www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Organizacja forum KAC
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 51/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-12, 14:57   

mi już wszystko jedno jak to będzie zorganizowane ale na początku trochę trudno było się połapać. Podział na civ5 i resztę dałby chyba dobry rezultat.
Last edited by Nefliqus on 2010-10-12, 15:11; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-10-12, 15:06   

Trzeba przyznac ze COP jest bardziej przejrzysty ale własnie powody sa takie jak Leszek wspomniał,bedziemy musieli sie jednak zastanowic nad zmiana ale na razie ciezko to widze.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/44
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-10-12, 15:09   

podzielić forum na 4 główne
1) administracyjne
2) ogólne
3) c4
4) c5

a jak sie juz wejdzie to sie rozwinie wsio czyli np gotmy będą w dwóch miejscahc : w c4 i w c5 itd
Last edited by Cola on 2010-10-12, 15:11; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-12, 15:17   

Ale to trochę bez sensu że turnieje będą w dwóch miejscach, GOTM w dwóch miejscach, ranking w dwóch miejscach itd...

Wydzieliłem wątek bo tam co innego jest na tapecie

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-10-12, 20:02   

no nie do konca bez sensu bo kazdy turniej, gotm itd bedzie w odpowiedniej civce czyli na ktorej byl rozgrywany
tak jest wlasnie na copie i dlatego jest przejzyscie, a tu podforum goni podforum
mnie to wali bo ja przegladam forum po nieprzeczytanych, ale jak ktos trafia nowy to jakas masakra jest

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-10-12, 20:14   

Cola wrote:
mnie to wali bo ja przegladam forum po nieprzeczytanych, ale jak ktos trafia nowy to jakas masakra jest

Podpisuje się w 100%. Dopóki czytam nieprzeczytane to jest ok, ale jak mam znaleźć coś to zajmuje mi to zdecydowanie za długo, a ja na tym forum mam klika lat stażu. Świeżynki mają problem :)

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-10-12, 20:23   

wg mnie powinien być podział na część ogólną, civ 5 i civ 4, bo tak się zazwyczaj szuka.
Po co mają być np pbemy z civ 4 łacznie z civ5? tak samo turnieje czy gotmy.
Obecnie forum jest tak nieczytelne, że ja się gubię non stop i powiem szczerze że mnie to wkurza. Turniej jest na samym dole, tak samo GWD... bez sensu.

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-10-12, 21:26   

Ja również podpisuję się pod propozycją by oddzielić civ 4 od civ 5. Tak będzie IMHO dużo bardziej przejrzyście.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-13, 11:57   

Chyba wszyscy są za - no to tak zrobimy (w poniedziałek :rotfl: ) a na serio to nie teraz bo to roboty sporo jest

Inermis 

xfire: Inermis
Helped: 1
Postawił 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-10-18, 12:38   

LDeska wrote:
Co do struktury naszego forum - konstruktywna krytyka jest mile widziana, ja też widzę że można by nad tym popracować. Starałem się to jakoś przemyśleć ale nie widzę idealnego rozwiązania. U nich jest prosto - jedna gra jeden dział ale u nich jest łatwiej bo nie za wiele w ramach gry się dzieje. A u nas są gry rankingowe, turnieje, gra miesiąca, gry pojedynczego gracza, gra w demokrację była, liga, FFA, gry zespołowe, sprawy techniczne, kompendium wiedzy...

Taka luźna propozycja:
Code:
Forum ogólne
    Regulaminy, ogłoszenia, pytania 
    Pogawędki różniste
    Forum for Foreigners 
Civilization V
    Gadanie o Civkowym graniu
    Wielka Biblioteka 
    Sprawy techniczne
    Galeria Chwały 
    Warsztat Civ-Modera
    Pliki do pobrania
    Tryb jednego gracza
        Gra Miesiąca 
        Gry w trybie jednego gracza
    Tryb multiplayer
        Ranking 1v1 KAC
            Tabela rankingowa
            Centrum Umawiania Gier
            Zgłaszanie gier do rankingu
            Forum dyskusyjne
            Gry nie zaliczone do rankingu
            Opinie negatywne
        Ranking FFA KAC
        Gry przez e-mail 
        Gry zespołowe
        Turnieje, puchary   
            I Turniej Civ5 
            Forum dyskusyjne turniejów / Tourneys discussion forum
        Dyplo KAC
            Forum dyskusyjne
        GwD
Civilization IV ( Analogicznie jak civ V )

Dodatkowo do 'Ranking 1v1 KAC' umiescił bym link na górze w ogłoszeniach, coby było krócej jak ktoś chce zobaczyć ranking/dodać grę.

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-10-18, 12:53   

Inermis wrote:
LDeska wrote:
Co do struktury naszego forum - konstruktywna krytyka jest mile widziana, ja też widzę że można by nad tym popracować. Starałem się to jakoś przemyśleć ale nie widzę idealnego rozwiązania. U nich jest prosto - jedna gra jeden dział ale u nich jest łatwiej bo nie za wiele w ramach gry się dzieje. A u nas są gry rankingowe, turnieje, gra miesiąca, gry pojedynczego gracza, gra w demokrację była, liga, FFA, gry zespołowe, sprawy techniczne, kompendium wiedzy...

Taka luźna propozycja:
Code:
Forum ogólne
    Regulaminy, ogłoszenia, pytania 
    Pogawędki różniste
    Forum for Foreigners 
Civilization V
    Gadanie o Civkowym graniu
    Wielka Biblioteka 
    Sprawy techniczne
    Galeria Chwały 
    Warsztat Civ-Modera
    Pliki do pobrania
    Tryb jednego gracza
        Gra Miesiąca 
        Gry w trybie jednego gracza
    Tryb multiplayer
        Ranking 1v1 KAC
            Tabela rankingowa
            Centrum Umawiania Gier
            Zgłaszanie gier do rankingu
            Forum dyskusyjne
            Gry nie zaliczone do rankingu
            Opinie negatywne
        Ranking FFA KAC
        Gry przez e-mail 
        Gry zespołowe
        Turnieje, puchary   
            I Turniej Civ5 
            Forum dyskusyjne turniejów / Tourneys discussion forum
        Dyplo KAC
            Forum dyskusyjne
        GwD
Civilization IV ( Analogicznie jak civ V )

Dodatkowo do 'Ranking 1v1 KAC' umiescił bym link na górze w ogłoszeniach, coby było krócej jak ktoś chce zobaczyć ranking/dodać grę.

o to właśnie chodzi, tylko ja bym
"Tryb jednego gracza
Gra Miesiąca
Gry w trybie jednego gracza "

dał na samym końcu, nad GWD. A sam ranking i zgłaszanie gier jakoś wyszczególnił (kolor, ikonka?)

---edit----

to chyba nie ten wątek marw, admin proszę o przeniesienie we właściwe miejsce :) , chyba tutaj: http://forum.civilization...p=153547#153547
Last edited by pawelt on 2010-10-18, 13:11; edited 1 time in total  

pawelt 

Posted: 2010-10-18, 13:05   

Kurcze, pogubiłem się już w tych wątkach.
Chodzi o organizację KACa, ranking itp, to chyba tutaj.

Leszek, czemu ma służyć to, że w rankingu są gracze tylko od 10 gier? Wg mnie powinni być od razu po jednej.
Poza tym na głównej stronie przydało by się zmienić już ranking na civ5, ewentualnie na razie dać oba, bo w civ4 też jeszcze ludzie grają.
Do tego jest wiele nieaktualnych rzeczy na głównej...
Last edited by pawelt on 2010-10-18, 13:06; edited 1 time in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-10-18, 13:29   

Dżizus ale bajzel sie na forum zrobił :P połapac sie nie mozna,no piec lat było mi dobrze to musieli zmienic ... :gilotyna: ;)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

LDeska

Posted: 2010-10-18, 13:48   

Przeniosłem propozycję Inermisa tutaj do odpowiedniego wątku. Przekonaliście mnie - już wiele osób chciało takiej zmiany więc nie będę uparty :mur: ;) Pozmieniałem według tej propozycji, mam nadzieję że się taka organizacja przyjmie

Cola 
WTF?

Posted: 2010-10-18, 13:49   

npo i teraz jest gites :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum