www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Chiny - Rosja" (Deb)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   Pakt "Chiny - Rosja" (Deb)

Pakt numer 796, założony 2010-06-18 21:19:18 przez Deb (Imperium Deb)

Nazwa paktu: Chiny - Rosja

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   

Deb (Imperium Deb) 2010-06-18 21:23:26
Mysle, ze czas powaznie porozmawiac. Twoja polityka nieingerencji moze miec dosc fatalne skutki wykluczenia, a dostaje sygnaly z roznych stron. Ja chcialbym jednak z Toba wspolpracowac, chociaz moje plany podboju Eli jak dotad ignorowales.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-18 21:28:57
Hmm, chciałem wysłać flotę z chłopakami, to się nie odzywają gdzie pływają i do kogo... więc uznałem że chcą sobie przejmować miasta i nie jestem im do niczego potrzebny, więc siedzę sobie spokojnie...

Co do podbijania Eli to nie jestem do tego gotowy militarnie, więc co tu zawracać głowę... ale za jakiś czas możemy ją stuknąć, zawsze to parę miast więcej nie zaszkodzi mieć :)

PS
Sygnały dostajesz o współpracy z Tobą, czy o moim wykluczaniu???

Deb (Imperium Deb) 2010-06-20 11:10:21
Wlasnie, ja mam najblizej Ciebie i w sumie potencjalnie mamy wspolnego wroga. Pisali mi, ze chcieli zebys sie przylaczyl do jakiejs wyprawy, ale zmienili plany, bo im odmowiles. Teraz Pawel z Leszkiem chca zdobyc swiete miasto i palac apostolski, a w planach maja rowniez podboj Mayow i oferuja mi wzamian mozliwosc wymieniania sie ich stolica, bo tam jest przedluzacz GA. Z reszta z nimi wspolpracuja juz Bombel i Marw.
Ty teraz nie jestes gotowy, a ja za chwile bede za slaby jak Ela dojdzie do strzelcow, nie mowiac juz o Mayach, ktorzy coraz bardziej daja mi popalic i chyba bede musial zrobic astronomie.
Oni ze soba naprawde dobrze zaczynaja wspolpracowac i robic odwazne wypady, a my na jednego AI nie potrafilismy sie skrzyknac, zeby wziasc w 3 ognie, jak jeszcze Wnuczus byl.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-20 12:01:04
Pyknięcie Eli to nie jest jakiś specjalnie duży problem.
Starczy że mu open borders zerwiesz a on ma większość armii koło Wnuczusia, więc ja spokojnie mogę jego główne miasta wykosić... tylko że nadal nie mam jeszcze za bardzo czym.
No ale coś w tym temacie pokombinuję.

Deb (Imperium Deb) 2010-06-20 12:22:51
Z Twojej strony to moze latwo wyglada, ale jakby mi Ela wojne zrobila, to mam pozamiatane, bo narazie na styk odpieram ataki Pacala, a wczoraj widzialem w Uxmal 8 galeonow i jak sa pelne wojska, to bede mial dzisiaj ciezka ture i nowego generala, hehe
Ela ma przy mnie wojsko na licznych promocjach, wiec w zasadzie, to nawet nie mysle o wojnie z nia, tym bardziej, ze jakis czas temu rozpoczalem czesciowa ewakuacje swoich wojsk z jej wyspy, gdy mi odpisales, ze nie zaatakujesz. Myslalem nad atakiem miast Wiktorii na tej wyspie, ale tez chyba zrezygnuje i wszystko skieruje na Mayow.

Deb (Imperium Deb) 2010-06-27 11:35:13
Oni chyba już maksują drużynowo. W ten sposób mogą każdego z nas zjechać kiedy chcą i jak chcą. To nie pierwszy raz, gdy tura błąka się po skrzynkach mailowych, a nie przez turn-tracker.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-27 11:46:12
Ale to już zupełne przegięcie, ja ****** powtarzanie turek bo koledze następnemu w kolejce random nie pasuje!!!
masz ci los zaczyna się jak w Dyplo...

Dobra proponuję sojusz i zjechanie na początek Eli, żeby wzmocnić potencjał.
Dość łatwo można to zrobić ponieważ jak zerwiesz z nią open borders to podzieli jej armia na dwie części.

Co o tym sądzisz?
Zaczynać zbrojenia?

Deb (Imperium Deb) 2010-06-27 11:53:55
Zaczynaj, z mojej strony mozesz liczyc na to, ze zerwe OB na Twoje zadanie kiedy chcesz, ale nie potrafie teraz powiedziec, kiedy dokladnie wyrusze na Ele, bo ona ma juz redcoaty niestety.

Deb (Imperium Deb) 2010-06-27 11:55:47
A sorry pomylilem sie, to Wiktoria ma redcoaty. Jednak prawie cale wojsko mam przy Pacalu, a do astronomii dojde za 5 tur.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-06 13:53:49
Cos im sie zaczyna walic cala koncepcja. Leszek podpisal pokoj z Pacalem, ja tez teoretycznie moge miec z nim pokoj. Wtedy moglbym spowrotem wojsko skierowac na Ele. Kiedy planujesz atak?

Peter (Imperium Peter) 2010-07-06 16:53:21
Dopiero pierwsze jednostki sie robią, więc to potrwa jeszcze tak z 15 tur zanim będę gotowy jak nic.
No ale z tego co patrzylem to angol przeszedl calym wojem od Wnuczusia na glowne tereny, więc to odcinanie go open boredrem ma jakby marginalne teraz znaczenie.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-06 17:02:40
Ja olalem astro i ide prosto do stali i za 11 tur katapki przbroje na dziala.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-17 12:08:09
Mam nadzieje, ze zauwazyles kogo niedawno Ela zaatakowala? ;)
Pawel probuje mnie wybadac, bo obawia sie, ze za latwo Ci z Ela pojdzie. Uwaza Ciebie za najwieksze zagrozenie, ze bardzo poszedles technologicznie, a sam juz stal skonczyl, hehe

Peter (Imperium Peter) 2010-07-17 15:22:03
Hmm... widze kogo Ela atakuje...

To wszystko zupełnie mi się nie podoba co robi Paweł zLeszkiem.
Wpadli - wzięli po świętym mieście, do tego Paweł z Latarnia... teraz idą po miasto z piramidami i innymi cudakami, zupełnie nie oglądając się na resztę.

Mo jedyny atut to armia rilfmentów. Ela ma za moment tez rify... ale chyba wypadało by dac jej się trochę powykrwawiać...

Na razie przygotowuję się do wjazdu do niej, ale jakoś zupełnie nie widzę jak ta gra ma dalej wygladac - chłopaki dzięki świętym miastom spokojnie nam odlecą kurka...

Deb (Imperium Deb) 2010-07-17 15:36:27
Pawel ma masakryczna produkcje. Podjechal sobie pode mnie fregatami i czeka, az zrobie desant i pewnie od Pacala tylko ten Uxmal mi wpadnie i to o ile Ela go nie zgarnie. No ale we dwoch sie dogadali, to i sobie rzadza. Latarnia jest nie do pobicia - kazda tura pracuje na korzysc Pawla i tylko jemu oplaca sie miec duzo miast.
Tak naprawde to chyba tylko szybki podboj Eli jest dla nas obu jakas szansa, chociaz ja musze zakonczyc temat z Pacalem, a Pawel juz piluje na Ele.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-18 21:51:38
Wiktoria jest rzymskim wasalem.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-18 21:53:32
A dalbys rade dojsc do swoich jednostek specjalnych?

Peter (Imperium Peter) 2010-07-18 22:25:46
O to masakra zupełna...

Deb (Imperium Deb) 2010-07-21 21:16:32
Dostalem nowego generala i w sumie to juz generalami moglbym robic desanty bezposrednie, ale Pacal mnie mocno trzyma, a jego kawaleria daje mi sie troche we znaki, hehe
Gdybym olal Pacala i podpisal z nim pokoj, to moglibysmy razem na Eli sie skupic, ale powiedz kiedy bedziesz gotowy.

Peter (Imperium Peter) 2010-07-21 23:02:03
Ela ma prawie największą armie świata a Pacal niewiele mniejszą, więc myślę że warto poczekać aż się trochę powybijają.

Logistycznie to w zasadzie w pare tur jestem gotów.
Na razie w czasie czekania aż kompy trochę się powyrzynają, chyba pomoge chłopakom z holendrem = ma jedno maisto tuż pod moją granicą...

No ale Ela to cel główny - w tym czasie zwiększę jeszcze trochę wojo.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-22 10:40:51
Proponuje, zebys to miasto holenderskie zdobyl czy spalil i szybki pokoj, bo tylko im sprawe ulatwisz, jak Holender rozdzieli sobie armie na wszystkich, jak to AI ;)
Ela sporo wojska wtopila na Pacalu, z reszta sam widzisz co sie dzieje, Ela jest na Pacala za slaba i ta wojna miedzy nimi jest w gruncie rzeczy raczej szkodliwa. Pacal mi wczoraj podeslal desant wypromowany na Eli i latwo nie mialem, ale wpadl mi nowy general :)
Ela wytraca slabe wojsko, wzrasta jej ekonomia i bedzie silniejsza dla nas, za jakis czas, a Pacal tez korzysta na darmowych promocjach swojego wojska. To my powinnismy zbijac zacofane jednostki Eli.

Peter (Imperium Peter) 2010-07-22 11:48:46
Ela ma już czerwone kurtki.
Moze poprzezbraja teraz słabe jednostki na kurtki i trochę się poredukują.
Jak widzę wykres Eli to niezły łomot tam zbiera.

Z holendrem nie mam zamiaru wdawać sie w długa wojnę - to tak na zapełnienie czasu, przed macerowaniem Eli jedynie.

Deb (Imperium Deb) 2010-07-24 21:32:00
No ma troche wojska na swojej wyspie w miastach blisko Pacala, to moze cos z tego wyjdzie. Ja z kolei troche pekam przed kawaleria Pacala, ale ostatnio zrobil mi desant i niewiele ich teraz ma u siebie, tylko ze Pawel cos sie nie kwapi do zbijania obrony w Uxmal fregatami.

Peter (Imperium Peter) 2010-07-24 21:38:18
Angol ostro przezbraja, więc Paweł pewnie spokojnie czeka aż się wykrwawią kompy...

Deb (Imperium Deb) 2010-07-24 21:44:59
Nie. Pisal mi, ze za 2 tury ruszaja na Pacala, bo naciskalem, co z Pacalem i pisalem, ze zrobie z nim rozejm i niech sie tlucze z Ela. Pawel sie chyba troche boi, ze jak z Pacalem zrobie pokoj, to on wojsko z Uxmal przeniesie pod niego, a kawalerie daja sie we znaki i jeszcze by mu to miasto z latarnia Pacal odbil, chociaz teraz przy wsparciu Wiktorii, to ma bardzo wygodna sytuacje.
Jednak trzeba by pomyslec jak to miasto zlikwidowac ;)

Deb (Imperium Deb) 2010-07-29 22:09:05
Pawel sie wkurza, ze na sepa jakies miasto Wilhelma zdobyles i sie odgrazal, ze z nastepnym Ci sie nie uda ;)
On sie nawet boi, ze stolice Pacala zgarniesz i woli ja mi oddac, hehe
Tak bez owijania w bawelne, to mysle, ze jedyna recepta na Rzym to spalenie miasta z latarnia i to jest wykonalne, moze narazie nie przez nas dwoch, ale z Leszkiem jest to mozliwe, gdyby tylko na to poszedl.
Pawel odklada kase, zeby dojsc do niszczycieli, a potem jak bedzie mial bezdyskusyjna przewage na morzu, moze robic co chce.

Peter (Imperium Peter) 2010-07-29 23:06:32
Nie wesoło to wygląda :(

Deb (Imperium Deb) 2010-07-30 14:21:49
Ostatecznie Ela zdobedzie stolice Pacala, bo idzie calkiem niezlym stackiem, ale (nie)stety bez machin, wiec moze byc tak, ze sie chyba odbije. Ja powoli mysle o ataku na Ele, bo bede raczej szedl do transporterow. Tutaj musze liczyc bardzo na Ciebie, bo ja technologicznie slaby jestem i nie bede mial ropy. Masz moze podwojny wegiel i mozesz mi przekazac?

Deb (Imperium Deb) 2010-08-06 22:56:18
Ela wytracila polowe wojska u Pacala. Ostatecznie wspolnie z z Leszkiem i Pawlem zdobywalem Mutal. Wyszlo tak, ze wjechal Pawel, odpalil zloty wiek, potem przekazal Leszkowi, ktory rowniez odpalil zloty wiek, a nastepnie zostalo to miasto przekazane mi. No ja narazie nie mam wielkiego na podobny manewr, a miasto mnie obciaza ekonomicznie -35, chociaz darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada,hehe

Peter (Imperium Peter) 2010-08-07 07:53:07
A to zasady z przekazywaniem miast z dyplo nie obwiązują że dopiero po wygaśnięciu buntu można przekazać?

Eee wkurwiające takie walenie w człona na każdym kroku.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-07 17:22:45
No ja tam nie wiem, ale sluszna uwaga. Zlotego wieku nie odpalilem, a miasto mam na buncie i mnie obciaza, a za zdobycie kase wzial kto inny. Ogolnie mialem z nimi takie ustalenia, ze miasto niezaleznie kto zdobedzie trafi do mnie, ale Pawel juz mi nawet pisal o nowej "kolejce" GA za kilkanascie tur.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum