www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Planszowa Civilization
Author Message
Inermis 

xfire: Inermis
Helped: 1
Postawił 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-10-19, 22:28   Planszowa Civilization

Właśnie.. przez przypadek na COPie trafiłem na temat o grach planszowych.
Sam od kilku lat przesiadłem się częściowo z PC na planszówki ze względu na to że multiplayer jest przy jednym stole :)
W listopadzie wychodzi Civilizacja jako gra planszowa(Fantasy Flight Games wykupiło prawa od 2K)
http://www.fantasyflightg...te.asp?eidm=128

Myślę że może to być ciekawa sprawa dla fanów cywilizacji. A dla fanów gier planszowych to obowiązkowa pozycja.
Cena może trochę odstraszać - bo około 189(można znaleźć nawet 30 zł taniej w preorderach). Ale niestety teraz to norma za dobre planszówki, a FFG jakościowo i graficznie robi najlepsze. Nie to że reklamuje, ale sam już mam preorder :)

maczek 

Posted: 2010-10-19, 23:11   

Nie wiem czy to ta sama planszówka, ale jest też Cywilizacja:Poprzez wieki http://www.rebel.pl/produ...rd-Edition.html

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-10-19, 23:13   

to inne gry :)

Throught the ages jest super, miałem przyjemność sporo pograć :)

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 8 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-10-19, 23:25   

Widocznie jakaś nowa edycja, ja mam poniższą w posiadaniu. Nawet fajna ale czasochłonna, nawet po 6h ciężko było ją skończyć :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 3/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-10-19, 23:27   

a ta mapa tochyba LD_Pamgea?

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 8 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-10-19, 23:32   

To u mnie to Nasza Ziemia tylko morze takie ściśnięte.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-10-19, 23:36   

chyba poprosze u Mikolalja

Inermis 

Postawił 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-10-20, 00:46   

Cywilizacja:Poprzez wieki, bardzo dużo czerpie z Civki, ale nie ma żadnych praw autorskich więc jest grą bardzo zbliżoną do reali cywilazji (i bardzo fajną) ale jednak nie oficjalną :)
http://www.boardgamegeek....of-civilization
Co ciekawe jest teraz 4 grą w rankingu na świecie!

Domel chyba mówisz o tej wersji:
http://www.boardgamegeek....n-the-boardgame
Niestety średnia ocen jest dość marna, i czas grania nie sprzyja, więc tylko dla fanatyków ;)

W TTA udało nam się w 3 osoby skończyć w 3-4 godziny.

Nowa Civka ma trwać 2-4 h, więc pewnie 1h na gracza.. W praktyce pewnie 1,5h. Zobaczymy, z tego co czytałem to gra zapowiada się ciekawie. I co najważniejsze dla mnie, jest bardzo ładna, ja jakoś nie lubię gier gdzie gra się tekturkami na czarno-białej mapie ;) Szerze powiedziawszy bardziej czekam na tą planszówkę niż czekałem na CiV5 :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-20, 10:32   

Czy żeby w to grać trzeba mieć tuszę jak ten pan pochylający się nad planszą :) ?

Domel przywiózł kiedyś na mega zlot swoją civkę planszową ale jakoś nie dało rady zagrać :oczami:

Dobra, fajnie to wygląda ale powiedzcie mi z kim w to grać? Nie mam dość chętnych w domu na takie rozgrywki :|

Inermis 

Postawił 2 piw(a)
Posted: 2010-10-20, 10:54   

W domu nie ma szans, moja połówka to preferuje scrable lub planszówki do 1godziny max :P W wawie co piątek sa spotkania planszówkowe na PW gdzie na pewno ekipia się znajdzie do grania, a i w inne dni tygodnia też coś się znajdzie. Pozatym to najepiej znajomych wciągnać, takich z dużym stołem i dobrym dojazdem ;)
Last edited by Inermis on 2010-10-20, 10:55; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 50/47
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2010-10-20, 11:07   

Chodziłem an PW ale niestety od kiedy są dzieci nie mam na to czasu

Civke po przez wieki oczywiście posiadam i kilka razy grałem fajna gra tylko micro management jest zabójczy

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-10-20, 11:23   

LDeska wrote:
Dobra, fajnie to wygląda ale powiedzcie mi z kim w to grać? Nie mam dość chętnych w domu na takie rozgrywki

To zagrajmy przez Hamachi :D

Inermis 

Postawił 2 piw(a)
Posted: 2010-10-20, 22:12   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Prezentacja i zapowiedź wideo wyszła dziś.

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2010-10-21, 06:19   

Ja jakiś rok temu stworzyłem

Sebastian Golebniak
Civilization
Karcianka:)
(Panowie z Firaxis wzorowali się w civ5 na mojej karciance)
gra tylko trwa do antyku + pare techow z sredniowiecza, wzorozowalem sie troche na grze weplayedciv, w to lato staralem sie wywarzać bardziej grę usunąłem parę te jednostek , dodałem parę rzeczy, jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wrzucić, karcianke gotową do wydruku( ja mam wydrukowaną, i naklejoną na zwykłe karty do gy:)
Last edited by Shaka[D14] on 2010-10-21, 06:22; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-21, 10:38   

Wrzuciłem info na stronę główną, dzięki za linka Inermis

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum