www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: ponti
2010-08-27, 11:18
SPRAWY TECHNICZNE
Author Message
Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-09-01, 08:58   

wnuczus wrote:
Ja po prostu w to nie wierze, co wejdę w jakiś temat to jest kłótnia, kłócicie się na wielu płaszczyznach, a to w klubowym a to tutaj, i o to samo wszędzie chodzi. Czy to jest tak ważne, żeby dowalić drugiej osoby, i pokazać, że ona nie ma racji? Jeśli jedna osoba kłamie to według mnie wielką świnią, że się nie przyzna i nie przeprosi, tylko, żeby nie stracić w oczach innych idzie dalej w zaparte a tracimy na tym wszyscy!.

Zaraz kolejna osoba się obrazi na KACA, znów będzie jedna osoba mniej, na prawdę PROSZĘ opamiętajcie się, nie chce robić wyroków kto jest winny w te, kłótni czy nie, bo mnie jako zwykłego obserwatora, na prawdę to mało obchodzi. Ja widzę, tylko kłótnie dwóch dorosłych dzieci, którzy się kłócą, kto złamał kredkę...

No offence

Ale, ogarnijcie, się dla dobra ogółu.

Wnuczuś z całym szacunkiem do Ciebie, jak nie rozumiesz , to nie zabieraj głosu. I Wali mnie ogół. Jareczek, o przepraszam Pan Jarek 1333 nie rozumiem pewnych rzeczy i juz widocznie niei zrozumie. Jestem na tym forum juz prawie 5 pieprzonyuch lat i nikt mnie kąłmcą nigdy nie nazwał. moge sie mylić aw jakiś sprawach bo nei jestme Alfą i Omega jak mój szanowny współuser Pan Jarek1333 , ale nie kłąmie. Za to PAn Jarek 1333 moze na prawo i lewo nazywać kogos łamcą , jeśli ten nie napisze (bez literówek) jedynej Jarkowej prawdy. Wybacz moze teraz zrozumiesz Wnuczusiu o co mi chodzi. O poszanowanie drugiej osoby. Jeżeli on nie uważa ze Kłamca to złe słowo to ja nie uważam ze "głupi ****" to złe słowo i moge go tak nazywac? No chyba nie
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-09-01, 09:08   

Lary, jarek, prosze o zakonczenie tematu... za chwile bedzie kasowanie postow (nie umiem przenoscic)... nie wiem kto zaczal, kto ma racje a kto nie, ale mam tego po prostu dosc... bijecie piane i tyle... jak macie uwagi do ktoregosc user'a to prosze o PW z zazaleniami... zabawa sie skonczyla...

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-01, 10:38   

Odkad skończyło sie Dyplo 5 przestałem już adminować co mnie niezmiernie cieszy :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-09-01, 11:26   

Lary33 wrote:
Jestem na tym forum juz prawie 5 pieprzonyuch lat i nikt mnie kąłmcą nigdy nie nazwał. moge sie mylić aw jakiś sprawach bo nei jestme Alfą i Omega jak mój szanowny współuser Pan Jarek1333 , ale nie kłąmie. Za to PAn Jarek 1333 moze na prawo i lewo nazywać kogos łamcą , jeśli ten nie napisze (bez literówek) jedynej Jarkowej prawdy. Wybacz moze teraz zrozumiesz Wnuczusiu o co mi chodzi. O poszanowanie drugiej osoby. Jeżeli on nie uważa ze Kłamca to złe słowo to ja nie uważam ze "głupi ****" to złe słowo i moge go tak nazywac? No chyba nie

Ziejs :rotfl: Lary, to normalne. W poprzednim Dyplo (nie wakacyjnym minidyplo), główną bronią Rudiego i kolegów było właśnie obrażanie. Nawet specjalną strategię uchwalili, z używaniem odpowiednich słów. A administracja nic :D

Bodek był pomawiany o wszystkie najgorsze rzeczy, jakoś to znosił, dopóki nie padł ofiarą największego wałka w historii. I tak przerośli mistrza.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-09-01, 11:50   

Siewi wrote:
Ziejs :rotfl: Lary, to normalne. W poprzednim Dyplo (nie wakacyjnym minidyplo), główną bronią Rudiego i kolegów było właśnie obrażanie. Nawet specjalną strategię uchwalili, z używaniem odpowiednich słów. A administracja nic :D

Coś ci się kolego pomyliło ale przecież nie o to chodzi. Prawda?
Ta strategia jak to nazywasz dotyczyła unikania słów Wielki, Potężny, Zwycięski i podobnych przymiotników przy nazwie władcy Bodka. Miała być to przeciw waga dla propagandy strony przeciwnej gdzie Bodek faktycznie był hegemonem i część graczy po prostu była zastraszona obawiając się o swój los. Trzeba umieć odróżnić jedno od drugiego. Z mojej strony nie padły pod adresem Bodka w Dyplo4 żadne obelżywe teksty no chyba, że wpis w Kronice nazywający władcę "łajdakiem" czego chyba nikt nie traktował poważnie w odniesieniu do uzera.

ps. pozwalałem sobie natomiast na prześmiewki w stosunku do Centa w tajnych ale Cent to lama choć o tym nie wie i nic mu nie mówcie :rotfl2:
Last edited by Rudi2 on 2010-09-01, 11:52; edited 1 time in total  

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 11:55   

Rudi2 wrote:
pozwalałem sobie natomiast na prześmiewki w stosunku do Centa w tajnych ale Cent to lama choć o tym nie wie i nic mu nie mówcie

nie mogę się doczekać civ5 i tego jak wracasz do grania 1 na 1 :ostrzy: trzeba ci skórę wygarbować niecny prowokatorze :P

P.S.
siewi a o Hance Mongolskiej zapomniałeś, jak mogłeś mordko ty moja :P
Last edited by Centurion on 2010-09-01, 12:02; edited 2 times in total  

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-09-01, 11:59   

[quote="Siewi"]
Bodek był pomawiany o wszystkie najgorsze rzeczy, jakoś to znosił, dopóki nie padł ofiarą największego wałka w historii. quote]

Tu też bym się z tobą nie zgodził. ten "największy wałek w historii" to klasyka Dyplo stosowana z powodzeniem w każdym wydaniu przez różnych graczy. Ani to oryginalne ani zaskakująco odkrywcze. Zdrady były, są i będą.

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 12:04   

jarek1333 wrote:
(...)
No sporo armii mogłeś wycisnać ale jednej zmiany civiku nie zrozumiem chyba :P
Poczytaj w paktach to się dowiesz, dla mnie to był po prostu szok, że tyle młotków marnowałeś :] (...)

której ?

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 12:17   

Zmiana równouprawnienia na police state, to na pewno była dobra zmiana ? Mogę się mylić i nie chcę kolejnej afery z niczego. Twoja nacja Twoja sprawa.

Jednak wydawało mi się, że bonus dający tyle samo co jedna kuźnia nie zrekompensuje każdego młotka od miasta+bonusów m.in fabryki, kuźni elektrowni. Fakt bonus dawał również premię od korpa i normalnej produkcji. Nie wiem w sumie, napisz jak to było naprawdę, mi się jednak wydawało, że chyba się na tym przejechałeś jednak pewności nie mam. Bo produkcja w demo nie uwzględniała kopa jaki ten civik dawał przy produkcji woja czy ścince woja.
P.S W najlepszym chyba wypadku mogło być podobnie ale do budowania czegokolwiek innego na pewno by sie nie opłacało a dużego niezadowolenia nie miałbyś z powodu wojny bo ... musiałbyś dopiero od nowa stracić masę woja.
Last edited by jarek1333 on 2010-09-01, 12:19; edited 1 time in total  

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 12:19   

Może mniejsze niezadowolenie było potrzebne?

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 12:22   

Rudi2 wrote:
Tu też bym się z tobą nie zgodził. ten "największy wałek w historii" to klasyka Dyplo stosowana z powodzeniem w każdym wydaniu przez różnych graczy. Ani to oryginalne ani zaskakująco odkrywcze. Zdrady były, są i będą.

:rotfl2:

Naucz się o "Wielki zwycięzco" :rotfl:
odróżnić zdradę w grze od ataku podwójnym ruchem (Cheos Bombel) lub potrójnym ruchem (Peter) - bo to zdecydowanie nie to samo.

Zresztą szkoda mojego zdrowia na ponowną dyskusję na ten temat.

Teraz mam chociaż troszkę śmiechu jak czytam Wasze tajny pakty
Last edited by Bodek on 2010-09-01, 12:36; edited 1 time in total  

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 12:40   

doczytałem:

"Cheos zmienił ustroje na typowo militarne chociaż military state to byl chyba poważny błąd :zdziwko: ja na nim jadę ale się średnio opłaca, a Cheosowi to już całkowicie się nie opłaca gdy jedzie na chatkach.
Ścinka będzie może trochę efektowniejsza ale to i tak nie zastąpi młotków od miasta zakładając, ze w każdym mieście jest i tak elektrownia. "

To powiem tak:
Sam przyrost młotków z korporacji (wszędzie zmieniłem na produkcję wojska) to około:
20 miast (miałem chyba więcej) x 17 młotków (jakbym zabrał wszystkie surowce produkcyjne Persji to 24 / miasto) x ,25% = 85 młotków (120)
Dodatkowo wiatraki pozamieniałem na kopalnie i część farm na warsztaty. (kolejne jakieś (raczej zaniżone) 30x4x,25=30 młotków)
Chatki to jakieś 30x1x2(fabryki etc)=60 młotków.
No i niewolnictwo, każdy ludzik x 1,25.
Ogólnie przy wspomaganiu ścinki miałem prawie we wszystkich miastach nowoczesne jednostki w 1-2 tury.
Dostęp do czołgów, samolotów, artylerii, bombowców.
Wszędzie fabryki i elektrownie a w połowie miast lotniska.

Oczywiście to nie przesądzało o niczym choćby dlatego, że nie miałem podjętej ostatecznej decyzji na kogo uderzę :]

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 12:46   

cheos wrote:
Też dziękuję.
Kolejne Dyplo jako drugi, ale tutaj na swoją pozycję nie zasłużyłem.

?? A w którym to Dyplo byłeś drugi ??

cheos wrote:

Ech by się działo gdyby nie atmosfera jak po wojnie nuklearnej, a przecież nucki miały być zakazane :/

No i Twoje narzekanie na atmosferę po tym jak sam to ładnie ująłeś "mega chamskim zagraniu"
to już nawet nie hipokryzja

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-09-01, 12:48   

dobra, wylejcie swoje lzy sakrazmu do 13.00 i konczymy te wspominki...

Rudi2

Posted: 2010-09-01, 13:00   

Bodek wrote:

Naucz się o "Wielki zwycięzco" :rotfl:

Cicho tam być w tej jaskini :rotfl:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum