www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Pacal-Mans A." (Cola)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Pacal-Mans A." (Cola)

Pakt numer 655, zaoony 2010-01-22 10:29:17 przez Cola (Imperium Cola)

Nazwa paktu: Pacal-Mans A.

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Cola
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 10:30:00
witojcie :)
chyba w tym razem bdzie nam dane wsppracowa
musimy spiac posladki bo nas odstawiaj i nic nie ugramy
masz jakies pomysy?

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:23:25
witam Manse ,ja jestem miedzy motem a kowadem bo granicze bezporednio z Bodkiem a Deb bezporednio z Bomblem ,klucze starajac sie zrobic wasn polityk.dzieki poozeniu jestem praktycznie z kazdym pastwem jakos ustawiony i kazdy chce mnie przekabacic na swoja strone :) .Wspolny cel i wspoprac miedzy nami bedzie osabianie pozycji Bombla oraz Bodka.nie znam sytuacji goegraficznej Mali ale wydaje mi sie ze bedziemy musieli dazyc do takiego celu.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:25:21
jedyna alternatywa jaka mam jest atak na bodka przy pomocy krucjaty wielunarodw wtedy moge zyskac miasta ktore sa przy mojej granicy wiec i poszerze terytorium z tym co mam marnie widze inne perspektywy.podejrzewam ze jezeli graniczysz z Bomblem bedziesz mial taka sama sytuacje.Nie znam jednak twoich sasiadw

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:26:38
chcesz rele?

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:39:12
rele mam od Hamurabiego ale ja jestem pastwem politeistycznym i w stolicy przyjm kad :)

Bombel prbuje si ze mna dogadywa a w zasadzie jest juz dogadany i wiem e z Toba tez mu po drodze (narazie oczywicie - jak to Bombel :D )

zaraz wklej Ci co Mu napisaem i oczywicie napisz Ci co dalej (Jemu juz nie pisaem, ale skrupuw nie mam - Bombel to Bombel :D )
zamietrzam w tym dyplo oprze si o trway sojusz z Hamurabim (Cheos) Tob i Kore (Deb)
a reszta bdzie si klarowaa w zalenoci od sytuacji

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:44:20
tre w pakcie do Miosiernego ;)
[w nawiasie kwadratowym dopiski moje czynione teraz dla jasnoci sytuacji]

---------------------------

my [Hamurabi i ja] pojedziemy Boudic ale to bdzie szybko [i bdziemy mieli granic z Zulusem]
nastepnie dogadabym sie z Kore (zacieniajc stosunki z blokiem Ponticala) i wsplnie pojecha Azteka [tutaj musz si dogada z Kore na wsplny atak]
nastpnie dogada si z Zulusem i Pienikiem i pojecha Egipt Bodkowy
a potem dogadabym si z pienizkiem i pojecha Zulusa, albo odwrotnie czyli dogada sie z Zulusem na Pienika (w zaleznoci ktry bdzie na wtedy wikszym zagroeniem)
myl e proste jak budowa cepa

----------------------

a teraz tylko dla Twoich uszu Ponticalu :)
po tym wszystkim zjechabym Bombla :)
Bombel dopki nie zjedziemy Zulusa, Pienika i Egiptu Bodkowego bdzie nas gaska i bdzie musia z nami y dobrze bo bez nas nie da rady :)

co Ty na to?

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:44:58
jesli Ci si spodoba to zrobibym pakt dla Ciebie, mnie, Korei i Hamurabiego

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:46:37
widze ze jestesmy bardziej po drodze niz myslaem :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:46:44
zrb taki pakt

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:49:13
:)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:49:50
takze planujemy zjechanie Bombla

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:51:49
i to nawet szybciej niz sie wydaje planujemy jego zjechanie

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 11:53:06
zaraz wszystko opisz z mojej strony i bdziemy dumac i dyskutowac i wprowadza poprawki :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:55:51
ogolnie mamy pewien plan ktorego nei chcemy ujawniac na teraz bo nie ma sie niestety czym chwalic bombel tez jest tym zainteresowany i ma byc gotowy za 5 turek ,chcemy go wciagnac w may konflikt i w momencie najmniej spodziewanym wbic mu szpile kiedy bedziemy mieli przewage liczebn

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:56:18
dlatego podpisaem pokoj z Bodkiem na 30 tur aby miec go z bani

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 12:13:36
Bodek jest groniejszy moim zdaniem ni Bombel
poza tym Bombel si nam przyda bardziej niz Bodek
i do tego Bombel nie zdradzi nas tak szybko jak Bodek bo ma bardziej z nami po drodze, ale szczegy opisaem w osobnym pakcie

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:34:12
jest zdecydowanie groniejszy. on w ciagu 5 tur zrobi pieniadz konstrukcje i asceze

Cola (Imperium Cola) 2010-02-16 21:13:11
kurde Ponticalu co jest nie tak
Korea mi pisze e moze lepiej wystawic IM na Azteka i niech si tuk a my pomoemy Aztekowi i dostaniemy po 2 miasta w ramach wdziecznosci :(
to to sie kupy nie trzyma bo :
1) jak dostane 2 miasta Azteka (ktre i tak bym zdoby) to potem nie ugram nic na IM (na ktrym przecie si mamy skupic w dalszej czesci) bo bd mia granic z Aztekiem zamiast z IM (a do tego miao zmierza)
2) uwikanie si w konflikt z IM bdzie opakane w skutkach bo Zulus, Khmer i Egipt Bodkowy namk odfrun
3) IM jest nam POTRZEBNE do walki z wyej wymienionymi a bdzie to robi na czele bo mu zaley a my Mu n wbijemy wtedy kiedy trzeba :)
4) jadc IM (nawet jeli si nam uda) pozbywamy si "ukadanki" w cztery ognie a wic rozgrywki pomiedzy Zulusem-Egiptem-Khmerem-IM (a tu moglibymy solidnie to rozegra napuszczajc ich na siebie w zaleznosci od sytuacji)

generalnie wdajc sie teraz w wojne z IM spowoduje odpyniecie trjki bohaterw a nas ustawi na wiecznoc w peletonie sabeuszy :(

przemyslcie to prosz :(

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 08:47:01
Ja jestem za pierwotnym planem Mansa.tyle tylko moge napisac,tez nie podoba mi sie zmiana planow ale wyraznie Aztek miesza a razem z nim daje sie wciagac w gierki Korea oraz IM.Na razie czekam tutaj na rozwj sytuacji bo Ciebie znam i wiem ze mozna polegac natomiast co do azteka nie mam takich obaw.Koreaniec boi sie ze IM za bardzo sie nachapie na Azteku tak jak nachapa sie na Rzymie i stanie sie sam potencjalnie niebezpieczny.Troche racji w tym mam bo szczerze daje ok. 10% na to ze IM pomoze nam w walce z Bodkiem.Wczesniej jeszcze przed tym paktem negocjowalem o zjechaniu Bodka razem z Leszkiem i Bomblem to Bombel pajacowa ale nic konkretnego nie napisal.On sie bardziej koncentruje na swoim sasiedztwie nie obchodzi go czy Bodek odjezdza za bardzo bo wydaje mu sie i moim zdaniem slusznie ze poradzi sobie z nim poniej.Dlatego rozwalenie IM nie jest wcale zlym pomysem na teraz ale najlepszym takze nie jest.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:09:46
no to czekam na rozwj wypadkw i strugam wojo
jak co uradzicie to piszcie bo ja juz si zakrciem w tym a wol proste i klarowne sytuacje

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:11:53
ja takze wczoraj dopiero sie dowiedziaem ze ma byc nie tak jak to ustalilimy.Po prostu koreaczykowi chyba sie zrobio al Azteka i tyle

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:13:04
al swojego oprawcy?? :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:23:04
dla niego ten oprawca jest fair :) nie wiem stary nie pytaj sie mnie o to ,ja moge miec wolna reke niebawem bo przeduzam pakt z bodkiem o kolejne 30 tur wiec czekam na rozwoj wypadkow,powiem tylko ze chyba jednak bardziej jestem skonny pojechac Bombla i miec swiety spokoj.Problemem bedzie jednak to ze nie bedziesz mia zadnej mozliwosci rozwoju.W innym przypadku moze sie okazac ze beda chcieli ciebie jechac z Bomblem i tutaj im w tym nie pomoge ale przeszkadzac tez nie bede mia zamiaru bo Koreaczyk zabezpiecza mi tyy wiec jest dla mnie wazny.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:23:50
przy takim rozwiazaniu Bombel nie zdobedzie miast ale Aztek sie umocni

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:25:11
BTW Bodek ma jakis uraz chyba do Ciebie bo ciagle mnie namawia na jechanie Ciebie :D

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:25:45
od poczatku gry kiedy nawet nie wiedziaem gdzie masz to swoje pastwo

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:34:30
ten typ tak ju ma :)
boi si e bd montowa krucjat na niego pniej :)

PS szkoda e ten nasz pakt si nie klei bo plan by naprawd spoko i z duzymi szansami powodzenia :(

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:34:55
ewidentnie widac e koreaczyk si mota i sam nie wie co robi

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:35:57
W sumie Bodek ma racje bo taka krucjate montujesz,mi sie to podoba bo podoba mi sie wszystko co jest mi na rke :) taki egoista juz ze mnie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 09:36:16
a akurat zjechanie Ciebie na reke mi nie jest

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:37:05
ale za bardzo gardowo to traktuje :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 09:38:32
wychodzi na tyo e narazie stagnat i na tym stagnacie najlepiej wyjdzie... Imperium Mioci bo sobie sam zjedzie Azteka :)
wtedy Korea nie bdzie narzekac si si za duzo na chapie :D
a jak w kocu zobaczymy e IM spucho to jak si wemiemy za niegio to jak zacznie cina z takiej iloci miast to si odbijemy :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 11:47:37
kurde przez to ociaganie i brak konsekwencji i zdecydowania sprawa bdzie wyglda tak, e Bombel -przejmie caego Azteka a potem Korea podepnie si pod jechanie mnie wraz z Bomblem :)
genialny plan :rotfl: a problem Bombla nie zniknie a tylko naronie

jeszcze jest jedna opcja a mianowicie wojna Bombla z Aztekiem jest znowu fikcyjna i podciaga Bombel wojo i wraz z Aztekiem mnie zaatakuj a potem wcign nosem Hamurabiego z dwch stron :)
po Bomblu bym si tego mg spodziewa bo on mnie juz niczym nie zdziwi - kama zawsze i bdzie kama :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 11:49:54
hmmm... nawet to pasuje bo Bombel cos napisa w innym pakcie e wszed do Azteka ale omija miasto po drodze i idzie prosto na stolic :)
zrobi to po to bysmy sie nie czepiali e nie zdobywa miast a przez ten czas dojdzie wojskiem do granicy mojej z Aztekiem

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:19:20
wracajc do wpisy w naszym Pakcie trzewoci to jest klika opcji
1) zakablowa ktos z nazej dwjki czyli ja lub Deb, bo Cheos o tym nie wiedzia bo ja mam t wiedz od Deba z osobnego paktu
2) Bombel wypuszcza jak zwykle (np do mnie napisa ze zacza mnie szpiegowa bo ma info e go chc zaatakowa)
3) powiedzielicie jeszcze komu, np. Bodkowi i tu jest przeciek
4) nie byo adnego przecieku tylko tak naprawd Wy szykujecie atak na mnie :)

osobicie obstawiam wypuch w ciemno bo Bombel juz troch temu pisa do mnie o tym e ma kryzys z Koreacem i e Deb trzyma duzo woja koo byych trevisowych miast
wyjscie wydaje sie jedno : twardo obstawiac przy tym e tak nie jest i niech pokae Ci rdo swojego przecieku i obrazic si na Niego bo Cie nie szanuje wypuszczajc Ci jak dzieciaka.

PS Ponti jestes w stanie mnie zapewnic e to nie wyrafinowana kolejna prba wciagnicia mnie w jakas gierke?? Wiesz mi sie to juz sni po nocach i przy Bomblu jestem potrjnie wyczulony na wszelkie szwindle i wypuchy :D

PS2 wiem e Deb nie ufa Cheosowi, ale ja twierdze e Cheos jest z nami i mu ufam.... a moe to Deb podkablowa Bomblowi by zdyskredytowa Cheosa i na Niego zrzucic przeciek??: ;) ...dos juz tych teorii spiskowych :D

oczywicie ja przysigam e to nie ja jestem rdem przecieku :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:30:52
jestem w stanie cie zapewnic z mojej strony ,co do Deba nie mam pewnosci.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:40:37
trzeba to w takim razie przeanalizowa jakie s mozliwoci :
1) Cheos nie wie tego ode mnie i od Deba zapewne tez nie wic moemy go wykluczy... jedyne to ten Twj wpis w pakcie trzewoci w ktrym co tam przebakujesz e idziesz ale chyba celu nie podawae?? (zaraz to sprawdz)
2) Deb pogrywa - postanowi e to dyplo bdzie antyreputacyjne i pogrywa dokadnie jak Bombel czyli w zaleznosci od sytuacji sypie na prawo i lewo i sieje dezinformacje chocia akurat chcc go atakowac na ziemiach trevisa strzeliby sobie w kolano wiec tego nie rozumiem :/
3) Deb zrobi przeciek bo chcia mnie zdyskredytowa a tak naprawd szykuja si we trjk na mnie (Aztek, Deb, Bombel). Bombel wie e zaszed mi za skr i teraz musi mnie wyeliminowa bym nie stworzy w przyszoci krucjaty przeciwko niemu. Aztekowi obiecali 2 marne miasta z jego strony. Deb lini si na zyski z chatkowych miast i stolic - w kocu jest finansowy. Deb i tak pniej zaatakuje Bombla :)
4) w tym caym planie z punktu 3 jest tez Cheos :) ..ale w to mi ciezko uwierzyc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:41:42
no i oczywiscie mozliwosc duzego zbiegu okolicznosci czyli Bombel wypusci
...a Bodkowi czy komus innemu sie nie pochwaliles?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 16:36:02
Moliwe ze Bodek cos wie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 16:41:12
mwi Ci e Bombel jest zgadany z Bodkiem a propos zulusa bo si go obawiaja i mysl e skocza na niego doc szybko o ile nic im nie przeszkodzi
wiedza e przy tej ilosci miast to zulus ma katastrof z utrzymaniem ale jak sie odbije to bedzie nie do zatrzymania

ciekaw jestm jak Klan Surwki w tym dyplo sie zachowa? Czy nadal bdzie wiecznie drugi i byc przydupasem Bodka czy ma zamiar cos ugrac?
to narazie najwieksza niewiadoma dla mnie

pomau klaruje mi si tez to ze skoro Bombel jest dogadany z Bodkiem to trzeba bdzie angazowac Zulusa w wieksze akcje przeciw nim bo z samym zulusem (bez swietego miasta) sobie pewnie poradzimy jak bedzie trzeba, a i Bodek i Bo,mbel maja po reli... no ale to melodia przyszoci

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 16:41:35
BTW... a Bodek skad mgby wiedziec? Chlapnaes mu cos?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 17:20:51
Bodek mi napisa ze moze pomoc jak bede chcia jechac Mussa :) odpisaem po prostu ze moze mam dla niego cos lepszego to wszystko.Kwestia domysow wiec nie wiem czy to az tak bardzo jego sprawka.Moze rzeczywiscie Bombel akurat wyczul ze cos sie swieci.Juz mu powoli chyba paka mieknie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 21:00:22
powiem Ci e to jakas masakra te nasze dypla :(
kiedys jeszcze byy opory a w tej chwili wszyscy w **** wal - ja sie nie potrafie znale w obecnej sytuacji i to juz troche nie dla mnie
kady pepla na boki co mu popadnie
np taki Bombel do mnie pisze ze jedziemy Azteka, do Azteka e jada mnie, Debowi wode z mzgu robi, a Deb milczy a w tym czasie przytakujc Bomblowi szykuje na Niego armie - nie na moje nerwy :)

no albo Bodek - kompletnie nie jestem w jego strefie wpyww ale lepiej sie Coli pozbyc za wczasu :)
to samo Bombel - niewane e bardziej naturalnym by byo ebymy razem pojechali Azteka (bo taka geografia) ...ot poprostu trzeba sie pozbyc Coli, a razem z Bodkiem li sobie jajka, ale to do momentu opanowania Zulusa a potem skocza sobie do garde... no ale Bodek ma surwk u boku, a Bombel nie ma nikogo (a mg mie.... ale oczywicie tez do czasu, bo sami uknulismy dalekowzroczny plan)

bdem jest brak zaufania w naszej czwrce, bo na tym miao sie to opiera i bezwglednie sobie powinnimy pisac prawd, a tak to zostaniemy rozbici (tzn nasz blok) bo si bedziemy mota na boki
ja np z Bomblem nie wchodziem w dyskucje - przytakiwaem mu na wszystkie pomysy, bo i tak wiedziaem e to jest conajwyej dorane ze strony Bombla

ja jestem kolesiem pokroju Damroki i mam takie same odczucia co On... pewnie dlatego z Nim i Rudim mi sie tak wietnie wsppracuje/wsppracowao... no lepszych sojusznikw nie miaem :)
PaweT jest jeszcze sprawdzony chociaz potrafi noyk wbi, ale nie robi tego bezczelnie... no ale taka gra - rozumiem, ale jest niestety coraz gorsza :(
wyobraam sobie anonima i to musi byc strza w "10" (sam strasznie o anonima walczyem) no ale z rnych wzgldw nie mogem zagra i auj...

PS ciesze sie e poruszye w naszym pakcie temat tej zdrady, ale obawiam sie e to moe byc woda na myn Deba ktry nie ufa Cheosowi (mnie chyba zacz troch ufac bo piszemy sobie na osobnym - o ile to nie jest ciema :) )

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 12:51:05
Bombel do mnie napisa czy nie wiem jak sie zachowasz w inwazji Azteckiej i tu cytat : "kurcze, wiesz jak zachowa sie ponti w zakresie akcji aztekciej? bo ja kolo pontiego trzymam 20 jednostek... moze zupelnie niepotrzebnie?"

odpisaem Mu e poza kurtuazyjnym powitaniem nie mamy ze soba kontaktu

ewidentnie Bombel si Ciebie boi i liczy na to e Ci przexeruj (co niniejszym czyni ;) ) ile ma tam jednostek by Ci zniechci... wiec trzeba to traktowac w kategoriach bluef'u :)
ma tam zapewne niewiele jednostek :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:09:29
nie ma nic,widze skauta i jeden rydwan

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 13:13:50
no czyli jest dokadnie tak jak mwiem :)

PS cay czas mnie wypytuje o nasze relacje bo niby Leszek mu mwi e my na mierc i zycie itd blablabla... wypuszcza jak sie da i gdzie sie da

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:19:47
ogolnie ,mam spora juz armie ciagle rosnie i przekracza na teraz 300 tysiecy wojska.Jestem juz 7 w woju i ciagle idzie mi wykres do przodu.Robie slonie i katapy.Niestety mam spora pustynie wiec co jakis czas ginie mi cos od Barbow,pytanie tylko moge przejsc nia tylko okolo Deba albo na polnoc gdzie zarwno Aztek jak i Bombel trzyaja skauta na neutralny terenie iw szystko widza.Skaut na granicy Deb i moja tez nie pomaga bo Aztek wszystko widzi.Ja juz dalem mu odciecie open border ale Deb ciagle go trzyma i koles wali szpiegusa po caosci.Jedynym wyjsciem jest isc na chama ,

Ciekawe ze podobno Deb ich tak urabia aby weszli i pote skasuje ich jednym pociagnieciem ale cos mi tu nie pasi.Jakby ufali Debowi nie dawaliby skautow do mnie.Moge takze przeniesc dosc ciekawie armie swoja bo do Ciebie na polnocy,wybudowanie drog potrwa 4-5 turek ale ani Damian ani bombel sie kompletnie nie skapuj

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 13:28:35
acha jeszcze jedno potwierdz ze to co pisze Deb to prawda jest bo juz mi sie ****** to wszystko co i jak

Deb 2010-02-21 12:32:22
No patrza, tez mnie to zastanawialo i coraz bardziej upewniam sie, ze Cheos trzyma z Bomblem, bo w tamtym watku byla o tym mowa. Dlatego Coli napisalem, ze moje jednostki ida przez Azteka pod jego granice, bo Bombel i Aztek sa przekonani, ze pomogam im zastawic pulapke na Cole, pamietasz
Z Cola planujemy zlokalizowac stack Bombla i go wybic na terenie Azteka.
Nie pisalem w tamtym watku gdzie jest Cheos o swoich posunieciach, ale napisalem Coli w naszych tajnych.
Daje end, jak robie ture, ta dopiero bede robil, wczoraj mialem poslizg niestety, ale i tak sie ciesze, ze zdazylem.

Deb 2010-02-21 13:19:19
Ciezka sprawa, mozesz go rozwalic, ale wtedy nici z zasadzki na Bombla, bo wszystko bedzie jasne. Proponuje, zebys szedl w kierunku zachodnio-polnocnym tymi axami i przyszlym wojskiem, a im puszcze scieme, ze idziesz na Cole. Z tych poludniowych miast Bombla narazie trzeba zrezygnowac, bo widze, ze obstawil czujki na gorkach.

ponti 2010-02-21 12:53:10
Deb ja zerwaem open border z Aztekiem bo mi lazil po cym Pastwie i patrzyl co wojem robie teraz sobie siedzi na grce miedzy nami i nie moge dostarczyc wojska

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 13:57:24
tak to prawda
jest tylko jeden problem - nigdzie nie ma stacka Bombla :D
Deb mia wejsc na mj teren i mielismy atakowac stack Bombla ale bda z tego nici
proponuj wiec zrobic taki myk, e atakujemy Azteka i po 2 turach Bombla (tzn Ty i wojska Deba co tam ma odoone)
wiem e troche szaleczo ale moze sie udac :)
Bombel za wszelka cene nie bedzie broni Azteka a nawet sie przyczy bo on tak juz lubi i wtedy (jak sie przyczy do lania Azteka) moecie go z zaskoczenia zaatakowa :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 10:45:43
zaczynam sie zastanawiac czy nie zjechac Korei bo juz sam nie wiem co mam robic.... tylko sie motam tym wojem,Deb nie odpisuje albo odpisuje lakonicznie a co napisze to na ogo nie ma to najmniejszego sensu lub jest dziwne.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 11:05:21
musimy brac pod uwag e jest wcigniety w machine Bomblow
omamiony zyskami z moich ziem

ale musimy uwaac bo wojna z Debem to jednoczesna wojna z Aztekiem i Bomblem, a kto wie czy Bombel tylko na to nie czeka?
ebysmy sie lali dugie lata a On przyjdzie na koniec i pozamiata

poza tym moe Bombel czu e jestesmy we trjk i chce nas za wszelka cen rozbi

ja puszcz czujk rydwanow i zobacz czy przypadkiem Deb nie idzie wojem od drugiej strony na mnie (nie od strony Azteka tylko od Twojej) bo jesli tak to wszystko jasne
ja profilaktycznie podziel wojsko ale to wystarczy do obrony a na atak nie starczy narazie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 15:32:16
Bombel zagaduje i chce si ukada
nie wierz mu oczywiscie ale id we wszystko co powie jak w dym :)
teraz cos wspomina o pokniciu Azteka i Deba

ju ca nasz trjk (Aztekiem, Debem i mn) umawia si na kadego :rotfl2:

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 15:37:30
Miesza bo sie boi po prostu

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 15:38:25
"bombel79 2010-02-23 15:32:25
rozmawiajac szczerze to mnie troche zaniepokoily twoje dobre kontakty z ponticalem... on jest nieobliczalny i nigdy nie wiadomo jaka decyzje podejmie..."

to napisa teraz
skd On ma info e dobrze yjemy?
moe Deb wiruje?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 19:47:26
ale jaja... w naszym regionie jest juz totalna masakra :)
Aztek sie lekko wkurwi na IM i znowu otworzy ze mna granice bo przemysla to jak napisa i nie ma zamiaru si pchac na mnie na pewna mierc tylko dlatego e Sumer go o to mczy :D

teraz bda jaja jak Deb w ogole nie idzie tam jednostkami (jak napisa) i okae si e prbuje mnie atakowa od Twojej strony :)
a wtedy si zdziwi bo jakos tak sie zabezpieczyem na ta ewentualno jak wczesniej sie nie odzywa
wtedy pojedziemy Go we dwch (i pewnie Bombel si doczy) choc szczerze chciabym eby Deb by jednak z nami i ebysmy realizowali plan nakreslony od pocztku (gdyby nie te mecyje po drodze to pewnie bylibysmy ju przy wyborze czy Bombla czy Bodka prbowac ugry)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 20:42:02
Cola ja z Bomblem w ogole nie gadam ,co do Azteka to juz sam nie wiem ,czas tracimy Bombel nascina i go we trzech nie ruszymy.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 20:56:51
jakies pomysly?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 20:57:24
tak naprawde brakuje nam jasnego okreslenia sie Deba co robimy bo On jest w srodku i od Niego duzo zalezy

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:10:31
co by sie nie dzialo czy deb zdradzi czy nie udziele ci wsparcia ide czym mam bo nie ma na co czekac zobaczymy co bedzie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:23:37
jesli Deb nie zdradzi a bdziesz w pobliu to bdziemy w wietnej pozycji wypadowej
wg mnie strac 1 miasto (na szczescie najgorsze ze swoich) i powinienem ich zmie
pod warunkiem e Deb z drugiej strony nie wejdzie bo wtedy lipa na caej linii i strace 2 wypasione miasta i jest pod stolic moja i po grze bo z dwch stron ataku nie odepr

PS jak daleko jestes ode mnie wojskiem? (widze robioli robicych drog na kadzideku)
PS2 jakbys postraszy Deba e Mu wojne wypowiesz albo jak mi wypowie to poprostu Mu wypowiedz to moe wycofa ode mnie wojsko? (to w przypadku gdy jestes wojskiem ode mnie wiecej ni 2 tury a zapewne jeste)
PS3 dzieki :)

pod spodem masz screena z ich stackiem

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:25:36
nie ide w twoja strone. mam wojska u Deba i bede raczej zmierzal w kierunku poludniowym by otworzyc drugi front bomblowy czyli miasta po trevissie chce przejac.Droge robie bo bede dosylal jak cos bede mogl ,na razie pelna para kreci mi sie produkcja teraz mam juz biurkow koncu wiec zle nie bedzie.Jestem 3 w produkcji swiata.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:26:38
maja towaru troche ale co robia deba hwache w ich stacku ?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:28:01
debma u mnie pustki jak cholera moge mu skasowac p panstwa jak wymowi ci wojne ale sadze ze jednak wczesniej by to ze mna konsultowal.Jak nie i zadziala na wlasna reke to sie zdziwi

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:28:48
ja mam
5x axe
2x spear
4x harcownik (spec archer)
3x chariot
10x katapa
5x so
1x zbrojny
2x worior (ktre przezbroje na axe lub na speary w zaleznoci od potrzeb - kase mam)
dodatkowo 1 harcownik ale ten bedzie si mg tylko broni

wic ja mam :
22/23 jednostki bojowe
10 katapultonistw
razem = 32/33 jednostki

oni :
Bombel
6x so
6x sp (axe)
4x katapa
1x ucznik konny

Aztek
18x axe
6x spear

Korea
3x axe
2x spear
2x so
2x hwacza (katapa)

celowo rozpisaem ich z osobna bo moe sie zdarzyc tak, e Korea nie zaatakuje (choc w to wtpi - za duzo ostatnio milcza)

w kadym razie maj :
44 jednostek bojowych
6 jednostek katapultonistw
razem = 50 jednostek

jakby Korea nie atakowaa to le to nie wyglda no ale trzeba zakadac najgorsze
i popatrz Ponticalu ze jakby Korea nie atakowaa tylko wspomoga tym atakujc jednoczenie to byaby komfortowa sytuacja bo Azteka armia przestaaby istnie w 1 tur a i Bombel by odczu strat jednostek i wtedy sie moemy brac za Bombla albo przynajmniej za Azteka

mog dooy (to co widz a moe byc jeszcze troch ucznikw konnych ktrych nie widz i to co ewentualnie Aztek zetnie przy granicy)
3x axe
1x spear

------------------------

teraz nie wiem co zrobi bo mam 3 tury do machinery (2 tury bed do mnie szli) ale wtedy nie przezbroje woriorw i to jest druga opcja bo mog odpuci to miasto i wtedy zebrac kas i zrobic jakich crossw i/lub Macemanw no i moge tez wtedy przezbraja
co radzisz?
Odpuszczac miasto + i do machinery?
nie odpuszczac i przezbrajac tych woriorw?
odpucic miasto i i do feudalizmu (te 3 tury ale wtedy to typowa defensywa a wolabym ich zla :) )
[te tury na wynalezienie mog sie wyduy bo bde cina, a od tego - jak juz udowodniem :P - nauki nie przybywa ;) ]
jak odpuszcze miasto to wtedy Twoje ewentualne posiki mog dotrze i to tez trzeba brac pod uwag a wtedy napewno to wybroni tzn Pastwo bo kiasto z zaoenia strac

PS jeszcze istnieje zagroenie e Celt doczy sie i te swoje 15 jednostek rzuci :(

nie musz dodawac i ufam Ci w 100% e te wieci nie wypyn?
z reszt co mi pozostao :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:32:53
ja mam 9 sloni 8 axow i 3 katapy pozostale wojsko rozczlonkowane na rozne strony.armii nie mam duzej nie musialem miec dopiero zaczynam strugac wojsko

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:34:20
co z Cheosem?graniczysz z nim jakos?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 23:38:49
tak granicz i podesle wojo ale to tez zdrzy jak odpuszcze miasto
wzne by Deb nie atakowa... rzekbym nawet STRATEGICZNE :( ...a cos czuje e jest inaczej i z tej drugiej strony wjedzie bo za mao ma woja w tym stacku...a wtedy ryby :(

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 23:42:55
zobaczymy sam jestem ciekaw.Pomagajac tobie przeciwko Bomblowi Aztekowi i Debowi nie mam szans i wydaje na siebie wyrok smierci zwlaszcza ze Bodek bedzie chcial sie Ciebie pozbyc i moze mi wjechac w plecy
wiec cz pora umierac ale zabrac paru skurwieli do piachu :) nie pierwszy raz i nie ostatni :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 00:02:24
hmmm... mysle e dla Bodka to idealny uklad bysmy sie tukli z Bomblem
dla Bombla ta wojna to koniec marze o wygranej - chyba ze wtopi te jednostki i sie wycofa zostawiajc Deba i Azteka samych (a pewnie tak zrobi znajc go :D )

LDeska

Posted: 2010-08-27, 11:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 00:17:55
masz ci los
popeniem 1 kolosalny bd :(
z miasta przy debie wyciagnaem archera i sciaem na sonia a zapomniaem e Oni maja teraz ruch (w tej turze) i Deb moze mi to puste, wypasione miasto zaj ucznikiem konnym
masz ci los - jakos sobie wtukem do glowy ze teraz bedzie przeadowanie i ten so wyskoczy
no poprostu mysklaem ze sie ruszam po nich (bo faktycznie wg dni tak jest, ale wg turek niestety nie :( )
wszystko w rkach Deba

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 11:08:44
jesli Deb strzeli z dupy to wszystko sie ukada w sensowna cao
juz wtedy wiemy kto xerowa wszystko Bomblowi
zagra totalnego samoluba jak juz 90% graczy dyplo :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 16:11:52
moge miec jeszcze taki pomys by oddac Debowi to miasto ale eby walczy po naszej stronie i wtedy razem przeprowadzimy atak na Azteka
no juz kurna nie wiem co wykombinowac :)

ale narazie niech Deb cos konkretnego napisze bo narazie to sodkie pierdzenie z ktrego nic nie wynika e zacytuj Ciebie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 17:16:00
znam Deba na tyle ze wiem ze jak ode mnie nie odbiera telefonw a potem cos napisa na tajnych to nie ma sie co ****** w tacu tylko szykowac na wojne

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 18:03:02
na ile jestes pewien Cheosa,mowi sie w kuluarach ze on nie bedzie z Toba i pogoni jeszcze na Ciebie Celta.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 19:13:05
te rewelacje pewnie od bombla jak i to e zulus sie do mnie wybiera :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 19:45:48
jednak poakomi si na miasto

jeszcze chwil przed turk zapyta mnie na tajnym ebym przedstawi niezbite dowody e si wybroni.... no to mu daem wyliczenia z ktrych ewidentnie wynika e tak a ten wyudzi po prostu informacje i wzi miasto

przeperfidne zagranie :(

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:06:30
Deb 2010-02-24 20:49:49
Trudno. Tego wymaga moja wiarygodnosc wobec naszych przyszlych wrogow. Miasto bym oddal przeciez. Ponti zachowuje sie jak histeryk. Dlaczego zmuszacie mnie do podjecia decyzji, ktorej nie chcialem podjac?

Cola 2010-02-24 20:42:13
a kiedy to ma niby nastpic?
ten atak Cheosa?
bo w kocu z tury na tur bdziesz odwleka e ju tu zaraz itp czyli jak wszystko do tej pory
w zamian za to przejes mi miasto ktre sonia miao mi wypuscic wanie teraz i jestem szpuplejszy o 3 jednostki przez strat tego miasta
kompletnie tego nie rozumiem

Deb 2010-02-24 20:25:29
Dobrze zrobiles. Nie wykorzystam tych informacji. Wszystko zalezy od zachowania Cheosa. Jak Cie zaatakuje, to na mnie nie licz, to Ty i Ponti mu caly czas ufaliscie, chociaz sie z Bomblem dogadywal, a ja ostrzegalem.

Cola 2010-02-24 19:41:24
a jednak
powiem Ci Deb e jeste przeperfidny
nawet do tego stopnia eby wyudzi informacje i nadal strzeli z... ach szkoda gadc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:07:07
czujesz klimat?
masakra jakas
i w dodatku nie odpowiada na konkretnie postawione pytania tylko pywa

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:07:26
ewidentnie gra na czas

PS zaraz Ci wklej co mu napisaem

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:09:09
oto trec jak mu wysmarowaem w odpowiedzi na to e "zmuszamy go do podjecia decyzji ktrych nie chce podjac"

-------------------------

Cola 2010-02-24 21:05:39
Twoja wiarygiodnosc wobec przyszych wrogw wymaga tego by mi pali miasto?
przecie oni nie widz e tam byo puste miasto
wystarczyo ebym tam arczera zostawi i juz by go nie zdoby... wtedy bys straci na wiarygodnoci?
Deb prosz Ci nie obraaj mojej inteligencji
moges spokojnie tego miasta nie zdobywa i mielibymy dodatkowe wojaki ale Ty poprostu ciemniasz i grasz na czas by wyj z tego cao
jestem gotw ****** tamte miasta i oddac za darmo Aztekowi po to tylko by Tobie uprzykrzyc zycie
oni mnie nie zdradzili bo byli wrogami od poczatku, a ty mnie zdradzie a ja ci zaufaem w 100%
byo z 5 rnych wyjsc z sytuacji ale ty nawet nie chciaes ich rozwazyc.... bo poprostu kamiesz

teraz Ty odnie si MERYTORYCZNIE do kadego z tych punktw
chc twardych dowodw e jest inaczej ni ja pisz

poza tym Ponti Ci jeszcze nic nie zniszczy
miasta Ci adnego nie spali a mimo to potrafisz sie usprawiedliwiac tym ze "zmuszamy Ci do podjecia decyzji ktrej nie chcesz"
Ty potrafisz ultuimatum stawiac ze jak cheos niezaatakuje (ciekawe do ktrej ttury??) to wtedy si opowiesz po "naszej" stronie
ale Pontiemu takiego ultimatum, nie pozwalasz postawic,a rwnie dobrze dziaa to w obie strony

w sumie nie wiem co Cie zalepio e pod rk z tym krtaczem poszed ktry Cie wydyma
jeszcze si nie nauczye?
dziwi si Tobie jak krtkowzrocznie na to patrzysz

by plan
by sojusz ktry opiera si na ZAUFANIU wasnie
olaes wszystko bo Ci si w oczach zawiecio e bdziesz potzny jak 2 moje miasta dostaniesz

Deb zastanw si tak na chopski rozum co zrobnisz w sojnuszu w ktrym Bombel rzdzi?
a co moglibymy razem zdziaac na rwnych zasadach??

PS prosz Ci odnie si do tego do czego pisz, bo za kadym razem wpadasz tu i wypisujesz cokolwiek byle si nie ustosunkowac do moich treci
tak jakbym ja nic nie napisa w zasadzie

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:37:07
co ci moge powiedziec zobaczymy dalej jak bedzie nascinalem i jade z koksem ale marnie to widze :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 21:42:11
a jestes juz pod jakims miastem??
bo jesli nie to niepotrzebnie pozbawies sie efektu zaskoczenia

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:44:26
mam dwa puste praktycznie obok zaraz przy granicy.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-24 21:44:48
one pojda z dymem dalsze moze byc problem armie mam 11 na swiecie hehe wariat totalny ze mnie ale co tam :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 22:01:16
no ja tez scinam i juz mam 4 armie swiata :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-25 19:28:33
mam dylemat bo w sumie z tego co widz to czekajac na armie bombla i spki spokojn ie mgbym ich w pierwszym rzucie rozbic ale wtedy deb wchodziby mi w puste miasta i tyle by byo z tego

moge jednak zrobic tak e poprostu zemszcze sie na Debie i wjade tym caym wojem w niego i spale mu 1, 2 lub 3 miasta zanim mnie zabij :)
wtedy Ty spokojnie nie musisz palic miast deba tylko moesz je zachowac dla siebie i przxynajmniej na tym cos zyskasz

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 13:59:53
to jest list od Deba do mnie "Niestety pisali mi, ze masz puste miasto u musialem to zrobic. Ponti wypowiadajac mi wojne w rzeczywistosci postapil w sposob, ktory zarzucasz mi, ze mnie zaslepilo, ze dwa miasta zdobede. Przeciez ja musialem czekac na odpowiedni moment, zeby sie przekrecic - jak to mialem inaczej zrobic? Powiedziec Bomblowi i Aztekowi - sorry, ale ja ide do domu i sie na te wojne nie pisze?
Wszystko ukladalo sie dobrze, z tym miastem nie mialem wyboru, bo mi o nim pisali, ze stoi puste. Jakbym go nie zdobyl, to przeciez wszystko byloby dla nich jasne. Ponti wypowiadajac mi wojne olal sobie tak naprawde pomoc dla Ciebie, bo byl 3 tury od Twoich granic i jakby doszedl, to bylby idealny dla mnie moment na zmiane frontu. A teraz jak to wyglada? Ponti ma armie u siebie i nie moze Ci pomoc w obronie, ale za to moze mi zajac jedno, albo dwa miasta.
Byl plan, ale on sie zmienil, przez to, ze masz wiecej wrogow, niz do tej pory myslalem i musialem sie do nich przylaczyc, czekajac na odpowiedni moment jak dojdzie Ponti swoim wojskiem do Ciebie.
A tak Ponti pewnie nawet wykorzystal teleportacje, w sumie moglbym zrobic z tego afere, kompletnie nieprzemyslana decyzja - przeciez mowilem, ze bede musial z nimi zaatakowac i wszystko rozegrac na polu walki. A tak od razu okrzykneliscie mnie z Pontim zdrajaca, zanim zdazylem zdradzic kogokolwiek."

nie mam wtpliwoci - strac Paswto ale **pier*** w niego i sie troche zdziwi bo mam naprawde sporo woja :)
zanim dojd do ostatniego mojego miasta to bda mnie goni po Debowych wioskach :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:34:47
Wydaje mi sie ze jeszcze wszystko mozna odkrecic.Ty sie koncentruj na walce z Bomblem i Aztekiem.Deb moze opowiedziec sie jeszcze po naszej stronie wiec takiej pomocy nie mozna lekcewazyc

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 15:45:14
dzisiaj wieczorem Zulus we mnie wchodzi
stworzy sie gigantyczny blok
juz nic mnie nie uratuje - musiaby sie Cheos z Debem odkrcic
a Cheos wjedzie w 2 puste miasta i tego sobie nie odpusci
zastanaewiam sie po co angazuj Zulusa przeciez ja nie mam 200 jednostek :D
na dzien dzisiejszy to myslalem ze wjade w deba a Ty zebys nie pali tych jego wiosek tylko je przejmowa i to byby Twj zysk

PS jak by to miao niby wygldac?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:48:31
w takim wypadku jedz w Deba i tyle ,poczekaj jeszcze ta turke zobaczymy co mi odpisze.Jednak okazao sie ze to prawda z Leszkiem :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 15:48:47
dla mnie to jest mega dziwne na teraz :D

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 16:00:51
czekam co Ci odpisze choc ja Debowi nie ufam i jak nie bedzie nic jasnego tylko te same popierdki "co moe si zdarzy" to ja to ****** i wjedam :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:29:56
boje si e Deb gra na czas po to by nie stracic tych miast z Twojej i mojej strony
nascina woja a potem nam powie ze sory ale jednak nie itd
wtedy mnie *** na strzpy

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 10:43:39
i co??
ufamy Debowi?? :/

PS popatrz jak Leszek pisze na pewniaka e za 10 tur (jak bedzie rezolucja) to ja juz iostniec nie bede
nawet nie wiedza chyba jak mam Panstwo polozone bo 10 tur to nawet nie dojd do soatatniego miasta nawet jakby byy puste :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 13:46:54
tak ufamy debowi

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 16:00:38
moe byc tak ze Cheos bdzie troche do przekrecenia ale nie na ta chwil jescze - dopiero jak zobaczy co sie dzieje
wasnie dzwoni i stara sie mi tumaczyc e z bomblem ma od samego poczatku pakt i chcialby sie wywiazac itd
mniejsza z tym

w kazdym razie Cheos stoi pod moim pustym miastem i poprosilem go zeby mnie nie atakowal w tej turze bo mi miasto urosnie do 2 i znowu zetne i dopiero wtedy wejdzie :)
Jemu zalezy tylko na tym zeby "bomble" nie wziely wiecej miast niz on
obieca nie ruszac do damego konca jeszcze jednego miasta kolo niego i ze wejdzie w nie w ostatniej chwili a ja zebym sobie scinal do tego czasu :D
zaproponowa nawet mi enklawe (jedno miasto mi zostawi pomiedzy tymi jego i ze przetrwam do konca gry)
poprosi mnie o stolice za to i e podejdzie ale nie w jednym stacku i ebym sobie mg wytuc Bomblowy stack a on wtedy w ni wjedzie
oczywiscie sie zgodziem i sie masz ci los zdziwi :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-28 13:58:48
negocjuj z Cheosem eby po wziciu tych 2 miast podpisa pokj (i Leszek automatycznie te)
wtedy mog pojechac na pewneh *** i odbi miasta i jedziemy z Bomblem
Bombel odkry alfabet i jest mocno zacofany
nie ma metal casting, machinery, irona, nie ma nawet confu i sdw budowac nie moe (wiec wydaje kase na szpiegostwo bo ma 100% czyli tyle co ja a ja jednak mam w kadym miescie sd)
jedyne co ma wiecej iode mnie to ten alfabet i feudalizm

Cola (Imperium Cola) 2010-03-02 20:23:53
no i nie zdobyli miasta :P

Cola (Imperium Cola) 2010-03-02 20:24:27
teraz potrzeba konkretnego wsparcia albo rozmw o pokoju

Cola (Imperium Cola) 2010-03-06 21:09:54
widz e Deb jednak strzeli z pupy :)

robimy w takim razie tak
ja Ci daruje swoja stolic (dorzuc do niej generaa ebys mia z niego pozytek) oraz wypowiadasz mim wojne i zajmujesz to miasto pierwsze od Ciebie :)

dziekuje za popmoc ale z takimi "sojusznikami" jak Cheos i Deb nie dao rady :)

pasi takie cu??

ponti (Imperium ponti) 2010-03-06 21:38:25
dla mnie ok Cola lepiej zebym ja to mial niz wrog,choc wolalbym zebys zostal

Cola (Imperium Cola) 2010-03-06 22:03:22
no dokadnie tak samo sobie pomyslalem a juz napewno stolicy ktra sama potrafi generowac ponad 100 nauki NIE ODDAM :)

tylko osaniaj sobie plecy eby wojny Ci nie wypowiedzieli
we tam sojusznikw jakos sovbie nakrec :)

acha... i zjedcie dla mnie azteka i tego padake Chciwego ;)

Cola (Imperium Cola) 2010-03-07 17:40:37
musisz wejsc w tej turze przed Debem bo ma w zasiegu konia to moje miasto od Twojej strony
daem Ci to miasto za pokj - przynajmniej jedno bedzie Twoje
stolica niestety trafi do Cheosa pewnie :(

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 15:49:27
Propozycja Bombla na dzisiaj :

Choc Ponti zjedziemy Kore :D

Goc jest po prostu jedyny w swoim rodzaju

Cola (Imperium Cola) 2010-03-08 17:21:53
:rotfl2:

a oprcz tego bd pewien e t sama propozycje dosta Deb tylko e dotyczy zjechania Ciebie :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 17:49:07
ja sobie z tego zdaje sprawe :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:36:47
jak wyglada sytuacja poszli do Ciebie na front? Deb midal okno dyplomacji i oddalem mu masz ci los miasto.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:37:13
ja ****** nie wiem sprbuje odzyskac znwou

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:38:28
coz zobaczymy moze przehandluje je za cos innego

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 22:45:46
ok juz wiem,Deb chcia to miasto dlatego dal okno dyplomacji w zamian za sojusz i wspoln obrone.Teraz dopiero wyczytaem szczegy.Dla mnie ta propozycja jest korzystna w sumie.Daj mi screeny gdzie trzyma Bombel i Cheos swoje armie nadchodze

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 10:05:19
powinniscie poczekac na nich w swoich miastach bo maja w sumie tego dosc troche ale razem dacie rad

ponti (Imperium ponti) 2010-03-09 14:02:01
cola przelij mi jakies screeny ich armii co gdzie sie znajduje jakies goegraficzne dane o ilosci kto kiedy i ile czego ma

ponti (Imperium ponti) 2010-03-09 14:02:16
przeslij mi tez ustawienie wojsk Deba

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 17:50:56
przesle ale jak wejde :)

Cola (Imperium Cola) 2010-03-09 23:20:39
oto fotki :)

tu masz stack na lewo od mojej stolicy

tu masz stack cheosa nad stolic

tu jest stack bombla i azteka kolo sloni

tu masz stack Deba ktry stoi na soniach

reszta to pojedyncze jednostki tak jak je widzisz

ponti (Imperium ponti) 2010-03-10 00:47:24
Maj tematu ,trzeba wiecej dociac :D

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 11:33:04
tu bdziemy kontynuowac by nie zakadac bez konca tematw :)

trzeba jakos zakrcic dyplomatycznie by byo dobrze :)
napewno po zjechaniu Bodka Bombel bedzie chcia jechac Zulusa :)
proponuj sie z nim ustawic na Zulusa i wbic mu kos w plecki :)
co Ty na to??
podejrzewam e bedzie wiecej chtnych do takiego obrotu sprawy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-04-06 13:05:13
zobacze jak bedzie potem na razie to bardzo odlegy temat Cola.Zobaczymy tez jak zostane potraktowany w tym nowo utworzonym sojuszu...

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 14:27:15
Deb cos jakby naciska bo juz kiedys wspomina :)

ponti (Imperium ponti) 2010-04-06 14:40:39
Deb to zupenie oddzielny temat jest ,

Cola (Imperium Cola) 2010-04-06 15:10:23
:D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: