www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: ponti
2010-08-27, 11:18
SPRAWY TECHNICZNE
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-09-01, 13:10   

Koniec... wszystkie wpisy w tym watku beda przeze mnie kasowane... watku nie zamykam bo przeciez nie chce lamac zasad panujacej na KAC'u demokracji

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpukownik  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 13:21   

cheos wrote:
d

To powiem tak:
Sam przyrost motkw z korporacji (wszdzie zmieniem na produkcj wojska) to okoo:
20 miast (miaem chyba wicej) x 17 motkw (jakbym zabra wszystkie surowce produkcyjne Persji to 24 / miasto) x ,25% = 85 motkw (120)
Dodatkowo wiatraki pozamieniaem na kopalnie i cz farm na warsztaty. (kolejne jakie (raczej zanione) 30x4x,25=30 motkw)
Chatki to jakie 30x1x2(fabryki etc)=60 motkw.
No i niewolnictwo, kady ludzik x 1,25.
Oglnie przy wspomaganiu cinki miaem prawie we wszystkich miastach nowoczesne jednostki w 1-2 tury.

Wszdzie fabryki i elektrownie a w poowie miast lotniska.

Hmm za bardzo nie wiem jak to przeanalizowa ale chatek miae pewnie sporo z 200 miae ? Jak tak to 200x1x2(tak na oko z tymi bonusami itp sam napisae ze miae elektrownie wic + dla rwnouprawnienia).
400 motkw to do sporo a majc 20 miast, z samej korporacji dostawae 4 motki bonusu do state police 4x20=80 to wraenia nie robi, i bazowa produkcja nie wiem ile ale jak miae z 600 to daje 150 motkw, cznie 150+80=230 przeciw 400 o ile zaoenia co do bazowej produkcji(czyli bez kuni, fabryk elektrowni itp ) i iloci miast jest suszne.

Wiec tak na szybko wedug mnie chyba tracie zwaszcza jakby chcia jakie budynki budowa chocia wtpie ebys juz mia co budowa :)
A cinka hmm no tak z kadego miasta raz dostawae jakie 7,5-15 motkwx20=150-300 motkw bonusu to do sporo jednak zadowolenie daoby Ci w kocu si odczu, zwaszcza, e miasta miae duze, dziki korpowi Sushi ?

Aha Cheos, wiesz na pewno by nam ostro da popali bo produkcje miae wielk jak i potencja jednak my te robilibymy wojsko :) Ja sam miaem co tur miaem 10 unitw, z miasta ktre miao HE, stolicy, Lalibeli i jeszcze dwch innych produkcja bya do dua.
Dodatkowo jak sam pewnie widziae rozwijaem 2-3 nowe miasta ktre miay zaczyna robi wojsko a by nastawione tylko na produkcj- ju pakowaem tam nawet konfucjanizm.
Surowce jaki nowe miaem zdobywa ale to za kawa czasu(przynajmniej 10 tur).
A Rudi mia tak potn produkcj, e czas gra na nasz korzy.

P.S Bombel wpisa zaczem robi zanim przeczytaem Twojego, eby nie byo.

PS2
post zostaje bo jest calkiem merytoryczny... ale nawet nie probojcie wchodzic w kwstie personalne...
Last edited by bombel79 on 2010-09-01, 13:33; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 14:56   

Wanie przeczytaem o tym anonimie :D

Jak widz to drugie miejsce to wywalczye "moim" Cyruskiem co mi go zabra (bardzo susznie zreszt) zy admin Ry.
A Twoja rdzenna nacja ktr ci los przydzieli zaja miejsce trzecie od koca.
Notabene by to Justynian ktrego zjechaem :rotfl:

Ja zaczynam teraz apa dlaczego si na ten podwjny w D5 zdecydowae :]
W kadym razie gratulacj :padam:

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 14:57   

No widzisz bodek no widzisz, a moja stara nacja w anonimie to nawet wygraa :D (no nie eby to bya zasuga Damroki ;) )

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/118
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 16:27   

Bodek wrote:
Wanie przeczytaem o tym anonimie :D

Jak widz to drugie miejsce to wywalczye "moim" Cyruskiem co mi go zabra (bardzo susznie zreszt) zy admin Ry.
A Twoja rdzenna nacja ktr ci los przydzieli zaja miejsce trzecie od koca.
Notabene by to Justynian ktrego zjechaem :rotfl:

Ja zaczynam teraz apa dlaczego si na ten podwjny w D5 zdecydowae :]
W kadym razie gratulacj :padam:

Czy sugerujesz, e do podwjnego skonia mnie sytuacja z DA ?
Gdyby tak miao by to raczej bybym Ci wdziczny za otrzymanie nacji z potencjaem.
To, e straciem Justyniana to bya wina randomu bo brz trafi si na wypizdowiu i nie zdyem go podczy.
Musiaem i do eglugi i niewiele mi zabrako abym podczy ten brz na wypizdowiu no ale ...
A Ciebie zgubia zachanno :]
Trzeba byo zostawi mnie z 1 miastem i pewnie by DA wygra a nie wylecia :)
Notabene dugo nie wiedziaem po kim mam nacj take to rwnie sugestia nie w porzdku.
A w DA nie zgadywaem kto kim gra, gra czy kogo tam zastpowa, nie sprawdzaem logw i nie porwnywaem wpisw na forach.
Take wybacz ale tutaj si z Tob nie zgodz.

DA tez nie ma co gratulowa bo le zagraem ale nie miaem czasu robi po 2-3h tury.
Zawaliem sporo.
Ale udao si z nacji ktra na 0% ma minus w kasie do szybko wyj na czowk wiatow - chocia tyle.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 17:20   

To e nacja ma 0% nauki i minus w kasie to w pocztkowym okresie gry jest sukces a nie poraka. To oznacza e pierwsze podboje przebiegy prawidowo i jest olbrzymi potencja do dalszego rozwoju.

Ja cay czas cichutko kibicowaem temu Cyruskowi i liczyem e wygra gre, bo terenu bya masa.
Tak z ciekawoci podbie Hiszpanie ?? ( nie jestem pewien czy Hiszpania)

Ten kraj po prawo od pozycji startowej.
Podoba mi si ten gracz po prawo :hyhy: bo gdy ja podbijaem Justyniana on wymyli rele i zbudowa stona :D
Gdybym gra dalej to na bank wjedabym w Hiszpani od razu :oczami:

cheos 

starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-01, 19:10   

3/4 Hiszpanii yknem w 2-3 tury (nie pamitam dokadnie).
Jaki sentyment i apele ssiadw powstrzymay mnie przed zajciem w caoci.

A faktycznie potencja zostawie ogromny i tylko moje gamoniostwo spowodowao, e Cyrus zaj jedynie 2 pozycj :[

cheos 

Posted: 2010-09-01, 19:11   

Sporo mi brakuje umiejtnoci do liderw KACa :wstyd:

cheos 

Posted: 2010-09-01, 19:16   

Niestety nie mam zacicia do wiczenia 1v1.

No ale piramidki yknem to 0% z pusta kas przestao mie znaczenie jak reprezentacj wprowadziem :)
Szkoda, e mapa taka wielka bya bo ogarnicie caoci wymagao sporo czasu.
No i zastpstwa brakowa, oj ile razy klem pod nosem, e nie mog zadzwoni do jednego czy drugiego aby tur za mnie zrobi :kwasny:

Oglnie to chyba tylko w DA bd gra aby si na Bodzia, Petera czy Bombla nie wkurza a tylko na Persa albo Mongoa :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/24
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-09-01, 19:49   

ja juz tylko DA , bo inaczej sie nie da. I adnych rozwaa po zakoczeniu. Niektrzy a poprostu wielkim teoretykami a ja z takimi nei moge polemizowa gdyz z terorii jestem kiepski :wstyd:

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 84/283
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2010-09-01, 20:58   

Lary nie martw si. bdzie dobrze. :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 185/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-09-01, 23:16   

jarek1333 wrote:

Hmm za bardzo nie wiem jak to przeanalizowa ... ...Aha Cheos, wiesz na pewno by nam ostro da popali bo produkcje miae wielk jak i potencja .

Ja to widz tak. Cheos koczy zoty wiek i to bya jedyna sensowna moliwo zmiany civiksw. Jako e podcign duo usprawnienia w miastach a armi mia nieliczn to zdecydowa si na masow produkcj wojska. Liczenie zyskw i strat odbywa si raczej intuicyjnie. ja te zastanawiaem si nad zmiana civiksa z bonusem do produkcji wojska ale czekaem na skoczenie cudu przeciwdziaajcego anarchii. Wanie go skoczyem w tej ostatniej turze Dyplo i miaem si zabra za kalkulacj ktry civiks jest bardziej opacalny.

jarek1333 

Posted: 2010-09-02, 00:15   

Rudi2 wrote:
jarek1333 wrote:

Hmm za bardzo nie wiem jak to przeanalizowa ... ...Aha Cheos, wiesz na pewno by nam ostro da popali bo produkcje miae wielk jak i potencja .

Ja to widz tak. Cheos koczy zoty wiek i to bya jedyna sensowna moliwo zmiany civiksw. Jako e podcign duo usprawnienia w miastach a armi mia nieliczn to zdecydowa si na masow produkcj wojska. Liczenie zyskw i strat odbywa si raczej intuicyjnie. ja te zastanawiaem si nad zmiana civiksa z bonusem do produkcji wojska ale czekaem na skoczenie cudu przeciwdziaajcego anarchii. Wanie go skoczyem w tej ostatniej turze Dyplo i miaem si zabra za kalkulacj ktry civiks jest bardziej opacalny.

Wiesz Rudi Twoj spraw naley rozpatrywa inaczej, dziki temu cudowi co tur moge zmienia ustroje na jakie tylko zechciae wic moge nawet nie traci czasu na liczenie.
Poza tym miae troch wicej surowcw + miae ode mnie niebawem otrzyma prawie wszystko a im wicej surowcw tym wiksze wpywy od korporacji--> wiksze wpywy od korporacji wikszy bonus do Police State.
W sumie to jest bardzo fajny cudak :) Wrcz genialny, co tur moe by zmiana :szok:

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 185/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-09-02, 00:23   

Dobra skoczmy ju z tym.
Jarku mam do ciebie prob, czy mgby zrobi podsumowanie Dyplo za Bodka bo czas najwyszy?

jarek1333 

Posted: 2010-09-02, 00:43   

Rudi2 wrote:
Dobra skoczmy ju z tym.
Jarku mam do ciebie prob, czy mgby zrobi podsumowanie Dyplo za Bodka bo czas najwyszy?

Nie zrobi, nie mam zielonego pojcia o tym niestety ani pomysu jak to zrobi.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: