www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Spalenie miasta LDeska-Peter
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-24, 15:00   

LDeska wrote:
I stanąłbym przed dylematem: złamać regulamin nie wypowiadając wojny czy też złamać regulamin wypowiadając wojnę (i teleportując moje wojsko z twojego słonia).

I to wszystko pod warunkiem wypatrzenia słonia w zgupowaniu armii liczącym około 100 jednostek...

ponti wrote:

No i co z tego Peter? .

Nc, tak tylko chciałem się popisać pamięcią...

Bodek wrote:
Ale nie możesz tego miasta spalić kilka tur później.

A dlaczego nie?
Taktyka spalonej ziemi jest stosowana od czasów średniowiecza...
W którym miejscu regulaminu jest to zabronione? Zwłaszcza że nie sam sobie pali to maisto tylko ktoś inny mu to robi?
Last edited by Peter on 2010-03-24, 15:04; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-24, 15:04   

LDeska wrote:
Takie miasto można spalić, to że zrobiłem to kilka tur później jest tym wielkim wałkiem (jak to określiłeś "MEGA WAŁEK" ;) )

Bo to jest mega wałek. Barni dawaj tu szybko, teraz jesteśmy LDfobami (Bodkowi trzeba dać odpocząć, niech sie dzieckiem nacieszy :) )

www.civilizowani.pl

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-24, 15:12   

Dobra :)
To co moze :ban: jakis by oczyscil sytuacje :D
A moze sami sie fochnijcie i oszczedzcie Domelowi trudu.

random Random RANDOM :samobojca:

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-24, 15:13   

hmmm spalenie miasta kilka turek po jego zdobyciu i w celu zostawienia spalonej ziemi.
To by rozwiązało główny problem nasz (z bodkiem) z dyplo 4,5 kiedy to przez niespaloną stolicę jarka załamał się cały front na tym odcinku, bo jarek po kolei mógł odbijać miasta i szachować kulturką. Czemu wtedy nie wpadliśmy na to, żeby rudi wywołał nam wojnę spalił to miasto i było by git? :oczami:

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-24, 15:13   

Peter wrote:
to wszystko pod warunkiem wypatrzenia słonia w zgupowaniu armii liczącym około 100 jednostek...

Peter teraz Ty...
Przecież za każdym razem gdy był wasz ruch słonia nie było na tym polu.Wszedłem, popatrzyłem ile jest jednostek i słoniem odchodziłem.
Dlaczego nagle próbujesz mi wmówić jakieś nieczyste zagranie.

Chciałem pokoju, jak odpisaliście na tajnych że jednak wojna to zabierałem słonia.
Nie było nigdy takiej sytuacji jak piszesz że musielibyście szukać słonia w stacku w turze ataku.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-24, 15:21   

Bodek nieprawda że wchodziłeś przede mną bo wtedy co go wstawiłeś to wszedłeś po mnie a wtedy gdy go zabrałeś to gdybyś mnie nie uprzedził telefonicznie że nie mogę wchodzić bo stoisz słoniem na mojej armii to bym wszedł przed Tobą...

Ale masz rację że nic się nie stało bo go zabrałeś, chociaż samo to że tak robiłeś wywołuje u mnie niechęć. Gdybyś mnie nie uprzedził telefonicznie to bym mógł stanąć przed pytaniem problemem co zrobić z tym słoniem i rydwanem. Chyba żeby było tak jak Peter pisze - że bym go nie zauważył bo na tym polu stoi ponad 100 jednostek.

Acha co do tego "popatrzyłęm ile jest jednostek" to nieprawda - masz inżynierię i chodzisz o 3 kratki. Więc ze stolicy na górkę - 1 kratka i masz dwie zapasu a ty tam zostałeś :luka:

Barni, dawaj czadu bo ostatnio trochę osłabłeś w tym wątku ;) :zawstydzony:

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-24, 15:23   

pawelt wrote:
Czemu wtedy nie wpadliśmy na to, żeby rudi wywołał nam wojnę spalił to miasto i było by git?

Bo Rudi by nie zdążył tam dojść, ja mogłem dojść i co negocjacje tam były wtedy z Bodkiem z tej okazji, to aż się telefony gorące robiły... ale nie dałem się ciemnej stronie mocy i celta interesu broniłem dzielnie jak lew :)

Bodek wrote:
Przecież za każdym razem gdy był wasz ruch słonia nie było na tym polu.

No, no dokładnie tak, tylko że aż musiałeś dzwonić żeby zdążyć z tym zabieraniem ;)
W zasadzie to ja tam słonia nigdy nie widziałem, bo podchodziłeś nim po moim ruchu a zabierałeś przed moim...

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-24, 16:09   

Trzeby było wypowiedzieć mi wojnę jako wrogowi to by nie było problemu że włażę słoniem na Wasz stack. Pilnowałbym też wtedy kolejności wejść, nie byłoby problemu teleportacji (hipotetycznej bo do żadnej teleportacji nie doszło).
Mój słoń przed każdym Waszym ruchem stał obok waszego stacku.
Mogliście mi go ubić swobodnie dwa razy.

Po prostu sami wiecie oboje że trwały negocjacje wtedy i zupełnie Wam ten mój słonik nie przeszkadzał.

Teraz nagle sobie o nim Leszek przypomniał jako temat zastępczy żeby odwrócić uwagę od :

wstrętnego, karygodnego, obrzydliwego , podstępnego i niedopuszczalnego WAŁKA ;)

polegającego na spaleniu miasta kilka tur po jego (błędnym) zdobyciu.
Chyba że Leszek napisze że to był
MISCKLICK że to miasto nie spalił od razu.
Wtedy może jakaś cofka ?? :rotfl2:

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-03-24, 16:18   

Regulamin mowi krotko - nie mozna wywolywac sztucznych wojen celem uzyskania z tego korzysci - wiec o czym wy w ogole rozmawiacie ? rozwala mnie spokoj z jakim o tym pisze Ldeska i Peter - bez kitu,jest po prostu fajnie i juz,korzysci z tego nie mieliscie ? to po co je paliliscie ?

Motyw slownia Bodka - jesli faktycznie wsadzil wam tam slonia ktory by wam teleportowal jednostki i jesli faktycznie zrobil to celowo to tez chamowa okrotna.

Beznadziejny jest fakt ze takie sytuacje maja miejsce i jak pomysle ze grajac dyplo musialbym byc ciagle czujny na jakies slonie,spalone miasta i ****** teleportacje o ktorych pojecia nie mam to odechciewa sie tego calego dyplo.

Ludzie znacie sie nie od dzis i glowna mysla przewodnia kazdego uczestnika dyplo powinno byc granie tak zeby bylo fer a nie tak zeby bylo zgodnie z regulaminem,dlaczego tego pojac nie mozecie.

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-24, 17:00   

bummbummbamm wrote:

Beznadziejny jest fakt ze takie sytuacje maja miejsce i jak pomysle ze grajac dyplo musialbym byc ciagle czujny na jakies slonie,spalone miasta i ****** teleportacje o ktorych pojecia nie mam to odechciewa sie tego calego dyplo.

Ludzie znacie sie nie od dzis i glowna mysla przewodnia kazdego uczestnika dyplo powinno byc granie tak zeby bylo fer a nie tak zeby bylo zgodnie z regulaminem,dlaczego tego pojac nie mozecie.

Sluszna uwaga bbb.

Peter 

Posted: 2010-03-24, 17:02   

Dobra Domel widze że po forum śmigasz ale odpowiedzieć nie raczysz, ale żebyś później mi się przez telefon nie wydzierał że nie pytałem.

Pomijam zatem dodatkowe drobniejsze 6 pytań skoro nie chcesz odpowiadać i poprosze o odpowiedź na jedno zanim zaczniemy robic turę:
Czy na podstawie Twojej jednozdaniowej decyzji i regulaminu, może Leszek wyzwolić te miasto a ja je wtedy jaram jako kmerskie, czy też będzie to mega wał a la no nieważne kto... ???

Eferalga_500 wrote:
Sluszna uwaga bbb.

Ale jaki szacunek to jest, jak na widok naszego wojska zaczynasz oddawać maista Bodkowi żebyśmy ich nie zdobyli czy spalili?
To nazywasz szacunkiem?

Co to za szacunek jest jak się słonia podstawia pod armie przeciwnika żeby teleportować nieświadomym przeciwnikom jednostki?
Last edited by Peter on 2010-03-24, 17:21; edited 1 time in total  

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-24, 18:11   

Peter wrote:

Eferalga_500 wrote:
Sluszna uwaga bbb.

Ale jaki szacunek to jest, jak na widok naszego wojska zaczynasz oddawać maista Bodkowi żebyśmy ich nie zdobyli czy spalili?
To nazywasz szacunkiem?

Poki co przyczyny oraz cele przekzania miasta niech beda owiane tajemnica. Na pewno nie mialo nic wspolnego:
- z przekazaniem celem zakonczeni gry
- unikaniem walki

A co do zdobywania tegoz miasta - zawsze je mogliscie zdobyc.

Peter wrote:
Co to za szacunek jest jak się słonia podstawia pod armie przeciwnika żeby teleportować nieświadomym przeciwnikom jednostki?

Ten temat to nie do mnie ;)

A tak BTW - ja juz przegralem w momencie waszego ataku na mnie- moj jedyny cel to dokopac wrogom tak by ich podobnie jak mnie i zeby sie za duzo nie nachapali za darmo.

Bodek 

Posted: 2010-03-24, 18:26   

ehh Peter

Tak piszesz jakby doszło do jakiejś teleportacji a przecież do żadnej nie doszło.
Hipotetyczne sytuacje które nie zaistniały porównujecie do faktycznych i jeszcze stawiacie między nimi znak równości.

Wycofałem słonia przed Waszym atakiem.

Rozważania co by było gdyby .... pozostaw proszę do jakiejś alternatywnej historii.

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-24, 19:21   

Dyplo zostało wznowione zgodnie z wcześniejszymi postanowieniem, czyli powtórka z wczoraj sprzed ruchu Leszka i Petera. Turą muszą powtórzyć Deb, Leszek, Peter, Damian, Cheos i Cola. Do końca zostało 3h więc proszę wciskać pauzę po ruchu aby każdy zdążył zrobić turę.

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-24, 19:52   

Peter wrote:
Pomijam zatem dodatkowe drobniejsze 6 pytań skoro nie chcesz odpowiadać i poprosze o odpowiedź na jedno zanim zaczniemy robic turę:
Czy na podstawie Twojej jednozdaniowej decyzji i regulaminu, może Leszek wyzwolić te miasto a ja je wtedy jaram jako kmerskie, czy też będzie to mega wał a la no nieważne kto... ???

Odpowiadając na to pytanie to sprawdziłem i Leszek nie może wyzwolić miast Khmera jeśli jest z nim w stanie wojny. Aby móc wyzwolić poprzez kliknięcie "Wyzwól" pod F1 trzeba mieć zawarty pokój z krajem którego chce się miasto wyzwolić. Dodatkowa informacja że nie można wyzwalać miast w których trwa jeszcze bunt związany z ich zdobyciem. Więc taka sytuacja na tą chwile nie jest możliwa.

Jeśli chodzi o interpretacje czym jest zawarcie pokoju. Zarówno opcja dyplomatyczna "Pokój na 10 tur" jaki i "Zawieszenie Broni" są zawarciem pokoju gdyż po ich podpisaniu pojawia się informacja że zawarło się pokój z danym państwem.

Co do mojego braku odpowiedzi to z tego powodu że od jakiś 3 tygodni mam zablokowane forum i nie mogę tam nawet zajrzeć. Byłem na forum tylko dlatego że czytałem wątek przez telefon podczas przerwę na fajkę. Pisanie postów z telefonu mi się nie chce bo za dużo czasu to zajmuje i do tego mam ograniczoną ilość znaków jaką mogę wysłać w jednym poście.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum