www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Z szabelką na czołgi" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Z szabelką na czołgi" (Peter)

Pakt numer 449, założony 2009-09-26 11:57:15 przez Peter (Imperium Petera)

Nazwa paktu: Z szabelką na czołgi

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Peter
Bobek1971
C4Angel
cheos
Damroka
Deb
domel
jarek1333
King_Chrobry
Martin
plewan_79
Zaharien
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

Peter (Imperium Petera) 2009-09-26 12:25:22
Witam Wszystkich.

W zwiazku z przylaczeniem sie Cheosa i Zacha do wojny z Bomblem, oraz zawarciem pokojuz Aztekiem, zakladam ten pakt w celu ustalenia czy i jak atakujemy Bombla (z szabelka troche na czolgi gdyz ma za pare tur juz altylerie).

Jak wieie jestem zwolennikiem ataku od dawna, ale musialem sie wycofac ze wzgledu na szybkie pojawienie sie azteka pod moimi granicami.
Teraz gdy granica z aztekiem jest zabezpieczona (przynajmniej na 10 tur), moja armia maszeruje do Dalszyna (zeby polaczyc sie z armia Martina i Domela).

Wojska Zacha i Cheosa, zniszczyly troche jednostek Bombla w tej turze (ponad 20), ale Bomblowi pozostalo jeszcze tego sporo, a co gorsza sa to nowowczesne jednostki.

Proponuje skoordynowac atak od strony Zach-Cheos i ten z Dalszyna (Martin-Domel-ja-wszelcy ochotnicy).

Moze konkretnie zaproponuje aby kazdy kto ma ochote przylaczyc sie do ataku na Bombla, wysylal ile da rade (czy uzna za stosowne) woja do Dalszyna poza Cheosem i Zachem gdyz oni sa na drugim froncie).
Wiadomo ze liczy sie kazda jednostka, gdyz czy wiecej jednostek sie zbierze, tym mniejsze straty poniesiemy podczas atakowania.
Szacuje ze jestesmy w stanie zgromadzic w Dalszynie ponad 400 (a nawet 500) jednostek na jakies 200-250 jednostek przeciwnika.

Zapraszam zatem do udzialu w najwiekszej bitwie dyplo :) oraz do wymiany informacji i uwag odnosnie planowaych dzialan.

PS
Wczorajsze zwasalizowanie sie Cheosa, Zacha i Deba nie bylo naprawde wczesniej planowane i zaskoczylo mnie, dlatego nigdy wczesniej o tym nie wspominalem.
Wydarzenie to bylo spowodowane zorientowaniem sie Cheosa iz jednostki Rudiego wychodza na pozycje uderzeniowe na jego panstwo oraz obawa iz po Maxim on, Zach i Deb sa nastepni w kolejce do zniszczenia.

Poza wspolnym udzialem w wojnie z Bomblem, wasalstwo nie jest obwarowane jakimis dodatkowymi warunkami i kazdy moze sie wyzwolic z wasalstwa bez zadnych konsekwencji czy pretensji z mojej strony.

Dwie tury temu probowalismy z Plewanem dokonac jego wyzwolenia ale ze zostal wasalem w czasie wojny okazalo sie to niemozliwe... i teraz wyszlo ze jestem zawodowym seniorem z przypadku...

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 12:35:59
Cheos wie jak uwolnić wszystkich spod jażma Petera, ale o tym poinformuje po wygranej wojnie z malijczykami :) .

Pozdrowienia.

PS. My walczymy z bomblem do ostatniego żołnierza niezależnie od waszej decyzji.

Bobek1971 (Zastępujące Prusy Plewana) 2009-09-26 12:53:22
Już jestem. Co prawda zastępuje C4 i ze zrozumiałych względów nie czuje tej gry...ale będę realizował zalecenie Petera, bo w takiej sytuacji zastałem nację.:) Skrobię cannonki i wszytsko wysyłam do Dalszyna

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-26 13:49:00
A co z Celtyckimi udziałami ? Jeśli mam zabezpieczyć was z drugiej strony to wyślę chociaż jakieś pojedyncze oddziały, żeby widniało, że Celtowie również walczyli :D

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-26 13:51:19
Czy Pretorianie też mogą wziąć udział w tej Największej Bitwie? :)

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-26 13:55:20
Tylko czy Celtowie zdążą wrócić ewentualnie na zabezpieczenie się przed Aztecami ?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-26 14:01:57
Eee tam to już nie ważne :D Poza tym pisałem o ewentualnej symbolicznej pomocy żeby chociaż jedna zbłąkana jednostka Celtycka w tym uczestniczyła.
Poza tym sam Azteków teraz nie pokonam, nie uważasz ?

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-26 14:03:42
Jak wyśle pojedyńcze jednostki to raczej z myslą, że nie zdążą wrócić lub nigdy nie wrócą :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 14:33:59
Panowie, czym wiecej tym lepiej, czym szybciej tym bardziej *** :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-26 14:37:15
:]
No sami chcieli a ja im zaufałem. :/

Peter (Imperium Petera) 2009-09-26 14:42:10
Jarek - piechote moze zostaw zafortyfikowana w miastach a podeslij konnice, zeby w razie ewentualnej potrzeby miec mozliwosc szybkiego powrotu.

Damroka - to moze byc zabawne jak pretorianie wykanczaja ckm'y lub nowoczesna piechote :) mozesz paru wyslac, ale liczy sie konnica gdyz jestes dosc daleko od Dalszyna, a zegar tyka.
Proponuje ruszac z atakiem za 5 tur (glowne sily juz sie zbiora na miejscu) pozostale jednostki beda sukcesywnie docierac na front, gdyz jak zaatakujemy to przeciwnik pewnie sie cofnie, i jednostki bedace w drodze beda dolanczac do tych liniowych...

Wiem ze 5 tur to dlugo - zwlaszcza ze Bombel moze cos wykombinowac w tym czasie, ale tyle faktycznie potrzebujemy zeby dotrzec do Dalszyna na linie frontu.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 14:44:36
Nadażającą sie okazje trzeba wykorzystać, zwłaszcza, że w tym dyplo już takiej nie będzie.

panowie swoim sprytnym planel rudi i paweł zostawili bombla samego. nie mamy się czego obawiać! jeśli zniszczymy bombla to będziemy walczyć jedynie z Bodkiem i rudim. naprawdę warto!

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-26 14:46:49
Nie tyle warto co nie ma innego wyjścia.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-26 14:47:03
Więc podeśle coś kawalerii, 35 oddziałów, szkoda, że maja głównie promo do konnicy.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 14:47:23
5 tur to bardzo długo. przez pięć następnych musimy zniszczyć(zająć czy cokolwiek) przynajmniej 4 miasta aby wyeliminować bombla.

po 10 turach musimy być zorganizowani na tyle aby atakować pawła, obrona nie ma sensu gdy przeciwnik ma az tak rozciagniete panstwo.

Do roboty nieroby!!!!

Peter (Imperium Petera) 2009-09-26 14:52:20
5 tur to odleglosc w jakiej znajduje sie wiekszosc naszej armii czyli na bylym froncie z aztekiem (w zasadzie to juz dwie tury ide w kierunku na Dalszyn ale nadal pozostalo 5).
Mysle ze na upartego mozan by zaatakowac ture wczesniej gdy tylko czesc moich oddzialow dotrze na pierwsza linie, ale skrocenie tego okresu do 3 tur wydaje mi sie po prostu niemozliwe logistycznie.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 15:09:34
bombla na dzien dzisiejszy obstawia sto jednostek. reszta moich jest niestety zbyt slaba aby wyprowadzic je na front. bedziemy atakowac tak czy siak.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-26 15:16:57
Zah - tylko poczekajcie te 4-5 tur, i zaatakujmy razem z dwoch stron jednoczesnie...

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-26 15:50:55
OK, poczekamy.
PS
Dziś Bombel stracił 12 dział + kolejne kilkanaście jednostek (piechota i CKMy).
Ma chłopak problem.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-26 15:51:48
NIE BEDE NA WAS CZEKAL! Z TAKA KAWALERIA JAK MOJA NIE MA CO CZEKAC!

pS :D :D :D :D :D

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-27 12:35:06
Wikingowie wysyłają 12 kawalerzystów.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-27 14:18:24
No 12 kawalerzystów to już coś, niemniej jednak gdyby było to 120 kawalerzystów byłoby to coś więcej. No nić my południowcy liczymy na rychłe zakończenie wojny z Mali. Dwunastu kawalerzystów o ile wesprze ich następnych kilkaset da rade

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-27 14:23:41
ja mogę podesłać 35 kawalerzystów. Póki co poślę 25-30 bo Bombel jest na granicy ze mną.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-27 14:36:39
Dobra, to ja tez pchne kawalerie przodem, a piechota i dzialami domaszeruje pozniej.
Trzeba dokladnie policzyc co tam Bombel uzbieral i nasze sily...

Co sadzicie zeby zdjac juz te jednostki z gorki obok Dalszyna (jak tylko pojawi sie kawaleria, zmiekczyc to paroma dzialami i dobic - moze by sie opalcilo zeby tym nie wycofal sie do glownych sil...)

Martin (Imperium Martina) 2009-09-27 15:51:17
ok

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-27 16:03:13
Dobry pomysł Peter.
O ile dziś się nie wycofa.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-28 12:48:42
BBB odezwal sie w nastepujace slowa na pw:

[quote="bummbummbamm"]Nudzi mi sie to dyplo bo od dawna siedze w miescie i nic sie nie dzieje - generalnie szanse na przelamanie frontu waszego sa zerowe a i mysle ze wy tez sie u mnie nie przebijecie.

W zwiazku z tym proponuje dac sobie spokoj tzn chce pokoju bo chce cos sobie pograc a dokladnie mowiac chce ruszyc na Cheosa i Zaha,idziecie na to ? nie bede zakladal kolejnego tajnego bo bez sensu,pisze konkretnie - pogadajcie tam sobie i dajcie konkretna odpowiedz.Nie wiem zreszta jakie macie plany ale powiedzmy ze wy mnie juz nie obchodzicie ;) [/quote]

Wyslalem lakoniczna odpowiedz:
"Czy Twoja propozycja pokoju zawiera w pakiecie pokoj z Bomblem czy tylko z Tobą?"

Jak dla mnie to dosc naciagane tlumaczenie zawarcia pokoju (bbb zupelnie nie oplaca sie w sumie atakowac Zacha i Cheosa) i jest to kolejna zagrywka na zwloke czy zeby troche zametu posiac w naszych szeregach.
No ale z drugiej strony jak BBB zobaczy ile jednostek pojawia mu sie pod granica, to i moze rura zmieknie i Bombla zostawi zeby swoj zad ratowac :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-28 12:54:39
Ja raczej obstawiam, że on chce pomóc bomblowi walczyć z nami. jeśli tak jest, to trochę to dziwne. Może oni chcą podpisać z wami pokój, potem aztek się wyzwoli z wasalstwa rudiego. Bombel zostanie wasalem azteka(wielokrotnie o tym mówił na zlocie) i zaatakują nas mając to co teraz my mamy(Czyli 10 tur pokoju).

Ciekawe ilu z was na to pójdzie. Bombel i rudi strasznie pewni są tego, że aztek przyjdzie po nas z "nową koalicją".

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-28 12:55:27
A konkretnie gdzie robimy zbiórkę :) - bo jestem na terenie Domela już

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-28 12:55:55
Panowie coś się kroi. Musieli coś wykombinować. Podejrzewam, że jeden z was się z nimi dogadał. Coś czuję, że z dobrej sytuacji zrobiła się masakra.

Martin (Imperium Martina) 2009-09-28 13:00:28
Nie ma takiej opcji Zahau, wszyscy jesteśmy w komitywie. Plan jest i działamy zgodnie z nim. Nie siej paniki.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-28 13:04:38

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-28 13:05:41
Obecna obsada Miasta Pokoju.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-28 13:13:55
Zbieramy sie w Dalszynie.
Z tym dogadywaniem sie to nie sadze aby byla prawda bo to sie w sumie nikomu z nas nie oplaca, zeby Bombel, bbb i aztek przejeli wasze maista (Zacha, Cheosa i Deba), wiec moim zdaniem to kolejna proba siania zametu w celu rozbicia jednosci w koalicji.

Moze sa tacy pewni "na zapas"?

Z jakis dyplomatycznych rozmow, to Domel troche negocjowal o pokoju, ale tak jak napisal w tym watku, klamka nie zapadla, tylko taki temat pod dyskusje zaproponowal.

Moim zdaniem proste plany sa najlepsze - walnac wszystkim w Bombal (i bbb), tka zeby raz na zawsze przestal stanowic zagrozenie.
Ciekawa opcja w tym przypadku moglby byc pokoj tylko z bbb (ciekawe jak on chce swoja droga atakowac Cheosa i Zacha i miec pokoj ze mna, gdy jest to technicznie niemozliwe?)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-28 13:18:00
BBB pewnie nie wie, że jesteśmy wasalami z Zahem :)
Mało czyta widocznie.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-28 13:18:58
Nie wiem co kombinuje BBB. technicznie jest to niemożliwe aby mieć z tobą pokój i wojnę z nami.

Właściwie to i Bombel nie może podpisać z wami pokoju i mieć wojny z nami. To nie wiem o co kaman :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-28 13:20:18
Rudi wojny z nami nie może mieć chyba, że aztek się wyzwoli i rudi zostanie jego wasalem. Dla nich to nic trudnego :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-28 13:20:19
Od momentu wojny z Bomblem zniszczyliśmy mu z Zahem ponad 40 jednostek w tym wszystkie działa jakie posiadał w regionie.
Coś tam widać powoli zbiera ale nie jest już tego tak wiele.
Musimy skoordynować atak na Bombla w tej samej turce.
Tory to tory i mimo to nie będzie łatwo.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-28 13:26:11
Dalsza korespondencja z BBB z konkretnie postawionym pytaniem na koncu.
Jesli sie nie zgadza to nie am za bardzo o cyzm gadac, jesli sie zgadza to jest pytanie do Domela, czy chce miasta BBB, czy moze je odpuscic (bo w pomoc w ataku bbb na Bombla to zupelnie nie wierze).

[quote="bummbummbamm"]Nie no Bombel liczy sie z tym ze mu nie odpuscisz :) )) oczywiscie gdybyscie na to poszli to si ale jak bedzie to oczywiste :) Moje oczekiwania wobec was sa proste - zostawiacie mnie w spokoju - biore cala doslownie armie i ide sobie nia na Zaha bo kurde chce cos pograc do cholery :) miasta zostawie gole ale po dzentelmensku umawiamy sie ze was one nie interesuja bo zreszta i po co wam one ? No i to tyle.Nic nie kabinuje po prostu nie chce mi sie wchodzic do gry i dawac end turn.....ew jesli dostal bym wasze przyzwolenie to moglbym z Debem zawalczyc.[/quote]

Widze jeden problem techniczny - Zach, Cheos i Deb sa moim wasalami, wiec nie mozesz miec ze mna pokoju a z nimi walczyc.
Drugi klopot taktyczny to ejst taki ze jesli zostawimy Twoje miasta i pojdziemy bezposrednio na Bombla, to droga wiedzie przez maisto uj-ci-w-pupe, ktore znajduje sie jzu an tyle blisko miasta pokoju (czyli frontu z Cheosem, Zachem i Debem) ze Bombel mialby mozliwosc przezucania szybkiego kolejami jendostek na bardziej zagrozony front (praktycznie w jedna ture).
Zatem atakujac Twoje miasta zmuszamy Wasze armie do podzielenia sil, co jest dla nas bardzo kozystne.
Jesli chcecie skracac front to musie oddac miasta... i tak sie sklada ze pierwsze do oddania sa Twoje miasta...

Po co nam Twoje miasta? Zupelnie tak samo mozna by spytac po co atakowałes Domela :)
Juz Domel wymysli jakies zagospodarowanie tych miast, bez obaw...

Reasumjac to - czy byłbys sklonny zaakceptowac pokoj WSZYSTKICH koalicjantow (w tym Zach, Cheos i Deb) TYLKO z Toba, wiedzac ze pojdziemy walczyc z Bomblem, w zamian za pozostawienie Twoich miast?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-28 13:55:16
BBB już wysłał część wojska w kierunku Zaha.
Gra na zwłokę wiedząc, że Zah zbiera wszystko przy Bomblu i będzie próbował mu wejść w plecy.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-28 13:58:38
BBB fajnie się dobrał z Bomblem. Ten pierwszy twierdzi, iż ma własną wole, ten drugi, że nożyki to nie jego specjalność.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-09-29 11:38:01
Panowie, na zlocie padało wiele gróźb pod adresem Martina. A to jak nie wiedział, żę świat dyplo to kula chcieliśmy go bić lknechtami, a to jak mówił o egipcie to chcieliśmy mu robić nalot kawalerią itd itp.

Osobą która nas namawiała na atak na Martina to był bombel. Robił to tylko po to abyśmy wzorem maxiego wysłali armię w ***** a bodek z nim przyszli by do nas. Ileż razy można to wałkować?

Peter (Imperium Petera) 2009-09-29 14:13:58
Ale to jakies tam gadanie przy piwku Bombla bylo, bo kto moze atakowac Martina?
Plewan, Zach, Cheos i Deb nie moga bo ja z Martinem mam pokoj i nie ma mowy zebym zaatakowal Martina.
Pozostaje Holandia (zarzadzana przez Bobka, ktora caloscia woja draluje do Dalszyna zeby wspierac Martina i koalicje w ataku), rzym, celt i viking maja za daleko i to zupelna abstrakcja.
Blisko jest Domel, ale nie po to Martin jako pierwszy go wspieral w obronie (a pozniej Domel Martina w Dalszynie) zeby Domel mial go atakowac!
Do tego po co Domel mialby atakowac Martina jak ma w perspektywie miasta BBB do przejecia, wlasnie przy pomocy wojsk Martina i koalicji.

To sa jakies ****** przez Bombla rozsylane zeby siac zamet i niepewnosc.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-29 14:31:45
Peter ma fajną rolę, wyłapywać szum informacyjny, segregować, tłumaczyć i wskazywać kierunek działania. :)

Deb (Imperium Deba) 2009-09-29 18:23:44
No jasne, tylko dobrze zeby wszyscy mieli jasnosc. Zwlaszcza Martin z ktorym na poczatku gry mielismy wojne. Powoli dochodze do kolei i bede budowal linie tranzytowa wschod-zachod, zebysmy mieli podobne mozliwosci ruchu i przerzucania wojsk jak Bombel. Docelowo linia bedzie szla od Dalszyna(Martin) po Ateny(Cheos). Ewentualnie czekam na inne propozycje. Niestetety roboli mam malo i troche z tym zejdzie.

Martin (Imperium Martina) 2009-09-30 00:03:04
hehe nieźle :) Peter dzięki druhu :) Nieźle dziś pojechalismy wojo Bombla 20 jednostek padło. BBB teraz walnie nas na lesie ale *** kupe towaru.
Damy rade, niezła koalicja się zebrała.
Peter jeszcze raz dzięki.

Deb (Imperium Deba) 2009-09-30 00:54:20
No to gratulowac i dalej do boju!

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-30 03:40:10
Ano dalej :)
Bo się Aztek przez Maxiego do mnie przebija.
Mało mamy czasu.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-30 07:57:14
Wplyw ataku Chosa i Zacha na powera Bombla (w nastepnej turze tez powinno troche spasc przez nasza wczorajasza akcje - wykres ma jedna ture opoznienia).

PS
Zobaczymy co zrobi bbb i Bombel dzisiaj, mozliwe ze wyjdziemy pod miasto bbb juz w tej turze a jak nie to max w nastepnej zacznie sie wszystko.
Kingu i Jarek - stance please kawaleria w Dalszynie - bedziecie zabezpieczac Dalszyn przed kontra katafrakow bbb (co kawaleria jest przyjemne) i w razie potrzeby bedziecie mogli dobijac jakeis jednostki w Salonikach oslabione przez canony (jesli przeciwnik sie nie wycofa).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-30 15:04:17
Mam nadzieję, ze Martin mi otworzył granice ? Już od paru tur ciągle wysyłam propozycje ale ciągle mamy zamknięte granice.

Martin (Imperium Martina) 2009-09-30 15:24:21
juz otwarte :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-30 18:05:57
Jarek czy w obliczu ofensywy na Bombla mozesz zaczac robic turki tak jak my wszyscy czyli po Bomblu i BBB, poniewaz to ze zrobiles dzis turke przed nimi, uniewmozliwia podejscie Twego wojska razem z naszym na pozycje...

Peter (Imperium Petera) 2009-09-30 18:07:36
Plewan - czy w obliczu ofensywy na Bombla bylbys tak mily i nie opuszczal turek, a jak juz musisz opuscit to wyznaczal zastepstwo?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-30 18:59:07
Nie mam za bardzo czasu by robić późno tury. Jak się zacznie ofensywa to się postaram.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-09-30 20:37:08
Ale ofensywa już się zaczęła a trzeba w poprzedniej turze mieć zachowaną kolejność.

Martin (Imperium Martina) 2009-09-30 21:51:13
Jarek to może zasta mi daj co?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-01 02:30:06

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-01 02:30:20
Rekonesans miast Bombla.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-01 02:31:08
Dacie tutaj opis co i jak się dzieje abyśmy i my mogli coś zobaczyć ? :)

Peter (Imperium Petera) 2009-10-01 07:41:14
Czyli Bombel ma ok. 70 jednostek, calkiem sporo.
Na froncie w Dalszynie trwa sprowadzanie posilkow, uznalismy ze warto poczekac ture dla dodatkowych ponad 50 jednostek ktore w tym czasie dojda na front.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-02 21:44:50
Oki-doki ruszylismy do bbb i jestesmy w ponad 300 chlopa pod Salonikami.
Ochotnicy z panstw osciennych proszeni sa o wywaolanie wojny bbb i bomblowi (kto jeszcze nie ma) zeby brac udzial w obronie Dalszyna lub innych walkach.

Co do ruszania wojskiem to proponuje piechote i machiny ruszyc na koniki pod Salonikami (tam gdzie stoi juz cala ekipa) a konnica pozostac w Dalszynie (do obrony przed ewentualnym kontratakiem).

W zaleznosci od tego co jutro zrobi przeciwnik bedzie trzeba sie dostosowac i ruszyc - mysle ze sie wycofa a my pomalutku poczlapiemy w glab jego terytorium.
Jesli zaatakuej to tez bedzie dobrze bo sie wykrwawi...

Deb (Imperium Deba) 2009-10-03 14:45:34
Podciagnalem tory do Plewana, bo jakos nie widze jego posilkow na froncie.

plewan_79 (Imperium Plewana) 2009-10-03 16:40:41
nie ma co przerzucać woja - i tak wygracie, to Wasze zdobycze :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-03 17:06:03
Obstawiam, ze Bombel wygra :P

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-03 17:06:53
Infra tory i masa produkcji. Chlopaki maja trudny orzech do zgryzienia kazda jednostka jest potrzebna
poza tym jakby kazdy tak podszedł do sprawy to zamias koalicji byłaby kupa :P

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-03 17:41:28
może go niezadowolenie z wojny zje za niedługo :] Przynajmniej nauki staną, więcej chyba już nie musi odkrywać.

domel (Imperium Domela) 2009-10-03 22:30:21
Info do Deba, Jarka i Kinga:

Jarek i King wyślijcie swoją Kawalerię z Dalszyna na pole z krówkami zaznaczone czerwonym kółkiem. Deb a ty wyślij tam swoje Muszkiety które również stacjonują w Dalszynie. Czekajcie ze swoją turką jutro na nas.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-03 22:38:43
Info o ogolnej sytuacji - armia BBB przestala istniec w calosci, wszystkie jednostki Bombla wspierajace BBB tez nie istnieja (okolo 30 jednostek).
Cheos, Zach - mozecie sie powaznie przygotowywac na wejscie od poludnia ale proponuje jeszcze nie wchodzic w tej turze (a nawet w 2-3 nastepnych), gdyz czesc naszego woja bedzie przejmowac miasta bbb, a czesc bedzie sie leczec.
Zadne oddzialy nei beda atakowac Bombla do czasu wykonczenia bbb (tak wynika sytuacja z mapy).
Dlatego proponuje jeszcze chwile poczekac, zeby razem Bombla na dwoch frontach atakowac roznoczesnie.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-04 14:46:52
Ja proponuje szybko sie teraz przegrupowac na druga strone i ruszyc od strony Zahariena - Bombel sie tego nie powinien spodziewac, a tory juz prawie gotowe.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-04 16:04:31
W zasadzie to z ktorej strony nie wejdziemy, tam Bombel moze miec swoja armie.
Tak wiec biorac pod uwage ze wiekszosc woja spod Dalszyna teraz sie leczy, mozna by przerzucic troche zdrowych oddzialow do Zacha i razem ruszyc na jednym froncie szybciej, zamiast na dwoch pozniej...
Co o tym sadzicie? W sumie zegar tyka i tur coraz mneij, a z kazda Bombel robi wojo (swoja droga to usieklismy mu juz 100 jednostek a nadal sie trzyma niezle).

Peter (Imperium Petera) 2009-10-04 23:52:01
Po obadaniu sytuacji z Domelem doszlismy do wniosku ze szkoda czasu zeby zatrzymywac ofensuwe na leczenie woja.
Ranne jednostki sie lecza a zdrowe napieraja dalej zeby wykonczyc bbb - dzis zdobyta zostala stolica, zostaly mu dwa maista...

Patrzylem co zostalo u Bombla to jakos za duzo tego nie jest, jednak wykrwawil sie tak na raty ale konkretnie.
Moze jedna Cheos, Zach, Deb pomyslcie o tym zeby wkraczac w za ture czy dwie, podczas gdy my bedziemy cinac od strony bbb a nastepnie przez Zaglebie.

domel (Imperium Domela) 2009-10-04 23:53:28
Panowie zanim wykonacie turkę zapoznajcie się z poniższymi instrukcjami. Obecnie przygotowujemy się do szturmu Andrianapole i jesteśmy zmuszeni rozdzielić na chwilkę nasze armie. Wytyczne na tą turę

Kawaleria Jarka i Kinga oraz Muszkieterzy Deba mają udać się zabezpieczać Konstatntynopol (kółko czerwone).

Wszystkie piesze zdrowe jednostki które obecnie stacjonują na konikach gdzie leczą się jednostki mają udać się na pole pod Konstantynopolem (kółko zielone)
Jednostki piesze które nie dadzą rady dojść pod Konstantynpol a idą z południa mają za zadanie udać się na pole z konikami nad Dalszynem aby zabezpieczać leczące się tam oddziały) (kółko niebieskie).

Mam nadzieje że wszystko będzie zrozumiałe teraz.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-05 10:59:49
Ja mogę uderzyć w każdej chwili.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-05 12:45:54
Dosyłam na front około 25 konnych

Deb (Imperium Deba) 2009-10-05 18:20:39
Przepadla mi tura wczorajsza, co mialem dzisiaj zrobic. Czy wytyczne sa aktualne?

domel (Imperium Domela) 2009-10-05 18:24:30
dzis juz nie

Bobek1971 (Zastępujące Prusy Plewana) 2009-10-05 21:52:56
niedlugo wejde i ja czy jakies zmiany?

domel (Imperium Domela) 2009-10-05 22:14:55
Panowie plan działania na tą turę.

Jarek - przemieść całą konnicę z Konstantynopolu i z terenów Anglii na górkę (strzałka zielona).

Bobek - przenieś swoich Rycerzy i grenów na górkę (strzałka pomarańczowa)

Deb - przenieś swoich muszkieterów na górkę (strzałka niebieska). Jesli dasz radę to spal z morza miasto które BBB odbudował na konikach. Zaznaczam SPAL.

King - na razie zostań w Konstantynopolu swoją kawalerią.

Jeśli chodzi o jednostki które idą z południa niech się udadzą na pole z konikami tam gdzie leczą się nasze jednostki - na poprzednim screenie było to kółko niebieskie lub jak nie dojdą niech się zatrzymają w Dalszynie.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-05 23:02:29
Halo, halo Domel, co jest grane - gdzie jest strzalka dla korusu ekspedycyjnego Rzymu? ;)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-05 23:52:22
No właśnie ja nie wiem co robić ze swoim Korpusem. No nic, będę improwizował na bieżąco. :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-06 07:25:15

Daje do myślenia co ;) Lepiej być ostrożnym z armią bo Bodkowi raczej się nie spodobało aż takie skalpowanie wielkiego Bombla :)

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-06 07:41:48
W tym staku jest osadnik. :D Bodek poprostu przygotowuje się do zasiedlenia pustej przestrzeni. :D

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-06 09:04:23
A ta armia zaraz zrobi gdzieś pustą przestrzeń. :/

Deb (Imperium Deba) 2009-10-06 11:01:10
Domel - to miasto od morza stoi puste, ale mysle, ze to blad, zeby je teraz palic. W ogole wpadlem na pewien pomysl, tylko dobrze by bylo, zeby ktos na 100% potwierdzil, ze przez 2 forty da sie przeplynac (chodzi mi o sytuacje jak na obrazku ponizej). Jesli to mozliwe, to po zdobyciu Adrianopola i Antiochii (oba musialbym ja zdobyc ze wzgledu na to, ze przez forty na obcych terenach moje statki plynac nie moga - tego jestem pewien) i szybkim wybudowaniu fortow wplynalbym swoimi fregatami do zatoczki gdzie sa az 3 miasta Bombla i zbijalbym w nich obrone.

LDeska

Peter (Imperium Petera) 2009-10-06 12:10:10
Szkoda Deb ze nie spaliles tego miasta gdyz jak je spalimy to po pierwsze mamy sznase przejac Adrianopol i z marszu spalic zaglebie Bombla, a po drugie jak nie spalimy tego miasta to spali je Bodek, gdyz podchodzimy zbyt blisko jego granic.

Co do fortow to mozna sporawdzic na singlu, ale z tego co pamietam to nie mozna sobie plywac w fortach statkami.

Co do turki, to czy mozesz Deb robic ja dzisiaj okolo 21.00, tak zeby razem pyknac?

PS
Jarek, Kingu - mozecie mi podeslac swoje numery tel. kom. gdyby byla potrzeba uzycia waszej kawalerii, to bym tyrknal zeby wejsc do dyplo ewentualnie (mam nadzieje ze moje i Domela jednostki wystarcza ale random jest random i na wszelki wypadek...).

domel (Imperium Domela) 2009-10-06 12:20:59
W sumie to będzie potrzebny nam Jarek gdyż Kinga kawaleria obstawia Konstantynopol. Już Debowi tłumaczyłem że to nie zadziała ale napisze i innym dlaczego. Z fortów jako kanałów można korzystać tylko jeśli ten fort znajduje się przy akwenie wodnym. Jeśli stoi ze wszystkich stron jest otoczony lądem statek do niego nie będzie mógł wpłynąć.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 13:01:44
Można pływać fortami. Fort musi być w twoich granicach a linia nie może być dłuższa niż dwa pola. Można robić tak, że stawiasz dwa forty, miasto, dwa forty.

domel (Imperium Domela) 2009-10-06 13:09:33
A testowałeś to Zach? Bo jak pisałem wcześniej wg mojego doświadczeń z fortami to jest tak że aby mógł on spełniać funkcje kanału dla floty musi być postawiony przy morzu lub jeziorze.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 13:10:37
Tak stosuje to co gre na kontach

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 13:10:59
aaa

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 13:11:45
Myslałem, że o czyms takim jest mowa. Można stawiać kanały ale muszą one łączyć sie z morzem o/c.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 13:12:45
Najdłuższy jaki postawiłem to miasto fort fort. Ale nie pamiętam w jakiej konfiguracji. Wiem, że raz się nabrałem hehe.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-06 15:20:19
Ale statki mogą przepływać jedynie max przez 1 pole oddalone od morza więc nie można sobie przepłynąć fortem gdy są 3 kratki :( Domel już to napisał
Napiszcie o której godzinie będziecie włazić do dyplo to się dostosuje
791728288-puśćcie mi strzałe to wejdę w ciągu paru minut.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-06 15:21:52
P.S czyli gdy w linii prostej czy po ukosie, są 3 forty(środkowy nie ma łącznosci z wodą) to niestety nie można przepłynąć.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-06 15:23:59
Jarek pewnie okolo 21.00 bo bedziemy czekac az bbb zrobi turke...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-06 15:47:08
no ok to będę po 21

Deb (Imperium Deba) 2009-10-06 17:04:59
Bodek raczej nie spali tego miasta, bo mu niepotrzeba niezadowolenia z powodu wypowiedzianej wojny. Dzisiaj spale to miasto nad morzem, spokojnie.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-06 17:07:04
Deb - to tak okolo 21.00 dobra?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-06 19:22:10
OK, bede.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-10-06 19:45:23
Będę cały czas na X

domel (Imperium Domela) 2009-10-06 21:41:09
Panowie w tej turze wszystkie jednostki jakie posiadacie i są zdrowe umieścić na polu zaznaczonym czerwonym Kółkiem. W następnej turze ruszamy n Uj wam w pupe.

domel (Imperium Domela) 2009-10-06 21:41:42
A Debowi się należ nagroda za SOJUSZNIKA ROKU!!!!!!!!

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-06 22:10:38
na tym screenie najwiecej jest domelowych jednostek :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-06 22:29:04
Domel jest wszędzie :]

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-06 22:32:23
nawet przykrywa moją ranną kawalerie :)

domel (Imperium Domela) 2009-10-07 21:52:03
Z uwagi na pertraktacje z Aztekiem i aby nie wystawiać jego wojo na pokuszenie musimy zająć się Bomblem od Uj Wam w Pupe. Dlatego wszystkie zdrowe jednostki jakie posiadacie przemiesicie na kukurydzę.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-07 21:59:22
a co z moja armią :) ?? Padła :( ?

domel (Imperium Domela) 2009-10-07 22:04:02
żyje i ma się dobrze

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 09:58:14
Mowilem, ze sie uda ;)
Sorry Domel za to miasto, chociaz z drugiej strony nie bedziemy sie angazowac w jego obrone i dalej pedzic do ataku ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 12:25:30
Mam jeszcze jeden pomysl, mam nadzieje, ze tym razem technicznie sprawny i mozliwy do realizacji.

Gdybym zbudowal miasto na tym czerwonym polu i doszlyby forty na okregach, to chyba moglbym juz wplynac fregatami?
W dodatku za 2 tury moze bede mial artyste i bylby to dobry punkt obronny w razie jakby Aztek wlaczyl sie do wojny.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 14:28:44
Nie, nie można miasto i fort są liczone tak samo :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-08 14:47:51
Deb, ty spaliłeś miasto z Pałacem Apostolskim.
Młotki ze świątyń i klasztorów pospadają.
No ale stracił na tym zarówno Peter z Domelem jak i Paweł z Rudim, no i Bomblem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 15:34:47
To nie w Zagłębiu był pałac ? Czemu mnie oni heretykiem w takim razie nazywają :] ??

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-08 15:39:50
A nie wiem.
W sumie to było moje pytanie.
To jaka religia daje teraz bonusy ?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 15:43:28
No każda :) Jedynie młotków już nie ma z islamu

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-08 15:46:02
Właśnie o młotki mi chodziło.
To wreszcie spłonął ten pałac czy nie ?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 15:47:58
Na pewno został spalony bo nie ma u mnie młotków tylko pytanie w którym to było mieście ??

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-08 15:48:22
Chyba w tym co Deb spalił.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-08 16:56:50
W tym co spalil Deb - Adrianopol.
Jeszcze raz chcialem Deb podziekowac - 80 mlotkow co ture mam w plecy, przy sredniej 20 mlotkow na miasto, produkcja spadla mi tak jakbym stracil wlasnie 4 miasta - dziekuje.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 17:41:54
Nie przesadzaj Peter, bo nie uwierze ze masz 20 miast z islamem i w kazdym z nich swiatynie i klasztor. Stracili wszyscy, a islam to chyba najbardziej u Bombla byl rozpowszechniony.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 17:50:45
Hehe uwierz ze akurat to spory bonus i każdy nawracał się na islam i budował klasztory :) Poza tym to jest bazowe+4 na miasto wiec jeszcze +1 od kuźni +4 od heroicznego eposu i się jakoś uzbiera :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 17:59:04
No to najwazniejsze, zeby zdobyc swiete miasto islamu. Nie mialem pojecia ze tam jest palac apostolski no i myslalem, ze miasta BBB mamy po prostu spalic.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 18:02:59
Eeee ale to Peter ma święte miasto Islamu, mogę Ci pomóc w ataku na niego, nakłonię Bodka oraz Rudiego i damy radę :rotfl2:

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 18:10:07
Ktos sie jeszcze pisze? :rotfl2:

plewan_79 (Imperium Plewana) 2009-10-08 20:08:33
o to może wskocze na 1sze miejsce w produkcji :D , bo u mnie tylko warsztaty

Deb (Imperium Deba) 2009-10-08 21:45:39
No jak widac oprocz narzekaczy, jest chociaz jeden zadowolony ;)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-08 21:49:52
Ale on nie był wyznawcą Islamu, w takim razie się nie liczy :P

plewan_79 (Imperium Plewana) 2009-10-08 22:01:09
ja mam swoją religię, sam sobie ją wynalazłem i z nikim się nie dzielę :D

domel (Imperium Domela) 2009-10-08 23:13:59
Maszerujemy dalej Bracia!!!

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-08 23:16:26
Cóż za piękne ujęcie maszerujących Pretorian :D

plewan_79 (Imperium Plewana) 2009-10-09 00:16:32
no można by powiedzieć, że się chowają za kawalerią, ale można też powiedzieć, że zabezpieczają tyły :D

Peter (Imperium Petera) 2009-10-09 09:21:43
Deb napisal:
"Nie przesadzaj Peter, bo nie uwierze ze masz 20 miast z islamem i w kazdym z nich swiatynie i klasztor. Stracili wszyscy, a islam to chyba najbardziej u Bombla byl rozpowszechniony."

14 miast w kazdym klasztor i swiatynia wsparte kuznia daje 5 mlotkow = 14*5=70
1 heroic epic = 4 mlotki
4 akademie po 2 mlotki =8 mlotkow
Razem 82 mlotki na ture.

Aktualna produkcja 280.
Srednia na miasto 280/14=20
Utrata 82 mlotkow na ture = ponad 4 miasta.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 12:30:47
To policz jeszcze ile stracil Bombel, Bodek i Rudi.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 13:39:04
W stolicy Bombla naliczylem okolo 60 kawalerii Bodka. Widzialem tez, ze Bodek postawil sobie nowe miasto w tym rejonie co to nikt nie mial ich stawac. Na moj gust, jak nie spierdzielicie z tego fortu ta armia co idzie na miasto UWwP to bedzie rzez niewiniatek, a tym razem moje piki o dziala nie daly rady dojsc jak w przypadku kawalerii Jarka.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 14:18:39
Czy ktos moze powiedziec co wynajduje Bodek?

domel (Imperium Domela) 2009-10-09 22:35:15
Dziś znów dzięki zaangażowaniu armii Celtyckiej udało się zmiejszyć posiadanie miast Mali o 1. wszystkie jednostki mające możliwość ruchu prosimy o udanie się na koniki.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-10 10:16:46
No super, super. Nie boicie sie, ze wjedzie Bodek i pozamiata?

Bobek1971 (Zastępujące Prusy Plewana) 2009-10-10 14:07:55
Kto gra Celtem?

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-10-10 15:04:25
mam teraz tutaj 6 ckm do ochrony wojsk, czekam na rozkazy

Peter (Imperium Petera) 2009-10-10 16:27:30
Mysle ze trzeba dreptac po kratetce teraz na stolice Bombla, tak z eprzy okazji konnica mozna zachaczyc jeszcze po drodze o Oboz wojskowy.
Kwestia tylko czy grupujemy jednostki do jednego stacku (obawa przed interwencja azteka) czy idziemy dwoma nadal zeby jak najszybciej dobijac Bombla...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-10 17:28:24
Nie ma co się śpieszyć z Bomlem tylko spokojnie zajmować mu miasta. Widziałem sporo kawalerii Zacha, Cheosa i jeszcze kogoś pod południowym miastem Mali, warto żebyście zdjęli obronę szpiegiem i przejęli to miasto.
*Bobek, ja gram Celtem ;)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-10 20:02:23
Nasi szpiedzy zawiedli poprzedniej tury :( Atak odwołano :(

domel (Imperium Domela) 2009-10-10 22:23:01
Maszerujemy dalej Towarzysze!

Martin (Imperium Martina) 2009-10-10 22:39:08
Zahu dlaczego nie atakujecie??????????????????

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-10 23:22:33
Bo chcieli pewnie zdjąć obronę szpiegiem ale im nie wyszło :] Ranna kawa dołączy za 2 tury i w tym samym czasie przybędzie 20 nowej :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-10 23:55:59
Dokładnie jak napisał Jarek. W następnej turze bez względu na wszystko wchodzi cała armią jaką mamy.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-11 00:03:10
Aha z fortu na terenie Bombla mamy zasięg do 3 miast Mali(konnymi oczywiście) może to jakoś wykorzystać ?

domel (Imperium Domela) 2009-10-11 00:05:36
Właśnie tam Jarek podążamy :)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:10:31
Chłopaki! Wojna z Bodkiem?

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:11:36

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:11:48
To co stoi w miescie cudow.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:12:34
Raczej te jednostki nie stacjonują w stolicy mali w celu rozweselania ludności cywilnej :)

domel (Imperium Domela) 2009-10-11 00:12:45
spoko wiemy o tym. wszystko pod kontrola.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:13:32
:)

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 00:14:05
Rudi się tam czai pod granicami cheosa. Przesunąłem "pare" jednostek tam.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-11 10:06:16
Ja robie co moge, zeby interwencja aztecka byla dla Bodka ciezkim orzechem do zgryzienia. Pokazalem mu pierwsze ironclady zeby widzial, ze wojna oznacza dla niego utrate 2-3 portow w szybkim czasie. Dodatkowo przepynalem ciesnine Texcoco i jestem na morzy wewnetrznym miedzy rudim a Bodkiem z obladowanymi galeonami i fregatami. Mam wiec rowniez mozliwosc spalenia miast Rudiego.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-11 11:37:05
Rudi ma stream power. Uważaj tam.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-11 12:50:54
Ja stoje na oceanie. Potrzebny jest szpieg, ktory zobaczy co piszczy w porcie Rudiego. Ja gotowy do desantu jestem.

Deb (Imperium Deba) 2009-10-11 13:00:52
Zdajecie sobie sprawe z tego, ze wszyscy ci, ktorzy nie sa wasalami Petera, moga zostac przez niego pojedynczo rozwaleni kawaleriami?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-11 13:02:12
Znaczy przez Bodka ;)

domel (Imperium Domela) 2009-10-11 21:15:32
Na fort panowie przez kadzidła.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-11 22:11:58
Zauważyłem działa Azteka na naszej granicy, muszę zawrócić całym wojskiem :| Przydałyby mi się katapulty albo działa bo mam samą piechotę i konnych :/

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-12 01:30:40
Konni sobie radzą ze wszystkim w obronie :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-12 07:07:13
Taa ale zdałoby się coś do zmiękczenia jak mi Aztek wparuje 150 jednostkami to z dwukrotna przewagą da mi bez problemu radę.

domel (Imperium Domela) 2009-10-13 21:28:32
Kolejne 2 miasta SMSa spłonęły. Obecnie udajemy się na górkę koło Obozu Wojskowego.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-13 22:05:28
Hej dajcie mi zrobić generała :) Brakuje mi 1 pkt, Wy niedobrzy :P
Turę jednak chyba dam radę zrobić sam.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-14 02:20:32
Zdobyłem miasto pokoju(jednym konnym i wysłałem seta). BOmbel ma teraz do wyboru; albo zaatkować moje jednostki stacjonujące pod miastem pokoju, albo iść na was.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-14 02:21:06
Tzn miał tam tego więcej ale moją armią wytepiłem obrońców a cheosa konnym wziełęm.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-14 09:18:47
No to fajnie ze nadgryzliscie Bombla od poludnia :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-14 12:33:18
Aztek zbiera armię pod moją granicą mógłby ktoś podesłać parę dział :( ?? Głównie i tak atakujecie kawalerią a 70(czy więcej) dział nie jest potrzebne tam gdzie Bombel ma 50 oddziałów

Peter (Imperium Petera) 2009-10-14 12:38:51
Postaram sie cos podeslac.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-14 20:38:46
Ja wysłałem znaczną część wojska na granicę z Rudim.
Czy jest w sojuszu solidarność, że jak Aztek zaatakuje np. Jarka to wszyscy jednogłośnie wchodzimy w Azteka i Grecję ?
Jeżeli nie to komplikuje nasze pozycje obronne.

P.S.
Damroka dlaczego na chama chcesz postawić miasto przy mojej granicy ?
Masz zamiar uderzyć tam z artysty ?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-14 20:45:02
No tylko tego brakuje, zeby na koniec jakies klotnie wyszly.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-14 22:27:17
Cheos nie świruj. Sam stawiasz miasta pod granicami innych, a mnie się czepiasz bez sensu. Niewątpliwie to jest bardzo sprytny pomysł z mojej strony na zjechanie Twojego państwa. :D
Postawiłem miasto w miejscu gdzie jest to jeszcze możliwe, a kilka kratek się marnuje, w dodatku z wielorybami i żelazem na grasie. Nie mam zamiaru nawet rozpychać się kulturowo.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-14 22:29:15
Jesli ktokolwiek zostanie zaatakowany z sojuszu, to automatycznie wysylam do tej osoby wsparcie i mysle ze pzostale osoby tez tak zrobia.

Na froncie pacnelismy Bomblowi dwa kolejne miasta :) i wybilismy (lub zranilismy) wiekszosc jego sil, tak ze z nim jest juz zupelnie zgorki i mozecie smialo od dolu wbijac sie ponownie (juz nie ma cyzm kontrowac prawie a azteckie jednostki odmaszerowaly do siebie).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-14 22:59:15
I idą do mnie(Azteckie oddziały).

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-14 23:07:58
Jeśli cię aztek zaatakuję wyśle ci co mogę, lecz jestem daleko i większość mojej kawalerii jest ranna.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-14 23:09:01
No to sporo zaryzykuje już w tej chwili posiadane pierwsze miejsce.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-14 23:40:00
Odbiliśmy miasto pokoju i wybiliśmy wszystko co było w zasięgu.
Z tego co widzę Bombel ma 2x piechota w stolicy + 2x piechota w miescie ponizej.
No i Generała między miastami :]
Idzie w waszą stronę kilkadziesiąt jednostek mojej i Zaha kawalerii jakby co gotowych do ataku również na Azteka.
Przy Rudim zbieram wojska razem z Zahem, jak zaatakuje Aztek lub/i Rudi to robimy kontrę.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-14 23:41:22
Damroka, sorki nie liczyłem pól jałowych.
Takie dziwne ciśnienie się u mnie pojawia, jak ktoś podchodzi pod granicę dwa pola od mojego miasta i stawia swoje :]

domel (Imperium Domela) 2009-10-15 20:37:41
Udajemy się pod miasto Centrum.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-16 00:55:04
Pozbyliśmy się z Zahem ponad 15 jednostek Bombla w mieście Równiny.
Niestety spore straty w kawalerii, walczyliśmy na 60% obrony miasta.
Został 8 jednostek na 2-0,2 siły.
Jutro to zniszczymy

Peter (Imperium Petera) 2009-10-16 09:34:58
W miescie Centrum Bombel mial jzu tylko dwie piechoty i... to juz wszystkie jego jednostki, wiec nie musicie sie obawiac kontry.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-16 13:34:07
Wiem, widzę jego tereny, wszystkim wycofał się do Równin które oblegamy.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 14:43:02
Aztek dosyła kolejne oddziały i nawet odpowiedział, ze ma zamiar we mnie wjechać.
Czy tym razem znowu zostanę sam czy będziecie kontynuowali zaczętą lecz przerwaną walkę z Aztekiem. mam 5 katapult, 25 strzelców i 70 kawalerii więc to znacznie mniej niż posiada Bodek, bez pomocy padnę.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-16 14:57:53
Powinniśmy odpowiedzieć Aztekowi całym kolorowym sojuszem, jeśli zaatakuje któregokolwiek z nas.
A z civstat wynika, że chyba Grek już zaatakował Cheosa.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-16 15:59:52
Jarek - po pierwsze nie znowu sam, po drugie gromadze swoje wojo na poludniu, czyli pod granica z aztekiem w Twojej okolicy, ale widze ze Cheos zostal zaatakowany i dwa miasta padly, wiec nie wiem gdzie wojo slac i co sie dzieje zanim nie wejde do dyplo.

Mam PW od Rudiego iz wywolam mi wojne i jednoczesnie w tej samej turze zaproponowal mi pokoj z info ze 50 jednostek Chosa wyparowalo.

No zebym jeszcze Cheos nie mowil Ci przez telefon pare razy aby trzymac w miastach granicznymn z Rudim wojsko :(
Tłumaczylem jak dziecku ze musisz odepchnac kulture Rudiego, a to nadal zbierales szmal zamiast na maksa produkowac kulture - to jest efekt niedbania o bezpieczenstwo.
Co gorsza teraz zupelnie nie wiem co zrobic - zaakceptowac pokoj od niego, czyli zgodzic sie na strate tych miast (bo tez dostaniecie z nim pokoj automatycznie), czy walczyc.
Walka jest o tyle klopotliwa ze jak sie wlacze to i aztek sie wlaczy, a sporo mnie kosztowalo zapewnienie sobie jego neutralnosci.

Radzcie chlopaki co zrobic - ture bede jak zwykle kolo 21.00 robil.

domel (Imperium Domela) 2009-10-16 16:10:17
Jak dla mnie z civstats wynika że nie ma o co walczyć, miasta zostały spalone więc ewentualne działania wojenne będą prowadzone na ziemi Rudiego.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 18:35:47
Jeśli zaakceptujesz pokój co nie jest złym pomysłem Aztek wtedy zaatakuje mnie, więc wtedy wojsko do mnie, jeśli chcesz pomagać Cheosowi daj mi tylko znać ok ?
Tylko szybko z odpowiedzią :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 18:46:34
Aha tylko oczywiście jest problem z tym pokojem, żadnych 10 turowych bo Bodek zmiecie wszystkie pozostałe krainy :)
Jeśli wspomożesz Araba, Kingu i Domel mnie powinno dość do impasu choć sytuacja prezentuje się ciężko.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-16 19:10:22
Peter, ale ja ściągnąłem całe wojsko poza częścią kawalerii właśnie na granicę z Rudim.
A walkę kulturową prowadziłem świeżym miastem tylko jaka była szansa z Rudiego artystą ?
Skoro straciłem 50 jednostek to to co mu zostało jest ranne i trzeba dobić.
Zah i Deb już wysłali posiłki.
Dziś z Zahem zdobędziemy ostatnie miasto Bombla i cała kawaleria idzie na front z Rudim, dzięki torom będzie sprawniej.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-16 19:11:21
Nie ma co odpuszczać.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-16 20:39:47
Jarek - nie nerwowo, nikt Cie nie zostawi samego, chociazby ze wzgledu na to ze swiat sie mocno skurczyl po wynalezieniu koleji.

Ja sie dostosuje do tego co wymyslimy, tylko trzeba szybko myslec.
Pierwsze zasadnicze pytanie to co zrobic z propozycja pokoju zlozona przez Rudiego - przyjac czy nie?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 20:45:51
można przyjąć rozejm, traktat pokojowy doprowadzi do masowej eksterminacji :)

Deb (Imperium Deba) 2009-10-17 11:24:27
Z tego co ja widze, to Bodek bedzie chyba bronil Rudiego, bo Rudi sporo wojska stracil. Rodi nie moze budowac torow, tylko sam Bodek, wiec moga sie tam zapedzic w kozi rog. Konczmy dzisiaj z Bomblem i szykujmy armie do Cheosa, a z tamtad atak na stolice Rudiego, ktora jest blisko ma duze szanse powodzenia. Jak sie uda to mu spale port, a jak Bodek wkroczy na wojenna sciezke, to moze nawet wiecej niz jeden port jesszcze uda sie spalic. Bodek bedzie mial duzy problem bronic skutecznie Rudiego, bo mozemy mu wjechac bezposrednio od strony Zahariena, czy tez nowych miast Domela. Mozliwosci mam dosc sporo, tylko czasu malo i nalezy wybrac rozwiazania logistycznie najszybsze - ja zbudowalem tory i u Zahariena i u Cheosa pod sama granice z Rudim.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-17 11:43:53
Lecze wojsko - 90% bedzie zdrowe w nastepnej turze.
Tory sa prawie wszedzie, wiec mozliwosci taktycznych jest masa.
Ze wzgledu jednak na brak czasu moze sie skonczyc na napieraniu kto gdzie tylko zdazy...
Teraz rusza Rudi i Bodek, wiec zobaczymy co sie wydarzy.
Mam nadzieje ze uda sie zdobyc ostatnie miasto Bombla w tej turze (dla pewnosci pchnalem troche woja w kierunku tego miasta gdyby bylo potrzebne wsparcie).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-17 13:08:22
Zapominacie o mnie, u mnie nawet nie ma wybudowanej kolei choćby na 1 kratce, Kingu na naszej granicy jest 5 roboli, wypowiedz mi wojnę i ich sobie weź i buduj kolej na naszym połączeniu.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-10-17 13:30:46
Jarek nie po to jest wprowadzony zakaz przekazywania jednostek, aby go omijać w taki sposób.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-17 15:28:25
Jarek - nikt o Tobie nie zapomina :)
Jesli Aztek wlaczy sie do wojny ti u Ciebie jest najlepsze miejsce do ataku, gdyz ma tam 2 miasta z wojskiem bezposrednio na granicy Twojej kultury.
Po prostu mozna z zaskoczenia szybko pobudowac tory i wbic sie w te dwa maista jednoczesnie i to do jednego z terenow Kinga, a do drugiego z terenow Damroki mozna dojsc (wiec szpiegowie ktorzy pewnie sa u Ciebie niewiele wypatrza).

Inna sprawa ze jak tylko tam zaczniemy podchodzic to od razu pewnie sie wycofa...
No ale zobaczymy najpierw czy sie wlaczy do wojny...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-17 15:41:21
Szybko podejmujcie decyzję, nie chcę stracić miast których już i tak mam mało.
Jeśli nie doślecie żadnego wsparcia do mnie to po prostu u mnie będzie kicha bo Aztek się na bank wbije w końcu w moje tereny.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-17 19:03:18
Czyli trzeba mu to maksymalnie utrudnić.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 10:31:38
Jarek to co zrobiles z Aztekiem to jest zdrada koalicji.

Pisalem dwa posty nizej ze najlepsze miejsce do ataku na azteka jest u Ciebie (w zamysle ze robimy tory w ture-dwie i mozemy atakowa, oznacza to ze aztek bal sie najbardziej granicy u Ciebie a teraz calym tym wojem draluje do Rudiego).

No ale nie ma sie co rozpisywac, dlatego wywoluje Ci wojne.
Nie wiem czy dobrze robie ale dam Ci propozycje pokoju z opcja kapitulacji, to bedziesz mogl wziasc udzial w ewentualnym ataku na azteka jak ten sie wlaczy do wojny u Rudiego.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 13:18:04
Hmm a więc wojna, niestety ale nie czułem się pewny swojej pozycji a w zamyśle miałem podstępem zaatakować Rudiego zmylając go wcześniej. Zawracam więc wojsko które miało mu spalić 2-3 miasta od tyłu.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 14:19:30
Jak Ty chcesz atakowac Rudiego jak nawet nie masz z nim granic?
Pisze przeciez wyraznie ze jak aztek sie wlaczy do wojny to atakujemy go od Twojej strony.
To ze nie masz torow to jest przeciez sprawa jednej tur (przy mochi 20 workerach + kinga).
To ze nasze wojsko leczy sie i konczy Bombla to tez nie jkopot bo po torach jestesmy u Ciebie w dwie tury, o cyzm mozesz sie przekonac niebawem zreszta.

Dobra masz do wyboru teraz albo pokoj z kapitulacja (juz wyslalem) albo walczyc zeby oslaniac azteka (Twego przyjaciela ktory zawsze Ci pomagal jak tylko potrzebowales pomocy :) - to mysl co chcesz z tym zrobic i po ktorej jestes ostatecznie stronie - propozycja pokoju dotyczy tylko tej tury, w nastepnej nie bedzie o cyzm gadac bo wojo juz jest w drodze i nie bede nim lazil tam i spowrotem na pare tur przed koncem.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-18 15:17:48
Bodek ma sporo kawalerii na granicy z Zahem.
Będziemy pewnie musieli iść do niego z pomocą zamiast atakować Rudiego :(

LDeska

Deb (Imperium Deba) 2009-10-18 15:27:25
Tylko musi nia obstawiac swoje porty z uwagi na ryzyko ataku moich jednostek od morza. Chociaz ataku na Zahariena nie mozemy wykluczyc, jesli nagle pojawi sie tam jeszcze wiecej kawalerii, narazie widze okolo 30 porozdzielanych do pobliskich portow.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 15:32:18
Kto powiedział, że chce osłaniać Bodka ? Ja po prostu poczekam aż Wasze wojsko dojdzie bo nie ukrywam, że zakładałem opcje, że wogóle nie dojdziecie albo z dużym opóźnieniem, a ja stracę parę miast.
Poza tym planuje coś zrobić, a do tego jest mi potrzebny spokój z Aztekiem, wasalstwo to dla mnie nie problem, a biorąc po uwagę, że w ten sposób można go zaskoczyć to duży plus.
Pojawi się Wasze wojsko to pogadamy, nie będę kolejny raz walczył sam-nie mówię o Twojej krótkiej pomocy żeby zaraz uciekać na Bombla lecz o wcześniejszej obojętnej reakcji wszystkich( i o zdradzie Cheosa)

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 15:56:47
Noz kuzwa, przeciez wczesniej wyslalem do Ciebie cale rycerstwo gdy aztek Cie zaatakowal...
Za drugim razem krotka pomoc powiadasz, a gdyby nie ta krotka pomoc to by Cie nie bylo... wazne ze bardzo skuteczna.

Wracajac do Twego planu ataku na Rudiego to wez pod uwage ze Rudi lada tura zostanie wasalem azteka (tym bardziej gdybs szedl przez jego tereny jeszcze), wiec sory ale to nie wypali.
Na dokladke Twoje wojska zupelnie nie moglyby walczyc z Aztekiem i z Rudim...

No nasze wojska moga sie u Ciebie pojawic i pojawia, bo juz wedruja, ale jest to zupelnie niepotrzeba strata kilku cennych tur na przegrupowanie i impet uderzenia u Rudiego zupelnie teraz oslabnie.

Na przyszlosc, to jak jestes w jakiejs koalicji to sie przynajmniej uprzedza o zamiarze zrobienia takiej akcji dyplomatycznej, bo jak widzisz konsekwencje moga byc nieprzewidywalne.

Dobra - Panowie, wojska azteckie smigaja do Rudiego, trzeba zweryfikowac plany i obmyslic co robimy w tych paru ostatnich turach (czesc woja jest juz blisko celta a daleko od Cheosa wiec szkoda je zawracac bo zanim dojda na front u Rudiego to kolejne cenne tury mina :(

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 16:01:04
Nie za bardzo wiem o czym mówisz ale nikt nic nie przysłał, jedynie chyba do Damroki wysłałeś tych rycerzy. Hechter który zastępował Kinga nie pomógł, Damroka się wycofał i tyle było z pomocy, o Maxim i Cheosie nie wspominam.
Jeśli wojska zjawią się u mnie nie ma sprawy i skapituluje ale nie wcześniej.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 16:03:04
wspominasz jedynie chyba pomoc podczas drugiej napaści Azteka.
Masz rację z koalicją ale niestety nie każdy zawsze gra uczciwie i o wszystkim informuje, spójrz na zachowanie Cheosa któremu pomagałem z Rychem, a ten pomógł nas ograbić z naszych ziem

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 16:11:22
Szly do Ciebie ale skapitulowales jak by juz u kinga, nastepnie chcialem je pchnac do Rycha ale go zostawiles i zostales wasalem ze nie mialem jak przejsc.

Jarek - tak krotko sobie pomysl od kogo uzyskales jakakolwiek pomoc kiedykolwiek i co by bylo jak bys jej nie otrzymal.
Nastepnie pomysl sobie kto Cie juz dwa razy atakowal.

A na zakonczenie wykrocz myslami poza dyplo 4,5 i pomysl o tym jak bedziesz prowadizl dyplomacje w d5 jesli robisz takie numery?
To nie jest tak ze wszyscy nagle zapomna, to jest tak ze my Cie teraz poznajemy...

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-18 16:43:54
Jarku, Ty mi z Rychem pomagałeś ?
Dobrym słowem to ja też mogę pomagać ale liczą się czyny a ich z waszej strony nie było.
Weź się k... opowiedz po którejś ze stron i nie wykręcaj się mną.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 16:50:44
Ale czy ja napisałem, ze jestem po stronie Bodka :przestraszony: ?
Napisałem, że jak zobaczę wojsko to skapituluję, nie mogę sobie pozwolić na wojnę z Aztekiem gdy nie będę miał pomocy.

Wiem, że Bodek mnie zaatakował raz(nie dwa) i, że udzieliłeś mi pomocy- nie zapominaj, ze poszedłem wtedy swoim wojskiem na Bombla i przez to nie przezbrajałem wojska ani nie odkrywałem nowych technologii.

Może Twoje jednostki szły ale inni zawiedli choć pisałem do nich od paru ładnych tur. Zanim byś dotarł to Maxi by zajął moją zachodnia granicę, Bodek całą resztę więc co miałem robić ?! Zwłaszcza, że Arabia odpuściła sobie wojnę i mnie zostawiła.

Poza tym jakie numery czy ja zaatakowałem kogoś ?
Po prostu nie chcę teraz się wykrwawiać za innych gdy nie zobaczę posiłków. Już raz się przejechałem gdy pomagałem Cheosowi i zostałem z Koreą pięknie nagrodzony- drugi raz nie dam się wciągnąć w wojnę gdy będę sam na froncie !

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 16:55:11
Tak pomagaliśmy, pisaliśmy, ze zaatakujemy gdy dojdę do kawalerii a tą miałem właśnie w tej turze w której mnie Bodek zaatakował. To, że musiał ściągnąć kupę wojsk na naszą granicę to nic oczywiście nie znaczyło.
Poza tym to Ty byłeś taki narwany z atakiem, my z Rychem dokładnie pisaliśmy kiedy możemy zaatakować- więc wcześniejsza pomoc nie wchodziła w grę.

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 17:15:36
Ech, dobra nie ma co przeciagac dyskusji - propozycje dostales i teraz Twoj ruch, chyba ze Bodek wejdzie przed Toba i mi wypowie wojne, to wtedy juz za duzo nie da sie zrobic...

cheos (Imperium Cheosa) 2009-10-18 17:46:51
Ano.
Ja walczę do ostatniego miasta :]

Deb (Imperium Deba) 2009-10-18 21:22:15
Do ostatniego miasta wroga mam nadzieje?

Peter (Imperium Petera) 2009-10-18 21:28:56
Jarek rusz juz moze, to bedzie wiadomo jaka jest sytuacja.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-19 23:34:41
Kingu i Damroka otwórzcie proszę granicę! W innym wypadku nie będę mógł wysłać wam żadnych jednostek! Uwierzcie mi, moich kilku kawalerzystów jest tego warte!

Hehehe d4,5 mnie uszczęśliwiło! Nigdy takiego farta nie miałem :D

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-10-19 23:35:03
Kilku w dużym "" :D

Peter (Imperium Petera) 2009-10-21 14:26:03
Jarek jak bys byl tak mily i ruszl dzis w miare wczesnie please.

Pozostale osoby poprosze o poczekanie ze zrobieniem turki na opublikowanie planow i map interwencji (wrzuce w tym pakcie bo szkoda juz zakladac kolejny a po ruchach Jarka bedzie bez znaczenia ze zna nasze plany, gdyz na kazda jego jednoste mamy 3-4 swoje, wiec starczy tym tylko isc do przodu).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-21 14:39:55
ok za chwilę zrobię turę.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum