www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-08-21 Peter vs jaCO?!
Author Message
jaCO?! 

xfire: jaco76
major  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pogromca lidera  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-08-21, 23:30   2006-08-21 Peter vs jaCO?!

Dwa konty od astro. Stawilem czola bobem budowniczym huyana Peterowemu Ragnarowi.
Gra baaaardzo dluga. Co mnie osobiscie dziwi gdyz n warlordsie szybko przegrywam:P Co ciekawe w calej grze spalilem Peterowi 5 miast on mi jedno ale... Zaczelo sie przecietnie juz liczylem chwile kiedy bedzie pomnie a tu... podplynalem do Petera galleonami i mu moja wycieczka kusznikow dwa miasta spalila. Potem kolejne wycieczki palily juz umocnione trzy miasta tyle ze wycieczki mialy po 6 galeonow:D Przelomem byla wedlug mnie niesamowicie udana dla przeciwnika bitwa fregat w ktorej poleglo 10 z moich jedenastu fregat przy niklych stratach Petera *szanse byly 50% na 50% - bylem w obronie* (niby ktos musial wygrwac tylko dlaczemu prawie wsie walki w tej bitwie wygral Peter :zdegustowany: Peter?. No ale niewazne. Po tym incydencie Peter zapanowal na morzu ale nie na dlugo - wyparlem go i juz chcial poddawac ale,,, powiedzial zagrajmy jeszcze kilka tur obaczymy co bedzie...:P. Ja zagralem bardzo zachowawczo niewykorzystujac przewagi inicjatywy z Fregatami a potem destroyerami . Peter mimo spalonych miast wzniosl sie na wyzyny rozwoju i ... technologicznie niestety zaczalem odstawac:( Moja artyleria bez dostepu do jego miast nadbrzeznych (dostepu strzegly battleshipy na przesmyku - Peter zagral bunkier) niestety nie mogla na nic liczyc przy czolgach obroncow marines i piechocie wspieranej samolotami na swym terenie. Tak wiec to byla kwestia czasu... Mysle ze szanse na wygrana mocno przechylaly sie na ma strone ale niestety podmuch wiatru historii:D przechylil ja docelowo na strone Petera. Podobno szczescie sprzyja lepszym;) Ale nu pagadi zaic:D

1 Peter
2 jaCO?!

PS

A tak as propos randomu:) Wlasnie gram pojdynek z Martim i prosze sobie wyobrazic jak ***.. czasem jest ta gra:

a:) Caravela Martiego rozwala moj galleon z promocja sily w obronie na wybrzezu... :szok: Nastepnie DRUGA i TRZECIA czyni to samo :szok: :szok:

b:) Moj galleon +10 sily i jeden zwykly nie daja rady jednemu zwyklakowi Martiego :szok:

c:) dwukrotnie pada zmojej strony siarczyste qrr... gdy przy szansach 66% na naukowca do 33% na proroka patafiana rodzi sie prorok :oczami:

d:) i na deser UWAGA. Wzialem Ragnara - a *** mapa by Sid Mayiers nie generuje ANI MIEDZI ANI ŻELAZA... ja pier... wymiekam!!!! Cala sila nacji poszla... znaczy sie przestniala istniec...

Dodam tylko ze przy napietej sytuacji gdzie liczy sie kazda jednostka a wrog Victoria ma wiekszy potencjal - takie rozstrzygniecia niszcza konstrukcje mojej psychy :]

Ale walcze... jeszcze.... z Martim i z idiotyzmem tej gry END od PS.
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-08-22, 08:26   

Ta - aby nie bylo ze vikingami gram jeden schemat (jak wiekszosc by chciala wierzyc) to toche zmodyfikowac musialem taktyke jak sie okazalo ze w 2 miastach portowych moge budowac tylko lodzie rybackie a statkow juz nie grrrrr (widocznie morze wewnetrzne bylo za male zdaniem kompa).
Do astro zabraklo mi tury gdy galeony Jaco sie pojawily.
Tura robi roznice :) - 2 miasta poszly z dymem i to portowe ktore mogly budowac statki....
No to sie zbroje - ale kont mozna bylo oplywac a Jaco mial do wyboru 3 miasta do ataku (ciezko armie na 3 dzielic w obroni).
Dobrze wymyslilem gdzie zatakuje i zaczalem przemieszczac jednostki - jednak za dlugo myslalem i pozniej szybko ruszaja zle podszedlem czescia jednostek :( i z miasta zgliszcza -na pocieszenie desant w calosci w zasadzie zniszczony.

Trzeci desant to komedia - Jaco plynie - patrze 10 fregat i 2 galeony a tam 4 kanony i jeden grenadier.
Mysle luzik obronie sie - swoimi chyba 15 fregatami nawet go nie zatakowalem - mysle a niech sobie laduje to go zmiote...
No i okazalo sie ze w warlordsach nie ma tych (...) na koncu zgrupowania tylko sa cyferki skumolowane - za ta nauke zaplacilem utrate 2 miast (i to jakich - JAco byl wybredny nie palil swierzo odbudowanych - tylko sie dobieral do tych ladnie rozwinietych).
No i okazalo sie ze Jaco ma tam tych galeonow nakiszonych a na nich wojsko, wojsko, wojsko....
PO straci tych 2 miast (razem 5 juz) - likwiduje desant Jaco bez wiekszego wysilku - bo oczywiscie mialem wojsko tylko gdzie indziej :)

Po spaleniu tych miast i takim bledzie - ze nie atakowalem transportu aby zatopisc wojsko na galeonach - rzucilem wszystkie fregaty na Jaco - i chyba mialem troche bonusu za te spalone miasta i zniszczone jednostki - bo faktycznie udalo mi sie zniszczyc pare fregat - reszte JAco sam wykonczyl atakujac mnie w nastepnej turze.

Mialem chwilowe panowanie na morzy ale ani jednego galeona i jedno miasto ktore chcialo budowac statki - galeon 12 tur - no pieknie, ale zrobilem i rewizyta - nastraszylem Jaco na zapleczu :) dorobilem 2 kolejne galeony i jedno miasto zdobylem, ale tym razem Jaco mial fatan na wodzie i musialem ponownie sie bronic...

Pomimo z epierwszy dopadlem do niszczycieli to JAco przyslal ich tyle ze moglem natrabic (podziekowania miastom portowym ktore nie chcialy statkow #$%^%^%$## budowac).

No JAco wyskoczyl z lotnictwem i slusznie mial cala wode to sobie niszczyl co chcial - ja juz nauczony ze dywizjon 303 to za malo od razu 3 takie zrobilem i Jaco mial naprawde znaczne straty w lotnictwie :)

Koniec, koncow - okazalo sie ze Jaco wykrwawil sie na desantach bardziej niz ja przez te spalone miasta.
I pomimo ze w kasie prowadzil (lotnictwo zrobilo swoje mimo wszystko) to produkcji juz nie byl w stanie zatrzymac. Z kazda tura moja przewaga w wojsku sie powiekszala.
W koncy przy pomocy pancernikow pokonalem po raz kolejny flote Jaco.
Straty jakie ponioslem przy tym zatrzymaly mnie na pare tur w celu regeneracji, ale juz incjatywa byla moja - opanowana woda, wiecej samolotow, wiecej wojska i chec wyrownania ilosci spalonych miast :) spowodowaly ze Jaco wiedzial co sie swieci i zrobil, jak to okreslil "Boski Wiatr" :) czyli wyladaowal ostatnim desantem pod jedynym miastem do ktorego jeszcze jego flota doplywala...
Desant zostal natychmiast zlikwidowany - samoloty, czolgi, marins, piechota, generalowie - chlopaki sie przepychali kto pierwszy atakuje :) no i Jaco sie poddal gdyz roznica w wojsku byla juz miazdzaca a pelna incjatywa po mojej stronie - co oznacza ze 4 miasta portowe Jaco staly i tylko czekaly na mnie :)

Gra trwalo okolo 10 godzin - dobra wiadomosc to taka ze mozna wygrac grajac defensywnie, zla ze ja to potrafie :D

Jaco.png
Plik ściągnięto 1110 raz(y) 368.54 KB

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-08-22, 10:46   

No to wygląda mi na zastosowanie w praktyce tego co napisałem w wątku gry Bombla z Peterem - wziąć Inkę i zrobic atak prewencyjny na Wikingów :) Widzę że gra była dość wyrównana, czyli to powinno być możliwe :D Trzeba spróbować jeszcze raz :hyhy: pierwszy któremu się uda powinien dostać jakąś nagrodę :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-08-22, 17:52   

Jaco - baaaardzo często Caravele wygrywają z Galeonami, ale dlaczego to mnie nie pytaj :)

PS zauważyłem, że Jaco to ma z tym randomem przechlapane - jakby sie na Niego uparł ;)

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-08-22, 19:10   

E - dramatyzuje - bo widzi (pamieta) tylko te na niekorzysc :)
Jak mi dwa razy skosil po 4 jednostki tracac jedna to nawet nie mruknal :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum