www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-11-19 barnaba - axfjmk
Author Message
axfjmk

xfire: riderpoland
starszy kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-11-19, 00:40   2010-11-19 barnaba - axfjmk

1. barnaba (Harun al-Rashid)
2. axfjmk (Darius)
Mapa: LD Mirror Pangaea
Postaw piwo autorowi tego posta

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-11-19, 01:08   

szkoda ze nie ma opisu ;/
gra była bardzo ciężka strider wszedl w serie bardzo dlugich zlotych wiekow i wyprzedzil mnie technologicznie i produkcyjnie ale zapomniał o flocie co zahamowało jego rozwój

calkiem dobre te wielblady nawet :D

random Random RANDOM :samobojca:

giggs 

Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-11-19, 09:30   

Zostałeś poddanym proroka randomowo czy z potrzeby duszy :) ? A, że opisu brak, to niech przynajmniej będzie kabaretowo "...no cóż, no cóż, no cóż".

P.S. Ten Gandhi w singlu to jednak wymiatacz i Siamka to samo, idealni do śrubowania rekordów :cool:
Last edited by giggs on 2010-11-19, 09:32; edited 1 time in total  

barnaba 

major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-11-19, 10:56   

arabem zostalem z wyboru, preferuje poziom hard :D

axfjmk

xfire: riderpoland
starszy kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-11-20, 17:22   

Tak, moja pozycja startowa pośród gór zdecydowanie pomogła mi w obronie przed zdecydowanym i szybkim atakiem. Założyłem trzy dodatkowe miasta za górami, kupiłem pola, żeby maksymalnie zwiększyć widoczność i w porę spostrzec nieprzyjaciół. Spokojny, optymistycznie zapatrzony w przyszłość począłem budować kolejne cuda i budynki użytku publicznego. Kultura rosła, przyjmowałem ustrój za utsrojem, w miastach zwiększyłem kształcenie wielkich ludzi. Przyszedł taki czas, że było ich na tyle dużo, że mogłem bez problemu wchodzić w złote ery tura po turze. Kraj tonął w dostatku, ludziom żyło się dobrze, toteż zakładali liczne rodziny. Jako władca tego pięknego kraju stale kontrolowałem liczebność wojsk wroga odwiecznego. Kiedy ten szkolił nowe jednostki, ja je natychmiast kupowałem utrzymując ten stosunek w miarę możliwości jak 1:1. Beztrosko kończąc kolejną turę, spostrzegłem coś na horyzoncie. Co to? Pytałem doradców. Ktoś nieśmiało odrzekł, że flota Haruna się zbliża. Niedługo potem ścięto jego głowe. Ciskając gromami, skazując kolejnych radców na śmierć, starałem się zbudować na prędce potężną flotę. Byłoby się udało, gdyby nie... puste skarbce. Zacisnąłem pięść, kolejni radcy padli trupem. Próbowałem wszystkiego, przestawiłem produkcję na katapulty, jednak... jednak Harun zdobył na tyle mocną pozycję na morzu, że zdołał zniszczyć moje miasto. Mimo wszystko zadowolenie w kraju wzrosło do niebotycznej wartości 20 na plusie. A miało być lepiej. I też się tak stało, kiedy padło kolejne nadbrzeżne miasto. Zdenerwowany już nie na żarty nie mogłem zrzucić odpowiedzialności na nikogo innego, bo zostałem sam. Musiałem spojrzeć prawdzie w oczy. Korzyści ze straty miasta i zmniejszenie przeludnienia, przysłoniły mi negatywne efekty tego wydarzenia. Nie nauczyłem się nic. Dalej beztrosko budowałem świątynie, biblioteki i inne budynki, których pragnął lud. Wróg spalił drugie miasto. Myślałem, że gorzej być nie może, a było. Miasta odbudowałem, przyszła nowa flota, spaliła je. Przestałem budować na brzegu, nic z tego, zmasowany ostrzał okrętów plus szybki desant kilku jednostek WIELBŁĄDÓW przeciwko moim strzelcom i... miasta nie było. W końcu przyszedł moment, kiedy musiałem pochylić czoła przed Barnabą. Barnabą Wielkim od tamtej pory.
Mój dzielny lud tylko czeka, kiedy powstać i wyrwać siłą swe państwo z objęć terroru. Czeka, czeka... w końcu się odważy.
Last edited by axfjmk on 2010-11-20, 17:22; edited 1 time in total  

giggs 

Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-11-20, 21:00   

Palił zbój powiadasz, a kto zamykał turę, Ty czy Barni? W ogóle w klinczu po pierwszych ruchawkach nieźle daje w kość brak naprzemiennych tur :/ czasem to potrafi ustawić partię.

A tym persem to nie wiem czemu tak pykacie, facet jest trochu przereklamowany :)
Po tych zapowiedzianych łatkach na nowych mapkach leszka może zaczniemy Gandhim grać, już widzę te miasta z 100 pkt obrony ;)

Strid fajnie żeś opis walnął, od razu lepiej to wygląda.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-11-20, 21:31   

giggs wrote:

A tym persem to nie wiem czemu tak pykacie, facet jest trochu przereklamowany :)

Tez tak uwazam ;) , ale naprawde lubie nim grac :hyhy:

barnaba 

Posted: 2010-11-20, 22:07   

Dzieki za opis jak juz pisalem gra byla bardzo ciezka i dlugo ja bede pamietal a z takim opisem jeszcze dłużej. :padam:

Strider dobrze gra dariusem i potrafi go wykorzystać moim zdaniem ta nacja do niego idealnie pasuje.jak nabierze wprawy w atakowaniu to wykorzysta najwiekszy bonus persa czyli dodatkowy ruch i wzmocniony atak.

Ciekawe czemu wszyscy lubia mocne nacje :D

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-11-20, 22:09   

dowaj BARNI kurcze pióro do gry :ostrzy: a nie duperale na forum ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum