze 2 miasta, ale nie stolice!! stolica może iść dla petera.
maxiego trzeba jak najszybciej zjechać.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-22 13:19:49
ehh no ciężko bedzie bo stolice odbiją czy mi sie to podoba czy nie.
MÓJ STRASZNY BŁĄD ŻE JEJ NIE SPALIŁEM OD RAZU :WSTYD:

Mam plan jak upchnąć jeszcze z 5 maist na tym terenie co już go wywalczyłem więc w ilości maist nadal bedziemy mieli masakre. Ale co z wojem w takimrazi erobić??

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-22 13:21:48
no ale ona ma 60% kultury, będzie ci wszystkie miasta w okolicy blokowała. wg mnie trzeba to spalić, jak teraz jarek odbije. To jest strategiczne miasto.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-22 13:23:36
Ale nie da rady spalić bo tu podeszli King i Peter w 50 z działami. Do tego wstawi tam Celt swoich z 30 a ja nei mam dział :(

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-22 13:29:15
Ja bym tak łatwo nie przystawał na oddawanie miast. Skąd wiesz, że to nie jest właśńie ich plan, żeby nas osłabić i za 10 tur będzie nożyk.
Ich wojo dużo kosztuje u celta, a i nie mają po co za niego walczyć. A my się mamy czym bronić (tak mi się wydaje).

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-22 13:31:19
Teoretycznie tak
Ale w pratyce kultura celta bedzie nas gnisc potwornie niestey i oni beda sami mogli uderzać na dowolne miasto z wlasnej kultury.

Niestey nawet jak dostawi miasto to jego kultura wraca od razu...

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-22 14:27:15
A rudi z cheosem nie mogli by zaatakować damroki od ich strony???

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-23 11:10:26
Tak zeby uswiadomić powagę sytuacji :(

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-23 11:13:49
No widzę, ta stolica nas położyła.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-28 13:29:42
Dobra krókie podsumowanie dla Ciebie Paweł.

Przejąłem państwo z 8 maistami i potężną armią :D
Nadal mam napotężniejszą armię ale miast się zrobiło 24.
7 setów jest w produkcji i już mam wywalczone miejsce na te 7 miast. Liczę że jeszcze minimum 1 miasto na wiktorii zdobędę. To razem da 32 miasta czyli czterokrotnie więcej niż stan poczatkowy...

Wszedzie robie farmy i wiatraki na gókach. Teren mam aktualnie najwięksyz na świecie z przewagą 50% nad 2 Peterem. Populacja wkrótce wybuchnie taką bombą że normalnie wszyscy z krzeseł pospadają.
Armia ma teraz bronić tylko tego co już wywalczone. Jedynie rozważam prewencyjny atak na Celta, gdyż ten zapewne na ostatnie turki szykuje atak na mnie na zasadzie "nic do stracenia". Bombel powinien się dluuuugo bronić.
Ja mam pokój z wszystkimi (Maxiego nie liczę). Mogę atakować kogo chcę za 10 turek a nawet wcześniej bo wystarczy że zerwaę waslaizm i mnie umowy Greckie nie dotyczą (testowałem działa). Rozważam wsparcie Grecji w ataku na Cheosa. Ja nic od neigo nie mam ale należy się Rudiemu wsparcie jako sojusznikowi.
2 miasta azeckie (Jubilerowice i osada wolności) śa pod bezpośrednim zagrożeniem z ziemi celta) Dziki Zachód spalony i odbudowne maista maja choć jedną kratkę kultury odgradzającą.

W kasie po reformie jest już nieźle jestem 4 na świecie. wymyślam masyzne parową. W produkcji już 2 :) a maista jeszce dobrze nie podrosły. W żarciu jest masaka na moją korzyść i będzie tylko rosnąć miażdżąca przewaga.

DO końca 30 turek.
Jeśli nei wydarzy się jakaś katastrofa to w cuglach Aztecy dojadą na 1 miejscu z olbrzymią przewagą nad 2 miejscem. Jedyna możliwość to mega wasalizm wobec Petera przez wszelkei przystawki, wtedy tylko może nadrobić jakoś stratę punktową

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-30 10:44:26
I jak doradzasz Paweł??
Iść na tą wojną z cheosem czy nie ??
Rudi mnie naciska na atakwoanie a mi jest to zupełnie nie na rękę..
Cheos teraz ma sie wykrwawiać na Bomblu to będzie tylko słabszy. A Zerwanie tego pokoju z Peterem po zaledwie kilku turkach podkurwi go zapewneo ostro.

My Aztecy mamy już wszystko co jest nam potrzebne do szczęścia , mase terenu i mase miat. Teraz niech reszta świata myśli jak nas nadgryźć.
ALe Rudi naciska na jak najszybysz atak..

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-30 11:24:46
rób jak uważasz, nie za bardzo się łapię co się dziej, poza tym ja mam zakwasy po Łomnicy ;)
jeszcze trochę odpoczywam, ogólnie góry we wrześniu to fajna sprawa :)

pzdr

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-09 12:13:52
Kolejne podsumowanie dla Króla od namiestnika.
Zerwałem wasalizm z Rudim.
Odpaliłem GA
W Punktach masakra :)
W demo masakra :D
W żarciu mam więcej o 100% od drugiego, w terenie 50% więcej.
Produkcja dwa razy większa niż drugi, tylko w armii mnie Peter przegonił bo zaprzestałem ścinki. ALe populacje mam olbrzymią i mogę dociąć w każdej chwili maaaaaaasę woja.
Tylko Bombel z BBB dali ciała i dali się zjechać jak dzieci :( Przez to muszę chociaż tęczowych postraszyć wojem żeby za szybko się nie przebiajli.
Kilka screenów:

Miast ma dwa razy więcej niż Peter :) niestety nie meszczą się wszytskie na jednym obrazku.

W armi troszkę przystopowałem ale nadal jest całkiem konkretna ;)

Za 4 turki kolej i Ckmy

pawelt (Imperium Pawła) 2009-10-09 12:15:56
spoko, a ile tur zostało do końca?

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-09 12:18:27
17

pawelt (Imperium Pawła) 2009-10-09 12:49:36
no to jeszcze dużo może się zdarzyć :)

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-15 13:59:33
Kolejne krótkie newsy:
11 tur do końca, na świecie wieeelkie zbrojenie.
Celt zbiera armie i liczę się z tym że na sam koniec utrace 2 miasta te które mają kulture obcą pod samymi granicami.
Deb wpłynął sporą grupką jakieś 6 galeonów i nie wiem co zamierza choć z nim negocjuje. Bombel umiera , juz w zasadzie ostatnie miasto chyba ocalało mu i to też najwyżej na 2-3 tury.
Ja już strugam sety żeby się zasiedlić na terenach po Bomblu :)
Life is brutal jak to się mówi.
Złoty wiek sie skończył a nadal prowadzimy w demo we wsyztskim nawet w kasie czego się nie spodziewałem.
W armii powróciliśmy tez na 1 miejsce i to z przewagą ogromną nad 2 miejscem (lekki milion woja różnicy :D )
My mamy ok 4,1 mln a drugi Peter 3,1.
To jest jednak efekt tego że Peter potracił na Bomblu a my tylko dorabiamy wszedzie gdzie sie da.
Ogólnie demo wygląda tak masakrująco że jest szansa że na punkty wyprzedzimy Petera pomimo 4 wasali.
A ma się Cheos , Zah i Deb uwolnić.
Wystarczy żeby uwolnił się jeden.
Niestety nauka spadła gdyż koszt utrzymania woja jest gigantyczny

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-20 11:40:52
Kolejne podsumowanie:
6 tur do końca.
Już osiągnąłem prawie maksimum tego co się da wycisnać.
Założyłem kolejne 2 miasta na terenie po Bomblu. One jeszcze troszkę urosną reszta już raczej niewiele. Miejsce w sumie jeszcze na 2 jest ale tęczowi mogą tu zaatakować dosłownie w ostatniej turze i spalić a set drogi i w najlepszym razie aż 3-4 tury się robi.
Armia masakryczna:
Ponad 150 pieszych (głównie rifle) ponad 100 kawalerii, ok. 50 dział i ze 30 ckmów. Wszedzie produkuje wojo tylko ale już więcej nei utrzyma gospodarka. Nauka znó jest na 0 jak za starych dobrych czasów gdy przejmowałem stery :D
Produkcja teren i żarcie - masakrują.

Musze chyba Damroce jakieś miasta popalić żeby coś zginęło i jakaś kasa wpadła. Tym bardziej że ruszył na Celta więc miasta ma słabo bronione (ok 15 rifli w mieście granicznym) i nie ma kolei więc Peter szybko nie nadbiegnie z pomocą.

Jak widzę jednak to jest za mało żeby na punkty przeskoczyć Petera z 4 wasalami.
Tym bardziej że tam wszyscy się zwasalizują mu jak będzie jeszcze potrzeba:
Damroka, Martin, King, Maxi - to są wszyscy wasale tylko ukryci, na każde zawołanie Petera się zgłoszą.

Jedyna możliwośc to zwasalizwoać Grecję i tak trzeba będzie zrobić.
W sumie to na własne życzenie to zrobił bo atakując Cheosa sprowokował go do pozostania pod opieka Petera i na złość on teraz nie będzie walczył o własne punkty i pozycję.
Chyba żeby przekonać Celta na wasalizm wobec Azteka :) ale po 2 wojnach z naszej strony może się nie zgodzić ...

pawelt (Imperium Pawła) 2009-10-20 11:51:45
a peterowi nie da się już nic spalić?

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-20 12:02:34
Na granicy z Peterem PAT.
Kto pierwszy wlezie wojem dostanie w trąbkę.
Poza tym mamy granice taaaaaaaaaaakie długie i nie mogę zebrać wszytskiego na jednym froncie. Prościej i bezpieczniej popalić coś jego wasalom lub potencjalnym wasalom. Arabowi, Rzymowi ...

Z ciekawostek to są tylko2 kraje z którymi nie mam granicy (Holadnia i Francja).
A z Domelem (Anglia) graniczymy już od wschodu i od zachodu :)

Naprawdę uważam że wycisnąłem prawie maxa a jest za mało czasu na przełamanie wojenne.
Tylko dyplomacją sprowokować kogoś do wyjścia z wasalizmu Petera.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-10-20 12:08:10
Spoko kombinuj, choć wg mnie dało by się prześcignąć petera w punktach, ale trzeba by wymaksować jedzenie w miastach.
Szkoda, że bombla już nie ma, bo on miał dużo punktów i mógłby ci dać połowę jako wasal. Wtedy z rudim i może jarkiem miałbyś więcej punktów niż peter i reszta.

Jest jeszcze trochę czasu to pobaw się w dyplomacje. Ja tam bym olał kto będzie na pierwszym miejscu i kogoś jeszcze stłukł na koniec cała armią :)

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-26 00:46:14
Melduje wykonanie zadania :D

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-26 20:43:16
Tak żebyś sobie popatrzył po raz ostatni:

Rzut oka z lotu ptaka :) Niestety całe się nie zmieściło ale wiekszość miast widać.

Tu masz stan armii. Troszkę ubyło na koniec bo zrobiłem kilak ataków których bym normalnie nie zrobuł gdyby gra trwała dalej.

A Tu Demo Azteka na sam koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum