www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Co zrobic zeby z przyjemnoscia grac w civ V?
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-11-13, 13:56   Co zrobic zeby z przyjemnoscia grac w civ V?

Panowie, walczymy o zycie... jak w najblizszym czasie nei wymyslimy czegos sensownego, to bedzie bardzo niedobrze... nie tylko z civ V ale i z KAC'em...

No dobra, to najpierw zastanowmy sie co nam najbardziej rpzeszkadza w grach multi...

Ja, co prawda zagralem chyba 8 gier najbardziej wkurzlao mnie:
- leczenie - to jest masakra... randomniby maly, ale mechanika ozywiania prawie calej jednostki wg mnie psuje gre... umowmy sie ze nie uzywamy... wtedy moze zaczniemy nadawac promocje :)
- zbyt blisko siebie... brak czasu na rozwiniecie skrzydel...tu mamy chyba mapke leszka... gral juz ktos na niej? dla 1 vs 1 nie grajmy na duelu... niech to bedzie tiny...
- gra bez workerow... przez dlugie lata mozna grac bez usprawnien... ktore i tak malo daja :) a moze startujemy z workerem? da sie to zaimplementowac w mape, bez koniecznosci moda?
- kilka mocnych nacji... no coz... trza bedize wymyslec kilka "ustawien"... choc chiny, grecja, japonia beda sie czesto przewijac... :)
- nie budowanie budynkow... tu odleglosc powinna pomoc... do tego mapka Leszka ulatwia nieco bunkier

co wy na to? macie jakies propozycje? sugestie? ktos chce dzis ze mna zagrac na takich zasadach? :)

bbxx 

starszy kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2010-11-13, 14:35   Re: Co zrobic zeby z przyjemnoscia grac w civ V?

moje propozycje:

- nie mozna leczyc zamiast awansu
- zabanowac nacje chiny grecja japonia francja persja niemcy
- zakazac produkcji horsemanow
- nakazac stawiac stolice w miejscu startowym
- nakazac grac z raging barbami
- zakazac/wylaczyc ruiny

mimo wszystko i tak bedzie nudno...
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-11-13, 15:48   

Moim zdaniem Bombel bardzo dobra analiza. Leczenie wyczy - jestem za, to w kocu nie pierwsza umowa na KACu (astro ju byo). Moja mapka z wiksza odlegloscia - moe okaza si bardzo ciekawa z racji dwch frontow i braku szpiegostwa w civ5. Dodanie robola na starcie - bardzo mi si podoba, zobacze wieczorem jak poloze dziewczyny spa czy to si da w mapie zrobic, oby tak. Reszta chyba bedzie ok, dam dzisiaj szanse pitce i zagram bo od paru dni w civ4 graem...

bombel79 

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-11-13, 16:21   

Lesio, moze cos pykniemy, hm?

PS
Panowie, a jak reszta, macie mozliwosc... na razie robimy koncert zyczen :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 186/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-11-13, 16:56   

Jedynie przez mapki Leszka mamy moliwo wpywu na zmiany w rozgrywkach 1x1. Mody s niestrawne dla Steama.
Na mapkch mona pokombinowa ze zwikszeniem iloci wystpujcych surowcw a w zalenoci co chcemy osign (tu bardziej dowiadczeni gracze mogliby zasugerowa) wicej produkcji lub pienidza. Zwikszenie surowcw motkowych (+ ten jeden robol gratis na starcie) powinien cho troch przyspieszy produkcj w miastach a uszczliwiacze kalendarzowe wicej zotych wiekw lub wicej miast. Trzeba tylko uwaa by nie przedobrzy. Mao gram wic nie daj konkretnych propozycji ale wydaje si to sensowne i atwe bo zalene tylko od mapki Leszka.
Mona te sprbowa ograniczy przegite (iloci ruchw) jednostki konne poprzez zwikszenie wystpowania niedostpnych gr moe nawet kosztem morza. Byaby szansa na wygenerowanie cakiem oryginalnych map ze skomplikowanymi wwozami. Mniej morza a zdecydowanie wicej niedostpnych gr to mniej pywajcych rycerzy i wojakw.
Przetestowa warto.
Last edited by Rudi2 on 2010-11-13, 16:58; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-11-13, 17:31   

Bombel - ja chtnie, zgramy si co do godziny, ja mog do szybko ale ta mapie poprawie jeszcze. Daj zna na steamie jak bdziesz mg.
Rudi - wiecej zasobw to dobry pomys skoro one niezbyt duo daj.
Mam jeszcze pomys eby sprawdzi czy na pewno ne da si na modzie gra multi. Moe w lokalnej sieci si da? Czyli przez hamachi... Tylko ze tam tez kombinacje alpejskie eby hamachi uy...

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-11-13, 17:46   

takie marudzenie zniecheca bardziej do civki niz te wszystkie bugi
moze na to znajdzie sie mod
W ostatnich swoich postach Bombel starasz sie udowodnic jaka to zepsuta jest ta piatka
troche to dziwne jak na admina portalu o civ,chcesz wszystkich zniechecic?
Zagraj wiecej gier i moze jak zaczniesz wygrywac zmienisz zdanie :D
jak chcesz moge ci sie podlozyc :P tylko nie zniechecaj innych bo nie ma z kim grac.

Co niby ma dac ten pierwszy robol?
przeciez to jeszcze bardziej splyci rozgrywke i przyspieszy atak
nie bedzie juz wyboru skaut/robol/osadnik/monument tylko od razu scinka i atak.

leczenie jest dla agresywnych i atakujacych zeby byl sensu ataku jak jednostka jest warta tyle co budynek/cud to nie powinna od razu ginac
jednostki broniace slabiej sie lecza jedyne co to kolejnosc leczenia wedlug mnie jest do zmiany
ale to pewnie zmienia przy jakims patchu bo z statkami jest ostro zrypane na kontach ale juz na pangei balansuje przewage drugiego
Ostatnio i tak tylko promuje jednostki i wycofuje to daje lepsze efekty w dluzszej grze
bo przy jednakowej ilosci armi(ograniczenia surowcowe i finansowe) promocjami sie zdobywa przewage

reszta to juz jakies totalne bezsensy Bombel nie wiem z kim ty grasz ale zupelnie to innaczej wyglada przy dluzszych grach a takich mam teraz z osiem do dokonczenia :O
buduje sie budynki promuje jednostki a ekonomia jest bardziej skomplikowana niz w iv
i zdecydowanei wiecej kombinowania

nacji grywalnych jest duzo wiecej i smialo moge z kazdym grac na randomie

random Random RANDOM :samobojca:

bombel79 

Posted: 2010-11-13, 18:09   

barnaba... tylko ze ludzi zadowolonych z obecnych ustawien jest zdecydowanie mniej niz "marudnych zgredow"...

jestem adminem KAC'a... tak, ale to nie zmusza mnie do kochania civ V...

ja oczywiscie nie bede Cie zmuszal do grania na moich ustawieniach... po prostu chce dopasowac gre do tego co lubie a nie zebym musial sie wpasowac w schemat narzucony przez Genialnego Sasiada z Zachodu (napisalem eufemistycznie, bo nie chce obrazac wszystkich Niemcow)

przy civ IV tez bym moment gdzie trzeba ie bylo zdecydowac na jakich ustawieniach gramy... tylko ze civ IV w porownaniu z V-tka to ideal...

PS
barnaba, tych marudzacych jest na prawde duzo... i to sa civmaniacy... na prawde uwazam, ze gdyby te niedorobki byly minimalne, to my wszyscy rzucilibysmy sie na civ V... a ja, dla przykladu, pogrywam w Call of Duty: Black Ops! przeciez to jest jakies nieporozumienie... albo ze mna cos sie stalo (i z kilkunastoma maniakami) albo ta civka jest jakas niedorobiona... innego wytlumaczenia nie widze...
mi sie nawet w singla w civke nie chce grac, bo jest tragiczny...

barnaba 

major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-11-13, 18:22   

zadowoleni nie marudza
wiadomo ze nie jest rewelacyjnie ale wielkiej tragedi tez nie ma

singla to ogolnie nie da sie grac chyba ze jakies gotmy w iv tez tak bylo
testowalem sobie miasto medrcow na civilizowanych ktore zreszta polecam
stopien komplikacji jest bardzo duzy pamietam
podobnego gotma na iv i bylo duzo mniej sensownych mozliwosci wymaksowania nauki.
civ v jest bardziej zrownowazona i wieksze znaczenie maja detale nie ma takich absurdalnych trampolin jak w iv

zawsze sie mozna dogadac co do ustawien o ile beda proste i czytelne zasady ale nie widze jakis sensownych propozycji ktore rzeczywiscie by cos zmienialy na plus
ale moze tzreba to potestowac zagraj moze z kims na innych ustawieniach i napisz jak wrazenia moze cos sie przyjmie

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 186/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-11-13, 19:24   

Okazuje si, e ilo zasobw skaluje si podczas ustawiania gry. Barni zagraj wobec tego par gier na max wzbogaconych polach i oce czy s jakie zmiany w strategi i rozwoju. To moe by ciekawe.
Gdzie kto wyliczy, e C5 ma ograniczenie do oglnej iloci mieszkacw ( tj. miast) uwzgldniajc dostpne zdowalacze co ma bezporednie ograniczenie w sensownoci stawiania wicej ni 3-4 miasta. Moe naley przetestowa do gier 1x1 nisze poziomy trudnoci? Tasze budynki, wicej zadowolonych ludzikw itp.

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpukownik  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-11-13, 19:51   

barnaba wrote:

wiadomo ze nie jest rewelacyjnie ale wielkiej tragedi tez nie ma

Dlatego nie gram w civ5 bo szau nie ma, a jeli gram w jak gr to musi by po prostu dobra. Civ 5 w moim mniemaniu jest znacznie gorsza od 4.
Pograem troch na SP i tyle, jako mnie to nie wciga zwaszcza, e z tego co syszaem MP jest ostro niedopracowany a powinien by gwn atrakcj tej odsony civki.
P.S W pierwszej grze rozbiem AI bez wikszych problemw na chyba 6 poziomie, losow nacj( Montezume dostaem).

barnaba 

Posted: 2010-11-13, 20:00   

[/quote]
z tego co syszaem MP jest ostro niedopracowany [/quote]

wlasnie o to chodzi nawet nie zagrales ale slyszales i juz masz opinie wyrobiona na ten temat
jest niedorobiony bo swietni gracze przegrywaja a nie wiedziec czemu lamom idzie lepiej :rotfl2:

bombel79 

Posted: 2010-11-13, 20:19   

barnaba, jakby ci tu delikatnie powiedziec... powiedzmy tak, civ IV (w swojej swietnosci na BTS) to byla Druga Wojna Swiatowa... civ V to... powiedzmy wojna domowa w Angoli :]

nie poswiece kilkudziesieciu godzin wolnego czasu (to dla mnie jakis miesiac zycia) zeby nauczyc grac sie w tego gniota... po prostu moj czas jest zbyt cenny...
ja, i wielu innych KAC'owiczow chca dostosowania civ V do naszych potrzeb... i to zrobimy...

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2010-11-13, 20:25   

Czemu jednak porwnywa skoczon cakowicie gr z licznymi patchami i dwoma dodatkami do co dopiero nowej gry, gdy podchodzi si do niej od razu z zymi nastawieniem i typowym fanbojstwem civ4? Imho takie porwnania to dopiero gdy wyjdzie civ VI a wiadomym zostanie ju fakt e pitka si rozwija nie bdzie, a mimo wszystko ona rozwija si teraz bdzie.
Last edited by Maiar on 2010-11-13, 20:26; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/67
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-11-13, 20:37   

Popieram barniego, zakaz leczenia to by bylo zle rozwizanie, ale jak sie gracze umowia to ok, mozna tak grac.

Powtarzam jeszcze raz, eko istnieja tylko ze ono lapie dopiero od polowy redniowiecza,
tzn wtedy widac jakies efekty, wczesniej daje male efekty.

A co do obrony: to w zaleznosci od terunu mozna sie super bronic niczym spartanie przed
Persami (choc w c5 pewnie bylo by odwrotnie. Najelpesze tereny to:
- za rzeka (traci sie ruchy)
- gory i las spowalnia ruchy i daje 25 % obrony
- fortyfikacje daje do 50%
- forteca daje 50%
- twierdza( robi sie ja generalem) daje 100% i 3HP na tur ssiadujcym jednostkom.
- i jeszcze kilka rnych trikw, ktorymi si chwali nie bd ;)

Wic jest naprawd sporo mozliwosci dla obroncy, i obroca ma wiele korzyci
- wada tylko jedna chyba, atakujcy moze dosta 10xp i ma promocj, obroca ma 8 i nie ma promocji ale no bez przesady

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: