www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: Bodek
2011-01-26, 16:24
Blilans Żywności w Dyplo6
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-26, 13:44   Blilans Żywności w Dyplo6

Ponieważ pojawiają się głosy że żarcie jest nierównomiernie rozmieszczone na mapie podaję pod rozwagę i szybką decyzję.

Wszyscy w uwagach do Dyplo6 pisaliśmy że konieczny jest sprawiedliwy i równy start tzn każdy ma mieć konie i bronz w okolicy i na dodatek widoczne od początku gry.
Tak też zrobiłem.
Każdy ma też złotko lub odpowadający surowiec (srebro, gemsy)

O żwyności NIKT nic nie pisał.
Rzeczywiście nierównomierna ilość żywności wokół pozycji startowych to zaburzenie i to dość istotne, szczególnie że wraz z niewolnictwem szybko żarcie przerabiane jest na wojsko i ten kto go nie ma jest znaaacznie do tyłu względem kogoś komu random jedzonka nie poskąpił.

Ponieważ gra ma z założenia trwać ponad pół roku i ma sprawiać frajdę graczom jestem skłonny zbilansować też pozycje startowe pod względem żywności.
Wiązałoby się to z szybkim przerobieniem mapy i wystartowaniem ponownie.
Jesli kiedykolwiek to zrobić to tylko teraz gdy poszła dopiero 1 tura i to to jeszcze nie wszyscy.
I tak specjalnie innych ruchów nie zrobicie bo każdy może się ruszyć w ograniczony sposób

Mapa byłaby ta sama , pozycje te same, sąsiedzi Ci sami, dodałbym tylko żywność tym którym random poskąpił.

Szybko poproszę o Wasze opinie.
Pamiętajcie to ma wpływ na caaałą grę ten brak jednej pszenicy lub jej nadmiar u innego gracza.
Last edited by Bodek on 2011-01-26, 16:24; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/66
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-01-26, 13:51   Re: Blilans Żywności w Dyplo6

Bodek wrote:
Ponieważ pojawiają się głosy że żarcie jest nierównomiernie rozmieszczone na mapie podaję pod rozwagę i szybką decyzję.

Wszyscy w uwagach do Dyplo6 pisaliśmy że konieczny jest sprawiedliwy i równy start tzn każdy ma mieć konie i bronz w okolicy i na dodatek widoczne od początku gry.
Tak też zrobiłem.
Każdy ma też złotko lub odpowadający surowiec (srebro, gemsy)

O żwyności NIKT nic nie pisał.
Rzeczywiście nierównomierna ilość żywności wokół pozycji startowych to zaburzenie i to dość istotne, szczególnie że wraz z niewolnictwem szybko żarcie przerabiane jest na wojsko i ten kto go nie ma jest znaaacznie do tyłu względem kogoś komu random jedzonka nie poskąpił.

Ponieważ gra ma z założenia trwać ponad pół roku i ma sprawiać frajdę graczom jestem skłonny zbilansować też pozycje startowe pod względem żywności.
Wiązałoby się to z szybkim przerobieniem mapy i wystartowaniem ponownie.
Jesli kiedykolwiek to zrobić to tylko teraz gdy poszła dopiero 1 tura i to to jeszcze nie wszyscy.
I tak specjalnie innych ruchów nie zrobicie bo każdy może się ruszyć w ograniczony sposób

Mapa byłaby ta sama , pozycje te same, sąsiedzi Ci sami, dodałbym tylko żywność tym którym random poskąpił.

Szybko poproszę o Wasze opinie.
Pamiętajcie to ma wpływ na caaałą grę ten brak jednej pszenicy lub jej nadmiar u innego gracza.

Ja zawsze jestem za inicjatywami które mają na celu wyrównanie szans. Rozumiem że jak ktoś startuje z mist. i hunt. to oprócz wyrównanego żarcia dostanie jakieś słonie lub bobry żeby mógł sobie wybudować camps zamiast stać workerami w lesie przez pierwsze 6 tur?

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-01-26, 13:54   

A mój sąsiad ma krowy/świnki też dostane bo nie mam ...(ironia mode on)

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/66
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-01-26, 13:55   

chyba lepiej nie otwierać tej dyskusji...

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-26, 13:56   

eee wg mnie to za późno, poza tym leszek na pewno ściemniał bo on zawsze tak pisze w każdej grze (np. w naszym PBEMie gdzie niby też miał tragiczny teren a okazuje się że jest inaczej jak zwiedzam jego tereny ;) )

poza tym od kiedy bilansujemy wszystko w dyplach? to może każdy dostanie 16 identycznych kratek bo tylko wtedy będzie po równo? ;)
Last edited by Centurion on 2011-01-26, 13:56; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-26, 13:57   

Ja oczywiście jako pokrzywdzona Surykatka jestem bardzo za! :luka: Skoro nic się nie zmieni tylko żarełko pokrzywdzonym dodasz to na pewno nikt nie będzie przeciwny bo każdy chce wygrać fair, nie? :D

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-26, 13:59   

dodasz żarcie to zaraz pojawi się problem rzek i dodatkowej monetki, dodasz rzeki to pojawi się problem plainsów bo dodatkowe żarełko, dodasz plainsy to pojawi się problem ciężkich górek, zwykłych górek bo dodatkowy młotek, itd... itd... itd...

Ja bym ten wątek cały skasował zanim więcej osób zobaczy ;)

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-01-26, 14:00   

3xNie

Dziękujemy:)

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-01-26, 14:03   

I tak to poważne pytanie i inicjatywa zostały równo zgodnie wyśmiane, zapewne przez właścicieli żarełka :)

A że Leszek zawsze ściemnia to standard, nie przejmuj sie Bodek, mapkę przeglądałeś, podejrzewam, że brak JAKIEJKOLWIEK żywności rzuciłby Ci się w oczy.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-26, 14:08   

Ja się niczego nie domagam - żeby była jasność. Ten post to samodzielna inicjatywa Bodka. Oczywiście dla mnie jest ona super bo naprawdę mimo rozejścia się moich Keczy na górki nie widzę ani jednego żarełka. Bodek mówi że coś tam gdzieś jest bo sprawdzał ale ja z ręką na sercu mówię że nie widzę nic poza krowami na równinie (czyli 2 :kromka: a po obrobieniu za lata świetlne będą tam 3 :kromka: ) i dwoma zalewami. Ale nie chcecie to nie, ja powtarzam że niczego się nie domagam. Ale chyba narzekać to mi nie zabronicie? :niepewny:

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-01-26, 14:09   

Z zarcia mam ryż i zalew słownie 1 ,ludzie bez przesady ,gramy bo to był los a Bodek zmienił tylko i wyłącznie umieszczenie surowców strategicznych.czemu nie restartowalismy D5 gdzie Bombel jako jedyny mial dwa gemsy pod stolicą,nigdy nie było ingerowania w mape Dyplo jeśli chodzi o rozmieszczenie graczy.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Centurion 

Posted: 2011-01-26, 14:11   

No ja mam sztuk 1...
I to kawałek musiałem leźć jak widać po niepostawionym mieście. No ale trudno, zdobędę więcej :hyhy: :D

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 44/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-01-26, 14:13   

Ja dopiero zaraz włażę to wtedy powiem co myślę.

A tak poważnie to random jest najfajniejszy w CIV i nie ma opcji żeby restartować, bo ktoś nie ma żarcia. Jak nie ma to trzeba ścinać lasy lecieć do sąsiadów żarcie zdobyć ;)

I jako jedyny mówię to bezinteresownie! Jestem spoko!

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-01-26, 14:15   

Panowie nieważne ile mamy,ten cały wątek jest do zamknięcia i popieram pierwszy post Centa.Zaraz sie znajdą ludki którzy są niezadowoleni i bedą wyliczali czego jeszcze nie ma aby było równo.Nigdy nie bedzie równo bo mapa jest wygenerowana.Zostały jeszcze chyba 3 osoby nowi gracze którzy nie zrobili turki wiec robic i grajmy juz w to w końcu bo dyskusji będzie co nie miara.Bodek za bardzo przejał sie demokracja i rola admina ,a admin Dyplo powinien być twardy a nie miętki :P

I jeszcze Lechu który mówi ze ma dwa zalewy i krówki a jednak nie widzi nigdzie żarcia :oczami: .to co byś powiedział na zalew i ryż które mam dopiero po rozszerzeniu granic stolicy?ale jestem twardy i 3 worków obrabia mi własnie najblizszy grassland przy rzece ...

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Centurion 

Posted: 2011-01-26, 14:15   

Ja np. gram po raz trzeci i po raz 3 w dyplo nie mam zalewów! Znowu!

W d4 nie miałem ani jednego - zdobyłem dopiero na bomblu :D W d5 miałem sztuk - JEDEN.

No i trudno, takie życie ;)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum