www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jak ustawić Hamachi VPN do gry CIV5 MultiPlayer przez LAN
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 51/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-14, 16:55   Jak ustawić Hamachi VPN do gry CIV5 MultiPlayer przez LAN

Postanowiłem wrócić do mojego starego postu na temat Hamachi ponieważ:
1) Dotarłem do informacji potwierdzających że przez Hamachi da się Civ5 grać i to bez większych komplikacji,
2) Gry FFA, które lubię najbardziej grać, na STEAM strasznie się ślimaczą powyżej 4 graczy. W czasie zestawiania gier gdzie korzysta się z pośrednictwa STEAM czasami są problemy z zestawieniem gry.
3) Dotarłem do informacji jak zmienić ręcznie STEAM id w piratach CIV5 co oznacza że chęć granie przez Hamachi nie jest jednoznaczna z posiadaniem pirata bo każdy kto umie korzystać z Google znajdzie sobie opis jak grać MP z piratem przez STEAM...
4)Grupy STEAM rozrosły się na tyle że nie da się ich rozwijać i straciły na znaczeniu w czasie szukania kogoś do gry.
5) No i najważniejsze. Po prostu chce sprawdzić czy Hamachi (lub inny VPN) usprawni granie w FFA dla gier powyżej 4 graczy. Do testów potrzeba kilku osób więc niezbędny był opis co i gdzie poustawiać.

Post będzie trochę pokręcony bo poskładam go z kilku postów. Z góry przepraszam za literówki.
Jak ktoś sobie ustawi Hamachi zgodnie z opisem niech da znać to zrobimy sobie testy.

---------------------------------------------------WSTĘP---------------------------------------------------------------------

Hamachi to nazwa klienta VPN tworzącego w Internecie wirtualną sieć LAN która umożliwia zestawienie gry MP za pomocą opcji Mulitiplayer/LAN w CIV5.

-------------------------------------KROK 1 INSTALACJA HAMACHI (info dla NOOBS)---------------------------------------

Mała instrukcja:
1) Aby się dołączyć musisz najpierw zainstalować klienta Hamachi VPN, link do instalki: http://www.instalki.pl/pr...2p/Hamachi.html

2) Po instalacji musicie otworzyć waszego firewall dla Hamachi. Jak nie umiecie to po prostu wyłączcie firewall na czas instalacji , przy ponownym uruchomieniu sam się ustawi. Opis jak wyłączyć firewall pod Windows: http://windows.microsoft....ewall-on-or-off

Porty używane w STEAM:
The following ports must be open in your firewall and router for Steam and Steam Games to work, otherwise game will freeze on 1st turn:

UDP 1200 (used for friends service)
UDP 27000 to 27015 inclusive
TCP 27020 to 27039 inclusive

W grach LAN są używane najprawdopodobniej te same porty, w każdym razie nie ma informacji żeby były używane jakieś inne porty.

3) Następnie trzeba założyć sobie sieć w Hamachi z hasłem np. taką
Nazwa sieci: Civ5PL
Hasło: terazpolska

Tu macie screena z nazwą przykładowej sieci i hasłem:

sieć Civ5PL istnieje ale jest pewnie zapchana na i nie da się do niej dołączyć więc musicie sobie wykreować jakąś nową sieci i przesłać nazwę sieci + hasło do osób z którymi chcecie grać przez LAN. Stworzenie sieci w Hamachi jest darmowe niestety należy pamiętać Hamachi w darmowej wersji ma limit na liczbę kompów w jednej sieci:

Quote:
Hamachi Network Capacity Each network can contain up to a specified number of accounts of each type. These limits are the same for all Hamachi networks, regardless of the owner's account type. In other words, a network can contain 1 owner, up to 16 basic (free) members and up to 256 premium members.

Czyli maksymalnie w sieci Civ5PL będzie mogło być zarejestrowanych 17 komputerów (1 +16).

4) Potem w aplikacji Hamachi (taka niebieska okrągła ikonka) idziemy do menu Sieć/Dołącz Do Istniejącej Sieci

Wpisujemy nazwę naszej sieci np:
Nazwa sieci: Civ5PL
Hasło: terazpolska

5) Ustawiamy sobie konfigurację tak jak na obrazku, konfiguracja dostępna jest w menu System/Preferencje

6) Jako nazwę naszego kompa wpisujemy nazwę użytkownika z forum

Tak żeby ludzie mogli się z wami skontaktować.

7) Jak wszystko dobrze zrobicie okienko Hamachi będzie wyglądało tak:

Namiary do siebie wpisujemy w opisie konta na forum, ewentualnie korzystamy z opcji chat w aplikacji Hamachi (jak ktoś się zaloguje do VPN to znaczy że chce sobie pograć). W Hamachi wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na osobie z która chcemy pogadać i wybrać Chat.. Można też robić Chat do całej sieci, klikając prawym przyciskiem na nazwie sieci a nie użytkownika.

------------------------------KROK 2 ZMIANA USTAWIEŃ NASZEGO WINDOWSa ------------------------------
------------------------------------POD GRĘ PRZEZ HAMACHI VPN----------------------------------------

Kilka rzeczy wyszło w praniu i trzeba je ustawić żeby nie było problemów w zestawiu gry przez Hamachi

1) Jeśli wyświetla się wam taka czerwona ikona lub nie działa ping:

Uploaded with ImageShack.us

to w pierwszym kroku powiniście sprawdzić czy zaakceptowaliście certyfikat danego użytkownika.

Poniżej macie film instruktarzowy na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=nH-DvA89cz8

jak nie pomoże to musicie sprawdzić ustawienia ustawienia firewall.

2) CIV5 wyszukuje gry w podsieci głównego interfejsu sieciowego więc musicie ustawić Hamachi jako preferowany interface. Poniżej opis po angielsku ale chyba wystarczająco prosty.

Quote:
-For XP/2000
Go to Start > Control Panel > Network Connections and on the menu click Advanced then Advanced Settings and put Hamachi at the top of the list.
Restart Your Computer.

-For Vista Users
Go to Start menu > Network, click on the Network and Sharing Center button at the top. Click on Manage Network Connections on the left hand side and then go to Advanced > Advanced Settings. Now put Hamachi at the top of the list.

-For Windows 7
Same (Just put Hamachi at the top of your network connections priority).

Powinno być tak:

Uploaded with ImageShack.us

Sieć Hamachi powinna być na samej górze. Screena robiłem z Win7 i u mnie sieć Hamachi nazywa się LogMeIn Virtual ale na innych kompach może się nazywac trochę inaczej.

3) NAJWAŻNIEJSZY krok, opis odnaleziony na fanatykach.
Musimy sobie ustawic prioryte naszej virtualnego inteface Hamachi na najyższy zeby CIV5 z niego korzystała a nie próbowała łączyć się z jakąś inną siecią.

Musicie ustawić sobie niską metrykę dla interfejsu Hamachi, ustawcie sobie najlepiej metrykę na 10:

Quote:
u have to change the metric of you vpninterface.The Metric must be lower than the metric from your normal ethernetdevice. I use 10. u can do it in the menu of your laninterface where u can setup your TCP/ip v4 ip. there is a button "advanced" ("erweitert" in my version).

Opis jak ustawić metrykę macie tutaj:
http://www.windowsreferen...network-adapter

4) W razie dalszych problemów musicie ustawić sobie Hamachi tak jak jest to opisane poniżej. Nie sądzę żeby były jakieś dodatkowe problemy ale zawsze warto sobie to poczytać. Nie chce mi się tego tłumaczyć, jak ktoś będzie miał jakieś problemy z zrozumieniem to niech napisze posta z cytatem niezrozumiałego fragmentu.

Link do źródła: http://segmentnext.com/20...figure-hamachi/

Quote:
Correctly Setup/Configure Hamachi For LAN Games

Step 1|Firewall and Port Forwarding Check
Once you have installed Hamachi, make sure you have correctly configured your firewall and have set port forwarding on your router. In some cases you may be required to disable firewall for proper working of Hamachi.

Step 2| Prioritizing Hamachi Network Adapter

-For XP/2000
Go to Start > Control Panel > Network Connections and on the menu click Advanced then Advanced Settings and put Hamachi at the top of the list.
Restart Your Computer.

-For Vista Users
Go to Start menu > Network, click on the Network and Sharing Center button at the top. Click on Manage Network Connections on the left hand side and then go to Advanced > Advanced Settings. Now put Hamachi at the top of the list.

-For Windows 7
Same (Just put Hamachi at the top of your network connections priority).

Step 3| Configure Gateway and Metrics For Hamachi
From your network connections right click on Hamachi, and go to its properties. Select TCP/IP(v4) and go to Properties> Advanced. Now ensure that default gateway is 5.0.0.1. If it isn;t, then add/edit and set its metric to automatic. Below Default Gateways tick Automatic Metric.

Step 4| Disable TCP/IP(v6) For Vista
If you are using Vista then you need to disable TCP/IP(v6). To do that deselect it in Hamachi properties.

Step 5|Hamachi A Private Network For Vista
If you are using Vista, make sure that Hamachi appears in Network and Sharing Center as Private Network.

Restart Your PC.

Step 6|Create/Join Network
Create or Join a network and check if you can ping each other. If you still can;t ping each other then see the general issues and solutions section below.

Hamachi General Problems and Solutions

Ping/Chat Issue of Hamachi
1. Make sure you have allowed Hamachi through your firewall on both the UDP and TCP ports.
2. Try disabling firewall if you can;t resolve this issue.

Configuring Router For Hamachi
1. Open Hamachi preferences, select Status tab on the left side and click on Detailed Configurations, if you use a proxy enter it here.
2. Under Connecting through NAT tick the UDP port and put a port number, something higher then 45000 usually provides good connection.
Note: Remember to forward that port for your router.

ostatnia deska ratunku jak już nic nie pomaga -> Can;t See LAN Games But Can Ping
1. Open Hamachi.
2. Let Hamachi connect when it is connected disable your normal internet connections or any other network adapters.
3. Leave Hamachi running and let it try to reconnect.
4. Start the game, and go in LAN games. ALT+TAB to Windows and enable your internet connections. You will now be able to see the LAN games.

Note : Both client as well as Host needs to do this to force the game use Hamachi as primary network adapter.

Lag and High Ping On Hamachi
If your game is lagging on hamachi, there are few things you can do to resolve that:
1. Ensure you aren;t downloading/uploading anything, if you are doing then stop it.
2. Get a faster internet connection in case its the connection.
3. If you have a multi-core CPU, open Task Manager and click on ;Processes; tab. Find hamachi.exe, set affinity and use only CPU0, deselect others.

Hamachi Class C Restriction Error Restricted Aliases
Some games require Class C network addresses for LAN play. In these cases you can do the following to play them on Hamachi.
In order to play these games, you and your friends need to have an IP of the same class. You and your friends need to maintain the same IP class like a.bb.ccc.4 and a.bb.ccc.7.
To keep your and your friend;s IP in the same class just enter your Hamachi IP at his peer VPN alias, adding an extra unit.Then host the game and he should now be able to play with you.

Happy Gaming.

--------------------------------------------------- PODSUMOWANIE-----------------------------------------------------

Ustawienia muszą być dobre na komputerach wszystkich graczy. Wtedy nie powinno być problemu z zestawieniem gry przez LAN.

Jak ktoś sobie ustawi sieć tak jak powyżej to pingi są bardzo dobre i zero straconych pakietów więc sieć nie powinna spowalniać gry. Ping z mojego kompa do usera Vortavor:

Pinging 5.122.46.168 with 32 bytes of data:
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=96ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=545ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=133ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=195ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=94ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=92ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=93ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=193ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=106ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=96ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=95ms TTL=128

Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=157ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=91ms TTL=128
Reply from 5.122.46.168: bytes=32 time=90ms TTL=128

a ja mam internet w PLAYu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście nie używamy pirackich kopii gry i GRĘ NALEŻY NAJPIERW ZAREJESTROWAĆ (AKTYWOWAĆ) W usłudze steam.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Last edited by Nefliqus on 2010-10-15, 11:34; edited 11 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-10-14, 17:20   

Też lubię FFA, jak się da w więcej osób przez Hamachi to się piszę :)

www.civilizowani.pl

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-14, 17:26   

No własnie nie wiadomo jak będzie chodziło, trzeba to po prostu przetestować.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-10-14, 20:21   

super Nelfiqus, moze jutro mi sie uda to poustawie i potestuje.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-15, 09:41   

Super opis, dzięki Nefliqus. Samo ustawianie hamachi i sieci to mamy opracowane bo Dypla Civ4 były tak rozgrywane. Jedyna nowa rzecz (o ile dobrze zrozumiałem tego posta) to ustawienie hamachi jako preferowanej sieci żeby głupia civka przez nią się łączyła w opcji "LAN".

Mam nadzieję że to spowoduje że FFA będą normalnie chodzić, musimy spróbować jak najszybciej - ja niestety dzisiaj odpadam bo z Pontim krzyżujemy topory (a raczej koniki ;) ) ale jak jest z 5 chętnych którzy mogą to przetestować to czekamy na wyniki!

Nefliqus 

Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-15, 11:31   

LDeska wrote:
Super opis, dzięki Nefliqus. Samo ustawianie hamachi i sieci to mamy opracowane bo Dypla Civ4 były tak rozgrywane. Jedyna nowa rzecz (o ile dobrze zrozumiałem tego posta) to ustawienie hamachi jako preferowanej sieci żeby głupia civka przez nią się łączyła w opcji "LAN".

Mam nadzieję że to spowoduje że FFA będą normalnie chodzić, musimy spróbować jak najszybciej - ja niestety dzisiaj odpadam bo z Pontim krzyżujemy topory (a raczej koniki ;) ) ale jak jest z 5 chętnych którzy mogą to przetestować to czekamy na wyniki!

Dokładnie tak, niestety w CIV5 nie ma opcji direct IP więc trzeba kombinować. Zamiast direct IP teraz trzeba:
-ustawić metrykę sieci
-ustawić hamachi jako preferowany interface

Czy ktoś jest chętny do testów?

D@mian 

xfire: damian83
Helped: 4 times
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2010-10-18, 19:27   

Ja bardzo chętnie.

Inermis 

xfire: Inermis
Helped: 1
Postawił 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-10-18, 22:25   

I w końcu działa? Bo na 2K games, widziałem jakieś tematy z o problemach z grą przeze Hamachi.

Nefliqus 

Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-18, 23:21   

kurde nie mam za bardzo czasu tych testów zrobić. Czy ktos może spróbowac zagrać przez Hamachi z Damianem?
Last edited by Nefliqus on 2010-10-18, 23:22; edited 1 time in total  

=DarDar= 

xfire: =DarDar=
chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2010-10-19, 18:41   

- mogę spróbowac dziś wieczorkiem jestem ciekawy czy zadziała mam juz postawiane wszystko wg opisu

D@mian 

porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2010-10-19, 19:00   

Też niby to ustawiłem, ktoś chętny na szybki test?

Nefliqus 

Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2010-10-19, 20:34   

Ja też, jakby co to jestem na STEAM

EDIT testujemy dzisiaj z dadar
siec KAC1234
pass terazpolska

moze jeszcze ktos sie dołączy
Last edited by Nefliqus on 2010-10-19, 21:53; edited 2 times in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-20, 09:29   

I jak poszło?

D@mian 

Posted: 2010-10-20, 11:29   

Jak dotąd nic z tego nie wyszło. :oczami:

Edit: Dzięki Marw. :D

Last edited by D@mian on 2010-10-20, 14:14; edited 1 time in total  

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-10-20, 11:33   

D@mian wrote:
do tond

A myślałem, że po doświadczeniach z Larym już mnie nic nie zaskoczy. ;)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Last edited by Marw on 2010-10-20, 11:33; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum