www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Deb Plewan" (plewan_79)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   Pakt "Deb Plewan" (plewan_79)

Pakt numer 830, założony 2010-08-24 22:02:48 przez plewan_79 (Plewanowe państwo)

Nazwa paktu: Deb Plewan

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: plewan_79
Deb
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-24 22:06:02
Hej Deb

to może się dogadamy. Jeśli zajdzie potrzeba mam węgiel :)

Ciekawe czy zaatakują Elkę - to będzie dobry moment, żeby pokozaczyć i pozmieniać układ sił ;)

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-24 23:34:17
korzystając z okazji zniszczyłem flotę i armię inwazyjną Pawła.

Niszczyciele ruszyły w morze.

Jeżeli będziesz miał w tej sytuacji jakieś plany - daj znać.
Zaczęło się i trzeba korzystać :)

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 15:17:10
No dobra. W sumie to gra jest tak nudna, a Pawel raczej zwyciestwo w kieszeni, ze najwyzej jakas rozruba na koniec wyjdzie ;)
Wiec tak: Pawel gra caly czas dosc czujnie, wie ile wydales kasy na niszczyciele nawet, bo mi pisal. Ja wlasciwie dryfuje, ale technologicznie, nie liczac AI jestem za wami, reszta mniej lub bardziej zacofana, chociaz dawno nie sprawdzalem.
Pawlowi niedawno dalem zloto i miedz pod jego korporacje co powinno go uspic. Niestety nas dwoch to za malo. Bombla zastepuje King tez na stale, ale zarowno z Bomblem jak i Kingiem nie rozmawialem, bo jestesmy daleko od siebie. Moze Leszek bedzie chcial tez zawalczyc, ale Pawel dyplomatycznie rozgrywa tak, ze Ty jestes nasz wrog i odlatujesz w technologiach ;)
Wegiel narazie jest dla mnie bardzo wazny, bo ja jade bez astronomii, ale do niszczycieli dojde w mniej niz 10 tur pod warunkiem, ze masz podwojna rope.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 15:42:04
Ozesz! Dopiero do mnie dotarlo jak przeczytalem co mi Pawel napisal, ze go zaatakowales, hehe
Pisze, ze potrzeba mu 5 tur, zeby byc bezpiecznym, za 3 tury bedzie mial niszczycieli. Wieczorem napisze Ci gdzie masz zaatakowac, bo ta wyspa po Pacalu to dla niego zadna strata - musisz isc w jego wypasione miasta z cudakami a najlepiej jakbys spalil miasto z korporacja weglowa - wtedy jego upadek jest mozliwy. Wazne tez jest miasto gdzie buduje, albo zbudowal Pentagon.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 18:32:48
hehe - na razie jest luz - Paweł nie ma niszczycieli, ja mam sporo i produkuję więc mamy inicjatywę.

Dodatkowo uderzyłem na miasto z flotą więc przy okazji poszło na dno dużo fregat i galeonów.

Ropę Ci dam :)

Musze poczytać o tej korporacji - ma ją chyba w Rzymie hmmmmm.... zobaczę jak wygląda jego sytuacja z minerałami.

Pogadam z Kingiem

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 18:37:07
Chyba zes skopal atak, bo straciles element zaskoczenia i nie zaatakowales jego glownych miast. Korporacja weglowa daje mu +18 mlotkow w kazdym miescie gdzie zostala wprowadzona, wiec to jest wlasciwie must-have i najprawdopodobniej jest w miescie Rome.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 18:44:29
Luz w ciągu następnych tur padną kolejne miasta. Z korporacją masz rację - trzeba w to uderzyć - zanim się rozprzestrzeni.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 18:46:02
Luz w ciągu następnych tur padną kolejne miasta. Z korporacją masz rację - trzeba w to uderzyć - zanim się rozprzestrzeni.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 18:51:37
Po drodze chyba bedziesz mial tez ciekawe miasto, ale to musze sprawdzic, albo sam, gdzies pod Rome ma bardzo wazne miasto. Obys dal rade, bo mi zejdzie dluzej niz Pawlowi zanim dojde do niszczycieli (jakies 3-4 tury wiecej, wiec nic strasznego), ale do tego czasu jestes sam, chyba ze Leszek bedzie chcial z Toba pokoj podpisac, bo probuje go jakos zajsc, ale mi jeszcze nie odpisal.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 18:54:35
Aha, daj jakies zbedne surowce Eli, zeby Cie nie zaatakowala, bo masz z nia najgorsze relacje.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 19:16:31
Przyszedl mi do glowy jeszcze jeden pomysl. Mianowicie Permanent Alliance.
Gdybysmy go podpisali (po wynalezieniu komunizmu lub faszyzmu) to powinnismy miec dostep do swoich technologii i gramy na wspolne zwyciestwo. Tylko ta gra jest modowana (przez Ciebie chyba) i nie wiem czy to jest w ogole technicznie mozliwe, hehe

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 19:36:32
hehe można spróbować :)

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 21:56:23
Uwazaj, bo Pawel ma gdzies blisko Ciebie druga flote, albo tylko tak pisze dla zmylki, chociaz mysle ze cos ma. Z takim handicapem jaki teraz masz, to tylko na jakies glowne miasta plynac, a jak wczesniej pisalem spalenie korporacji to klucz do sukcesu.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 22:03:44
Leszek napisał, że nie wesprze Pawła :)

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 22:07:40
zniszczyłem Pawłowi kilkanaście statków (a już przed atakiem miał dużo mniejszą armię) - wiec nic nie ma - blefuje.

Teraz klucz to odciąć mu komunikacje między wyspami. Wszystkiego i to mniejszą armią nie obstawi.

Trzeba szybko napierać. Paweł ma dużo do zrobienia - musi odkryć ropę, podpiąć ją, uzbierać kasę na upgrade fregat - a tych sporo mu zniszczyłem więc luz.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 22:12:39
OK, co do PA to ktos z nas musi miec komunizm, albo faszyzm, ale i tak najpierw trzeba spowodowac, zebyc mial z Leszkiem pokoj, chociaz calkiem mozliwe, ze pozniej oni zrobia to samo. Jednak jesli zrobimy to z glowa i nie bedziemy juz teraz dublowac technologii, to powinnismy osiagnac wymagana przewage.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 22:13:32
Pawel rope szybko wynajdzie, bo ma 8k odlozone.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-25 22:46:59
Z Leszkiem mam pokój, widzę gdzie Paweł ma ropę - będzie musiał podłączyć

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 23:13:34
Na ropie sie nie skupiaj, bo ktos mu da i ma wasala.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-28 10:36:37
OK, ropy chyba tak duzo nie ma na swiecie, wiec sam ocen. Widzialem juz przy mnie niszczyciele Eli i sporo transporterow. Mysle, ze moze Cie zaatakowac. Ja podpisalem z najsilniejszym AI pakt obronny wlasnie zeby mnie nie zaatakowala Ela. Obaj jestesmy jej najblizszymi sasiadami, a ona ma bardzo duzo wojska i troche malo lubi Rosje, wiec uwazaj.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-29 15:08:00
dałem jej na razie mapy świata - więc się trochę ucieszyła ;)

zająłem Pawłowi 3 miasta, w tym regionie gdzie szalał z Leszkiem. Czas uderzać dalej.

Ropy trochę jest - pewnie zdąży podłączyć - dlatego napieram. Może uda się ją odciąć - ale raczej przy okazji ;)

Deb (Imperium Deb) 2010-08-31 13:04:39
Uwazaj, bo Pawel mi pisal, ze gdybys sie nie wycofal, to by Cie wybil.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-31 14:33:27
Ile tur Ci zejdzie na dojscie do faszyzmu?
Mi potrzeba 9 tur do komunizmu - jeslibys zrobil faszyzm w tym samym czasie lub szybciej, to po podpisaniu PA mielibysmy na spolke nasze technologie i potrzebna przewage, bo teraz Pawel robi 5 niszczycieli na Twoje 2. Dodatkowo mialbym sporo zaoszczedzonej kasy, zamiast wymyslac technologie, ktore juz masz i wydalbym to na przezbrojenie wojska, a tym samym wspolne zwyciestwo mielibysmy w kieszeni biorac pod uwage fakt, ze mielibysmy wtedy (chyba) wspolny pakt defensywny z Inkami.
Niestety nie wiem dokladnie jak dzialaja pakty defensywne, byc moze ten pakt obronny z Inka uleglby wtedy kasacji, ale to i tak jakas szansa na zwyciestwo sie otwiera, bo sam nic nie zdzialasz.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-31 18:16:11
Pawel mi pisal, ze bedzie atakowal Twoje miasto na ropie. Jesli widzisz, ze to blef daj mi wymiane ropy za miedz - to bardzo wazne, bo on chce ode mnie miedz do korporacji za jakies nieistotne surowce.
Z tego co on pisze, wyglada, ze calkowicie straciles inicjatywe.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-31 20:52:49
Jeszcze jedna rzecz, ale wazna - Pawel shandlowal rpoe dla Inki i jak mu odetniesz chociaz jedna, to bedzie bez ropy.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-08-31 23:48:01
hej wszystko opisuję :)

po zajęciu miast na zachodzie przerzucałem całe wojo na wschód. Zrobiłem przy okazji upgrade strzelców do piechoty.

Paweł uderzył kilkoma jednostkami na południowych rubieżach - zajął miasto. Może uderzy na to z ropą - bo to tez kraniec świata - dlatego muszę się wstrzymać z przekazaniem Tobie - bo nie wiem czy blefuje. Podłączyłem drugą - trzecia wymaga plastiku - zobaczę co da się zdobyć.

Ja zamierzam odpuścić skrajne miasta i wrzucić mu na kont kilkadziesiąt jednostek w następnych turach.

Zobaczę też co z jego ropą. Z Komunizmem nie ma problemu. Mam teraz naukę na zero bo przerabiam strzelców na piechotę, ale jakby co to kwestia kilku tur.

Zobaczymy - dam Ci znać jak idzie.

Deb (Imperium Deb) 2010-09-01 21:01:12
Chyba nici z PA, bo jest podobno wylaczone w ustawieniach gry.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-09-01 22:53:51
ale walki :)

Paweł uderzył na moja flotę - straciliśmy po kilka niszczycieli. Resztą ukrył się do zabunkrowanego portu - ale cała moja armia desantowa była w pobliżu. Poświęciłem kilkanaście jednostek, wyciąłem w pień obronę zatopiłem niszczyciele i spaliłem miasto. Uraaaa :D

Napieram dalej.

Port z ropa został nietknięty - może blefował, może Cię sprawdzał. Celowo nie przerzuciłem tam woja - niewiele by to dało, a Paweł domyśliłby się, że korespondujemy ;)

Teraz dopiero wrzuciłem tam piechociarzy.

Daj znać co u Ciebie?

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 10:22:10
Z tym portem to sie nie ciesz za bardzo, bo mi pisal, ze specjalnie tam zostawil 6 niszczycieli, zebys sie rozladowal. On te straty wkalkulowal w swoja strategie.
Jezeli chodzi o mnie, to wczoraj odpalilem GA i moge zrobic combustion w 5 tur, chociaz narazie poszedlem do konstytucji, ze zrobic ten tech co jest po ekonomii, ale teraz mysle ze to chyba blad, bo Ty sie wykrwawiasz, a ja nie wiem co mnie wczoraj zacmilo, ze nie nastawilem combustion.

plewan_79 (Plewanowe państwo) 2010-09-02 16:04:10
Z tym "specjalnym zostawieniem" to tak, że te 6 które zostały po bitwie były ranne. Mógł je zostawić na pastwę moich "zdrowych" niszczycieli, albo ukryć w mieście.

Fakt faktem Paweł ma tak potężną ekonomię, że na dłuższą metę walkę 1vs1 ze mną wygra.

Na razie jednak przy ataku kilka tur temu i obecnym zniszczyłem mu 2 razy więcej statków niz sam mam, zająłem 3 miasta paliłem jedno i wybilem sporo woja wiec jest ok :)

Idac w to Combustion rob jak najwiecej fregat - do przezbrojenia.

Kiedy się Pawłowi skonczy zloty wiek?

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 21:37:03
Ela chyba zaatakuje Leszka, ale jak potracisz jeszcze troche wojska, to mozesz byc na jej celowniku.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum