www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-02-13: bombel79, Richards, wnuczus
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-02-13, 01:10   2010-02-13: bombel79, Richards, wnuczus

1. bombel79 : Huayna Capac
2. Richards : Gilgamesz
3. wnuczus : Montezuma
4. scooby_doo_pl : Izabela
5. Bobek1971 : Fryderyk
6. Beny : Hannibal
7. Siewi : Tokugawa

###

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-02-13, 02:32   

Jedna z gorszych gier jakie grałem. Hannibal i Fryderyk dali się szybko zjechać. Po zjechaniu Fryderyka miałem za sąsiada tylko Huyane(szybko zjechał Hannibala, więc wiadome było, że to Bombel :) ). Montezuma zaproponował rozbiór Kapcia. Wjechaliśmy z dwóch stron, udało mi się spalić miasto i jedno przejąć. Niestety Montek się odbił i całe wojo Kapeć skierował na mnie. Tu wyszła jedyna ciekawa sytuacja w całej grze, bo minęliśmy się armiami i były tylko 2 wyjścia, albo sobie wszystko palimy na wzajem, albo podpisujemy pokój. Całe szczęście wygrała opcja nr 2(miałem mniej woja i raczej gorzej bym na tym wyszedł) Nie pamiętam dokładnie, ale grubo przed północą zawiało nudą i tak się ciągnęło do 1:00 :( Całe szczęście Kapeć nie miał zamiaru się mścić za wcześniejszą akcje, bo ostatnie pół godziny grałem z dzieckiem na ręku i byłoby ciężko wojem operować :) .

Tyle o grze, teraz opierdziel:

Wnuczuś jak coś piszesz nie dodawaj na końcu zdania literki ";p" bo od razu wiadomo kim jesteś :kwasny: .
Siewi jak grasz, to graj do końca! całe szczęście teraz za zajęcie ostatnich miejsc odejmuje się pkt a za ucieczkę zostałeś przesunięty na ostatnią pozycję.

I jeszcze sprawa kończenia o 1:00. Dziś była klarowna sytuacja, więc to nie dotyczy, ale jak jest niewielka różnica pkt między graczami, wtedy niektórzy specjalnie przeciągają turki żeby nikt ich nie dogonił. Dlatego ustaliliśmy ostatnio, że gramy określoną ilość tur.

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2010-02-13, 09:58   

Jedna z fajniejszych gier jakie grałem:)

Od 22-do 24 nie wiedzałem kiedy ten czas zleciał ani raz na zegar nie spojżaałem. Tereny miałem do dupy ale zaczełem idealnie. Od Stona, Chwile później oracle i wzięłem horse rading nie wiem czy to był błąd.. Ale whatever.

Tak na prawdę, późno zaczełem budować armię, miałem tyle techów do zrobienia.Na początku zaprzyjaźniłem się z Togukawa(Siewi), i postanowiliśmy zniszczyć Izke miałem horse rading więc powinno iśc prosto ale jakimś cudem, To Iza zaatakowała Siewiego.. i stracił stolice. Więc już od początku gry, coś poszło nie po mojej myśli. W końcu wypowiedzałem Izie wojne same jednostki konne miałem ale zbudował spera i zdobyłem potem tylko jedno miasto ale za to bardzo ważne, dla mnie przy miedzi bo takowej nie miałem. Podpisałem pokój z Izą i wiedząc, że raczej jej nie podbije miała silną armie nowoczesną, dogadałem się z nią w sprawie Siewiego. Jedynie tak miałem szanse na trzecie miescie. Między czasie chciałem zaatakować bombla jaguary+axy +horse archery ale się odbiłem strasznie i Bombel pozwolił mi się resztką armi wycofać.Między czasie troche dozbroiłem podpisałem otwarte granice z Bomblem. I z jego terenu postanowiłem zaatakować Siewiego z dwóch stron dwa miasta padły bardzo szybko 3 nie zdobyłem a 4 zdobyłem ale straciłem i pokój nastał. Chodź to dalej mnie nie satysfakcjonowało bo miałem 4 miasto więc znowu zbrojenie się, przez chwile zastanawiałem się, czy nie zaatakować Izy bo nie zdobyła żadnego miasta podczas wojny! a tylko się wykrwiawiała, ale zapewnienia Izy, że ma crossy i słonie i da rade sprawiły że szykowałem się do II wojny z Siewim, pierwsze miasto zdobyłem chodź się bardzo wykrwawiłem reszta miast Siewiego już gładko poszło, a Iza nie dała rady zdobyć jego stolicy dalej! Zostało wtedy jakieś 45min gry postanowiłem zagrać "va-bank" wszystkie miasta nawstawiłem na żywność i rosły budowałem sądy kolosea itp. W pewnym momencie miałe już bezpieczną przewage nad Izą 300pkt. A on dalej nie zdobył stolicy Japoni(Wtedy to już była stolica AI Siewi uciekł) Dostałem "zapewnienia" od Bombla, że mnie nie zaatakuje, że mogę spokojnie walczyć z Izą o 3 mjesce 1vs1 i tak też się stało

15 min przed końcem Iza mnie zaatakowała, co było pewne pytanie tylko powstało kiedy między czasie zbudowałęm pare katapult spearów bo atakował głównie słoniami, decydująca pitwa była na południu tam jego największą armie rozbiłem gdy ją atakował zmiękczyłem katami i w ostatni momencie podesłałem, pare spearów. Na północy wyglądało to dużo gorzej. Straciłem jedno miasto bez walki, i szykowałem się do obrony portu północy, przy dużym nakładzie na obronę, niestety minimalnie przegrałem i mi spalił 2 miasto. I miałem tylko 100pkt przewagi. Ale Iza bez katapult nie miała szans na dalszy skuteczny atak.

I w pewnym momencie wybiła pierwsza, a ja utrzymałem 3 mjiesce :hyhy:

Ad Rychu
Wiem...., ostatnio walcze z tym, żeby tak nie pisać ale jakoś się to we mnie zakorzeniło to "p" :/

Dzięki wszystkim za grę:)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-13, 10:08   

Jedna z moich gorszych gier. zagrałem z 20? 30 tur? :P
Ale musisz przyznać, że mimo widma ostatecznej klęski nie oddałem ci nic za darmo. nawet worków ;)

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-02-13, 11:06   

Gralem Izą, dostałem teren w samym rogu pangei, obok agresywny monti (wnuczus) i żólty (tokugawa -siewi). Miedzi nie było, wiec postawilem beznadziejne miasto obok miedzi przy
montku, daleko bez kultury. Postawilem sobie jeszce 4 miast. Wiec miale 3 miast i jedno zadupie. Na szczescie bylo zelazo. Miedzy stolica siewi a moim drugim miastem byly 2 kratki
morza. Aby mnie zepchnąc siewi wzial hindu i dostala to akurat jego stolica!. Ja wiec musialem wziac buddyzm i zgodnie z oczekiwaniami to miasto go dostało (mystycizm dostalem z chatki w ktora wszedlem workerem uprzedzajac monta :) ).
W toku gry zauwazylem japoniec ma tylko wariora w stolicy wiec odkrylem salling i zbydowalem lajbe i dwoma archerami ( juz pierwszy zdobyl na 3 %) zdobylem stolice.
Powiniem ja spalic ale myslalem ze skosny jest slaby a montek nie zaatakuje.
Okazalo sie ze montek zaatakowal o skosny jest mocny i odbil miasto :zalamany:
Gdybym spalil to kultura mojego miasta z religia nie pozwolilaby skosnemu postawic juz
tam nowego miasta. :kwasny:

Potem zrobilem sojusz z montkiem przeciwko zoltemu. On dal mi ivory wiec mialem slonie katsy potem nawer crossy ale ze zdobywaniem japonca szlo mi tragicznie
(myslalem ze siewi bedzie easy as a pie).
Ale ugrząslem i motnek zdobywal miasta a ja stałem.
Jak juz zdobylem japonca to nie mialem czasu aby zniszcz Montka.

Do Siewiego:
Wnuczus nas rozrobi dyplomatycznie, gadal z toba i mna.
Moim naturalny wrogiem powiniem byc wlasne on. My budowalismy lajby (2x drozsze niz jednostki) a on jednostki. Nawet po zdobyciu twojej stolicy moglibysmy sie dogadac.
A tak dostalem ivory od montka i mialem nadzieje ze ciebie szybko zjade.
Nie bylem agressywny wiec mialem male szanse z wami bez sloni tudziez crossow.
Moim atutem bylo jednak to ze bylem dosc zaawansowany.

Wnioski: Nawet jak ktos ci cos zniszczy (ja tobie stolice, montek mi miasto) zawsze mozna stac sie dobrymi sojusznikami. Jedno miasto nie robi wielkiej roznicy (solica byla fatalna ) a posiadanie sojusznika ogromna. Gdybyśmy ze soba pogadali byloby inaczej,
ale to ty skazales mnie (wiem od montka) na eksterminacje, zreszta ja ciebie tez
(uwazelem ze jestes slaby).
Potem sie dziwilej (miales racje) dlaczego nie zaatakowalem monta, nie dogadalismy sie.
Balem sie twojego miasta nadmorskiego (pewnie cie clash kulturowy wkurzył), ze wywiniesz mi taki numer jak ja tobie :D .

Ale to tylko gra, było fajna była, dotrwalem do konca mialem szanse na podium (szybciej trzeba sie ruszac)

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-02-13, 11:08   

Byłem piąty. I na tym koniec. Wyjście równa się eliminacja. Poza tym stosuje się to, kiedy to coś zmienia, a nie kiedy pozostały mi 2 miasta, bronione przez 3 archy, ze zbitą obroną i 3 katapami i 3 słonikami pod nimi.

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2010-02-13, 11:50   

ej no gra sie do końca !

Richards 

pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-02-13, 13:22   

Siewi wrote:
Byłem piąty. I na tym koniec. Wyjście równa się eliminacja.

Quote:
Ogólne zasady gier FFA:
- co najminej 5 graczy
- zakaz zgadywania kto kim gra
- na czacie rozmawiamy tylko o dyplomacji
- gracze wychodzący w trakcie gry liczeni są na końcu (nie ważne ile mają punktów)
- przed wyjściem podajemy swój nick
- grę zgłasza zwycięzca

...i wszystko jasne.

Bobek1971 wrote:
Ale musisz przyznać, że mimo widma ostatecznej klęski nie oddałem ci nic za darmo. nawet worków ;)

Jak można własnych roboli mordować? Jesteś prawdziwy tyran, sadysta ;) Coś mi się zbyt wolno klikało wczoraj :( nienawiść do Fryderyka wzięła się stąd, że na początku rozgrywki zwinął mi chatke sprzed nosa, gdyby nie to pewnie byłby pokój :)
Last edited by Richards on 2010-02-13, 13:23; edited 1 time in total  

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-13, 13:33   

Ja miałem zbyt piękne tereny... W stolicy cztery zalew, trzy małże, świnki i wino :D
No i dlatego zamiast strugać armię (chociaż nie miałem brązu a żelazo poza granicami) to setów robiłem. W sumie strugałem, ale tylko wojowników.
Zaatakował mnie Tokugawa zbijając mi osadnika, ale szybko się wycofał, gdy zobaczył mój pierwszy rydwan... Niestety Huayna wjechał mi taką armią, że pozostało mi tylko odliczyć trzy turki :)

Za mało agresywnie poszedłem, no ale jak zobaczyłem ile wolnego i pęknego terenu mam obok to się nie mogłem oprzeć :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-13, 16:36   

Richards wrote:
zwinął mi chatke sprzed nosa

nie martw się dostałem Whell - technologię którą własnie opracowywałem i miałem ją skończyć za...1 turę ;)

Richards 

Posted: 2010-02-13, 16:40   

Bobek1971 wrote:
Richards wrote:
zwinął mi chatke sprzed nosa

nie martw się dostałem Whell - technologię którą własnie opracowywałem i miałem ją skończyć za...1 turę ;)

Miałem identyczny numer z Górnictwem, też 1 turka do odkrycia :( :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-02-13, 17:12   

Ech no dałem Bomblowi pograć bo mnie nie było ;) ale dzisiaj robimy też FFA żebym mógł się odegrać :) ?

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-02-13, 18:16   

Hehe, to Wam techy nie leciały po 2 turki? :D

Richards 

Posted: 2010-02-13, 18:19   

Beny wrote:
Hehe, to Wam techy nie leciały po 2 turki? :D

Jak ktoś w 2 turki techy odkrywa, to podobno szybko odpada :P ;)

Beny 

Posted: 2010-02-13, 19:16   

Nie podobno, tylko na pewno :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum