www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Przekazania miasta Kmer - Egipt
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-19, 19:09   

Wracając z urlopu mam trochę dystansu (i promili we krwi) to wam powiem (bez obrazy) ale popitolone to się trochę wszystko zrobiło.
Smutne ale niestety prawdziwe :(

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 85/284
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-19, 21:28   

Bobka nie słuchacie to i bobka se na głowe spuszczacie :(
Postaw piwo autorowi tego posta

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/25
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-19, 23:13   

oczywisćie ze powalone. W założeniu dyplo miało być jako takasymulacja państw, najpierw starożytnych potem średniowiecza itd . , ale jak zwykle ludzie są beznadziejni i musza kombinować co i jak. Ale przy każdej takiej śmierdzącej sytuacji się powtarzam. Jak dla mnie sprawa wyglada tak, ze Bodek z Leszkie mnei maja wojny, Bodek ie jest na swoim terenie wiec oczywistym jest ze armia Leszka moze go olać. Jak Bodek chciał bronic sojusznika to powinien był juz dawno wypowiedzieć Leszkowi wojne. Choćby taka pozorną jak Anglia i Francja Rzeszy w 1939 roku. A nawet tego nie zrobił wiec nad czym tu sie zastanawiać. Dla mnie to żałosne jest. (ale mówie to też za każdym razem)

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-19, 23:42   

Na szczęście Sid czyta nasze forum i wie już jak wyeliminować wszystkie możliwości robienia wałków. Dyplo w Civ5 będzie czyste jak łza :)

www.civilizowani.pl

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-20, 04:30   

Siema :)

Decyzji dziś nie będzie :P Jestem jeszcze w Irlandii i wracam jutro a w sumie już dziś do Polski. Oczywiście zapoznałem się z całym wątkiem ale jestem trochę zbyt pijany żeby go komentować. Z uwagi na info od Centa o niemożności wykonania wcześniej turki Dyplo wystartuje najwcześniej w niedzielę. Aby czas oczekiwania na moją decyzję w tej sprawię się nie dłużył proponuję aby uczestnicy tej wspaniałej dyskusji ponownie zastanowili się nad swoimi przemyśleniami oraz motywami i ewentualnie je zweryfikowali.

Kisses
domel

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-20, 06:42   

JA to za głupi już chyba jestem.
Nie rozumiem całej sytuacji.
Coś musi być na rzeczy, skoro leszek i bodek nie chcą wojny sobie wywołać na wzajem, a pisałem wcześńiej, że nie ważne kto komu wojnę wywołuje jeśli chodzi o niezadowolenie.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę? :niepwny:
Last edited by pawelt on 2010-03-20, 06:43; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-20, 09:49   

Nie było mnie więc siedziałem cicho i teraz odpiszę:

Bodek - po raz setny Ci powtórzę że jak rozmawialiśmy to w stolicy było jakieś 8 jednostek Kmera i twój rydwan (potem też jeden słoń). W tej sytuacji zapytałem Domela czy tu się stosuje punkt regulaminu o sojuszach militarny - odpowiedział że tak więc tak też Tobie mówiłem.
Dzisiaj NIE MA tam połączonych armii i koniec kropka - nie ma moim zdaniem żadnej dyskusji na ten temat. Przecież czytać wszyscy umiemy, co nie ;) :hyhy: ?

Ponti i Paweł - tu nie chodzi o to niezadowolenie, ja naprawdę znam mechanikę i czytałem to opracowanie Pawła, zupełnie nie boję się tego Zeusa co już pisałem od razu jak go Bodzio postawił. Chodzi o sytuację geopolityczną ale nie mogę tego tu opisywać.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-03-20, 23:18   

kombinujecie jak koń pod górę
dyplo schodzi na psy od dawna
bardzo trafne spostrzeżenie Petera
kazdy czyta literalnie regulamin i nie stara sie go stosowac a jedynie szuka w nim luk
wiadomo że jak stoi tam rydwan to wiadomo też i po co (Bodek napisał wyraźnie) a zaraz po tym zaczęło się cytowanie że musi to być stack (wiec nie jedna jednostka) ze to musza być armie... w dodatku połączone

a ja Wam powiem (i Domelowi) że regulamin w tym punkcie był pisany do konkretnej sytuacji z d4,5 i wiadomo o co chodzi... a skoro teraz ktos to "wykorzystuje" to poprostu trzeba zmienić (doprecyzowac) brzmienie tego punktu do obecnej sytuacji (zachowując intencje te same które towarzyszyły podczas tworzenia)

niby nic się nie zmieni a ukróci sie kolejne kombinowanie i czepianie sie słówek

PS Bodek wiele potrafi, ale napewno nie jest w stanie zobaczyc kto zmierza na Efe - nie świrujcie... to Wy musicie wypowiedzieć Mu wojnę a nie odwrotnie

PS2 przy przekazaniu mojego miasta dla Pontiego nie było kombinowania (UWIERZCIE W KOŃCU). Ja naprawdę się zdziwiłem że mam z Nim wojnę :)
ważne że intencje były czyste i jak najbardziej naturalne :)

powtórzę że dyplo schodzi na psy bo sie robi grą interpretatorów

Richards 

pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-20, 23:25   

Trzeba zlikwidować całkiem regulamin, wyrzucić wszystkich, kupić beczke szpirytusu i sie zahibernować na pół roku. Potem wyjdzie Civ5.

www.civilizowani.pl

dzia 

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 32/20
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2010-03-21, 01:00   

Quote:
Wracając z urlopu mam trochę dystansu (i promili we krwi) to wam powiem

Quote:
Oczywiście zapoznałem się z całym wątkiem ale jestem trochę zbyt pijany żeby go komentować.

Quote:
Trzeba zlikwidować całkiem regulamin, wyrzucić wszystkich, kupić beczke szpirytusu i sie zahibernować

nie dziwne że wam się dyplo rozkleja jak sami admini to starzy alkoholicy :smt030
a prawda jest taka że dyplo schodzi na psy odkąd mnie nie ma w nim.ot co :grajek:

ps.a widzieliście to?fajna emota>> :smt048
Last edited by dzia on 2010-03-21, 01:03; edited 1 time in total  

dzia 

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 32/20
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2010-03-21, 01:18   

a teraz KAC remix

Wracając z urlopu mam trochę dystansu (i promili we krwi) to wam powiem.Oczywiście zapoznałem się z całym wątkiem ale jestem trochę zbyt pijany żeby go komentować.Trzeba zlikwidować całkiem regulamin, wyrzucić wszystkich, kupić beczke szpirytusu i sie zahibernować.
podpisano:KAC admin
:dj:
Last edited by dzia on 2010-03-21, 01:25; edited 2 times in total  

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-21, 10:15   

Lary33 wrote:
oczywisćie ze powalone. W założeniu dyplo miało być jako takasymulacja państw, najpierw starożytnych potem średniowiecza itd . , ale jak zwykle ludzie są beznadziejni i musza kombinować co i jak.

No i pięknie Lary , a jak było w rzeczywistości ?? w realnym świecie ??

a)
Król w średniowieczu wstawiał obrońców do miasta, nawet sojuszniczego i następnie wypowiadał wojnę wszytskim państwom jakie tylko znał.
Tak na wypadek gdyby któreś z tych państw chciało to miasto zaatakować.
Gdyby się okazało że jakieś, Chiny na przykład, pominął to swobodnie podchodzi jeden oddział chińczyków i miasto zajmują.

b)
Król w średniowieczu wstawiał obrońców do miasta, nawet sojuszniczego i wydawał im rozkaz: Macie walczyć w obronie tego miasta z KAŻDYM kto będzie chciał je zdobyć. Nieważne czy to będą Zulusi, Persowie, Chińczycy czy Marsjanie.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-21, 10:25   

Świetnie to ująłeś Bodek :)

Richards 

Posted: 2010-03-21, 11:30   

Jeśli ktoś atakuje naszego sojusznika to wywołujemy wojne wszystkim, którzy go zaatakują. Chyba, że to sojusznik tylko na papierze.

Skąd Rydwan ma wiedzieć, czy ma bronić miasta skoro jego Władca nie wypowiada wojny najeźdźcom?

www.civilizowani.pl

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-21, 11:34   

To jest taka sama sytuacja jak z Tajwanem ;) - amerykanscy chlopcy beda go bronic pomimo braku wypowiedzenia wojny przez US

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum