www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Przekazania miasta Kmer - Egipt
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-19, 01:38   Przekazania miasta Kmer - Egipt

Robię nowy wątek bo potem wszystkie rzeczy w jednym kotle w technicznych się gubią. Niestety nie mogliśmy z Peterem zrobić dzisiaj turki bo Efe i Bodek polecieli sobie w kulki i przekazali miasto które było 4 kratki od naszej armii.

Zrzutów nie chcę wrzucać ani wysyłać do admina bo niestety admin zachowuje się w grze jak mój największy wróg ;) i nie chcę mu pokazywać informacji gdzie i ile mam jednostek. Sprawa wygląda tak że przekazane dzisiaj miasto jest 4 kratki od wielu moich i Petera jednostek czyli złamany został punkt regulaminu 2b z części "Handel miastami / Handel podczas wojny".

Prosimy o wgranie turki z przed przekazania miasta i ukaranie winowajców (może by im miasta zabrać i mi dać? :oczami: )

Quote:
Handel Miastami

W dyplo można dowolnie handlować miastami jednak istnieją pewne warunki kiedy może to nastąpić.

Handel podczas pokoju:

1) Można przekazać miasto tylko i wyłącznie jeśli gracz które je otrzymuje, bezpośrednio z tym miastem graniczy - styka się kulturą lub jeśli odległość pola bez kultury nie jest większa niż 1 kratka.

2) Przekazane miasto może być ponownie przedmiotem handlu dopiero po 50 turach (uprasza się o notowanie daty kiedy do takiej transakcji doszło).

3) Można przekazać tylko 1 miasto na turę.

Handel podczas wojny:

1) Obowiązują te same zasady co podczas pokoju.

2) W przypadku gdy tylko jeden z graczy jest w stanie wojny to miasto może zostać przekazane tylko wtedy gdy nie znajduje się bezpośrednio w rejonie działań wojennych, czyli:

a) Nie graniczy bezpośrednio z krajem z którym strona transakcji jest w stanie wojny;

b) Nie znajduje się w 4 kratkowym zasięgu operacyjnym armii nieprzyjaciela.

3) W przypadku gdy obaj gracze są w stanie wojny z tym samym nieprzyjacielem dozwolone jest przekazywanie miast znajdujących się bezpośrednio w rejonie działań wojennych.

4) Przekazanie zdobytego miasta może nastąpić dopiero po upływie buntu w tym mieście. Wyjątkiem od tej zasady jest „opcja wyzwól miasto” i takie działanie nie jest zaliczane do limitu przekazywanych miast.

Zabronione jest przekazywanie miast celem zakończenia gry!!!

P.S. Pomijam już fakt że to moim zdaniem rozwala dyplo jak zaatakowany rozdaje miasta byleby nie dostały się napastnikom i tego powinniśmy zabronić na przyszłość w regulaminie.

P.S.2. Chociaż moim zdaniem to przekazanie bardzo dużego miasta kwalifikuje się pod punkt przekazywania miast celem zakończenia gry.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-19, 01:46   

Ech, tylko nie wlańczajcie turki z rana bo będę wracał dopiero do Polski i nie ma opcji żebym dał rade ja zrobić.

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-19, 09:25   

Turka wstrzymana, sprawdzić będę mógł dopiero późnym wieczorem lub jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-19, 10:03   

Nie wczytalem sie w ten zapis regulaminu :( - rzeczywiscie prawdopodobnie doszlo do zlamania regulaminu.

Ponizej wrzucam screen dla latwiejszego zorientowania sie w sytuacji. W prawym gornym rogu jest armia Leszka i Petera.

A tak BTW to ciekawa opcja z ta kultura przy przekazaniu miasta.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-19, 10:06   

ehh z wami grać to masakra...

to w takim razie ja żądam aby turka była wczytana najwcześniej w niedzielę bo wyjeżdżam i nie mam możliwości wydania rozkazów i poustawiania produkcji!!!

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-19, 10:08   

Czasami sie takie rzeczy zdażają :( - raz ktos wcisnie "e" innym razem kto przekaze miasto nie wtedy co trzeba.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-19, 10:49   

Leszek kurcze znowu coś kombinujesz.
Sprawa jest prosta.

1) Czy musisz wypowiedzieć mi wojnę jeśli będziesz chciał szturmować stolicę Kmera ?
TAK
Wyraźnie napisałem w pakcie JAWNYM że ten rydwan jedzie tam po to żeby walczyć w obronie stolicy Kmerów. Nie możesz zaatakować miasta gdy w mieście stoi wojsko sojusznicze i ono miało by się przyglądać i nie brać udziału w walkach.

2) Czy miasto było w zasięgu operacyjnym twoich wojsk??
Moim zdaniem NIE.
Żebyś doszedł do tego miasta musisz zdobyć stolicę Kmerów.
W momencie przekazania miasta stolicy nie zdobyłeś. Owszem byłeś pod nią ale wcale nie jest powiedziane że ją zdobędziesz. A może ten rydwan obroni się przed 60 jednostkami, nie wiadomo (to oczywiście żart ale fakt jest faktem że w momencie przekazania stolica nie była zdobyta). Dlatego nalegałem żeby je przyjąć przed Twoim ruchem gdyż po Twoim ruchu już by było w zasięgu. Zalogowałem się przed i przyjąłem.
Żeby ją zdobyć musisz wypowiedzieć mi wojnę i wtedy nie ma już różnicy czy to miasto jest moje czy Kmera.

3) Czy jest to przekazywanie miasta celem zakończenia gry ???

No to już absurd bo armia Kmera na tym froncie jest już równoliczna z Twoją i do śmierci Kmera jest teraz daleeeko daleeeeko.

Przekazał mi miasto które stykało się kulturą z moją granicą więc tu też nie widzę nic nie zgodnego z regulaminem.

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-03-19, 11:01   

Nie chce was panowie straszyc, ale calkiem niedawno temu przeszedl numer z oddawaniem miasta, ktorego los zalezal jedynie od tego, kto wejdzie szybciej do do dyplo.

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-19, 11:11   

1. Obrona stolicy - powiedz którym punktem regulaminu się podpierasz? Ja podałem który punkt regulaminu ma tu zastosowanie - ten o sojuszniczych armiach w któym należy robić zrzut ekranu aby udowodnić że na tym polu stoją jednostki różnych graczy. Tutaj nie ma połączonych armii więc ten punkt o patrzeniu w pakty jawne nie ma tu zastosowania.

2. Przekazanie miasta - poproszę o informację który punkt regulaminu ma tutaj zastosowanie. Moim zdaniem ten o 4-kratkowym zasięgu działania armii a nasze armia stały 4 kratki od przekazanego miasta.

3. Celem zakończenia gry - żaden absurd bo Armia Kmera nie jest równo liczna, znowu ściema jak z tym że wybijesz armią Larego bo (cytuję) "on ma tam 9 jednostek tylko" a tymczasem wczoraj widziałem armię Larego i zapewniam cię jest tam znacznie więcej wojska. Gdyby tego miasta nie przekazał to musiałbym iść po jego kulturze 3 tury a teraz nie muszę i o te 3 tury szybciej możemy go wykończyć. To mi się nie podoba bo to złamanie regulaminu - on oddał to miasta żebym ja go nie przejął tylko ty i to jeszcze za darmo i bez niszczenia budynków, typowe zagranie nie fair według mnie.

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-03-19, 11:19   

LDeska wrote:
1. Obrona stolicy - powiedz którym punktem regulaminu się podpierasz? Ja podałem który punkt regulaminu ma tu zastosowanie - ten o sojuszniczych armiach w którym należy robić zrzut ekranu aby udowodnić że na tym polu stoją jednostki różnych graczy. Tutaj nie ma połączonych armii więc ten punkt o patrzeniu w pakty jawne nie ma tu zastosowania.

Dosc slaby argument, bazujacy glownie na pulapce regulaminowej, bo Eferalga mogl zostawic chociaz byle jednego warriora, by regulaminowi stalo sie zadosc ;)
Quote:

2. Przekazanie miasta - poproszę o informację który punkt regulaminu ma tutaj zastosowanie. Moim zdaniem ten o 4-kratkowym zasięgu działania armii a nasze armia stały 4 kratki od przekazanego miasta.

Tu mamy precedens, bardzo swierzy, gdy Cola przekazal swoje miasto Pontiemu - przeszlo wtedy, wiec nie widze powodu, zeby nie przeszlo i teraz ;)
Quote:

3. Celem zakończenia gry - żaden absurd bo Armia Kmera nie jest równo liczna, znowu ściema jak z tym że wybijesz armią Larego bo (cytuję) "on ma tam 9 jednostek tylko" a tymczasem wczoraj widziałem armię Larego i zapewniam cię jest tam znacznie więcej wojska. Gdyby tego miasta nie przekazał to musiałbym iść po jego kulturze 3 tury a teraz nie muszę i o te 3 tury szybciej możemy go wykończyć. To mi się nie podoba bo to złamanie regulaminu - on oddał to miasta żebym ja go nie przejął tylko ty i to jeszcze za darmo i bez niszczenia budynków, typowe zagranie nie fair według mnie.

Argument o przekazywaniu miasta celem szybszego zakonczenia gry zostal obalony w przypadku gracza, ktory mial 2 miasta, oddal jedno z nich i nie mial juz armii!!!

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-19, 11:29   

Kombinujesz jak możesz:
Ad 1)
Napisałem wczoraj na forum że moje wojsko idzie bronić Kmera przed Tobą.
Najpierw pisałeś że to tylko jeden rydwan. W sprawach technicznych Domel wyjaśniał że nawet jeden rydwan wystarczy.
Potem pisałeś że szukasz w paktach jawnych i nie widzisz jawnego między mną a Kmerem.
To podpisałem pakt jawny żeby nie było żadnych wątpliwości.
a ty dalej kombinujesz .... :/
Ad 2)
Żeby podejsć pod to miasto musisz zająć stolicę, żeby ją zająć musisz wypowoiedzieć mi wojnę.
Jeśli ją wypowiesz to jest punkt regulaminu. Przekazywanie miast gdy obie strony mają wojne z tym samym państwem jest dozwolone.

Ad 3)
Kmer jest daleki od zakończenia gry ... przynajmniej jeśli ja udzielę mu wsparcia.

Otrzymałeś wczoraj propozycję pokoju. Było ona dobra dla Petera i Larego (otrzymywaliby miasta) w tym Kolos dla Petera. ALe Ty w swej pazernośći chcesz więcej i więcej....
Rozmowy trwają z różnymi osobami.
Sam zobaczysz jak zmieni się sytuacja jeśli wypowiesz mi wojnę.
Poczytaj pakty Jawne

LDeska

Posted: 2010-03-19, 11:34   

1. Bodek napisz mi proszę gdzie są te połączone armie. To ty tutaj stosujesz pułapkę regulaminową bo nie masz tam armii tylko jeden rydwan. Przypominam czemu powstał ten punkt regulaminu - po to żeby nie rozwalać tylko jednego zawodnika który stoi na jednym polu z sojusznikiem. To był precedens gdy jeden gracz miał pikinierów a drugi słonie i ktoś wypowiedział wojnę tylko jednemu i pikinierzy nie bronili się. Więc kto tu kombinuje?
2. Znowu kombinacja alpejska w momencie przekazania miasta nie mieliśmy wojny Prawda czy nie?
3. To udziel mu tego wsparcia a nie wysłałeś jakieś popłuczyny jak na razie i tylko chcesz się nachapać. W każdym razie jak udzielisz mu wsparcia to będzie to koniec negocjacji a dopóki jesteś gotowy współpracować to możemy się dogadać. Zyskasz więcej niż na wspieraniu Kmera bo jak go wesprzesz to ja palę wszystkie miasta, rozwalam jego armię i pozostaje tylko jeden cel - krucjata na lidera.

Bodek 

Posted: 2010-03-19, 11:40   

ale w momencie przekazania miasta nie było ono w zasięgu twoich wojsk po po drodze była stolica. Jak ją zdobędziesz to wtedy będzie.

Ad1)
Leszek przecież wiesz że nie masz racji i wczoraj przez telefon zgodziłeś się że MUSISZ wypowiedzieć mi wojnę jeśli wstawię rydwan i podpiszę jawny.
Zrobiłem To
a Ty dzisiaj wymyślasz znowu coś innego :zdegustowany:

LDeska

Posted: 2010-03-19, 11:42   

Jeśli dostawisz rydwan do wojsk które tam są bo jak rozmawialiśmy to stało tam wojsko. Skąd mogłem wiedzieć że wojsko ucieknie a rydwan zostanie?

Dobra, nie kłóćmy się - Domel poczyta i podejmie decyzję. Nie chcę się nakręcać jak poprzednio.

P.S. A Bombla znowu nie ma jak zadyma na forum jest :D

Bodek 

Posted: 2010-03-19, 11:47   

Zasięg operacyjny wojsk to też ciekawostka.
Przy przekazaniu miasta na lini Ponti-Cola znajdowało się ono w zasięgu ruchu konika Deba.
W tej samej turze mógł je zająć DEB gdyby wszedł szybciej do dyplo.
Mimi wszytsko uznano że nie było w zasięgu wojsk.

Tutaj musicie maszerować 4 tury żeby pod nie dojść i po drodze zdobyć stolicę ... i teraz niby jest ono w zasięgu ?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum