www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: domel
2010-01-27, 09:53
Czy powtarzamy turę 1000BC?

Czy powtarzamy turę 1000BC z uwagi na krzywe zagranie Wilhelma Pieniążka?
TAK wyrażam zgodę
92%
 92%  [ 13 ]
NIE wyrażam zgody
7%
 7%  [ 1 ]
Voted : 14
Total Votes: 14

Author Message
Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 6/5
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2010-01-27, 17:37   

mi sie wydawalo ze podpisali pokoj jak zobaczyłem, że pod Yorkiem zostałem sam a oni odlecieli gdzies....
jedyna moja szansa to podpisanie pokoju z Anglią żeby moje jednostki poleciały pod moje granice i w takim przypadku to ja zyskam pare kratek ! i Rzym tak łatwo nie padnie !
czy coś takiego jest legalne?
i czy Wiktorio sie zgadzasz :D ?
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-01-27, 17:40   

Treviss wrote:
mi sie wydawalo ze podpisali pokoj jak zobaczyłem, że pod Yorkiem zostałem sam a oni odlecieli gdzies....
jedyna moja szansa to podpisanie pokoju z Anglią żeby moje jednostki poleciały pod moje granice i w takim przypadku to ja zyskam pare kratek ! i Rzym tak łatwo nie padnie !
czy coś takiego jest legalne?
i czy Wiktorio sie zgadzasz ?

Hehe no jezeli sie nie ruszysz po teleportacji wyglada na to ze tak ale to jest kolejna rzecz dlaczego nie chce cofniecia turki.Poza tym co ciekawe ale ktos musiałby to sprawdzic czy zawsze teleportuje dane jednostki w to samo miejsce.czy np jezeli bedzie powtorzenie turki to łucznik Damroki zostanie teleportowany w tym samym miejscu?

(idac dalej hehe: bo to ma znaczenie taktyczne :) ) jak okreslic w ktore miejsce zostanie teleportowana jednostka ?

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-01-27, 17:46   

Nie mam za bardzo czasu żeby uzasadnić swoją decyzje ale zrobię to wieczorem jak dotrę do chaty.

Decyzja jest taka że będzie cofnięcie tury do ruchu Damroki. W związku z zamieszaniem jakie obok tego wybuchło Damroka traci nacje a pieczę nad Holandią przejmie Bobek który to ma obowiązek wypowiedzieć wojnę Czarnemu Egiptowi (Leszek) ale tym razem bez teleportacji. kolejność ruchów w późniejszych turach będzie tak jak w turze którą cofamy czyli: Leszek -> Bobek –> Peter, tu gdziś jest jeszcze King ale jak rozumiem ruszał się wcześnie po Damroce więc również będzie ruszał się po Bobku.

Co do sytuacji pomiędzy Debem Pontim i Trevisem tu musze sprawdzić jak to wyglądało w zapisach aby się upewnić. Ale jeśli wszystko się zgadza zgodnie z tym jak przedstawili sytuacje to wyglądać będzie to tak:
1) deb pauzuje na polu na którym się znajdują teleportowane jednostki 3 tury. Te jednostki nie mogą być atakowane przez inne nacje ani nie mogą atakować, a pauzują dlatego 3 tury bo tyle by im zajęło dojście z pola na którym się znajdują z pola z którego się teleportowały.
2) ponti jeśli chcesz nadal wypowiedzieć wojnę Trevisowi musisz najpierw opuścić pole które zajmujesz wspólnie z jednostkami Trevisa tak aby nie doszło do teleportacji.
3) Jeśli do wojny ma dojść to Treviss musisz poczekać na ruch Pontiego, dogadajcie się między sobą;
4) Jeśli do wojny między pontim a trevisem dojdzie to kolejność będzie taka: Ponti -> Treviss -> Deb. Deb dlatego na końcu gdyż wojnę wypowiedział chyba Trevisowi w poprzedniej turze a ruszał się w niej jako ostatni.

Daje do przetrawienia tą decyzje a z komentarzami zapoznam się jak wrócę do chaty.

EDIT.
A zapomniałem dodać, wznowienie dyplo najwcześniej w piątek wieczorem.
Last edited by domel on 2010-01-27, 17:47; edited 1 time in total  

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-01-27, 17:56   

trzeba na 100% ustalic czy deb wypowiedział wojne trevissowi w tej turce czy w poprzedniej,jezeli w poprzedniej to zgadzam sie z decyzją Domela natomiast jezeli w tej turce kolejnosc powinna byc zachowana Deb,Ponti --->Treviss.

Tfurca Gotmuff

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-01-27, 17:57   

Twarda ręka !! I po pieniązku a szkoda . Ale dlaczego dopiero w piatek tego to juz nie rozumiem. :wstyd:

ponti 

Posted: 2010-01-27, 17:58   

troche za ostra decyzja w sprawie Damroki ale to moje prywatne zdanie.poza tym zastępujacy to znany pacyfista i budowniczy Gieela ;) wiec marnie widze Holendrów co zmienia układ sił w Dyplo

p.s dlaczego w piatek wieczorem?

Tfurca Gotmuff

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-01-27, 18:10   

Cofnięcie tury do ruchów Damroki to jak najbardziej (nie wyobrażałem sobie tego inaczej w zasadzie).

Utrata nacji przez Damroke - jeśli tego słonia teleportowało tam na pustynie tak od razu i Damroka nie podszedł nim z premedytacją najpierw kratki, to ja wierze że w ogólnym zdenerwowaniu nawet tego nie widział i zrobił to niechcący.
Proponuje zamianę odebrania nacji na maksymalna liczbę ostrzeżeń w związku z tym iż nie było to celowe działanie, nie zapiera się że było inaczej (współpracuje a nie utrudnia), sam chce powtórzenia turki, przeprosił wyjaśniając sprawę, nie kłamał w tej sprawie.

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-01-27, 18:13   

Wojne wypowiedzialem Trevissowi ture przed tura z latajacym sloniem ;)
Nie rozumiem dlaczego Admin odbiera prawo do teleportacji swoich jednostek mojemu sojusznikowi, ktory stal na tym samym polu co ja i nasz przyszly wrog. Podejrzewam, ze nikt nie mogl przewidziec kierunku teleportacji, a przed wypowiedzeniem wojny Trevissowi rozmawialem na ten temat z moim niekwestionowanym guru w tych sprawach i tez nie potrafil stwierdzic kierunku teleportacji. Teleportacja odbyla sie z mojego i Pontiego punktu widzenia w sposob dla nas niekorzystny, a juz napewno niezamierzony.
Na koniec dodam, ze kiedys przepadla mi tura z powodow technicznych i blizej nie znanych nie moglem wykonac swojego ruchu. Decyzja Admina byla jednoznaczna - padlem ofiara globalizacji, a w nastepnej turze doszlo to teleportacji moich jednostek z powodu rozszerzenia sie granic kulturowych mojego sojusznika z ktorym nie mialem open borders i nie moglem go miec, bo technologiami odpowiednimi nie dysponowalismy. Moje jednostki zaliczyly 4 tury zwloki. Dzieki tamtej decyzji Admina York wciaz istnieje na mapie swiata.
To bylaby juz droga obrona administracyjna mojego wroga, do trzech razy sztuka? ;)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 88/309
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-01-27, 18:20   

Tez osobiście jestem za zachowaniem nacji przez Damrokę.
Domel sądował u mnie taką mozliwość i jeśli jego decyzja się nie zmieni przejmę tą nację by gra szła dalej. Co do opinii pacyfista - tyczy sie to jedynie moich nacji ;)

Wracając do meritum - jak to mozliwe - przemyśl ta decyzję Domel raz jeszce - i niech się oczywiście inni wypowiedzą.
Last edited by Bobek1971 on 2010-01-27, 18:22; edited 1 time in total  

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-01-27, 18:21   

Odebranie nacji w tym miejscu jest zbyt duzym przegieciem :(

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-01-27, 18:23   

Wałek Domela :rotfl2:

domel 

xfire: domel11
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-01-27, 18:35   

wznowienie jutro w granicach 18-19. z piatkiem mi sie pomylilo.

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-01-27, 18:36   

nie no nie dawaj domel nacji bobkowi, to tak jakbyś dał wszystkie jego miasta za darmo Lechowi, no bez jaj :kwasny:

D@mian 

xfire: damian83
Helped: 4 times
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2010-01-27, 18:47   

Też jestem za restrykcyjnym ostrzeżeniem, a nie odbieraniem nacji.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 88/309
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-01-27, 19:04   

Centurion wrote:
nie no nie dawaj domel nacji bobkowi, to tak jakbyś dał wszystkie jego miasta za darmo Lechowi, no bez jaj

No sam widzisz Domelku...moja propozycja jest zatem ugodowa...po 12 godzinach od przekazania mi nacji ja mimo wszytsko zrobię teleport i zniszczę miasto Peterowi...a potem mnie wykasujesz, a że Damro będzie już wolny więc przekażesz mu spowrotem.
;)
Osobiście nie garnę się do powrotu do dyplo...swoje przeżyłem juz w nim. :) Kalendarium swoje mam więc cóż mi więcej potrzeba :D

Damroka przez Ciebie muszę po raz drugi przeżywac katusze ;)
Raz już Sknerusowi dałeś popalić teraz przez frachę muszę wysłuchiwać jaki to ze mnie Lama. :P :D

Oczywiście żartuje..Cent masz przejechalapane :oczami:

Damro z drugiej strony i tak w kiepskiej sytuacji jest

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum