www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "ONNon" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   Pakt "ONNon" (pawelt)

Pakt numer 723, założony 2010-03-16 08:48:13 przez pawelt (Imperium pawelt)

Nazwa paktu: ONNon

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
bombel79
Deb
LDeska
Marw
Peter
wnuczus
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 08:55:32
Rzym wita na forum Organizacji Narodów Niefinansowych
Proponuję zając się kwestią hegemnonii AI (agresywnych inaczej), zanim będzie za późno.

Rzym w chwili obecnej widzi potężne zagrożenie ze strony wilhelma. Wilhelm ma wielką armię kontynentalną (ponad 50 jednostek) i flotę (właśnie kończy wymyślać odlewnictwo). Nie jesteśmy w stanie go pokonać na razie na lądzie, jedynie stopujemy go na morzu, ale to kwestia czasu. Ale szczególnie niepokoją nas galeony holenderskie, z którymi nie będą mogły mierzyć się nasze karawele.
Wilhelm nie ma skrupułów w atakowaniu nawet braci w wierze!

Inni AI jakich rzym poznał (dariusz, hanibal), na razie nie przejawiają większych zagrożeń.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 09:13:58
Rzym proponuje stworzyć ogólnoświatową siatkę informacyjno-ostrzegawczą.
Jej zadaniem byłoby wykrywanie i śledzenie wrogich flot.

W pierwszym rzędzie należało by wystawić czujki w newralgicznych miejscach.
Dalej należało by szpiegować same miasta, czy AI nie woduje flot.
Po trzecie (po dojściu do optyki) zrobić szczelny pierścień z jednostek wodnych.
Po ostanie stworzyć plan wspólnej dyspozycyjności flot w celu jej koncentracji w miejscach ewentualnego ataku.

W chwili obecnej rzym szpieguje wilhelma. Wystawiamy też w kilku miejscach czujki. Jednak na szpiegowanie całej kuli ziemskiej rzym nie ma środków finansowych.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-16 09:43:15
My jesteśmy blisko Persji i możemy zająć się szpiegowaniem ich

Peter (Imperium Peter) 2010-03-16 10:53:50
Jak najbardziej jestem zainteresowany inicjatywą wspólnych działań przeciwko AI.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:01:54
Proponuję aby każdy po dojściu do karawel posiadał flotę mobilną w ilości miast ile posiada plus kilka czujek.
Koszty będą duże, ale i tak znacznie mniejsze jakby trzeba było samemu się bronić i posiadać w każdym mieście jednostki obronne.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-16 11:05:25
Dobry pomysł z tymi karawelkami.

Myślę ze po dojściu do astro (przetrwaniu do astro), mamy duże szanse aby wykończyć kompy po prostu jeden po drugim.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:10:42
My karawelki będziemy mieli też w miarę szybko, astro też (potrzebny tylko kalendarz i kolejny naukowiec, może dwóch). Jednak problem będzie czym obsadzić galeony.
W tym czasie AI będą mieli proch. Co prawda będzie z nami walczył wielki generał maksman, ale bez dużej ilości katap się nie obędzie.
No nic, na razie byle do karawel. Dzięki nim będziemy bezpieczni i nie trzeba będzie portów wojskiem obstawiać.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:12:25
Wielki chińczyku, jak u ciebie sytuacja z AI? Kiedy będziesz mógł wodować jednostki pełnomorskie (karawele)?

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-16 11:12:27
Ja się zgadzam, idę teraz po karawelki

Peter (Imperium Peter) 2010-03-16 11:12:41
Macemani z promocjami do ataku na miasto poradzą sobie z muszkietami...

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:18:47
Macemani tak, są bardzo dobrzy, ale do tego trzeba mieć biurokrację, tego nie da się odpalić wielkim, trzeba na piechotę.
Rzym posiada kilka jednostek generalskich na 6 promocjach CR i siła, jednak są to tylko axy, a do biurokracji nam się nie spieszy (duże koszty utrzymania doktryny - większe niż zyski).
Rzym posiada również pretorian z 2x CR, jednak oni tylko się nadadzą, jak w mieście nie będzie jednostek axów ani knechtów a tym bardziej kuszników (tych ostatnich AI prawie zawsze trzyma :/ )
Może chińczyk by wspomógł działania swoimi doborowymi jednostkami kuszniczymi?

Deb (Imperium Deb) 2010-03-16 11:38:20
Chyba popelnilem blad strategiczny, bo niepotrzebnie poszedlem do kalendarza, zamiast isc prosto do karawel. Poza tym pomylila mi sie Holandia z Portugalia, hehe ;)
Mam kontakt jedynie z Peterem i Leszkiem. Oczywiscie mam juz katapulty, ale chyba nikt z was nie jest dostatecznie blisko moich AI, a mam ich az trzy sztuki. Widze jedynie okazje na rozwalenie Elzbiety, ktora jest blisko Petera, a i jest naslabszym AI, jak narazie.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:47:52
Myślę, że dopiero od czasu galeonów możemy coś wspólnie powojować. Od czasu karawel możemy jedynie stworzyć system ostrzegawczy.
A obecnie możemy jedynie próbować lokalnie hamować poczynania AI.

Zwracam jedynie uwagę na wilhelma. Widać, że nastawił się na podbój i jak dojdzie do astro to będzie bardzo ciężko z nim. Jego galeony pokonają tylko fregaty, więc w pierwszym rzędzie to on musi być zneutralizowany.
Z bomblem będziemy próbowali go poszczypać trochę, ale widząc jego państwo i ilość wojska i tempo w jakim wymyśla techy to będzie na prawdę ciężko.
Ma 7-8 miast z czego większość wielkości 14-15. W 3 tury wymyślił odlewnictwo, ma już feudalizm, kalendarz. Wojsko to głuwnie swordy, konnica, długie łuki, trochę galer, ale na razie nie skoncentrowanych. Triremy niedługo się pojawią i się zacznie :) (dla mnie, bombla i marwa)

Deb (Imperium Deb) 2010-03-16 11:51:43
Odcinajcie surowce i jak sie dogadacie to i miasto jakies wspolnie spalicie.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-17 18:07:54
Może AI da się troche przyblokować odcinając im open borders?

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-17 22:47:39
To działa też na naszą niekorzyść... a oni między sobą porobią szlaki chyba. Nie wiem komu to bardziej zaszkodzi...

Deb (Imperium Deb) 2010-03-18 14:18:23
U mnie jest to wrecz niemozliwe, bo handel przechodzi przez wody AI.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-20 18:52:08
Mam pomysł, może podpiszemy wszyscy ze sobą pakt obronny?
Wydaje mi się, że to powinno AI trochę zastopować w wojnach przeciw nam.
Wilhelm zbiera flotę. Niestety od mojej strony. Powinienem sobie poradzić, bo widzę czym dokładnie przypłynie.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-20 18:58:18
Aha i proponował bym nie szpiegowanie się na wzajem, najwyżej do poziomu widoczności demo (głównie do portugalczyka :) )

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-20 19:26:07
Ja miałem fałszywy alarm że chcesz mnie zaatakować a potem mi wypowiedziałeś wojnę - to dlatego. Generalnie jestem za, jak inni?

wnuczus (Imperium wnuczus) 2010-03-20 19:54:26
Ja mam problemy dalej z AI.. walcze z barbami mam całe multum z terenów byłego Num Locka i do tego ten stack Ai..

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-20 19:55:19
Ciekawe kto cię nastraszył mną :D

Poza tym ciekawe, czy taki pakt obronny można tylko parami, czy wszyscy razem w łańcuszku?

Peter (Imperium Peter) 2010-03-20 23:34:46
Każdy z każdym moim zdaniem może taki pakt podpisać (jak ma alfabet).
Ja jestem za - wysyłaj Paweł propozycje, może akurat Wilhelmowi się jeszcze odmieni i popłynie do innego AI.

Przy okazji daj info jaką flotę widzisz i w jakim mieście Wilhelma.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-21 06:55:33
Widzę na razie 2 triremy (nowe) i galerę w południowym mieście (tam gdzie masz skauta). Dorobi jeszcze z 3 galere i popłynie na mnie. Do tego czasu powinienem meieć już jakąś flotę z tamtej strony, więc się obronię.

Wilhelm ma gdzieś jeszcze 3-4 galere. Chyba w mieście z moi (środkowe miasto), więc marw jest zagrożony.

A jednostek to już przestałem liczyć ile ma, bo za dużo tego i chodzą w kółko :)

Dla przypomnienia:
Podstawowym powodem dla którego AI wywołuje wojnę, to ilość wojska jakie się posiada. Drugim powodem są relacje, a trzecim odległość.
Tak więc róbcie wojsko! Peter przede wszystkim :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-21 08:44:57
Może by spróbować zdobyć miasto z piramidami wspólnymi siłami i powymieniać się nim w celu wprowadzenia reprezentacji, lub innego civiku? :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 09:54:22
Rzym Pozdrawia.
Rzym ma pakt obronny z: Portugalią (ldeska), Rosją(peter), Etiopią (bombel) i Hiszpanią (marw).
Zastanawiam się co zrobi wilhelm. O mojej strony ma już 3 triremy i 3 galere.
Ja mam 2 triremy i 2 galere i za 3 tury dopłyną kolejne 2 triremy.

Bombel, masz jakąś flotę, żeby ewentualnie dobijać po mnie wilhelma?
Poza tym podesłał byś mi misjonarza żydowskiego. Przez ten hinduzim, wilhelm mnie nie lubi za bardzo. Za to kocha mnie hanibal, ale nawet nie wiem gdzie on jest.

Mam jednak nadzieję, że wilhelm, nie wywoła wojny z połową świata i popłynie na jakiegoś AI (z persem i hanibalem się nie lubią).

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:16:53
Wiesz chociaz Pawel gdzie sa Piramidy?
Jestem okrazony przez narody konfucjanskie, a wyznaje buddyzm. Nie widze zadnych szans, kwestia czasu, kiedy polegne.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 10:28:16
Deb spokojnie, puki masz kuszników, triremy i maksmana to ci mało zrobią.
Poza tym zastanów się nad zmianą reli na konfu lub na bez reli. Sam się nad tym zastanawiam, szkoda mi tylko turki anarchii.

Piramidy to nie wiem gdzie są. Ktoś wie?
Proponuje w pierwszym rzędzie uderzyć na to miasto i się nim wymieniać, żeby wprowadzić reprezentację lub monarchię.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:38:10
Ja wiem dokladnie gdzie sa Piramidy - tam gdzie Stolica Apostolska ;)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 11:00:36
To są mniej więcej tereny jakie znam:

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 11:44:10
Na lewo od Petera jest Ela, a na nastepnej wyspie jestem ja. Na tej wyspie gdzie jest Ela jest Wnuczus.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-24 17:24:57
Wilhelm jeszcze skolonizowal wyspe koło mnie...

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-24 20:04:10
Ja mam przy okazji dowcip: Pers skolonizował wyspę koło mnie ale mu miasto barby zajechały :D

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 09:47:35
Info od szpiegów:

Wilhelm kończy wymyślać papier. Jego południowa flota to: 5 trirem, 4 galere.
Hanibal kończy wymyślać biurokrację.

Ktoś widzi miasto AI z piramidami??

Peter (Imperium Peter) 2010-03-28 11:11:14
Flota północna Wilhelma to 2 galery.

Nie wiem gdzie jest miasto z piramidami.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-03-28 13:47:38
Piramidy są w Yorku ale gdzie on jest to też nie wiem

wnuczus (Imperium wnuczus) 2010-03-28 13:51:03
York? to pewnie nademną gdzieś, pewnie Deb będzie wiedzal zwiedzal teleny anglii

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 14:03:35
Piramidy sa w York w Anglii, ale wiktorianskiej, a nie elzbietanskiej. Ela to najslabsze AI, z jakim sasiaduje.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 17:34:17
Zróbcie mapki, bo na razie nie wiadomo za bardzo gdzie kto jest.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 17:53:34
Dolaczam "udoskonalona" mape:

Deb (Imperium Deb) 2010-03-31 15:14:51
Ile ma u was punktow najsilniejsze AI, bo u mnie Inca ma juz ponad 700 :(

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-03-31 15:23:16
moj Wili ma cos kolo 650...

kurka, ma az 5 triem... nie dam rady wysadzic desantu :( no chyba ze samobojczy bedzie...

Deb (Imperium Deb) 2010-03-31 15:31:33
No ale mamy z Wnuczusiem jakas szanse wywolac wojne buddyjsko-konfucjanska liczac na to, ze Inca nam pomoze, hehe
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum