www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Spalenie miasta LDeska-Peter
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/264
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-24, 22:33   

Teraz już wiesz Domel dlaczego tak ci odpowiedziałem na Twoją prośbę :)

Na waszym miejscu zakończyłbym to Dyplo.
Ja i tak już straciłem szacunek do wielu z Was. :(
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-25, 08:05   

Wczoraj z Domelem wyjaśniliśmy pare spraw.

Miasto w powtórce nie zostało spalone.

Wyjaśnianie że o taktyce spalonej ziemi nasłuchaliśmy się na historii w szkołach jest i tak raczej bez sensu, bo to jak kopanie się z koniem (od razu mega wałek wyszedł).

Jeśli dla kogoś ma to znaczenie to nawet przez moment z Leszkiem nie wpadliśmy na pomysł że to jest nie w porządku (jego miasto, nikt nie odnosi korzyści, niedawno zdobyte, godzimy się na smutną strate z którą trzeba sie pogodzic itd. o tym myśleliśmy).
A tu od razu interpretacja że błąd, że mega wał a w regulaminie brak opisu tego przypadku...

PS
Tak na marginesie to przekazywanie miast w czasie wojny jak się zbliża przeciwnik to jest w porządku? (pomijam liczenie kratek)
Nieważne nie oczekuje odpowiedzi.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-25, 08:10   

Peter wrote:
Tak na marginesie to przekazywanie miast w czasie wojny jak się zbliża przeciwnik to jest w porządku? (pomijam liczenie kratek)
Nieważne nie oczekuje odpowiedzi.

nie jest, ale mam to już od dawna w trąbce

wg mnie powinien być zapis, że jak masz wojnę z kimkolwiek to jest zakaz przekazywania miast i koniec

(w ogóle irytuje mnie, że misjonarza czy jednostki to przekazać nie można a ku* miasta warte dużo więcej to można rozdawać na lewo i prawo, ale mniejsza z tym, ja byłem przeciw tym zasadom na których gramy...)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-03-25, 08:12   

a ja odnosze wrażenie że nieważne jakie sa zasady i czy jest ich na 10 stron zapisków

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-25, 08:29   

Centurion wrote:
wg mnie powinien być zapis, że jak masz wojnę z kimkolwiek to jest zakaz przekazywania miast i koniec

słusznie i nie - no bo jak podpisać pokój jeśli agresor chce miasto za pokój ?

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-25, 08:33   

Cola wrote:
a ja odnosze wrażenie że nieważne jakie sa zasady i czy jest ich na 10 stron zapisków

Też tak Cola myślałem, do czasu aż sam wdepnąłem nieświadomie w mega histerię i w pewnym momencie okazuje sie że nie jest źle mieć spisane co jest cacy a co be, bo się jednak można pogubić.

Moim zdaniem to regulamin powinien zaczynać się od : "Zabronione jest wszystko poza:" i tu lista dozwolonych rzeczy.
Cyz przekazywanie miast z karencja itd. no ale nieważne, na zmiany regulaminu uuż za późno, gra się zaraz rozstrzygnie a nowego dyplo juz pewnie nie bedziemy zaczynac przed civ 5 (a moze warto pomyslec bo za momet pozostanie 8 czy 9 osób a rezta czeka)

Kłopot to dopiero będzie jak w civ 5 nie będzie można grać dyplo :(

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-25, 08:37   

kingu nie wymyślajmy sztucznych problemów wystarczą nam 4 tacy co je wymyślają co chwilę....

jak masz wojnę z więcej niż jedną nacją nie możesz tak zrobić i koniec i kropka bo same wałki z tego się biorą

a jak ktoś chce miasto za pokój to mu zostawiasz miasto puste niech sobie zajmie a potem podpisujesz pokój... i może zapanować miłość ;)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-25, 08:48   

Centurion wrote:
kingu nie wymyślajmy sztucznych problemów wystarczą nam 4 tacy co je wymyślają co chwilę....

jak masz wojnę z więcej niż jedną nacją nie możesz tak zrobić i koniec i kropka bo same wałki z tego się biorą

a jak ktoś chce miasto za pokój to mu zostawiasz miasto puste niech sobie zajmie a potem podpisujesz pokój... i może zapanować miłość ;)

Miasto przekazane jest wicej warte niz zdobyte - np take miasto z kolosem - przy przekazani Peterowi bylo warte na okolo co najmniej 500 monet w stosunku do jego zdobycia i ciagnacego sie buntu - jest to duza roznica ktora jest duzo warta w negocjacjach.

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-03-25, 11:18   

Przekazywanie miast jako karta przetargowa w negocjacjach JEST OK ALE W TAKIM PRZYPADKU a nie w przypadku......czegos i tu jest pies pogrzebany.

Tak samo jest w sytuacji Petera i Leszka - regulamin mowi ze nie wolno wywolywac sztucznych wojen > ok nie wolno i jak rozumiem w tym akurat przypadku szkode odniosl Eferalga....czy po prostu tobie Efer chodzi o goly zapis w regulaminie ktory zostal zlamany ?

Ten zapis rowniez zostal stworzony zeby nie robic dziwnych akcji

Ale np gdybym zle postawil miasto i chcialbym sie go pozbyc to fajnie by bylo zeby mozna bylo by cos takiego robic bo niby czemu nie ? Prosze zaprzyjaznione panstwo o spalenie miasta BO ZLE POSTAWILEM - wywolujemy wojne i po zawodach.

Nie wiem czy mnie rozumiecie ? Powtarzam tu nie chodzi o regulamin a o granie fer.

Edit1 : I tak jest ze wszystkim - bezsensu - kasy przekazywac nie mozna bo zaraz 15 panstw bedzie przekazywac jednemu......wojska przekazywac nie mozna bo zaraz ktos wymysli inny myk.....bezsensu.
Last edited by bummbummbamm on 2010-03-25, 11:25; edited 2 times in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-25, 11:22   

Mnie zastanawia cosinego, dlaczego nie mozan przekazywać kasy , moze mi ktos to wytłumaczycjak czterolatkowi :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/66
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-03-25, 11:26   

Cola wrote:
... jak Ci mam to wytłumaczyć Deb żeby Cie nie obrazic??

powiem tak... jakbys grał w poprzednie dypla i sledził wszystkie watki z zadymami to bys wiedział że dostawałem szewskiej pasji jak widziałem że ktoś próbuje jawnie wydymac regulamin ...

W D4 byłem w ścisłym sojuszu z Colą i mogę zaręczyć, że ma pierd-lca na tym punkcie choć szewcem to on chyba nie jest.

Trochę nie w temacie i odnoszę się do starszego wpisu ale zacząłem sobie poczytywać ten wątek dopiero.
Last edited by Rudi2 on 2010-03-25, 11:28; edited 1 time in total  

Centurion 

Posted: 2010-03-25, 11:27   

oj lary sporo dyskusji o tym było, ja też tego nie kumam ale koledzy tak chcieli, niby że tak jest sprawiedliwiej... ;)

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-25, 11:28   

Lary33 wrote:
Mnie zastanawia cosinego, dlaczego nie mozan przekazywać kasy , moze mi ktos to wytłumaczycjak czterolatkowi

W dyplo 4 pomimo ze byłem molochem chłopaki w 6 zrzucali sie na kase i upgradowali wszystko co sie dało efekt był taki ze nie miałem zadnych szans odeprzec ataku z 300 jdnostek.Czyli wiekszy sojusz to ma znacznie łatwiej niz mniejszy.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Centurion 

Posted: 2010-03-25, 11:30   

ponti wrote:
Czyli wiekszy sojusz to ma znacznie łatwiej niz mniejszy.

no chyba logiczne co nie? ;)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/66
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-03-25, 11:41   

ponti wrote:
Czyli wiekszy sojusz to ma znacznie łatwiej niz mniejszy.

W D4 było akurat odwrotnie w tym przypadku. Mniejszy sojusz zbierał pieniądze by przełamać choć jedno państwo z potężnego sojuszu Zarazków itp. Jak to zwykle bywa jedni byli hojni inni zaś udawali, że dokładają się do wspólnego konta (prawda Cent?) skutek był taki, że na koniec więcej nuków zaliczyli ci którzy byli bardziej zaangażowani. Ci udający udział w sojuszu zostali napromieniowani mniej (prawda Cent?) :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum