www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Przekazania miasta Kmer - Egipt
Author Message
Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-21, 12:30   

Bodek, ale jezeli ktoswypowiada wojne twojemu sojusznikowi to oczywiste jest ,ze w ramach solidarnosci wypowiadasz wojne najeźdzcom. ALe to nie mój problem tylko eferalgi , bo wiem jak to sie skonczy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-21, 14:06   

I tym wpisem Lary udowodniłeś że patrzysz sie na to przez pryzmat aktualnej sytuacji politycznej w grze.
A Twoje wcześniejsze opowiadania o realności w prawdziwym świecie można włożyć między bajki. W realnym świecie jest tak jak ja opisuję....

Mi chodzi o zasadę a nie o tą konkretną sytuację:
- Nie może być tak żeby to obrońca musiał wypowiadać wojnę agresorom,
- Nie może być tak żeby obrońca się musiał zastanawiać komu tu jeszcze wypowiedzieć wojnę bo jak kogoś pominę to wezną miasto bez walki
- Nie może być tak (jak forsuje Leszek) że liczba obrońców uzależnia czy jednostki staną do walki czy nie. Bo dla Leszka 2 to już obrońcy a 1 to tursyta. A może potem się dowiem że dla niego połączone armie to minimum 10 jednostek a może 12 ...

Nie może być wątpliwości.

Chodzi o zasadę prostą i jasną.
Atakujący ma obowiązek atakować wszystkich obrońców znajdujących się w mieście.
Aby nie było wątpliwości kto jest obrońcą a kto "turystą" Admin wprowadził wymóg podpisania jawnego paktu.

Pakt jawny został podpisany.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-21, 14:12   

Tak na marginesie dodam, iż myślałem, że pakty defensywne przenieśliśmy do alfabetu właśnie po to żeby unikać takich sytuacji jak ta :)

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-21, 14:14   

jak zwykle się mylisz, ale to nie mój problem. Ja sobie poprostu gram. Nie czytam reglaminu i nie szukam dziur w nim. Ty jestesod tego. Zaczynam rozumieć Rycha, i barnaba. Troche to chore jest, ze nie mozna sobie poprostu grać. A jezeli o moja sytuacje ,. to jest troche dziwna, gdyz mam lekkie rozdwojenie jaźni. Gdyż mam z Toba pakt a z drugiej strony wspolnie z Czarnym i Persem atakuje Khmera. Gdybyś miałpakt jawny z JKhmerem wcześniej to ze względu na konflikt interesów nie zaatakowałbym Khmera, ale tak mleko sięrozlało i pakty Twoje późniejze śa tylko dla mnei lekko kłopotliwe i nie wiem co jeszce zrobie .

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-21, 14:31   

A co zrobić w takiej sytuacji?:

W środku naszego panstwa są jednostki gracza "A". Atakujemy wrogie miasto gracza "B", już jesteśmy pod nim, a tu nagle wchodzi jednostka gracza A i gracz pisze, że musimy mu wojne wypowiedzieć, bo podpisał własnie sojusz.

Nie możemy wypowiedziec wojny, bo będzie teleportacja. Nie możemy zdobyć miasta, bo nie możemy wypowiedzieć wojny graczowi B :zdziwko:

Nowe pkt do regulaminu? uff, jak dobrze, że nie gram :)

www.civilizowani.pl

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-21, 15:40   

Mnie w sumie nie interesuje przyczyna ale "cel" Ten ukryty cel całej tej szopki i nasuwajace sie pytanie dlaczego oni to robia? :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-21, 15:55   

Dobra, poniżej moja decyzja w w związku z przekazaniem tego miasta.

Miasto zostało przekazane wbrew regulaminowi gdyż znajdowało się w 4polowym zasięgu połączonej armii Leszka i Petera. W związku z tym konieczne będzie cofnięcie turki z przed ruchu Eferalgi. Efe powinien wylecieć z Dyplo z uwagi iż przez jego nieprzemyślane zagranie kilku graczy jest zmuszonych powtórzyć swoją turkę jednak również z uwagi na zaawansowanie kampanii jak na jego terenach się toczy wejście nowego gracza na jego miejsce mogłoby zmienić układ polityczny przez co moim zdaniem miało by bardzo zły wpływ na rozgrywkę. Dlatego też Efe będziesz grał dalej ale jeśli znów coś odwalisz, nawet drugi raz wejdziesz w tej samej turze na nacje, to wylatujesz.

Jeśli natomiast chodzi o drugi wątek tej dyskusji, mianowicie pojedynczego obrońcę to jest to dla mnie dziecinada z waszej strony. Linia obrony Bodka jest dobra bo przecież skąd może wiedzieć kto jest jeszcze w zasięgu operacyjnym tego miasta. Jedak Bodek przestań pierdzielić że nie wiesz że tam znajdują się tylko jednostki Petera i Leszka, bo nawet jeśli sam nie widzisz to z pewnością Efe ci przekazał jakie państwa znajdują się w tamtym rejonie i zapewne również wkleił screeny. Jednakże Bodek ma racje w zasadniczej części czyli to nie obrończa ma wypowiedzieć wojnę tylko atakujący bo to atakujący ostatecznie podejmuje decyzje czy chce szturmować dane miasto czy też nie. Jeśli chodzi o ciebie Leszku to myślałem że jesteś dorosły i rozsądny facet jak widać tak nie jest. Czepiasz się sformułowania "połączonych armii" zapisane w regulaminie i traktujesz to jako jedyną oczywistą prawdę i nawet nie starasz się wysilić mózgownicy dlaczego ten zapis został wprowadzony, że nie chodzi w nim tylko o sformułowanie "połączone armie" ale również o zapis dotyczący "PAKTÓW JAWNYCH". A może nawet doskonale zdajesz sobie sprawę tylko wolisz robić innym na złość. Tak na prawdę to robicie z siebie idiotów kłócąc się miedzy sobą o taką błahostkę, bo chodzi tu tylko o to kto komu ma wypowiedzieć wojnę czyż nie? Tak czy inaczej moje zdanie w tej sprawie jest takie że nie ma znaczenia czy w danym mieście jest połączona armia czy też tylko pojedynczy obrońca sojusznika, jeśli ktokolwiek będzie chciał szturmować miasto w którym znajduje się tylko jednostka innego państwa a to państwo będzie miało zawarty jawny pakt z państwem którego miasto chcemy szturmować to musimy przed szturmem wypowiedzieć temu państwu wojnę aby umożliwić obronę miasta jednostce się w nim znajdującej. Na przyszłość radzę myśleć głową.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-21, 18:23   

Ja się do decyzji podporządkowuję a chcę tylko skomentować że gdy to Bodek miał wojnę z Rychem w poprzednim dyplo to on został wywalony za przekazanie wojska a potem jego zastępca wmaszerował do mnie razem z Bodkiem. Typowa zmiana sytuacji geopolitycznej, tylko wtedy to było na moją niekorzyść :looka: ale nie domagam się wywalenia Efe, tylko jest mi trochę przykro że nie ma jednej miary do wszystkich.

Co do rydwana Bodka to ja już zgłupiałem - raz stosuje się regulamin literalnie a raz nie. Skąd ja mam wiedzieć kiedy stosować trzeba tak jak jest napisane a kiedy należy go rozumieć inaczej - tak jak ustawodawca miał na myśli?

Ja nie czepiałem się tego czy jedna jednostka czy dwie tylko ile państw ma na danym polu jednostki. Jak widać tutaj należy rozumieć zapis regulaminu nie dosłownie - moim zdaniem koniecznie trzeba to zmienić w regulaminie na przyszłość.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-21, 18:41   

Quote:
Z uwagi na info od Centa o niemożności wykonania wcześniej turki Dyplo wystartuje najwcześniej w niedzielę

dzięki domel :) już wróciłem jakby co, nawet prawie trzeźwy jestem :D

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-21, 18:59   

domel wrote:
Dobra, poniżej moja decyzja w w związku z przekazaniem tego miasta.

Miasto zostało przekazane wbrew regulaminowi gdyż znajdowało się w 4polowym zasięgu połączonej armii Leszka i Petera. W związku z tym konieczne będzie cofnięcie turki z przed ruchu Eferalgi. Efe powinien wylecieć z Dyplo z uwagi iż przez jego nieprzemyślane zagranie kilku graczy jest zmuszonych powtórzyć swoją turkę jednak również z uwagi na zaawansowanie kampanii jak na jego terenach się toczy wejście nowego gracza na jego miejsce mogłoby zmienić układ polityczny przez co moim zdaniem miało by bardzo zły wpływ na rozgrywkę. Dlatego też Efe będziesz grał dalej ale jeśli znów coś odwalisz, nawet drugi raz wejdziesz w tej samej turze na nacje, to wylatujesz.

Jeśli natomiast chodzi o drugi wątek tej dyskusji, mianowicie pojedynczego obrońcę to jest to dla mnie dziecinada z waszej strony. Linia obrony Bodka jest dobra bo przecież skąd może wiedzieć kto jest jeszcze w zasięgu operacyjnym tego miasta. Jedak Bodek przestań pierdzielić że nie wiesz że tam znajdują się tylko jednostki Petera i Leszka, bo nawet jeśli sam nie widzisz to z pewnością Efe ci przekazał jakie państwa znajdują się w tamtym rejonie i zapewne również wkleił screeny. Jednakże Bodek ma racje w zasadniczej części czyli to nie obrończa ma wypowiedzieć wojnę tylko atakujący bo to atakujący ostatecznie podejmuje decyzje czy chce szturmować dane miasto czy też nie. Jeśli chodzi o ciebie Leszku to myślałem że jesteś dorosły i rozsądny facet jak widać tak nie jest. Czepiasz się sformułowania "połączonych armii" zapisane w regulaminie i traktujesz to jako jedyną oczywistą prawdę i nawet nie starasz się wysilić mózgownicy dlaczego ten zapis został wprowadzony, że nie chodzi w nim tylko o sformułowanie "połączone armie" ale również o zapis dotyczący "PAKTÓW JAWNYCH". A może nawet doskonale zdajesz sobie sprawę tylko wolisz robić innym na złość. Tak na prawdę to robicie z siebie idiotów kłócąc się miedzy sobą o taką błahostkę, bo chodzi tu tylko o to kto komu ma wypowiedzieć wojnę czyż nie? Tak czy inaczej moje zdanie w tej sprawie jest takie że nie ma znaczenia czy w danym mieście jest połączona armia czy też tylko pojedynczy obrońca sojusznika, jeśli ktokolwiek będzie chciał szturmować miasto w którym znajduje się tylko jednostka innego państwa a to państwo będzie miało zawarty jawny pakt z państwem którego miasto chcemy szturmować to musimy przed szturmem wypowiedzieć temu państwu wojnę aby umożliwić obronę miasta jednostce się w nim znajdującej. Na przyszłość radzę myśleć głową.

To mnie utwierdza, że jest właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

Lary33 

Posted: 2010-03-21, 19:00   

Mnie także . Co do sprawy jezcze, kombinujecie Panowie strasznie.

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-03-21, 19:04   

dawaj domel! dawaj Kartagino! :)

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-21, 19:29   

LDeska wrote:
Ja się do decyzji podporządkowuję a chcę tylko skomentować że gdy to Bodek miał wojnę z Rychem w poprzednim dyplo to on został wywalony za przekazanie wojska a potem jego zastępca wmaszerował do mnie razem z Bodkiem. Typowa zmiana sytuacji geopolitycznej, tylko wtedy to było na moją niekorzyść :looka: ale nie domagam się wywalenia Efe, tylko jest mi trochę przykro że nie ma jednej miary do wszystkich.

Kto został wywalony bo wydaje mi się że głęboko mijasz się z prawdą.

LDeska wrote:
Co do rydwana Bodka to ja już zgłupiałem - raz stosuje się regulamin literalnie a raz nie. Skąd ja mam wiedzieć kiedy stosować trzeba tak jak jest napisane a kiedy należy go rozumieć inaczej - tak jak ustawodawca miał na myśli?

Lechu trzeba myśleć czasami, nikt ci tego nie broni.

LDeska wrote:
Ja nie czepiałem się tego czy jedna jednostka czy dwie tylko ile państw ma na danym polu jednostki. Jak widać tutaj należy rozumieć zapis regulaminu nie dosłownie - moim zdaniem koniecznie trzeba to zmienić w regulaminie na przyszłość.

Od początku cały regulamin pod dyplo tworzę sam i nikt mi w tym nie pomaga. Przed tym dyplo wystawiłem go chyba na 2 dni przed startem i w sumie tylko z Rudim prowadziłem dyskusje nad którymś z zapisów. Więc pocałujcie mnie w 4litery gadając że teraz trzeba coś zmienić. Lubicie krytykować że to czy tamto wam się nie podoba ale żeby przemyśleć poszczególne warianty i zaproponować konkretne rozwiązanie to już nikomu się nie chce...

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-21, 19:32   

Dobra, nie pamiętam szczegółów to nie będę się upierał, na pewno Rychu - mój sojusznik został zastąpiony i ten ktoś dał się przekonać Bodziowi żeby mnie zaatakować.

Co do regulaminu to trzeba by zmienić punkt o połączonych armiach bo nie może być tak że regulamin mówi jedno a my musimy mieć w pamięci że to się też tyczy innych sytuacji.

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-21, 20:00   

Tak mi sie przypomnialo z dyplo holiday jak Bodek sobie teleportowal eksplorera a pozniej go dostawil do swojej armi (bbb)
Jakos wtedy ta jedna jednostka nie miala znaczenia strategicznego i punkt o zakazie teleportacji jej nie dotyczyl.A konsekwencje tego byly duzo wieksze.

Sam Leszku chyba mowiles wtedy ze to błacha sprawa nieistotna a teraz uderza to rykoszetem w ciebie.Bodek twierdzil ze jedna jednostka to nie armia i to zadnego znaczenia nie ma i ze znow sie go czepiam bez powodu a teraz jedna jednostka nagle nabiera sily.

Cos sie zmieniło od tego czasu?

rozbawil mnie ten koncert hipokryzji i dziecinady

random Random RANDOM :samobojca:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum