www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Pacal-Mans A." (Cola)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:39   Pakt "Pacal-Mans A." (Cola)

Pakt numer 655, założony 2010-01-22 10:29:17 przez Cola (Imperium Cola)

Nazwa paktu: Pacal-Mans A.

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 10:30:00
witojcie :)
chyba w tym razem będzie nam dane współpracować
musimy spiac posladki bo nas odstawiają i nic nie ugramy
masz jakies pomysły?

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:23:25
witam Manse ,ja jestem miedzy młotem a kowadłem bo granicze bezpośrednio z Bodkiem a Deb bezpośrednio z Bomblem ,klucze starajac sie zrobic własną politykę.dzieki połozeniu jestem praktycznie z kazdym państwem jakos ustawiony i kazdy chce mnie przekabacic na swoja strone :) .Wspolny cel i wspołpracą miedzy nami bedzie osłabianie pozycji Bombla oraz Bodka.nie znam sytuacji goegraficznej Mali ale wydaje mi sie ze bedziemy musieli dazyc do takiego celu.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:25:21
jedyna alternatywa jaka mam jest atak na bodka przy pomocy krucjaty wielunarodów wtedy moge zyskac miasta ktore sa przy mojej granicy wiec i poszerze terytorium z tym co mam marnie widze inne perspektywy.podejrzewam ze jezeli graniczysz z Bomblem bedziesz mial taka sama sytuacje.Nie znam jednak twoich sasiadów

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:26:38
chcesz rele?

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:39:12
rele mam od Hamurabiego ale ja jestem państwem politeistycznym i w stolicy przyjmę każdą :)

Bombel próbuje się ze mna dogadywać a w zasadzie jest juz dogadany i wiem że z Toba tez mu po drodze (narazie oczywiście - jak to Bombel :D )

zaraz wkleję Ci co Mu napisałem i oczywiście napiszę Ci co dalej (Jemu juz nie pisałem, ale skrupułów nie mam - Bombel to Bombel :D )
zamietrzam w tym dyplo oprzeć się o trwały sojusz z Hamurabim (Cheos) Tobą i Koreą (Deb)
a reszta będzie się klarowała w zależności od sytuacji

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:44:20
treść w pakcie do Miłosiernego ;)
[w nawiasie kwadratowym dopiski moje czynione teraz dla jasności sytuacji]

---------------------------

my [Hamurabi i ja] pojedziemy Boudicę ale to będzie szybko [i będziemy mieli granicę z Zulusem]
nastepnie dogadałbym sie z Koreą (zacieśniając stosunki z blokiem Ponticala) i wspólnie pojechał Azteka [tutaj muszę się dogadać z Koreą na wspólny atak]
następnie dogadał się z Zulusem i Pieniążkiem i pojechał Egipt Bodkowy
a potem dogadałbym się z pieniązkiem i pojechał Zulusa, albo odwrotnie czyli dogadał sie z Zulusem na Pieniążka (w zalezności który będzie na wtedy większym zagrożeniem)
myślę że proste jak budowa cepa

----------------------

a teraz tylko dla Twoich uszu Ponticalu :)
po tym wszystkim zjechałbym Bombla :)
Bombel dopóki nie zjedziemy Zulusa, Pieniążka i Egiptu Bodkowego będzie nas głaskał i będzie musiał z nami żyć dobrze bo bez nas nie da rady :)

co Ty na to?

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:44:58
jesli Ci się spodoba to zrobiłbym pakt dla Ciebie, mnie, Korei i Hamurabiego

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:46:37
widze ze jestesmy bardziej po drodze niz myslałem :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:46:44
zrób taki pakt

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:49:13
:)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:49:50
takze planujemy zjechanie Bombla

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:51:49
i to nawet szybciej niz sie wydaje planujemy jego zjechanie

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:53:06
zaraz wszystko opiszę z mojej strony i będziemy dumac i dyskutowac i wprowadzać poprawki :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:55:51
ogolnie mamy pewien plan ktorego nei chcemy ujawniac na teraz bo nie ma sie niestety czym chwalic bombel tez jest tym zainteresowany i ma byc gotowy za 5 turek ,chcemy go wciagnac w mały konflikt i w momencie najmniej spodziewanym wbic mu szpile kiedy bedziemy mieli przewage liczebną

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:56:18
dlatego podpisałem pokoj z Bodkiem na 30 tur aby miec go z bani

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 12:13:36
Bodek jest groźniejszy moim zdaniem niż Bombel
poza tym Bombel się nam przyda bardziej niz Bodek
i do tego Bombel nie zdradzi nas tak szybko jak Bodek bo ma bardziej z nami po drodze, ale szczegóły opisałem w osobnym pakcie

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:34:12
jest zdecydowanie groźniejszy. on w ciagu 5 tur zrobił pieniadz konstrukcje i asceze

Cola (Imperium Cola) 2010-02-16 21:13:11
kurde Ponticalu coś jest nie tak
Korea mi pisze że moze lepiej wystawic IM na Azteka i niech się tłuką a my pomożemy Aztekowi i dostaniemy po 2 miasta w ramach wdziecznosci :(
toż to sie kupy nie trzyma bo :
1) jak dostane 2 miasta Azteka (które i tak bym zdobył) to potem nie ugram nic na IM (na którym przecież się mamy skupic w dalszej czesci) bo będę miał granicę z Aztekiem zamiast z IM (a do tego miało zmierzać)
2) uwikłanie się w konflikt z IM będzie opłakane w skutkach bo Zulus, Khmer i Egipt Bodkowy namk odfruną
3) IM jest nam POTRZEBNE do walki z wyżej wymienionymi a będzie to robił na czele bo mu zależy a my Mu nóż wbijemy wtedy kiedy trzeba :)
4) jadąc IM (nawet jeśli się nam uda) pozbywamy się "układanki" w cztery ognie a więc rozgrywki pomiedzy Zulusem-Egiptem-Khmerem-IM (a tu moglibyśmy solidnie to rozegrać napuszczając ich na siebie w zaleznosci od sytuacji)

generalnie wdając sie teraz w wojne z IM spowoduje odpłyniecie trójki bohaterów a nas ustawi na wiecznośc w peletonie słabeuszy :(

przemyslcie to proszę :(

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 08:47:01
Ja jestem za pierwotnym planem Mansa.tyle tylko moge napisac,tez nie podoba mi sie zmiana planow ale wyraznie Aztek miesza a razem z nim daje sie wciagac w gierki Korea oraz IM.Na razie czekam tutaj na rozwój sytuacji bo Ciebie znam i wiem ze mozna polegac natomiast co do azteka nie mam takich obaw.Koreaniec boi sie ze IM za bardzo sie nachapie na Azteku tak jak nachapał sie na Rzymie i stanie sie sam potencjalnie niebezpieczny.Troche racji w tym mam bo szczerze daje ok. 10% na to ze IM pomoze nam w walce z Bodkiem.Wczesniej jeszcze przed tym paktem negocjowalem o zjechaniu Bodka razem z Leszkiem i Bomblem to Bombel pajacował ale nic konkretnego nie napisal.On sie bardziej koncentruje na swoim sasiedztwie nie obchodzi go czy Bodek odjezdza za bardzo bo wydaje mu sie i moim zdaniem slusznie ze poradzi sobie z nim poźniej.Dlatego rozwalenie IM nie jest wcale zlym pomysłem na teraz ale najlepszym takze nie jest.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:09:46
no to czekam na rozwój wypadków i strugam wojo
jak coś uradzicie to piszcie bo ja juz się zakręciłem w tym a wolę proste i klarowne sytuacje

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:11:53
ja takze wczoraj dopiero sie dowiedziałem ze ma byc nie tak jak to ustaliliśmy.Po prostu koreańczykowi chyba sie zrobiło żal Azteka i tyle

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:13:04
żal swojego oprawcy?? :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:23:04
dla niego ten oprawca jest fair :) nie wiem stary nie pytaj sie mnie o to ,ja moge miec wolna reke niebawem bo przedłuzam pakt z bodkiem o kolejne 30 tur wiec czekam na rozwoj wypadkow,powiem tylko ze chyba jednak bardziej jestem skłonny pojechac Bombla i miec swiety spokoj.Problemem bedzie jednak to ze nie bedziesz miał zadnej mozliwosci rozwoju.W innym przypadku moze sie okazac ze beda chcieli ciebie jechac z Bomblem i tutaj im w tym nie pomoge ale przeszkadzac tez nie bede miał zamiaru bo Koreańczyk zabezpiecza mi tyły wiec jest dla mnie wazny.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:23:50
przy takim rozwiazaniu Bombel nie zdobedzie miast ale Aztek sie umocni

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:25:11
BTW Bodek ma jakis uraz chyba do Ciebie bo ciagle mnie namawia na jechanie Ciebie :D

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:25:45
od poczatku gry kiedy nawet nie wiedziałem gdzie masz to swoje państwo

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:34:30
ten typ tak już ma :)
boi się że będę montował krucjatę na niego później :)

PS szkoda że ten nasz pakt się nie klei bo plan był naprawdę spoko i z duzymi szansami powodzenia :(

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:34:55
ewidentnie widac że koreańczyk się mota i sam nie wie co robić

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:35:57
W sumie Bodek ma racje bo taka krucjate montujesz,mi sie to podoba bo podoba mi sie wszystko co jest mi na ręke :) taki egoista juz ze mnie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:36:16
a akurat zjechanie Ciebie na reke mi nie jest

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:37:05
ale za bardzo gardłowo to traktuje :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:38:32
wychodzi na tyo że narazie stagnat i na tym stagnacie najlepiej wyjdzie... Imperium Miłości bo sobie sam zjedzie Azteka :)
wtedy Korea nie będzie narzekac się się za duzo na chapie :D
a jak w końcu zobaczymy że IM spuchło to jak się weźmiemy za niegio to jak zacznie ścinać z takiej ilości miast to się odbijemy :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 11:47:37
kurde przez to ociaganie i brak konsekwencji i zdecydowania sprawa będzie wyglądać tak, że Bombel -przejmie całego Azteka a potem Korea podepnie się pod jechanie mnie wraz z Bomblem :)
genialny plan :rotfl: a problem Bombla nie zniknie a tylko narośnie

jeszcze jest jedna opcja a mianowicie wojna Bombla z Aztekiem jest znowu fikcyjna i podciaga Bombel wojo i wraz z Aztekiem mnie zaatakują a potem wciągną nosem Hamurabiego z dwóch stron :)
po Bomblu bym się tego mógł spodziewać bo on mnie juz niczym nie zdziwi - kłamał zawsze i będzie kłamał :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 11:49:54
hmmm... nawet to pasuje bo Bombel cos napisał w innym pakcie że wszedł do Azteka ale omija miasto po drodze i idzie prosto na stolicę :)
zrobił to po to bysmy sie nie czepiali że nie zdobywa miast a przez ten czas dojdzie wojskiem do granicy mojej z Aztekiem

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:19:20
wracając do wpisy w naszym Pakcie trzeźwości to jest klika opcji
1) zakablował ktos z nazej dwójki czyli ja lub Deb, bo Cheos o tym nie wiedział bo ja mam tą wiedzę od Deba z osobnego paktu
2) Bombel wypuszcza jak zwykle (np do mnie napisał ze zaczał mnie szpiegować bo ma info że go chcę zaatakować)
3) powiedzieliście jeszcze komuś, np. Bodkowi i tu jest przeciek
4) nie było żadnego przecieku tylko tak naprawdę Wy szykujecie atak na mnie :)

osobiście obstawiam wypuchę w ciemno bo Bombel juz trochę temu pisał do mnie o tym że ma kryzys z Koreańcem i że Deb trzyma duzo woja koło byłych trevisowych miast
wyjscie wydaje sie jedno : twardo obstawiac przy tym że tak nie jest i niech pokaże Ci źródło swojego przecieku i obrazic się na Niego bo Cie nie szanuje wypuszczając Cię jak dzieciaka.

PS Ponti jestes w stanie mnie zapewnic że to nie wyrafinowana kolejna próba wciagnięcia mnie w jakas gierke?? Wiesz mi sie to juz sni po nocach i przy Bomblu jestem potórjnie wyczulony na wszelkie szwindle i wypuchy :D

PS2 wiem że Deb nie ufa Cheosowi, ale ja twierdze że Cheos jest z nami i mu ufam.... a może to Deb podkablował Bomblowi by zdyskredytować Cheosa i na Niego zrzucic przeciek??: ;) ...dos juz tych teorii spiskowych :D

oczywiście ja przysięgam że to nie ja jestem źródłem przecieku :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:30:52
jestem w stanie cie zapewnic z mojej strony ,co do Deba nie mam pewnosci.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:40:37
trzeba to w takim razie przeanalizować jakie są mozliwości :
1) Cheos nie wie tego ode mnie i od Deba zapewne tez nie więc możemy go wykluczyć... jedyne to ten Twój wpis w pakcie trzeźwości w którym coś tam przebakujesz że idziesz ale chyba celu nie podawałeś?? (zaraz to sprawdzę)
2) Deb pogrywa - postanowił że to dyplo będzie antyreputacyjne i pogrywa dokładnie jak Bombel czyli w zaleznosci od sytuacji sypie na prawo i lewo i sieje dezinformacje chociaż akurat chcąc go atakowac na ziemiach trevisa strzeliłby sobie w kolano wiec tego nie rozumiem :/
3) Deb zrobił przeciek bo chciał mnie zdyskredytować a tak naprawdę szykuja się we trójkę na mnie (Aztek, Deb, Bombel). Bombel wie że zaszedł mi za skórę i teraz musi mnie wyeliminować bym nie stworzył w przyszłości krucjaty przeciwko niemu. Aztekowi obiecali 2 marne miasta z jego strony. Deb ślini się na zyski z chatkowych miast i stolicę - w końcu jest finansowy. Deb i tak później zaatakuje Bombla :)
4) w tym całym planie z punktu 3 jest tez Cheos :) ..ale w to mi ciezko uwierzyc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:41:42
no i oczywiscie mozliwosc duzego zbiegu okolicznosci czyli Bombel wypuscił
...a Bodkowi czy komus innemu sie nie pochwaliles?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 16:36:02
Możliwe ze Bodek cos wie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 16:41:12
mówię Ci że Bombel jest zgadany z Bodkiem a propos zulusa bo się go obawiaja i myslę że skocza na niego dośc szybko o ile nic im nie przeszkodzi
wiedza że przy tej ilosci miast to zulus ma katastrofę z utrzymaniem ale jak sie odbije to bedzie nie do zatrzymania

ciekaw jestm jak Klan Surówki w tym dyplo sie zachowa? Czy nadal będzie wiecznie drugi i byc przydupasem Bodka czy ma zamiar cos ugrac?
to narazie najwieksza niewiadoma dla mnie

pomału klaruje mi się tez to ze skoro Bombel jest dogadany z Bodkiem to trzeba będzie angazowac Zulusa w wieksze akcje przeciw nim bo z samym zulusem (bez swietego miasta) sobie pewnie poradzimy jak bedzie trzeba, a i Bodek i Bo,mbel maja po reli... no ale to melodia przyszłości

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 16:41:35
BTW... a Bodek skad mógłby wiedziec? Chlapnałes mu cos?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 17:20:51
Bodek mi napisał ze moze pomoc jak bede chciał jechac Mussa :) odpisałem po prostu ze moze mam dla niego cos lepszego to wszystko.Kwestia domysłow wiec nie wiem czy to az tak bardzo jego sprawka.Moze rzeczywiscie Bombel akurat wyczul ze cos sie swieci.Juz mu powoli chyba pałka mieknie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 21:00:22
powiem Ci że to jakas masakra te nasze dypla :(
kiedys jeszcze były opory a w tej chwili wszyscy w **** walą - ja sie nie potrafie znaleźć w obecnej sytuacji i to juz troche nie dla mnie
każdy pepla na boki co mu popadnie
np taki Bombel do mnie pisze ze jedziemy Azteka, do Azteka że jada mnie, Debowi wode z mózgu robi, a Deb milczy a w tym czasie przytakując Bomblowi szykuje na Niego armie - nie na moje nerwy :)

no albo Bodek - kompletnie nie jestem w jego strefie wpływów ale lepiej sie Coli pozbyc za wczasu :)
to samo Bombel - nieważne że bardziej naturalnym by było żebyśmy razem pojechali Azteka (bo taka geografia) ...ot poprostu trzeba sie pozbyc Coli, a razem z Bodkiem liżą sobie jajka, ale to do momentu opanowania Zulusa a potem skocza sobie do gardeł... no ale Bodek ma surówkę u boku, a Bombel nie ma nikogo (a mógł mieć.... ale oczywiście tez do czasu, bo sami uknulismy dalekowzroczny plan)

błędem jest brak zaufania w naszej czwórce, bo na tym miało sie to opierać i bezwglednie sobie powinniśmy pisac prawdę, a tak to zostaniemy rozbici (tzn nasz blok) bo się bedziemy motać na boki
ja np z Bomblem nie wchodziłem w dyskucje - przytakiwałem mu na wszystkie pomysły, bo i tak wiedziałem że to jest conajwyżej doraźne ze strony Bombla

ja jestem kolesiem pokroju Damroki i mam takie same odczucia co On... pewnie dlatego z Nim i Rudim mi sie tak świetnie współpracuje/współpracowało... no lepszych sojuszników nie miałem :)
PawełT jest jeszcze sprawdzony chociaz potrafi nożyk wbić, ale nie robi tego bezczelnie... no ale taka gra - rozumiem, ale jest niestety coraz gorsza :(
wyobrażam sobie anonima i to musi byc strzał w "10" (sam strasznie o anonima walczyłem) no ale z różnych względów nie mogłem zagrać i żałuję...

PS ciesze sie że poruszyłeś w naszym pakcie temat tej zdrady, ale obawiam sie że to może byc woda na młyn Deba który nie ufa Cheosowi (mnie chyba zaczął trochę ufac bo piszemy sobie na osobnym - o ile to nie jest ściema :) )

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 12:51:05
Bombel do mnie napisał czy nie wiem jak sie zachowasz w inwazji Azteckiej i tu cytat : "kurcze, wiesz jak zachowa sie ponti w zakresie akcji aztekciej? bo ja kolo pontiego trzymam 20 jednostek... moze zupelnie niepotrzebnie?"

odpisałem Mu że poza kurtuazyjnym powitaniem nie mamy ze soba kontaktu

ewidentnie Bombel się Ciebie boi i liczy na to że Ci przexeruję (co niniejszym czynię ;) ) ile ma tam jednostek by Cię zniechęcić... wiec trzeba to traktowac w kategoriach bluef'u :)
ma tam zapewne niewiele jednostek :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:09:29
nie ma nic,widze skauta i jeden rydwan

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 13:13:50
no czyli jest dokładnie tak jak mówiłem :)

PS cały czas mnie wypytuje o nasze relacje bo niby Leszek mu mówił że my na śmierc i zycie itd blablabla... wypuszcza jak sie da i gdzie sie da

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:19:47
ogolnie ,mam spora juz armie ciagle rosnie i przekracza na teraz 300 tysiecy wojska.Jestem juz 7 w woju i ciagle idzie mi wykres do przodu.Robie slonie i katapy.Niestety mam spora pustynie wiec co jakis czas ginie mi cos od Barbow,pytanie tylko moge przejsc nia tylko okolo Deba albo na polnoc gdzie zarówno Aztek jak i Bombel trzyaja skauta na neutralny terenie iw szystko widza.Skaut na granicy Deb i moja tez nie pomaga bo Aztek wszystko widzi.Ja juz dalem mu odciecie open border ale Deb ciagle go trzyma i koles wali szpiegusa po całosci.Jedynym wyjsciem jest isc na chama ,

Ciekawe ze podobno Deb ich tak urabia aby weszli i pote skasuje ich jednym pociagnieciem ale cos mi tu nie pasi.Jakby ufali Debowi nie dawaliby skautow do mnie.Moge takze przeniesc dosc ciekawie armie swoja bo do Ciebie na polnocy,wybudowanie drog potrwa 4-5 turek ale ani Damian ani bombel sie kompletnie nie skapują

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:28:35
acha jeszcze jedno potwierdz ze to co pisze Deb to prawda jest bo juz mi sie ****** to wszystko co i jak

Deb 2010-02-21 12:32:22
No patrza, tez mnie to zastanawialo i coraz bardziej upewniam sie, ze Cheos trzyma z Bomblem, bo w tamtym watku byla o tym mowa. Dlatego Coli napisalem, ze moje jednostki ida przez Azteka pod jego granice, bo Bombel i Aztek sa przekonani, ze pomogam im zastawic pulapke na Cole, pamietasz
Z Cola planujemy zlokalizowac stack Bombla i go wybic na terenie Azteka.
Nie pisalem w tamtym watku gdzie jest Cheos o swoich posunieciach, ale napisalem Coli w naszych tajnych.
Daje end, jak robie ture, ta dopiero bede robil, wczoraj mialem poslizg niestety, ale i tak sie ciesze, ze zdazylem.

Deb 2010-02-21 13:19:19
Ciezka sprawa, mozesz go rozwalic, ale wtedy nici z zasadzki na Bombla, bo wszystko bedzie jasne. Proponuje, zebys szedl w kierunku zachodnio-polnocnym tymi axami i przyszlym wojskiem, a im puszcze scieme, ze idziesz na Cole. Z tych poludniowych miast Bombla narazie trzeba zrezygnowac, bo widze, ze obstawil czujki na gorkach.

ponti 2010-02-21 12:53:10
Deb ja zerwałem open border z Aztekiem bo mi lazil po cąłym Państwie i patrzyl co wojem robie teraz sobie siedzi na górce miedzy nami i nie moge dostarczyc wojska

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 13:57:24
tak to prawda
jest tylko jeden problem - nigdzie nie ma stacka Bombla :D
Deb miał wejsc na mój teren i mielismy atakowac stack Bombla ale będa z tego nici
proponuję wiec zrobic taki myk, że atakujemy Azteka i po 2 turach Bombla (tzn Ty i wojska Deba co tam ma odłożone)
wiem że troche szaleńczo ale moze sie udac :)
Bombel za wszelka cene nie bedzie bronił Azteka a nawet sie przyłączy bo on tak juz lubi i wtedy (jak sie przyłączy do lania Azteka) możecie go z zaskoczenia zaatakować :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 10:45:43
zaczynam sie zastanawiac czy nie zjechac Korei bo juz sam nie wiem co mam robic.... tylko sie motam tym wojem,Deb nie odpisuje albo odpisuje lakonicznie a co napisze to na ogoł nie ma to najmniejszego sensu lub jest dziwne.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 11:05:21
musimy brac pod uwagę że jest wciągniety w machine Bomblową
omamiony zyskami z moich ziem

ale musimy uważac bo wojna z Debem to jednoczesna wojna z Aztekiem i Bomblem, a kto wie czy Bombel tylko na to nie czeka?
żebysmy sie lali długie lata a On przyjdzie na koniec i pozamiata

poza tym może Bombel czuć że jestesmy we trójkę i chce nas za wszelka cenę rozbić

ja puszczę czujkę rydwanową i zobaczę czy przypadkiem Deb nie idzie wojem od drugiej strony na mnie (nie od strony Azteka tylko od Twojej) bo jesli tak to wszystko jasne
ja profilaktycznie podzielę wojsko ale to wystarczy do obrony a na atak nie starczy narazie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 15:32:16
Bombel zagaduje i chce się układać
nie wierzę mu oczywiscie ale idę we wszystko co powie jak w dym :)
teraz cos wspomina o połknięciu Azteka i Deba

już całą naszą trójką (Aztekiem, Debem i mną) umawiał się na każdego :rotfl2:

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 15:37:30
Miesza bo sie boi po prostu

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 15:38:25
"bombel79 2010-02-23 15:32:25
rozmawiajac szczerze to mnie troche zaniepokoily twoje dobre kontakty z ponticalem... on jest nieobliczalny i nigdy nie wiadomo jaka decyzje podejmie..."

to napisał teraz
skąd On ma info że dobrze żyjemy?
może Deb świruje?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 19:47:26
ale jaja... w naszym regionie jest juz totalna masakra :)
Aztek sie lekko wkurwił na IM i znowu otworzył ze mna granice bo przemyslał to jak napisał i nie ma zamiaru się pchac na mnie na pewna śmierc tylko dlatego że Sumer go o to męczy :D

teraz będa jaja jak Deb w ogole nie idzie tam jednostkami (jak napisał) i okaże się że próbuje mnie atakować od Twojej strony :)
a wtedy się zdziwi bo jakos tak sie zabezpieczyłem na ta ewentualność jak wczesniej sie nie odzywał
wtedy pojedziemy Go we dwóch (i pewnie Bombel się dołączy) choc szczerze chciałbym żeby Deb był jednak z nami i żebysmy realizowali plan nakreslony od początku (gdyby nie te mecyje po drodze to pewnie bylibysmy już przy wyborze czy Bombla czy Bodka próbowac ugryźć)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 20:42:02
Cola ja z Bomblem w ogole nie gadam ,co do Azteka to juz sam nie wiem ,czas tracimy Bombel nascina i go we trzech nie ruszymy.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 20:56:51
jakies pomysly?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 20:57:24
tak naprawde brakuje nam jasnego okreslenia sie Deba co robimy bo On jest w srodku i od Niego duzo zalezy

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:10:31
co by sie nie dzialo czy deb zdradzi czy nie udziele ci wsparcia ide czym mam bo nie ma na co czekac zobaczymy co bedzie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:23:37
jesli Deb nie zdradzi a będziesz w pobliżu to będziemy w świetnej pozycji wypadowej
wg mnie stracę 1 miasto (na szczescie najgorsze ze swoich) i powinienem ich zmieść
pod warunkiem że Deb z drugiej strony nie wejdzie bo wtedy lipa na całej linii i strace 2 wypasione miasta i jest pod stolicą moja i po grze bo z dwóch stron ataku nie odeprę

PS jak daleko jestes ode mnie wojskiem? (widze robioli robiących drogę na kadzidełku)
PS2 jakbys postraszył Deba że Mu wojne wypowiesz albo jak mi wypowie to poprostu Mu wypowiedz to może wycofa ode mnie wojsko? (to w przypadku gdy jestes wojskiem ode mnie wiecej niż 2 tury a zapewne jesteś)
PS3 dzieki :)

pod spodem masz screena z ich stackiem

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:25:36
nie ide w twoja strone. mam wojska u Deba i bede raczej zmierzal w kierunku poludniowym by otworzyc drugi front bomblowy czyli miasta po trevissie chce przejac.Droge robie bo bede dosylal jak cos bede mogl ,na razie pelna para kreci mi sie produkcja teraz mam juz biurkow koncu wiec zle nie bedzie.Jestem 3 w produkcji swiata.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:26:38
maja towaru troche ale co robia deba hwache w ich stacku ?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:28:01
debma u mnie pustki jak cholera moge mu skasowac pół panstwa jak wymowi ci wojne ale sadze ze jednak wczesniej by to ze mna konsultowal.Jak nie i zadziala na wlasna reke to sie zdziwi

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:28:48
ja mam
5x axe
2x spear
4x harcownik (spec archer)
3x chariot
10x katapa
5x słoń
1x zbrojny
2x worior (które przezbroje na axe lub na speary w zalezności od potrzeb - kase mam)
dodatkowo 1 harcownik ale ten bedzie się mógł tylko bronić

więc ja mam :
22/23 jednostki bojowe
10 katapultonistów
razem = 32/33 jednostki

oni :
Bombel
6x słoń
6x sęp (axe)
4x katapa
1x łucznik konny

Aztek
18x axe
6x spear

Korea
3x axe
2x spear
2x słoń
2x hwacza (katapa)

celowo rozpisałem ich z osobna bo może sie zdarzyc tak, że Korea nie zaatakuje (choc w to wątpię - za duzo ostatnio milczał)

w każdym razie mają :
44 jednostek bojowych
6 jednostek katapultonistów
razem = 50 jednostek

jakby Korea nie atakowała to źle to nie wygląda no ale trzeba zakładac najgorsze
i popatrz Ponticalu ze jakby Korea nie atakowała tylko wspomogła tym atakując jednocześnie to byłaby komfortowa sytuacja bo Azteka armia przestałaby istnieć w 1 turę a i Bombel by odczuł stratę jednostek i wtedy sie możemy brac za Bombla albo przynajmniej za Azteka

mogą dołożyć (to co widzę a może byc jeszcze trochę łuczników konnych których nie widzę i to co ewentualnie Aztek zetnie przy granicy)
3x axe
1x spear

------------------------

teraz nie wiem co zrobić bo mam 3 tury do machinery (2 tury bedą do mnie szli) ale wtedy nie przezbroje woriorów i to jest druga opcja bo mogę odpuścić to miasto i wtedy zebrac kasę i zrobic jakichś crossów i/lub Macemanów no i moge tez wtedy przezbrajać
co radzisz?
Odpuszczac miasto + iść do machinery?
nie odpuszczac i przezbrajac tych woriorów?
odpuścic miasto i iść do feudalizmu (też 3 tury ale wtedy to typowa defensywa a wolałbym ich zlać :) )
[te tury na wynalezienie mogą sie wydłużyć bo będe ścinał, a od tego - jak juz udowodniłem :P - nauki nie przybywa ;) ]
jak odpuszcze miasto to wtedy Twoje ewentualne posiłki mogą dotrzeć i to tez trzeba brac pod uwagę a wtedy napewno to wybronię tzn Państwo bo kiasto z założenia stracę

PS jeszcze istnieje zagrożenie że Celt dołączy sie i te swoje 15 jednostek rzuci :(

nie muszę dodawac iż ufam Ci w 100% że te wieści nie wypłyną?
z resztą co mi pozostało :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:32:53
ja mam 9 sloni 8 axow i 3 katapy pozostale wojsko rozczlonkowane na rozne strony.armii nie mam duzej nie musialem miec dopiero zaczynam strugac wojsko

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:34:20
co z Cheosem?graniczysz z nim jakos?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:38:49
tak graniczę i podesle wojo ale to tez zdąrzy jak odpuszcze miasto
wązne by Deb nie atakował... rzekłbym nawet STRATEGICZNE :( ...a cos czuje że jest inaczej i z tej drugiej strony wjedzie bo za mało ma woja w tym stacku...a wtedy ryby :(

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:42:55
zobaczymy sam jestem ciekaw.Pomagajac tobie przeciwko Bomblowi Aztekowi i Debowi nie mam szans i wydaje na siebie wyrok smierci zwlaszcza ze Bodek bedzie chcial sie Ciebie pozbyc i moze mi wjechac w plecy
wiec cóz pora umierac ale zabrac paru skurwieli do piachu :) nie pierwszy raz i nie ostatni :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 00:02:24
hmmm... mysle że dla Bodka to idealny uklad bysmy sie tłukli z Bomblem
dla Bombla ta wojna to koniec marzeń o wygranej - chyba ze wtopi te jednostki i sie wycofa zostawiając Deba i Azteka samych (a pewnie tak zrobi znając go :D )

LDeska

Posted: 2010-08-27, 12:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 00:17:55
masz ci los
popełniłem 1 kolosalny błąd :(
z miasta przy debie wyciagnałem archera i sciałem na słonia a zapomniałem że Oni maja teraz ruch (w tej turze) i Deb moze mi to puste, wypasione miasto zająć łucznikiem konnym
masz ci los - jakos sobie wtłukłem do glowy ze teraz bedzie przeładowanie i ten słoń wyskoczy
no poprostu mysklałem ze sie ruszam po nich (bo faktycznie wg dni tak jest, ale wg turek niestety nie :( )
wszystko w rękach Deba

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 11:08:44
jesli Deb strzelił z dupy to wszystko sie układa w sensowna całość
juz wtedy wiemy kto xerował wszystko Bomblowi
zagra totalnego samoluba jak juz 90% graczy dyplo :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 16:11:52
moge miec jeszcze taki pomysł by oddac Debowi to miasto ale żeby walczył po naszej stronie i wtedy razem przeprowadzimy atak na Azteka
no juz kurna nie wiem co wykombinowac :)

ale narazie niech Deb cos konkretnego napisze bo narazie to słodkie pierdzenie z którego nic nie wynika że zacytuję Ciebie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 17:16:00
znam Deba na tyle ze wiem ze jak ode mnie nie odbiera telefonów a potem cos napisał na tajnych to nie ma sie co ****** w tańcu tylko szykowac na wojne

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 18:03:02
na ile jestes pewien Cheosa,mowi sie w kuluarach ze on nie bedzie z Toba i pogoni jeszcze na Ciebie Celta.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 19:13:05
te rewelacje pewnie od bombla jak i to że zulus sie do mnie wybiera :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 19:45:48
jednak połakomił się na miasto

jeszcze chwilę przed turką zapytał mnie na tajnym żebym przedstawił niezbite dowody że się wybronię.... no to mu dałem wyliczenia z których ewidentnie wynika że tak a ten wyłudził po prostu informacje i wziął miasto

przeperfidne zagranie :(

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:06:30
Deb 2010-02-24 20:49:49
Trudno. Tego wymaga moja wiarygodnosc wobec naszych przyszlych wrogow. Miasto bym oddal przeciez. Ponti zachowuje sie jak histeryk. Dlaczego zmuszacie mnie do podjecia decyzji, ktorej nie chcialem podjac?

Cola 2010-02-24 20:42:13
a kiedy to ma niby nastąpic?
ten atak Cheosa?
bo w końcu z tury na turę będziesz odwlekał że już tuż zaraz itp czyli jak wszystko do tej pory
w zamian za to przejąłes mi miasto które słonia miało mi wypuscic właśnie teraz i jestem szpuplejszy o 3 jednostki przez stratę tego miasta
kompletnie tego nie rozumiem

Deb 2010-02-24 20:25:29
Dobrze zrobiles. Nie wykorzystam tych informacji. Wszystko zalezy od zachowania Cheosa. Jak Cie zaatakuje, to na mnie nie licz, to Ty i Ponti mu caly czas ufaliscie, chociaz sie z Bomblem dogadywal, a ja ostrzegalem.

Cola 2010-02-24 19:41:24
a jednak
powiem Ci Deb że jesteś przeperfidny
nawet do tego stopnia żeby wyłudzić informacje i nadal strzelić z... ach szkoda gadąc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:07:07
czujesz klimat?
masakra jakas
i w dodatku nie odpowiada na konkretnie postawione pytania tylko pływa

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:07:26
ewidentnie gra na czas

PS zaraz Ci wkleję co mu napisałem

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:09:09
oto treśc jaką mu wysmarowałem w odpowiedzi na to że "zmuszamy go do podjecia decyzji których nie chce podjac"

-------------------------

Cola 2010-02-24 21:05:39
Twoja wiarygiodnosc wobec przyszłych wrogów wymaga tego byś mi palił miasto?
przecież oni nie widzą że tam było puste miasto
wystarczyło żebym tam arczera zostawił i juz byś go nie zdobył... wtedy bys stracił na wiarygodności?
Deb proszę Cię nie obrażaj mojej inteligencji
mogłes spokojnie tego miasta nie zdobywać i mielibyśmy dodatkowe wojaki ale Ty poprostu ściemniasz i grasz na czas by wyjść z tego cało
jestem gotów ******ć tamte miasta i oddac za darmo Aztekowi po to tylko by Tobie uprzykrzyc zycie
oni mnie nie zdradzili bo byli wrogami od poczatku, a ty mnie zdradziłeś a ja ci zaufałem w 100%
było z 5 różnych wyjsc z sytuacji ale ty nawet nie chciałes ich rozwazyc.... bo poprostu kłamiesz

teraz Ty odnieś się MERYTORYCZNIE do każdego z tych punktów
chcę twardych dowodów że jest inaczej niż ja piszę

poza tym Ponti Ci jeszcze nic nie zniszczył
miasta Ci żadnego nie spalił a mimo to potrafisz sie usprawiedliwiac tym ze "zmuszamy Ci do podjecia decyzji której nie chcesz"
Ty potrafisz ultuimatum stawiac ze jak cheos niezaatakuje (ciekawe do której ttury??) to wtedy się opowiesz po "naszej" stronie
ale Pontiemu takiego ultimatum, nie pozwalasz postawic,a równie dobrze działa to w obie strony

w sumie nie wiem co Cie zaślepiło żeś pod rękę z tym krętaczem poszedł który Cie wydyma
jeszcze się nie nauczyłeś?
dziwię się Tobie jak krótkowzrocznie na to patrzysz

był plan
był sojusz który opierał się na ZAUFANIU własnie
olałes wszystko bo Ci się w oczach zaświeciło że będziesz potęzny jak 2 moje miasta dostaniesz

Deb zastanów się tak na chłopski rozum co zrobnisz w sojnuszu w którym Bombel rządzi?
a co moglibyśmy razem zdziałac na równych zasadach??

PS proszę Cię odnieś się do tego do czego piszę, bo za każdym razem wpadasz tu i wypisujesz cokolwiek byle się nie ustosunkowac do moich treści
tak jakbym ja nic nie napisał w zasadzie

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:37:07
co ci moge powiedziec zobaczymy dalej jak bedzie nascinalem i jade z koksem ale marnie to widze :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:42:11
a jestes juz pod jakims miastem??
bo jesli nie to niepotrzebnie pozbawiłes sie efektu zaskoczenia

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:44:26
mam dwa puste praktycznie obok zaraz przy granicy.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:44:48
one pojda z dymem dalsze moze byc problem armie mam 11 na swiecie hehe wariat totalny ze mnie ale co tam :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 22:01:16
no ja tez scinam i juz mam 4 armie swiata :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-25 19:28:33
mam dylemat bo w sumie z tego co widzę to czekajac na armie bombla i spółki spokojn ie mógłbym ich w pierwszym rzucie rozbic ale wtedy deb wchodziłby mi w puste miasta i tyle by było z tego

moge jednak zrobic tak że poprostu zemszcze sie na Debie i wjade tym całym wojem w niego i spale mu 1, 2 lub 3 miasta zanim mnie zabiją :)
wtedy Ty spokojnie nie musisz palic miast deba tylko możesz je zachowac dla siebie i przxynajmniej na tym cos zyskasz

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 13:59:53
to jest list od Deba do mnie "Niestety pisali mi, ze masz puste miasto u musialem to zrobic. Ponti wypowiadajac mi wojne w rzeczywistosci postapil w sposob, ktory zarzucasz mi, ze mnie zaslepilo, ze dwa miasta zdobede. Przeciez ja musialem czekac na odpowiedni moment, zeby sie przekrecic - jak to mialem inaczej zrobic? Powiedziec Bomblowi i Aztekowi - sorry, ale ja ide do domu i sie na te wojne nie pisze?
Wszystko ukladalo sie dobrze, z tym miastem nie mialem wyboru, bo mi o nim pisali, ze stoi puste. Jakbym go nie zdobyl, to przeciez wszystko byloby dla nich jasne. Ponti wypowiadajac mi wojne olal sobie tak naprawde pomoc dla Ciebie, bo byl 3 tury od Twoich granic i jakby doszedl, to bylby idealny dla mnie moment na zmiane frontu. A teraz jak to wyglada? Ponti ma armie u siebie i nie moze Ci pomoc w obronie, ale za to moze mi zajac jedno, albo dwa miasta.
Byl plan, ale on sie zmienil, przez to, ze masz wiecej wrogow, niz do tej pory myslalem i musialem sie do nich przylaczyc, czekajac na odpowiedni moment jak dojdzie Ponti swoim wojskiem do Ciebie.
A tak Ponti pewnie nawet wykorzystal teleportacje, w sumie moglbym zrobic z tego afere, kompletnie nieprzemyslana decyzja - przeciez mowilem, ze bede musial z nimi zaatakowac i wszystko rozegrac na polu walki. A tak od razu okrzykneliscie mnie z Pontim zdrajaca, zanim zdazylem zdradzic kogokolwiek."

nie mam wątpliwości - stracę Pańswto ale **pier*** w niego i sie troche zdziwi bo mam naprawde sporo woja :)
zanim dojdą do ostatniego mojego miasta to będa mnie gonić po Debowych wioskach :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:34:47
Wydaje mi sie ze jeszcze wszystko mozna odkrecic.Ty sie koncentruj na walce z Bomblem i Aztekiem.Deb moze opowiedziec sie jeszcze po naszej stronie wiec takiej pomocy nie mozna lekcewazyc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 15:45:14
dzisiaj wieczorem Zulus we mnie wchodzi
stworzył sie gigantyczny blok
juz nic mnie nie uratuje - musiałby sie Cheos z Debem odkręcic
a Cheos wjedzie w 2 puste miasta i tego sobie nie odpusci
zastanaewiam sie po co angazują Zulusa przeciez ja nie mam 200 jednostek :D
na dzien dzisiejszy to myslalem ze wjade w deba a Ty zebys nie palił tych jego wiosek tylko je przejmował i to byłby Twój zysk

PS jak by to miało niby wyglądac?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:48:31
w takim wypadku jedz w Deba i tyle ,poczekaj jeszcze ta turke zobaczymy co mi odpisze.Jednak okazało sie ze to prawda z Leszkiem :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:48:47
dla mnie to jest mega dziwne na teraz :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 16:00:51
czekam co Ci odpisze choc ja Debowi nie ufam i jak nie bedzie nic jasnego tylko te same popierdółki "co może się zdarzyć" to ja to ****** i wjeżdżam :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:29:56
boje się że Deb gra na czas po to by nie stracic tych miast z Twojej i mojej strony
nascina woja a potem nam powie ze sory ale jednak nie itd
wtedy mnie *** na strzępy

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 10:43:39
i co??
ufamy Debowi?? :/

PS popatrz jak Leszek pisze na pewniaka że za 10 tur (jak bedzie rezolucja) to ja juz iostniec nie bede
nawet nie wiedza chyba jak mam Panstwo polozone bo 10 tur to nawet nie dojdą do soatatniego miasta nawet jakby były puste :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 13:46:54
tak ufamy debowi

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 16:00:38
może byc tak ze Cheos będzie troche do przekrecenia ale nie na ta chwilę jescze - dopiero jak zobaczy co sie dzieje
własnie dzwonił i stara sie mi tłumaczyc że z bomblem ma od samego poczatku pakt i chcialby sie wywiazac itd
mniejsza z tym

w kazdym razie Cheos stoi pod moim pustym miastem i poprosilem go zeby mnie nie atakowal w tej turze bo mi miasto urosnie do 2 i znowu zetne i dopiero wtedy wejdzie :)
Jemu zalezy tylko na tym zeby "bomble" nie wziely wiecej miast niz on
obiecał nie ruszac do damego konca jeszcze jednego miasta kolo niego i ze wejdzie w nie w ostatniej chwili a ja zebym sobie scinal do tego czasu :D
zaproponował nawet mi enklawe (jedno miasto mi zostawi pomiedzy tymi jego i ze przetrwam do konca gry)
poprosił mnie o stolice za to i że podejdzie ale nie w jednym stacku i żebym sobie mógł wytłuc Bomblowy stack a on wtedy w nią wjedzie
oczywiscie sie zgodziłem i sie masz ci los zdziwią :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-28 13:58:48
negocjuję z Cheosem żeby po wzięciu tych 2 miast podpisał pokój (i Leszek automatycznie też)
wtedy mogę pojechac na pewłneh *** i odbić miasta i jedziemy z Bomblem
Bombel odkrył alfabet i jest mocno zacofany
nie ma metal casting, machinery, irona, nie ma nawet confu i sądów budowac nie może (wiec wydaje kase na szpiegostwo bo ma 100% czyli tyle co ja a ja jednak mam w każdym miescie sąd)
jedyne co ma wiecej iode mnie to ten alfabet i feudalizm

Cola (Imperium Cola) 2010-03-02 20:23:53
no i nie zdobyli miasta :P

Cola (Imperium Cola) 2010-03-02 20:24:27
teraz potrzeba konkretnego wsparcia albo rozmów o pokoju

Cola (Imperium Cola) 2010-03-06 21:09:54
widzę że Deb jednak strzelił z pupy :)

robimy w takim razie tak
ja Ci daruje swoja stolicę (dorzucę do niej generała żebys miał z niego pozytek) oraz wypowiadasz mim wojne i zajmujesz to miasto pierwsze od Ciebie :)

dziekuje za popmoc ale z takimi "sojusznikami" jak Cheos i Deb nie dało rady :)

pasi takie cuś??

ponti (Imperium ponti) 2010-03-06 21:38:25
dla mnie ok Cola lepiej zebym ja to mial niz wrog,choc wolalbym zebys zostal

Cola (Imperium Cola) 2010-03-06 22:03:22
no dokładnie tak samo sobie pomyslalem a juz napewno stolicy która sama potrafi generowac ponad 100 nauki NIE ODDAM :)

tylko osłaniaj sobie plecy żeby wojny Ci nie wypowiedzieli
weź tam sojuszników jakos sovbie nakrec :)

acha... i zjedźcie dla mnie azteka i tego padake Chciwego ;)

Cola (Imperium Cola) 2010-03-07 17:40:37
musisz wejsc w tej turze przed Debem bo ma w zasiegu konia to moje miasto od Twojej strony
dałem Ci to miasto za pokój - przynajmniej jedno bedzie Twoje
stolica niestety trafi do Cheosa pewnie :(

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 15:49:27
Propozycja Bombla na dzisiaj :

Choc Ponti zjedziemy Koreę :D

Gośc jest po prostu jedyny w swoim rodzaju

Cola (Imperium Cola) 2010-03-08 17:21:53
:rotfl2:

a oprócz tego bądź pewien że tą sama propozycje dostał Deb tylko że dotyczy zjechania Ciebie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 17:49:07
ja sobie z tego zdaje sprawe :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:36:47
jak wyglada sytuacja poszli do Ciebie na front? Deb midal okno dyplomacji i oddalem mu masz ci los miasto.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:37:13
ja ****** nie wiem spróbuje odzyskac znwou

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:38:28
coz zobaczymy moze przehandluje je za cos innego

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:45:46
ok juz wiem,Deb chciał to miasto dlatego dal okno dyplomacji w zamian za sojusz i wspolną obrone.Teraz dopiero wyczytałem szczegóły.Dla mnie ta propozycja jest korzystna w sumie.Daj mi screeny gdzie trzyma Bombel i Cheos swoje armie nadchodze

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 10:05:19
powinniscie poczekac na nich w swoich miastach bo maja w sumie tego dosc troche ale razem dacie radę

ponti (Imperium ponti) 2010-03-09 14:02:01
cola prześlij mi jakies screeny ich armii co gdzie sie znajduje jakies goegraficzne dane o ilosci kto kiedy i ile czego ma

ponti (Imperium ponti) 2010-03-09 14:02:16
przeslij mi tez ustawienie wojsk Deba

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 17:50:56
przesle ale jak wejde :)

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 23:20:39
oto fotki :)

tu masz stack na lewo od mojej stolicy

tu masz stack cheosa nad stolicą

tu jest stack bombla i azteka kolo sloni

tu masz stack Deba który stoi na słoniach

reszta to pojedyncze jednostki tak jak je widzisz

ponti (Imperium ponti) 2010-03-10 00:47:24
Mają tematu ,trzeba wiecej dociac :D

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 11:33:04
tu będziemy kontynuowac by nie zakładac bez konca tematów :)

trzeba jakos zakręcic dyplomatycznie by było dobrze :)
napewno po zjechaniu Bodka Bombel bedzie chciał jechac Zulusa :)
proponuję sie z nim ustawic na Zulusa i wbic mu kosę w plecki :)
co Ty na to??
podejrzewam że bedzie wiecej chętnych do takiego obrotu sprawy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-04-06 13:05:13
zobacze jak bedzie potem na razie to bardzo odległy temat Cola.Zobaczymy tez jak zostane potraktowany w tym nowo utworzonym sojuszu...

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 14:27:15
Deb cos jakby naciskał bo juz kiedys wspominał :)

ponti (Imperium ponti) 2010-04-06 14:40:39
Deb to zupełnie oddzielny temat jest ,

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 15:10:23
:D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum