www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie
Author Message
Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-08-23, 19:44   

Dzięki za grę Panowie. Miło się grało.

Jak już Jarek zauważył, decydujący o ostatecznym rozstrzygnięciu był mój atak na Hannibala. Wolałem przejąć inicjtywę i sam tworzyć nowe sytuacje niż czekać na rózwój wypadków. Widziałem że Hannibal coraz lepiej sobie radzi z techami w czym pomagała mu cecha finansisty, a w przypadku dalszej współpracy z Rosją mogło to dla mnie stanowić zagrożenie. Wcześniej przekonał się o tym Pers. Opóźnienie w rozwoju Hannibala i zmniejszenie jego potencjału było więc bardzo ważne. Trochę daleko było do niego, bo to właściwie antypody, ale to co wysłałem wystarczyło do zrealizowania celu. Przy okazji złapałem obok niego miejscówkę, w której mogłem przezbrajać statki na niszczyciele i zaprowadzić całkowitą blokadę.

Mao - Damroka
Katarzyna - Jarek
Hannibal - Hechter
August - Centurion
Suriavarman - Bobek
Ragnar - King Chrobry

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-08-23, 22:27   

Grrr jak Ty mało tego wojska miałeś :)
Planowaliśmy szybką rozbiórkę Rzymu z Hechterem i dlatego nie dałem rady zdesantować co najmniej setki swoich żołnierzy na Twoich ziemiach :] Oj popsułbym Ci humor ale myślałem, że po podpisaniu paktu defensywnego nie zaatakujesz i się trochę przeliczyłem jeszcze w tej turze moje wojska nie dotarły na linię frontu :rotfl:
P.S Pomimo już całkiem sporej blokady morskiej i małej ścinki widać jak sporo straciłem :/ Ale pomimo to 2 byłem we wszystkim, w wojsku i terenie jedynie jeszcze się ostałem.

Poza tym ja Hechterowi w technologiach nie odstawałem zbytnio, a kolejny 12 turowy GA i zmiana na wolność słowa, wolność wyznania dałoby mi kupę kasy. Ja miałem strzelectwo, brakowało mi jednak stali, tak to jeszcze nauki wojskowe jednak to było nie potrzebne w zaistniałeś sytuacji :P
W nauce jednak nie odstawałem tak bardzo od Ciebie pomimo tego, że nie miałem jeszcze właściwych ustrojów i braku oksfordu który dopiero w ostatniej turze pracował jednak Ty bardzo długo się rozwijałeś spokojnie dzięki latarni :/

Mam jedno pytanie, łatwo było Damroka pojechać swoje własne AI :D ?

Kasia nie była najgorszym liderem którego mogłem dostać jednak jedynie creativ sie na początku przydał, osadników głównie i tak musiałem robić na jedzonku i to przed odkryciem niewolnictwa. Gdybym dostał org, fina albo chociaż industriala to mogłoby być ciekawie, albo takim Rooseveltem :oczami: Wielka latarnia byłaby u mnie na czas, zabrakło mi do niej jednak sporo bo aż 10 tur, nie wziąłem się od razu za nią tylko chatki :(
Last edited by jarek1333 on 2010-08-23, 22:38; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Damroka 

major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-08-23, 23:47   

jarek1333 wrote:
Grrr jak Ty mało tego wojska miałeś :)

Wojska lądowego może nie miałem zbyt dużo, ale i tak co chwilę zdobywałem jakieś Wasze miasto. Miałem za to cały czas olbrzymią przewagę na morzach uniemożliwiającą Tobie próbę podpłynięcia do moich ziem. Chyba do końca nie przestawiłeś się, że to inna gra niż pangea.

Quote:
Planowaliśmy szybką rozbiórkę Rzymu z Hechterem i dlatego nie dałem rady zdesantować co najmniej setki swoich żołnierzy na Twoich ziemiach Oj popsułbym Ci humor ale myślałem, że po podpisaniu paktu defensywnego nie zaatakujesz i się trochę przeliczyłem jeszcze w tej turze moje wojska nie dotarły na linię frontu

Już raz zadawałem Ci to pytanie, czy podpisując pakt defensywny z Hannibalem wiedziałeś, że w następnej turze będę go atakował? Bo ja moje statki miałem już ustawione do ataku, więc wiedząc o tym, działałbyś z premedytacją podpisując sprzeczny pakt z tym pierwszym.

Quote:
W nauce jednak nie odstawałem tak bardzo od Ciebie pomimo tego, że nie miałem jeszcze właściwych ustrojów i braku oksfordu który dopiero w ostatniej turze pracował jednak Ty bardzo długo się rozwijałeś spokojnie dzięki latarni

Chyba lepiej było to zagrać dalej, żeby się przekonać jaki wpływ ma to "nie odstawanie tak bardzo w nauce"

Quote:
Mam jedno pytanie, łatwo było Damroka pojechać swoje własne AI ?

Łatwo było, bo to AI i można było maksować. Trwało to dosyć długo, bo nie robiłem dużej ilości woja, tylko waliłem jak wchodziło lub odczekałem turę itd.
Mam nadzieję, że nie jest to doszukiwanie się podstępu w postaci ustawienia gorzej jednej nacji żeby łatwiej ją było zjechać drugą. Nie miałem pojęcia że jestem na tej samej wyspie, nie wiedziałem nawet czy te nacje są w pobliżu. Jak Cię ten temat bardzo interesuje to myślę, że da się odnaleźć początkowe sejwy i sam mógłbyś sobie sprawdzić.

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-08-24, 00:07   

Damroka wrote:

Quote:
W nauce jednak nie odstawałem tak bardzo od Ciebie pomimo tego, że nie miałem jeszcze właściwych ustrojów i braku oksfordu który dopiero w ostatniej turze pracował jednak Ty bardzo długo się rozwijałeś spokojnie dzięki latarni

Chyba lepiej było to zagrać dalej, żeby się przekonać jaki wpływ ma to "nie odstawanie tak bardzo w nauce"

[/quote]

Damroka naucz się czytać ... pisałem w czasie przeszłym, przed tym jak zacząłeś mi blokować porty zabierając mi sporo jedzonka, monet i co ważniejsze uniemożliwiając mi wykorzystywanie szlaków handlowych. Moje miasto z statuą moai przez to mogło pracować jedynie na 3 polach lądowych bo to była wyspa ... a przez wcześniejsze etapy gry też zdecydowanie byłeś lepszy przez co takie straty do Ciebie. Kilka( może i z 10) naprawdę kosztownych techów straty, zwłaszcza kluczowe do niszczycieli.
Jeśli chodzi o zakończenie gry to uważam, że nikt inny już nie ma szans na wygraną niż Ty.
Jeśli chodzi o przestawienie to ja wiem, że to morska mapa jednak sporo podbijałem i nie miałem lekkich przeciwników, sam najsilniejsze AI musiałem atakować, później Richardsa który był zaraz po mnie w armii teraz miałem atakować Rzym i 2xAI więc 50 jednostkami tego nie dało się załatwić jak Byczek na etapie gdy ledwo ja sie doczłapałem do słoni to on miał z 80 unitów :szok:

A z tą nacją ... niczego się nie doszukuję. Oj bo zaraz zrobi się nie przyjemnie przynajmniej ja już jestem zmieszany bo mnie źle odebrałeś.
Po prostu zadałem pytanie bo to mnie tylko trochę rozśmieszyło, że musiałeś pojechać własne AI, ja czułem od samego początku więź z Aśoką.
Więcej luzu, wygrałeś zasłużenie i nikt inaczej nie twierdzi. Jeszcze raz moje gratulacje.

Co do morza to miałeś niestety sporą przewagę, ja miałem sporo galeonów bo od astro z 40 jednak do chemii mi się nie śpieszyło zwłaszcza, ze nic mi nie groziło teraz na szybko dodrukowałem z 30 statków i przestałem bo już doszedłeś do niszczycieli, tam troche karawelek czy parę fregat niedokończonych zostało jednak różnica w klasie ... miazga jak niszczyciele wymiatają :/ W sumie na morzu zawsze jest taka różnica choćby galeon vs galera czy galeon vs fregata.

Edit miałem jednak 33 galeony i 21 fregaty+10 gorszych na koniec, z wojsk lądowych to jakieś 80 unitów włączając w to knechty, słonie, rycerzy +30 strzelców i z 15-20 maszyn. Jeśli chodzi o demo to widać ile daje jakość. Na koniec moja nauka była słaba a jeszcze zostało kilkanaście portów do zablokowania ...
Last edited by jarek1333 on 2010-08-24, 00:17; edited 2 times in total  

Damroka 

Posted: 2010-08-24, 00:18   

Ok. Przepraszam za trochę zbyt szorstki post. To pogrubione pytanie mnie lekko rozeźliło, ale zdaje się że źle zrozumiałem. :) A co do skrupułów odnośnie własnego AI, to cóż ... nie takie świństwa się robiło w interesie narodowym swojej nacji :D

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 5/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-08-24, 08:05   

Ja powiem na zakończenie, że Damroka mnie atakujesz w 3 czy 4 grze "podstępnie" ;)
Ja Ci tego nie zapomnę i lepiej, zebyśmy teraz grali jakiegoś Anonima :)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-08-24, 09:28   

No ja jak już mówiłem, grę o zwycięstwo skończyłem w turze 0 jak zabaczyłem co Darnock zrobił... Z chatki bronz working, od razu slavery i ścinka na wojowników do obrony przed archerami... potem do dróg i axów i pojechałem lamersa. Efekt - niezadowolenie we wszystkich miastach przy populacji 3, 0 % na naukę i nadal środki odpływały... (chatki mnie ratowały, kilka ich było na kontynencie rzymskim).

Zanim dociągnąłem do 'pieniądza' było pozamiatane.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-24, 09:29   

Hechu, to jak by co to możemy koalicję zrobić bo ja się go boję coraz bardziej po każdej kolejnej wygranej ;)

Wydzieliłem podsumowanie i wrzuciłem info na główną. Fajnie by było jak by każdy opisał swoje wrażenia po grze.

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-08-24, 09:33   

Nie wygrałby Damroka jakbym grał tego Pbem-a od poczatku :P w ogole to mapa była taka sobie ale Wasze ustawienia beznadziejne.Jak można zagrać archipelagi i nie zbanować latarni oraz kolosa???? :przestraszony:

Damroka mądrze zagrał coś co powinno być oczywiste dla wszystkich wybrał nacje industrialna pewnie od razu w sailing i strugac latarenke.Wział nacje maksymalnie rozwojową z techami czyli Chinczyka .Industriala do szybkiego wyklepania potrzebnch cudaków a reszta to już formalność.Nie mniej jednak gratulacje z wygranej,Mi się grało tak sobie bo zastępowałem tylko ale cięzko było jakos poustawiać to wszystko bo moja i Bobka koncepcja na grę zasadniczo się róźni.

BTW. Od początku Bobek był sojusznikiem Damroki i ja podtrzymywałem jego politykę na zastępstwie. Dzięki Jarek za surowce :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Damroka 

Posted: 2010-08-24, 09:34   

hechter wrote:
Ja powiem na zakończenie, że Damroka mnie atakujesz w 3 czy 4 grze "podstępnie" ;)
Ja Ci tego nie zapomnę i lepiej, zebyśmy teraz grali jakiegoś Anonima :)

Rzeczywiście jakoś nie po drodze nam się układa jak do tej pory :) Ale o podstępie trudno tu mówić. To tylko tak wygląda, bo Ty przed atakiem zadajesz niewygodne pytania, a ja w odpowiedzi lawiruję, żeby oszczędzić Ci nerwów o jedną turę. :)
Last edited by Damroka on 2010-08-24, 09:39; edited 2 times in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-24, 09:39   

Damroka wrote:
Rzeczywiście jakoś nie po drodze nam się układa jak do tej pory :) Ale o podstępie trudno tu mówić. To tylko tak wygląda, bo Ty przed atakiem zadajesz niewygodne pytania, a ja w odpowiedzi lawiruję, żeby oszczędzić Ci nerwów o jedną turę. :)
:oczami: widzisz Hechu jak to zawsze można ładnie wytłumaczyć? Nie daj się zwieść, trzymamy sztamę przeciwko tych pomarańczowym chińczykom ;) :cool: :chytry:

Damroka 

Posted: 2010-08-24, 09:40   

ponti wrote:

Damroka mądrze zagrał coś co powinno być oczywiste dla wszystkich wybrał nacje industrialna pewnie od razu w sailing i strugac latarenke.Wział nacje maksymalnie rozwojową z techami czyli Chinczyka .Industriala do szybkiego wyklepania potrzebnch cudaków a reszta to już formalność.

Mao nie ma cechy industrialnej, a nacje były losowe, no prawie.

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-08-24, 09:43   

Ja specjalnie wziąłem ind... no ale Darnock skutecznie popsuł mi plany.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-08-24, 14:38   

ponti wrote:
Nie wygrałby Damroka jakbym grał tego Pbem-a od poczatku :P w ogole to mapa była taka sobie ale Wasze ustawienia beznadziejne.Jak można zagrać archipelagi i nie zbanować latarni oraz kolosa???? :przestraszony:

Finy też powinny być zbanowane, a na pewno holender i też portugalczyk.
Holender to w ogóle jakaś masakra na takich ustawieniach. Dwie mocne cechy, świetna jednostka no i przepakowany budynek specjalny.

U nas na szczęscie latarnie wybudował słaby AI, holendra zjechaliśmy jak doszedł do galeonów, a portugalczykiem grał leszek ;)

Centurion 

Posted: 2010-08-24, 14:39   

pawelt wrote:
a portugalczykiem grał leszek

:rotfl2:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum