www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

PBEM Błękitna Laguna - Sprawy techniczne
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-20, 11:00   

Puściłem dalej turkę, bo chyba jeszcze nie wszyscy dali kapitulację, np plewan który zamiast w opcjach menu, to dał mi rozejm i kapitulację :)
Poszła do wnuczusia, czyli też nie dał.

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-20, 11:05   

Gratki Paweł.

W podsumowaniu zrób listę wszystkich graczy według zajętych miejsc, żeby można było podać do rankingu.

Widzę jednak już mały kłopot z nacją Bombla. Bo z tego co się orientuję Bombel nie wpływał na poczynania zastępców tylko oddał całkowitą kontrolę, czyli przekazał nację. Zatem Bombel nie będzie mógł zostać uwzględniony w klasyfikacji końcowej tego pbem-a. Uwzględniany powinien być ten co kończy grę daną nacją, ale wykonał przynamniej te 20% tur. Przypuszczam że wnuczuś nawet 10% nie wykonał. W dodatku grał inną nacją, która odpadła wcześniej. Według mnie nacja Bombla nie powinna być uwzględniana w klasyfikacji końcowej.
Takie rozwiązanie taż ma swoją wadę, bo jakiś gracz po słabej grze chcąc uniknąć słabego wyniku może w taki sposób wymigać się od spadku w rankingu.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-20, 11:49   

Damroka Twój dział wiec ty decydujesz i tyle :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-20, 12:06   

Wydaje mi sie, ze w takich sytuacjach powinien decydowac ostatni staly zastepca, czy bierze osiagniety wynik na swoje konto - jesli bylo ich kilku, a ostatni sie uchyla od odpowiedzialnosci (do czego powinien miec prawo, jesli krotko gral), to po nitce do klebka ;)
Oczywiscie, jesli nie bylo wczesniej uzgodnionego zastepstwa czasowego. Musi byc to rozwiazane w ten sposob, zeby z jednej strony mozna bylo latwo znalezc zastepce, a z drugiej strony zastepca nie moze sie czuc, ze zostal wladowany na przyslowiowa mine.
Nie wiem jak dlugo Plewan zastepowal Petera i czy zrobil te 20% tur, ale przeciez gre teoretycznie moglibysmy zakonczyc pozniej, jak i wczesniej, dlatego najwlasciwsze wydaje mi sie rozwiazanie, ktore przedstawilem.

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-20, 17:57   

Nie chciałbym żeby sposób ustalania kolejności miał wpływ na rozgrywkę. Jeśli ktoś decyduje się na stałe zastępstwo to powinien wziąć odpowiedzialność za pomyślność tej nacji wraz z konsekwencjami odnośnie zajętego miejsca. Akurat w tym pbem-ie miałem propozycję przejęcia nacji Bombla. Mógłbym więc zaangażować cały potencjał tej nacji aby walczyć z Pawłem i uniemożliwić mu zajęcie wysokiego miejsca, abstrach-ując oczywiście od szans powodzenia. Swoją nację pewnie doprowadziłbym do ruiny, ale na końcu mógłbym powiedzieć, że nie chcę być liczony w klasyfikacji. Ja oczywiście bym tego nie zrobił ;) , ale kto wie czy na naszym forum nie pojawi się jakiś Mefisto, który nie będzie miał takich skrupułów.

Uważam że gracz który oddaje swoją nację na stałe, nie powinien być już liczony w końcowej klasyfikacji, tylko gracz który kończy grę daną nacją. Pozostaje tylko do przemyślenia ile tur nowy władca powinien wykonać żeby uznać, że miał wpływ na grę, a jednocześnie miał ponieść konsekwencje zajętego miejsca. Wydaje mi się, że ten limit 20% tur jest najodpowidniejszy.
Jeśli natomiast gracz przekaże swoją nację AI to jest traktowany tak jakby został wyeliminowany.

Najśmieszniejsze że tworzę tu rozbudowane teorie, a i tak wielu graczy ma gdzieś rankingi i gra dla fanu :)
Last edited by Damroka on 2010-09-20, 17:59; edited 1 time in total  

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-09-20, 18:03   

Tak jest Damroka - wielu graczy ma gdzies rankingi, ale to jest mily dodatek, hehe
Ja rozpatruje to teraz czysto systemowo i uwazam, ze to wlasnie ostatni gracz powinien decydowac, czy sie podpisuje pod wynikiem koncowym, czy tez nie. W koncu gracz, ktory oddaje swoja nacje teoretycznie dokonuje jakiegos wyboru i tez musi sie liczyc z konsekwencjami.
PS
W grze wyszlo, ze wysylam do Petera dzisiaj - chyba bladzimy.
Last edited by Deb on 2010-09-20, 18:41; edited 3 times in total  

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-20, 18:48   

Deb, dobrze jest. Tylko albo trzeba było wysłać do plewana mailem, nie przez tt, albo teraz marw musi pobrać tego sejwa i tego samego od razu puścić dalej.
Po prostu marw i ldeska dali kapitulację i się już nie liczą w kolejce.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum