www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-24, 12:53
2007-08-26
Author Message
Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1 
Posted: 2007-08-26, 12:18   

co do wczorajszej gry to Portugalie od pocztaku prowadzi? AI czy jakis ludz? bo jako? s?abo rozwinieta byla:)......stara?em sie jak mog?em tyle ze mnie z komputra wyrzucili o 2:15 skandal!! :wstyd:
Last edited by Richards on 2010-02-01, 22:56; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-08-26, 15:58   

Portugalie prowadzi? Heron, kt?ry rzuci? sie na mnie z napa?ci?, a ?e po zniszczeniu mi miasta nie mia? ju? szans nic zwojowa? to wyszed?. Ale zapomnai?em jak sie gra symultane, miasto pad?o po podw?jnym ruchu (bo normalnie by nie zdoby? nigdy), a ja nie wiedzia?em czym rusza?, zeby prze?y?. Przez ta wojn? by?em tak zacofany, ze szok. jecha?em na 10% nauki a obr?bke ?elaza robi?em w ponad 30 tur (tempo gry-szybkie) Dobrze, ze nikt o tym nie wiedzia?, bo by mnie schrupali :) . No ale te? nastawia?em miast w d?ungli i by?em 1 w terytorium. Potem jak sie docz?apa?em do monarchii to zacz??em goni?, ale to ju? by?o p??no i jak mnie wywali?o przed drug? to juz mi sie nie chcia?o wchodzi?, bo by mi to zaj??o z 10 minut minimum :( A nawet nie mog?em demografii sprawdzi?, bo mi sie komp wiesza?, a koledzy my?leli, ze mnie wywali?o bo zegar stawa?...

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/365
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-08-26, 18:48   

Odnosnie naszej wczorajszej gry. Druga po rekordowej pi?tkowej.
Tym razem GRA?O NAS 6: Hechter, Beny, Sea Angel, Heron [kt?ry wyszed? i zast?pi?o go AI po 30 minutach za? wszed? na jego miejsce Treviss], Richards, Bobek.
Gra bardzo faja ch?opaki w dobrym humorze - zw??szcza za? genialna Gruba Kr?lowa Brytyjska [Sea Angel], kt?ra roz?miesza?a mnie co r??.
Grali?my w godzinach 21.30 -2.30.
Doszli?my do etapu - liberalizm/nacjonalizm/gunpowder [podaje danze z agencji wywiadowczej ;) ]
Spr?bowali?my gry zaawansowanej, czyli dostalismy na starcie 500 pkt do rozdysponowania [na sety, jednostki, miasta, techy] i musze przyzna? ze to ciekawa opcja jak dla FfA.
Terenem starcia by?a jakas chyba losowa mapa [szkoda mo?na by?o wzi?? normalne konty lub archpelagi - to chyba najlepsza opcja dla naszych FFA] i by? to rozdzaj Pangei w kszta?cie du?ego placka na oko?o kt?rego mo?na by?o poplywa?.
Nacje losowe.
Gra bardzo fajna i ciekawa ale jak zwykle ma?o czasu zeby to doko?czy?. Pod koniec gry kiedy by?o ju? sporawo miast ci?zko byo nad tym zapanowa? zw?aszcza w czasie wojny [d?ugie oczekiwanie na tury bo wiadomo ze trza te jednostki ruszyc na produkowac]. Jak dla mnie z kolejnym do?wiadczeniem kt?re w grze naby?em - talkie zabawy na 4-6 ludzi powinnismy grywa? na mniejszych mapach [?eby mniejsza ilo?c miast by?a do operowania i zarazem jednostek - oszczedno?? czasu]. Owszem szybsze wojny moze beda wybucha?y ale archipelagi lub konty tez dadza troch? czasu na spokojny rozw?j...druga sprawa w zaawansowanych grach jest 10 turowy okres pokoju obowiazkowego jak sie zorientowa?em.
Nie rozwijam si? za bardzo o sytuacji na mapie i zawi?ych stosunkach dyplomatycznych bo w sumie nie to by?o najwa?niejsze :)

Co do moich wniosk?w na przysz?o??:
powinni?my gra?
- na mniejszych mapach;
- archipelagi albo konty dla kazdego [cho? i ta op?ywowa pangeea nie jest z?a ale za duza];
-pr?dko?? nauki Quick jest ok;
- zaawansowany start i 500pkt jest ok;
- startuj?c w 4-6 os?b zostawia? zawsze informacje na x fire [Host] o hasle lub swoim IP zeby je?li pojawi si? taka okoliczno?? [kto? musi skonczyc gre, awaria sprzetu, nie wytrzymuje si? emocji i inne okolicznosci ;) ] ?eby inny gracz m?g? wej?? na miejsce dotychczasowego gracza. oczywi?cie trza zostawi? nfo ?e jest wolne miesjce na x fire i robi to np. drugi gracz albo host - " Wolne miejsce w FFA - wskakiwac" IP Hechtera"
- co do punktacji takich gier, to wiadomo ?e takie gry rz?dz? si? swoimi prawami i "okoliczno?ciami przyrody" i nie nalzey do tego przywiazywac wielkiej wagi poza zabawowymi [ranking 1/1 zawsze bardziej bedzie odzwierciedla? umiej?tnosci graczy] ale mozna by takie cos zrobic dla samej zabawy.

Klasyfikacja pktowa wg pomys?u trevisa wydaje si? prosta i ciekawa. Ja bym optowa? za ni?. Zadnych udziwnien bo to zabawowe FFA.
Last edited by Bobek1971 on 2007-08-26, 18:53; edited 1 time in total  

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-08-26, 19:49   

Ja - Gruba Kr?lowa Imperium Brytyjskiego dzi?kuj? za wczorajsz? gr?. Przepraszam tym samym za trzykrotne przerwy na herbatk? z kr?lem (czyta? disconnecty sponsorowane przez neostrad?). Gra by?a spoko, fajno ?e mnie nikt nie atakowa?, bo moim g??wnym celem by?o spokojnie dotrwa? do ko?ca i wype?ni? questa polegaj?cego na zbudowaniu GL+7 bibliotek. Uda?o si? tego dokona? dzi?ki po?yczonemu na 2 turki jednemu miastu od Wielkiego Przyjaciela Narodu Brytyjskiego - Hannibala Mi?ego.
Jak to Brytole, powinni mie? swoj? wysp?, ale nie narzekam na sw?j ciasny i niezbyt urodzajny, ale za to mi?y i spokojny k?cik. Dzi?ki wojnie pomi?dzy Jasiem, a Kasi? panowa? spok?j od jednej strony, a serdeczny przyjaciel Hannibal w zamian za dyskretn? pomoc i serdeczno?? gwarantowa? spokojny rozw?j.
Bardzo szcz??liwie okaza? si? zosta? zbudowany Londyn. Miasto postawione o 2 hrabstwa na po?udnie od sugerowanego miejsce pocz?tkowego mia?o dost?p do morza, jak si? potem okaza?o br?z, ?elazo - dodatkowe drugie ?elazo odkryte przez wydobywaj?cych s?l g?rnik?w, rzeczk?, kr?wki i zbo?e. Do tego 3 g?rki i... Pa?ac Apostolski powsta? w 4 turki. Jednak ogromna palmiarnia z jednej strony, a wielka piaskownica sprawi?y, ?e stolica by?a tylko 1 z dw?ch licz?cych si? miast.
Jak przysta?o na Brytyjczyk?w, spe?nili?my r?wnie? swoje inne wielkie ambicje - op?yn?li?my jako pierwsi ?wiat.
PS. Najwi?ksze szcz??cie to mieli Francuzi, ?e nie zostali zes?ani na ten ?wiat, bo konieczne by?oby pokazanie im ich miejsca w szeregu.

Odno?nie mapy, na jakiej grali?my - kilka razy generowa?em sobie "shuffle" na singlu i musz? przyzna?, ?e zwykle losuje jakie? wysepki. Konty, wyspy, archipelagi, pangea. No c??, nam si? trafi?a pangea, ale my?l?, ?e by?o fajno i ta opcja nadaje si? do FFA.
Polecam te? "Shuffle" do singla i sprawdzenie na pocz?tku tylko w edytorze kszta?tu mapy jednym migni?ciem, aby nie zobaczy? rozk?adu surowc?w, ani nawet nie zobaczy? w kt?rym miejscu nas rzuci?o. Przed BtS najbardziej lubi?em Fractal, ale by?o na nim za ma?o pomniejszych wysepek, a cz?sto zdarza? si? tylko 1 kontynent.
Wcze?niej ?a?owa?em, ?e Terra ma podzia? na stary i nowy ?wiat, ale dzi?ki los?wce jest to ju? do nadrobienia.

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 8/2
podpukownik  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-08-26, 22:02   

Hanibal pragnie podzi?kowa? wszelkim narodom bior?cym udzia? tworzeniu historii. W szczeg?lno?ci Wielkiej (nie dos?ownie ;) ) Victorii, z kt?r? wsp??praca uk?ada?a si? nad wyraz pomyslnie.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Bobek1971 

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-08-27, 08:15   

a i tak was Montezuma rozjecha? ;)

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pukownik  Srebrny order za specjalne zasugi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-08-27, 09:01   

A kto wygra??
Pami?tam tylko, ?e zosta?em sprowokowany przez Hannibala do ataku ;) . Z pocz?tku my?la?em, ?e to Heron i mia? to by? atak wyprzedzaj?cy jego atak. Potem si? okaza?o, ?e Hannibal to Sea-Angel a na koniec, ?e Hechter :) .

www.civilizowani.pl

Bobek1971 

Posted: 2007-08-27, 10:00   

nie by?o zwyciescy poza klasyfikacja pktowa:-)

1.Montezuma [Bobek]
2.Victoria [Sea Angel]
3.Hanibal [Hechter]
4. Zulus [Richards]
5. ? - Heron [30 min gral potem Treviss]
6. Katarzyna [Beny]
Last edited by Bobek1971 on 2007-10-24, 22:45; edited 1 time in total  

hechter 

podpukownik  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-08-27, 10:01   

I to jest w?a?nie w FFA anonim ?wietne :)

Ja my?la?em, ?e Viki, to Bobek, bo taki mi?y by? :) Dopiero jak herbatki TPSA zacz??a serwowa?, rozezna?em si? w sytuacji :)

Sea-Angel 

Posted: 2007-08-27, 10:02   

Zbli?a? si? koniec, wi?c Montezuma Niedobry wypowiedzia? wojn? wszystkim na kontynencie, poza Czeko-Czako-?ydami. Mia? pod koniec najwi?ksz? produkcj?, najwi?cej miast i kirasjer?w, a dochodzi? do grenadier?w. Nie by?o tego jednak jako? specjalnie du?o, cho? nowe pojawia?y si? jak grzyby po deszczu. Pad?o jedno miasto po ataku Hannibala, jednak agent MI6, kt?ry podobnie jak w innych miastach, tak i w tamtym siedzia? na dachu wie?owca zgin?? wraz z p?on?cym miastem. Plotki donosz?, ?e po tym szturmie armia atakuj?ca zosta?a rozbita. Po??czone si?y Hannibala i Grubej Wiki wci?? mia?y przewag? liczebn?, ale czy starczy?oby to na pokonanie nowoczesnej gwardii Montezumy Niedobrego oraz resztek Czeko-ludzi? .... nigdy nie wiadomo, gdzie by uran wyskoczy? :)

Na ko?cu by?o:
1.Monte (firmy Zott?)
2.Gruba (ale tylko dlatego, ?e przej??a ca?e Jasiowe Imperium)
3.Hanni Mi?y
4.Fajna Laska Kasia/Czaka Czekoladowy - skleroza

PS. Zgodnie z histori?, ko?? s?oniowa z kt?rej Hannibal struga? s?onie by?a pochodzenia brytyjskiego, o czym ?wiadczy?a etykietka na ich zadku.
Last edited by Sea-Angel on 2007-08-27, 10:10; edited 2 times in total  

hechter 

Posted: 2007-08-27, 10:07   

Wed?ug wszelkiej wiedzy znanej Hannibalowi, po??czone si?y Brytyjsko-Kartagi?skie rozprawi?yby si? z wichrzycielami, podst?pnych czarnuch?w wspomagaj?cych Rosjan, oraz dalekiego, pot?znego jeszcze Imperium Montezumy.

Kiedy nast?pne?? :)

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1 
Posted: 2007-08-27, 11:17   

a co z wszechrosja sie stalo?

Sea-Angel 

Posted: 2007-08-27, 11:47   

Rosja zosta?a porzucona przez swego w?adc? z powodu zm?czenia. Wp?yw na to mia? te? prawdopodobnie spory czas przekazywania rozkaz?w pomi?dzy caryc?, a podw?adnymi... ech - ta wsz?dobylska biurokracja.
Po wyczerpuj?cej wojnie Rosja nie by?a pot?g?, a pozostawienie narodu przypiecz?towa?o jego los.

hechter 

Posted: 2007-08-27, 11:52   

Co ciekawego zaobserwowa? jeden z genera??w armii atakuj?cych stepy Rosji, to, ?e po spaleniu St. Petersbugra, w pobliskim mie?cie powsta?y fanatyczne oddzia?y oporu sk?adaj?ce si? z chmar ax?w. Co prawda, nie stanowi?y one zagro?enia dla elitarnych jednostek kartagi?skich, ale ich ilo?? by?a spora i ros?a po ka?dym nast?pnym spalonym mie?cie.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-08-27, 12:16   

hechter wrote:
Co ciekawego zaobserwowa? jeden z genera??w armii atakuj?cych stepy Rosji, to, ?e po spaleniu St. Petersbugra, w pobliskim mie?cie powsta?y fanatyczne oddzia?y oporu sk?adaj?ce si? z chmar ax?w. Co prawda, nie stanowi?y one zagro?enia dla elitarnych jednostek kartagi?skich, ale ich ilo?? by?a spora i ros?a po ka?dym nast?pnym spalonym mie?cie.

Zdarzenia losowe :)
Jak mi Heron spali? miasto to mia?em dwie rzeczy do wyboru:
- wok?? miasta pojawia si? 4 wojownik?w (bo nie mia?em nowocze?niejszych jednostek, nie licz?c ?ucznik?w),
- nie pami?tam :wstyd:

Sea-Angel wrote:
Po wyczerpuj?cej wojnie Rosja nie by?a pot?g?, a pozostawienie narodu przypiecz?towa?o jego los.

W?asnie zaczyna?em robi? pot?g? :( Wprowadzi??m monarchi?, a mia?em najwi?cej miast. Jakby to uros?o...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: