www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Nowe statystyki paktów tajnych
Author Message
domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-17, 02:19   

Nie wiem jakie zdanie mają inni w tym temacie ale ostatnio na tajnych pojawiły się statystyki tajnych. Niby wszystko fajnie, ładnie wygląda i w ogóle tyle tylko czemu ma to służyć? Jak dla mnie jest to dodatkowy sposób na szpiegowanie który chyba nie został przedyskutowany z całą resztą. Mianowicie pozwala zobaczyć ile postów zostało w tajnych napisanych w ostatnim czasie i jeśli któryś z graczy będzie pilnie śledził ten licznik może w przybliżeniu określić kto ile postów w tajnych napisał. Może wyolbrzymiam ale jak dostaje wiadomość od Leszka że paktuje i paktuje to na pewno coś knuje to sobie zadaje pytanie dlaczego ktoś ma w ogóle widzieć czy coś w tajnych piszę czy nie. Zastanówcie się czy ten nowy licznik jest nam rzeczywiście potrzebny do szczęścia bo dla mnie nie jest i w dodatku przeszkadza bo pozwala szpiegować ilość tajnych wiadomości jakie dany gracz przesyła.
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-17, 09:49   

domel wrote:
Zastanówcie się czy ten nowy licznik jest nam rzeczywiście potrzebny do szczęścia bo dla mnie nie jest i w dodatku przeszkadza bo pozwala szpiegować ilość tajnych wiadomości jakie dany gracz przesyła.

A jak chcesz na podstawie tego licznik się dowiedzieć kto ile napisał w paktach?

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-17, 10:41   

Domel - ten licznik to ja wymyśliłem ale nie pomyślałem że ktoś będzie to tak analizował. W tajnych sobie zażartowałem bo w shoutboxie Rychu napisał że jesteś na forum a licznik rośnie :)

Te statystyki co się pokazują jak się wejdzie na tajne to już Beny wymyślił - pytałem go o to czy z tego można wywnioskować kto z kim paktuje ale Beny mówi że te statystyki pokazują tylko te pakty w których się jest więc uznałem że to jest bezpieczne.

Wydzieliłem twoje pytanie do oddzielnego wątku - niech się ludzie wypowiedzą i możemy to przecież usunąć jak to komuś przeszkadza albo pokazywać tylko ilość wpisów do poprzedniego dnia włącznie żeby uniemożliwić analizy "a'la Rychu".

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-17, 10:50   

Dla mnie to tak bajer czy jest czy go nie ma wszystko jedno.Wolałbym hasło ktore dodaje 50 słoni do stacka :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-03-17, 11:26   

LDeska wrote:
Te statystyki co się pokazują jak się wejdzie na tajne to już Beny wymyślił - pytałem go o to czy z tego można wywnioskować kto z kim paktuje ale Beny mówi że te statystyki pokazują tylko te pakty w których się jest więc uznałem że to jest bezpieczne.

To faktycznie nikomu nie zaszkodzą.

ponti wrote:
Wolałbym hasło ktore dodaje 50 słoni do stacka :)

Coś trza pomyśleć ale nie będziesz miał pretensji jak niechcący 50 odejmie :P

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-17, 16:08   

Eee no Leszku, nie zrozumieliśmy się chyba. Pisałem tak:
Quote:
Nie no, każdy widzi tylko te pakty, które widzi, a nie wszystkie.
Te statystyki są ogólne czyli suma z wszystkich paktów. jedyne tylko co może być podejrzane to ilość wpisów w danym dniu. Można wyczuć, że coś się szykuje... chociaż w sumie, po Twoim liczniku też to można wyczuć :D

To pierwsze zdanie dotyczy listy paktów (bo jest zmieniony nieco format, nic więcej).
Statystyki dotyczą wszystkich paktów, ale nie rozumiem ska można wiedzieć kto z kim paktuje, tym bardziej, że te statystyki obejmują też pbemy itd ;)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-17, 16:31   

Ja widze jedno - jezeli w liczbie paktow jest pika to oznacza ze cos sie niedlugo bedzie dzialo :viking4:

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-17, 16:51   

Kiedy jest kilku graczy zalogowanych i uczestniczących w dyplo lub pbemach to racja że trudno jest zgadnąć kto gdzie piszę. Jednak mamy możliwość eliminacji czyli sprawdzenia kto jakie obecnie forum przegląda co pozwoli ustalić czy dany gracz jest na tajnych czy nie a dzięki licznikowi na głównej wiemy czy jakiś post w tajnych przybył czy nie. O wiele łatwiej jest gdy jest tylko jedna osoba na forum która uczestniczy w rozgrywkach posiadających tajne pakty, od razu widać ile wysłała ona w krótkim czasie tajnych poselstw. Oczywiście nie mamy pojęcia do kogo ta osoba i co pisze jednak może pokazać jej aktywność w tajnych poselstwach. I co za tym idzie jeśli widzimy że ktoś jest aktywny w tajnych i nie jest naszym przyjacielem ale za to jest naszym sąsiadem można wnioskować że knuje przeciw nam.
Oczywiście może wyolbrzymiam i potrzeba by dużo zachodu aby śledzić kto ile postów w tajnych wpisał jeśli jest duży ruch na forum, ale za to jesli tych osób nie jest dużo to ma się ułatwione zadanie. Więc po co nam wiedzieć ile tych postów powstaje w ciągu dnia? Przecież tajne poselstwa nie powinny nikogo interesować a tak jak napisał Efe, jeśli widać wzmożony ruch na tajnych można przypuszczać że coś się szykuje i jeśli my w tym nie bierzemy udziału można przypuszczać że to się przeciw nam szykuje.

Beny 

Posted: 2010-03-17, 17:06   

Można zrobić, żeby nie pokazywało dnia dzisiejszego, czyli brało liczbę do wczoraj :)

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-17, 17:24   

Dal mnie to jest bajer ale jak teraz czytam jak wy rokminiacie plusy i minusy tego licznika to sie mozna za głowe łapać.Jeżeli naprawde znajdzie sie osoba ktora bedzie analizowała wpisy na tajnych po liczniku to pogratulowac samozaparcia lub zadzwonic po karetkę...

W ogole widac jak naprawde sie Panowie spinacie przy Dyplo ,a D5 traktuje jak kazda normalną moze z większa ilościa fajerwerków,z obecnych graczy mam najkrótszy poza Centem czas robienia tury i w ciagu tej turki potrafie to zmaksowac ,wyczytac demo itd.

Tak samo jak te powyższe pseudoargumenty ja np nie rozumiem ludzi siedzących po godzinie w dyplo patrzacych na to jak im rośnie i starac sie zmaksowac wszystko co tylko możliwe na wszystkie sposoby :) kwestia podejscia zarówno do licznika jak i do całej tej gry.

Tfurca Gotmuff

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-17, 17:37   

jep ja tez sie zastanawiam o co biega?
wtf jak to mowia?
po liczniku kto do kogo pisze? :zdziwko: :rotfl2:

eRka juz jedzie :rotfl:

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-17, 17:43   

ponti wrote:
Jeżeli naprawde znajdzie sie osoba ktora bedzie analizowała wpisy na tajnych po liczniku to pogratulowac samozaparcia lub zadzwonic po karetkę...

Daj spokój, ja to wczoraj tylko tak sobie robiłem, nie gram przecież, nigdzie nie dzwoń ;)
Poza tym nic nie rozkminiłem prawie. Tylko tyle, że Bodek z LDeską zastanawiali sie kogo zjechać, pojawił sie pijany Peter i wymyślili, że jego stłuką (tak zwana dziesiona ;) ) potem wpadli Domel i Cent, ale to już nie wiem, czy poszli pić z Peterem, czy beda chcieli też go uwalić ;)

www.civilizowani.pl

ponti 

Posted: 2010-03-17, 17:47   

Dzwonię Rysiu :) spokojnie! będzie zaraz lekarz i da ci Twoje leki :doktor: ;)

Tfurca Gotmuff

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-17, 17:52   

Domel, dzisiaj jest st patrick's day i jak rozumiem tez zaczynasz takie świeto od rana co popieram :)
No ale jak juz się konkretnie tak świętuje, to proponuje za duzo postów nie pisac :D

Poleciales z tym licznikiem ;)

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2010-03-17, 21:08   

Może i poleciałem ale przedstawiłem co ten licznik umożliwia :) tak czy inaczej nie podoba mi się że to co teraz mamy pozwala zaobserwować czy napisałem jakiś post w tajnych i chciałbym aby to zostało zmienione :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum