www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Moved by: LDeska
2010-09-24, 12:53
2007-09-01
Author Message
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11519
Piwa: 85/283
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-01, 12:19   

Kolejne FFA się odbyło tym razem wzięło udział chyba z 8 ludzi niestety nie do końca wiem kto kim grał. Gralismy z 600 pkt na starcie od starozytnosci. Jak zwykle skończylismy w okolicach Printing/Liberka/Gunpowder. Gra toczyła się na dwóch kontach po 4 graczy jesli dobrze się zorientowałem. Nacje randomowo losowane.
Ja swoim Survvivivivalevanem grałem obok Huyany [Fox] i Wang Konga [Richards]...gdziesdalej był Galimesh [Hechtera].

Na drugiej wyspie grali Perycles [Domel], Stalin [Bombel chyba - bo go żona miala zabic około 2.39, jesli bedzie grał jeszcze dłuzej], Zorba [Ponti - który zabawiał nas co chwila smiesznymi gadkami]] i Shaka [chyba marba?].
Domel, który pierwszy stał się ofiarą globalizacji jak to ładnie określa Peter - grał Peryclesem. Uwzieli się na niego i zjechali w dość wczesnej fazie.
Potem Hechter zasłabł przed komputerem i zniechęciła go też niemoc wobec chyba Huyany i poszedł spać przekazujac nacje w ręce AI.
Ja z Huyana i Wangiem miałem pokój wqiec spokojnie się rowzijałem. Chłopaki się lali pod moim bokiem.
Z mojej strony wszystko odbywało się spokojnie i bez wiekszych niepokojów poza eventami w stylu wybuch wulkanu i zniszczenie kilku kopalni, wpadka 4 swordmenow z dziekiego lasu, zniszczenie granary i kilku cottage wokól stolicy. Zbudowałems sobie great library, Paye, Parthenon i spokojnie odjeżdzałem w naukach. Nie niepokojony przez agresywne nacje :) Otworzyłem sobie granice z Foxem i Wangiem.
I teraz sytuacja o którą Foxiu zapewne się bedzie pieklił a mam nadzieję że już mu przeszło.
Gra chyliła się ku końcowi około godziny 3 , gracze się wykruszyli i zostalismy sami z Richards ja i Foxiu. Chcielismy zagrac 20 minutek jeszcze bo Rysiu sobie coś zaplanował - jak to się mówi żeby zakończyć czyms ostrym w takim FFA.
Foxiu bedać pewnym że z mojej sttrony nic mu nie grzoi atakował sobie gilgamesha[AI] i zdobywał kolejne miasta. Cały czas toczył wojne z Wangiem. Miasta ze stolica od strony mojej granicy były pustawe. Richards to podobno widział bo całe pkt szpiegowskie przeznaczył na rozpracowywanie foxia.
Tym czasem......Richards postanowił wykorzystać casus, gdy Foxiu wjechał mu rydwanem od tyłu z mojego państwa [open boards] - wiec z nienacka. Wymyslił sobie, że wjedzie mu idąc porzez moje tereny w okolice stolicy i pozostałych miast będacych bez osłony. Foxiu totalnie się tego nie spodziewał. Chyba się pogniewał.
Ja przyjąłem strategię neutralną nie mowiłem zarówno o rydwanie jak i o armii Wanga - na zasadzie że wiedza ze mam otwarte grance z nimi i wiedza ze mozna tak wjechac rywalowi w plecy.
Gierka była bardzo fajna i jak zwykle szkoda że nie dokończona ...ze nie mozna grać z 40 h bo wtedy byłyby dopiero emocje w epokach poziejszych.
Moze rzeczywiscie trza bedzie spróbować staru z epooki renesansu ..choc wole od starozytnosci ale tak nigdy nie zobaczymy pozniejszych jednostek.
Dzieki za gre
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domel xfire: domel11
Helped: 8 times
Age: 37
Joined: 26 Mar 2006
Posts: 4595
Otrzymał 9 piw(a)
Location: Warszawa/Świecie
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-09-01, 12:45   

Mój wspaniały Perykles, niech szlak trafi moich sąsiadów ;) . Udało mi się zgarnąć buddyzm, wiec teraz możemy zająć się spokojnym rozwojem licząc że gdzieś wyskoczą surowce strategiczne. Poleciałem najpierw po koniki i wyskoczyły mi poza granicami kulturowymi więc trzeba było poczekać aż się set zrobi, następnie archery aby wmiare zabezpieczyć moje święte miasto i południe kraju. Prawda że miałem pecha z wylosowaniem pozycji startowej bo w bliskości były granice z Zarą i Stalinem, troche dalej znajdował się Czaka. No ale luzik w końcu mam Falangę. Kończę wynajdować brązik, secik czeka, a tu ZONK, na terenie odkrytym przez zwiadowce po brązie ani widu ani słychu , widziałem co prawda 3 brązy ale u moich przeciwników :przestraszony: . No to trzeba po metal skoczyć ale najpierw jeszcze potery co by w plecy nie być. No i tak chyba zostało mi z 5 turek do wynalezienia metalu a tu mi Zara wjeżdża od północy, miałem tam dużą obstawę w postaci łuczników i parę cheriotów więc ruszył na najbardziej wysunięte miasto na północy. Mijają 3 tury od ataku Zary a tu mi Stalin pcha się od południa swoimi axami. No w tym momęcie przechodzę załamanie nerwowe i wołam pozostałe kraje o pomoc, tylko jeden się odezwał - Szaka wypowiadając mi wojnę :( . Gdybym miał brąz w zasięgu nie było by wam tak łatwo. Pierwszy atak Stalina udało mi się odeprzeć, Pograłbym dalej ale po stracie świętego miasta już mi się nie uśmiechało więc stwierdziłem że chociaż miasta wytnę w pień :] .

Dzięki za grę.

Ps. nie gram z wami wole lobby ;)
Last edited by domel on 2007-09-01, 15:15; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hechter xfire: hechter
Helped: 4 times
Age: 40
Joined: 03 Apr 2006
Posts: 2319
Piwa: 6/1
Location: Gdynia/Szczecin
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-09-01, 15:11   

Panowie, musimy zaczynać wcześniej cholera, bo ja wymiękam.. No chyba, że przestanę pić...
_________________--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Richards xfire: richards74
Helped: 13 times
Age: 44
Joined: 04 May 2006
Posts: 3847
Piwa: 3/2
Location: Słubice
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-09-01, 18:23   

hechter wrote:
Panowie, musimy zaczynać wcześniej cholera, bo ja wymiękam.. No chyba, że przestanę pić...

To zaczynaj pić o 2:00 w nocy ;)

Szkoda, że Fox się obraził, taki fajowy plan mi wyszedł :) . Zostało mu 6 turek do Inżynierii i musiałbym swoich Rycerzy na złom oddać. A tak, wjazd pod stolice, odcięcie od żelaza i po zabawie... a najgorsze, że turkę przed atakiem OoS się trafił i trzeba było jeszcze raz postawić. Nikt już grać nie chciał :( i z mojego planu by nici były.


A może na raty takie gry rozgrywać? Powiedzmy w piątki od 21:00 do 2:00. Jeśli kogoś brakuje to zastępstwo i może uda się do Atomów dojść.
_________________

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
domel xfire: domel11
Helped: 8 times
Age: 37
Joined: 26 Mar 2006
Posts: 4595
Otrzymał 9 piw(a)
Location: Warszawa/Świecie
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-09-01, 18:55   

Foxiu obrazić :) a co ja miałem powiedzieć jak mnie we 3 zjechali :D prawda ryczałem całą noc ale we śnie więc się nie liczy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts 2007-09-30
bombel79 Forum dyskusyjne FFA 4 2007-10-01, 14:02
Profesor
No new posts 28.12.2007
Kto nie miał wojny - ręka do góry
stoickov Zgłaszanie gier do rankingu FFA Civ4 13 2007-12-31, 11:54
Treviss
No new posts 28.10.2007
Fox Forum dyskusyjne FFA 2 2007-10-31, 13:41
maxibaca
No new posts 2007-09-15
bombel79 Forum dyskusyjne FFA 16 2007-09-17, 21:36
Beny
No new posts 2007-08-26
Treviss Forum dyskusyjne FFA 15 2007-08-27, 14:08
Bobek1971

Czas generowania strony : 0.37 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group