www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Czy powtarzamy ostatnia turę?

Czy powtarzamy ostatnia turę?
TAK - powtarzamy
52%
 52%  [ 9 ]
NIE - nie powtarzamy
23%
 23%  [ 4 ]
nie mam zdania
23%
 23%  [ 4 ]
Voted : 17
Total Votes: 17

Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-02-10, 14:28   

No tutaj jeszcze nie zaciukasz ale zanim dojdziemy do ostatniego miasta to nastukasz tych słoni jeszcze. A jak podejdziemy na czyste pole i walniesz katapami to potem słonie wchodzą na pewniaka. Naszych teraz dojdzie 11 jednostek o ile pamiętam - będzie ich więc 60 (bo było 49). Nawet jak dołączą nasze lemingi to zrobi się te 70 no ale najpierw muszą na klatę przyjąć twoje uderzenie. Mi się wydaje że w tej wojnie stracimy około 30 jednostek - 20 wybijesz na pewniaka a potem my stracimy katapki przy ataku i trochę jednostek ofensywnych.

Cała zagadka polega na tym czy pojawią się pikinierzy dość szybko żebyś ściął ze trzech bo tak z 10 tur czasu jeszcze masz moim zdaniem.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-02-10, 14:53   

LDeska wrote:
Cała zagadka polega na tym czy pojawią się pikinierzy dość szybko żebyś ściął ze trzech bo tak z 10 tur czasu jeszcze masz moim zdaniem.

No jak jeszcze ze dwa razy na eksploracji armia będzie naginac to pewnie i więcej niż 10 ;)

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-02-10, 16:40   

Powinienem odpalić grę około 18, oprócz mojego powtórzenia szanse na wykonanie tury będzie miał Lary i Deb którzy poprzednio opuścili swoje turki.
Postaw piwo autorowi tego posta

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-02-10, 17:16   

jak to opuściłem :zdziwko: Ja nic nie opuściłem. Ile bedzie do zakonczenia tury , bo ja moge po 24

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 83/264
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-10, 17:18   

a ja w związku z całym tym zamieszaniem - oświadczam, że rezygnuję z prowadzenia Kalendarium.
W sumie i tak jest to nie potrzebne. Robiłem to dla zabawy, ale widzę, że ludzie nie potrafią rozróżniać gry od reala. A ja nie będę tracił czasu na pierdoły dla ludzi którzy się nie potrafią bawić.
To co przeczytałem i zrozumiałem to moje. Nie chce mi się już uzewnętrzniać.
:P
Będę sobie spokojnie pykał civkę, bez stresu. :D
Last edited by Bobek1971 on 2010-02-10, 18:31; edited 1 time in total  

Lary33 

xfire: lary33
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-02-10, 17:23   

Nie wie mzy to moja wina ?! Jeśli tak to wybacz Bobek.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/66
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-02-10, 17:34   

Właśnie wścibiłem nosa w ankietę by zobaczyć wyniki. Dałem "nie mam zadania" więc nic to nie zmienia.
Generalnie to faktycznie nie mam zdania choć moim zdaniem to znów Bodek całe to zamieszanie wywołał bo oświecił was nobki w zakresie eksploracji. Pewnie ten wałek ćwiczył już od czasów harcerstwa a na pewno już od okresu dojrzewania :P

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 83/264
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-10, 18:40   

Lary to żadna Twoja wina...po prostu czytam to wszytsko i rzeczywiście jest jak jest.
Dyplo pójdzie do przodu, bo tak zawsze jest. :D
A ja bedę się spokojnie bawił civką... a nie robił robotę dla ludzi, którzy nie do końca rozumieją sens zabawy.
Łatwowierny jestem :)
Trochu naiwny...Jak jeden potrafi zrozumieć, że gra nie jest celem samym w sobie, a inni już nie.
Brakuje mi u ludzi...czegoś na wzór - samoograniczenia, pójścia na kompromis nawet własnym kosztem.
Kac jest pewną osobliwością jako forum społecznościowe..dalej zapewne będzie.

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2010-02-10, 18:54   

Bobek nie zostawiaj Kalendarium! Co ja będę czytal ?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-02-10, 20:39   

Bobek ma rację my to jesteśmy jak na tym rysunku:

To ja muszę przeprosić Bobka i się pokajać żeby nie zarzucał Kalendarium. To jest naprawdę bardzo fajna rzecz a o tym że jest strasznie popularne niech świadczy ilość wyświetleń:
Info od graczy: 13tys
Kalendarium (2 wątki): 3tys
Razem ponad 16 tysięcy wyświetleń, to naprawdę jest bardzo dobra rzecz Bobku drogi.

P.S. Nie każ się błagać na kolanach :niepewny:
:zawstydzony:

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/66
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-02-10, 20:52   

Każ i karz Bobku a potem dawaj ich screeny w pozycji pośredniej pomiędzy staniem a leżeniem :rotfl:

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-02-10, 21:53   

domel wrote:
Powinienem odpalić grę około 18, oprócz mojego powtórzenia szanse na wykonanie tury będzie miał Lary i Deb którzy poprzednio opuścili swoje turki.

Ja opuscilem tylko wcisniecie "end turn", bo ktos sie logowal do gry jak konczylem swoja i nie weszlo, ale niewykluczone, ze przypadkiem mogla mi sie na jakims stacku wcisnac literka "e" ;)
PS
Dlaczego Domel nie zrobiles ankiety jak mi przepadla tura z powodow technicznych, tylko odgornie zostalem ofiara globalizacji?

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-02-10, 22:03   

Chciałem od Domela sejwy i hasło administracyjne. Nie chciał mi dać :( czyżby strach, że coś się wyda :P ;) ;) ;)

www.civilizowani.pl

domel 

xfire: domel11
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-02-10, 22:05   

Deb wrote:
Dlaczego Domel nie zrobiles ankiety jak mi przepadla tura z powodow technicznych, tylko odgornie zostalem ofiara globalizacji?

odpowiedz znajdziesz w pm które odemnie otrzymałeś.

Damroka 

major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-02-10, 22:27   

Sorry Bobek że zawiodłem. Wiem że to do mnie z tym nierozróżnianiem gry od reala.
Na serio myślałem, że potrafię to rozróżnić. Nie miałem problemów żeby myśląc o jakimś kraju posługiwać się nazwą władcy, a nie nickiem. Z wieloma osobami grałem w najróżniejszych konfiguracjach i było spoko. Np. z Paweł w d3 byliśmy sojusznikami Indianiec i Gilgamesz, w pbemie FR przeciwnikami, gdzie Montkiem porządnie złoił skórę mojej Boudice, choć myślałem nawet że mam szansę wygrać przez statek, w kolejnym pbemie Starożytność mój Stalin nie miał żadnego problemu w nawiązaniu współpracy z jego Mongołem. Wydawało mi się że nie jest to jakiś problem. Niestety w sytuacja z Lechem nie poradziłem sobie w ten sam sposób i przeniosło się do to reala. Tzn. nie jest to jakiś ciężki uraz psychiczny, bo jestem w stanie normalnie z nim rozmawiać, ale jednak w podświadomości siedzi pewien uraz do Lecha, a nie do Zulusa. Nie wiem dlaczego tak jest, może wynika to z tego że prowadziliśmy również ustalenia telefoniczne, może dlatego że tym razem emocje związane z jego zdradą były znacznie silniejsze niż do tej pory. Nie chcę tu robić autopsychoanalizy. Napisałem szczerze jak to odebrałem i jakie są tego następstwa, ale myślę że za jakiś czas wszystko wróci do normy i na zlot przyjdę. Też byś kiedyś wpadł, bo ja jestem na prawie każdym.

Chociaż jak sobie przypomnę jak mnie Le... tfu Zulus w ch*ja zrobił to mnie ciągle trzęsie :D ;)

PS. Nie rezygnuj Bobek z Kalendarium bo to jest naprawdę wyjątkowa rzecz jaka powstaje przy okazji tej gry. Szkoda choćby dotychczasowego Twojego dorobku w Kalendarium, aby to tak zakończyć.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum