www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-08-07 Peter vs Bombel
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-08-08, 13:16   2006-08-07 Peter vs Bombel

1. Bombelek
2. Peter

Stara gra - stare bledy :(
DO kapitulacji zmusil mnie atom, zabraklo mi 3 tur...
Ech - gramy rewanz na warlordsach...

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-08-08, 13:28   

Gratulacje Bombel! Alew napiszcie jeszcze jakie nacje były i czy były walki po drodze...

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 62/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-08-08, 13:52   

Ldeska, ta gra to cala jedna walka :) a gralismy inca na ince
w zasadzie nie bylo spokojnego okresu, co chwile cos sie dzialo...

a zaczelo sie niewinnie od Peterowego rajdu warrorami, ktory chcial wyciac moich axe'ow :)

pozniej odskoczylem gospodarczo (buduja po raz pierwszy stone'a i oracla!!!- zeby bylo ciekawiej z oracla wzialem inzynierie) niestety Peter wpadl do mnie axami i sie chowal po lasach :) nawet nie wiecie jak moze byc to upierdliwe... dopiero przy sloniach troche odsapnalem... pozniej byly jakies moje proby ataku, ktore konczyly sie co najwyzej zniszczeniem kilku usprawnien. Non stop wojny na morzu (mialem 3 miasta portowe, Peter tylko 2). Nastepnie Peter wpadl z maschiengunami, troche mnie poirytowal, poniszczyl usprawnien, ale jakos sie z tym problemem uporalem. Pozniej to ciagle bitwy morskie i lotnicze (pierwszy mialem samolociki i troche poczyscilem Peterowi usprawnien). Nastepnie Peter polecial do emancypacji. Na szczescie mialem pobudowane teatry i inne tam i jakos tanio sie wykpilem... Kolejny etap (w miare spokojny) to wyscig do atomu i spadajace 'kaczuszki' na panstwo Petera. Ostatnim atakiem Peter probowal zajac moj port, a po nieudanej probie poddal gre...

Oglnie gra bardzo ciekawa, mnostwo emocji, niestety rozgrywana na raty głownie za sprawa Mojej Kochanej Żony, dzieki ktorej do konca jeszcze nie zbzikowalem na punkcie civki :)

Teraz gramy rewanz i Peter idzie ostro w kasie a ja standardowo poszedlem w produkcje, na razie moj slonik z pomocniczym axemanem zaczyna zwiedzania kraju petera, zobaczymy jak dlugo pozyje :)

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-08-08, 14:12   

Och tyle gram a potrafie czasem takie banalne bledy robic.
W zasadzie to na porazke skazalem sie juz przed gra gdy wymyslilem ze jak jest przesmyk to szybko atakuje....
Plan sam w sobie niezly ale... jedno male ale.... trzeba miec miasto portowe a zaczelismy przy skraju mapy !!!!
No i zamiast zmodyfikowac doktryne to moj pierwszy setlers omija kukurydze i leci na brzeg zakladac port...
Drugi set tez omija kukurydze i leci po braz - chce miec szybko braz wiec stawiam miasto o kratke od brazu bo wszystkie religie poczatkowe juz wziete -2 kratki od brazu byla znacznie lepsza lokalizacja na miasto....
No i dopiero 4 miasto przy kukurydzy polozonej 3 kratki od stolicy...
To juz wystarczylo aby gra zamienila sie w moja szalencza pogon za Bomblem w rozwoju....
Niestety nie dogonilem....
Walki jak to walki z ciekawostek to nigdy jeszcze tylu samolotow nie ukatrupilem co w tej grze... mysle ze kolo 30 to spokojnie zostalo zestrzelonych :)

Rewanz na warlordsach juz jest trudny bo gram Vikingami na Viktorie - szybkie setlersy i generalowie kontra lepsze wojsko....
Szybkos z jaka powstawaly miasta u Bombla naprawde paralizuje (nie moge przebolec ze dalem CI wziasc religie Bombel grrrrr)..
Ja jeszcze nie zasiedlilem swoich terenow a juz musze desant odpierac i na morzu walczyc...
Troche zaryzykowalem i zrobilem Oracla zamiast seta (jeszcze wieksza przepasc w ilosci miast) ale ze za Oracla biurko to sie szarpnalem i troche z kasa lepiej na razie stoje przy mniejszej liczbie miast.
Niestety produkcaj - tu nic nie wyczaruje do czasu zalozenia brakujacych miast...
No zobaczymy co z tego wyniknie, gra zapowiada sie na wybitnie trudna....

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-08-08, 15:50   

Ja oczywiście przegrałem z Bombla Wiktorią, ale od tego czasu trochę zmodyfikowałem moją taktykę i myślę że drugim razem będę stawiał znacznie silniejszy opór :D tylko że moja Żona też pilnuje żebym nie zwariował przez civkę :hyhy: więc nie wiem kiedy będę mógł zagrać dłużej niż 2-3 godziny :]

Napiszcie coś co pomoże mi wygrać partyjkę z Hechterem - jesteśmy na etapie po emancypacji, przed odkryciem spalania. Czy mam szaleńczy iść prosto na samolociki? Czy można spróbować desantu artylerią i piechotą? Pewnie napiszecie że "to zależy" ale chociaż jakieś wskazówki od czego zależy :dontgetit:

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 62/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-08-08, 16:01   

Peter, jesli Cie pocieszy, je jeszcze wszystkiego tez nie skolonizowalem, zostal mi m.in. jeszcze twoj kontynent :)
tak na prawde to troche glupio postawilem 3-cie miasto i przez to mam taka gospodarke jaka mam...

Wiktoria jest na prawde ok, troche balem ze mnie na poczatku zaatakujesz ale jakos nie byles az tak wojowniczo nastawiony... co do religi to ok, jakos daje rade, zreszta jak nie monoteizm to teologia :)

zobaczymy jak sie to wszystko ustabilizuje i czy moja strategia wytrzyma probe czasu :)
no i zobaczymy czy wygra mlotek czy moneta :)

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 5/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-08-08, 16:15   

Podczas którejś z naszych gier teamowych Lbednar powiedział bardzo mądre zdanie: "Drzewko się kiedyś skończy". :hyhy: :hyhy:

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum