www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: domel
2010-01-27, 09:53
Czy powtarzamy turę 1000BC?

Czy powtarzamy turę 1000BC z uwagi na krzywe zagranie Wilhelma Pieniążka?
TAK wyrażam zgodę
92%
 92%  [ 13 ]
NIE wyrażam zgody
7%
 7%  [ 1 ]
Voted : 14
Total Votes: 14

Author Message
Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-01-27, 19:06   

Bobek1971 wrote:
Cent masz przejechalapane

wystarczy że rozjedziesz czarnego egipta, jestem tuż za nim, przyjdź po mnie :D ;)
Last edited by Centurion on 2010-01-27, 19:06; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-01-27, 19:22   

Mam jeszcze pytanie do Admina: przypuscmy, ze podpisalbym pokoj z Anglia i doszloby do identycznej teleportacji, po ktorej zaatakowalbym Rzym. Czy tez musialbym czekac 3 tury w pelnej immobilizacji? Czy to nie jest lekka przesada? Czym taka decyzja jest naprawde podyktowana?
Baa! Moglbym nawet ture odczekac, a bylbym 2 tury do przodu, hehe ;)
Last edited by Deb on 2010-01-27, 19:27; edited 3 times in total  

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2010-01-27, 19:30   

Wg mnie to jest wałek!
dzieki teleportacji zyskujesz kilka ruchów nade mną!
jeśli to nie jest wałek to podpisze pokój z anglią i wyrzuci moje wojska przy mojej granicy i stracicie element zaskoczenia

Deb 

Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-01-27, 19:38   

Ale my na to wczesniej wpadlismy, tylko Ty Treviss teraz na sile chcesz byc lepszy w naszym "walkowaniu", hehe (potem i tak zgodnie z decyzja Admina bys musial 3 tury czekac na nasze nowe wojska nie objete embargiem administratorskim).

Deb 

Postawił 4 piw(a)
Posted: 2010-01-27, 19:41   

Treviss wrote:
jeśli to nie jest wałek to podpisze pokój z anglią i wyrzuci moje wojska przy mojej granicy i stracicie element zaskoczenia

Po pierwsze, to dobrze, ze tak szybko na ten pomysl wpadles, po drugie to ciekawe, czy na to Jarek pojdzie, bo to Ty jemu pierwszy nozyka wbiles ;)
Po trzecie uziemienie administracyjne Twoich wojsk, chocby na 2 tury, oznacza dla Ciebie wyrok smierci bez koniecznosci zgladzania immoblizowanych ;)
Last edited by Deb on 2010-01-27, 19:52; edited 1 time in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-01-27, 20:56   

Czytam wypwiedzi Deba i sam nie wierzę :) Kiedy na to wpadliście? :zdegustowany:
Po prostu udam... że nie czytałem. W końcu ja juz w to nie gram :P

jarek1333 

Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-01-27, 21:13   

Deb wrote:
Treviss wrote:

Po pierwsze, to dobrze, ze tak szybko na ten pomysl wpadles, po drugie to ciekawe, czy na to Jarek pojdzie, bo to Ty jemu pierwszy nozyka wbiles ;)
Po trzecie uziemienie administracyjne Twoich wojsk, chocby na 2 tury, oznacza dla Ciebie wyrok smierci bez koniecznosci zgladzania immoblizowanych ;)

Deb jakby to powiedzieć, Wam(Tobie i Pontiemu) nie mam za złe, że mnie zaatakowaliście bo to normalna kolej rzeczy, walka z sąsiadami to było absolutnie do przewidzenia i byłem na to przygotowany. Wręcz spodziewałem się wojny i jedynie zawiódł mnie Treviss bo niby jesteśmy dogadani itp a tu za turę jazda na mnie :)
Teraz tylko Treviss może się zastanawiać jakby teraz wyglądał, ja mu obiecałem ziemie pomiędzy nami czyli 2-3 sensowne miasta + Ty Deb :)

Ja miałbym sporo miast czyli to co lubię, Treviss również byłby silny i we dwóch mogliśmy sporo zdziałać, niestety nie zawsze się trafi na sojusznika który podziela czyjś punkt widzenia i nie jest skłonny do zdrady.
P.S Zapomniałem do czego to zdążałem, pokoju z nikim nie będzie ! Jeśli teraz ktoś chce ze mną pokoju to po prostu oznaka słabości, a ja wrogom łatwo nie przebaczam :)
Last edited by jarek1333 on 2010-01-27, 21:15; edited 1 time in total  

Treviss 

xfire: Treviss
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2010-01-27, 21:21   

ja tak tylko hipotetycznie przecież ! A Wy już od dawna kombinowaliście jak naciągnąć mechanike!
Wyrok śmierci Deb to już i tak wydaliście :)
Jarku byłem zamkniety miedzy Tobą a Debem a miasto tylko jedno miedzy nami sensowne mógłbym założyć! Obiecałeś mi Deba gdy już rydwany przekroczyły Twoje granice :)

Deb 

Postawił 4 piw(a)
Posted: 2010-01-27, 21:25   

Mysle, ze Jarek dobrze zdaje sobie sprawe z tego jaki blad popelnil ;)
Nie ma co roztrzasac. Teraz chodzi o niepojete dycyzje administracyjne - wyobrazacie sobie w przyszlosci zamrozenie calej armii na kilka tur z powodu zawartego pokoju???

jarek1333 

Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-01-27, 21:25   

Treviss wrote:

Jarku byłem zamkniety miedzy Tobą a Debem a miasto tylko jedno miedzy nami sensowne mógłbym założyć! Obiecałeś mi Deba gdy już rydwany przekroczyły Twoje granice :)

:kwasny: Treviss przejrzyj sobie w paktach tajnych kiedy Tobie pisałem, że pomogę, bądź podbije dla Ciebie Deba. Gdy przejrzysz to potem dopiero pisz, bo nie lubię gdy ktoś notorycznie zmienia fakty, a przecież nie będę kolejny raz kopiował czegoś z tajnych.
Zapewniam Cię, że obiecałem Tobie to znacznie wcześniej.

Już 21 listopada pytałem się kogo później chcesz atakować, nie odzywałeś się więc nie napierałem, jedynym Twoim sąsiadem był Deb wiec uważałem to za oczywiste, no ale wybrałeś mnie. Poza tym po Twoim zachowaniu domyslałem sie wszystkiego, po prostu nic mi nie zdradzałeś, "buntowałeś się", a nawet mnie okłamałeś w sprawie koni gdy pytałem się czy masz je.
Last edited by jarek1333 on 2010-01-27, 21:40; edited 1 time in total  

domel 

xfire: domel11
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-01-27, 23:24   

Panowie nie róbcie tu offtopa, nikogo nie interesuje w tym temacie kto komu co powiedział a co obiecał i puścił w trąbe.

Ale do rzeczy. Decyzje w sprawie cofnięcia turki z uwagi na zagranie Damroki uzasadniam tym że argumentacja Petera do mnie trafia. Ma racje pisząc że Regulamin jest po to aby go przestrzegać i nie możemy pozwolić aby złamanie zasad na które wszyscy się zgodzili miały wpływ na dalszą rozgrywkę. Zdaje sobie sprawę że takie cofnięcie tury może spowodować duże zamieszanie w innej części dyplo ale albo w końcu będziemy grać "czysto" albo dajmy sobie spokój z tego typu grą.
W przyszłości w podobnej sytuacji nie chce brać na siebie odpowiedzialności za decyzje w podobnej sytuacji bo nie uśmiecha mi krzywdzić innych cofnięciem. Decyzje o tym czy turę będziemy cofać czy nie będzie podejmować osoba która została bezpośrednio poszkodowana nieczystym zagraniem przez innego gracza a inni będą mogli mieć tylko żal do gracza który złamał regulamin.

Co do sytuacji teleportacji jednostek Deba i Pontiego, to nie chcę już poruszać moralności tego co zamierzaliście zrobić, faktem jest to że przez to zagranie znaleźliście się nagle poza granicami Jarka które ograniczały wasze ruchy i dzięki temu macie bliżej do terenów Trevisa niż on mimo że startowaliście wszyscy z tej samej kratki. Zdrada zdradą, shit happens, ale szanujmy się i grajmy czysto. Może wam się wydaje że wasza teleportacja poza granice Jarka jest ok i uchroniła Trevisa od straty armii z pkt widzenia Trevisa ma on teraz dalej do swojego państwa niż wy a sam już nie może wykorzystać teleportacji tak jak wy to zrobiliście.

Ostatecznie tura zostaje cofnięta do poprzedniej tury i deb będzie musiał powtórzyć swoją turkę i wykonać ją w taki sposób aby jego jednostki nie zostały teleportowane. Dobrze się złożyło bo poprzenią turę wykonywał jako ostatni i w stosunku do pierwszego planu cofnięcia tury tylko Leszek będzie musiał powtórzyć swą turę na co wyraził zgodę.

Ostatecznie jeśli chodzi o Damrokę to zostanie w grze a to z uwagi iż nie tylko on teleportował swoje jednostki w tej turze. Wiem zmiana decyzji niezbyt dobrze o mnie świadczy ale naciski opinii publicznej zmiękczyły moje serducho a i wierzę w jego słowa że nie było to zrobione specjalnie.

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-01-27, 23:25   

Dyplo uruchomię jutro rano i wcisnę pauzę tak aby Deb zdążył wykonać swoją turkę gdyż tam zostanie gdzieś tak z ok 1h do końca.

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2010-01-27, 23:30   

No i jeszcze sprawa samej teleportacji. Zgadza się, trzeba to uregulować choć sądziłem że sam zapis o nie wykorzystywaniu mechaiki gry wystarczy aby ludzie się zastanowili czy takie zagranie jest ok czy nie. W weekend będę miał więcej czasu to się tym zajmę no chyba że pochłonie mnie totalnie Mass Effect 2 który już od wczoraj czeka na mnie :D

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2010-01-27, 23:35   

Może nie wspomniałem tego ale wydaje mi się oczywiste że w cofniętej turze wszyscy mają podejmować takie same działania jak poprzednio prócz tych dotyczących teleportacji.

bummbummbamm

Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-01-28, 11:57   

Moim skromnym zdaniem :)

1) No zostaw ta nacje Damroce :) bez przesady :)

2) Kurde bierz mnie pod uwage jesli chodzi o przejecie jakiejs nacji :) chce sie pobawic :)

3) Ponti :) :rotfl2:

4) Pozdro Bodek i Bombel

Chyba zaraz tu padne :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum