www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2008-10-01, 17:08
Cwaniactwo na Polskich (warszawskich) drogach.
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-10-01, 16:57   Cwaniactwo na Polskich (warszawskich) drogach.

Panowie, mam do was pytanie. Czy tylko po warszawie jeżdżą cwaniacy, czy też w innych miastach jest to normalne?

Od wielu lat jeżdżę po warszawie (i trochę po polsce) i coraz częściej krew mnie zalewa jak widzę cwaniaków (głównie w BMW z 2 metrową anteną -jakby coś chcieli sobie przedłużyć :hyhy: -).

Nagminnie widzę akcje typu:
- pas do skrętu w lewo lub prawo z kilkoma samochodami, to po co stać w kolejce jak można się wcisnąć ze środkowego? :zdziwko: Tyle, że nie raz widziałem, jak takiemu się to nie udaje i blokuje cały pas do jazdy na wprost.
Ale dziś widziałem taki numer: na czerwonym świetle koleś z pasa do skrętu w prawo (3 pasy były -lewo, prosto, prawo) przejechał (jakby był pieszym) po pasach dla pieszych w lewo i wjechał na skrzyżowanie i zaczął skręcać w lewo! :przestraszony:

- wciskanie się pod sam koniec pasa, zamiast jak wszyscy ustawić się na końcu i czekać (np. Trasa AK - zjazd na modlińską nadwiaduktem). Powoduje to ogromne korki, bo taki wciskacz blokuje pas ruchu na wprost, a i pas na który się wciska stoi znacznie dłużej, bo ciągle się ktoś tak wciska.

- agresywne slalomiki między samochodami. Normalnie jakby byli kolesie pod ciśnieniem i nie potrafili spokojnie jechać w rządku, tylko muszą ciągle coś kombinować. Wczoraj miałem taką akcję, że koleś jechał za mną, zjechał szybko na prawy pas i znowu na lewy, aby mnie wyminąć, bo na prawym jechał samochód. Mniejsza z tym, że ledwo się zmiećił, ale koleś już nie widział, że jak hamowałem przed przejściem dla pieszych, bo babcia przechodziła. Koleś mnie wyminą i ZONK. Prawie przejechał babcie :szok:

- skrzyżowanie, 3 pasy, prawy pas do jazdy na prawo lub dla autobusu na wprost, bo za skrzyżowaniem jest tylko przystanek i koniec pasu. Oczywiście jakiś cwaniaczek się ustawi na tym pasie, żeby po czerwonym świetle ruszyć na maxa i wyprzedzić kilka samochodów (jakby stał normalnie na pasach do jazdy na wprost).
Są jeszcze tacy co skręcają w prawo (zielona strzałka, lub nie :) ) i od razu zawracają i znowu skręcają w prawo i tak oto można przejechać na wprost na czerwonym świetle :)

- jechanie trasą AK szczególnie wieczorami w weekendy lewym pasem poniżej 120km/h to samobójstwo. W ogóle jeżdżenie tą porą w weekendy trasami szybkiego ruchu w wawie to masakra. Normalnie jak NFS UG2 :) Same neony

Jak tylko takie akcje są w wawie, to emigruję do normalnych miast!

Ps. dodam, że ja nie jeżdżę flegmatycznie, wręcz przeciwnie, czasem za szybko, ale nienawidzę cwaniakowania.
Postaw piwo autorowi tego posta

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-10-01, 17:05   

Niestety policja nic z tym nie robi, takich delikwentow to powinno sie trzymac krótko ponizej tysiaka bym nie schodzil.

Co do uwag na temat jazdy to mnie bardziej dobijaja ludzie ktorzy wjezdzaja na skrzyzowanie widzac ze nie ma miejsca na zjazd z niego :krzeslem: - takim tez wwalal po tysiaku i na ponowny kursik :D

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-01, 17:08   

:przestraszony:

nieźle, u nas żadkość takie akcje bo i skrzyżowania zazwyczaj mniejsze i się nie da...
podstawa to przejeżdzanie na żółtym świetle, zawsze ;) ale tu każdy wie że zanim wjedzie na skrzyżowanie to najpierw sprawdza czy przypadkiem koleś z żółtego jeszcze na nim nie przebywa ;) akcje z ruszania na maxa z pasa do skrętu w prawo żeby wyprzedzić parę aut widziałem - za każdym razem BMW...

reszta to dla mnie jakaś masakra :D

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-01, 17:11   

Wiadomym jest, że w Wawie najgorzej :P

Byłem kilka dni w stolicy i też parę sytuacji widziałem. W Poznaniu nigdy nie trafiłem na takie numery (często nie jeźdzę po Poznaniu, ale w Wawie też długo nie byłem).
A na przykład w Gnieźnie jak się trafi korek (a potrafi się zdarzyć większy niż w Wawie widział :przestraszony: ) to raczej nikt nie kombinuje pod górkę. Fakt, że nie ma tylu pasów na trasach, ale często jest kawał miasta zablokowane. Dobrze, że mi szkołę przenieśli na obwodnicę. Teraz dojeżdżam 13 minut do Gniezna + 2 minuty do szkoły :) Kiedyś było to spokojnie 30 minut ;)

No ale nie porównujmy wioski z wiochą ;)
W każdym dużym mieście tak jest, z tym, ze w Wawie najgorzej ;)
Centurion wrote:
reszta to dla mnie jakaś masakra

Czyli jednak się orientuję w sytuacji na poznańskich drogach ;)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-10-01, 17:15   

Wczoraj o mało co nie skasowała mi jakaś baba samochodu. Co gorsza to nie był mój samochód (zostawiłem w Lęborku) tylko żony :przestraszony:

Skrzyżownanie Żelaznej i Prostej, jadę na północ Żelazną. Właściwie to stoję po prawej stronie bo mam czerwone światło, obok mnie stoi bus. Włącza się żółte światło, włącza zielone i obaj ruszamy. Nagle w odległości 5 milimetrów przede mną i busem śmiga czerwony sedan. No normalnie gdyby nie lata treningu na grach komputerowych (i nie chodzi mi tu o civkę :hyhy: ) to bym w nią wjechał. Głupia baba musiała ostro dać po hamulcach bo ludzie na pasy weszli szybciej niż ja ruszyłem i by ich rozjechała. Strąbiłem babsztyla i pojechałem ale tak się wkurzyłem że... :wsciekly:

Co do jeżdżenia po Warszawie to masz rację - tak jeżdżą i już. W innych miastach za to można dostać białej gorączki bo jeżdżą jak by na majówce byli :oczami: w week-end jechałem przez Trójmiasto, to było straszne :)

Acha i jedna poprawka - ostatnio oglądałem program w którym Policja zachęcała do czegoś co ty nazywasz cwaniactwem. Ja sam też tak myślałem ale teraz dałem się przekonać i też jeżdżę. Chodzi o sytuację gdy pas się kończy (nie to że jest do skrętu, tylko po prostu się kończy i są strzałki żeby z niego zjechać). Zwykle ludzie się ustawiają na tym jednym co idzie dalej a tylko nieliczni jadą do końca pasem który się kończy i tam zmieniają pas. Trochę się zdziwiłem jak widziałem materiał w którym policjant pouczał ludzi że tak właśnie trzeba jeździć. Po to są te pasy aby rozładować korek - zrobić kolejkę dwa razy krótszą, inaczej ona potrafi zablokować poprzedzające skrzyżowanie.
Dlatego należy jechać takim pasem do końca i na końcu tzw. "zasadą zamka błyskawicznego" wjeżdża się na zmianę z obu pasów.

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-01, 17:18   

lechu ale z tą majówką to przegiąłeś pałe ;) przyjedź do nas kiedyś to ci pokaże majówke... :P

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-01, 17:22   

Centurion wrote:
przyjedź do nas kiedyś to ci pokaże majówke...

Też mogę pokazać :)
Oj, jakby mnie złapali to bym dostał większy mandat, niż wartość samochodu, bo tak się jeździ na majówkę ;)

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-10-01, 17:24   

LDeska wrote:

Acha i jedna poprawka - ostatnio oglądałem program w którym Policja zachęcała do czegoś co ty nazywasz cwaniactwem. Ja sam też tak myślałem ale teraz dałem się przekonać i też jeżdżę. Chodzi o sytuację gdy pas się kończy (nie to że jest do skrętu, tylko po prostu się kończy i są strzałki żeby z niego zjechać). Zwykle ludzie się ustawiają na tym jednym co idzie dalej a tylko nieliczni jadą do końca pasem który się kończy i tam zmieniają pas. Trochę się zdziwiłem jak widziałem materiał w którym policjant pouczał ludzi że tak właśnie trzeba jeździć. Po to są te pasy aby rozładować korek - zrobić kolejkę dwa razy krótszą, inaczej ona potrafi zablokować poprzedzające skrzyżowanie.
Dlatego należy jechać takim pasem do końca i na końcu tzw. "zasadą zamka błyskawicznego" wjeżdża się na zmianę z obu pasów.

Leszek, ale to nie jest właśnie cwaniactwo. Tak powinno się jeździć!!! Jak się pas kończy, to zawsze powinno dojeżdżać się do końca i tam powinno być tak, że się wymieniają samochody co jeden. Tak jest równorzędność pasów i oba pasy jadą szybko. A u nas na drogach jest tak, że część od razu zjeżdża na pas właściwy, a część jedzie do końca i tam się wciska. Powoduje to, że właściwy pas się ślimaczy (często zdarzają się goście co blokują pas, który się kończy -tzn jadą równo z tym właściwym i chwała im za to), a ten co się kończy idzie znacznie szybciej. A że w polsce się jeździ inaczej to wina tego, że nikt nikogo nie chce wpuszczać i każdy musi wciskać się na siłę (ja zawsze szukam samochodu z panią za kierownicą, bo zazwyczaj wpuszczają :) )

A jeszcze co do jazdy niedzielnych kierowców i części kobiet, staruszków itp :) , to ich wolę niż cwaniaków. Z takimi częściej zdarzają się niegroźne stłuczki, a z cwaniakami to są nagminnie bardzo niebezpieczne wypadki.

A ostatnio miałem śmieszną sytuację. Równorzędne skrzyżowanie i 4 samochody :) . Wszyscy się na siebie patrzą i nkt nie chce ruszyć, późńiej każdy szuka czy jakiejś kobiety nie ma za kierownicą i nie ma. Nagle wszyscy ruszają hahaha. No i po hamulcach. No to ja skręciłem w prawo i jakoś poszło :)
Last edited by pawelt on 2008-10-01, 17:26; edited 1 time in total  

Eferalga_500 

xfire: throgin
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-10-01, 17:31   

pawelt wrote:

A jeszcze co do jazdy niedzielnych kierowców i części kobiet, staruszków itp :) , to ich wolę niż cwaniaków. Z takimi częściej zdarzają się niegroźne stłuczki, a z cwaniakami to są nagminnie bardzo niebezpieczne wypadki.

Moim skromnym zdaniem cwaniaczki nie mają wypadków, oni w większości wypadków powodują niebiezpieczną sytuację wymuszając pierwszeństwo co z kolei może spowodować wypadek:
przez zpechnięcie
nagłe wjechanie na pas
jechanie na czołowe
na trzeciego etc.

W tych przypadków cwaniaki wychodzą cało, a szary kierowca wpada wposlizg lub sie wystraszy i laduje w rowie lub na masce samochodu jadacego z przeciwka :(

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-10-01, 17:44   

LDeska wrote:
Co gorsza to nie był mój samochód (zostawiłem w Lęborku) tylko żony

:rotfl: :rotfl: :rotfl: intercyzę przedmałżeńską z maniakiem civki podpisała...dobre. w sumie wiedziala co robi ;)

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-10-01, 18:02   

http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html

Z dzisiejszego onetu w sprawie kontroli i nadzoru ruchu drogowego :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Beny 

Posted: 2008-10-01, 18:26   

Przecież to jest śmiech na sali. U nas taki system (tyle, że mniejszy) się robi na pracę inżynierską. Robi go dwóch średnio inteligentnych studentów informatyki 4 roku...

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2008-10-01, 18:31   

Często słyszę od znajomych że w Wawie to masakra jakaś z jazdą kierowców (BMW :P ) w porównaniu do innych miast. Od ponad 10 lat jeżdżę we Wrocku i nie jest tak tragicznie, choć też cudaki się zdarzają czasem. Jeszcze wczoraj widziałem sytuację gdy (nie wiem co było przyczyną) gość mocno zdenerwowany stanął autem na krzyżówce wyszedł z niego, podszedł do kierowcy w aucie za nim, podniósłszy mu wycieraczkę na pion, zbluzgał otworzył i trzasnął jego drzwami, tamten drugi wyleciał poszarpali się trochę i mało się nie pobili, nie ma to jak agresiva :hyhy:

Beny 

Posted: 2008-10-01, 18:46   

Eee, podnoszenie wycieraczek w samochodach na skrzyżowaniach to jedna z ulubionych zabaw studenckich ;)
Oczywiście podnosimy tylko sobie na wzajem.

A kiedyś też się zdarzyło, że kumple zrobili sztuczną awanturę i zaczęli się przepychać na światłach. może Ci kolesie też szopkę sobie z innych robili ;)

Ale wracając do tematu to też miałem kiedyś "ciekawą" sytuacje na skrzyżowaniu w Gnieźnie. Na środku zrobili takie podwyższenie, żeby ludzie wolniej przejeżdżali. Z obu stron kolejki jak nie wiem, deszcz pada, ja głodny i zmęczony (nie będę się rozpisywał dlaczego) i stoję pierwszy w kolejce na głównej. Zaczynam wjeżdżać na skrzyżowanie, a z przeciwka koleś wyprzedza całą kolejkę i z prędkością koło 70 gna przez środek skrzyżowania w deszczu na kostce :przestraszony: Niestety instynktownie zahamowałem. Gdybym był bardziej przytomny to bym dodał gazu i spotkał się z kolesiem na środku, bo akurat z przodu mam lekko oberwany zderzak (po spotkaniu z rowem ;) ). Miałby kto naprawiać...

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-10-01, 18:55   

Beny wrote:
Przecież to jest śmiech na sali. U nas taki system (tyle, że mniejszy) się robi na pracę inżynierską. Robi go dwóch średnio inteligentnych studentów informatyki 4 roku...

Hmm Komentarz bardzo trafny ;) nie znam sie za bardzo na az tak zaawansowanej wiedzy informatycznej ale wydaje mi sie jednak ze ten system mógł własnie byc zrobiony przez takich studentow dostali swoja działke pewnie z 15000 zł a reszta mogła sie rozpłynąc po Urzędach.Wydaje mi sie ze do takiego systemu jednak trzeba miec dosc dużo danych ,o natężeniu ruchu ustawionych tam znakach ,o odległosci sygnalizacji świetlnych miedzy sobą ,długości danych ulic etc.

Tak powinien pracowac system za 20 mln$ zeby przy tak fatalnej infrastrukturze jaka mamy,wąskich ulicach,rozmiesczenu świateł działał sprawnie dla ruchu.Skoro daliśmy tyle kasy to powinien nad tym pracowac sztab wybitych fachowców w tej dziedzinie oraz dobrzy analitycy danych oraz infomratycy najwyzszej klasy.Tak sobie to przynajmniej wyobrażam

Nie wspomnę juz o inwestycji w infrastrukture braku obwodnicy w waznych miejscach,estakad miejskich dla pieszych lub przejść podziemnych by ograniczyc zdecydowanie ilośc świateł.Tego nie ma kurde,miasto wolic walnac światło niz zainwestowac w zwiększenie szybkosci ruchu w miescie do maximum oraz bezpieczeńśtwo jadacych i pieszych(na światłach najczesciej sa wypadki).Idealnym przykładem jest ul.Puławska gdzie mimo ze dodano pas tych świateł jest tam tyle ze korki będa tam zawsze.Pracuje w Piasecznie i co tam sie dzieje to zakrawa na kpine po prostu korki sa takie ze szok praktycznie ponad 100 tysieczne miasto juz nie ma w centrum zadnej drogi o ruchu dwukierunkowym :) zeby wyjechac na ulice gdzie pracuje nei ma problemu a zeby wjechac musisz to zrobic jednokirunkowymi na 5 km dlugimi ....Jak ja nienawidze tego miasta....

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum