www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-10-28 giggs - domel
Author Message
domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-10-27, 23:55   2010-10-28 giggs - domel

1. giggs (Otto von Bismarck)
2. domel (Wu Zetian)
Mapa: LD Mirror Pangaea

Miała być panga a wyszły konty z nacjami random. Niestety niepotrzebnie poszedłem w kusze zamiast odrazu po nawigacje i skutki tego takie ze w 5 ruchach gigs spalił mi 2 miasta w tym z zelazem wiec poddałem.

Dzieki za gre
Postaw piwo autorowi tego posta

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-10-28, 00:20   

W końcu udało mi się pograć z kimś innym niż barni :)

Niemiaszki z randomu... ale się ucieszyłem jak ich zobaczyłem a jeszcze po drugiej stronie barykady miski ryżu :przestraszony: Fartownie wyszły stepowe konty, bo inaczej hordy znad zółtej rzeki rozjechałyby mnie pewnikiem ino by sie kurzyło ;)
Jak to zwykle bywa między kulturalnymi graczami powymienialiśmy się cudakami.
Mi zależało szczególnie na stone i wielkiej latarni i to mi się udało buchnąć, przy okazji piramidki i jakieś tam inne, głównie pukałem napinacze happy. Domeliusz jak się rozchuśtał z eko to pędził jak lokomotywa. Mi zostawił jedynie wojsko i masy ciemnego ludu, które w trudzie siedziały głównie przy przepisywaniu kniżek w bibliotekach. Leciałem jak głupi po fregaty olewając wszystko po drodze, szczególnie karawelki, bo ten złom nie jest w prostej linii apgrejdowany z trirem.

Wiadome było, że zadecyduje władanie na morzu a było ono wielkie na trzy machniecia wiosłem. I faktycznie jak Domel zwodował swoją pierwszą karawelkę ja już miałem 4 fregaty, krótki bój spotkaniowy i po 2-3 turach z chińskich dżonek pozostało tylko wspomnienie. Darmowe awanse dla wszystkich kapitanów, ster lewo na burt i trzy salwy ku chwale prusackiego oręża zmiotły dwa papierowe miasta.

Grało się baaaardzo szybko, normalnie Domelski mnie tym trochę rozkojarzył, nie mam takiej wprawy, by tak śmigać. Musiałem wziąć dwa czasy żeby sobie poukładać grę :)

Fenksior za partyjkę

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-10-28, 08:45   

Trochę sie zirytowałem wczoraj jak łatwo w Civ5 można przegrać, tu wystarczyły 3 fregaty i 1 konik żeby spalić mi 2 miasta. Konty to już ni te same konty co kiedyś, jesli nie masz floty to już możesz poddać grę. Gdy odkryłem fregatki Giggsa miałem jakieś 11-12 tur do nawigacji i nie zdążyłem jej wymyśleć, nawet gdybym miał jakąś armię lądową nic by ona nie zdziałała.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-28, 08:48   

A to ciekawe - ja gram z Bomblem konty i jest na odwrót, on miał fregaty pierwszy i nic mi nie może zrobić. Jak wyląduje konikiem to dostaje w łeb piką i go nie ma. A z łódki nie daje rady spalić miasta...

giggs 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-10-28, 09:06   

LDeska wrote:
A to ciekawe - ja gram z Bomblem konty i jest na odwrót, on miał fregaty pierwszy i nic mi nie może zrobić. Jak wyląduje konikiem to dostaje w łeb piką i go nie ma. A z łódki nie daje rady spalić miasta...

Widać inne jest ukształtowanie terenu. Domel nie miał połączonych miast, góry separowały kont bardzo skutecznie, to primo. Dwa ja ruszam drugi:) Trzy Domel Bóg raczy wiedzieć czemu trzyma obronę w mieście. Cztery specjalnie cały czas nie podbijałem armii i w demo nic się nie działo, cały czas produkcja eko, ale to pozornie, bo zrobiłem 5 triremek i tylko czekałem na up, więc Domel nie robił wojska i jak przyszło co do czego to nie miał się czym bronić:)

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2010-10-28, 09:11   

Jak się nie da jak się da. Wystarczy kilka tur ostrzału i desant bezpośrednio na miasto i już miasto z 8 robi się 4, jeszcze dwa takie wjazdy po tym jak odbijesz i miasta nie masz.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-10-28, 09:13   

dzieki domel, pomgol +1 :)

LEsio, kiedy konczymy :ostrzy:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-28, 10:29   

Dobrze że fregaty można mieć tylko dwie i Bomblowi obie wykasuję swoimi :P

giggs 

Posted: 2010-10-28, 10:36   

A tak na marginesie, to przy grze na kontach gracz ruszający jako 2 ma kosmiczny bonus. Ja sobie konty w improwizowanym BT odpuszczam po tej grze.
Miejmy nadzieje, że to się szybko wyrówna w łatkach.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum