www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Bodek" (Lary33)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Bodek" (Lary33)

Pakt numer 546, zaoony 2009-12-01 16:56:52 przez Lary33 (Imperium Lary33)

Nazwa paktu: Bodek

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Lary33
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-01 16:57:26
zesc Bodek, Mam pytanie, masz jakies plany wobec wnuczusia w pryszoci. Jakbys mia to daj znac.

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-02 00:01:33
WItam
To ju kolejny pakt ktry nazywa si "Bodek" :D mogliycie by troszke bardziej orginalni: jaka ambasada w egipcie or smth ;)

A wracajc do meritum to nie mam adnych planw wobec Wnuczusia i raczej bd aktualnie zajty na innym odcinku mojej granicy. Pisz Ci to szczerze i mam nadziej e inni moi ssiedzi nie dostan ostrzeenia.
Ale co si wydarzy w przyszoci to tylko Allah raczy wiedzie wic zapisuj sobie Twoj propozycj w notatniku.
I bdziemy w kontakcie :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-02 08:13:22
ok, ja oczywscie zapytaem z duzym wyprzedeniem , wiec zapytam ponownie za jakis czas ;)

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-14 08:58:54
wnuczus zaczna sie zbroi. Na mnie?, Na Ciebie? ,

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-14 11:25:22
Myl e raczej si wystraszy (moich lub twoich wykresw siy) i myla e si cos na niego szykuje i zacz robi wojo.

Ja mam olbrzymi armi i jeli by mnie zaatakowa to byoby to samobjstwo.
Uwaaj wic na swoj granic.
Ja prowadz aktualnie 2 wojny ale jedn planuj zakoczy szybciutko wic jak co to bd gotowy...

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-14 11:38:28
mam plany alt to jakis 10-12 jeszcze , chce aby by to blitzkrig a nie jakas dugotrwaa wojna

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-14 11:48:22
Nie zapomij o swoim przyszym Egipskim ssiedzie pryz podziale tortu ...

Proponuj wymian map tego regionu przed ewentualnym atakiem.
Mnie interesuje jedno miasto najbiej od mojej strony. Nie wiem jak one s rozmieszczone ale widz jego kultur.

ALe jak ju mwiem nie zaley mi bardzo na mierci WNuczusia i chtnie bym pozostawi go przy yciu...
Jednak zrozumeim jeli Twj rozwj moe pj tylko przez expansj na Rosj to nie bd protestowa.

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-14 19:45:50
ja tez widze kultur tylko jednego miasta. Wnuczus ma tylko 3 miasta zapewne. dla mnie ok podzia2:1 tylko daj mi znac , kte to to odpuszcze ekspansje. MAm nadieje ze nei ze zotem ;) bo u mnie z kasa kiepsko (brak zaleww) i wolalbym go nie oddawac. Mam andzieje ze nie ze soniami jest take ;) . Poprostu u mnie bida i dookola pustynie. tylko w strone wnuczusia moge isc n aie a potem od wnuczusia moze na pnoc pjdziemy razem :) . Z ki masz wojne bo wnuczus mi napisal ze bedzie wspiera alianta. Wiec moze zaatakuje na Ciebie. Jeli tak to daj mi znac.

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-15 13:46:28
wojn mam z Numlokiem - Mongolia.
Ale to ju kocwka bo wpadem mu na tyy w 12 warchariotw i ju jest bez bronzu wic dosownie za kilka turek bd z powrotem.
Wtedy albo ruszamy na Rosj albo ja sobie dobije Didiego.

Jeli Wnuczu idzie mu z odsiecz to czeka bardddddddzzzzzooooo niemia niespodzianka bo prawie nic mi nie zgino a nonstop dorabiam.
Raczej uwaam e On sie po prostu boi i robi wojo w celu odstraszajcym.

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-15 15:12:59
Bodek , ja zaczynam klepac wojo , za 10 tur mozemy ruszyc na wnuczusia. Jezeli masz duzo woja jak mowisz, a 12 warchariotow to ogromna armia to szybko pojdzie.

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-19 22:44:24
ustawmy zegarki.
Jest tura 36.
Ja mam zebrane w okolicy okoo 11 rydwanw.
W 39 turze mog wej ju w terytorium Rosji i w 40 zaj przygraniczne miasto.
Czy potwierdzasz gotowo ??
Bo teraz w 37 ju musz rozpocz konkretne przemieszczanie woja.
Gdzie on ma bronz ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-20 00:43:11
Nie wiem czy ma braz i gdzie, nie wiem czy makonie i gdzie. moze umowmy sie na tur 42

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-20 21:47:42
Zdecydowanie nalegam na jaknajszybsze uderzenie.
Po co dawa mu czas na dozbrojenie..
Iloma jendostkami bylbys w stanie zaatakowa w tej 39 ??
Jesli choc z 4-5 to juz jets cos. Ja wpadam i szybko pale a nastepnei odcinam bronz ja lub Ty..

Rekomenduje szybkie , jak najszybsze uderzenie, ustawiam si na pozycjach ale czekam na potweirdzenie

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-21 12:28:02
Albo co zwcha albo si od kogo dowiedzia.
cia dzi wszystkie swoje miasta ...
czyli raczej wie

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-21 18:39:34
tez to zauwyem, zaraz go po strasze, ze jak bedzie sie zbropito doprowadzi do konfiktu

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-22 00:23:08
Wojsko na pozycjach startowych.
Nie ma odwrotu.
Teraz mnie jeszcze nie widzi (mam nadziej) ale w tej turze wypowiadam wojn i wkraczam po jego ruchu.

Zaproponowa mi OB (ale jestem wredny - on naprawd chcia z nami pokojowo wspistnie) odrzuciem na wszelki wypadek bo a nu bym nie mg wojny wypowiedzie i byaby masakra.

W Imi Boe - Zaczynajmy (po jego ruchu)

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-22 09:24:43
ok, ja mysle ze on sie szykuje na mnie na wojne wiec twoj atak troche go zaskoczy

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-22 16:49:08
on podobno idzie pomoc BBB , moze mu pozwolic ... a wdy bedzie mniej. atakujemy w tej turze ,czy moze jeszcze jedna ture czekamy bo ja nadal mam wojsko trocheoddalone, potrzebuje jeszcze jednej tury

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-26 14:59:14
To miasto od mojej strony to bya stolica.
Zajem j dzi.
Niestety wok nie ma bronzu czyli jest przy jakim innym miecie. Daj mi screena pliss po Twoim nastpnym ruchu w ktr stron mam si kierowa.
Konie s ju poza jego kultur.
Niestety w pobliu stolicy nie ma te zotka :( wic chyba jest gdzie bliej Ciebie (c za pech) :(

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-26 21:11:43
a wiec sytuacja wygl;ada nie ciekawie i musisz szybko mi pomoc , bo inaczej to on sie tutaj zabetonuje w tej kruszwicy na dlugo. znalazlem braz i zloto :) , szybko musiz zaatakwoac bo ja sam nie dm rady. ida jeszce 4 axy to bede mial przytym iescie lacznie 6 xow i 32 chatiory za kilka tur ale to niestety za 3 tury a jak widizsz to ida w te strone jeszce 3 axy i spearman.

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-26 21:58:48
Spoko nie zostawie Ciebie samego na wojnie o to moesz by spokojny.
Jakby mg mi dokadniej napisa co ma w miecie a co idzie dopiero do miasta. On teraz si ruszy przede mn w tej turze wic zakadam e wszystkim wejdzie do miasta.
Te 3 axy i spear to s ju w miecie czy dopiero id ??
Jesli id to co dokadnie siedzi w miecie i czym moesz Ty w nastpnej zaatakowa.
Ja mog rzuci wszytskie rydwany w to miasto i jako speara dwa utuk a axy to zostan zmiecione, zaley ile zginie na spearze moich.

Czym moesz dobi w nastpnej?
Kolejnoc jest dla Ciebie dobra bo teraz on si ruszy po nim ja uderz i Ty w nastpnej jako pierwszy tylko dobijesz to co przeyo ...
Jeli nie zniszczy drogi bo jak zniszczy to nie dojad na nastpn tur :(

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-27 12:25:01
w miesice ma speara, ax i warriora, ida 3 axy i spear. wiecw miescie bedzie mial 2 speray ,4 xy i warriora. jak uda ci sie zmiesc te spery to ja powinienm go dobic. a potem juz z gorki bo to chyba jego wszystki siy

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-27 13:19:55
miasto wzite szturmem konnym z marszu.
Straty wasne spore :(
Miasto ma super pozycje : pszenica, zoto , bronz ...
ale idzie do Ciebie zgodnie z umow :(
Musisz mi jako zrekompensowa te moje straty bo nawet sie nie zdzye na jedn bitw zaapa... ehh

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-27 21:42:49
NIE PRZYJMUJ TEGO MIASTA

Domel wyranie zabroni i stwierdzi ze to nbiezgodne z regulaminem :(

Mi to bardzo nie na rke ale jako si przemczymy te 4 tury.
Nie chc adnych zadym na forum i oskare e Bodek co kombinuje.

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-28 01:52:41
ok nie bede pyjmowa

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-28 14:25:58

Tak wyglda sytucja u Polan.
Jak wida to trzecie miasto jest fatalnie umiejscownione bo si bdzie gryzo kultur z tym moim okrutnie ...
To niej Kruszwica jest dla Ciebie a co z tym wyej ??
Moe je spali i za sobie sam tak zeby sie nie przepycha kulturk przez reszt gry ??

Aha wysaem ci propozycj OB, prosz o akceptacj.

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-28 14:36:44
moge je spalic ale pod warunkiem , ze zrobie to ja. zgarnales juz 2 worki na tej wojnie to moze dasz mi chociaz worka zajac i to miasto i je spale, bo narobim armii jak gupi jestm w armii 2 i koszty spore i nic wiecej. to umawiamy sie worka zostaw tamtego i to miasto to sobie ja zajme i spale

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-28 17:31:48
ehh juz stoje pod murami ale w imie dalszej dobrej mam nadzieje wspolpracy wycofam sie do domu...
Dwie nastpne sprawy:
nie wiem czy wiesz ale zeby handel szedl musimy widziec swoje miasta na mapie co oznacza ze trzeba wpuscic sobie po rydwanie i zwiedzic teren sasiada (tak mi sie przynajneij wydaje) i wtedy dopiero sie szlak miedzy miastami pojawi miedzynarodowy..

Wic czekam na pozwolenie 1 rydwanem i zapraszam twojego 1 rydwana.

A jesli masz 2 armie a ja mam 1 to moe jeszcze kogos w okolicy zlupimy ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-28 21:36:29
dobra mozesz wjechac rydwanem. Co do upienia to kogo masz na myli?

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-29 15:49:31
dobra
miasto spalone. Po prawo masz winki, s Twoje do zagospodarowania i nawet marmuer jest.

Ostatnie miasto te ju namierzyem i wkrtce znika.
Jak skoczy si bunt w Kruszwicy to j przekazuj.
Gratuluj adnej i sprawnej wojny, cho nie namczye si zbytnio ale zawsze we 2 raniej.

Mam nadzieje na przyjazn granic na lata.

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-29 15:58:26
ja tez mam taka nadzieje, musze teraz sobie znalezc jakiegos wroga :)

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-30 12:31:04
Lary
czy mi sie wydaje czy Domel leje Hechtera ??
Punkty na civstats przechodz od Hechtera do Domela.
Co jest traci miasta ??

To twj ssiad qrcze i podobno friend..
Moe si zainteresuj...

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-30 17:37:42
acha Bodek, tak n marginesie to sobie narobie troche spearman , abys nie maizakus na moje ziemie , bo cos atwo mnie wysysz na drug strone :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-30 17:38:15
poprzedni wpis sie nie pojawi , wiec maja wojne maja, wysym wsnie tam swoja armie, moze cos ugram dla siebie

Lary33 (Imperium Lary33) 2009-12-31 09:46:38
Dobra Bodek, nie chce byniegrzeczny ale wystarczy tego zwiedznia, zobaczyles 2 miasta i ok , chesz wiecej zwiedzac przyslij scaouta. jakos drazni mnie ten war chariot pod moja stolica. acha i pamietaj w nadchodzacej turze przekazac mi kruszwice, tylko proszew robi t otak aby barby go nie zjady.

Bodek (Imperium Bodek) 2009-12-31 11:16:51
Spokojnie ssiedzie spokojnie ...
gdybym chcia ci atakowa robibym to teraz gdy masz armi axw a ja warcharioty (maj lekk przewag jak wiesz) a nie atakuj jak widzisz.
Miasto Kruszwica ju dawno ci proponowaem i gdyby nie decyzja Domela ju dawno by je mia. Propozycja w grze zostaa zoona.
Gdybym chcia wojny to bym nei porponowa.
Po trzecie wreszcie mam ju do sporo terenu do zagospodarowania i nie potrzebuj nowych ziem na duugi czas.

Wojna z wnuczusiem jeszcze chwilk potrwa bo mi zabi jednego rydwana axem a drugi mj pad na wojowniku w miecie (pieprz..ny random) take jad tam go dobi.
Co do miasta to wysaem propozycj i moesz przejmowac zgondie z ustaleniami (tylko koszty mi generowao).
Co do zwiadu to nie mam scautw ale skoro nie mona to zawracam do domu :( Chciaem nawizac kontak z Hechterem i domelem w grze.

Spokojnie ssiedzie, chciabym mie cho jedn granic bezpieczn i bez wikszych kontyngent wojskowych.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-03 19:30:13
Bodziu jak sprawa z efe? Didi szykuje kolacje przeciwko Tobie. Namawiajuz mnie . Pewnie namawia tez efe i Pawelta/Pontiego.... Mam nadziej ze nei wywiniesz mi numeru bo cos znowu wojo drukujesz .

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-03 19:51:35
wojo drukuje wanie po to eby nikomu gupie pomysy do gowy nie przychodziy.
Koalicja montowana przez Didiego ??
Didi ju jedn zmontowa: Didi, wnuczu, Numlok, Marba.
Do dzi yje ju tylko Didi z tej czwrki :)
Poza tym tak eby mia jasno on nie zyje on wegetuje.
Siedzi w 2 ostatnich miastach , odcity od surowcw, nie ma adnego pola obrobionego wok miasta. Siedzi ucznikami i czeka a si przeami w sobie i zrobi ten szturm (troszk mi szkoda duych strat). Nie polecam sojuszu z Didim.
Poza miastem kade jego wyjcie ucznikami to natychmiastowa mier.

Lary ju Ci pisaem e zaley mi na jednej spokojnej granicy i licz na to e ta taka bdzie. Z Efe jako tako si dogaduje cho s pewne tarcia co do miejscwek pod miasta, ale licze e bez wojny dojdziemy do porozumienia. Mam z nim OB i handel ju idzie.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-03 22:20:14
Bodek ja nie wchodze w koalicje z didim , bo gdyby tak bylo to bym cie nie informowa Ja tez jestem za dugo trwaym sojuszem , nawet do konca gry.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-03 22:38:48
Lary jesli jeste zainteresowany dugotrwaym sojsuzem to ostro ugrywaj co dla sienei w wojnie Hechter-Domel.
Nie wiem po ktrej stronie i jest mi to obojtne byleby szarpn teren.

Tam gdzie dwch si bije tam trzeci korzysta.
Ja chc mie silnego sojusznika i chetnie nawet udziel wsparcia wojskowego jeli bdzie taka potrzeba i konieczno.
Bombel, Damroka, Leszek - to bd wielkie i silne pastwa i na pewno znajd sobie kogo w okolicy do pomocy (moe oprcz Leszka bo ten zaaaawsze w dyplomacji zostaje wykoowany)
Take trzeba budowa wasn przeciwwag. Tylo z silnymi si licz.

P.S. Jak co to w niedalekiej przyszoci su misjonarzem eby mia rele w miastach

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-06 12:07:54
Hej
rusza oglnowiatowa akcja embargo. Celem jest powstrzymanie odlatujcego w techach Holendra.
Zbudowa latarni i mnstwo kasy czerpie z szlakw midzynarodowych. Na dodatek jest finem.
Mnie koszta ci okrutnie i ledwo dycham z nauk.
Pomys jest prosty - jak najwicej krajw zamyka z nim granice i ju.
My i tak bdziemy mieli szlaki zagraniczne midzy nami a on bdzie sobie pod embargiem wegetowa.
Ju jest przynajmneij 5 chtnych, doczasz si ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-06 13:26:19
tak Ldeska juz mi o tym m pisa. Przycze sie do embarga

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-06 15:19:09
to super
wskazane by byo oficjalne zerwanie OB w kronice.
Trzeba pokaza jak duo pastw zrywa OB z Holandi to przekana niezdecydowanych.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-06 15:36:52
dobra skrobne pozniej

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-08 00:20:29
cos mi sie wydaje ,ze albo Cie straszalbo bdziesz miaza chwile najazd

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-08 09:50:10
a kto niby ma mnie zaatakowa ??
Cheos i Bombel ??
To oni s gdzie na drugim kocu wiata...

Lary a ja nic nie rozumiem z Twojej wojny z Hechterem.
Wczoraj zaatakowae i zdobye miasto (wg civstats) po tobie wszed Hechter i miasto odbi.
A teraz Hechetr wszed po tob i zrobi turke.. czyli klasyczny podwjny ruch ...
Ty wszede po nim i nic nie piszesz na forum to ja si nie bd wychyla. Napisaem tylkow shoutboxie ale zero odzewu

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-08 10:01:04
wiem wiem, rozmawiaem z Domelem i Domel zaproponiwa by juz nic nie mieszajac ja dzisiaj zroib podwjny. Poinformowam hechtera ale on nie za bardzo chce sie zgodiz. Miasto niestety odbi w pierwszej turze.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-08 22:55:32
ponownie prosz o zaprzestanie szpiegostwa..
bo bd musia wyrwna t wasz nadwyk szpiegowsk a nie szkoda punnktw ??

Co do reli to chrzescijanstwo nie bedzie rel dobr. Postaram si wrzucic Ci konfucjusza wkrtce.
To bdzie religia palacowa czyli darmowe mlotki z niej bd i rezolucje papieskie :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-09 00:47:04
SKONCZYLEM JUZ ZE SZPIEGOSTWEM , SZPIEGUJE JUZ CALA MOCA EFERALGE

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-10 20:33:03
sorki
faktycznie teraz to nie Ty
teraz Ponti wieci we mnie punktami jak oszalay.. ehh

No i przy okazji Gratuluj udanej akcji w Turcji.
Naprawd SUPER e Ci si udao tam szarpn teren.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-10 21:04:27
ale juz mi odbi istanbu i sie zbunkrowa

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-14 15:32:22
i jak tam na fornice ??
Przebijasz si czy raczej ciki beton do katapek ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-15 09:13:40
bede sie przebija. nasciagem woja ze wszad i jezeli random pozwoli to dam rade. ostatnio nie pozwoli i przegrme 3 pewne pojedynki i sie nie udao

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-15 12:33:14
ty mama nadzieje ze ta odsiecz to nie z Topwjego kierunku. A jezeli nie a wiesz oczyms to daj znac.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-15 12:36:36
co ty..
jaja sobie robi w kronice.
Jeli bym ju gdzie jecha to szuka jakiego skrawku tortu dla siebie, a nie ratowa Turcje.

Na naszej granicy stoi dosownie 1 rydwan i drugi zwiedza tamte ziemie na poudniu. Spoko.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-15 13:45:01
Ciekawe ze eferalga zaatakowa i sie odsoni;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-17 15:38:48
No wreszcie zakoczye Turka. GRATKI.
Obserwuj tam Domela. Z drugiej strony masz looz ale ja mam na karku Pontiego.
Rela widz e Ci sama skoczya wic jak co polecam Konfu bo Palac w budowie.

Nie daj si zbaamuci Bomblowi i Coli bo zapewne Ci namawiaj do zego ;)
Efe ma mocny ukad z Zulusem i raczej czuje si bezpieczny.
Swoj drog to Zulus bdzie kurcze najwikszy na wiecie terytorialnie.
Ja ruszyem z reform i katapki bd lada moment.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-19 11:01:30
Damroka zaatakowa Petera? Graniczysz z Damrok? Moze powiniens mu zroib wjazd od tyu :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 13:05:34
Jeli bym tylko znalaz przejcie ldowe to jasne.
ALe qrcze jets morze :(
Nie za szerokie co prawda ale trzeba statki struga.

Co tam u Ciebie tak pryz okazji ?? Z Domelem dogadae granice??
Jakie dalsze gbsze plany ?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-19 13:11:56
w miare dogaday jestem, teraz stawiam na obronno i rozwoj , mam jeszce kilka goych plam do zaludnienia, nawet to miasto koo Ciebie w strone eferalgii , wiec strugam sety i wojo. Nie mam plan ofensywnych ,b o i tkajuz ledwo zipie z kaska. A ty jakie plany?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 13:14:22
Ja po reformie odyem z nauk bo przez ostatnie 10 tur tylko zbieraem kas do skarbca. Stawiam PA i musze wreszcie dobi Didiego bo to najduej trwajca wojna w wiecie. Katapki powinny da sobie rad.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-19 13:15:43
ale co potem? Mam nadzieje ze nei zamierzasz wybrac sie na wschd

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 13:27:47
Lary ja ju Ci pisaem e jeste dla mnie strategicznym partnerem na wschodzie i nie planuje ataku w Twoj stron.
Jeli Ty podzielasz ten pogld to ju bdzie super. Przecie oddaem ci fajne miasto po Wnuczusiu i nie przeszkadzaem gdy walczye z Turcj.
Sam Cie namawiaem do ataku tam, pamitasz??
Lubi mie due przyjazne pastwo z jednej strony i spokojne granice.
Jeli by ty mia jak wojn to miao pisz, zapewne pomog.

Wrogo do mnie nastawiony jest Ponti a podbi Marb ju jego granica podesza pod moje .....
Tu jest mj punkt zapalny na przyszo

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-19 13:34:54
ok wiec, czyli moje najblisze podboje to albo w strone Ldeski kolo dziada albo Domel, ale to jeszcze dugo

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-21 12:29:58
Hej
chciabym podpisa oficjalny 30 turowy pakt o nieagresji w jawnych.

WIem e to formalno i waneijsze jest sowo w tajnych ni taki pakt ale przyda mi si do wywyarcia odpowiedniej presji na pewnym ssiedzie.

Niech ma wiadomo e mam spokojne granice i mog ruszy na ostr wojn.
Moe co wycisn presj.
A jak co to katapki ju si robi w prawie wsyztskich miastach

Co ty na to ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-22 21:49:28
o jakim ssiedzie piszesz?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-22 21:53:08
chodzi o khmerw? CO jest grane, kurna nie byo mnie 2 dni i jakies jja sie robi. Napiz mi co sie dzieje.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-22 22:25:04
no generalnie Zulu czyli Leszek nagle zmieni front i wsplnie z Holendrem czyli Damrok zaatakowa Petera.
Ja podpisaem nieagresj z Pontim eby mie wolne rce i mc tak jako interweniowa. Sojusz Zulus-Holeder to bdzie wielka sia niestety.
Ale trwaj naciski dyplomatycnze ekonomiczne eby to jako rozbi.

Kmerzy maj ju 13 miast :szok: i te podpisali nieagresje z Zulusem czyli hmmmmmmmm .....
Naprawd nie wiem czy na mnie chca uderza czy tylko si zabezpieczyli przed wojn i chc sie rozwija. Ja mam (niby) dobry kontakt z Kmerem i wydawao mi si e tam kontroluj sytuacj, ale tak naga zmiana frontu przez Leszka zupenie wszytsko pogmatwaa.

No i musz dobi Didiego bo ju mam katapki a potem ... na Holandie ?? desant ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-22 23:55:23
A moze podpiszmy akt na 30 tur o nieagresji i wzajemnej pomocy w razie napasci przez kogos innego

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-23 14:26:30
Plan jest dobry ale czy dotyczy te wojen rozpocztych przez nas ??
Bo ja powanie musz co zrobi z sojuszem Zulu-Holender.
Trwaj intensywne naciski dyplomatyczne.
Nawet ju pierwsz ajb wyskrobaem i skanuj miejsca potencjalnego desantu :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-23 19:00:58
nie tylko pakt defensywny .

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-25 13:23:51
Sorki e si nie odzywaem ale jako tak mi wyleciao z gowy bo robi wojo i szykuj si do wojny.
Peter dostaje ostro i Zulus z Holendrem bd silni bardzo.
Zajli mu stolic.

Jestem zainteresowany podpisaniem paktu o nieagresji i wzajemnej pomocy w razie ataku pastwa trzeciego.
Zaproponuj tre.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-25 17:29:28
eee ,moze ty zaproponuj tresc. a na kogo idziesz na wojne? jezeli mozna zapyta .

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-27 16:53:21
na kogo idziesz na wojne??? Co do pktu to moze machniemy 50 tur bo 30 to wyglada tak jakbys sie zbroina mnie i za 30 tur atak

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-28 13:59:48
Lary nie bede Ciebie atakowa chyba e jawnie wystpisz przeciwko mnie w jakiej wrogiej mi koalicji.
30 tur to i tak bardzo duo nie dlatego e po nich nastpi atak ale dlatego e zawsze byem przeciwnym tak dugim umowom bo spycaj gr i zwizuj rce wszytskim.
Proponuj ebymy wzajemnie wstawili sobie po obserwatorze do miasta przygranicznego (Gniazdo-Kruszwica) i bdziesz widzia e trzymam tom dosownie jeden rydwan dla porzdku w miecie.

Zbroj si teraz te nie za bardzo ostro bo dokaczam cudaki ktre ju pozaczynaem.
Na wojn id po kolei :
DObi Didiego katapkami (ju mam ich z 8 i starczy na niego tylko musza dojecha na miejsce)
a nastpnie bd si stara zdesantowa Holadnie i urwa cho kawaek zanim zrobi to Leszek i Peter.

Ja naprawd ju 2 dyplo pod rzd graem na mega wojennie i teraz po ostrych pocztkowych wojnach chc troszk rozbudowa pastwo i zasiedli to co wywyalczyem wczeniej.

Mio by byo jakby mi pozwoli wstawi port nad morzem Holenderskim (ale to nie jest jakim priorytetem dla mnie) po prostu wkrtce zasiedli tam Domel lub Czarny

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-28 14:01:33
Bomble cos tu majaczy o jakims pakcie nas 2 i on ale nei wiem czy jest sens

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-28 14:31:25
pakt wsplny z nim jest bez sensu bo jestemy gdzie henhen od siebie.
Oczywicie rozmwiaj z nim i negocjuj, moe warto np. wsplnie z Bomblem lokalnie jak koalicj zmontowa eby na przykad podzieli si Aztekiem/Mali/Kartagin - niepotrzebne skreli :D

To ju tam s Twoje tereny i ja si nie wtrcam jeli Ci si opaca z nim wsppracowa przy podziale kogo to smiao dziaaj. Pamitaj tylko e Bombel raczej bdzie takie same rozmowy jak z Tob prowadzi w sumie z kadym innym krajem w okolicy.

Ja doradzam rozbuduj si zasiedl ziemi, okrzepnij, wywalczye naprawd duo i jak tro wszystko si rozkrci to wtedy bdziemy wojowa. Ja wciskam u siebie miasta do gsto eby na maxa teren wykorzysta.
Moim zdaniem to inni musz teraz na si szuka wojen i nowych podbojw.

My si obowilimy ju na poczatku i ja bym nie wchodzi w wojny niepewne groce dug stagnacj i okopywaniem.
Wedug moich szacunkw zmiecisz u siebie okoo 14-20 miast. (jeli bdziesz gsto wstawia)
Niewiele jest pastw ktre maj taki komfort.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-01-28 15:42:48
wasnie tak zamierzam nie wojowac na rzie. Obawiam sie tylko eferalgii , jakbys cos wiedzialco on knuje i na kogo to daj zna.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-02 14:50:17
I jak tam sytuacja w pastwie czyckim ??
Naciskaj Ci mocno na noyk w moje plecy ;)
Bo obstawiam e jeli jeszcze nei zaczli to wkrtce zaczn.

A z innych spraw czy moe przemylae moj prob o zaoenie przeze mnie portu nad morzem Holenderskim ?? Gdzie na lewo od Bursy. Nad tym morzem ma swoje waniejsze miasta Zulus i chtnie bym go w przyszoci poszachowa statkami.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-02 15:13:40
hmmm ja chcialem zaoy miasto tam nad tym morze, pomiedzy zalewami a cukrem , ale mozemy sie dogadac jakos. moze masz jakies rozmieszacze aby mi odstapic na kilkanascie tur zanim sie doczlapie do kalendarza. co do nozyka w plcy to wiesz ze nie jestem zainteresowany, gdyz chcetroche sie podbudowac ekonomicznie bo niestety ja nie mam piramid i strasznie dugo wynajduje wszystko

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-02 15:22:25
Co do surowcw to miao pro o dowolny podwjny jeli potrzebujesz. AKtualnie co prawda dostarczam prawie wsyztsko do Petera eby go po cince troszk rozweseli bo nacina ostro. Ale Holendra odbi...

Ja teraz wanie podczam wszytskie kalendarzowe i mog odstpi nawet pojedyncze na jaki czas bo repra mi daje hapy w miastach. Bd si pojawia na licie sukcesywnie w najbliszym czasie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-02 16:34:27
ok to jestemy dogadani, mozesz postawic tam miasto :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-10 11:29:00
Qrcze Lary - ADNEJ REZYGNACJI

nie rb scen

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-12 20:39:20
Bodek, chyba Eferalga przygotowuje atak na mnie, trzymaj wojo w pogotowiu. Bdzie goroc. z kim ssiaduje eferalga?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-12 21:58:51
z Zulusem

I raczej obstawiam e si zbroi w reakcji na masakrycznie wielk armi zulusa.

Za dwie turki dobijam drugie miasto Didiego i moja armia w caoci bdzie wolna.

LDeska

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-12 22:20:08
ale oni z Zulusem maja pakt o nieagresji wiec to nie jest to. Prosze tez Pontiego wrazie czego o pomoc nie wiem jak zareaguje ale czy wrazie czego pozolisz mu przejsc przez Twoje ziemi i dasz mu gwarancje bezpieczestwa?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-13 20:56:35
dostem dzisiaj cynk ze sonie do mnie jada od surwki. ma anadzieje ze mnei nie zdradzisz i pomozesz , podsyaj juz wojo podsyaj

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-14 00:00:56
Skd masz takie info ??
Naprawd nie chc mi si w to wierzy.. ale jeli tak jest to nie bd mia wyboru i stan do walki.

Eh a tak ladnie sobie w pokoju i spokoju cudaki stawiaem...
Skd masz takie info o wojnie ?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-14 01:12:40
mam te info od leszka ktory widzi czesc jego terenu i widzia maszerujace sonie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-14 17:32:33
Bodek mam wrazenie, mama nadziej ze mylne ze obydwaj z Eferalg cos na mnie krcicie. Mama nadziej , ze nie. Bo albo krcicie cos obydwaj albo Surwka jest jakigupi , mylac ze 10 jednostkami mi cosmoze zrobi . Ja w 3 tury moge wystawiponad 70 jednostek na niego

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-14 17:57:58
Lary
Ja nie mam zamiaru atakowa ani Ciebie ani jego.
Jeli on zaatakuje pierwszy Ciebie to natychmiast ma wojn ze mn. Zobowizaem si i sowa dotrzymam.

Natomiast jak ju wczeniej pisaem On musiaby byc samobjc eby si na taki wariant zdecydowa. Graniczy z trzema pastwami Egiptem, Zulusem i Tob.
Na lini Kmerzy - Zulus iskrzy znacznie bardziej ni Ci si wydaje. Regularnie rozmawiam i z jednym i z drugim. Nie sdz eby Efe poszed na jakkolwiek wojn w najblizszym czasie. Jeli ruszy na ktregokolwiek z nas to ma wojn z oboma rwnoczenie.

Ja staram si delikatnie dawa mu do zrozumienia eby skierowa si bardziej przeciwko Zulusowi ni przeciwko Nam.
Zobaczymy z jakim skutkiem.

W krytycznej sytuacji wcze pastwo policyjne i wytne tyle woja e raczej damy sobie rade. Ale na razie prbuje dyplomatycznie.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-14 19:09:38
Z tgo co a wiem, to zulus chetnie by poknl eferalge, ale fakty s takie ze przerzucislonie z nad granicy Zuluskiej w mojstrone. Drugi fakt ,ze robi drog w mojstron. Za duzo tego....

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-15 12:54:01
To ja tez zaczn sie zbroi bo a mi gupio ..

Wysaem propozycj wymiany map ??
Co ty na to ??

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-17 10:17:19
Mapy przyjte.
Jak masz wolnego seta to walnij miasto przy samej granicy z Holandi o 1 kratk na skos w gr od krabw.
To miasto wkrtce padnie i zajmiesz surowiec morski Leszkowi na zawsze :)
On bedzie mia go 2 kratki od miasta ty o 1.
Objoby ono te jedn cik grk, ten surowiec kalendarzowy wyej i troszk morza ...

Z Kmerami rozmawiam ale nie wiem co on planuje dokadnie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-17 10:21:42
szkoda ze nie zrobies screena , chetnie tam miasto postawie. Co do Khmer to jezeli jestemy naprawde alliantami w tej grze , to chyab trzeba pomyslec o inwazji na Khmerw. Myle ze nawet czarny sieprzylcze za kilkanacie tur. Nie wiem czy jestechtny , ale mnei tak wkurzyl bo postaiwlmi miasto pod samym nosem i zabierze mi pszeice bo jest cre. Nie wiem co o tym sdzisz, czyli o inwazji na Khmerow

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-17 10:29:46
Czarny mi to ju od dawna propnuje ... jest jednak kilka ale (z mojego punktu widzenia).

Opisz ci to szerzej pniej.
Teraz tak w duym skrcie.
Kmer znacznie bardziej motyla noga swoj obecnoci Zulusa ni mnie.
Ja mam z Kmerem granice normalne i atwe do obrony, Ty te , Zulus ma straaaaaasznie dugie i pozakrcane. Pastwo Zulusa jest strasznie wraliwe na atka Kmera gdy mgby on zaatakowa w bardzo wielu punktach i Czarny nie ma jak przygotowa obrony na taki atak.

Ja staram si skierowa Kmera na Zulusa, zachowujc przy tym max neutralnoci (takie dyplo ;) )

Po drugie Kmer jest teraz u szczytu swej potgi (niestety), ma swoje unikalne sonie i swoje unikalne akwedukty, ma mas arcia i produkcji i jest w stanie szybko wystawi naprawd du i siln armi. Wojna z nim teraz byaby duuuuuuga i naprawd cika. Nie wiem czy nie lepiej (z mojego punktu widzenia) poczeka na przewag w techu....

Oczywicie chtnie wysucham Twojego punktu widzenia.
Oprcz tego przy Twojej drugiej granicy chyba rozbieraj Azteka wanie. Obstawiam Bombel z Col.
I tam wkrtce bdzie naprawd wielki i silny blok. Mogliby nas zasta uwikanych w duuuga wojn pozycyjn .. hmmm ....

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-17 11:37:46
No moze faktycznie ja sie zastanawiam co mam dalej robic, albo rozj w miastach albo dalszy rozj terytorialny. tylko kierunek jst mi nie znany. moze Beny:)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-17 15:01:59
Jezeli ze wsztkimi podpisujesz pakty to nie wiem jaka jest nastny Twoj cel.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-17 15:12:24
Dlaczego wszyscy myl e ja musz koniecznie wojowa ca gr.
W poprzednich dwch dyplo walczyem na maxa cay czas. Nic innego nie robiem tylko wojo i na front.
Teraz naprawd chc si chwilk porozwija. :)

Na walk przyjdzie czas.

Tu powiniene szybko postawi miasto. Zulus z Persem zdobd to miasto za kilka turek i kultura zniknie pomaraczowa. Wtedy ty obejmiesz kraby na zawsze i jeszcze silk wyej i kilka grek w tym jedna cika i sporo morza.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-17 15:36:07
dorba chyba tam postawie , chociaz miejsce takie sobie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-17 15:39:10
jak bym ci pokaza w jakich ja miejscach wciskam miasta ...
a masz mapy to popatrz na to miasto przy samej granicy z Kmerem na kamieniu :D

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-18 09:54:02
oce czy jest szansa eby co szarpn z Celtw ??

Babilon na nich rusza ...
Moe si cho na jedno miasto zaapiesz.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-18 10:14:28
jasne

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-19 14:58:05
Bodek, mozesz mi wytumaczy , po co si zbroisz jak masz ze wszystkimi paky o nieagresji? Ach nie mam seta , jak chcesz to ty ta mstawiaj

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-19 15:51:57
Pakty paktami
ale za paktem armia by musi :)
Na samych paktach to cign niejaki Bobek i to w dwch kolenych dyplo..
no za dugo to on nie pogra.
Take spokojnie, taki pokaz moliwoci cinkowych na dodatek na pastwie policyjnym robi dobre wraenie na nieprzyjacioach. Qrcze cinajc sonia z 2 ludkw dostaj jeszcze 17 motkw nadwyki na nastpn jednostk.
Ta nadwyka w nastpnej turze te si mnoy przez +25% za policyjne

Musz pokaza Kmerom, Czarnym i Majom e potrafi w kilka turek natrzepa konkretn armi. I ten ich, aktualne wysoki, poziom armii w demo nie robi na mnie adnego wraenia

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-19 15:59:16
Bodek , wybaz pytanie ale do kiedy ma mamy pakt bo chyba tez zaczne scinka soniow aby pokazac Tobie ze tez moge. Wiec do kiedy mamy pkat. Czy przeduzamy o koljne 30 tur. Jaki jest Twj plan ekspancji na przyszoc.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-19 16:06:04
Lary
spokojnie naprawd
przekaz mia dorze i jak widz dociera bo ju kilka osb dzi si do mnie na tajnych odzywa ;) Nawet Cola z ktrym nie granicz :D a wczeniej si do mie nawet sowem nie odzywa
Jeszcze kilka turek ostrej cinki bdzie ...

co do paktu to nawet nie wiem kiedy go podpisalimy ale ja cae D3 D4 i D4,5 graem bez adnych oficjalnych jawnych paktw i sojusznikw nie atakowaem.
spokojnie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-22 12:00:20
No i widzisz jak adnie idziesz w punktach.
Ju jeste na 5 miejscu, Damroka popyn a Ty odrywasz si od grupy pocigowej, przed Tob Bombel :D
Spokojnie zasiedlaj zasiedlaj co si da, jak masz jeszcze miejsce wciskaj miasta.

Powanie cinij tam nawet dyplomatycznie o ziemie po Celcie, eby sobie nie myleli e je odpuszczasz. Nawet jeli si na maisto nie zaapiesz to pisz poselstwa do Babilonu i Zulusa e te chcesz ziemie jakie, nawet niczyje pomidzy Wami.

Nie odpuszczaj im terenu, musz si z Tob liczy tam.
Masz moje poparcie jakby co.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-24 11:47:15
Bodek. Czy szykuesz na mnie atak z Efaralg? Czy przestajemy by dobrymi sojusznikami? Bardzo mi sie to nie podba.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-24 19:00:21
Rozumime , ze nie odpowiadajc, atak bedzie jednak na mnie. Przynajmniej uczciwe przznaj ze tak. we dwch i tak mnie zmieciecie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-24 19:04:31
Lary
Jak po grze kto bdzie czytal ten pakt to bdzie si niele bawi bo wikszoc moich wpisw to zapewnianie Ciebie e nie mam zamiaru Cie atakowa

Powtorze ponownie
NIe mam zamiaru Ciebie atakowa.
ciagam troszk wojska pod t granic bo i Ty i Efe trzymacie tutaj znacznie wicej ode mnie. Sam masz tutaj jak widz katapky axy speary rydwany ... a ja jeden rydwan.
Sam przyznasz e to bya mocna dysproporcja.
Ja tu teraz sciagam pare sloni i kilka innego smiecia ale tym nie ma szans na atak na kogokolwiek. Szybciej mog tym zareagowa gdyby zatakowali Kmerzy i pomc Tobie w razie wojny.
Jakaby co to razem mamy si tu czym broni.
Ja nadal uwaam e Kmer nie zaatakuje (a przynajmniej nie teraz)
Ale gdyby ruszy na Ciebie to przecie musze co tu mie skoro si zobowizaem.
NIE BEDE CIEBIE ATAKOWA

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-24 21:53:01
No dobra chciabym sie upewnic, ale jest to dyplo , w ktrym nie mozna ufac nikomu, bo kazdy kademu robi koo pira. Ostani przykad bomble/Cola a wczesniej Ldeska Damroka

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-25 10:24:36
i dlatego zachowaj czujno i wojo drabiaj.
Ja pakty mam podpisane ale trzon armii stoi niedaleko granic z Pontim bo ja jego oceniam jako najwiksze zagroenie.

Tobie radz ponownie przygldaj si i obserwuj co si dzieja na wschodzie.
tam si wszysyc lej.
Tam jest lub wkrtce bdzie okazja ugra co dla siebie, niewane po ktrej stronie.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-25 11:01:39
wschd jest masakryczny dla mnei , bo dzieli mnie oklo 6 kratek puistynni

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-25 11:06:23
zakazany paac - i po sprawie.
Ja w D4 miaem tak odleg zamorsk koloni e chyba z 30 kratek od stolicy.
Zacisnem zby wyciem zakazny - i ju miasta migay i byy tasze w utrzymaniu ni te moje rdzenne :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-26 08:33:01
Sorry Bodek ale zabiera jtego chariota.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-26 09:12:41
aa
qrcze przez te cae zamieszania z wojnami zapomniaem odpisa do Ciebie :(
Pisaem do wielu wadcw a o najbliszym zapomniaem.
Prosz o zgod przejazdu rydwanikiem do granic Kartaginy.
Mam ju zgod Hanibala na transfer przez jego kraj.
Celem wizyty jest nawizanie kontaktu z cywilizacj Turkw, gdy s oni jednynm pastwem ktrego jeszcze nei spotaklimy.

Wizyta wybitnie pokojowa i nie stanowi adnego zagroenia.
Mylaem e nie bdzie z tym problemu.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-26 09:31:16
ok , nie ma

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-28 00:08:05
A czemu to nie rozprzestrzeniasz Konfu u siebie??
Przecie masz rele w jednym i to do duym miecie.
Chyba lepiej rela sojsunzicza i jeszcze z mlotkami niz jakis judaizm.

Rozrzu j troszk bo mnei samego przegosuj, rele rozprzestrzenia ostro Efe i Peter a podobno ma te Czarny uczyni podobnie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-02-28 00:13:44
heheh, musze najpierw miec monoteizm a go nie mam :(
Troche nie byo kiedy go wynale, a monastery tez nie mam kiedy robi , bo musze robi wojo do obrony przed eferalg, ale jak bedzie troche czasu to to zrobie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-01 00:20:00
Czy Ty cae te cinki do na wojsko przeznaczasz??

A swoj drog to rozmawia kto z Tob o sytuacji z Mussem i tamt wojn ??
Bo mnei obie strony zapraszaj do przyczenia si po ich stronie i w sumie to nic nikomu jeszcze nie odpisaem , zbieram info od przyjaci...

Co sdzisz, graniczysz z Aztekiem, Bomblem , Col, Babilonem.. masz blisko

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-01 07:57:56
Nie przezncam na wojo , czesc na budynki, ale wojo robie bo sasiedzi maja duzo wicej a wogle jacystacy pazernii. Nie granicze z Cola, i bomblem. Ja na rzie an wojne sie nie wybieram , moze za jakies 15 tur to wtedy pogadamy

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-03 13:46:17
moe za to miasto przy tych krabach Leszka ??
Czy na pewno nie chcesz wtedy ja tam pobiegn i mu wcisn bo po co mu kolejny surowiec ywnociowy.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-03 13:58:58
za jak chcesz bo ja nie mam seta , a po drugie to jest naprawde kiepska miejscwka

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-03 14:23:22
kiepska, to fakt.
Ale zabiera Czarnemu surowiec morski czyli ja mam jeden wicej a on jeden mniej.

W takim razie rozpoczne budowe seta gdzie w poblizu i tam si osiedle

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-07 13:15:20
moze oficjalnie przeduymy o 20 tur ten nasz pakt bo bybym spokojniejszy.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-08 11:28:23
Nie ma sprawy.
Czyli teraz ma by pakt o nieagresji na 20 tur czy dalej pakt defensywny ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-08 14:11:03
moze byc defensywny tylko daj go na jawnym

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-10 12:28:14
dobra bo widz e temat zamar a ja troszk zabiegany byem ostatnio.
Jest tura 110 podpisujemy pakt defensywny czyli o wzajemnej pomocy w razie napaci przez pastwo trzecie. Czas trwania 20 tur czyli do tury 130.
Potwierd tutaj e tak i dzisiaj go wpisuj na jawne.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-10 12:50:36
potwierdzam

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-14 23:39:34
No nie bd ukrywa.
Ten atak dla Czarnych to jest wygra cae dyplo. Jeli mu si uda podbi Kmerw to ju nic wicej nei bdzie potrzebowa adnego terenu i odjedzie we wszystkim ...

Nie mog si temu bezczynnie przyglda.
Wiem e jeste wpltany w koalicj po drugiej stronie ale czy na pewno to dobre posunicie ?? Zastanw si nad tym. Ja bd ma za kilka turek wojn z Czarnym. Nie wiem co ci tam obiecali ale w Twoim interesie take jest to eby Kmer duuugo wlaczy z Czarnym i wykrwawia go ...

Proponuj podjc tajen negocjacje i upiec dwie piecznei na jednym ogniu.
Powiedzmy sobie 2-3 najblisze miasta dla Ciebie Kmerw i podpisujesz pokj.
Niech Kmer bdzie mg zebrac wszysko w jeden stack i zmierzy si z Czarnymi.
Ja na pewno bd tam interweniowa.
Przemyl to ...
Jeszcze pniej ubijemy czarn armi na terenie Kmerw i szarpniesz jakie tereny po Ince. Tak to trzeba rozegra. Szybka mier Kmera to plus tylko dla Zulusa, niech sobie duuuugo i krwawo walcz ze sob.
Ja rozpoczem masow produkcj rycerzy a e na zotym wieku to szybko to pjdzie.
Zastanw si co zrobisz jak Zulus wypowie mi wojn (a wypowie) mamy podpisany pakt w sumie... ale zrozumiem kad Twoj decyzj.

Czarny podstpem wybi armi holendra, obijmy go t sam broni , podstpem zwabi w puapk i ubi katapmi i rycerzami oskrzydlajc jego katapki i treby.
Proch mam za dosownie moment - tak przy okazji.

Pomyl czy nei odwalasz tym atakiem czarnej roboty za Zulusa.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 09:02:40
Moze byc, ale pod arunkiem ze otrrzymam te miasta kte chce. . Napsize ci ktore, potem moge podpisa pokj albo wstrzyma ofensywe

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 09:12:50
Bodek moge sie umowic z khmerami , ze biore orpcz tego gwnianego miasta jeszcze 3 ( bo i tak i tak je wezme) a potem si zatrzyam i mozecie rbacCzarnego. ALe czy Khmer Ci powiedziaze jest tam takze Persja?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 09:15:09
Acha Pogadaj z kartagina i Turcja , wiem ze oni chcieli atakowa Czarnego

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 15:03:22
Bodek , nic nie zrobisz sam . Ja przejmuje te miasta co mam przejac i sie zatrzymuje. to ci moge na dziedzisijszy obiecac. Jak powstrzyamc czarnego i persa to surwka przeyje jak nie to nie .

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 16:08:48
popatrzyem sobie wreszcie na mape. Mam kilak pyta :
Kogo niby ma by miasto Rajavibara (nd Spart po prawej) oraz Isvarupara (po lewo od Sparty) ??

Za ile tur realnie zajmiesz Argos ??

Mam te prob ma. Zarzuc zaraz rezolucj o pokoju z Kmerami. Zagosuj na NIE. Ale nie wetuj. I tak zostanie zawetowana przez Czarnego i Persa ale niech oni otrzymaj po 5 buziek niezadowlenia na miasto z Konfu zamiast Ciebie.
To chyba moesz zrobi, prawda ??

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 16:09:16
Trzeba dc Kmerowi szanse powalczy jak padnie to trudno ale niech nie bdzie to szybka i atwa wojna dla Czarnych

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 16:13:00
czyli wszystko to co ci powiedziaem przez telefon. zagosuje na nie / rajavibare ja chciaem ale moge odpuscic. taki gest z mojej strony . co do IVarupara to nie mam pojecia .. nie byo rozmw na tn temat . Nie wiem za iletur zajme argos, nei mam pojcia

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 16:29:06
co do tego co pisaes to musisz miec z khmerem pakt militarny aby musiaczarny ciebie zaatakowa. Na jawnych ten pakt musi by:
Prowadzenie Dziaa Wojennych a Sojusze Militarne
2) Jeli nie z kadym jest w stanie wojny powinien sprawdzi w PAKTACH JAWNYCH czy ci gracze maj zawizany sojusz militarny jeli maj, to musi wypowiedzie wojn graczom z ktrymi nie jest w stanie wojny i dopiero wtedy moe atakowa zgrupowanie.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 16:33:03
Napisz wyranie w kronice e moje jednostki id tam broni miast Kmera.
Kady kto chce je zdobywa musi atakowa cay stack a nie tylke selektywnie jednostki Kmera a moich nie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-15 17:05:33
bedzie afera :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-16 14:06:13
Jak widzisz forsuj opcj jak mie ciastko i zje ciastko.

Zamiast dzieli si ze mn t jedn dobr Spart wydbi dla Ciebie jeszcze jedno miasto :D
Wtedy sam zdecydujesz ktre chcesz odda mi Spart czy Raja.. costam.

Ja naprawd jestem po Twojej stronie, nie chc z Tob wojny...
NIE Chc tylko eby si Czarny za nadto nachapa.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-16 14:11:34
sparta jest moja !!!

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-16 14:14:15
ALe oczywiie: ja si z tym godz.
Tylko chc eby za Twoj stref zostao uznane miasto nad Spart po prawo.
Raja.. costam.
I ja z Twojej strefy dostan to wanie miasto.
Ty masz wszytsko co chciae a Czarny ma 1 miasto mniej.
Nie pisz mu e to miasto idzie dla mnie po prostu te 3 s Twoje i mi jedno oddasz a ktre to ju nie Czarnego biznes

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-18 23:28:18
Bodziu w co ty grasz? Przeciwko mnnie? Cos mi sie tak zaczyna wydawa. Ide na sparte , jak mnie zaatakuesz to mamy wojne i to ciezka wojne dla obydwu stron, a wtedy eferalgi juz nikt nie obroni

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-19 11:06:24
Lary a w co ty grasz ??
przeciwko Mnie ??
Tam mi si zaczyna wydawa.
Podpisae ze mn pakt defensywny.
To oznacza e zobowizae si wypowiedzie wojn kademu kto wypowie wojn mi.
Zulus grozi e wypowie mi wojn, ty mi odpisae e jemu nie wypwoiesz ale te e mnie nie zaatakujesz.
Nosz qrcze to jeszcze mnie chciae zaatakowa ?? Jak mamy pakt defensywny ??
Spodziewaem si e dotrzymasz podpisanego paktu i wypowiesz wojn Czarnemu jeli to on mnie zaatakuje.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-19 11:11:48
hola hola mocim panie. Kidy Ci napisaem te sowa? Chodzi mi o to , ze jak ty zaatakujesz ZULUSA , to bede neutralny. Jak zulus zaatakuje Twoje pastwo to czywicie wywize sie z obietnicy jaka daem w pakcie jawnym. Powiedz Efe ze jak odda mi sparte to moge pokj z nim podpisa. Ja widizsz nie chce wiecej niz pisalem juz tyle razy

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-19 11:13:59
Rozmawialimy telefonicznie.
Mwiem e pachnie wojn midzy mn a Zulusem. A ty mi powiedziae e zachowasz neutralno.
Zulus wypowie mi wojn dzi.
Zobaczymy jaka bdzie Twoje reakcja

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-19 11:16:44
Nie wypowie Ci wojny to po pierwsze , po drugie Bodek do jasnej cholery to jest tylko fajan gra w dyploamcje i w cywilizacje a nie szukanie dziur regulaminie i jak tu kogooszukac. Meczy mnie takie co. Ja jestem prostym czowiekiem, mam sporego czlonka i nie musze stawaw konkury kto ma wikszego. Jak ci powiedizalme przez telefon niby , to jak pamitam odetchnoles z ulg.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-19 11:34:04
ja nie szukam dziur w regulaminie

Po prostu mam cudaka do niezadowolenia wojennego i jeli ju musz z kim walczy to zaley mi na tym eby Czarny odczu dziaanie tego cudaka.

Ja nie chc wojny z Czarnym ale nie mog si przyglda jak pochaania kolejne pastwo. D tylko do zachowania rnowagi w rejonie.
Kmer t rwnowag mi zapewnia.
Jeli ju Kmer musi pa to zrobi wszytsko eby Czarny na tej wojnie skorzysta jak najmniej.
To jest wanie fajna gra w dyplomacj - nacisk dyplomatyczny na Czarnego, esencja tego co piszesz,

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-19 11:36:45
Dobrze Bodek, chcesz bronic khmera przed czarnym to go bro.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-19 11:43:56
To jest wszytsko zabawa w dyplomacj najczystszej wody....
Chc zniechci Czarnego do ataku na Kmera.
Wszelkimi sposobami, eby sobie policzy e to mu si nie opaca, eby Peter si zastanowi czy chce i za Czarnym na wojn ze mn (a mam z nim granic duug).

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-22 08:43:05
Chcias mie sprzeda! Cos widze, ze nie jestemy juz dobry sojusznikami. Ja paktu jawnego dotrzyma. Jak kto zaatakuje Egipt dolny to bede go broni z caych si. Ale Khmrzy w ten pakt nie wchodz. Smutne to ze za pokj khmer / czarny chias mnie sprzeda

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-22 11:51:11
Jak to punkt widzenia zaley od sytuacji.

Od pocztku gry miae we mnie przyjanie natsawione pastwo.
1) Dogadaem si s Tob na rozbir wnuczucia i wszytskoego dotrzymaem cho nawet nie pobrudzie miecza w walce.
2) Dostae najlepsze wczenie miasto po nim , Kruszwica (zoto pszenica, bronz)
3) Zapewniaem Ci spokj na zachodniej granicy gdy walczye z Turcj, cho wcale nie mielimy wtedy adnego paktu nieagresji ani defensywnego
4) Sam Cie namawiaem do atakowania tam wtedy wanie po to bo liczyem e zyskam silnego i przyjaznego ssiada.
5) Pomimo WIELOKROTNYCH Twoich obaw (poczytaj sobei ten pakt) nie atakowaem Ci ani sam ani z Kmerem.
6) Podpisaem z Tob pakt defensywny, jako z jedynym pastwem w grze.
7) Przeduyem z Tob ten pakt wtedy gdy wygasa i nawet o tym nie wiesz ale ocalio Ci to wtedy od ataku Kmera. Bye wtedy bardzo saby i Kmer mg Ci przeama
8) Odrzuciem wtedy propozycj Kmera aby Ciebie podzieli, zniechcaem go do ataku na Ciebie maxymalnie.

Miae we mnie Dobrego, Przyjacielsko nastawionego ssiada.

A Ty zamiast pielgnowa dobry i obustronnie korzystny ukad wybrae dogadywanie si z odlegym i rywalizujcym ze mn mocarstwem.

Uwaam e dogadujc si Czarnym popenie bd.
Uwaam e Czarny atakujc Kmera popeni bd.
Uwaam e wpltujecie si w bezsensown i dug wojn na ktrej Ty mao uzyskasz, nawet przy zaoeniu e Kmer bdzie si broni sam.

Wojny z Czarnym mogem atwo unikn, wystarczyo wycofa rydwan.
Chciaem jednak zobaczy jak wywiesz si z paktu jawnego ktry ze mn podpisae. Kilka tur temu Tutaj na tym forum napisae:
"Jak zulus zaatakuje Twoje pastwo to czywicie wywize sie z obietnicy jaka daem w pakcie jawnym"
No i teraz mam odpowied.

Poza tym mylisz e ja nie wiem co pisae innym na mj temat ju po ataku na Kmera ??
Twoje przyczenie si do koalicji atakujcej Kmera bardzo duo zmienio.
Bez Twojego ataku mg si on normalnie przed Czarnym obroni.
Powtarzam moim zdaniem popenie bd sprzymierzajc si z odlegym mocarstwem a gardzc moj przyjani, ktr od poczatku tego dyplo wobec Twojego pastwa prezentowaem.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-22 12:07:48
hola hola , po pierwsze sam mnei namawiaes na ataki na pastwa trzecie, po drugie nie chrza mi tu o khmerze, bo cay czas obserwowa mjego wojsko, gdyby mniew zaatakowal to tym bardiej by mu Czarny wjecha. JA dotrzymam paktu i bede broni Twojeg o pastwa jak ktosci wjedzie, ale na razie nikt Ci nie wjerzdza, a wojne masz z Czarnym bardziej ofensywna niz defensywna. Jezeli dojdzie do sytuacji , ze ktos ci wjedzie w PAstwo to oczywiste jest ze bede cie broni. Grasz na wszystkich frontach i tym sobie mnie zrazis, bo trzeba byo grauczciwie a nie knuccay czas. To jest dypl,macja knucia , ktoej ja nie lubie. Nadal jestemy dobrymi ssiadami i nie widze powodw , aby dalej nie by.

Co do Twojej wiedzy to ocziste jesyt ze pisalem do khmera aby ci nie ufa , gyz p opierwsze ma za co ;) a po drugi chciaem zama jego morale. tak ja kty namawiales innych , majac ze man pakt defensywny do zjechanai mnie .

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-22 12:19:16
Dla jasnoci nie namawiaem innych do zjechania Ciebie gdy ja te wtedy ruszybym na wojn. Mam z Tob pakt defensywny i te na pewno go dotrzymam.

Nie dotyczy to wojen ktre sam wypowiadasz.

Nadal uwaam e popeniasz bd atakujc Kmera ale jest to Twoja decyzja.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-22 12:27:51
Moze i popelnilem blad, ale khmer by bardzo agresywny w zachowaniu, postawimi miasto tuz pod samym nosem , wiec co mialm robic.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-23 16:42:28
Przekonaj Eferalge do pokoju, Sytuacja jest tak , ze on mnie teraz sieknie , a ja w naseopnej turze jego. Znajac ciwke na 2 babka wrzya. MAm troche wiksze doswiadczeneie w civce i wiem ze skonczy sie tak ze on tez mnie a portem ja jego i obydwaj potracmy armie. Jak bedziem ia pecha t o spart moja, jak bedzie miaszczescie to tylko sie wybijemy. Ja mu proponuje aby mnie nie atakowa i podpisze zn im pokj i niech idzie walczyc z czarnym a ja sie wycofam , ale on pewny siebie nie chce. Przekonaj go bo wtedy sie obroni przed czarnym

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-23 22:03:33
Susznie prawisz od zawsze tak mwiem e ta wojna to dla Ciebie bezsens.
Dzi jendake pije i ciko mi bdzie go przekona bo urodzi mi si SYN :)

Odezwe si jutro

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-23 22:14:38
A wiec gratulacje wodzu

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-31 15:35:46
No jak widz wreszcie podpisany zosta pokj midzy Tob a Kmerem.

Od pocztku Ci pisaem e ta wojna nic Ci nie da oprcz spirali wojen.
Cieszy mnie fakt i wreszcie jest pokj midyz Wami.

Teraz pytanie na przyszo:
Czy wadca czyski jest zainteresowny przedueniem paktu jawnego midzy nami ??

Jeli niekoniecznie to czy moe zamiast paktu defensywnego zainteresowny jeste chocia paktem o nieagresji ??
Pakt koczy si w 130 turze i szkoda by byo abymy w 131 mieli mie stan zimnej wojny na granicy.
Ja do tej pory ta granic uwaaem za obustronnie bezpieczn i jak widzisz nie podejmowaem nigdy adnych dziaa wojennych wobec Ksistwa czyskiego.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-31 16:19:20
granice mozesz uwac za bezpieczn.

LDeska

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-31 16:29:37
czy mog rozumie e jawny pakt o nieagresji zostanie podpisany ?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-31 16:53:12
mozesz rozumie , ze nie mam w gowie wojowania teraz, na pewno nie mam przeciwko tobie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-31 16:55:07
oki czyli jutro stworz stosowny aneks w paktach jawnych.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-03-31 17:51:24
Bodek , czytaj kolego ze zrozumieime. Na razie nie podpisuje , adnych paktw jawnych. Ale tez nie bede z Toba wojowa. Nie ukrywam, ze dziaae przecwiko mnie troche , wiec moja ocena naszych z stosunk spadaz sympatii do neutralnych. Mama ndziej , ze nie zrobisz juz nic wiecej aby musiao zejsc do wrogich

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-03 22:49:31
Bodek nie jestem wstanie Ci pomc narazie, gdy ca armie ofensywnastraciem u khmera. Gdybymu nie pomaga nie byo by problemu a tak nie mam czym ,a jeszcze musze uwaa na hanibala , ktry sobie ostrzy zby na mnie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-03 23:01:07
No i co Lary kolego - e tak zacytuj Twoje sowa

Mam z Tob pakt jawny, zostaem zaatakowany przez wieeeelk koalicj, podejmiesz jakiekolwiek dziaania, wypowiesz im cho wojn w grze ??

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-03 23:04:03
pisalimy rwnoczenie jak widz...

Nie oczekuj pomocy wojskowej bo i tak nie zdyaby ona na czas.
[tOczekuj wsparcie dyplomatycznego i cho je

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-03 23:05:16

Oczekuj wsparcia dyplomatycznego i cho jednej bezpiecznej granicy (z Twojej strony).

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-03 23:07:14

[tOczekuj wsparcie dyplomatycznego i cho je

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-04 17:08:28
wsparcie dyplomatyczne juz zaczem

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-07 15:33:13
No i jak widz nawet nie wypowiedziae im wojny w grze ...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-08 12:51:03
Ja cay czas czekam a Ksie czyski dotrzyma danego sowa w patach jawnych:

"Ja Ksize czyski owiadzam, e nadal obowizuje pakt defensywny pomiedzy moim Ksistwem a naszym drogim ssiadem DOlnym Egiptem. Uwaam jednak , ze pakt jak nazwa sam wskazuje ma charakter defensywny dla ochrony ziem obydwu pastw. "

"Jednakze tak jak wczeniej wspomniaem jezeli jakiekolwiek pastwo zaatakuje ziemie Faraona, zostanie najedzcy automatycznie wojna.
My dotrzymujemy paktw!!! "

Co nie widz ebycie dotrzymywali paktw :(

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-08 15:12:18
a co mam zrobi? sepuku cy harakiry. Trzeba byo mnie wspierac w wojne przeciwko khmerowi a nie by przeciwko mnie. terzm iabym dalej armie i bym ci pomg a ty prowadizs polityke przeciwko mnie i teraz brak przyjaci. Niech ci khmer pomaga ja nie mam czym!

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-14 23:34:21
Niele ich pogonies. ciesze si ze nie daem si namwicBomblowi an atak na Ciebie od tyu. pewnei ze 2 maisdta bym Ci spali ale teraz pewnie bym si narazina Twj gniew. A tak spokojnie sobie koo siebie yjemy :)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-19 19:59:50
Mysle o zmianie sojuszu, jeli idziesz na Bombla i przystawki , moglibymy to ztwicrazem z dwch stron. co ty na to?

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-20 08:43:40
Bodek czyi co jednak atak na mnie? czy na pewno ci sie tro opca. powtarzam nei wbim ci noza w plecy wtedy kiedy byes najsbszy a powinienem. Nie jestem Ci wrogiem

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-20 09:55:27
Myslisz ze czarny i miosciwy Ci odpuszcza .ty skeirujesz atak na mnie a ja bede sie brobi i troche ci krwi zepsuje i sosbie a wtedy padlinozercy sie na Ciebei rzuc. jest sens? Co do khmera , zniszczyem mu tylko to maisto co postawi mi pod samym nosem a dalej nei szedem wiec nadal uwazam ze mozemy zyc w pokoju

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-20 10:10:00
Bodek wpadem na jeszcze jedny pomys. Musze dbac o swoje PAstwop wiec moze wspny wypad na czarnego co ty na to?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-21 00:51:25
Za niedotrzymanie paktu jawnego Egipt wypowiada Ci wojn.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-21 15:55:38
Tralalala, kady powd jest dobry. Trzeba byo nie mie skrpow i cie jecha. Ale zostawmy to. Pokj za te dwa miasta, Kruszwice i to drugie. Bedziesz chciato oddasz jedno miasto Khmerom. Miasta sa cacy ze wszystkimi budynkami. jak je zajmiesz to je stracisz, a po co ci to. oferta obowizuje do czasu zrobienai przez Ciebie tury ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-04-21 16:59:26
Duo pastw zwraca si do mnie ebymy si jako dogadali...
ale szczerze mwic to dwa miasto to troszk mao poniewa obiecaem co dla Kmera. Kmer jako jedyny wtedy mi pomg gdy rzeczywicie potrzebowaem pomocy a kilka tur pniej Ty go zaatakowae.

Naprawd trudno mi zrozumie e oczekiwae e mu si za pomoc nie odwdzicz kiedy te zosta zaatakowany.

Musz to przemyle... ca t zagmatwan sytuacj :(

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-04-21 19:06:11
Powiem szczerzwe, Twoje rozliczenia z khmerem nie s dla mnie wane. To Twoja sprawa. Ja ci proponuje 2 wypasione miastra, albo wojna dugotrwaa i krwawa. Pamitaj nei popeniaj moich bdw

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-12 21:13:00
Lary nie podpisuj zadnej nieagresji z Bomblem

Dobrze radz
wstrzymaj si o jedn tur, zaufaj mi nie stracisz na tym.

Nie podpisuj teraz jawnego, najwyej podpiszesz sobie jutro

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-12 23:57:30
ju si karty odkryy :)

proponuj Ci zebra troszk wojska i zaj czym prdzej to miasto po Kartaginie ktre przej Bombel na Twoim brzegu.

On tak czy inaczej to miasto straci a szkoda eby je zaj Turek lub Czarny.
atwa akcja i godny up, wysiek praktycznie aden a Bombel teraz ma inne zmartwienia na gowie :)
Musi myle jak ocali wite miasto ( ja bym nie stawia e mu si to uda)

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-05-16 18:39:10

Zulus zaatakowa Turka. Mzoez chyba zolusa troche dziabnac z drugiej strony

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-05-27 10:51:21
Bodek moze bys mi oddato miasto bo IM, p ochoere ci ono tam, a mi by sie przydao aby pognbic troche Zulusa i kulturowo wchonc cartage

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-27 11:05:03
aaa widzisz tamto miasto ma gbokie znaczenie strategiczne.
Bo jest moim portem nad morzem gdzie Zulus ma mnstwo portw swoich i czuje si bezpieczny.
Ja tam bd tylo produkow flot.
Ju mog struga okrety parowe o sile 12 a Zulusik nawet nei ma astro jeszcze...
Tamten port to jedna z moich waniejszych inwestycji dugoterminowych.
Lepiej cinij eby szarpn co si da u Azteka bo ja qrcze wziem na klat jego armi a wszyscy inni teraz bior puste miasta :(

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-05-27 11:21:39
Po azteku mam juz 2 miasta

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-05-27 11:21:49
zost juz tylko stolica chyba

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-05-31 22:02:23
Tobie i zulusowi w nastepnej turze kasuje open borders aby zaden z Was przez moje ziemie nei atakowa drugiego

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-01 18:52:09
To moze ja przejme przynajmniej te miaasta , kte zabral mi khmer aby nie pady w Lapy Zulusa

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-01 19:42:43
w sumie dobry plan ale nie wiem czy tak samo nie jest tak e s ju w zasigu wojsk wroga

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-02 08:30:19
cy zerwaes wczoraj to OB ze mna i zulusem ??

bo tak mi pisales na tajnych.....

Miasto do przekazania dla Ciebie od Kmera to ewentuanie boston po reszta jest w zasiegu wojsk 4 kratki

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-02 08:41:36
Ob zerwaem dla wAs obydwu
sprbuje przejac maista stare moje od khmera ale wiem ze na pewno nie uda mi sie przejc tego od strony Chesa

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-02 15:03:46
No to trzeba by to dokadniej ustali bo ju porozmawiaem z Kmerem i trzeba tak zrobi eby nie wpado do Czarnego.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-02 17:54:11
Lary qrcze czasami to naprawd Ciebie nie rozumiem.
Zamierza zaatakowa Kmera pomimo podpisania wasnorcznie paktu jawnego o nieagresji :szok:
To po co ten pakt podpisywae ???

Od duszego czasu zgadujesz si z Zulusem a na wsppracy z Zulusem jeszcze nic nie zyskae w tej grze ... NIC.
Poza wrogiem w mojej osobie przez moment.

Nie wiem co Oni (Zulus i prawdopodobnie Babilon) Ci obiecuj ale ich obietnice to monki. Tak jak wczeniejsze przekonanie Leszka o tym jak to atwo i szybko yknie Kmera.
ZUlus u Kmera utknie, na pewno nie wygra tamtej wojny bo ju tam jestem.
Pastwo Zulusa zostanie w tej grze prawie do koca zniszczone. Ju s strefy okupacyjne robione komu co przypadnie.
Ja uwzgldniaem e dla Ciebie bdzie dawna Kartagina i Kalifat. To jest MASA terenu i miast. Na ktre miejsce to wystarczy na koniec tego nie wiem ale na pewno na wysokie miejsce.
Gra teraz 9 osb zaledwie, zgin jeszcze 3.

Zastanw si dobrze czy na pewno znowu chcesz wyldowa w niewaciwym obozie.
Ja ze swojej strony nie opowiadam monek jak Zulus i nie dziel skry na niedwiedziu ale ZULUS nie ma szans adnych... zupe nie adnych. Ma du armi ale ona mu nic nie da. Atak idzie te z innych kierunkw

Zobaczysz wkrtce.
Jeli chcesz si dogada to zapraszam. Miasta dawne Twoje i tak teraz Kmer traci wol eby byy u Ciebie ni u Zulusa.
Babilon totalnei nic mi nie zrobi. WYpowiedzia mi wojn i siedzi w swoich miastach. Z kad tur ja rosn w si Oni ju nie.
Zastan si realnie czy chcesz sie dogadywa z nimi czy ze mn.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-02 19:45:48
bodek o Co ci chodzi? Kto powiedzia ze jestem z Zulusem , cche odzyskac swoje maista aby nie wpady w rce czy to babiloniu czy tez z wrece Zulusa. zaproponowem ze je przejme juz teraz. Do konca paktu zosatay 4 tury. Jak bede czeka to wpadna w rece Babilonu, moge wejsc teraz i je przejac , mi tylk ozalezy na tym aby je miec spowrotem a nei stracic bezpowrotnie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-02 19:47:47
I jeszcze jdno nie dogaduje sie z Zulusem o nic, ale musze byc psrtozny co do niego. Traktuje Was p orwno jak widzisz, zamknaem dla Was obydwu granice aby nit mnie nei posdzize komus sprzyjam, ale Zulus ma teraz najwieksza armie i musze zachowywac sie ostroznie. Ja dobrze pamitam co straciem na sojuszu z zulusem i drugi raz nie popenie takiego bdu

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-02 23:20:50
Sorki ale tak jako mn wstrzsno e masz jawny a mimo wszystko tak spokojnie piszesz uderz na Kmera i zajm z powrotem moej dawne miasta...

A co do wojny to wbijaj si jak najszybciej i pd konikami na to miasto powyej zanim je zajmie Czarny. Boton omi i nie zdobywaj. Ja ju CKM z Bostonu wycofaem. Po zajcie portu wylij do Kmerw propozycj pokj z a Boston i oni j (raczej) przyjm.
A Zulus ju w tej turce wojo w ty zwrot i wycofuje si do siebie.
Jak tylko zobaczy pierwsze jednostki egipskie ofensywa stop i w ty zwrot.
Tyle byo ofensywy Zulusa.
Teraz powolutku bedzie odbijanie tego co wzi

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-05 12:21:02
Hmmm tp przekazanie zaststwa Ldesce nie wry nic dobrego ....

Mam nadziej e ustalenia zawarte s wice.
Dzisiaj zaje miasto Nowa WIe i Kmer wysya ci propozycj pokoju za Boston.

No i mam nadziej e ruszysz bardziej wojskiem w stron zulusa na poudniu bo tak blisko troszk tych moich granic to Twoje zgrupowanie si znjaduje....

Na szczcie mam ju kolej ale nadal tak troszk za blisko :niepewny:

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-07 11:45:54
no i tak jak przypuszczaem Ldeska na zastpstwie pokoju z Kmerem nie przyj a Boston zdoby.
Stracie budynki ktre mogy by cae bo zostaa wysana propozycja z przekazaniem Bostonu.

Czekam na jakie okrelenie si czy zamierzasz kontynuowa polityk neutralnoci w tym konflikcie czy otwarcie chcesz sie opowiedzie po stronie Zulusa/Babilonu.

Nie wierz w bzdury ktre opowiada Zulus bo on adnych dziaa ju u Kmera nie prowadzi, wszytskim uciek a dzi traci pierwsze miasto z tych zjtych u kmera.
Tam ju tylko w jedn stron bdzie sza ofensywa ale nie w stron Kmera.
Linie kolejowe zapewniaj mi konkretny przerzut woja w dowolne miejsce.

Nie popenij po raz drugi czy nawet trzeci tego samego bdu.
Jeli postanowisz zachowa neutralno oczekuj e zerwiesz rwnie OB z Babilonem bo on na t chwil moe przejeda przez Twj teren a ja nie.

ycz mdrych i rozwanych decyzji

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-07 15:35:54
No wsnie troche mnei to zaskoczyo. Niestety cyba mu nei przekazaaem ze mam przyjac pokj a niemg sie do mei dodzwonic bo byem na chrzcinach. No trudno.

Co do polityki to nadal prowadze polityke neutralnoci. Zulus dami wasnei maisto Cartage aby mnei do siebei skusisz, to moze ty mi tez oddasz moje dwa maista, waszyngton i kruszwice/

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-07 15:55:46
hehe
Ja propnuje moim sojusznikom co wicej ni miasta.
Proponuje przedstawicieli korporacji.
Ale tu musz by pewien e ta potna bro nie zostanie uyta przeciwko mnie.
Popatrz na wykresy produkcji.

W tej wojnie Zulus nie ma szans i On o tym wie.
Std ta jego propaganda sukcesu na si w kronice, std zmylone zwycistwa i jakie nieistniejce ataki na mnie i z td rozdawanie miast do Ciebie i do IM. To ju jego abdzi piew. On to wie e nie wytrzyma na dusz met.On wojsko musi cina , ja nawet nie cinam ju od kilku tur bo nie musz - sam sobie oce.

Ja Ci proponuj miasta po Zulusie ktre bda do wzicia wkrtce - duo ma miast to i bdzie sie czym dzieli.
proponuj Ci przetrwanie do koca w 6 szczliwcw a reszta zginie.
Na ktre miejsce to wystarczy tego nie wiem.

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-07 19:44:27
No to zobaczymy jak bdzie, ja na razie jestem neutralny , Chocia z kruszwica i waszyngton to nei sa z zieei

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-09 15:23:08
no i jak tam "neutralny" Ksie ??

Wojsko jednak bardziej od strony Egiptu trzymasz ni od strony Zulusa...
czy to z mojej strony obawiasz si ataku na swoje pastwo ??

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-09 17:52:01
wojsko raczej wypoczywa. czyli jest na wypasie, A potem maszerowa bedzie w gab pastwa

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-19 17:04:51
Otworzyc ci granice abys mg zaatakwoa ZULUSA? , bedzie cie to kosztowac tylko 2 miasta jak chcesz. Kruszwice i Waszyngton

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-19 21:16:46
Propozycja jest ciekawa ale moe zamiast 2 moich miast zaproponuj 4 maista zulusa ??
Ja ju go niszzycielami dzi z wody rozpoczynam atakowanie i desantowanie
wkrtce bd do przejcia te po kartaginie

Lary33 (Imperium Lary33) 2010-06-19 21:21:31
Bardziej zaley mi na moich starych miastach. Po zulusie sobeio sam wezme. Ael rozumiem, ze to za duzo dla Ciebie :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-19 21:23:59
spokojnie spokojnie

Po dzisiejszej turce bd w stanie duo wicej powiedzie o sytuacji na wiecie.
Dzi mi si sporo wyjani.

Daj mi czas do jutra

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: